آموزشگاه

بهترین آموزشگاه تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC

در این مقاله می خواهیم به موضوع بهترین آموزشگاه تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC بپردازیم، برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع مقاله را مطالعه بفرمایید. امروزه یادگیری زبان انگلیسی در ایران بسیار پرطرفدار شده است و والدین برای آینده تحصیلی و شغلی فرزندشان، او را از همان کودکی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی ثبت نام می کنند تا در بزرگسالی به زبان انگلیسی مسلط شده باشد. در ادامه مقاله بیشتر در مورد اساتید TTC می گوییم. لطفا تا انتها در بهترینک همراه ما باشید.

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC

در آموزشگاه های تدریس و تربیت مدرس TTC (Teacher Training Course) افراد را با سطح علمی بالایی تربیت می کنند به طوری که کاملا برای تدریس آماده باشند، در حقیقت دوره TTC برای افرادی مناسب است که پایه زبان قوی دارند و تمایل دارند که مدرک TTC دریافت کنند. چنان چه خواهان دریافت مدرک TTC هستید و پایه زبان تان ضعیف است. در ابتدا می توانید در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی بزرگسالان در تهران ثبت نام کنید تا پایه زبان تان قوی تر شود و بعد از آن در دوره های تربیت مدرس TTC شرکت کنید و مدرک تان را دریافت نمایید.

در واقع دوره TTC مناسب افرادی است که زبان قوی دارند و می خواهند تدریس زبان انگلیسی را به صورت اصولی انجام دهند، چرا که اگر معلمی مدرک TTC زبان را داشته باشد، شانس او برای تدریس در موسسات و مدارس بیشتر از سایر معلمین است. برای گذراندن دوره های TTC شرط سنی وجود دارد و حتما باید بالای 18 سال باشید. در کلاس های تربیت مدرس TTC به افراد مطالبی آموخته می شود که در سایر کلاس ها گفته نمی شود مانند:

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC

 • آموزش روش تدریس خلاقانه
 • آموزش روش ارتباط با دانش آموز
 • آموزش روش مدیریت کلاس درس
 • آموزش تدریس با استفاده از زبان بدن
 • آموزش تدریس با استفاده از وسایل آموزشی
 • ارائه مشاوره در هر دوره از تدریس به زبان آموزان
 • آموزش در مورد تفاوت های تدریس خصوصی و گروهی
 • آموزش روش های تدریس زبان یا همان methodology
 • آموزش مهارت های چندگانه با استفاده از شیوه های نوین
 • آموزش تدریس مکالمه محور و آموزش روش های مدرن تدریس زبان
 • آموزش مرحله به مرحله تدریس در بخش هایی مانند گرامر، ریدینگ و …

بعد از گذراندن دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC در آموزشگاه های معتبر، برای گرفتن مدرک نیاز است که در دو آزمون تئوری و آزمون عملی شرکت کنید تا بتوانید مدرک TTC  را دریافت کنید. در حقیقت آزمون تئوری برای این است که بدانند تا چه اندازه به مباحث گفته شده در کلاس آگاهی دارید و آزمون عملی برای این است که نحوه تدریس شما را بسنجند. اگر این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارید، مدرک TTC معتبر و قابل ترجمه به شما داده می شود و بعد از آن می توانید در بهترین دبیر زبان کنکور ایران شوید.

بهترین آموزشگاه تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC کدام است؟

برای انتخاب کردن بهترین آموزشگاه تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC باید تمام ویژگی ها و تجربه اساتیدی که در این آموزشگاه ها تدریس می کنند را بدانید. به همین منظور در این مقاله تصمیم گرفتیم تا برای راحتی افرادی که به دنبال آموزشگاه مناسبی برای دوره های TTC هستند، آموزشگاه های موجود در تهران را معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید.

بهترین آموزشگاه تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین آموزشگاه تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC قصد داریم تا 10 آموزشگاه معتبر را معرفی کنیم. همراه ما باشید.

آموزشگاه پردیسان

آموزشگاه پردیسان

در آموزشگاه زبان پردیسان،دوره تربیت مدرس TTC برگزار می شود که هدف ازاین دوره این است که شیوه های نوین در تدریس زبان و عملی کردن آن به علاقه مندان آموزش داده شود. دوره تدریس و تربیت مدرس ttc در آموزشگاه زبان پردیسان، کاملا جامع و کاربردی است و در کلاس ها به شما می آموزند که مهارت هایی برای قرار گرفتن در شرایط گوناگون آموزشی و راهکارهای عملی تجربی به دست بیاورید. در این کلاس های تعداد نفرات تقریبا 8 الی 12 نفر می باشد.

در آموزشگاه پردیسان نحوه ثبت نام برای دوره TTC در دو مرحله Speaking و Writing teaching app form انجام می شود و این دوره های چند قانون دارند که متقاضیان باید به آن ها عمل کنند، اولین قانون این است که متقاضی نباید بیشتر از دو جلسه غیبت داشته باشد، تمام داوطلبان باید در دوره Observation شرکت کنند و تحویل پروژه به مجموعه باید با حضور superviser ها و Head Teachers ها باشد زیرا این پروژه ها 50% نمره پایانی را شامل می شوند. نمره کل در این دوره 100 می باشد که 50 نمره آن برای پروژه است، 30 نمره برای آزمون  کتبی و 20 نمره برای فعالیت های کلاسی است.

آدرس آموزشگاه: تهران، کامرانیه جنوبی، پایین تر از کوه نور، نبش کوچه طاووس، پلاک 11

شماره تماس: 02122292166

آموزشگاه ایران آکسفورد

آموزشگاه ایران آکسفورد

در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد، دوره اهی تدریس و تربیت مدرس زبان انگلیسی ttc برگزار می شود. این آموزشگاه به عنوان یکی از برگزار کننده های این دوره در ایران می باشد که از مراکز معتبر دنیا، مدارک دوره را ارائه می دهد. دوره های TTC در آموزشگاه ایران آکسفورد زیر نظر اساتید برتر ومعتبر آکسفورد انگلستان و همین طور Middle East IELTS Inspector بازرس بریتیش کانسیل در خاورمیانه برگزار می شود و مدرکی که در انتها به زبان آموزان تعلق می گیرد، بین المللی است و در کشورهای انگلستان، استرالیا و کانادا قابل ترجمه می باشد.

در آموزشگاه ایران آکسفورد برای افرادی که خواهان تدریس زبان به کودکان هستند، دوره های مخصوص TTC کودکان تدریس می شود. از ویژگی های مدرک ایران آکسفورد این است که می توانید در دوره های Lecturing هم شرکت کنید که بسیار معتبر است و با آن می توانید در کشورهای انگلیسی زبان کار کنید.

آدرس آموزشگاه: تهران، میدان هفت تیر، جنب فروشگاه یاس، کوچه شریعتی، پلاک 13

شماره تماس: 02188891669

آموزشگاه آفاق

آموزشگاه آفاق

در آموزشگاه زبان آفاق دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC برگزار می شود و در واقع این مرکز یکی از بزرگ ترین مراکز تربیت مدرس در ایران می باشد که در کلاس های تربیت مدرس آن،به زبان آموزان می آموزند که چگونه مهارت های لازم جهت تدریس بهتر را به دست بیاورند و روش های جدید و به روزی را در دوره های متفاوت زبان انگلیسی می آموزند.

به متقاضیانی که بعد از پایان دوره در آزمون های عملی شرکت می کنند و نمره قبولی را به دست می آورند، مدرک پایان دوره داده می شود به طوری که برخی از متقاضیان می توانند به عنوان استاد زبان در یکی از شعب آموزشگاه آفاق شروع به کار کنند. متقاضیانی که خواهان دوره آنلاین می باشند، آموزشگاه آفاق این امکان را برای آن ها فراهم کرده است تا بدون محدودیت مکانی در هر جای دنیا که باشند، در این کلاس ها شرکت کنند.

ویژگی های دوره تربیت مدرس آموزشگاه آفاق:

 • بررسی نهایی ارائه دمو عملی و تدریس به زبان آموزان واقعی
 • آموزش تئوری روش های تدریس زبان
 • اموزش عملی روش های تدریس
 • ارسال کتاب های آموزشی به صورت PDF
 • ارائه دمو (تحویل پروژه) پایانی توسط شرکت کنندگان
 • ارائه مشاوره تعیین دوره مناسب کودکان و یا بزرگسالان
 • امکان دسترسی شرکت کنندگان جهت مشاهده نحوه تدریس اساتید موسسه در کلاس های با سطوح مختلف

آدرس آموزشگاه: تهران، میدان ولیعصر، بلوار کشاورز، جنب بیمارستان اریا، پلاک 196، طبقه اول

شماره تماس: 0215248

آموزشگاه GMT

آموزشگاه GMT

در موسسه زبان GMT، دوره های تربیت مدرس TTC برگزار می شود و علاقه مندان به یادگیری این دوره می توانند در آموزشگاه GMT ثبت نام کنند و با جدیدترین روش های تدریس زبان آشنا شوند. در این موسسه به علاقه مندان TTC کارگاه های عملی برگزار می شود تا با نمونه تدریس اساتید برتر آَشنا شوند. در دوره اهی عملی موسسه آفاق این امکان برای تان فراهم می شود تا 0 تا 100 تدریس زبان انگلیسی را بیاموزید. در این کارگاه های عملی شرایطی فراهم می شود تا خودتان را محک بزنید.

بعد از پایان دوره در این آموزشگاه، این توانایی را دارید تا روش های نوین تدریس و کتاب های متداول زبان انگلیسی را بررسی کنید و به این شیوه تدریس را تجربه کنید. این موضوع باعث شده است تا موسسه زبان آفاق به یکی از بهترین کلاس های تربیت مدرس زبان انگلیسی در تهران تبدیل شود. در پایان دوره های TTC افرادی که جزو نفرات برتر هستند این امتیاز را دارند تا در موسسه مشغول به تدریس شوند. برخی از ویژگی های موسسه GMT عبارتند از:

 • استفاده از به روزترین روش های تدریس
 • حضور 6 الی 10 زبان آموز در کلاس ها
 • استفاده از اساتید برتر و با مدرک دکتری
 • ارائه کارگاه های عملی رایگان برای زبان آموزان
 • استفاده از اعضای انجمن مدرسین کالج های بین المللی
 • ارائه مدرک TTC از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با امکان ترجمه رسمی

آدرس آموزشگاه: تهران، میدان ولیعصر، پایین تر از سفارت عراق، بن بست صدف

شماره تماس: 02188913000

آموزشگاه دهخدا

آموزشگاه دهخدا

در آموزشگاه زبان دهخدا، دوره تخصصی تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC با به روز ترین روش های آموزشی CELTA به صورت کاربردی برگزار می شود. دو دوره های آموزش TTC به شما انواع آموزش به کودک و بزرگسال و هم چنین آموزش حضوری و آنلاین را می آموزند. در دوره های TTC آموزشگاه دهخدا، شرکت کنندگان می توانند در همان جلسه های اول با مهارت های لازم برای تدریس زبان آشنا می شوید و می توانید به طور عملی روش هایی که آموخته اید را تمرین کنید تا برای تدریس زبان انگلیسی آماده شوید.

در آموزشگاه دهخدا، دوره های تربیت مدرس به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود و به شما نحوه تدریس به کودکان و بزرگسالان آموزش داده می شود. در این آموزشگاه باید دمو های مختلفی را در طول دوره ها ارائه دهید زیرا این دمو ها بخش مهمی از ارزیابی شما را شامل می شود. در مرحله آخر هم هم باید یک دمو که مطابق نظر مدرس تان یی می شود را ارائه دهید تا میزان تسلط شما مشخص شود.

آدرس آموزشگاه: تهران، جنت آباد جنوبی، نبش خیابان چهارم شرقی، پلاک 64

شماره تماس: 02191006191

آموزشگاه پلاس

آموزشگاه پلاس

در آموزشگاه پلاس، دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC برای ان دسته از افرادی که به زبان انگلیسی علاقه دارند، تدریس می شود. در این دوره به زبان آموزان TTC نحوه تدریس واژگان، گرامر، ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ تدریس می شود. در آموزشگاه زبان پلاس، این دوره مخصوص افرادی است که می خواهند استاد زبان انگلیسی شوند.

برای ثبت نام در این دوره نیاز است که فرد پایه قوی داشته باشد. در این آموزشگاه به افراید که دوره TTC را می گذرانند در انتها دو مدرک طلایی و نقره ای تعلق می گیرد. از آن جایی که برخی از افراد زمان کافی برا یحضور در کلاس هایی حضوری را ندارند، در آموزشگاه پلاس امکان آموزش آنلاین هم فراهم شده است تا بدون محدودیت مکانی بتوانید از تدریس کلاس های آنلاین استفاده کنید.

آدرس آموزشگاه: تهران، میدان ولیعصر، خیابان کریم خان، ابتدای خیابان حافظ، جنب پارکینگ طبقاتی، پلاک 484

شماره تماس: 02188854049

آموزشگاه سفیر

آموزشگاه سفیر

آموزشگاه زبان سفیر بیشتر از دو دهه فعالیت در زمینه تربیت مدرس زبان کودکان و بزرگسالان در تهران دارد. برای ثبت نام در این دوره ها در ابتدا باید در یک ازمون ورودی شرکت کنید و بعد از قبولی می توانید در کلاس های تربیت مدرس حضور داشته باشید. در دوره ای تربیت مدرس آموزشگاه سفیر، مهارت های عملی تدریس زبان انگلیسی به شما آموزش داده می شود و در انتها به افراد موفق در این کلاس ها مدرک پایان دوره تربیت مدرس تعلق می گیرد. در دوره های TTC آموزشگاه سفیر، زبان آموزان با آخرین روش های آموزش زبان آشنا می شوند.

ویژگی های آموزشگاه سفیر این است که افراد را با روش های مختلف تدریس زبان انگلیسی آشنا می کند و با آخرین تئوری هایی که در دنیا وجود دارد و موثرترین روش های تدریس آشنا می کند و به آن ها این فرصت را می دهد تا تجربه عملی از آموزش را داشته باشند، در کنار دانش نظری، بسیار اهمیت دارد که دانش عملی هم داشته باشند تا در زمان تدریس موفق تر باشند.

آدرس آموزشگاه: تهران، خیابان دکتر شریعتی، خیابان یزدانیان، پلاک 14

شماره تماس: 02184346

آموزشگاه ایران مهر

آموزشگاه ایران مهر

آموزشگاه ایران مهر یکی از بهترین آموزشگاه هایی است که دوره های تخصصی تربیت مدرس زبان انگلیسی را برگزار می کند، افرادی که خواهان ثبت نام در دوره های TTC می باشند، در این آموزشگاه می توانند ثبت نام کنند و مهارت های آموزش و افزایش سطح آگاهی در تدریس تخصصی زبان را می آموزند. شرکت کردن در دوره های TTC آموزشگاه ایران مهر این امکان را می دهد تا تجربه ی واقعی از تدریس را داشته باشند و با شرایط متنوع کلاس ها آشنا شوند. زبان آموزان در دوره های زبان TTC ایران مهر، آموزش های کامل و استانداردی را برای تدریس می آموزند.

در واقع این دوره های تلفیقی از سیستم های جهانی آموزش و یادگیری زبان است. در این آموزشگاه، قبل از شرکت در دوره های TTC ابتدا در یک مصاحبه ی حضوری شرکت داده می شوید تا با این آزمون مشخص شود که چه افرادی می توانند در دوره های TTC شرکت کنند، افرادی که نتوانند در این آزمون نمره قبولی را کسب کنند باید پایه انگلیسی خود را قوی تر کنند تا اجازه شرکت در این کلاس ها را داشته باشند. در این آموزشگاه برای راحتی افراد، کسانی که مدرک تافل و آیلتس و یا گواهینامه رسمی از کمبریج را دارند، بدون مصاحبه می توانند در دوره TTC شرکت کنند.

مزیت های شرکت در دوره TTC آموزشگاه ایران مهر:

 • عقد قرارداد و شروع به کار در شعبه های ایرانمهر بعد از پایان دوره
 • شرکت در کارگاه های آموزشی حین خدمات به طور رایگان
 • ارتقای سطح تدریس و دانش زبان انگلیسی در آینده

آدرس آموزشگاه: تهران، خیابان ازادی، نبش جمال زاده جنوبی، پلاک 88

شماره تماس: 02166432630

آموزشگاه ایران اروپا

آموزشگاه ایران اروپا

در آموزشگاه زبان ایران اروپا، دوره TTC برای افرادی که مشکلات زبان انگلیسی آن ها رفع شده است برگزار می شود، در حقیقت افرادی باید سطح بالایی در زبان داشته باشند و در ادامه قصد یادگیری حرفه ای زبان را داشته باشند. ابتدایی ترین راه تدریس زبان انگلیسی، شرکت در کلاس های TTC است و بعد از آن می توانید در دوره های DELTE و CELTA و … است. در کلاس های TTC ایران اروپا، اصول و مبانی تدریس زبان انگلیسی را می آموزید.

برگزاری دوره های TTC در آموزشگاه ایران اروپا به صورت حضوری و آنلاین انجام می شود، در کلاس های حضوری تعداد زبان آموزانی که حضور دارند بین 8 تا 16 نفر می باشد. شرکت در دوره های TTC ایران اروپا چند قانونم هم دارد که تمام افراد باید آن را رعایت کنند، شرکت کننده ها نباید بیشتر از دو جلسه غیبت داشته باشند، تمامی داوطلبان باید در جلسات observition شرکت کنند و پروژه های که استاد تعیین کرده را انجام دهند چرا که 50% از نمره پایانی را شامل می شود.

آدرس آموزشگاه: تهران، بزرگراه آیت اله کاشانی، بین سازمان برنامه و لاله، رو به روی منطقه برق قدس

شماره تماس: 02149109000

آموزشگاه اسپیکان

آموزشگاه اسپیکان

آموزشگاه زبان اسپیکان یکی از مراکزی است که دوره های TTC را برگزار می کند. در این آموزشگاه دوره TTC به گونه ای طراحی شده است که تمام افراد بتوانند در آن شرکت کنند و به اهداف خود برسند، دوره TTC  در هر دو شعبه آموزشگاه اسپیکان برگزار می شود تا افراد راحت تر باشند. برای شرکت در دوره TTC اسپیکان، در ابتدا افراد در آزمون های ورودی و مصاحبه شفاهی شرکت داده می شوند و بعد از کسب نمره قبولی می توانند در دوره ها حضور داشته باشند.

در آموزشگاه اسپیکان بعد از پایان دوره TTC مدرک معتبر تدریس دریافت می کنید و چنان چه جزو افراد برتر دوره باشید، این امکان را دارید که در آمزوشگاه مشغول به کار تدریس شوید.در دوره های TTC اسپیکان، با مباحث تئوری آزمون های TESOL و TKT آشنا می شوید و می توانید مبانی و متدهای روز دنیا را برای تدریس بیاموزید. هم چنین در این آموزشگاه افرادی هستند که مشاوره رایگان ارائه می دهند.

آدرس آموزشگاه: تهران، یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، مابین خیابان بیستون و میدان سلماس، پلاک 100

شماره تماس: 02188017039

مهارت های مهمی که در دوره TTC آموزش می دهند کدام است؟

آموزش TTC در بهترین آموزشگاه های زبان برگزار می شود، دوره TTC به این صورت است که در مراحل اول و به طور گام به گام مراحل تدریس را به شما می آموزند و بعد از شما دمو می خواهند و زمانی که بتوانید این دمو را به درستی ارائه دهید، به این معنی است که درس را کاملا متوجه شده اید و می توانید مانند اساتید خودتان، زبان انگلیسی را به دیگران آموزش دهید. این دمو ها باعث می شوند تا آموخته هایتان را در عمل هم بسنجید و اگر در مبحثی مشکلی دارید با کمک اساتید آن ها را برطرف نمایید. در ادامه مهارت هایی که در این کلاس ها آموزش داده می شود را می گوییم.

مهارت های مهمی که در دوره TTC آموزش می دهند کدام است؟

آموزش نگارش طرح درس: یکی از مهارت هایی که در دوره های  TTC آموزش داده می شود، نگارش طرح است زیرا هدف این کلاس ها تربیت اساتید زبان انگلیسی است بنابراین مطالب را در مورد تعیین اهداف، لحظه تشکیل دهنده طرح درس و توالی اجزا به شما ارائه می شود که در این صورت می توانید به صورت عملی نگارش طرح درس را تمرین کنید.

آموزش تصحیح اشتباهات زبان آموزان: مهارت دیگری که در این دوره به افراد آموخته می شود، مطالبی در مورد زمان، شخص، نوع و چگونگی تصحیح کردن اشتباهات زبان آموزان است. در کنار این موضوع در مورد مطالبی مانند تجزیه و تحلیل کلام معلم، بازی های زبانی، خلاقیت در کلاس، تکنولوژی آموزشی و … هم آموزش هایی را ارائه می دهند تا در زمان تدریس موفق تر باشید.

آموزش نحوه مدیریت کلاس: در دوره TTC آموزش می دهند که چگونه کلاس را مدیریت کنید، هم چنین نوع رفتار معلم و نحوه مدیریت شد رفتاری دانش آموزه آموزه می آموزند و به شما کر کمک را می کنند تا در زمان تدریس دچار مشکلی نشوید و در صورت بروز مشکل آن را برطرف نمایید.

آینده شغلی مدرسین زبان انگلیسی

تدریس در آموزشگاه ها و مدارس: از ساده ترین و در دسترس ترین مشاغل برای زبان انگلیسی، تدریس در مراکز آموزشی و آموزشگاه های زبان انگلیسی و مدارس است، یعنی فردی که دانش آموخته زبان انگلیسی و دانشگاه است می تواند در بهترین آموزشگاه کنکور در ایران، زبان انگلیسی تدریس کند. درآمد از این طریق، متغیر است اما اگر در تمام ایام تدریس داشته باشید، درآمد خوبی خواهید داشت.

تدریس به صورت خصوصی: این شغل برای فارغ التحصیلان زبان بسیار پردرآمد است، این افراد می توانند در سایت های مختلف آموزشی ثبت نام کنند و انواع آموزش خصوصی را به صورت حضوری و آنلاین به دانش آموزان و افراد علاقه مند به زبان ارائه بدهند.

آینده شغلی مدرسین زبان انگلیسی

مترجمی زبان: مترجمی زبان یکی دیگر از کارهایی که می توانید در آن مشغول شوید، از طرف دیگر می توانید کتاب و مقاله های خارجی را به زبان فارسی و بالعکس ترجمه کنید، درآمد از این طریق برای فارغ التحصیلان زبان قابل قبول است. از طرف دیگر یک مترجم زبان می تواند در وزارت امور خارجه مشغول به کار شده و با کشورهای خارجی در ارتباط باشد.

همکاری با تورهای گردشی: این شغل از هیجان انگیزترین مشاغل زبان انگلیسی است، در این روش باید در شهرهای بزرگ مانند اصفهان، شیراز، تهران، تبریز و مشهد زندگی کنید و با بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی همکاری داشته باشید. افرادی که دکتری زبان انگلیسی دارند، به عنوان استاد در دانشگاه ها به داوطلبان 18 تا 30 ساله تدریس می کنند.

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از افرادی که تا انتها همراه ما در بهترین آموزشگاه تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC بودند. در این مقاله تلاش کردیم تا آموزشگاه های برتر را معرفی کنیم که دوره های تدریس TTC  را برگزار می کنند. در ادامه مقاله درباره دوره TTC و مهارت های که آموزش می دهند پرداختیم. امیدوارم که مطالب گفته شده برای شما مفید باشد و استفاده کنید. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

زینب رحمانی هستم با 2 سال سابقه در تولید محتوا و مقاله نویسی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا