بهترین آموزشگاه ها

10 تا از بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران ⭐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله می خواهیم در مورد بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران صحبت کنیم، اگر شما هم به دنبال یک آموزشگاه رانندگی در شرق تهران هستید این مقاله را مطالعه بفرمایید. امروزه با پیچیده شدن زندگی و کار انسان ها، نبود وسایل نقلیه عمومی مناسب، شلوغ بودن متروها و بسیاری از موارد دیگر موجب شده تا افراد با وسایل نقلیه خودشان تردد کنند، از این رو نیاز دارند که رانندگی را بیاموزند و گواهی نامه داشته باشند به همین دلیل در این مقاله آموزشگاه های رانندگی را معرفی می کنیم همراه ما در بهترینک باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین آموزشگاه رانندگی تهران

چطور یک آموزشگاه رانندگی مناسب انتخاب کنیم؟

برای افرادی که می خواهند رانندگی را بیاموزند در مرحله اول مهم است که یک آموزشگاه رانندگی مناسبی را انتخابب کنند. تاثیر آموزشگاه رانندگی بر روی خدمات و آموزش هایی که به شما ارائه می شود بسیار تاثیرگذار است. از این رو در این بخش از مقاله به شما می گوییم که آموزشگاه های خوب چه ویژگی هایی دارند.

برنامه ریزی دقیق: مهم ترین ویژگی یک آموزشگاه رانندگی نظم در برنامه ریزی است، از آن جایی که در آموزشگاه های رانندگی، کلاس های رانندگی به دو صورت تئوری و عملی برگزار می شود بنابراین باید با یک برنامه اصولی و دقیق آن را مدیریت کنند تا هنرجویان رانندگی با یک برنامه منظم پیش بروند و وقت شان تلف نشود.

نحوه آموزش: نحوه و روش آموزش بسیار مهم است بنابراین در زمان آموزش بسیار دقت کنید، در تعداد زیادی از آموزشگاه ها تمرکز بیشترشان را بر روی کلاس هاب عملی می گذارند و کلاس های تئوری را راحت تر می گیرند، این در حالی است که بیشتر قوانین رانندگی و مسائل فنی خودرو  در کتاب نوشته شده است در نتیجه رانندگان بعد از دریافت گواهی نامه با مشکل مواجه خواهند شد، پس در زمان انتخاب آموزشگاه رانندگی دقت کنید که  به هر دو کلاس عملی و تئوری به یک اندازه اهمیت بدهند تا در آینده و در زمان رانندگی دچار مشکل در قوانین رانندگی نشوید.

چطور یک آموزشگاه رانندگی مناسب انتخاب کنیم؟

فضای مناسب برای پارکینگ: ویژگی دیگری که در زمان انتخاب آموزشگاه رانندگی باید به آن دقت کنید این است که یک فضای مناسبی برای پارکینگ خودروهای آموزشی داشته باشد. معمولا افراد ترجیح می دهند تا در زمان انتخاب آموزشگاه رانندگی به نزدیک ترین آموزشگاه نزدیک به محل زندگی شان بروند تا در زمان برگزاری کلاس های فشرده مشکلی در رفت و آمد نداشته باشید. اما ویژگی بعدی آموزشگاه رانندگی این است که محل پارک خودروهای آن به محل آموزشگاه نزدیک باشد تا هنرجویان دچار سختی نشوند.

مربیان کاربلد: وجود مربیان کاربلد و با اخلاق در آموزشگاه رانندگی یکی از ویژگی های مهم آموزشگاه های رانندگی است. متاسفانه در برخی از آموزشگاه های رانندگی مربیانی وجود دارند که تدریس را به درستی انجام نمی دهند پس می توان گفت که این آموزشگاه ها برای آموزش مناسب نیستند زیرا یک مربی باید رفتار مناسبی هم با هنرجو داشته باشد و استرس او را از رانندگی کم کند. پس برای داشتن یک تجربه خوب از آموزش رانندگی در انتخاب خود دقت کنید.

بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران کدام است؟

در انتخاب کردن بهتربن آموزشگاه رانندگی باید به ویژگی آن ها دقت کنید، ما آن ها را در ابتدای مقاله بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران گفتیم. با در نظر گرفتن این ویژگی ها می تواند گفت که آموزشگاهی که انتخاب می کنید مناسب خواهد بود. ما در این مقاله برای راحتی شما و تمام افرادی که می خواهند رانندگی را بیاموزند، برترین آموزشگاه های شرق تهران را معرفی می کنیم.

بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران کدام است؟

در ادامه بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران 10 آموزشگاه را برای راحتی شما معرفی می کنیم همراه ما باشید.

آموزشگاه رانندگی شاهین

آموزشگاه رانندگی شاهین

آموزشگاه رانندگی شاهین در سال 1340 تاسیس شده است و هدفش بر این بوده تا رانندگی را به هنرجویان آموزش بدهد. این آموزشگاه در طی این سال ها موفق شده است تا با استفاده از کادر و مربیان مجربی خدمات آموزش رانندگی را به متقاضیان با بهترین کیفیت ارائه بدهد. این آموزشگاه رانندگی یکی از آموزشگاه های منتخب در طرح آموزش و آزمایش است و فعالیت خود را تحت نظر پلیس راهور ناجا و موسسه راهگشا انجام می دهد.

در این آموزشگاه اصول و فنون و قوانین رانندگی به درستی و با رعایت تمام استانداردها به افراد آموزش داده می شود به طوری که فرد بعد از آموزش ها، اطلاعات و مهارت های کافی را برای رانندگی به دست بیاورد و بدون استرس و با اطمینان خاطر رانندگی در شهر و جاده های بین شهری را آغاز کند. برخی از شرایط لازم برای گرفتن گواهینامه رانندگی پایه سه در آموزشگاه شاهین:

 • داشتن سن 18 سال
 • ارائه اصل شناسنامه عکس دار به همراه یک برگ تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات
 • ارائه اصل کارت ملی با تائیدیه صادره از اداره ثبت احوال
 • تعداد 6 قطعه عکس 3در4 تمام رخ جدید بدون عینک و کلاه و با زمینه روشن
 • داشتن گواهی سلامت جسمی و روانی از مراجع صلاحیت دار پزشکی
 • ارائه کارت گروه خونی صادره از پزشکی مجاز و یا ارائه کارت پایان خدمت آقایان

آدرس آموزشگاه: تهران، خیابان 17 شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاک 917، ساختمان شاهین

شماره تماس: 02133028238

آموزشگاه رانندگی اتحاد

آموزشگاه رانندگی اتحاد

آموزشکاه رانندگی اتحاد یکی از آموزشگاه های قدیمی در تهران است که در سال 1347 تاسیس شده است و از همان سال تا به الآن به صورت کاملا جدی فعالیت خود را ادامه داده است. در سال 1379 و با سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایران و با توجه به بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت با واگذاری برخی از اختیارات رانندگی و استفاده از امکانات بخش خصوصی در ارائه خدمات بهینه به شهروندان جزو اولین مجریان این طرح ملی قرار گرفت.

با توجه به این که به دست آوردن رضایت مشتریان هدف اصلی آموزشگاه رانندگی اتحاد است، پس می توان گفت که این آموزشگاه در این زمینه بسیار موفق بوده است به طوری که در سال 1386 مربی این آموزشگاه موفق شد تا لوح تقدیر از راهور ناجا به عنوان بهترین مربی دریافت کند. هم چنین در سال 1387 به عنوان آموزشگاه نمونه ترافیکی سال، تندیس بلورین و لوح تقدیر از ریاست پلیس راهور ناجا دریافت کرد.

آدرس آموزشگاه: تهران، فلکه چهارم تهرانپارس، خیابان وفادار شرقی

شماره تماس: 02177375364

آموزشگاه رانندگی هنگام

آموزشگاه رانندگی هنگام

آموزشگاه رانندگی هنگام یکی از بهترین آموزشگاه های رانندگی در شرق تهران است که با استفاده از تجربیات مربیان توانسته است به هنرجویان بهترین آموزش ها را ارائه دهد. برای ثبت نام در این آموزشگاه باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشید، سواد خواندن و نوشتن داشته باشید. اما افرادی که سواد خواندن و نوشتن ندارند باید سن 30 سال به بالا باشند تا در کلاس های عملی شرکت داده شوند. مراحل دریافت گواهینامه رانندگی در آموزشگاه هنگام به این صورت است:

 • تهیه مدارک اولیه
 • انجام معاینات پزشکی
 • اصل شناسنامه و کپی آن
 • اصل و کپی کارت ملی
 • 9 قطعه عکس 3در4 تمام رخ زنگی زمینه سفید جدید و با لباس تیره و بدون عینک و کلاه

آدرس آموزشگاه: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، نبش خیابان بهار

شماره تماس: 02177209445

آموزشگاه رانندگی رحیمی

آموزشگاه رانندگی رحیمی

آموزشگاه رانندگی رحیمی در شرق تهران یکی از آموزشگاه های قدیمی است که از سال 1347 فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به الآن آن را ادامه می دهد. مدیریت آموزشگاه رانندگی رحیمی بر عهده ی آقای محمد باقر رحیمی است، ایشان ایده اولیه تاسیس آموزشگاه را از آن جایی به دست آوردند که سفرهای متعددی به کشورهای خارجی داشتند و خواستند که فرهنگ رانندگی درست را به ایران هم بیاورند تا رانندگی در جاده های ایران هم مانند کشورهای خارجی شود.

آموزشگاه از همان ابتدا به دلیل پرسنل فوق العاده و احترامی است که به پرسنل قائل هستند، یکی از آموزشگاه هایی است که آوازه آن پیچیده است. هم اکنون مدیریت این آموزشگاه را آقای مهدی رحیمی فرزند آقای محمد باقر رحیمی بر عهده دارد. از ویژگی های مهم این آموزشگاه، خنده و شوخی است که همواره در آن وجود دارد و از این بابت مراجعه کننده ها دچار خستگی و دلزدگی نمی شوند هم چنین رفتار پرسنل با هنرجویان بسیار محترمانه است.

آدرس آموزشگاه: تهران، خیابان پیروزی، انتهای اول نیروی هوایی، پلاک 211

شماره تماس: 02177400044

آموزشگاه رانندگی پیروز

آموزشگاه رانندگی نارمک

آموزشگاه رانندگی پیروز یکی از آموزشگاه های رانندگی در شرق تهران است که در سال 1347 فعالیت خود  را شروع کرده و با هدف تعلیم رانندگی به دیگران به کار خود ادامه می دهد. این آموزشگاه با داشتن بیش از نیم قرن تجربه در زمینه آموزش رانندگی یکی از بهترین آموزشگاه ها محسوب می شود. این آموزشگاه بعد از سال 1380 و با طرح تحول آموزش و آزمایش و با همکاری و نظارت پلیس محترم راهور ناجا به کار خود ادامه می دهد.

از اهداف اصلی این آموزشگاه رانندگی این است که فنون و قواعد رانندگی را به افراد و هنرجویان رانندگی می آموزد و می کوشد تا سطح فرهنگ رانندگی افراد را بالا ببرد. در این آموزشگاه این امکان وجود دارد که بتوانید به صورت آنلاین ثبت نام کنید. در ادامه مقاله مراحل گرفتن گواهینامه پایه سه را از آموزشگاه پیروز می گوییم:

 • ثبت نام در آموزشگاه
 • شرکت منظم در کلاس های نظری
 • قبول شدن در آزمون آیین نامه مقدماتی
 • شرکت در کلاس های مهارت رانندگی
 • قبول شدن در آزمون مقدماتی مهارت رانندگی
 • انجام دادن آزمایشات مربوط به رانندگی
 • قبول شدن در آزمون آیین نامه
 • قبول شدن در آزمون مهارت رانندگی
 • دریافت گواهی نامه رانندگی

آدرس آموزشگاه: تهران، بزرگراه نواب صفوی، خیابان حلال اهمر، شماره 290

شماره تماس: 02155673929

آموزشگاه رانندگی نارمک

آموزشگاه رانندگی نارمک

آموزشگاه رانندگی نارمک در شرق تهران و درچهارراه تلفنخانه قرار دارد. این آموزشگاه رانندگی بیشتر از 70 سال در زمینه آموزش رانندگی سابقه درخشان دارد که خدمات مناسبی را در زمینه آموزش رانندگی به علاقه مندان ارائه می دهد.

آدرس آموزشگاه: تهران، خیابان آیت، چهارراه تلفنخانه، نبش چهارراه، بالای اداره پست

شماره تماس: 02177902069

آموزشگاه رانندگی فردوس

آموزشگاه رانندگی فردوس

یکی از آموزشگاه هایی که می خواهیم در این بخش از مقاله معرفی کنیم، آموزشگاه رانندگی فردوس می باشد که در صادقیه قرار دارد و خدمات مناسبی را در زمینه آموزش رانندگی به علاقه مندان ارائه می دهد.

فعالیت هایی که در آموزشگاه فردوس به هنرجویان ارائه می شود:

 • دریافت لوح سپاس موسس نمونه از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
 • ثبت نام متقاضیان کم سواد و بی سواد بالای 30 سال
 • برگزاری کلاس های ارتقای مهارت برای  گواهینامه داران
 • فعالیت در تمام ایام هفته حتی جمعه ها

آدرس آموزشگاه: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بین خیابان جهرمی و مالکی، پلاک 159، طبقه اول اداری

شماره تماس: 02144002927

آموزشگاه رانندگی پویا

آموزشگاه رانندگی پویا

آموزشگاه رانندگی پویا در شرق تهران می باشد که اصول و فنون رانندگی را به علاقه مندان این حرفه می آموزد. این آموزشگاه در سال 1380 فعالیت خود را با وجود مربیان مجرب خانم و آقا آغاز کرد و از معاونت راهور ناجا مجوز تاسیس آموزشگاه را دریافت کرده است. آموزشگاه رانندگی پویا از سال 1389 به عنوان تنها نماینده منتخب راهور در شرق تهران، آموزش پایه ب 2 و پایه دوم را بر عهده دارد و این مسئولیت بنا به تشخیص مسئولین محترم راهور ناجا و با توجه به سابقه درخشان این آموزشگاه می باشد.

مراحل گرفتن گواهینامه پایه سوم در آموزشگاه پویا:

 • ثبت نام در آموزشگاه و انجام معاینه چشم
 • شرکت در کلاس های آیین نامه و کلاس های فنی
 • شرکت در کلاس های مهارت عملی در رانندگی
 • تشکیل فرم درخواست صدور
 • آزمون آیین نامه نهایی
 • آزمون عملی نهایی

آدرس آموزشگاه: تهران، 20 متری افسریه، بین 15 متری دوم و سوم، پلاک 251، طبقه 2

شماره تماس: 02133144010

آموزشگاه رانندگی آهاری

آموزشگاه رانندگی آهاری

آموزشگاه رانندگی آهاری در سال 1335 فعالیت خود را آغاز کرده است و در زمینه آموزش رانندگی بیش تر از 70 سال سابقه دارد. در این آموزشگاه رانندگی تمام نکات مورد نیاز برای رانندگی بهتر به علاقه مندان آموخته می شود.

آدرس آموزشگاه: تهران، نواب صفوی، آذربایجان غربی

شماره تماس: 02166902260

آموزشگاه رانندگی ثامن

آموزشگاه رانندگی ثامن

یکی از بهترین آموزشگاه های رانندگی، آموزشگاه ثامن است که بهترین خدمات را به علاقه مندان به رانندگی ارائه می دهد. در این آموزشگاه، آموزش انواع رانندگی ماشین های سبک و سنگین برای علاقه مندان ارائه می شود و در پایان گواهی نامه رانندگی برای آن ها صادر می شود. آموزشگاه ثامن یکی از برگزار کننده های دوره های آموزشی تکمیلی برای گوهینامه دارها می باشد. در این آموزشگاه برای دانشجویان و خانواده شهدا تخفبف ویژژه ای در نظر گرفته شده است. هم چنین ثبت نام کننده ها می توانند به صورت اقساطی شهریه کلاس ها را بپردازند.

آدرس آموزشگاه: تهران، افسریه، خیابان قصر فیروزه، بین 15 متری سوم و چهارم، پلاک 314

شماره تماس: 02133642050

مربیان رانندگی چه وظایفی دارند؟

در ابتدا بهتر است بدانید که مربیان رانندگی برای ورود به این شغل باید مدرک دیپلم را داشته باشند و بعد از گذراندن دوره های آموزش لازم، کارت مربیگری به آن ها داده می شود و این به این معنی است که می توانند کار مربیگری را آغاز نمایند. برای این که افراد بتوانند کارت مربیگری را دریافت نمایند، چند شرط باید رعایت شود مانند:

 • داشتن گواهینامه پایه دوم به طوری که یک سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد.
 • داشتن دین اسلام یایکی از ادیان رسمی کشور
 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن سن 23 سال به بالا
 • متاهل بودن مربیان مرد

وظایف مربیان رانندگی شامل موارد زیر می باشد:

آموزش رانندگی: مربی رانندگی فردی است که به طور کامل و دقیق آموزش رانندگی را گذرانده است و مهارت های لازم در رانندگی را دارد، هم چنین به طور کامل به قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا می باشند. مربیان رانندگی به علاقه مندان رانندگی می آموزند که چطور قوانین و مقرارت راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. برای مربیان رانندگی تفاووتی ندارد که شما باسواد هستید یا بی سواد، آن ها باید تمام قوانین را به شما بیاموزند.

کنترل ماشین در زمان رانندگی: وظیفه دیگر مربیان رانندگی این است که در زمان آموزش عملی رانندگی، از ماشین های مخصوص که دو کلاج و دو ترمز دارند استفاده کنند تا در صورتی که هنرجو نتوانست اتومبیل را کنترل کند، برای جلوگیری از تصادف، اتومبیل توسط مربی کنترل شود. از طرف دیگر مربیان رانندگی وظیفه دارند تا در ابتدای آموزش، هنرجو را به خیابان های خلوت ببرند و آموزش ها را از آن جا شروع کنند زیرا این کار کمی از استرس هنرجو هم کم می کند، معمولا خیابان های شلوغ برای تازه کارها استرس آور می باشد.

مربیان رانندگی چه وظایفی دارند؟

سایر وظایفی که مربیان رانندگی باید داشته باشند شامل موارد زیر می باشد:

 • مربیان باید تمام قوانین و مقرارت را در زمان رانندگی و در حین آموزش رعایت کنند.
 • مربیان باید افرادی با حوصله و خوش اخلاق باشند.
 • باید بر روی اتومبیل آموزش رانندگی، علائم و تابلوهای لازم و پدال اضافه را نصب کنند.
 • باید مدارک خودرو را همراه خود داشته باشند و از لباس یا کارت مخصوص مربیگری استفاده کنند.
 • خوش اخلاق بودن و رعایت اداب و احترام به هنرجویان و جلوگیری از شوخی های بی جا
 • رعایت حجاب برتر توسط مربیان خانم
 • استفاده از اتومبیل تمیز و مرتب با حداقل کارکرد 5 سال
 • قرار دادن جعبه کمک های اولیه و کپسول آتشنشانی در اتومبیل

علاوه بر این وظایف، یک مربی رانندگی باید مهارت و دانشی در زمینه های مختلف داشته باشد که در ادامه آن ها را می گوییم:

 • مهارت کامل در رانندگی و تسلط بر آن
 • داشتن تجربه کافی برای رانندگی و آموزش
 • داشتن تمرکز و بینایی مناسب برای رانندگی
 • داشتن اطلاعات پایه ای برای تعمیرات اتومبیل
 • مهارت در اصول روانشناسی جهت شناختن هنرجویان رانندگی
 • توانایی در آموزش های متفاوت به هنرجویان با گروه سنی مختلف

مهم ترین نکاتی که در آزمون عملی رانندگی باید بدانید

برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده است که چندین بار در امتحان عملی رانندگی رد می شوند و مجبورند تا دوباره کتاب را مطالعه کنند تا در آزمون بعدی قبول شوند. این کار ممکن است برای افراد خسته کننده شود و آن ها را از ادامه این کار بازدارد، از این رو در این قسمت از مقاله بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران تصمیم گرفتیم تا مهم ترین نکات برای قبولی در آزمون رانندگی را بگوییم.

رعایت نکات و زدن راهنما: مهم ترین مرحله آزمون عملی درست همان زمانی است که بر روی صندلی اتومبیل می نشینید، باید صندلی را تنظیم کنید، آینه ها را چک کنید و آن ها را تنظیم کنید، حتما کمربند ایمنی را ببندید و وقتی همه چیز را چک کردید استارت بزنید. بنابراین برای این که این مطالب در ذهنتان بماند چند بار آن را در خانه تمرین کنید و حتی می توانید آن را به صورت یک لیست بر روی برگه بنویسید. مسئله مهم دیگر این است که برای هر کاری مانند ایستادن، دور زدن، راه افتادن و تغییر دادن مسیر از راهنما به موقع استفاده کنید.

مهم ترین نکاتی که در آزمون عملی رانندگی باید بدانید

تسلط روی کلاچ: برای اولین بار که می خواهید اتومبیل را به حرکت درآورید، باید کلاچ را رها کنید، برای این کار، کلاچ را تا ته فشار ندهید یا این که زمان برداشتن کلاچ برای اولین بار عجله نکنید. انجام دادن این کار بسیار روی نظر افسر تاثیر گذار است، پس روی کلاچ تسلط داشته باشید.

نرم رانندگی کنید: برای این که نظر افسر را به خودتان جلب کنید باید رانندگی را نرم انجام دهید یعنی ترمز شدید نگیرید که اگر افسر به سمت جلو پرت شود مطمئنا نمره منفی به شما تعلق می گیرد، مطابق همین ترمز آرام، باید به آرامی سرعت ماشین را افزایش دهید.

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از افرادی که تا انتهای مقاله بهترین آموزشگاه رانندگی در شرق تهران همراه ما بودند. در این مقاله تمام تلاش مان را کردیم تا آموزشگاه های رانندگی شرق تهران را به علاقه مندان به رانندگی معرفی کنیم. در ادامه مقاله گفتیم که چطور یک آموزشگاه رانندگی خوب را باید انتخاب کنید مربیان رانندگی چه ویژگی هایی دارند و گفتیم که در آزمون عملی رانندگی چه نکاتی را باید رعایت کنید. امیدوارم که مطالب گفته شده در این مقاله برای شما مفید باشد و مورد استفاده تان قرار بگیرد. در صورتی که سوال، انتقاد و یا پیشنهادی دارید، برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا