بهترین کسب و کارها

10 تا از بهترین موسسه مهاجرتی در ایران 🧳【آپدیت1403】✅

در این مقاله توضیحاتی در مورد بهترین موسسه مهاجرتی در ایران می دهیم. چنین موسسه هایی خدماتی در مورد مهاجرت و اقامت در دیگر کشورها را فراهم می کنند و می توان گفت که مهم ترین فعالیت آن ها اخذ ویزا برای مهاجران است. در این مقاله موسسه های مهاجرت را معرفی می کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد موسسه های مهاجرتی تا انتها در بهترینک همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت خرید بلیط هواپیمای داخلی و خارجی

نکات مهم که قبل از مهاجرت باید بدانیم

نکته های بسیاری وجود دارد که باید قبل از مهاجرت به کشوری از آن ها مطلع شویم و با چشم باز اقدام به مهاجرت کنیم. در ابتدا باید قوانین کشور مقصد را بدانیم زیرا برخی از کشورها برای مهاجران قوانین سختی را در نظر می گیرند و برخی از کشورها ساده تر با این قضیه برخورد می کنند به عنوان مثال کشور کانادا و استرالیا قوانین سختی را برای مهاجران در نظر می گیرند اما در آلمان شرایط راحت تر است. باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که مهاجرت به کشور مورد نظرتان چه مزیتی برای شما خواهد داشت.

نکات مهم که قبل از مهاجرت باید بدانیم

خطرهایی که ممکن است در مهاجرت برای تان اتفاق بیفتد را در نظر داشته باشید ممکن است مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … اتفاق بیفتد، به طور مثال اگر به کشورهای جنوب شرق آسیا مهاجرت کنید، سیل و زلزله یکی از اتفاقات عادی در آن مناطق است. نکته بعدی غذا و خوراکی است که در کشورهای مختلف متفاوت است، پس اگر به کشوری مهاجرت کنید از نظر غذا دچار تغییرات بسیاری می شوید و ممکن است غذاهای ایرانی را پیدا نکنید.

قبل از مهاجرت باید در مورد آداب و رسم و رسومات مردم کشور مقصد اطلاعات کافی داشته باشید تا در آن منطقه احساس آرامش داشته و برخی آداب آن ها باعث آزارتان نشود. نکته بعدی هزینه های مصرفی در کشور مقصد می باشد، باید حساب کنید درآمدی که می توانید در آن کشور داشته باشید با هزینه های مصرفی جور است یا نه؟ زیرا بسیاری از مهاجران تمایل دارند تا به کشوری بروند که هزینه های زندگی در آن جا پایین تر از کشور خودشان است.

مزایای مهاجرت به کشورهای دیگر عبارتند از:

رسیدن به اهداف در زندگی با مهاجرت به کشوری دیگر می توانید شرایط بهتری برای زندگی و تحصیل داشته باشید
👌 ادستیابی به امنیت بالاتر اکثر مهاجران به دلیل نبود امنیت در کشور خودشان به کشورهای امن تر مهاجرت می کنند.
😎 کسب آرامش روانی بیشتر افراد برای مهاجرت هدف خاصی دارند و زمانی که به آن می رسند به آرامش دست می یابند.
📖 شرایط تحصیلی بهتر مهاجرت باعث می شود تا افراد شرایط بهتری بار تحصیل در دانشگاه های معتبر داشته باشند.
☁ شرایط اقلیمی بهتر برخی از مهاجران به دلیل شرایط بد منطقه خود ترجیح می دهند تا به کشوری خوش آب و هوا سفر کنند.

بهترین موسسه مهاجرتی در ایران کدام است؟

انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی در ایران نیاز به تحقیق و بررسی دارد. این کار زمان زیادی را از شما می گیرد به همین دلیل در این مقاله این موسسه ها را معرفی می کنیم تا انتخاب راحت تری داشته باشید.

بهترین موسسه مهاجرتی در ایران کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین موسسه مهاجرتی در ایران همراه ما باشید تا 10 موسسه معتبر را معرفی کنیم.

موسسه مهاجرتی رهپویان

موسسه مهاجرتی رهپویان

موسسه مهاجرتی رهپویان در شهر مشهد فعالیت خود را آغاز نموده است و برخلاف سایر موسس ها که فقط به کار اخذ اقامت می پردازند، این موسسه از همان ابتدا از وکلای و شرکای معتبر که در کشورهایی چون استرالیا و کانادا هستند استفاده می کند تا بهترین خدمات به متقاضیان مهاجرت ارائه شود. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا، عمان، فرانسه، ترکیه، اسپانیا، سوئد و … را دارند این موسسه مهاجرتی بهترین انتخاب است. موسسه رهپویان در مشهد، تهران و شیراز شعبه فعال دارد.

این موسسه مهاجرتی در تمام امور جاری و روزمره ی زندگی هم متقاضیان مهاجرت را همراهی می کند به این صورت که مهاجران به کشورهای خارجی را در اجاره و یا خرید منزل، اجاره و یا خرید محل کسب و کار، خرید ماشین، ثبت درخواست و دریافت کارت بیکپمه، درخواست و دریافت کارت اقامت دائم، اخذ گواهینامه و … همراهی می کند.

آدرس موسسه: مشهد، خیابان سلمان فارسی، بین راهنمایی 22 و فلسطین 21، ساختمان اداری کیان، طبقه 4، واحد 8

شماره تماس: 05138462544

موسسه مهاجرتی میرداماد

موسسه مهاجرتی میرداماد

موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد در شهر شیراز یکی از بهترین ها است که خدمات مشاوره حقوقی در مورد مهاجرت و اخذ اقامت و تحصیل در خارج از کشور را انجام می دهد. این موسسه از وکلا و مشاورین متخصصی استفاده می کند تا خدمات مناسب به همشهریان ارائه شود. از افتخارات این موسسه مهاجرتی می توان به ارائه خدمات مهاجرتی، اخذ اقامت و تابعیت از روش های مختلف و به صورت کاملا قانونی را نام ببریم که به متقاضیان مهاجرت ارائه می دهند. از ویژگی های این موسسه مهاجرتی وجود مشاوران متخصص برای ارائه اطلاعات درست به متقاضیان است.

اگر می خواهید به کشورهایی چون اتریش، ارمنستان، اسپانیا، استرالیا، آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و مهاجرت برای زندگی داشته باشید، این موسسه مهاجرتی انتخاب مناسبی است.

آدرس موسسه: شیراز، هتل چمران، طبقه دوم تجاری، موسسه مهاجرتی میرداماد

شماره تماس: 07191009294

موسسه مهاجرتی آوام

موسسه مهاجرتی آوام

از موسسات برتر دیگر برای انجام امور مهاجرت، موسسه آوام است که با استفاده از کارشناسان مجرب، گام به گام همراه متقاضیان است تا به هدف خود برسند. در این مسیر بهترین خدمات از سوی موسسه ارائه می شود تا اعتماد و رضایت مشتریان جلب گردد. کارشناسان این مجموعه تمامی راه ها موجود برای رسیدن به اهداف تان را به شما ارائه می دهند تا تصمیم درستی بگیرید. این موسسه به تمامی افرادی که در تهران و دیگر شهرها زندگی می کنند خدمات مهاجرتی خود را ارائه می دهد.

ویژگی های موسسه آوام عبارتند از:

 • کسب مجوز رسمی از وزارت علوم
 • کارشناسان مجرب و متخصص مهاجرتی
 • همراهی و پشتیبانی از مهاجران در تمامی مراحل
 • بازگرداندن اکثر حق الوکاله در صورت عدم دریافت ویزا

آدرس موسسه: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر (بخارست)، کوچه 11، پلاک 1، طبقه 4، واحد 9

شماره تماس: 90003515

موسسه مهاجرتی ایلیا

موسسه مهاجرتی ایلیا

موسسه مهاجرتی ایلیا بیشتر از 9 سال سابقه تخصصی در زمینه امور مهاجرتی تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است و این آمادگی را دارد تا خدمات خود را به تمامی متقاضیان در تهران و سایر شهرها ارائه دهد. این موسسه از تیمی حرفه ای که در زمینه مهاجرت سال ها در ایران و کانادا فعالیت داشته اند استفاده می کند و در حال حاضر فعالیت خود را با دریافت مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایران آغاز کرده است.

ویژگی های موسسه ایلیا عبارتند از:

 • استفاده از تیم مجرب مهاجرتی که بیشتر از 500 پرونده موفق داشته اند.
 • داشتن قرارداد با بیشتر از 100 دانشگاه و شرکت های کاریابی در دنیا
 • دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی
 • استفاده از وکلا و مشاوران رسمی ایران، کانادا و آلمان

آدرس موسسه: تهران، خیابان آفریقا، بالاتر از چهارراه جهان کودک، نبش صانعی، پلاک 72، طبقه 9، واحد 92

شماره تماس: 02186031326

موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای

موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای

موسسه مهاجرتی پارسیان اپلای در شهر مشهد نزدیک به 10 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی دارد. این موسسه برای ارائه خدمات خود از کادر مجرب و متخصصی استفاده می کند که هم از فارغ التحصیلان دانشگاه های آمریکا و اروپا هستند. بزرگ ترین هدف این موسسه مهاجرتی این است که خدماتی مناسب و مشاوره صحیحی به متقاضیان مهاجرت ارائه دهد و آن ها را به درست ترین راه راهنمایی کند.

ویژگی موسسه پارسیان اپلای این است که در تمامی کشورهایی که حوزه فعالیت خود است نمایندگی دارد و این موضوع باعث می شود تا تسلط کاملی به انجام پرونده های مهاجرت تحصیلی داشته باشد و هم چنین تمامی متقاضیان را تا دریافت نتیجه نهایی همراهی و پشتیبانی می کند. از طریق این موسسه مهاجرتی می توانید در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا، کانادا، آلمان، سوئد و خرید ملک در قبرس شمالی کمک بگیرید و کارهای مربوط به آن را انجام دهید.

آدرس موسسه: مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، فاز 1، طبقه 10، واحد 8

شماره تماس: 05137058364

موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان

موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان

موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان یکی از بهترین موسسات برای مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و تمکن مالی است که می توانید با توجه به نیازتان آن ها را انتخاب کنید. اگر به هر دلیلی تمایل دارید تا در دانشگاه های خارج از ایران تحصیل کنید و یا آینده شغلی بهتری را در کشوری دیگر تجربه نمایید، استفاده از خدمات و مشاوره های آتیه آفرینان بسیار مناسب تان خواهد بود. این موسسه برنامه های ویژه ای را برای اعزام دانشجویان به خارج از کشور در نظر دارد به طوری که مهاجرت را برای آن ها راحت تر می کند.

آدرس موسسه: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

شماره تماس: 2172207

موسسه مهاجرتی گوتوتی آر

موسسه مهاجرتی گوتوتی آر

 

موسسه مهاجرتی گوتوتی آر یکی از بهترین موسسه ها است که می توانید برای انجام امور مهاجرت، خرید ملک، ثبت شرکت، مسافرت و تحصیل در کشورهای خارجی از خدمات آن استفاده کنید. در این موسسه بهترین مشاوران و وکلای حقوقی حضور دارند تا خدمات مناسبی را به هر فرد ارائه دهند. مشاوران در موسسه گوتوتی آر راهنمایی های لازم را در زمینه های مختلف مانند اقامت، تحصیل و بورسیه تحصیلی و اخذ ویزا ارائه می دهند، این موسسه در شهرهای تهران، تبریز، شیراز و مشهد شعبه های فعال دارد.

آدرس موسسه: تهران، جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک 32، طبقه 2

شماره تماس (مشاوره): 02143000021

موسسه مهاجرتی ویزا موندیال

موسسه مهاجرتی ویزا موندیال

موسسه ویزا موندیال یکی از موسسه هایی است که می توان برای مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … از خدمات آن استفاده کرد. این موسسه یک شرکت کانادایی است که طبق قوانین استان کبک و بریتیش کلمبیا کانادا به ثبت رسیده است و انواع خدمات مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهد. موسسه ویزا موندیال از کارشناسان و متخصصانی استفادده می کند که تجربه و دانش کافی در زمینه های مهاجرت را دارند و بدین ترتیب مشتریان را به بهترین راه ها راهنمایی می کنند.

از ویژگی های موسسه ویزا موندیال می توانیم به صداقت آن ها با مشتریان اشاره کنیم که باعث شده تا تمامی کارکنان آن ها تمامی موضوعات مربوط به مهاجرت را صادقانه و به طور شفاف به افراد توضیح دهند و آن ها را از مزایا و معایب مهاجرت آگاه سازند. ویژگی بعدی این موسسه این است که بیشتر از 90% پرونده های آن ها موفق بوده است و اصول اخلاقی و مشاوره برای آن ها بسیار مهم می باشد.

شماره تماس: 02128111555

موسسه مهاجرتی شادا

موسسه مهاجرتی شادا

شادا یکی از بهترین موسسه های مهاجرتی است که با تلاشهای بی وقفه تیمی فعال در صنعت مهاجرت و کاریابی بین المللی است. هدف موسسه شادا، شناسایی نیازهای متقاضیان و ارائه خدماتی مناسب برای آن ها است، خدماتی که کیفیت بالایی داشته و در زمان کمی انجام شود. این موسسه موفق شده است تا به امروز صدها ایرانی را برای مهاجرت به استرالیا کمک کند.

ویژگی های موسسه شادا:

 • دارای سابقه بیشتر از 10 سال در زمینه مهاجرت
 • تضمین 100 درصدی دریافت ویزای استرالیا
 • دارای بیش از 1000 مشاوره اخذ ویزای موفق
 • تضمین 100 درصدی تخصص و صداقت

آدرس موسسه: تهران، شریعتی، بالاتر از باغ سفارت انگلیس، ساختمان سفیران، طبقه 6، واحد B6

شماره تماس: 02191009946

موسسه مهاجرتی آریانا پارس

موسسه مهاجرتی آریانا پارس

موسسه آریانا پارس شرایطی را فراهم کرده است تا برای شروع زندگی جدید در کشوری دیگر تصمیمات درست بگیرید. این موسسه بیشتر از 7 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا دارد. و با ارائه خدمات بی نظیر خود سعی می کند تا رضایت تمامی مشتریان را جلب کند. از طریق این موسسه می توانید اقدام به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، ویزای توریستی، بورسیه تحصیلی و سرمایه گذاری نمایید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

آدرس موسسه: تهران، اتوبان ستاری، بلوار لاله شرقی، بلوار شاهین جنوبی، نرسیده به همت، پلاک 55، واحد 3

شماره تماس: 02191098002

راه تشخیص موسسه های مهاجرتی قانونی

در این بخش از مقاله به شما توضیحاتی در مورد موسسه های معتبر می دهیم تا آن ها را از موسسات نامعتبر تشخیص دهید. مهاجرت یکی از مهم ترین تصمیمات افراد است چرا که تمام زندگی خود را بر این اساس برنامه ریزی می کنند پس مهم است که بهترین موسسه مهاجرتی را انتخاب کنند.

در مرحله اول باید بگوییم که موسسه های معتبر دارای مجوز و دفتر فیزیکی برای بازدید متقاضیان می باشند معمولا موسسه های مهاجرتی که فقط در دنیای مجازی فعالیت می کنند بعد از دریافت پول از افراد وب سایت خود را بسته و هیچ پاسخی به مال باختگان نمی دهند.

راه تشخیص موسسه های مهاجرتی قانونی

راه دوم این است که موسسه را از راه قانونی استعلام کنید برای این کار می توانید به سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور مراجعه کنید، نام شرکت هایی که در این سامانه وجود دارد همه از معتبرترین ها می باشند. برای استعلام این شرکت ها به شناسه ملی شرکت، نام شرکت و یا شماره ثبت شرکت نیاز دارید و فقط با وارد کردن یکی از این موارد به اطلاعات کاملی از شرکت دست پیدا خواهید کرد.

مورد بعدی که کمک می کند تا موسسه های معتبر شناخته شود، بررسی پروانه فعالیت موسسه است. هر مرکزی که در ایران شروع به فعالیت می کند باید در ابتدا مجوز و پروانه فعالیت حقیقی یا حقوقی لازم را کسب کند و آن را بر دیوار محل فعالیت خود نصب نماید تا در دید همگان قرار بگیرد برای مهاجرت که بسیار حساس و مهم است حتما باید به موسسه ای مراجعه کنید که پروانه فعالیت خود را مقابل دید مشتریان قرار داده باشد.

وظایف موسسات مهاجرتی در ایران

موسسه های مهاجرتی در قالب نهادهای خصوصی غیر انتفاعی فعالیت می کنند بنابراین باید وظایفی را انجام دهند. اولین وظیفه یک موسسه مهاجرتی این است که به مشتریان اطلاعات صحیح را ارائه دهد چرا که اطلاعات غلط باعث انحراف افراد از مسیر درست و هدف شان می شود بنابراین باید موسسات مهاجرتی از کارشناسان ماهری که اطلاعات کامل دارند برای راهنمایی متقاضیان استفاده کنند.

وظیفه بعدی موسسه ها، صادق و رو راست بودن آن ها است به طوری که باید از مشاوران حقوقی و وکلای راستگو استفاده کنند، زمانی که از موسسه ای اطمینان داشته باشیم با خیال راحت می توانیم به حرف هایش اعتماده کرده و حتی آن را به دیگران معرفی کنیم. اگر یک موسسه ای تمامی مسائل مثبت و منفی مهاجرت را صادقانه به متقاضی بگوید باعث می شود تا فرد با چشم باز به مهاجرت فکر کند و حتی در مواقعی از مهاجرت منصرف می شود.

وظایف موسسات مهاجرتی در ایران

آخرین و مهم ترین وظیفه موسسه مهاجرتی، پیگیری مناسب و قرار دادن وقت کافی برای متقاضی است با انجام چنین کاری متقاضیان با خیال راحت انجام امور خود را به موسسات مهاجرتی واگذار می کنند و بعد از آن، کارهای مربوطه توسط مشاوران و وکلای حقوقی بین المللی پیگیری می شود. نکته که در این زمینه وجود دارد این است که اگر می خواهید بدانید که موسسه ها به چه شکلی قرار است خدمات شان را ارائه دهند، جلسه ای با آن ها مشاوره داشته باشید و از نحوه ارائه خدمات شان مطلع شوید.

کلام آخر

ممنونم از این که تا انتها در مقاله بهترین موسسه مهاجرتی در ایران همراه ما بودید. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را بیشتر با موضوع مهاجرت آشنا کنیم و گفتیم که به چه نکاتی قبل از مهاجرت باید توجه داشته باشید. سپس 10 موسسه مهاجرتی که در ایران فعالیت دارند و معتبر می باشند را معرفی کردیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. در ادامه مقاله گفتیم که چطور باید موسسه های قانونی را تشخیص دهیم و این موسسه ها چه وظایفی بر عهده دارند. امیدوارم که مطالب گفته شده در این مقاله مورد استفاده تان قرار بگیرد. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید لطفا کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا