بهترین سایت و اپلیکیشنبهترین کسب و کارها

10 تا از بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار تبریز ⭐【آپدیت1403】✅

ممکن است شما نیز نام اتاق فرار یا اسکیپ روم (ESCAPE ROOM) را چندین بار در جاهای مختلف شنیده یا دیده باشید، اما ندانید که چگونه فضایی است و یا چرا به آن اتاق فرار می گویند. اتاق فرار از سری تفریحات و بازی های فکری و هیجانی است که منشا پیدایش آن به دنیای واقعی از بازی های آنلاین و مجازی می باشد، اتاق فرار به تازگی میان جوانان محبوب شده است و طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد، این بازی معماهای فکری را با هیجان بسیار بالایی با هم در می آمیزد و حس کاملا متفاوتی را به شما می بخشد، با این بازی شما می توانید علاوه بر سرگرمی لذت چشیدن ترس، هیجان و بازی تیمی را با هم تجربه کنید و ذهنتان را به چالش بکشید. در ادامه‌ این مطلب شما را کاملا به پاسخ این سوال که اتاق فرار چیست آشنا می کنیم و همچنین بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار تبریز را به شما معرفی می کنیم.

اتاق فرار چیست؟

احتمالا شما نیز هنگام مشاهده فیلم ها و سریال ‌ها به این فکر کرده اید که اگر در جایگاه بازیگران بودید از دست قاتلان چگونه فرار می کردید، یا برای فرار از زندان یا گروگانگیران چه می کردید؟ آیا دوست دارید ترس و هیجان را به همراه دوستانتان تجربه کنید و ذهن خود را برای یک نقشه فرار موفق به چالش بکشید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، توصیه می کنیم با رفتن به اتاق فرار در چنین محیطی قرار بگیرید و لذت و هیجان را همزمان تجربه کنید.

اتاق فرار یک بازی یا تفریح ماجراجویانه و بسیار مهیج می‌باشد که افراد با شرکت در این بازی باید با استفاده از هوش و توجه به نکات و وسایل قرار گرفته در اتاق، سرنخ‌ ها و معماهای اتاق را حل کنند و بازی را به پایان برسانند، در هر قسمت از این اتاق معماهایی به صورت مخفی پنهان شده‌ است که شرکت ‌کنندگان باید در مدت تعیین شده آن ها را پیدا و حل کنند.

بازی در فضاهای مختلفی همچون سلول‌ های زندان، کلبه های دورافتاده، هتل، ایستگاه فضایی و رستوران طراحی می‌ شود که برای هر یک از این فضا ها سناریو های خاصی طراحی شده است، به عنوان مثال در یک بازی اتاق فرار ممکن است ماموریت شما فرار از زندان باشد ، یا در اتاق دیگر به عنوان یک کارآگاه مامور یافتن یک قاتل باشید ، و در اتاقی دیگر باید جان خود را از دست یک قاتل حرفه‌ ای نجات دهید و غیره.

عکس اتاق فرار تبریز

مطلب پیشنهادی: بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار در مشهد

بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار تبریز

اتاق فرار یا همان اسکیپ روم، یک بازی هیجان انگیز و بسیار محبوب و پر طرفدار است، در اتاق فرار شما و هم تیمی هایتان باید بتوانید دقیقا مانند فیلم‌ ها، سرنخ ها را پیدا معمای بازی را حل کنید، با این بازی می توانید دقیقا همان احساسی را داشته باشید که انگار وسط یک فیلم هالیوودی جنایی مهیج هستید، اتاق فرار مانند فیلم‌ های اکشن و هیجانی، سناریو‌های متفاوتی دارد، ممکن است در یک سناریو از اتاق فرار شما را دست و پا بسته درون یک تیمارستان متروکه دست و پا بسته رها کنند، همچنین ممکن است در یک ایستگاه فضایی به هوش آیید، شاید تعجب کنید اما حتی این امکان وجود دارد  که درون یک زندان موحش در جزیره ای دور افتاده به هوش آیید و متوجه شوید قاتلان سریالی به دنبال شما هستند!

به هر حال آنچه مهم است این است که شما در هر سناریویی که قرار گرفته اید، بتوانید سرنخ ها را در مدت زمان تعیین شده بیابید و آن ها را مرحله به مرحله ادامه دهید، در حل معما به کار ببرید و در پایان از آن فضا خارج شوید. در اسکیپ روم یا همان اتاق فرار، احساس ترس، وحشت و هیجان محض را تجربه خواهید کرد، آنچه که باعث جذابیت بیشتر این بازی شده است این است که شما با وجود حس ترس و وحشتی که دارید باید بتوانید به گونه ای منطقی تصمیم بگیرید زیرا پیدا کردن سرنخ ‌ها در این فضای موحش بسیار سخت می باشد.

ممکن است در ابتدای بازی خیلی احساس ترس نداشته باشید و بگویید این فقط یک بازی است، اما رفته رفته که در جریان بازی قرار می گیرید کم کم حس ترس و دلهره در شما پدید می آید، هیچ بازی دیگری در دنیا به اندازه اتاق فرار نمی تواند آیت حس ها را به شما القا دهد. در ادامه به معرفی بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار تبریز می پردازیم و تعدادی از سناریو های جذاب اتاق فرار های این شهر را به شما معرفی می نماییم.

اتاق فرار گروگان

اتاق فرار گروگان

اتاق فرار گروگان اولین اتاق فرار از مجموعه Escapemaze می باشد که در شهر تبریز راه اندازی شده است‌، تعداد نفرات لازم برای این اتاق ۴ تا ۸ نفر و مدت زمان مشخص شده برای آن ۶۰ دقیقه می باشد، درجه سختی این بازی ۸ از ۱۰ است.

یک گروه بسیار حرفه ای از متخصص ها و نظامی های ماهر در تلاش هستند تا همرزمان خود را که توسط نیروهای افراطی دشمن گروگان گرفته شده اند رو نجات دهند و سپس همه توسط اطلاعات محرمانه ای که از پایگاه دشمن بدست آورده اند بتوانند مخفیانه به کشور خودشان برگردند، اما غافل از این که این گروه خبر ندارند که گروگان ها همه تله می باشند.

آدرس: تبریز، نصف راه، مجتمع ستاره باران – پردیس سینمایی ستاره باران تبریز -روبروی سالن شماره چهار

تلفن: ۰914815554۸

اتاق فرار شکنجه

اتاق فرار شکنجه

دومین اتاق فرار از مجموعه EscapeMaze اتاق فرار شکنجه است که در شهر تبریز واقع شده است، تعداد اعضای لازم برای تشکیل تیم ۲ تا ۴ نفر و مدت زمان تعیین شده برای این اتاق ۶۰ دقیقه می باشد، درجه سختی این اتاق ۸ از ۱۰ می باشد. تعدادی از شکنجه گران بازنشسته ی سابق زندان گووانتانامو تصمیم می گیرند که مخفیانه یک اتاق شکنجه ای را در یک ساختمان متروکه تشکیل دهند و برای سرگرمی و تفریح خود افراد را دزدیده و به آن اتاق ببرند و آنقدر آن ها را شکنجه  کنند تا بمیرند.

آدرس: تبریز، نصف راه، مجتمع ستاره باران – پردیس سینمایی ستاره باران تبریز -روبروی سالن شماره چهار

تلفن: ۰9148155548

اتاق فرار جادوگر

اتاق فرار جادوگر

شما و تیمتان همگی طلسم شده اید و‌ تنها یک ساعت از عمرتان باقی مانده است، خانه یک جادوگر را‌ پیدا کرده اید و می ‌خواهید وارد خانه اش شوید تا از آن اکسیر عمرتان را بگیرید و‌ بخورید تا نجات پیدا کنید.

آدرس: تبریز، شهناز، خیابان ارک، خیابان والمان

تلفن: ۰2191307900

اتاق فرار سرقت از بانک

اتاق فرار سرقت از بانک

اتاق فرار سرقت از بانک سومین اتاق از مجموعه EscapeMaze‌ که در شهر تبریز قرار گرفته است، تعداد نفرات لازم برای تشکیل تیم ۴ الی ۶ نفر و مدت زمان لازم برای آن ۶۰ دقیقه می باشد، همچنین درجه سختی آن ۸ از ۱۰ می باشد.

پروفسور نقشه ای بزرگ در سر دارد، او قصد دارد نقشه ای هوشمندانه بچیند و از بزرگترین بانک کشور سرقت کند، او درباره تمام جزئیات فکر کرده است و قصد دارد قبل از اینکه گروهش وارد بانک شوند آن ها از جزئیات نقشه خود مطلع کند، خودش نیز قبلا در داخل آن بانک سرنخ های لازم را قرار داده است تا نقشه سرقت، تمیز به صورت کاملا موفقیت آمیز انجام شود. اکنون تنها نیاز است گروه زبده و حرفه ای اش تمام سرنخ ها را پیدا کنند و پول و جواهرات بانک را به سرقت ببرند و در نهایت از آن جا فرار کنند.

آدرس: تبریز، نصف راه، مجتمع ستاره باران – پردیس سینمایی ستاره باران تبریز -روبروی سالن شماره چهار

تلفن: ۰۹۱۴۸۱۵۵۵۴۸

اتاق فرار جراح دیوانه

اتاق فرار جراح دیوانه

اتاق فرار جراح دیوانه چهارمین اتاق از مجموعه EscapeMaze می باشد که در شهر تبریز راه اندازی شده است. یکی از بزرگ ترین جراح های ماهر، که جراحی های بسیار پر ریسکی را در دنیا انجام داده است، به جنون ادواری دچار شده است و برای خود لابراتواری ترسناک ساخته است و انسان های بی گناه را در آن جا به سلاخی می کشاند، پلیس هنوز به کشف لابراتوار مخفی این جراح موفق نشده است.

آدرس: تبریز، نصف راه، پاساژ ستاره المپیک (پاساژ کبود) پلاک ۲۴۳

تلفن: 02191303637

اتاق فرار شرلوک

اتاق فرار شرلوک هلمز پنجمین اتاق فرار از مجموعه EscapeMaze هست که در شهر تبریز قرار گرفته است، درجه سختی این بازی ۸ از ۱۰ و تعداد نفرات گروه بین ۴ تا ۸ نفر می باشد مدت زمان لازم برای این بازی ۶۰ دقیقه می باشد. کارآگاه معروف و خوشتیپی به نام شرلوک هلمز در حال بررسی و کشف رموز پرونده ترور نخست وزیر انگلستان می باشد که ناگهان به طور مشکوکی ناپدید می شود، هیچکس از این کارآگاه خبر ندارد اما خوشبختانه دوستان نزدیک و باهوشی دارد که در حل معمای قتل نخست وزیر به او کمک می کنند.

آدرس: تبریز، جنب مسجد کبود، پاساژ ستاره المپیک (پاساژ کبود) پلاک ۲۴۳

تلفن: 02191303637

چگونه می‌ توان اتاق فرار را تجربه کرد؟

با کمی جستجو در سایت به راحتی می‌توانید اتاق‌ های فرار های جذاب شهر تبریز را پیدا و سناریو های آن ها را بررسی کنید، سناریو های مختلفی تاکنون در این اتاق فرار ها طراحی و اجرا شده‌ اند که تعدادی از آن‌ ها را به شما معرفی کرده ایم، به طور معمول تعداد افرادی که در این بازی ‌ها به صورت تیم شرکت خواهند کرد بین 4 تا 8 نفر می‌ باشد که با توجه به سناریو طراحی شده تعداد افراد در هر اتاق متفاوت است، نیاز است به طور کامل با سناریوها و توانایی‌ های مورد نیاز برای آن ‌ها توجه کنید، زیرا بعضی از سناریوها به کار گروهی بیشتر نیاز دارند و بعضی دیگر نیاز به هوش بیشتری دارند، البته بازی ‌هایی از اتاق فرار نیاز دارند فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید، به طور کلی تمامی بازی های اتاق فرار بسیار دلهره آور و مهیج هستند که بی شک با شرکت در این بازی ها تجربه ای متفاوت و خاطره ‌انگیز به دست خواهید آورد.

توجه داشته باشید مدت زمان اجرای هر سناریوی اتاق فرار تقریبا 1 ساعت و نیم است بنابراین لازم است ۱۵ دقیقه قبل از شروع خود را به محل بازی برسانید تا قبل از شروع بازی آموزش های لازم را فرا گیرید و بازی را به موقع به پایان برسانید. پس از ورود به بازی دنبال نشانه ‌ها و سر نخ ها باشید تا بتوانید در مدت زمان تعیین شده با موفقیت از بازی خارج شوید، از سر نخ ها و معما های اتاق فرار می ‌توان به شمارش، پیدا کردن اشیای مخفی، کار گروهی، استفاده از چیزهای غیر معمول، وسایلی که باید در اتاق پیدا کنید، پیدا کردن راهنمایی‌ ها، یافتن کدها و رمزها، مونتاژ ابزار، جستجو برای اشیای موجود در تصویر و غیره اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی: بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار در اصفهان

عکس اتاق فرار تبریز

نکات قابل توجه در بازی اتاق فرار

در اتاق فرارهای با سناریو ترس و وحشت، معمولا دست و پای شما را می ‌بندند، بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که فوبیای بسته شدن دست و پا را دارید، به هیچ عنوان در این بازی شرکت نکنید. در بعضی از مراحل بازی اتاق فرار ممکن است شما را در فضای بسیار تاریکی قرار دهند، از این رو اگر از تاریکی محض وحشت، توصیه می کنیم در این اتاق فرار شرکت نکنید.در برخی از اتاق فرارها، شما را در مکان کوچکی قرار می ‌دهند، پس اگر از محیط های تنگ و کوچک ترس دارید، در این بازی شرکت نکنید. در این بازی به هیچ وجه نگران لمس فیزیکی خود نباشید.

فقط افراد بالای ۱۵ سال اجازه شرکت در بازی اتاق فرار یا اسکیپ روم را دارند، البته بازی کلبه وحشت و روانی فقط برای افراد بالای ۱۸ سال مجاز می باشد، افراد ۱۶ سال به بالا در کنار خانواده می توانند در این بازی شرکت کنند. جهت شرکت در بازی حتما ۱۵ دقیقه قبل از شروع بازی در داخل سالن حضور داشته باشید. در هر لحظه فکر کردید دیگر نمی توانید به هر دلیلی در بازی حضور داشته باشید می توانید از بازی انصراف دهید، اما انصراف به معنی پایان بازی شما خواهد بود و تیم شما نیز بازنده این بازی می ‌شود.

اتاق فرار از سری تفریحات و بازی های فکری و هیجانی است که منشا پیدایش آن به دنیای واقعی از بازی های آنلاین و مجازی می باشد، اتاق فرار به تازگی میان جوانان محبوب شده است و طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد، این بازی معماهای فکری را با هیجان بسیار بالایی با هم در می آمیزد و حس کاملا متفاوتی را به شما می بخشد، با این بازی شما می توانید علاوه بر سرگرمی لذت چشیدن ترس، هیجان و بازی تیمی را با هم تجربه کنید و ذهنتان را به چالش بکشید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره این بازی به شما بدهیم.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی از بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار تبریز را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید سناریو و ژانر مورد علاقه ی خود به راحتی انتخاب کنید، در صورتی که قصد دارید برای مدت زمان کوتاهی از اینترنت و دنیای مجازی دور شوید و لحظات هیجان آوری را در کنار عزیزان و دوستان خود بگذرانید اسکیپ روم یا اتاق فرار بهترین گزینه برای شما خواهد بود، اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که این سرگرمی جذاب و هیجان انگیز را انجام داد‌ه‌ اید، تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

1.3/5 - (3 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 13 =

دکمه بازگشت به بالا