بهترین سایت و اپلیکیشنبهترین کسب و کارها

10 تا از بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار مشهد ⭐【آپدیت1403】✅

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک تفریح متفاوت می باشد، که دارای سناریو و ماجراجویی متفاوتی است  و شما را به مدت یک ساعت از اتفاقات خسته کننده روزمره تان جدا می کند. اسکیپ روم بسیار لذت بخش است و آدرنالین شما را به اوج می رساند. اتاق فرار محیطی ترسناک، مهيج و فکری است که شما به صورت گروه های ۴ الی ۱۰ نفره وارد می شوید، معماهای این اتاق را حل می کنید تا به مرحله آخر برسید و سرانجام از این اتاق خارج شوید. اگر شما نیز به این بازی هیجان انگیز و جذاب علاقمند هستید با ما همراه باشید تا بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار مشهد را به شما معرفی کنیم.

عکس اتاق فرار مشهد

اسکیپ روم چیست؟

اسکیپ روم تنها یک سرگرمی نیست بلکه ماجراجویی است که در محیطی کاملا فیزیکی و واقعی اتفاق می افتد. در اسکیپ روم، تمامی اتفاقاتی که در طول بازی رخ می دهد کاملا واقعی هستند و به همین دلیل به شما کمک می کنند تا کاملا در سناریوی بازی غرق شوید و حس حقیقی ترس، هیجان، امید و شادی به شما القا شود.در طی بازی اسکیپ روم، شما به مدت ۶۰ دقیقه کاملا از دنیای پیرامونتان خارج می شوید و ارتباطتان با محیط بیرون کاملا قطع می شود.

در بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار تهران شما و هم تیمی هایتان درون مجموعه ای از راهرو های تودرتو گیر می افتید و چاره ای ندارید جز این که معما ها را که مثل تکه هایی از یک پازل به هم متصل هستند را حل کنید تا بتوانید از آنجا خارج شوید. در اتاق فرار، در بسیاری از مواقع کلید حل معما در جزئیات ریزی است که در بازی قرار داده شده است، به عبارتی اتاق فرار به ما یاد می دهد که برای حل معماها، باید به تمامی جزئیاتی که در زندگی به راحتی از کنارشان رد می شویم، توجه کنیم.

این بازی سرشار از چالش و معما است به همین دلیل در طول این بازی شما چابکی، خلاقیت و تصمیم گیری در لحظات سخت را یاد می گیرید.تصمیماتی که در این موقعیت می گیرید روی موفقیت یا شکست کل تیم شما تاثیر گذار است بنابراین باید با تمرکز کامل تصمیم درست بگیرید تا خود و گروهتان را نجات دهید، این مورد نه تنها در بازی، بلکه در تمام مراحل زندگی به ما کمک می کند.

بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار مشهد کدام است؟

اتاق فرار از بازی ها و سرگرمی های هیجان انگیز، ترسناک و فکری است. منشا پیدایش این بازی در کشور ژاپن است که پس آن در سراسر کشورهای دنیا از جمله ایران رواج یافت، به خصوص در مشهد، اتاق فرار های بسیار جذابی طراحی شده است تا مورد استفاده علاقه مندان این بازی قرار بگیرد. انتخاب بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار مشهد شاید برای برخی از افراد کار سختی باشد به همین دلیل در ادامه به معرفی اتاق فرارهای مشهد می پردازیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

اتاق فرار زندان گور

اتاق فرار زندان گور

این اتاق فرار از مجموعه ویلاژتوریست(anp) در ژانر ترسناک و دلهره آور, و در منطقه طرقبه شهر مشهد قرار گرفته است. اتاق فرار زندان گور دارای محدودیت سنی ۱۶+ و تعداد نفرات گروه ۴ الی ۱۰ نفر می باشد. درجه سختی این بازی 9 از 10 و مدت زمان بازی ۷۰ دقیقه می باشد.

داستان زندان گور: سناریو این اتاق فرار بر اساس یک داستان واقعی طراحی شده است، عده ای از زندانیان قصد فرار از زندان اتیکا را داشتند که موفق به این کار نشدند، پس از این گروه به زندانی در جزیره ای به نام گور تبعید شدند. که این زندان بسیار سری و ترسناک طراحی و ساخته شده است و یک شکجه گر روانی دارد که هر کسی بخواهد از آنجا فرار کند را به شدت شکنجه می دهد. شما و تیمتان باید این شکنجه گر را از بین ببرید و از این زندان آزاد شوید.

آدرس: مشهد، ابتدای جاده طرقبه، نبش امام رضا ۸، مجتمع ویلاژتوریست

تماس: 09904139020

اتاق فرار دخمه شوم

اتاق فرار دخمه شوم

اولین ساخته مجموعه اتاق فرار الموت( Alamoot )، اتاق فرار دخمه شوم می باشد، این اتاق دارای ژانر ترسناک و در منطقه شهرک غرب شهر مشهد فعالیت می کند.

داستان اتاق فرار دخمه شوم: در زمان های دور مرد رمالی نام کاووس در خانه قدیمی اش به طلسم نویسی مشغول بود. پس از مرگ نوزاد تازه متولد شده شان زندگی او و همسرش خاتون دچار تغییرات ترسناک و عجیبی می شود، طبق گفته مردم روستا، پس از آن اتفاق خاتون غیب شد و تا پس از مرگ کاووس نیز ادامه یافت.

آدرس: مشهد، شهرک غرب، حسابی شمالی۷، چهارراه اول

تلفن: ۰۲۱۹۱۳۰۷۹۰۰

اتاق فرار آوای خونین

بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار مشهد

این اتاق یکی از اتاق فرارهای مجموعه هراس اسکیپ ( Haras Escape ) در ژانر ترسناک، ماورایی و هیجان انگیز است که  در منطقه قاسم آباد شهر مشهد واقع شده است.

داستان اتاق فرار آوای خونین: نامادری آوا برای خلاص شدن از شر آوا نزد رمالی می رود و از او درخواست می کند تا برای ازدواج سریع تر آوا طلسمی فراهم کند، اما در طلسم مذکور قید نشده بود که آوا حتما با انسان ازدواج کند.

آدرس: مشهد، قاسم آباد، بلوار حجاب

تلفن: 09904139020

اتاق فرار جنگل عزازیل

اتاق فرار جنگل عزازیل

اتاق فرار جنگل عزازیل ، ساخته ی مجموعه اتاق فرار الموت ( Alamoot ) در ژانر وحشت است که در منطقه وکیل آباد شهر مشهد واقع شده است. اگر شما و تیمتان به هر دلیلی با تاخیر وارد اتاق فرار شدید از تایم بازی شما کسر می گردد و در اگر این تاخیر به 40 دقیقه برسد بازی کنسل و هزینه پرداختی به شما عودت داده نمی شود.

داستان اتاق فرار جنگل عزازیل: چندین سال پیش به همراه یک تیم طبیعت گرد 10 نفره به جنگل عجیب و ترسناکی وارد شدیم که صداهای عجیبی به گوشمان می رسید. تنها بازمانده آن گروه من هستم که اکنون به کمک شما نیاز دارم تا راز آن جنگل شیطانی را بیابم و متوجه شوم چه بر سر دوستانم آمده است.

آدرس: مشهد، بلوار وکیل آباد. وکیل آباد 72 داخل بلوار کوهستان نبش وکیل آباد 72.1

تلفن: ۰۵۱۳۵۲۴۴۷۲۵- ۰9916542750

اتاق فرار روستای آل

اتاق فرار روستای آل

اتاق فرار روستای آل از اتاق فرارهای مجموعه د نایت اسکیپ ( The Night Escape ) در ژانر ترسناک و تئاتر تعاملی است که در منطقه هنرستان شهر مشهد واقع شده است.

داستان اتاق فرار روستای آل: در طی چند سال آل در این روستا نفوذ کرده بود و جان کودکان را آن منطقه را می گرفت مردم این روستا به دنبال را چاره ای بودند تا از شر این موجود خلاص شوند. به دنبال این ماجرا، مردم روستا رمالی را پیدا کردند که می گفت باید جان یکی از دختران جوان را فدای این روستا کنید و اشک های قبل از مرگش را برایش ببرید. مردم این ده، بلقیس دختر ربابه را قربانی روستا کردند، پس از آن مردم روستا دچار نفرین ربابه شدند و هر ماه منتظرند تا نفرینِ ربابه، جان یکی از فرزندشان را بگیرد. آنها تا ابد باید تقاص مرگ بی‌ رحمانه بلقیس را بپردازند مگر این که گروهی حاضر شوند بهای باطل شدن دائمی نفرین این روستا را بپردازند.

آدرس: مشهد، هاشمیه.

تلفن: 09904139020- 09356788348

اتاق فرار و سلامتی جسم و روان

برای این‌ که متوجه شویم بازی اتاق فرار برای سلامتی افراد مفید است به دلایلی از جمله موارد زیر اشاره می کنیم:

 • رشد مهارت های حرکتی ظریف: تحقیقات نشان داده پس از انجام بازی ‌های ذهنی نظیر اتاق فرار، مهارت‌ های حرکتی ظریف همچون هماهنگی دست و چشم و آگاهی از محیط افزایش می یابد. البته از همان بدو تولد آگاهی ما از محیط پیرامونمان هر روز افزایش پیدا می‌ کند اما کارهایی نظیر حل معما، سبب تقویت سریع ‌تر این مهارت می شود.
 • بهبود روابط اجتماعی و ارتباطی: اتاق فرار یک بازی گروهی است و شما مجبور هستید با کمک هم تیمی هایتان معماهای این بازی را حل کنید، پس اگر ندانید چگونه با هم تیمی های خود ارتباط برقرار کنید در این بازی ممکن است به مشکل بر بخورید، به همین دلیل است که شرکت در بازی اتاق فرار عملا یک نوع فعالیت تیم سازی مفید محسوب می شود.
 • کمک در کاهش استرس و اضطراب
 • بهبود خلق و خو
 • یادگیری تجربیات جدید و منحصربفرد
 • بهبود حافظه
 • افزایش تحرک بدنی

قوانین اتاق فرار

با وجود اینکه اسکیپ روم ها دارای فضاهای متفاوت و سبک ‌های بسیار متنوعی هستند، قوانین آن ‌ها نیز تا حدود بسیار زیادی شبیه به هم می باشد. برای هر بازی اتاق فرار به گروه های شرکت کننده ۴ تا 10 نفره نیاز است، که این افراد پیش از بازی و در هنگام بازی توسط فردی که گیم مستر (Game master) نام دارد راهنمایی شده و آموزش‌ های لازم برای بازی را فرا می گیرند. اگر شرکت ‌کنندگان حین در مرحله‌ ای از بازی اتاق فرار با مشکل مواجه شوند، گیم مستر ها از طریق دوربین و میکروفون ‌های نصب شده در محیط بازی، شرکت کنندگان را راهنمایی می‌کنند. از این رو نیازی نیست نگران بی تجربه بودن و بلد نبودن قوانین اتاق فرار باشید.

یکی دیگر از قوانین اتاق فرار که حتما باید حین بازی آن را در نظر بگیرید توجه به زمان محدود بازی است، مدت زمانی که شرکت کنندگان برای پیدا کردن سر نخ‌ ها و حل کردن معماها در اختیار دارد؛ معمولا بین 45 تا 90 دقیقه متغیر می باشد. البته این نکته را هم فراموش نکنید که بعضی از بازی‌ ها زمان کمتر و بعضی دیگر تا 120 دقیقه یا بیشتر هم زمان دارند.

در خصوص زمان بازی اتاق فرار، چند نکته دیگر نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال حتما باید توجه داشته باشید که پس از رزرو کردن بلیط یک اسکیپ روم، باید به همراه گروهتان حدود 15 دقیقه زودتر در مکان مورد نظر حاضر شوید کنید تا قوانین اتاق فرار را زودتر یاد بگیرید و به شما توضیحات لازم برای بازی را بدهند، در غیر این صورت آموزش اتاق فرار به معنی به قیمت کاهش زمان اصلی بازی شما خواهد بود.

عکس اتاق فرار مشهد

 

بخش های مختلف اتاق فرار

بازی های اتاق فرار به طور کلی به چهار بخش تقسیم بندی می شود که در ادامه مطلب در مورد هر کدام توضیح مختصری به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

 • سناریو: بی شک از مهم‌ ترین بخش‌ های بازی اتاق فرار یک سناریو جذاب می‌باشد. یک سناریو جذاب باعث می شود از این بازی نهایت لذت را ببرید، از این رو لازم است طراحان در انتخاب سناریو نهایت دقت خود را به کار ببرند تا بتوانند بهترین و قوی‌ ترین سناریو را برای اتاق فرار خود انتخاب کنند. پیشنهاد ما این است که به نظرات دیگران در خصوص سناریوها توجه فرمایید و یک سناریو پیچیده انتخاب کنید تا به اوج لذت و هیجان برسید. سناریوها در ژانرهای مختلفی همچون جنایی، ترسناک، فانتزی، معمایی و کارآگاهی طراحی  می‌ شوند و شما می‌توانید قبل از بازی ژانر مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.
 • محیط بازی: یکی از موارد قابل توجه، طراحی محیط بازی اتاق فرار می باشد، هر چه محیط بازی اصولی تر و حرفه ‌ای تر طراحی شده باشد، حس وحشت، هیجان و راز آلود بودن بیشتری را در شرکت کنندگان ایجاد خواهد کرد. نکته دیگر این است که معماهای قابل حل توسط شرکت کنندگان اگر در یک محیط بازی کاملا حرفه‌ ای حل شوند، بسیار دشوارتر خواهند بود. بخصوص در اتاق‌ فرارهای ترسناک و دلهره آور، جلوه ‌های ویژه باعث می شوند حس رعب وحشت بسیار زیادی برای افراد گروه ایجاد شود، به عنوان مثال ممکن است در یک اتاق فرار حرفه‌ ای شما بتوانید با گوش دادن به صدای یک جسم رمز آن اتاق را پیدا کنید.
 • گروه‌ های شرکت کننده: همان ‌طور که قبلا ذکر شد این بازی به صورت گروه های ۴ آلی ۱۰نفره اجرا می‌شود و امکان انجام بازی به صورت تکی وجود ندارد. در این بازی لازم است تمامی اعضای تیم با یکدیگر مشارکت و همکاری داشته باشند تا بتوانند معما ها را به بهترین نحو ممکن حل کنند. پیشنهاد ما این است که هرگز سعی نکنید کسی را که به این بازی علاقه‌ ای ندارد را مجبور به شرکت در بازی کنید زیرا در این صورت از لذت و هیجان بازی برای شما و او کاسته می شود.
 • اپراتور بازی: نقش اپراتور اتاق فرار ترساندن شما می باشد. اپراتور کسی است که از دور به بازی شما و تیمتان تسلط کامل دارد و بر آن نظارت می‌ کند. به عنوان مثال اپراتور در هنگام ورود شما به اسکیپ روم صداهای دلهره آوری را پخش می کند یا با استفاده از دستگاه های مه‌ ساز فضای ترسناکی را ایجاد کند. همچنین شما می‌توانید در صورت بروز مشکل در هنگام بازی با اپراتور تماس بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم لیستی از بهترین و ترسناک ترین اتاق فرار های مشهد را به شما معرفی کنیم و این بازی هیجان انگیز و پرطرفدار را به شما معرفی نماییم. اگر شما نیز قصد دارید برای مدت کوتاهی لحظات هیجان‌ انگیزی را در کنار دوستان و عزیزان خود رقم بزنید، اتاق فرار گزینه بسیار مناسب و تجربه بسیار متفاوتی برای شما خواهد بود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و در آینده‌ مورد استفاده تان قرار بگیرد.

4.2/5 - (4 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا