بهترین آموزشگاه ها

10 تا از بهترین آموزشگاه رانندگی تهران ⭐【آپدیت 1403】✅

در این قسمت از مقاله قصد داریم به توضیح بهترین آموزشگاه رانندگی تهران بپردازیم. آموزش رانندگی به عنوان یک خواسته فراگیر در بین همه انسان ها می باشد، به گونه ای که همه انسان ها اعم از زن و مرد، تمایل بسیار زیادی دارند که با خودروی شخصی خود، رانندگی کنند. در حال حاضر آموزشگاه های مختلفی جهت آموزش مهارت های رانندگی و برگزاری کلاس های عملی و تئوری آئین نامه پدید آمده اند. در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی 10 نمونه از بهترین آموزشگاه رانندگی تهران بپردازیم، خواهشمندم تا پایان مقاله بهترینک همراه ما باشید.

مشکلات آموزش رانندگی در ایران به چه صورت می باشند؟

عدم پیگیری آموزش از سنین پایین در کلیه مدارس: چیزی که برای همگان واضح و روشن می باشد، این است که کودکان دارای حافظه بسیار قوی و خلاقی می باشند و دائما اشتیاق زیادی به یادگیری چیزهای مختلف دارند، به‌ همین علت است که بسیاری از متونی را که در دوران کودکی آموزش داده می شوند، ملکه ذهن انسان می‌ شوند و تا آخر عمر با انسان همراه هستند، متسفانه در کشور ما به این مبحث توجه چندانی نمی شود و اهمیت زیادی برای ترویج فرهنگ صحیح ترافیکی به کودکان قائل نمی باشیم.

هم چنین بر اساس تجارب غنی کشورهای پیشرفته، نمایان گر این است که آموزش قوانین آیین‌ نامه و فرهنگ درست رانندگی به کودکان، موجب می گردد تا اکثر آن‌ ها در سنین بزرگسالی به رانندگانی اصولی و باتجربه تبدیل شوند که حاصل آن، آمار کمتر حوادث غیر مترقبه و حتی جریان روان‌ تر ترافیک در معابر شلوغ می باشد. البته در ایران نیز بعضی از طرح‌ های موقت مانند پارک آموزش ترافیک، همیار پلیس و… در طی چند سال‌ اخیر اجرا شده اند، اما به‌ هیچ‌ وجه کافی نمی باشد و واجب است آموزش فرهنگ ترافیکی در مقطع آموزشی اجرا گردد تا بتوان نتایج مطلوبی را از این راه بدست آورد.

عدم آموزش با خودروی دنده اتوماتیک: از دیگر معضلات آموزش رانندگی در ایران، عدم ارائه آموزش‌ های مدرن به متقاضیان با استفاده از خودروی مجهز به دنده اتوماتیک می باشد. این مسئله در سالیان گذشته، به عنوان معضل محسوب نمی‌ شد، زیرا در آن زمان، خودروهای دنده اتوماتیک در کشور ما بسیار محدود و کم‌ تعداد بودند و توسط قشر ویژه ای از جامعه مورد استفاده قرار می گرفتند، اکنون، این گروه از خودروها بسیار پرطرفدار شده‌ اند و حتی در بین خودروهای به نسبت ارزان‌ قیمت داخلی نیز نمونه‌ هایی با دنده اتوماتیک دیده می‌ شود.

در یک توضیح ساده می توان گفت که رانندگی با خودروهای مجهز به دنده اتوماتیک بسیار آسان تر از نمونه‌ های دنده‌ دستی می باشد، اما این گونه خودروها نیز به اصطلاح قلق خاص خود را دارند و عدم تسلط راننده با این قلق‌ ها، ممکن است موجب بروز حوادث جانی و مالی غیر مترقبه جانی شود، در نتیجه، بهتر است که هر آموزشگاه رانندگی حداقل یک خودروی دنده اتوماتیک را در اختیار داشته باشد و هر هنرجو بتواند حداقل در یک مسیر کوتاه، رانندگی با این گونه خودروها را تجربه کند.

مشکلات آموزش رانندگی در ایران به چه صورت می باشند؟

عدم بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا در آموزش: در طول چند سال اخیر و در تعداد زیادی از کشورهای توسعه یافته دنیا، بخشی از آموزش در آموزشگاه رانندگی از طریق دستگاه‌ های شبیه‌ سازی شده صورت می گیرد که می توانند با میزان دقت بالايي، شرايط حقیقی رانندگي را شبيه‌ سازي و اجرا کنند. البته باید این را  قبول کنیم که با وجود تحریم های حاکم بر کشور، وجود چنین دستگاه هایی تا حد زیادی غیر ممکن می باشد و تا حدی زياده‌ خواهي به حساب می آید، اما فايده بکارگیری اين تکنولوژي جدید، اين می باشد که مي توانيم از طریق شبيه‌ سازی اوضاع خطرناک و چالش‌ برانگيز، راننده را برای رانندگی مناسب در این اوضاع آماده کنیم.

عدم آموزش در رابط با بعضی امکانات جدید خودروها: در حال حاضر، اکثر خودروها به انواع و اقسام آپشن‌ های ایمنی و رفاهی مجهز شده‌ اند که در صورت استفاده از این آپشن‌ ها،نیازمند به آموزش می باشند. این مسئله در رابط با امکانات ایمنی بیشتر خود را نشان می دهند، زیرا استفاده غلط از این امکانات، می‌ تواند خطرناک باشد. به‌ عنوان مثال، باید نحوه استفاده از دکمه‌ های روشن‌ و خاموش سیستم کنترل پایداری و ایربگ سرنشینان جلو به متقاضیان آموزش داده شود، ولی متأسفانه در ایران، فقط به ذکر نکات کلی و آن هم بر طبق تکنولوژی وسایل نقلیه چند گذشته، تکیه می کنند.

ساعات نا کافی آموزش رانندگی: همان‌ گونه که اکثر افراد اطلاع دارند، درخواست کنندگان دریافت گواهینامه رانندگی در ایران، می بایست 24 ساعت آموزش عملی (به صورت 12 جلسه 2 ساعته) را طی کنند. البته که در بسیاری از اوقات، همین مدت زمان هم رعایت نمی‌ شود و اکثر مربیان بر اساس عرف جامعه، جلسات را به‌ شکل 1.5 ساعته برگزار می‌ کنند و حتی با تصور کامل‌ بودن جلسه های آموزشی، می‌ توانیم بگوییم که این 24 ساعت آموزش به‌ هیچ وجه برای تبدیل به یک فرد کاملاً مبتدی به راننده‌ قابل اطمینان و متبحر، کافی نمی باشد.

به صورت کلی رانندگی جنبه‌ های گوناگونی دارد و هر راننده‌ممکن است در مدت زمان رانندگی خود با چالش‌ های متفاوتی رو به رو شود، اما این ساعات محدود آموزش، موجب می‌ شود تا مربی بیشترین حد تمرکز خود را فقط بر روی آموزش‌ مهارت‌ های پارک پل و پارک پل بگذارند تا هنرجو فقط بتواند در امتحان قبول شود، در نتیجه، هنرجو پس از موفقیت در آزمون رانندگی، باید در شرایط واقعی با انواع مختلف چالش‌ ها مواجه شود و تجربه کسب کند که گاها این کسب تجربه، بسیار گران نیز تمام می‌ شود.

بهترین آموزشگاه رانندگی تهران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده در بهترین آموزشگاه رانندگی تهران، توانستیم یک سری اطلاعات مختصر درباره انواع مختلف گواهینامه راهنمایی رانندگی و معضلات آموزش رانندگی در کشور، در اختیارتان قرار دهیم، اکنون این سوال مطرح است که بهترین آموزشگاه رانندگی تهران کدام است؟ برای پاسخ به این سوال، می بایست امکانات آموزشی آموزشگاه های مختلف و هم چنین اساتید آموزشی را مورد بررسی قرار دهید و در صور تمایل یک نمونه را انتخاب کنید.

بهترین آموزشگاه رانندگی تهران کدام است؟

در ادامه مقاله 10 نمونه از بهترین آموزشگاه رانندگی تهران را در اختیارتان قرار می دهیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشبد.

آموزشگاه رانندگی رحیمی

آموزشگاه رانندگی رحیمی

آموزشگاه رانندگی رحیمی، یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین آموزشگاه هایی می باشد که توانسته هنرجویان فراوانی را به خود جذب کند. آموزشگاه رحیمی فعالیت خود را به طور رسمی از سال 1374 توسط مدیریت آقای محمد باقر رحیمی، آغاز نموده است. آموزشگاه رحیمی از همان سال های ابتدایی با پرسنل مجرب همکاری می کرد و با گذشت مدت زمان نه چندان زیادی در مناطق مختلف به شهرت بسیاری دست یافته است.

در سایت آموزشگاه رحیمی، مجموعه کاملی از نمونه سوالات مرتبط با آزمون آنلاین آیین نامه قرار داده شده است که برای تمرین دائمی، بسیار مناسب می باشند و هنرجویان از این راه می توانند، آمادگی حداکثری برای امتحان آئین نامه بدست آورند. مهم ترین نکته درباره این نمونه سوالات که معمولا درصد زیادی از قبولی را با خود به همراه دارد، رایگان بودن آن ها می باشد. وب سایت آموزشگاه به راحتی در دسترس همگان می باشد.

تمامی مربیانی که در این آموزشگاه فعالیت می کنند، دارای مدارک معتبر و تجربه کاری بسیار بالایی می باشند که در وب سایت آموزشگاه مشخصات کامل آن ها قرار داده شده است.

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، انتهای خیابان اول نیروی هوایی، پلاک 211، آموزشگاه راهنمایی رانندگی رحیمی

تلفن: 02177400044

آموزشگاه رانندگی آرام

آموزشگاه رانندگی آرام

آموزش رانندگی به عنوان یکی از مهم ترین آموزش های مشترک در برای تمامی افراد می باشد که همین مسئله موجب شده است افراد جهت انتخاب آموزشگاه رانندگی مناسب، دچار وسواس بسیار زیادی شوند. آموزشگاه رانندگی آرام یکی از آموزشگاه های معتبری می باشد که در منطقه پونک واقع شده است و توانسته است سالانه، هنرجویان فراوانی را جذب کند.

هم چنین طبق مصوبات تعیین شده در کشور، هزینه ثبت نام در آموزشگاه های رانندگی به طور کاملا یکسانی می باشد، در نتیجه در زمان انتخاب آموزشگاه رانندگی نیاز است به دو فاکتور مربی آموزشی و طریقه پاسخگویی پرسنل آموزشگاه، توجه نمود، همواره به این مسئله توجه داشته باشید که کلیه جلسات آموزش شهری به واسطه مربی رانندگی برای افراد برگزار می گردد و تا جلسات آخر، موارد امتحانی به صورت عملی تمرین می شود.

در نتیجه بهتر است که اقدام به ثبت نام در یک آموزشگاه معتبر کنید که کلاس های آیین نامه آن به شکل سریع برگزار می شود و نیازی نیست برای تکمیل ظرفیت، انتظار بکشید.

آدرس: میدان پونک، گلزار 3، پلاک 4

تلفن: 02144445103

آموزشگاه رانندگی هنگام

آموزشگاه رانندگی هنگام

آموزشگاه رانندگی هنگام از دیگر آموزشگاه های شناخته شده در سطح شهر تهران می باشد که از طریق مدیریت آموزشی فهیم خود توانسته است سابقه بسیار خوبی را در زمینه اجرای آموزش‌ های عملی مهارت رانندگی، ثبت کند. آموزشگاه رانندگی هنگام دارای سامانه هوشمند مدیریت می باشد. تمامی هنرجویانی که قصد شرکت در آزمون گواهینامه را دارند، می توانند از مزیت های فراوان سیستم آنلاین آموزشگاه هنگام استفاده کنند.

همچنین سامانه پیامکی هوشمند آموزشگاه هنگام، تمامی مشتریان و هنرجویان را در جریان جدیدترین اخبار قرار می دهد. وب‌ سایت آموزشگاه هنگام برای کلیه مشتریان در دسترس می باشد. محتوای آموزشی انتشار یافته در صفحات وب‌ سایت هنگام، موجب بالا رفتن سطح آموزش هنرجویان می شود. برخی دیگر از خصوصیات این آموزشگاه به شرح موارد ذیل می باشد:

 • امکان استفاده از سامانه پیامکی
 • دارای مربیان و اساتید آموزشگاه فهیم و مجرب
 • امکان ارائه رایگان توسط پرسنل به عموم مردم
 • امکان برگزاری مجدد آزمون تئوری مقدماتی آئین‌ نامه
 • دارای سیستم ثبت‌ نام آنلاین و امکام ایجاد نمودن حساب کاربری
 • امکان استفاده از تارنمای الکترونیکی و محتواهای آموزشی در وب سایت آموزشگاه

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، بعداز شهرداری منطقه 4، نبش بهار یکم

تلفن: 02177194936

آموزشگاه رانندگی آفریقا

آموزشگاه رانندگی آفریقا

آموزشگاه رانندگی آفریقا از دیگر آموزشگاه های رانندگی فعال در سطح استان تهران می باشد که توانسته فعالیت بسیار گسترده ای داشته باشد و سالانه هنرجویان زیادی را جذب کند. آموزشگاه رانندگی آفریقا همه‌ روزه به جز روزهای تعطیل و جمعه‌ ها، از ساعت 7 صبح تا 9 شب، آماده پاسخگویی به تمامی مراجعه کنندگان می باشد.

هنرجویان داوطلب، این توانایی را دارند که قبل از اقدام به ثبت‌ نام و حضور در کلاس‌ های مختلف، از مجموعه مشاوره‌ های رایگان آموزشگاه آفریقا بهره مند شوند. ایجاد نمودن حساب کاربری برای تمامی ثبت‌ نام کنندگان، علاوه بر ایجاد نمودن سهولت دسترسی به اطلاعات، موجب صرفه‌ جویی زمانی بسیار زیادی نیز می شود.

آدرس: تهران، خیابان آفریقا، خیابان گلفام، پلاک 91، واحد 22

تلفن: 02122017789

آموزشگاه رانندگی چمن

آموزشگاه رانندگی چمن

آموزشگاه رانندگی چمن از دیگر مراکز معتبر آموزشی می باشد که در منطقه نارمک واقع شده است. این آموزشگاه، دوره‌ های مختلف آموزش آیین‌ نامه و آموزش عملی مهارت های رانندگی را برای کلیه افرادی که بالاتر از سن قانونی رانندگی می باشند، فراهم نموده است و همه این فرصت را دارند با شرکت در این کلاس‌ ها، گواهینامه رانندگی را اخذ کنند.

آموزشگاه رانندگی چمن برای همه افرادی که دارای گواهینامه می باشند و می خواهند مهارت خود را بیشتر و کامل تر کنند نیز کلاس‌ های فوق العاده حرفه‌ ای را ایجاد نموده اند. با مراجعه به آموزشگاه رانندگی چمن، می‌ توانید شهریه‌ کلاس های عملی و تئوری خود را حتی به‌ شکل اقساطی نیز پرداخت کنید.

آموزشگاه رانندگی چمن جزوء معروف ترین مراکز آموزش رانندگی واقع در شرق تهران می باشد که سالیان سال است افراد بسیار زیادی را در جهت دریافت مدرک گواهینامه یاری نموده است. در کلاس‌ های آموزشگاه رانندگی چمن، ابتدا می بایست به شکل تئوری با قوانین استارت زدن خودرو و قوانین راهنمایی و رانندگی خیابان‌ ها آشنا شوید و سپس با قبولی در امتحانات کتبی، به بخش عملی می‌ رسید. از دیگر خصوصیات آموزشگاه رانندگی چمن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی
 • امکان استفاده از مربیان مجرب آقا و خانم
 • امکان برگزاری کلاس برای کلیه افراد کم‌ سواد یا بی‌ سواد
 • امکان طراحی کلاس‌ های منظم شهری جهت رانندگی به‌ شکل عملی
 • امکان برگزاری کلاس‌ های تئوری رانندگی جهت آشنایی هرچه بیشتر با قوانین

آدرس: تهران، نارمک، خیابان 46 متری غربی، سر سمنگان، پلاک 201

تلفن: 02177815677

آموزشگاه رانندگی ربیعی

آموزشگاه رانندگی ربیعی

آموزشگاه رانندگی ربیعی از دیگر آموزشگاه های معتبر در سطح تهران می باشد که دارای سابقه بسیاری در این زمینه می باشد و به عنوان یکی از قدیمی ترین آموزشگاه ها شناخته شده است. این آموزشگاه همچنان روند ترقی را طی می کند و اصلی ترین آپشن این آموزشگاه، احترامی است که پرسنل آن برای کلیه هنرجویان قائل هستند.

فضایی که هنرجویان قصد دارند کلاس های عملی و تئوری خود را در آن جا برگزار کنند، در میزان یادگیری، بسیار مهم و تاثیرگذار است. از دیگر موارد مهم و قابل توجه آموزشگاه، بخش مدیریت آن می باشد که با همه هنرجویان به یک میزان، صمیمی رفتار می کنند، حتی کسانی که اولین بار است با آن ها برخورد می کنند. هر هنرجو برای یادگیری هر چه بیشتر، نیاز دارد در محیطی صمیمی و آرامش بخش حضور پیدا کند.

آدرس: تهران، نواب صفوی، آذربایجان غربی، رودکی جنوبی، طاعتی

تلفن: 02166831132

آموزشگاه رانندگی راه سبز

آموزشگاه رانندگی راه سبز

آموزشگاه رانندگی راه سبز، یکی دیگر مراکز معتبر آموزش رانندگی در سطح استان تهران است که با مجوز رسمی از پلیس راهنمایی و رانندگی، به عنوان مجری آموزش مهارت رانندگی فعالیت می کند که با پایین ترین نرخ استان تهران و بدون احتیاج به ارائه کارت پایان خدمت، خدمات گوناگونی را به مشتریان ارائه می کند. تمامی مراحل آموزش و کلاس های عملی و تئوری، از طریق پرسنل باسابقه و مجرب، صورت می گیرد.

آدرس: بزرگراه آیت الله سعیدی، بعد از اسلام شهر، جاده ساوه، سر گلستان، جنب آتشنشانی، ساختمان جلیلی، طبقه سوم

تلفن: 02156678060

آموزشگاه رانندگی سپهر

آموزشگاه رانندگی سپهر

آموزشگاه رانندگی سپهر به عنوان یک آموزشگاه موفق در سطح شهر تهران فعالیت می کند. میزان توانمندی بسیار بالای مربیان آموزشگاه رانندگی سپهر، تعهد کاری و مسئولیت پذیری پرسنل، کیفیت بالای کلاس‌ های عملی و تئوری، برخورداری از خودروهای دست‌ اول از جمله مزیت هایی می باشد که لذت دریافت گواهینامه و یادگیری رانندگی را چندین برابر می کند. هم‌ چنین امکان برگزاری مجدد آزمون تئوری آئین‌ نامه مقدماتی در آموزشگاه رانندگی سپهر، فراهم می باشد.

آدرس: ستارخان، تهران ویلا، پلاک 21

تلفن: 02166557980

آموزشگاه رانندگی ارغوان

آموزشگاه رانندگی ارغوان

آموزشگاه رانندگی ارغوان جزوء با سابقه ترین مراکز آموزش رانندگی در استان تهران می باشد که سال‌ ها افراد بسیار زیادی را در مسیر اخذ مدرک گواهینامه راهنمایی کرده است. در کلاس‌ های این آموزشگاه رانندگی، ابتدا به‌ شکل تئوری با مجموعه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی خیابان‌، اتوبان و … آشنا می‌ شوید و سپس با قبولی در امتحان کتبی به امتحان عملی می‌ رسید.

آدرس: تهران، نوروزآباد، خیابان ابوسعید

تلفن: 02166268182

انواع مختلف گواهینامه رانندگی در ایران

گواهینامه یا تصدیق، در واقع نوعی سند می باشد که به واسطه آن، فرد می‌ تواند با انواع مختلف وسیله‌ نقلیه اعم از اتومبیل، موتور، مینی‌بوس‌، اتوبوس و… رانندگی کند. در شرایط کنونی جامعه نیز برای این‌ که مجوز راندن وسیله نقلیه‌ را داشته باشید، می بایست گواهینامه یا تصدیق رانندگی خود را دریافت و به همراه خود داشته باشید. گواهینامه نوعی سند هویتی می باشد که در صورت حضور در دوره‌ ها و کلاس‌ های مختلف و البته قبولی در آزمون‌ های ضروری، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی صادر می‌ گردد. در کل پنج نوع گواهینامه راهنمایی و رانندگی وجود دارد که عبارت است از:

گواهینامه پایه یک راهنمایی و رانندگی: گواهینامه پایه یک برای رانندگی با خودروهای باربری بیشتر از 6 تن و خودروهای مسافربری بیشتر از 26 نفر صادر می شود. جهت اخذ نمودن گواهینامه پایه یک، می بایست حداقل 25 سال تمام داشته باشید و حداقل 2 سال از اخذ گواهینامه پایه دو گذشته باشد.

گواهینامه پایه دو راهنمایی و رانندگی: گواهینامه پایه دو برای رانندگی با خودروهای باربری تا حداکثر 6 تن و وسایل نقلیه مسافربری تا حداکثر 26 نفر و هم چنین خودروهای نقلیه عمومی صادر می گردد. جهت اخذ گواهینامه پایه دو می بایست حداقل 23 سال سن داشته باشید و 2 سال هم از اخذ گواهینامه پایه سه گذشته باشد.

انواع مختلف گواهینامه رانندگی در ایران

گواهینامه پایه سوم راهنمایی رانندگی: گواهینامه پایه سه برای رانندگی با خودروهای سواری تا حداکثر 9 نفر و وانت تا حداکثر سه و نیم تن می باشد. جهت اخذ گواهینامه پایه سه می بایست حداقل 18 سال تمام را داشته باشید.

گواهینامه موتورسیکلت: گواهینامه موتورسیکلت برای رانندگی با موتورسیکلت با حجم موتور تا حداکثر 200 سی‌ سی، صادر می گردد و برای کلیه موتورهای بیشتر از 200 سی‌ سی، می بایست 23 سال تمام را داشته باشید و 3 سال هم از اخذ گواهینامه‌ افراد گذشته باشد.

گواهینامه ویژه: همان‌ گونه که از نام این گواهینامه معلوم می باشد، مربوط‌ به رانندگی در شرایط ویژه و منحصر به فردی است. گواهینامه ویژه برای رانندگی با خودروهای صنعتی، عمرانی، کشاورزی و کارگاهی صادر می شود. جهت اخذ گواهینامه ویژه می بایست حداقل 20 سال تمام داشته باشید و از مراکز صلاحیت‌ دار پزشکی، گواهی سلامت روانی و فیزیکی دریافت کنید.

کلاس های تئوری رانندگی یا آئین نامه چگونه برگزار می شوند؟

همان گونه که اطلاع دارید، کلاس های آموزش رانندگی از دو بخش تئوری و عملی تشکیل می شوند. کلاس های تئوری راهنمایی و  رانندگی شامل انواع مختلف مباحث درباره قواعد و قوانین رانندگی، تشخیص علائم و تابلوهای راهنمایی رانندگی، تصادفات رانندگی و شناخت بیشتر مباحث فنی خودرو می باشد. مباحث فنی به شکل کلی عنوان می شوند و معمولا اصلی ترین مسائل مرتبط با مکانیک خودرو مطرح می گردند.

نمونه مثالی که می توان مطرح نمود، نحوه کنترل میزان مصرف سوخت، تفاوت سوخت بنزین و گاز، موتور و مهمترین مسائل مرتبط با آن می باشد. حضور در کلاس های تئوری رانندگی یا آئین نامه، از اولین جلسه واجب و ضروری می باشد. تعداد جلسات تئوری آموزش راهنمایی رانندگی، معمولا 6 جلسه می باشد. در پایان این 6 جلسه،  امتحان آیین نامه مقدماتی برگزار می گردد و در شرایطی که داوطلب نمره قابل قبولی را کسب کند، وارد مرحله عملی کلاس راهنمایی رانندگی می شود.

کلاس های تئوری رانندگی یا آئین نامه چگونه برگزار می شوند؟

حضور در جلسه اول بسیار ضروری می باشد و در صورت عدم حضور در این جلسه، از حضور در دیگر کلاس ها محروم می شوید. شرکت در کلیه جلسات الزامی می باشد. کلاس های آموزش رانندگی حداقل 10 جلسه می باشد و در صورت نیاز می توانید از طریق پرداخت هزینه اضافی، چندین جلسه دیگر نیز اضافه کنید. در کل کلاس های آیین نامه 8 جلسه هستند که 6 تای آن مختص به آیین نامه رانندگی و 2 تای دیگر مختص به فنی می باشد. زمان هر یک از جلسات، دو ساعت می باشد و برای حضور در آزمون ها می بایست در تمامی جلسات شرکت کنید.

نکته بسیار مهم این است که بعضی از داوطلبان، حضور مرتب در این کلاس ها را جدی نمی گیرند و به طور مکرر غیبت می کنند، در این شرایط، مسئولان می بایست به شدت بر روی حضور و عدم حضور داوطلبان حساس باشند و اگر فردی در جلسه اول به هر علتی حضور نداشته باشد، حذف گردد و اجازه شرکت در کلاس های دیگر را نداشته باشد و آن دوره را به طور کامل از دست می دهد.

همچنین اگر فردی مثلا در جلسه چهارم غیبت کند، دیگر مجاز به شرکت در جلسات دیگر نخواهد بود، اما می تواند در دوره بعدی از همان جلسه ای که باقی مانده است، شروع کند و به اتمام برساند. شرکت در کلاس های آیین نامه راهنمایی رانندگی، اجباری می باشد و داوطلبان می بایست حتما آموزش ببینند و اگر این آموزش ها را نیاموزند، قادر نخواهند بود در آزمون ها قبول شوند.

کلاس های عملی رانندگی چگونه برگزار می شوند؟

کلاس های آموزش رانندگی در مرحله عملی، علاوه بر هیجان، دارای استرس بسیار زیادی نیز می باشد. در مرحله عملی، داوطلب با داشتن کمترین میزان اطلاعات در مورد رانندگی، پشت فرمان یک وسیله نقلیه می نشیند و تجربه اندوزی می کند. تعداد جلسات مرحله عملی آموزش رانندگی بین 10 تا 12 جلسه می باشد. زمان هر جلسه نیز بین یک و نیم تا دو ساعت، تقسیم بندی می گردد. برای کسب موفقیت در تمامی مراحل، به تنها چیزی که نیاز می باشد، صبر و حوصله می باشد، در غیر این صورت، کسب موفقیت برای افراد بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن می شود.

جهت شرکت در کلاس آموزش رانندگی، می بایست به تمامی قواعد و قوانین مسلط شوید و هر یک را رعایت کنید. با توجه به اینکه مدت زمان دوره ها، کوتاه و معمولا به شکل فشرده برگزار می گردد، هیچ داوطلبی مجاز نیست که غیبت کند. شرکت کردن در کلیه جلسات تئوری برای هر داوطلب، واجب و ضروری می باشد و در شرایطی که داوطلب بخواهد جلسات عملی را برای یک روز کنسل کند یا تغییراتی در تایم آن ایجاد کند، نیاز است از قبل با مسئولان آموزشگاه هماهنگ کند.

کلاس های عملی رانندگی چگونه برگزار می شوند؟

افراد پس از اتمام کلاس های عملی آموزش رانندگی، در امتحانات داخلی آموزشگاه شرکت می کنند و بعد از قبولی در این امتحانات، برای شرکت در آزمون اصلی آماده می شوند. هر فرد می بایست در 12 جلسه به صورت 12 روز و هر جلسه 120 دقیقه توسط مربی رانندگی خود، آموزش ببیند. هر هنرجو می بایست حداقل دو جلسه ساعت شب در برنامه رانندگی كلاس های عملي خود داشته باشد تا هنرجو بتواند با دید باز در تاريكي، رانندگي کند و در تاريكي با چراغ ها آشنا شود، منظور از ساعت شب، در واقع ساعتی است که از ابتدای تاریکی شروع و انتهای آن نیز در تاریکی می باشد.

در شرایطی كه هنرجو در زمان تعیین شده، در كلاس های عملي درون شهری خود، حاضر نشوند، مربي این وظیفه را دارد که در ابتدا تا انتهاي ساعت در محل آموزشگاه حضور پیدا کند و خسارات غيبت شامل هنرجو خواهد شد وهنرجو می بایست به جای جلسه غيبت خود، ابتدا هزينه آن را پرداخت کند و يك جلسه ديگر کلاس عملي شهری بگيرد. تمامی افرادی كه تاخيري در شروع ساعت کلاس عملي خود دارند يا زودتر از زمان اتمام كلاس خود، از خودرو پياده مي شوند نيز برای جبران كسري آموزش خود، وظیفه دارند که هزينه پرداخت و كلاس عملي شهر جبراني بگيرند

هر هنرجو این وظیفه را دارد که قبل از ساعت كلاس خود، از يك ربع قبل در محل آموزشگاه حاضر شود و جهت تایید ورود، پرونده آموزشي خود را به مسئولان كلاس هاي عملي شهر تحويل دهند و در تایم دقیق جهت سوار شدن به خودرو آموزشي خود در پاركينگ آموزشگاه راهنمایی رانندگی مراحعه کنند و در پايان كلاس نيز در پاركينگ آموزشگاه پياده شوند و در دفتر حضور و غياب مربي جهت ارائه نمودن گزارش وضعيت تایم کلاس خود، دفتر مربوطه را امضا و تائيد کنند.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به معرفی بهترین آموزشگاه رانندگی تهران  پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مفیدی را در رابط با کلاس های عملی و تئوری آموزش رانندگی، در اختیارتان قرار دهیم، هم چنین از همه شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا