بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت دریافت برنامه بدنسازی 🏋️‍♀️【آپدیت 1403】✅

در این قسمت به معرفی بهترین سایت دریافت برنامه بدنسازی می پردازیم. امروزه همه مردم به فکر تناسب اندام هستند و برای تحقق این هدف، رو به ورزش بدنسازی می آورند. رشته بدنسازی یا همان پرورش اندام، در طول چندین دهه گذشته، بسیار فراگیر شده است. پس از شیوع بیماری منحوس کرونا، اکثر انسان ها بیشتر تمایل داشتند که در خانه و بدور از جمعیت ورزش کنند، بدین منظور سایت های مختلفی برای ارائه برنامه های تمرینی به وجود آمده اند که هر یک زیر نظر اساتید برتر ورزشی مدیریت می شوند. خواهشمندم تا پایان مقاله بهترینک همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت دریافت رژیم آنلاین برای تناسب اندام

مزایای رشته بدنسازی

رشته بدنسازی و پرورش اندام یکی از رشته های ورزشی بسیار محبوب در سرتاسر دنیا می باشد . تعداد زیادی از انسان ها اعم از زن و مرد در تلاش هستند که از طریق سایت دریافت برنامه بدنسازی، صاحب استایلی خوش فرم و عضلاتی ورزیده و جذاب شوند. جذابیت و تناسب اندام حاصل تلاش زیاد و تمرینات دائمی و برنامه ریزی شده می باشد.

رشته تناسب اندام دارای شاخه های مختلفی می باشد و فقط با هدف افزایش حجم و سایز عضلات انجام نمی شود. در واقع اهداف ورزشکاران تعیین کننده همه چیز می باشد. مسئله ای که می بایست بدانید، این است که برنامه های تمرینی رشته بدنسازی به حدی فراگیر است که در اکثر رشته های ورزشی مانند فوتبال، بوکس، ژیمناستیک، دومیدانی، والیبال و بسکتبال که عضلات خیلی قوی ندارند، از تمرینات رشته بدنسازی استفاده می کنند. تمرینات بدنسازی موجب افزایش قدرت، مقاومت و کارایی بدن ورزشکاران می شود.

طبق مطالعات صورت گرفته، آنچه که موجب می شود استخوان‌ ها حرکت کنند، عضلات و ماهیچه می باشد. اگر ماهیچه‌ ای به حد کافی قدرت نداشته باشد، توان انجام حرکات روزانه و هم چنین قوت کافی برای هر یک را نخواهد داشت. رشته بدنسازی به عنوان یک استراتژی تاثیرگذار در بالابردن قدرت عضلات و مفاصل برای انسان ها می باشد تا بتوانند بدون داشتن هیچ گونه مشکل فیزیکی، کارهای خود را انجام دهند.

مزایای رشته بدنسازی

هم چنین بدنسازی نیز مثل دیگر رشته های ورزشی کمک می‌ کند تا خون بیشتری به رگ‌ های مغز انسان منتقل شود. خون بیشتر در مغز به این معنی است که مغز انسان توانایی دریافت اطلاعات بیشتری را دارد و این که میزان ترشح هورمون‌ های مختلف در بدن انسان تنظیم می‌ شود. هرگاه که انسان ورزش می کند، قطعا احساس طراوت زیادتری دارد و این یک اثبات علمی است که نمی توان آن را انکار کرد. برخی دیگر از فواید رشته بدنسازی به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • قدرت عضلات را بالا می برد
 • مقاومت ماهیچه ها را بالا می برد
 • استایل را تناسب می بخشد
 • قدرت ماهیچه ها و استخوان ها را بالا می برد
 •  سلامتی و جذابیت به اندام می بخشد
 • اجرای حرکات ورزشی را حرفه ای تر می کند
 • انعطاف پذیری بدن را بیشتر می کند
 • باعث افزایش سرعت بدن
 • فشارهای عصبی حاصل از کارهای روزانه را کاهش می دهد
 • سوخت و ساز بدن را بالا می برد و قلب را قوت می بخشد
 • باعث تنظیم فشار خون می شود
 • عمر را طولانی تر می کند و کیفیت زندگی را بالا می برد
 • یک فرم قوی برای عضلات و مفاصل افراد معلول یا ضعیف می سازد
 • ثابت نگه داشتن کلسترول خون و ازدیاد هموگلوبین و سلول های قرمز خون

image

بهترین سایت دریافت برنامه بدنسازی کدام است؟

در شرایط کنونی جامعه ما و با شیوع ویروس منحوس کرونا، خیلی از افراد می خواهند که بدانند بهترین سایت دریافت برنامه بدنسازی را بشناسند و از طریق وب سایت های معتبر، برنامه های تمرینی و برنامه های غذایی را دریافت کنند. برای این کار وب سایت های مختلفی تحت نظر مربیان برجسته ایجاد شده اند که هر یک طبق ملاک هایی مانند قد، وزن و یا موارد دیگر، برنامه های بدنسازی را به شکل رایگان یا با پرداخت وجه مشخص، در اختیار در خواست کنندگان قرار می دهند.

بهترین سایت دریافت برنامه بدنسازی کدام است؟

برای یافتن جواب این سوال، تا پایان مقاله همراه ما باشید چرا که قصد داریم 10 نمونه از بهترین سایت دریافت برنامه بدنسازی را معرفی کنیم.

 خانه فیتنس khanehfitness.com

 خانه فیتنس khanehfitness.com

خانه فیتنس یکی از وب سایت های معتبر برای ارائه برنامه های تمرینی و تغذیه ای رشته بدنسازی می باشد، طبق نظریات کارشناسان این سایت، بهترین برنامه بدنسازی، برنامه‌ ای می باشد که شخص به تمامی اصول آن پایدار باشد. پس بهتر است به جای آن که به دنبال برنامه‌ های تمرینی متفاوت باشید، یک برنامه‌ حرفه‌ ای و اصول گرا را انتخاب کنید و طبق آن حرکت کنید. برخی از مزایای برنامه‌ های بدنسازی خانه فیتنس نسبت به وب سایت های دیگر به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • برنامه های سایت خانه فیتنس دارای یک سری تمرینات اصلی پیچیده یا همان کامپاند شده مانند اسکوات، ددلیفت و… می باشد
 • برنامه های این وب سایت موجب ایجاد تعادل مناسب در تمرینات بدنسازی می شود تا تمامی عضلات اصلی و فرعی به اندازه کافی تمرین داده شوند
 • این وب سایت یک سری حرکات برای عضلاتی که در تمرینات معمول کمتر تمرین داده می‌ شوند مثل عضلات سرینی کوچک، عضلات چرخاننده شانه (rotator cuff)
 •  استفاده از دستگاه‌ های بدنسازی در انتخاب حرکات به شکل محدود می باشد تا همه ورزشکاران در هر باشگاهی و با وسایل محدود این امکان را داشته باشند که برنامه‌ ها را دنبال کنند

بادی فول bodyfull.ir

بادی فول bodyfull.ir

با توجه به این که در کشور ما امکان انجام یک سری کارها وجود ندارد به عنوان مثال نمی توان یک سری فستیوال های کلی برای ورزشکاران در رشته بدنسازی، فیتنس و پرورش اندام ایجاد نمود و اگر این امکان هم فراهم شود، همه مردم نمی توانند در آن شرکت کنند. وب سایت ورزشی بادی فول شرایطی را ایجاد کرده که بتوان خدمات مختلف را در بین همه مردم عرضه نمود.

این وب سایت زیر نظر خانه بدنسازی ایران و با مدیریت اصغر مرادی راه اندازی شده است و برای همه کاربران این شرایط را فراهم کرده است که هر کسی که دارای یک شغل رسمی در حوزه رشته های مختلف ورزشی مانند پرورش اندام یا فیتنس باشد، از امکانات این وب سایت استفاده کند و از برنامه های تمرینی و تغذیه ای که زیر نظر اساتید برتر و حرفه ای طراحی و تدوین شده است، استفاده کنند. برخی از راه حل ها و پیشنهادات ورزشی که در این سایت ارائه می شود، به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • ارائه مشاوره های خصوصی و عمومی متناسب با نیاز مخاطبان
 • امکان معرفی محصولات و تجهیزات ورزشی مرتبط با رشته بدنسازی
 • امکان برگزاری دوره های مختلف آموزشی به صورت غیر حضوری با فرمت های گوناگون
 •  امکان ارائه مقالات و محصولات برای مدیران باشگاه های ورزشی، ورزشکاران تازه کار و حرفه ای

فیت شیم fitshim.com

فیت شیم fitshim.com

از سال 1398 سه دوست قدیمی که هر یک تخصصی در شاخه های ورزش بدنسازی و تجارت الکترونیک داشتند، دور هم جمع شدند تا نظریات خود را در قالب یک سایت پیشرفته مشاوره بدنسازی و تغذیه ارائه کنند. آقای بابک اسحاقی مربی مجرب و مشاور رشته پرورش اندام، بهنام کاظم نیا با تجربه در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سازمان دهی وب سایت ها و حسین زندی با تخصص طراحی سایت و تجارت الکترونیک، وب سایت مشاوره و آموزش بدنسازی فیت شیم را ایجاد کردند.

آکادمی فیت شیم با دید جدید به رشته بدنسازی، سعی در ارائه آموزش و خدماتی مدرن برای همه ورزشکاران و تمام کسانی که به فکر تناسب اندام خود هستند، می باشد. اهداف اصلی آکادمی فیت شیم به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 •  ارائه نمودن برنامه های تمرینی و تغذیه مخصوص در سطوح ابتدایی تا حرفه ای
 •  آموزش حرکات اصولی بدنسازی در باشگاه و منزل همراه با طریقه اجرای حرکات و نکات کلیدی هر یک
 •  فروش اینترنتی تجهیزات کمک ورزشی برای رشته های مختلف بدنسازی، تی آر ایکس، کراس فیت و …
 •  امکان ایجاد پرتال باشگاه یاب برای تعریف نزدیک ترین باشگاه ها به افراد همراه با اطلاعات تماس و ویژگی های هر باشگاه

پیدا کردن مقالات بدنسازی سودمند همراه با منابع رسمی، جزوء نیازهای تعداد زیادی از طرفداران رشته بدنسازی می باشد. در وب سایت فیت شیم به ارائه مقالات یا موضوعاتی مثل تاثیر تمرینات مختلف بر روی هر یک از اهداف ورزشی، بررسی نحوه عملکرد رژیم های غذایی، طریقه مصرف مکمل های غذایی و نظریات هر یک از کارشناسان و قهرمانان بدنسازی در حوزه ورزش بدنسازی و تناسب اندام پرداخته شده است. مطالب علم بدنسازی موجود در سایت فیت شیم به موضوعات گسترده ای پرداخته است که عبارت است از :

 • نکات تمرینی که درباره حرکات ورزشی گوناگون و تاثیرات هر یک بر جریان پیشرفت ورزشکار می پردازند
 • مقالات تغذیه ای که در هر یک به بررسی انواع مختلف رژیم های غذایی به عنوان اهرمی ضروری و مهم در مسیر رسیدن ورزشکاران به اهدافشان پرداخته شده است
 • مقالات مرتبط با مکمل های غذایی که با توجه به تنوع بی شمار آن ها، طریقه درست مصرف هر کدام شان همواره یکی از دغدغه های اصلی ورزشکاران چه مبتدی و چه حرفه ای بوده است

بادی من bodyman.ir

بادی من bodyman.ir

وب سایت بادی من به شکل اینترنتی و هم چنین فروش حضوری در داروخانه شبانه روزی دکتر مستوفی تهران٬ ارائه دهنده معتبرترین برندهای مکمل بدنسازی ورزشی دنیا به همراه مجوز وزارت بهداشت و برچسب استعلام اصالت سازمان غذا و دارو می باشد. همه محصولات ارائه شده در وب سایت بادی من دارای کد IRC ثبت محصولات وزارت بهداشت می باشند و از تمام راه های قانونی کشور وارد شده اند.

تمامی محصولات در وب سایت بادی من٬ تولید و دسته بندی کشور مبدا برند می باشند و هیچ گونه دخالتی در جریان تولید و بسته بندی هر یک شکل نگرفته است. نظارت بر بخش فنی و معرفی محصولات به دقت و با نظارت های دقیقی از سوی شرکت سازنده و توضیحات ارائه شده بر روی  دسته بندی محصول ترجمه و در وب سایت قرار گرفته است.

خدمات مختلف وب سایت بادی من فقط به فروش مکمل های ورزشی تمرینی و تغذیه ای خلاصه نمی شود. در وب سایت بادی من جمعی از بهترین برندهای لباس و پوشاک٬ لوازم و تجهیزات ورزشی را جمع آوری کرده اند تا در صورت نیاز یک ورزشکار بتواند سبدی کامل از محصولات مورد نیاز خود را تهیه نموده و در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنند.

فیتامین fitamin.ir

فیتامین fitamin.ir

فعالیت فیتامین از زمانی شروع شد که در مجموعه کاری دکتر کرمانی، کاربران به طور دائمی در رابط با چالش‌ ها و نیازهاشان در طول رژیمشان صحبت می‌ کردند و سوالات مختلفی مرتبط با نوع ورزش و فعالیت‌ خود از اساتید می‌ پرسند. در نتیجه همه ما نیاز به شدت زیادی به داشتن برنامه ورزشی در کنار رژیم غذایی داریم. در نتیجه وب سایت فیتامین در سال 1395 با هدف بهبود سلامتی و تناسب اندام به عنوان وب سایت رسمی دکتر کرمانی کار خود را شروع کرد.

ورزش اصولی و متناسب با شرایط جسمانی هر فرد، نقش بسیار مهمی در جلوگیری و درمان خیلی از بیماری‌ ها دارد. در وب سایت فیتامین، تعداد کثیری از کارشناسان و مربیان ورزشی، دور هم جمع شده اند تا برنامه‌ های تمرینی و تغذیه ای بدنسازی استاندارد و کاملا خصوصی برای هر یک از کاربران طراحی و تولید کنند. برنامه‌ های فیتامین به وسیله علم روز و تجربه هر یک از کارشناسان، کاملا با ویژگی‌ های جسمانی، محدودیت‌ های حرکتی و سوابق ورزشی افراد تطابق دارد.

هم چنین به آسانی می توان اپلیکیشن فیتامین را نصب نمود و یک برنامه ورزشی مخصوص و متناسب با اهداف و مشخصات خود دریافت نمود. تا پایان برنامه نیز مربیان به همراه کاربران هستند. اپلیکیشن فیتامین قابل نصب بر روی نسخه‌ های اندروید و آی او اس می باشد و کاربران آیفون و آیپد هم قابلیت استفاده از آن را دارند. یکی از اصلی ترین اهداف این مجموعه، ارائه یک برنامه ورزشی جامع می باشد که هم تاثیر گذار باشد و هم با وضعیت جسمانی هر یک از کاربران تطبیق داشته باشد.

داینامیک فیت dynamicfit.ir

داینامیک فیت dynamicfit.ir

وب سایت رسمی داینامیک در سال 1397 توسط جمع کثیری از اساتید دانشگاه تهران شکل گرفت و شروع به فعالیت نمود. وب سایت داینامیک در واقع یک مرجع تخصصی و حرفه ای در زمینه تولید محتوای تخصصی و ویژه در رابط با تجهیزات و وسایل ورزشی می باشد. در داینامیک فیت، اساتید متخصص با کمک تیم طراحی وب سایت، تولید محتوای ورزشی، خرید و فروش لوازم ورزشی، کمک به توسعه انواع مختلف رشته های ورزشی مانند کراس فیت، یوگا پیلاتس، تی آر ایکس، پرورش اندام، کلیستنیکس و بسیاری از رشته های ورزشی دیگر را انجام می دهند.

تن ورز tanvarz.ir

تن ورز tanvarz.ir

وب سایت رسمی تن ورز پس از بررسی و تحقیق زیاد در زمینه بازار ایران و ارزیابی تمامی کمبودهای موجود در زمینه بررسی تمامی مکمل های غذایی، خرید و فروش قطعات ورزشی، دریافت برنامه تمرینی و مشاوره رژیم غذایی و همین طور روش استفاده از محصولات مختلف، در شهریور سال 1392 اقدام به تاسیس واحد فروش و مشاوره آنلاین خود با عنوان نمود و توانست اعتماد اساتید مختلف ورزشی را جلب کند.

با در نظر گرفتن انواع مختلف محصولات و مکمل های اصل یا تقلبی در بازار و عدم داشتن اطلاعات کافی با هدف تشخیص محصولات اصلی با محصولات تقلبی، وجود منبعی رسمی و معتبر با هدف آموزش روش استفاده از محصولات ورزشی و نظارت بر تجهیزات صد در صد مجاز و اصلی، می‌ تواند بسیار سودمند و راهگشا واقع شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده، یکی از ماموریت های اصلی وب سایت تن ورز، بررسی محصولات مختلف بدنسازی و ورزشی کاملا اصل و مجاز می باشد تا مخاطبان و مشتریان نهایی، با اطمینان خاطر اقدام به ثبت سفارشات از طریق وب سایت‌ های دیگر کنند. هم چنین تمامی محصولات بررسی شده در فروشگاه، دارای مجوز ورود و خروج از وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت غذا و دارو می‌ باشند.

یکی دیگر از خدمات اصلی وب سایت تن ورز، ارائه نمودن برنامه های تمرینی و غذایی توسط اساتید مجرب مربیان ایرانی به ورزشکاران می‌ باشد. تن ورز به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز تخصصی ارائه برنامه تمرینی و رژیم غذایی می‌ باشد که توسط تیمی از افراد مجرب هدایت شده و از همه کاربران پشتیبانی می‌ کند.

ریل فیت realfit.ir

ریل فیت realfit.ir

تیم ریل فیت با استفاده از برترین مربیان با تجربه و تحصیل کرده در رشته های مختلف تناسب اندام و زیبایی اندام با استفاده از علم روز دنیا اماده ارائه خدمات مختلف به کاربران می باشد. در این وب سایت، برنامه های تمرینی و تغذیه ای برای رشته های مختلفی ارائه می شود که عبارت است از: رشته فیزیک، بادی بیلدینگ، بادی کلاسیک، فیتنس مدل، بدنسازی بوکس، بدنسازی فوتبال، فیزیک کلاسیک و… . رشته بدنسازی تشابه بسیار زیادی به رشته بادی بیلدینگ دارد یا به نوعی می توان گفت همان بادی بیلدینگ است اما در ابعاد کوچک تر.

مربی من morabiman.com

مربی من morabiman.com

وب سایت مربی من در واقع فضاييست مجازی که در آن مربیان مختلف از راه دور، اندام و استایل افراد مختلف را حتی دقيق تر از مربيان حضوری مورد بررسی و آنالیز قرار می دهند و مدت زمان رسیدن به اندام ايده آل را برایتان محاسبه می کنند و هم چنین میزان توان بدنی افراد را با برنامه ريزی تمرين و تغذيه و آموزش روش اجرای تمرينات را تا رسيدن به رويای هر یک همراهی مي کنند.

اساتید شاغل در مربی من با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های باشگاه های حرفه ای ، فقط با داشتن سایز دقیق اندام کاربران، می توانند گزارش دقیقی از وضعیت فعلی افراد را ارائه کنند و تعیین کنند که هر قسمت از بدن افراد، نیاز به چند سانتی متر کاهش یا افزایش سایز دارد تا به زیبایی و جذابیت کامل در اندام برسند.

برنامه های تمرینی قابل ارائه به کاربران همراه با تصاویر و توضیحات مرتبط با آموزش هرحرکت می باشد و بر روی آناتومی بدن، محل اثر هر یک را نشان می دهد. برنامه های تغذیه نیز با توجه به شرایط فیزیکی و اوضاع فعلی افراد و با در نظر گرفتن اهدافی که در پیش رو دارند، پس از محاسبه میزان ارزش های مواد غذایی مانند کالری، فیبر، چربی، پروتئین و کربوهیدارت ها به شکل منو با حق انتخاب طوری، طراحی می شوند که در طول رژیم غذایی به هیچ وجه احساس گرسنگی یا آزار و اذیت نکنند و در همین حین تمامی املاح، ویتامین ها و مواد غذایی مفید به میزان لازم را به بدنشان برسانند.

ایران بدن iranbadan.com

ایران بدن iranbadan.com

ایران بدن به عنوان یکی از سامانه های هوشمند بدنسازی و تغذیه می باشد که تمام ابزارهای مورد نیاز برای ارائه نمودن برنامه های تمرینی و رژیم غذایی، مدیریت باشگاه های ورزشی، و مربیگری اینترنتی را به شکل یکپارچه و حرفه ای فراهم کرده است.
این وب سایت جامع برای نخستین بار در ایران، یک باشگاه مجازی نوین را با امکان مدیریت یکپارچه سیستم را در اختیار تمامی مدیران باشگاه‌ های بدنسازی و مربیان آنلاین، مجتمع های ورزشی، کلینیک‌ ها و متخصصان ورزش و تغذیه قرار داده اند.

اشتباهات رایج در بدنسازی

بروز یک سری اشتباهات تمرینی پر تکرار در رشته بدنسازی، نه فقط برای بدنسازان تازه کار، بلکه در بدنسازان حرفه ای نیز دیده می شود. نکاتی که به آن ها توجه نمی شود و به ظاهر کوچک هستند ولی همین نکات کوچک می تواند تاثیر بسیار بزرگی در جلوگیری از رشد عضلات داشته باشند. برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت در رشته بدنسازی، نیاز به اطلاع رسانی این نکات حیاتی و جلوگیری از بروز اشتباه در انجام تمرینات، تغذیه و ریکاوری می باشد که برخی از این نکات عبارت است از:

انجام تمرینات دیر هنگام در نیمه های شب: اگر تا ساعت 11 شب، تمرینات بدنسازی را انجام دهید، در واقع فرصت ریکاوری، عضله سازی وچربی سوزی را از خودتان گرفته اید، چرا که زمان استراحت شبانگاه را از دست داده اید. هورمون های رشد شب ها و در زمان خواب عمیق شروع به ترشح می کنند، در نتیجه شب زمان استراحت و ریکاوری برای همه بدنسازان می باشد.

اشتباهات رایج در بدنسازی

غفلت از اهمیت گرم کردن و سرد کردن در رشته بدنسازی:  گرم کردن قبل از تمرین و سرد کردن پس از تمرین باعث بالا رفتن سطح آمادگی در انجام تمرینات با شدت بالا می شود، هم چنین موجب جلوگیری از آسیب دیدگی عضلات و ریکاوری بهتر می شود.

حذف نمودن مکمل های بدنسازی ضرروی در هر دوره: از اشتباهات رایج در بین عموم بدنسازان، حذف مکمل های بدنسازی حیاتی در هر دوره می باشد. این مسئله اکثر اوقات پس از از دست رفتن حجم زیادی از عضلات ارزشمند و یا جمع شدن چربی زیر پوست، مورد توجه می باشد.  اگر مکمل های ضروری جهت رشد و ریکاوری عظلات را حذف کنید یا کاهش دهید ولی هم چنان با شدت و حجم زیاد به تمرینات بدنسازی ادامه دهید، با مشکل عضله سوزی و کاهش چشم گیر بافت عضلانی روبرو خواهید شد.

استفاده از سیستم های تمرینی نامتناسب با شرایط عضلانی: سیستم های تمرینی مختلف برای هر شخص در دوره های مختلف، بسیار متفاوت می باشد. این سیستم ها بر طبق اصول علمی خاصی طراحی شده اند. در نتیجه استفاده از سیستم های تمرینی سخت و پیچیده، قبل از موعد نه تنها باعث رشد عضلانی نمی شود، بلکه نقش تاثیرگذاری در عضله سوزی ایفا می کند.

انواع مکمل های بدنسازی

مکمل های بدنسازی دارای طیف متنوعی می باشند که این امکان وجود دارد با توجه به اهداف مختلف ورزشکاران، مورد استفاده قرار گیرند. به طور معمول هدف اصلی از مصرف مکمل های بدنسازی، افزایش حجم عضلات می باشد. بعضی از اصلی ترین مکمل های بدنسازی به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

مکمل پروتئین: ورزشکاران ممکن است در شرایطی قرار گیرند که بنا به دلایل مختلف مانند قیمت پایین تر مکمل در مقایسه با یک سری مواد غذایی مانند گوشت و ماهی، از مکمل های پروتئینی استفاده کنند. بسیاری از افراد متخصص این اعتقاد را دارند که برای افزایش حجم عضلات می بایست پروتئین را بیشتر از نیاز روزانه خود، دریافت کنند، البته این ادعا صدرصد درست نمی باشد اما تا حدودی ثابت شده است.

انواع مکمل های بدنسازی

مکمل آمینواسید: تعداد زیادی از ورزشکاران بر این باورند که مصرف مکمل های آمینواسید می تواند سرعت حجیم کردن و عضله سازی را بالا ببرد اما تحقیقات نشان می دهند که در صورت مصرف پروتئین زیاد، نیازی به مصرف آمینواسید نمی باشد.

مکمل پروهورمون: پروهورمون ها در حقیقت پیش ساز هورمون ها می باشند و به طور معمول برای بالا بردن میزان تولید هورمون تستوسترون به بدنسازان ارائه می گردد. ممکن است مصرف این قبیل مکمل ها می تواند با عوارض جانبی همراه شود.

مکمل کراتین: کراتین یکی از در واقع اسیدهای آلی طبیعی در بدن می باشد که انرژی ضروری سلول های عضلانی در زمان انجام تمرینات بدنسازی را تامین می کند. کراتین هم چنین موجب بالا رفتن سرعت عضله سازی می شود.

انواع مختلف برنامه بدنسازی

بدنسازی حجمی: یکی از اصلی ترین معیارهای تناسب اندام در رشته بدنسازی حجمی، ساختن عضلات قوی و بزرگ می باشد. اگر هدفِ شخصی، بالابردن حجم و سایز عضلات باشد، باید این نکته را بداند که راه طولانی‌ را پیش رو دارد و نباید منتظر تغییرات زیاد در مدت زمان کوتاهی باشد، اما باید یک مربی بدنسازی با تجربه در کنارتان باشد تا بتوانید مسیر ورزشی تان را راحت تر و کوتاه‌ تر طی کنید. برای بدنسازی حجمی سه اصل اساسی وجود دارد: تغذیه ورزشی مناسب، تمرین و ریکاوری قوی، مصرف مکمل.

بدنسازی چربی سوزی: بدنسازی چربی سوزی به دایره ای از تمرینات ورزشی جهت کاهش وزن اصولی از طریق ورزش بدنسازی گفته می‌ شود. بدنسازی چربی سوزی مسئله پیش پا افتاده ای نیست که به‌ آسانی با دانستن چندین نکته انجام شود. این متد به یک برنامه‌ ریزی پیشرفته نیاز دارد که شامل برنامه غذایی منظم، میان‌ وعده‌، تمرینات سازمان دهی شده قدرتی و هوازی همراه با پشتکار زیاد می باشد.

انواع مختلف برنامه بدنسازی

کات بدنسازی: در یک سری از مراحل حرفه‌ ای رشته بدنسازی به هدف حفظ زیبایی هر چه بیشتر بدن، از کات بدن استفاده می‌ شود. کات بدن بعد از یک دوره حجم دهی انجام می شود. نکته ای که وجود دارد این است که دوره حجم‌ گیری به هیچ وجه نباید همزمان با دوره کات انجام شود.

مکمل بدنسازی: بدنسازان و همه ورزشکارانی که به دنبال هدف افزایش حجم و توده عضلانی می باشند، از مکمل‌ های مخصوص بدنسازی استفاده می‌ کنند. مکمل‌ بدنسازی یک نوع ماده خوراکی می باشد که علاوه بر این که باعث بالا رفتن وزن، عضله و قدرت بدنی می‌ شود، درصد چربی را نیز در عضلات کاهش می دهد. مکمل‌ های بدنسازی مملو از انواع ویتامین‌ ها و مواد مغذی‌ می باشند و برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

 • مکمل های چربی سوزی
 • مکمل های افزایش حجم دهی
 • مکمل های افزایش قدرت عضلات

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین سایت دریافت برنامه بدنسازی پرداختیم و تلاش کردیم که تمامی خصوصیات و امکانات این سایت های معتبر را شرح دهیم. از شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

4.3/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا