بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام 🏋️【آپدیت1403】

بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام، موضوع مقاله ای است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. امروزه در جامعه افراد زیادی هستند که بر اثر بی تحرکی یا پر خوری و دلیل های دیگر دچار چاقی شده اند، که با روش های گوناگون می توانند جلوی چاقی موضعی خود را بگیرند. یکی از راهکارهای لاغری و داشتن تناسب اندام رژیم غذایی است. ولی بیشتر افراد به علت نداشتن وقت نمی توانند به پزشک حضوری، برای دریافت رژیم مراجعه کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سایت ها در بهترینک همراه ما باشید.

رژیم غذایی و تغذیه چیست؟

تغذیه تاثیر مستقیم در سلامت انسان و پیشگیری از بیماری ها دارد، که شواهد علمی اثبات کرده انسان از دوران جنینی تا سالمندی تغذیه بر روی سلامتی اش بسیار تاثیر گذار است. بنابراین رعایت رژیم غذایی هم باعث سلامت بدن و تناسب اندام می شود و هم از شیوع بیماری ها در بدن جلوگیری می کند. برخی توصیه ها بسیار ساده هستند اما تاثیر زیادی در سلامت بدن انسان دارند.

رژیم غذایی شامل مواد مغذی ای است که روزانه بدن به آن ها احتیاج دارد و بدن باید بیشترین کالری را از خوردن آن ها بدست آورد. این مواد مغذی شامل پروتئین ها، سبزیجات، میوه ها، غلات و لبنیات می باشد که یک رژیم غذایی متعادل باید به میزان مناسب از همه این ها استفاده داشته باشد و انسان باید از خوردن این مواد مغذی انرژی لازم را دریافت کند. البته نان و غلات هم بخش مهمی از انرژی مورد نیاز انسان را تامین می کنند.

پروتئین ها: لوبیا و گوشت منبع اصلی پروتئین هستند. پروتئین باعث تقویت مغز و عضلات می شود. گوشت های سفید منبع پروتئین های کم چرپ هستند مانند، مرغ و ماهی که اکثر دکترهای تغذیه از این مواد در رژیم غذایی استفاده می کنند.

رژیم غذایی و تغذیه چیست؟

سبزیجات: این مواد مغذی منبع اصلی ویتامین ها هستند، سبزیجاتی چون کلم، سبزی خوردن، کاهو و … را هر روز می توان از آن ها استفاده کرد، خوردن سبزیجات باعث کمتر شدن اشتها و حفظ سلامت بدن و رسیدن به تناسب اندام می شود.

میوه ها: در فصل های مختلف تمام میوه ها می توانند ویتامین های بدن را تامین کنند و در رژیم غذایی استفاده از میوه ضروری است. از آن جایی که میوه ها حاوی فیبر و ترکیبات مختلف گیاهی هستند، قند داخل آن ها به راحتی هضم می شود.

لبنیات: لبنیات، ویتامین d، کلسیم و مواد مغذی زیادی دارد که برای بدن بسیار مناسب است. اما لبنیات منبع چربی محسوب می شوند اما چربی های آن به احساس سیری کمک می کند و کالری زیادی ندارد.

نیاز انسان به غذا و آب یک احتیاج ذاتی است که تغذیه درست و صحیح نه تنها بر رشد انسان تاثیر دارد، بلکه بر روی اعصاب و روان هم تاثیر می گذارد و تغذیه خوب باعث گسترش قوه تفکر می شود و باعث افزایش طول عمر انسان هم نیز می شود. دکتر متخصص تغذیه باید به این موضوع توجه داشته باشد که حذف غیر ضروری هر یک از این موارد گفته شده باعث بیماری های مختلف مانند بیماری های قلبی، کم خونی و … می شود.

بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام کدام است؟

انتخاب کردن برخی از کارها مانند بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام، می تواند بسیار زمان بر باشد، از این در این مقاله برای راحتی شما عزیزان تصمیم گرفتیم تا این سایت ها را معرفی کنیم که انتخاب برای شما راحت تر شود.

بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام 10 سایت برتر برای رژیم به شما معرفی خواهیم کرد همراه ما باشید.

سایت مشاور تغذیه دکتر کرمانی

سایت مشاور تغذیه دکتر کرمانی

دکتر کرمانی در سال 1371 خود به وزن 108 کیلوگرم رسیده بود و دچار بیماری های زیادی مانند فشار خون بالا و مشکلات قلبی شده بود وی تصمیم گرف رژیم بگیرد، مطالعات زیادی انجام داد تا توانست برنامه رژیم غذایی مناسب خود را شروع کند، پس از دو هفته نتیجه صد در صد از رژیم خودش گرفت و توانسته بود در دو هفته 5 کیلو و 200 گرم کاهش وزن داشته باشد و بعد از آن تصمیم گرفت که رژیم غذایی را برای مراجعین مطبش نیز اجرا کند.

یکی از محاسن رژیم غذایی دکتر کرمانی این است که تمام غذاها را در لیست غذایی جای داده است و نیاز نیست شما غذایتان را از بقیه جدا کنید و دغدغه ی درست کردن غذاهای پر دردسر را ندارید. در رژیم غذایی دکتر کرمانی به سلیقه و ذائقه شما توجه می شود، هر فرد می تواند طبق سلیقه ی شخصی غذایی خودش لیست های غذایی را برای رژیم غذایی آن دوره انتخاب کنند.

چرا بهتر است رژیم غذایی دکتر کرمانی را انتخاب کنیم؟

 • در طول دوره رژیم تنها نیستید مشاورین کنار شما هستند و به شما انگیزه می دهند.
 • دسترسی به سایت دکتر کرمانی آسان است و باعث صرفه جویی در زمان می شود.
 • در طول شبانه روز تمام پشتیبان ها و مشاورین دکتر کرمانی پاسخگوی تمام سوالات شما هستند.
 • وضعیت مالی و معیشتی خانواده در این رژیم در نظر گرفته می شود تا افراد با هر وضعیت مالی ای بتوانند از رژیم های دکتر کرمانی استفاده کنند.

نکاتی که در رژیم به شما گفته می شود:

 • هر روز شیر یا ماست باید میل کنید.
 • ناشتا یک لیوان آب باید میل کنید.
 • خوراکی های غیر ضروری را حذف کنید.
 • 3 بار در هفته و هر بار یک قاشق بزرگ روغن زیتون روی سالاد خود اضافه کنید.

سایت مشاور تغذیه لیمومی

سایت مشاور تغذیه لیمومی

لیمومی، یک سایت معتبر است که در چند سال اخیر موفق شده، با طراحی رژیم غذایی های درست رضایت خیلی ها را جلب کند. لیمومی در سایت خود گفته است که هدفش سلامتی، زیبایی و آگاهی است. لیمومی بهترین روش ها را برای درمان چاقی، رسیدن به وزن ایده آل و حفظ تناسب اندام را به ما آموزش می دهد.

ویژگی های رژیم لیمومی:

 • تنظیم رژیم غذایی بدون مراجعه حضوری.
 • غذاهای رایج در سفره و در دسترس در رژیم قرار می گیرد.
 • این رژیم باعث بهبود سلامتی و کاهش بیماری ها می شود.
 • کادر رژیم غذایی لیمومی همه متخصص هستند مانند، حمید رضا روشندل و تیم ایشان.
 • در رژیم غذایی لیمومیی شما می توانید مطمئن باشید سلامت پوست و موی شما حفظ می شود.
 • در رژیم لیمومی شرایط مختلف افراد مانند کسانی که باردار هستند یا کسانی که شاغل هستند، در نظر گرفته می شود.
 • در رژیم لیمومی غذاها آب پز نیستند و شما می توانید با لذت غذا میل کنید.
 • اگر فرد بیماری خاصی داشته باشد در نظر گرفته می شود.

رژیم لیمومی مزاج شما را شناسایی می کند، طبق تحقیقات اثبات شده است که، هدف لیمومی این است که، می خواهد دو علم مزاج و متابولیسم باهم هماهنگ باشند، تا تناسب اندام برای شما همیشگی باشد.

سایت مشاور تغذیه دکتر فرشچی

سایت مشاور تغذیه دکتر فرشچی

دکتر حمیدرضا فرشچی پس از گرفتن دکترا در رشته ی پزشکی به دنبال تخصص تغذیه غذایی رفت. گرفتن رژیم آنلاین دکتر فرشچی یاعث می شود. شما بدون پرداخت هزینه رفت و آمد، می توانید در هر جای دنیا که هستید به راحتی از سایت این دکتر رژیم غذایی مناسب خود را دریافت کنید. رژیم هایی که شما از دکتر فرشچی دریافت می کنید شامل 3 وعده غذایی اصلی و چندین میان وعده است که با توجه به اطلاعات شخصی شما برای مثال، سن، قد و … در نظر گرفته می شود. دکتر فرشچی رژیم درمانی نوین انجام می دهد.

رژیم درمانی نوین در سال 1384 توسط دکتر فرشچی با هدف ارائه خدمات درمانی برای درمان چاقی، بیماری های متابولیک، افزایش چربی خون، افزایش فشار خون و … به طور کلی بیماری های ناشی از تغدیه و شیوه زندگی ناسالم را تاسیس کرد. او در طی سال های اخیر، در برنامه های متعدد تلویزیونی و رادیو به عنوان پزشک متخصص تغذیه در برنامه های پزشکی صدا و سیمای جمهوری اسلامی حضور داشته است.

رژیم آنلاین دکتر فرشچی شامل سه نوع است، رژیم واتساپی،که مراجعه علاوه بر دریافت رژیم خود می تواند با مراجعه به وبسایت، ویزیت های اختصاصی خودش را از طریق واتساپ (صوتی) از دکتر فرشچی دریافت کند. نوع دوم دریافت رژیم آنلاین از سایت دکتر فرشچی رژیم اینترنتی است. شما می توانید در دوره رژیم خود به صورت آنلاین با ورود به پروفایل خود در سایت نوین دات دریافت کنید. همینطور شما می توانید، برای حل مشکلات خود از مشاوره متخصصان استفاده کنید.

نوع سوم دریافت رژیم غذایی رژیم vip است. رژیم شما علاوه بر برگزاری جلسات از طریق واتساپ ینی صوتی و تصویری با دکتر فرشچی، رژیم شما به صورت آنلاین از واتساپ برای شما ارسال می شود. همچنین شما می توانید در طول دوره رژیم خود در روزهای هفته، از مشاورین دکتر فرشچی کمک بگیرید.

سایت مشاور تغذیه دکتر مرادی

سایت مشاور تغذیه دکتر مرادی

دکتر معصومه مرادی متخصص تغذیه و رژیم درمانی هستند که فعالیت خود را در این زمینه از سال 1385 آغاز کرده اند. ایشان موفق شده اند در چند سال اخیر، عضو انجمن تغذیه ایران، به چاپ رساندن مقاله های بین المللی در زمینه تغذیه و رژیم شناسی شوند. در برنامه غذایی که توسط شخص دکتر مرادی متخصص تتغذیه و رژیم درمانی برای شما طراحی می شود، به تمام شرایط شما توجه می شود. دکتر مرادی سلیقه غذایی شما، سابقه بیماری ها، سابقه رژیم های گذشته و … را در نظر می گیرد.

در این رژیم تعادل دریافت همه گروه های غذایی، دریافت کالری به میزان لازم بررسی می شود تا اصول تغذیه صحیح برای شما طراحی شود. این رژیم توجه دارد، که شما دچار کمبود های مواد مغذی نشوید و با روشی درست کاهش وزن داشته باشید. نکته مهم دیگر درباره ی دریافت رژیم آنلاین این است که، شما در هر کجای دنیا باشید می توانید به راحتی از دکتر مرادی رژیم غذایی مد نظر خود را دریافت کنید.

خدماتی که تاکنون توسط دکتر ارائه شده است:

 • رژیم غذایی مناسب، برای افرادی که بیماری خاص دارند.
 • تغذیه مناسب در دوران مختلف زندگی.
 • درمان چاقی
 • درمان لاغری

سایت مشاور تغذیه دکتر غفاری

سایت مشاور تغذیه دکتر غفاری

خانم بهاره غفاری فارغ التحصیل رشته تغذیه از دانشگاه شهید بهشی می باشد. ایشان در 5 سال اخیر موفق شدند با بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران، همکاری داشته باشند و رضایت آن ها را جلب کنند. خانم بهاره غفاری فقط رژیم لاغری ندارد بلکه رژیم های گوناگونی برای افرادی که در شرایط خاص هستند مانند، رژیم برای دوران شیردهی، رژیم مناسب برای افراد ورزشکار و حتی رژیم کودک برای کودکانی که دچار اضافه وزن شده اند را تنظیم می کند.

قیمت رژیم های خانم غفاری بستگی دارد که رژیم شما چند ماهه باشد و ایشان در کنار طراحی رژیم غذایی برای شما توصیه های ورزشی هم می کند. فعالیت چشم گیر ایشان از آن جا شروع شد که رژیم غذایی اصولی با نتایج فوق العاده به هنرمندان عزیزی همچون، مهران غفوریان، بهاره رهنما، نیوشا ضیغمی و … ارائه دادند. خانم غفاری مصاحبه ی تلویزونی زیادی داشته است و پیج اینستاگرام ایشان 2 میلیون فالوور دارد. رژیم خانم غفاری بر پایه چربی سوزی است که شما در صورت رعایت تمام نکات رژیم می توانید کاهش سایز و کاهش وزن را در خود مشاهده کنید.

در قسمت هایی از بدنتان که چربی بیشتری جمع شده باشد زودتر دچار تغییرات می شوند، اما به این موضوع توجه کنید که وقتی رژیم می گیرید تمام قسمت های بدن لاغر می شود و ما لاغری فقط در یک قسمت از بدن را نداریم. در سایت خانم غفاری تبادل نظر وجود دارد و شما می توانید نظرات مختلف کابران را ببینید و با خیالت راحت رژیم آنلاین از ایشان بگیرید. برخی متخصصان تغذیه غیرحرفه ای و بی تجربه هستند، آن ها از الگوهای تکراری برای مراجعین خود استفاده می کنند و به ویژگی های شخصی هر فرد توجه نمی کنند.

سایت مشاور تغذیه رژیم آنلاین خانه فیتنس

سایت مشاور تغذیه رژیم آنلاین خانه فیتنس

این سایت میزان کالری، چربی و پروتئین مواد غذایی را به شما نشان می دهد. شما با وارد کردن وزن درست و دقیق خود در قسمت وزن می توانید متوجه شوید که چه قدر اضافه وزن دارید. رژیم ساز با قرار دادن مواد اولیه برای تهیه غذاهای اصلی و میان وعده به شما امکان برنامه ریزی در طول روز، یا هفته را می دهد. این سایت یک قسمتی دارد که شما می توانید غذای دلخواه خود را وارد کنید، تا اگر غذایی در برنامه غذایی شما وجود داشت با ذائقه شما سازگاز نبود برای شما جا به جا کند.

یکی از بهترین راه ها برای داشتن تناسب اندام و رعایت رژیم غذایی این است که شما بدانید غذایی که میل می کنید چند کالری دارد. پس برای شما باید مهم باشد، که بدانید در طول شبانه روز چند کالری مصرف می کنید، که این سایت این امکان را برای شما فراهم کرده است. شما به کمک رژیم ساز آنلاین می توانید به سادگی وعده های غذایی خودتان را بر اساس کالری مورد نیازتان تنظیم کنید.

مزیت های این سایت:

 • مطلع شدن از کالری غذاها.
 • منابع معتبر برای مطالعه افراد در سایت بارگذاری می کنند.
 • چیدمان غذاها در این سایت کاملا دسته بندی شده است.

سایت مشاور تغذیه کرفس

سایت مشاور تغذیه کرفس

کرفس یک اپلیکیشن کالری شمار است. این سایت به ما کمک می کند غذاهای روزانه خود را کنترل کنیم و با تنظیم میزان غذای خود، به وزن ایده ال برسیم. اگر کالری آن مواد غذایی که می خواهید استفاده کنید روی آن نوشته شده بود مقدار آن را در صد گرم وارد کنید، اما در صورتی که نوشته نشده بود جدا جدا مواد تشکیل دهنده غذا را داخل برنامه وارد نمایید تا کالری غذا را متوجه شوید. مهم این است که کالری بدست آمده از یک غذا از حد مجاز بیستر نشود.

اگر شما به اندازه ای که برایتان مشخص شده است، هر روز کالری مصرف کنید در طول یک ماه متوجه کاهش سایز و کاهش وزن چشم گیر خود می شوید. شما برای اینکه بتوانید از این اپ استفاده کنید، باید اشتراک این برنامه را تهیه کنید و به قسمت هدف بروید تا کالری لاغری برای شما محاسبه شود. کرفس مجموعه ای است که بیش از 1000 نوع غذا و 150 فعالیت ورزشی در اختیار شما قرار می دهد و هر روز به روز رسانی می شود مطالب و غذا ها و نکنه های بیشتری به آن اضافه می شود.

ویژگی های سایت کرفس:

 • وجود اسکنر بارکد مواد غذایی بسته‌بندی شده و فهمیدن کالری مواد غذایی.
 • امکان شرکت در چالش هایی که کرفس برای مراجعین می گذارد.
 • تشکیل گروه با دوستانی که از این اپلیکیشن استفاده می کنند جهت گرفتن انگیزه.
 • دنبال کردن مسیر پیشرفت.
 • لاغری اصولی بدون به وجود امدن مشلکلات جسمی.

سایت مشاور تغذیه سارا چیذری

سایت مشاور تغذیه سارا چیذری

سایت مشاوره تغذیه و رژیم درمانی خانم سارا چیذر، یکی از بهترین سایت ها است که می توانید برای دریافت انواع رژیم درمانی از این سایت کمک بگیرید. سارا چیذری مشاور تغذیه و رژیم درمانی در سال 1384 از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران در رشته علوم تغذیه فارغ التحصیل شده اند و در مراکز درمانی مختلفی، مشغول به کار می باشند.

بیشتر افراد به غیر از چاقی و لاغری، بیشتر به دنبال داشتن جسمی سالم هستند، بنابراین در این سایت به راحتی می توانید به رژیم های تخصصی دسترسی داشته باشید، این رژیم ها با توجه به شرایط اختصاصی و سلیقه شخصی هر فردی تنظیم می شود. اگر قصد کاهش وزن را دارید، در این سایت می آموزند که سبک غذا خوردن تان را تغییر دهید، رفتارهای غذایی را اصلاح کنید تا به یک کاهش وزن ماندگار برسید.

برای استفاده تمام افراد از این سایت، رژیم غذایی چاقی و لاغری ارائه می شود. علاوه بر این ها برای خانم های باردار، رژیم مخصوص دوران بارداری داده می شود. کودکانی که بد غذای هستند و رشد کمی دارند، در این سایت رژیم های مخصوصی برای آن ها در نظر گرفته شده است تا در رشد قد دچار اختلال نشوند. اگر در خانه فرد سالمندی دارید که نگران سلامت سیستم ایمنی و قوای بدنی آن ها هستید، در سایت چیذری رژیم مخصوصی برای سالمندان در نظر گرفته شده است.

ویژگی های سایت سارا چیذری:

 • رژیم های مقرون به صرفه
 • ارسال بسیار سریع رژیم غذایی و درمانی
 • در نظر گرفتن سلیقه غذایی اشخاص در رژیم غذایی
 • دارای راه های ارتباطی مختلف برای دسترسی راحت تر
 • ارائه پشتیبانی کامل در طول دوره رژیم تا رسیدن به هدف
 • ارائه مشاوره رایگان قبل از درخواست رژیم غذایی و درمانی

سایت مشاور تغذیه ازشنبه

سایت مشاور تغذیه ازشنبه

سایت بعدی کی می توانید رژیم آنلاین دریافت کنید، سایت ازشنبه است. در این سایت تمام چیزهایی که برای داشتن رژیم لاغری نیاز دارید، وجود دارد. رژیم های این ساعت به صورت 21 روزه هستند و مطابق سلیقه شما تنظیم می شوند. برای دریافت رژیم باید در سایت ثبت نام کنید که در زمان ثبت نام اطلاعات فیزیکی بدن تان را وارد می کنید و برنامه غذایی که مخصوص خودتان هست را در اختیار خواهید داشت. از طرفی اگر نسبت به یک سری از غذاها حساسیت دارید و یا با ذائقه تان جور نیست، در این سایت رژیم غذایی متناسب با ذائقه تان را دریافت می کنید.

چنان چه نیاز به مشاوره دارید، در سایت ازشنبه مشاوره به صورت کاملا رایگان به علاقه مندان ارائه می شود. د قسمت محاسبه وزن ایده آل، با وارد کردن اطلاعاتی در مورد وزن، سن، قد و دور مچ، سایت وزن ایده ال را برای شما محاسبه می کند و به این ترتیب می توانید به کمبود وزن یا اضافه وزنی که دارید مطلع شده و رژیم مناسبی دریافت کنید.

ویژگی های سایت ازشنبه:

 • ارائه رژیم های درمانی
 • ارائه منوی غذایی روزانه
 • ارائه رژیم هایی بدون عارضه
 • ارائه رژیم های لاغری بدون بازگشت
 • دارای تیم تخصصی پزشکی برای ارائه رژیم درمانی
 • دارای پشتیبانی تخصصی که پاسخگوی سوالات است
 • رعایت تمام اصول علمی در رژیم ها و وعده های غذایی

سایت مشاور تغذیه آردایت

سایت مشاور تغذیه آردایت

یکی از سایت های علمی که با تمرکز بالا به کار رژیم های درمانی مشغول می باشد، سایت آردایت است. در این سایت انواع رژیم در زمینه های مختلف، مانند بیماری و رژیم هایی برای دوره های مختلف زندگی هر فردی ارائه می شود. اگر به رژیم تخصصی مانند کتوژنیک نیاز دارید، در این سایت می توانید این رژیم را زیر نظر متخصصین تغذیه دریافت نمایید. هم چنین رژیم هایی که ورزشکاران نیاز دارند، در این سایت قابل دریافت است. از طرف دیگر افرادی که به وزن ایده آل و متناسبی رسیده اند، برای مدیریت وزن خود می توانند رژیم مخصوص خود را درخواست دهند.

اگر نیاز به مشاوره دارید، قبل از دریافت رژیم می توانید به صورت رایگان از تیم مشاوره کمک بگیرید تا به نتیجه مطلوبی برسید. در حقیقت آرادایت سایتی است که به صورت غیر حضووری و آنلاین می توانید به رژیم های تخصصی دسترسی داشته باشید.

رژیم غذایی آنلاین چیست؟

در رژیم غذایی آنلاین فرد مشخصات خود را مانند قد، وزن، سن و اگر بیماری خاصی داشته باشد را برای دکتر تغذیه ارسال می کند و مشاور تغذیه  طبق اطلاعات شخصی آن فرد رژیم غذایی برای آن می نویسد. امروزه اکثرا دکترهای تغذیه سایت دارند، که به راحتی می شود وارد سایت آن ها شد و پس از وارد کردن اطلاعات شخصی 12 ساعت بعد رژیم غذایی در حساب کاربری شما به صورت pdf به دست شما می رسد.

گاهی اوقات مشاوره های تغذیه به صورت تصویری و آنلاین با شما در ارتباط هستند و شما می توانید در هر زمان اگر سوال یا ابهامی داشتید با دکتر متخصص خود در میان بگذارید. رژیم غذایی حضوری و آنلاین تفاوت آنچانی با هم ندارد. بیشترین تفاوت آن ها این است که شما در رژیم آنلاین در هر زمان که بخواهید می توانید با دکتر تغذیه خود ارتباط داشته باشید. ولی در رژیم حضوری حتما باید به مطب بروید و اگر سوال یا ابهامی دارید از مشاور تغذیه خود بپرسید.

رژیم غذایی آنلاین چیست؟

مزایای رژیم غذایی آنلاین:

 • شما در رژیم غذایی خود محرومیت غذایی ندارید.
 • شما با داشتن یک گوشی یا تبلت می توانید با مشاوره ی تغذیه خود ارتباط داشته باشید.
 • شما می توانید از طریق سایت، اینستاگرام، واتس آپ و … همیشه با مشاور خود در ارتباط باشید.
 • اگر مهمانی دعوت شدید می توانید وعده های غذایی را با مشاور خود در میان بگذارید و در صورت امکان جا به جا کنید.
 • دریافت رژیم غذایی آنلاین هزینه کمتری دارد زیرا دیگر نیازی به هزینه برای رفت و آمد به مطب نیست و همینطور برای دریافت برنامه جدید نیاز به رفتن به مطب نیست.
 • اگر شما در رژیم غذایی خود دچار مشکل شدید، دیگر نیازی به نوبت گرفتن نیست، شما می توانید در زمان هایی که دکترتان مشخص کرده است برای رفع مشکل خود اقدام کنید.
 • رژیم آنلاین باعث افزایش انگیزه شما می شود و شما می دانید در طول دوره خود یک، همراه دارید که همیشه برنامه غذایی شما را پیگیری می کند.
 • همه غذاها در رژیم شما موجود می باشد و اگر شما نسبت به مواد غذایی ای حساسیت دارید، می توانید به دکتر تغذیه خود اطلاع دهید برای مثال، اگر به بادمجان حساس هستید به دکتر خود بگویید تا در برنامه غذایی شما آن را قرار ندهد.

هنگامی که شما رژیم غذایی خود را شروع می کنید باید هدف خود را مشخص کنید، آیا هدف شما سوزاندن کاری های اضافی که در بدنتان جمع شده است می باشد، یا فقط به عدد ترازو توجه می کنید. در یک رژیم غذایی اصولی فرد در هفته باید بین نیم تا 1کیلوگرم وزن کم کند، که حدود 75درصد وزن کاسته شده را چربی تشکیل می دهد. اگر شما در هفته بیشتر از 1کیلو کاهش وزن داشتید مطمئن باشید درصد آب بیشتری از بدنتان خارج می شود در آن صورت دچار ضعف بدن می شوید.

در برخی موارد بعضی از دکترهای تغذیه به مراجعین خود توصیه می کنند در کنار رژیم غذایی ورزش کنند، یا اگر فرد زمان ورزش کردن را نداشته باشد به او توصیه می کنند روزی نیم ساعت پیاده روی کند تا سریع تر نتیجه بگیرد و به تناسب اندام برسد.

ویژگی یک رژیم غذایی سالم چیست؟

میوه و سبزیجات حتما در رژیم غذایی باید باشد و دکتر تغذیه باید تذکر دهد به فرد مراجعه کننده که اصلا در دوره رژیم از آب میوه های غیر طبیعی استفاده نکند زیرا، این آب میوه ها با میوه های طبیعی تهیه نمی شوند بلکه مانند، بقیه نوشیدنی ها به مقدار زیاد داخل آن آب میوه ها، شکر می ریزند، از این رو مصرف این نوع آب میوه ها باعث می شود قند خون افزایش یابد.

دکترهای تغذیه بیشتر توصیه می کنند خودتان در منزل آب میوه های طبیعی را بگیرید. در رژیم غذایی سالم گفته می شود که باید شما آب را جایگزین نوشیدنی های ناسالم کنید. نوشیدن آب، باعث سوزاندن کالری و کاهش میزان جذب کالری اضافی می شود، همه مشاوران تغذیه توصیه می کنند همه مردم باید روزی 7 لیوان آب بنوشند.

نان و غلات حاوی ویتامین گروه b هستند، که فیبر موجود در این گروه غذایی تاثیر مهمی در پیشگیری و درمان چاقی، دیابت و … دارد، که باید در رژیم غذایی موجود باشند. گوشت ها حاوی آهن، روی و ویتامین b12 هستند، ماهی هم به علت داشتن اسید چرب امگا 3 احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش داده است. مصرف لبنیات کم چرب به خاطر داشتن پروتئین و کلسیم، در برنامه غذایی واجب است. کلسیم هم یک عامل مهم در حفظ سلامت استخوان ها و دندان ها می باشد، یک رژیم غذایی سالم باید این مواد غذایی را داشته باشد.

ویژگی یک رژیم غذایی سالم چیست؟

کسی که قصد دارد رژیم غذایی بگیرد حتما باید خواب خود را تنظیم کند، بی خوابی باعث می شود اشتها زیاد شود و فرد پر خوری کند. در واقع می توان گفت کسانی که کم می خوابند، کالری بیشتری جذب می کنند و دچار چاقی یا اضافه وزن می شوند. کم خوابی و بی خوابی باعث بروز بیماری های التهابی و قلبی می شود، پس در دوران رژیم، خواب خود را حتما تنظیم کنید و دیر خوابیدن را هم کنار بگذارید زیرا خوردن غذا و خوراکی از ساعت 9 به بعد کالری زیادی را در بدن جذب می کند و باعث افزیش وزن می شود.

نکته مهم دیگر که در یک رژیم غذایی خوب مهم می باشد این است که غذاهای بی کیفیت را بشناسیم و از آن ها استفاده نکنیم. باید توجه داشته باشیم که از روغن ها در دوران رژیم خود زیاد استفاده نکنیم و از سرخ کردن کامل مواد غذایی در روغن بپرهیزیم.

غذاهای بی کیفیت شامل: فست فود، سوسیس، نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه، کیک و بیسکوئیت، و …

کلام آخر

از شما دوستان عزیز بسیار سپاس گزاریم که تا انتهای مقاله بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام همراه ما بودید. در این مقاله فهمیدیم رژیم غذایی باید روزانه پروتئین ها، ویتامین های بدن ما را تامین کند و گفته شد که رژیم غذایی سالم، رژیمی است که  غذاهای مغذی و مفید را از غذاهای پر ضرر مانند، فست فود، نوشیدنی های گازدار و  … جدا کند. در این مقاله گفتیم که تغذیه تاثیر مستقیم بر سلامت انسان دارد. مزایای رژیم غذایی آنلاین را براتون توضیح دادیم. در آخر 10 سایت برای دریافت رژیم و تناسب اندام معرفی کردیم.

5/5 - (1 امتیاز)

آذین ورناصری

آذین ورناصری هستم دانشجوی کارشناسی ارشد با بیش از 4 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا