بهترین آموزشگاه ها

10 تا از بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران🎵【آپدیت 1403】✅

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران هستید، این مقاله را از دست ندهید. چنان چه می خواهید برای تعطیلات تابستان فرزندتان، کلاس آموزشی مفیدی را انتخاب کنید، توصیه ما کلاس های آموزشی موسیقی است که یادگیری آن در زمان کودکی برای فرزندتان بسیار مفید است زیرا باعث می شود خلاقیت ها و توانایی های ذهنی، مهارت های شنیداری و رفتاری او شکوفا شود و رشد کند. همراه ما در بهترینک باشید تا فواید آموزش موسیقی برای کودکان را در شهر تهران بگوییم.

فواید آموزش موسیقی به کودکان

خواسته هر پدر و مادری این است که فرزندی باهوش و خلاق داشته باشد اما خیلی از آن ها تصور می کنند که هوش یک استعداد ارثی است و نمی توان بریا افزایش آن کاری کرد، در صورتی که این طور نیست و کودک در 7 سال اول زندگی خود، یادگیری بسیار سریعی دارد و با کلاس های آموزشی مناسب می توانید فرزندتان را به یک نابغه تبدیل کنید. کلاس های تقویت مهارت بسیاری برای کودکان وجود دارد، اما ما در این مقاله در مورد فواید آموزش موسیقی به کودکان خواهیم گفت.

آموزش موسیقی به کودک باعث رشد بخشی از سمت چپ مغز می شود که با پردازش زبان درگیر است و مدارهای عصبی مغز را به روش های خاصی به هم پیوند می زند و این موضوع موجب می شود تا اطلاعات در ذهن کودکتان سریع تر ثبت شود. آموزش الفبای موسیقی به کودک، یادگیری الفبای اصلی را هم برای او راحت تر می کند. بنابراین باید بدانید که یادگیری موسیقی فقط  آواز خواندن، نواختن موسیقی و گوش دادن به آن نیست، بلکه باعث می شود تا مهارت های چندگانه در کوک شما تقویت شود.

فواید آموزش موسیقی به کودکان

آموزش موسیقی به کودکان 2 تا 9 ساله شاید برای خیای از افراد کاری غیر ممکن به نظر برسد که هیچ تاثیری ندارد، در صورتی که این طور نیست و آموزش موسیقی از سن 2 سالگی باعث می شود که کودک تان در یادگیری پیشرفت قابل توجهی داشته باشد، صداها و کلمات را رمزگشایی کنند. یادگیری موسیقی به کودک تان کمک می کند که ظرفیت مغز او بیشتر شود پس با افزایش ظرفیت مغز، او می تواند تمام مطالب موسیقی و درسی را به سرعت بیاموزد و زمانی که به سن میانسالی رسید دچار فراموشی و ذوال ذهن نشود.

از فواید دیگر یادگیری موسیقی در کودکان این است که باعث افزایش هماهنگی او می شود به این صورت که مغز در زمان نواختن موسیقی باید سریع و کارآمد کار کند مثلا برای نواختن ساز ترومبون نیاز است که کودک مهارت چشم و دست خود را هماهنگ کند که همین موضوع باعث تقویت مغز و افزایش رشد آن می شود. این پیشرفت ها اعتماد به نفس فرزندتان را هم افزایش می دهند و باعث می شوند تا کودک علاوه بر موسیقی، در مسائل دیگری هم مهارت های لازم را داشته باشد و موفق شود.

بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران کدام است؟

انتخاب کردن بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران کار سختی است زیرا برای انتخاب بهترین ها باید تمام جوانب را بسنجیم، بنابراین ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران مخصوص کودکان را در شهر تهران به شما معرفی کنیم تا برای ثبت نام فرزندان تان در آموزشگاه های موسیقی انتخاب راحتی داشته باشید.

بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران قصد داریم تا 10 آموزشگاه موسیقی را معرفی کنیم، همراه ما باشید.

آموزشگاه موسیقی فردوس

آموزشگاه موسیقی فردوس

آموزشگاه موسیقی فردوس فعالیتش را از سال 1390 آغاز کرده است و یکی از آموزشگاه هایی است که هم مجوز از وزارت ارشاد اسلامی دارد و هم مجوز سازمان فنی و حرفه ای کشور را دارد. این آموزشگاه از همان ابتدا تلاش کرده تا خدماتی فراتر از دیگر آموزشگاه ها را ارائه بدهد. آموزش موسیقی به کودکان در آموزشگاه موسیقی فردوس به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می شود و شما این امکان را دارید تا با توجه به شرایط تان یکی از روش های حضوری یا آنلاین را برای آموزش به کودکتان انتخاب کنید.

هزینه کلاس های حضوری معمولا بیشتر از کلاس های آنلاین است اما از کیفیت بسیار بالایی نسبت به کلاس های آنلاین برخوردار هستند. در آموزشگاه موسیقی فردوس از بهترین اساتید آموزشی استفاده می شود برای همین در کشور، کلاس های آموزشگاه موسیقی فردوس بالاترین سطح کیفیت را دارد.

آدرس آموزشگاه: تهران، ولنجک، خیابان مقدس اردبیلی، نبش خیابان ب، پلاک 148، واحد 6

شماره تماس: 02122011547

آموزشگاه موسیقی هنر پارسه

آموزشگاه موسیقی هنر پارسه

آموزشگاه موسیقی هنر پارس از سال 1393 مجوز های لازم را کسب کرده است و هنرجویان موسیقی بعد از گذراندن دوره های موسیقی در این آموزشگاه موفق به دریافت دیپلم رسمی موسیقی می شوند. از مزایای این آموزشگاه این است که در آموزشگاه موسیقی هنر پارسه، کنسرت های هنرجویی و تورهای تفریحی آموزشی برای هنرجویان برگزار می شود.

آموزشگاه موسیقی هنر پارسه یکی از بهترین آموزشگاه های تخصصی موسیقی برای آموزش به کودکان است. این آموزشگاه در حال حاضر تنها آموزشگاه تخصصی کیبورد در ایران است. آموزشگاه هنر پارسه برای تدریس موسیقی به هنر جویان خود همواره از بهترین اساتید موسیقی استفاده می کند و اساتیدی که به کودکان و بزرگسالان آموزش می دهند با هم متفاوت هستند و هم چنین در کلاس های موسیقی کودکان، علاوه بر استاد موسیقی، روانشناس کودک هم حضور دارد تا بهترین خدمات آموزش به کودکان شما ارئه شود.

آدرس آموزشگاه: تهران، خیابان مفتح شمالی، پایین تر از مطهری، پلاک 425

شماره تماس: 02188824774

آموزشگاه موسیقی منظومه

آموزشگاه موسیقی منظومه

آموزشگاه موسیقی کودکان منظومه در تهران در حال فعالیت است و تلاش می کند تا بهترین خدمات آموزشی را به هنرجویان ارائه بدهد. انتخاب اساتید در آموزشگاه منظومه با حساسیت بالایی انجام می شود، در واقع این اساتید توسط مشاورین آموزشی و مدیر آموزشگاه انتخاب می شوند تا هم در زمینه موسیقی و هم اخلاق و رقتار با هنرجویان ارتباط مناسبی داشته باشند، چرا که ارتباط صمیمی استاد و شاگرد باعث می شود تا مطالب را بهتر متوجه شوید.

در آموزشگاه موسیقی منظومه، اساتید متفاوتی برای آموزش به سنین مختلف وجود دارد زیرا برای آموزش موسیقی به کودکان، یک استاد موسیقی باید صبور و خوش اخلاق باشد و مطالب را با خلاقیت به کودک منتقل نماید، در این شرایط، آموزش موسیقی برای کودک جذاب است و با اشتیاق آن را دنبال می کند. بنابراین آموزشگاه موسیقی منظومه از اساتید استفاده می کند که علاوه بر صبر و حوصله ای که دارند، دوره های ویژه کار با کودک را هم گذرانده باشند.

آدرس آموزشگاه: تهران، یوسف آباد، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، بین خیابان 19 و 21، پلاک 207

شماره تلفن: 02188715340

آموزشگاه موسیقی پارس

آموزشگاه موسیقی پارس

از بهترین آموزشگاه های موسیقی کودکان در تهران، آموزشگاه موسیقی پارس است که از سال 1364 فعالیتش را آغاز کرده است، در این آموزشگاه کلاس های موسیقی مخصوص به کودکان برگزار می شود که این کلاس ها یکی از فعالیت های مهم آموزشگاه پارس است که سال ها تجربه پرورش استعداد های کودکان و نوجوانان را داشته است. ناصر نظر پایه گذار این آموزشگاه خود اولین ارکستر سمفونیک نوجوانان را در سال 1371 تشکیل داده است، از نظر ناصر نظر، مهم ترین کار آموزش مربیان برای خردسالان است.

در آموزشگاه پارس، اجراهای صحنه ای و کنسرت های بزرگی برگزار می شود که هدف این ها ارتقای سطح هنرجویان و تسلط آن ها در موسیقی است. این آموزشگاه موفق شده است چند بار به صورت پیاپی در جشنواره فجر حضور داشته باشد زیرا این مرکز یکی از استانداردترین آموزشگاه های هنری در تهران است که افتخارات فراوانی را به دست آورده است. این آموزشگاه از سال 1380 همه ساله در جشن روز جهانی کودک برنامه های گوناگونی را اجرا می کند.

آدرس آموزشگاه: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، نبش کوچه طالقانی

شماره تماس: 0218804568

آموزشگاه موسیقی الهام

آموزشگاه موسیقی الهام

 

آموزشگاه موسیقی الهام در سال 1386 در تهران تاسیس شده است و فعالیت های هنری و آموزشی خود را زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز کرده است. اساتیدی که در اموزشگاه موسیقی الهام در حال فعالیت هستند، اعتقاد دارند که تدریس موسیقی به سبک آموزش زبان باید ارائه شودبا استفاده از این روش زمان آموزش کوتاه تر می شود و اثر بخشی بیشتری بر روی ذهن هنرجویان مخصوصا کودکان خواهد داشت.

این آموزشگاه از بهترین آموزشگاه های موسیقی کودکان در تهران است که با اساتیدی مجرب و ارائه بهترین آموزش های موسیقی، نیاز شما و کودکانتان را برطرف می نماید. آموزشگاه الهام یکی از بهترین مراکز آموزش تخصصی آموزش موسیقی به کودک است. در این آموزشگاه، آموزش ارف کودکان به صورت حرفه ای برگزار می شود و هم چنین در این آموزشگاه محیطی سالم و پر نشاط برای کودکان فراهم شده است تا بهترین نتیجه را از کلاس ها دریافت کنند.

آدرس آموزشگاه: تهران، بزرگراه رسالت، آیت شمالی، ضلع شمال شرقی چهار راه سرسبز، پلاک 765

شماره تماس: 02177198452

آموزشگاه موسیقی پدر

آموزشگاه موسیقی پدر

آموزشگاه موسیقی پدر از سال 1381 تاسیس شده است و یکی از بهترین آموزشگاه های موسیقی کودکان در تهران می باشد. در این آموزشگاه همواره از اساتید مجرب برای آموزش به کودکان استفاده می شود، این اساتید از به روزترین متدهای آموزشی استفاده می کنند و در این سال های فعالیت شان موفق شده اند تا هنرجویان نمونه ای را به جامعه تحویل بدهند.

این آموزشگاه یکی از بهترین و بزرگ ترین آموزشگاه های موسیقی در تهران است که هدفش افزایش سطح کیفی موسیقی کشور است. آموزشگاه موسیقی پدر موفق شده است تا جایگاه سوم را در میان آموزشگاه های تهران به دست بیاورد.

آدرس آموزشگاه: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، نرسیده به خیابان مهران، پلاک 89، طبقه اول

شماره تماس: 02144960323

آموزشگاه موسیقی هنرمند

آموزشگاه موسیقی هنرمند

از بهترین آموزشگاه های موسیقی کودکان در تهران، آموزشگاه هنرمند است که کلاس های موسیقی ارف را برای کودکان با متد کدای و متد سوزوکی که آموزش به روش بازی و حرکتی است به کودکان می آموزد. اساتید در کلاس های ارف کودکان از ساز های کوبه ای و فلوت و بلز استفاده می کنند. از این روش آموزشی که مرکز موسیقی هنرمند استفاده می کند، در بسیاری از کشورها استفاده می شود.

در کلاس های ارف آموزشگاه هنرمند، کودکان با توجه به سن دسته بندی می شوند و آموزش ها با استفاده از بازی و حرکات بدن، انجام می شود یعنی با استفاده از سازهای کوبه ای و بازی و شعر، کودک می تواند موسیقی و نواختن آن را در این مرکز بیاموزد. تمام این آموزش ها توسط اساتید مطرح و دوره دیده و در یک اتاق مخصوص برای کودکان برگزار می شود.

آدرس آموزشگاه: تهران، ستارخان، نبش نیایش، پلاک 321، طبقه 3، واحد6

شماره تماس: 02166512850

آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان

آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان

آموزشگاه موسیقی صدای مهرورزان در زمینه آموزش موسیقی به کودکان نزدیک به 10 سال سابقه درخشان دارد و در این حوزه موفق شده است تا بهترین آموزشگاه موسیقی در منطقه یوسف آباد باشد. دوره های آموزش موسیقی، آواز، گروه نوازی و موسیقی کودک در آموزشگاه صدای مهرورزان برگزار می شود.

در این آموزشگاه کلاس های موسیقی مخصوص کودکان در یک محیطی کاملا مناسب با روحیه کودکان برگزار می شود، هم چنین در این آموزشگاه تلاش می شود تا خلاقیت و قدرت بداهه پردازی کودکان رشد پیدا کند که این موضوع باعث می شود تا کودک علاوه بر یادگیری موسیقی، در مسائل دیگر هم تمرکز و مهارت های حرکتی بالایی را کسب نماید. در آموزشگاه صدای مهرورزان از وسائل کمک آموزشی چون طبلک، سازهای ارف، پرکاشن ها و فلوت ریکوردر برای آموزش به کودکان استفاده می شود.

آدرس آموزشگاه: تهران، تقاطع یوسف آباد و فتحی شقاقی، جنب بانک سپه، ساختمان شماره 4

شماره تماس: 02188107195

آموزشگاه موسیقی طریقت

آموزشگاه موسیقی طریقت

آموزشگاه موسیقی طریقت از سال 1374 فعالیت خود را در زمینه آموزش موسیقی آغاز کرده است و همواره با استفاده از متدهای روز دنیا آموزش ها را ارائه داده است. آموزش موسیقی به کودکان در این آموزشگاه، توسط اساتید مجرب و دوره دیده برای آموزش به کودکان انجام می شود، این اساتید آموزش های موسیقی به کودکان را با استفاده از بازی، شعر و سرگرمی می آموزند تا کودک از یادگیری خسته نشود. آموزشگاه طریقت با داشتن بیشتر از دو دهه فعالیت، تجربه های فراوانی در زمینه موسیقی دارد.

آموزشگاه طریقت از همان ابتدای کار خود با فارغ التحصیلان دانشگاه های هنر، کار خود را آغاز کرد. وجود اساتیدی این چنین باعث شد تا این آموزشگاه بتواند نسل های درخشانی را تربیت کند و موسیقی را نسل به نسل به فرزندان ایرانی بیاموزد. برگزاری کنسرت داتا یکی از برنامه های آموزشگاه طریقت است که بیش تر از 70 هنرجو در آن حضور دارند.

آدرس آموزشگاه: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، بیبن خیابان 6 و8، شماره 121، طبقه 2

شماره تماس: 02122091229

آموزشگاه موسیقی کامکارها

آموزشگاه موسیقی کامکارها

یکی از بهترین آموزشگاه های موسیقی برای کودکان، آموزشگاه موسیقی کامکارها می باشد که در این آموزشگاه، آموزش انواع سازهای ایرانی و خارجی به کودکان ارائه می شود. اساتیدی که در این آموزشگاه هستند، متخصص بوده و دوره های لازم برای آموزش به کودکان را دیده اند. کلاس های آموزشی برای آموزش سازهای سنتور، کمانچه، ویولن، دف، تار، سه تار، تنبک، تنبور، پیانو، آموزش تئو.ری موسیقی، آموزش سلفژ، آموزش مبانی آهنگسازی و … برگزار می شود.

آدرس آموزشگاه: تهران، محله ساعی، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، خیابان 12 شرقی، پلاک 6، طبقه دوم

شماره تماس: 02188524830

بهترین روش های آموزش موسیقی به کودکان

روش های متنوعی برای آموزش موسیقی به کودکان وجود دارد که این روش ها سال ها بررسی شده اند و یکی از بهترین روش های موجود در دنیا می باشند در تمام این روش ها کودک را تشویق به یادگیری بیشتر موسیقی می کنند. آموزش موسیقی به کودکان باعث می شود تا مزایای بی شمار دیگری را هم بیاموزند. در ادامه بهترین روش های آموزش موسیقی به کودکان را می گوییم:

روش آموزشی ارف: کارل ارف از آهنگسازان و موسیقیدانان آلمانی بوده است که اعتقاد داشت آموزش باید با خلاقیت و بداهه پردازی همراه باشد تا در هنرجو تاثیر بگذارید. در این روش از عناصر بیان، ریتم و حرکت استفاده می شود تا یادگیری موسیقی برای کودکان راحت باشد. در روش ارف علاوه بر این که کودک نواختن موسیقی و مفاهیم آن را می آموزد، بلکه مهارت های شنیداری، رفتاری، ذوق درک موسیقی زییبایی شناسی او تقویت می شود.

در روش ارف کودک با تقلید کردن، جستجو، بداهه نوازی و ترکیب موسیقی، نواختن سازهای را می آموزد. آموزش موسیقی در روش ارف همراه با شعر، رقص، داستان سرایی و آواز خواندن ارائه می شود. این روش را در ابتدا آقای سعید خدیری که در مکتب ارف آلمان تحصیل کرده بود، در ایران مطرح کرد و اکنون در تمام آموزشگاه های موسیقی از این روش برای آموزش موسیقی به کودکان استفاده می شود.

بهترین روش های آموزش موسیقی به کودکان

روش آموزش سوزوکی: روش سوزوکی از ژاپن سرچشمه گرفته است و از این روش برای آموزش ویولن استفاده می شد اما با گذشت زمان از روش سوزوکی برای آموزش سازهایی چون گیتار، پیانو و فلوت به کار می رود. این روش از توانایی ذاتی کودک در یادگیری زبان مادری الگو گرفته است به طوری که به این روش، روشِ زبان مادری نیز می گویند. آموزش موسیقی به کودکان در روش سوزوکی با گوش دادن، تکرار کردن، حفظ کردن و ساختن کلمات انجام می شود.

روش آموزش کودالی: مطابق نظر کودالی، آموزش موسیقی زمانی موثر است که از خردسالی آغاز شود و سواد موسیقیایی از طریق موسیقی عامیانه آموزش داده شود. در این روش موسیقی با خواندن، تسلط بر ریتم های اساسی و یادگیری گام ها به کمک حرکت دست ها انجام می شود. حرکت دست ها به کودک کمک می کند تا جایگاه نت ها را به درستی تشخیص بدهد و روی گام ها بخواند، این روش به دلیل این که از سیستم هجاهای موزون استفاده می کند، در وزن شعر، ضرب و سرعت موسیقی تاثیر گذار است.

ساز مناسب برای آموزش موسیقی به کودکان

انتخاب ساز برای کودکان بالای 6 سال راحت تر است و شما می توانید هر سازی را برای او انتخاب کنید، اما برای کودکان زیر 6 سال شرایط فرق می کند، باید انتخاب ساز مناسب کودکان کم تر از 6 سال باید به مواردی همچون سن، شخصیت و توانایی بدنی او توجه کنید اما مهم تر از تمام این ها، باید به علاقه کودکتان هم توجه کنید، چرا که بدون علاقه، یادگیری موسیقی برایش سخت می شود.

کودک زیر 6 سال: همان طور که در بالا اشاره کردیم، برای کودکان بالای 6 سال می توانید انواع ساز ها را تهیه کنید، اما انتخاب ساز برای کودکان زیر 6 سال کمی دشوار است. این کودکان به دلیل جسه کوچکی که دارند، هر سازی را نمی توانند کنترل کنند بنابراین می توان گفت که بهترین ساز برای آن ها پیانو گیتار و کاخن است زیرا نسبت به سایر سازها، کار کردن با آن ها راحت تر است.

ساز مناسب برای آموزش موسیقی به کودکان

نواختن پیانو به کودک کمک می کند تا تئوری موسیقی و کار با سایر ابزارهای موسیقی را بیاموزند چرا که پیانو یک ساز پایه است و تمام اصول موسیقی از جمله ملودی، هارمونی، ریتم و حرکت در آن رعایت می شود، هم چنین نواختن پیانو به کودک کمک می کند تا موسیقی را بهتر درک کند. از طرف دیگر، نواختن پیانو برای کودکان جذاب است. ساز ویولن هم برای کودکان زیر 6 سال مناسب است چرا که در اندازه های مختلف ساخته می شود و کودک آن را به راحتی در دست می گیرد.

آموزش نواختن گیتار به کودکان باعث می شود تا اصول موسیقی را بیاموزند و آمادگی های لازم را برای نواختن سایر سازها یاد بگیرند. ساز کاخن هم برای کودکان زیر 6 سال مناسب است، این ساز برای کودکان قابل حمل است و هم چنین نواختن آن کودک را سرگرم می کند. این ساز با دست یا چوب نواخته می شود و با تغییر دادن حرکت دست و ضربه دارد شده، صدای جدیدی ایجاد می شود که این ویژگی برای کودک بسیار جذاب است.

اگر به دنبال آموزشگاه موسیقی در شرق تهران هستید، مقاله بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران را از دست ندهید.

کلام آخر

خیلی ممنونم از افرادی که تا انتهای مقاله بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در تهران همراه ما بودند. ما در این مقاله در مورد آموزشگاه های موسیقی کودکان صحبت کردیم و گفتیم که آموزش موسیقی به کودکان چه فوایدی دارد، سپس آموزشگاه های برتر را معرفی کردیم و درباره ی ساز مناسب برای آموزش موسیقی به کودکان و بهترین روش های آموزش موسیقی به کودکان گفتیم. امیدواریم که مطالب گفته شده برای تان مفید باشد و مورد استفاده تان قرار بگیرد، در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید، می توانید برای ما کامنت کنید.

3.4/5 - (16 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا