بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی 🩺【آپدیت1403】✅

در این مقاله قصد داریم به توضیح بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی بپردازیم. دنیای مدرنیته و تکنولوژی موجب بروز تغییر و تحولات زیادی در زندگی بشر شده است، این تغییرات همواره با بالا رفتن سرعت انجام کارهای مختلف، همراه بوده است. عرصه پزشکی نیز از این موج مدرنیته عقب نمانده است و کارهای مختلفی مانند نوبت دهی پزشکی و یا برگزاری جلسات مشاوره، به شکل اینترنتی و غیر حضوری انجام می شود. ورود دنیای اینترنت به اصناف مختلف، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه تمامی افراد گردیده است، به همین دلیل با استقبال فراگیر رو به رو شده است. خواهشمندم تا پایان مقاله بهترینک همراه ما باشید.

انواع روش های نوبت دهی از طریق سایت های پزشکی

نوبت دهی از طریق سایت های اینترنتی پزشکی از طریق روش های مختلفی انجام می شود که هر بیمار با توجه به نوع امکانات و موقعیتی که دارد، می تواند از یکی از این روش ها استفاده کند و نوبت خود را رزرو کند. برخی از این روش ها به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

به صورت آنلاین می توان در کوتاه ترین زمان از پزشک معالج خود نوبت گرفت: از دیگر متدهای سریع و ساده در نوبت دهی اینترنتی پزشکی، استفاده از روش های آنلاین می باشد که بخش عمده ای از نوبت های غیر حضوری از طریق این روش ثبت می شوند. در این روش به آسانی می توان برای بیماران مختلف، نوبت گرفت و هم چنین در صورت پشیمانی، می توان نوبت خود را لغو نمود و یا این که آن را به زمان دیگری موکول کرد. با توجه به پشتیبانی سیستم های بانکی از این سامانه هوشمند، امکان پرداخت مبلغ ویزیت نیز در نوبت دهی آنلاین، فراهم می باشد.

امکان نوبت دهی از شبکه های اجتماعی فراهم است: از دیگر روش های قابل توجه می توان به راه اندازی ربات های تلگرامی ویژه برای نوبت دهی بیماران اشاره نمود. برای استفاده از این سری از ربات های طراحی شده، می توانید اپلیکیشن تلگرام را نصب کنید و آدرس ربات نوبت دهی پزشکی را در آن جست وجو کنید. در کوتاه ترین زمان ممکن، این ربات کیس های مختلفی را برایتان نشان می دهدکه با لمس هر مورد از آن ها یک مرحله جلوتر می افتید.

نکته جالب این است که در ربات های مخصوص نوبت دهی پزشکی، امکان پرداخت هزینه نیز برای کاربران فراهم می باشد، چرا که از درگاه های پرداخت بانکی نیز پشتیبانی می کند.

انواع روش های نوبت دهی از طریق سایت های پزشکی

نوبت دهی پزشکی از طریق اپلیکیشن های اندروید و ios: بسیاری از اپلیکیشن های نوبت دهی پزشکی برای هر دو نوع سیستم عامل های اندروید و ios طراحی و پیاده سازی شده اند. جهت استفاده از این اپلیکیشن، می توانید ابتدا آن را دانلود کنید و سپس بر روی سیستم خود اجرا کنید. همه ابزارهای نوبت دهی پزشکی،جابه جایی، لغو و هم چنین پرداخت هزینه نیز با استفاده از این اپلیکشن فراهم می باشد.

نوبت دهی تلفنی: یکی از روش های نوبت دهی غیر حضوری، نوبت دهی تلفنی می باشد که به طور معمول همه بیماران امکان استفاده از این روش نوبت دهی را دارند. در نوبت دهی تلفنی یک سامانه گویا به صورت دائمی در اختیار بیماران است و امکانات متعددی را در اختیار بیماران قرار می دهند. به عنوان مثال نوبت اخذ شده قابل لغو کردن و یا تغییر زمان می باشد و هم چنین امکان پرداخت هزینه نوبت نیز با استفاده از سیستم بانکی متصل شده، فراهم شده است.

بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده، با انواع روش ها نوبت دهی آنلاین آشنا شدید و هم چنین متوجه شدید که اگر بیماران از روش های نوبت دهی اینترنتی پزشکی استفاده کنند، چه مزایایی به خود به همراه دارد. جهت نوبت دهی اینترنتی پزشکی، سایت های مختلفی پدید آمده اند که هر یک دارای سری مزایا و امکانات خاصی می باشند، اما سوالی که اینجا مطرح است بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال، می باشد به ادامه مقاله توجه دقیق داشته باشید و سایت مدنظر خود را پیدا کنید.

بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی کدام است؟

در ادامه مقاله به توضیح 10 نمونه از بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی می پردازیم و امکانات هر یک را شرح می دهیم، خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

سایت پذیرش 24

سایت پذیرش 24

بعضی اوقات مجبوریم وقت زیادی را برای نوبت گرفتن به صورت حضوری صرف کنیم. سایت پذیرش 24 برای همه مراجعه کنندگان، این امکان را فراهم کرده تا بدون هیچ گونه دردسری و به راحتی نوبت پزشکی خود را رزرو کنند و در زمان تعیین شده، به مراکز درمانی مختلف مراجعه کنند. از طریق سامانه هوشمند پذیرش 24 به آسانی می توان نوبت آزاد پزشک مدنظر خود را رزرو نمود.

سایت پذیرش 24 از پزشکان و کلینیک های متعددی پشتیبانی می کند و خدمات مختلفی را در حوزه سلامت و پزشکی را به کاربران اراده می کند. این سایت هوشمند به عنوان یک برنامه اینترنتی، کاربران را در نوبت گرفتن از مراکز درمانی مختلف و پزشکان مدنظرشان، کمک می کنند. کاربران به آسانی از طریق این وب سایت کاربردی می توانند از صدها مطب و بیمارستان، با پیدا کردن پزشکان مدنظرشان و با تخصص های مختلف، وقت خود را مشخص کنند.

هم چنین کاربران به آسانی با یک دکمه می توانند تقویم پزشکان را مشاهده کنند و با توجه به زمان خالی هر یک از پزشکان مدنظر، نوبت خود را به ثبت برسانند. سایت پذیرش 24 شامل بخش های مشاوره پزشکی مختلف در حوزه های بیهوشی، روانشناسی، قلب، چشم پزشکی، ارتوپدی، اطفال، انکولوژی و دیگر حوزه های پزشکی درمانی می باشد.

در این وب سایت، لیست کاملی از تخصص ها وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از: متخصص بیماری های ادراری، بیماری های پوستی، متخصص زیبایی و متخصص ارتوپدی، متخصص زنان و زایمان، متخصص گوش، حلق و بینی، مشاور و روان پزشک و … تعداد دیگری از این تخصص ها می باشند.

علاوه بر اطلاعات پزشکان و امکان نوبت دهی و ویزیت حضوری و یا مشاوره های تلفنی، اطلاعات کلینیک ها و درمانگاه ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و هم چنین تمامی داروخانه ها جمع آوری شده اند و کاربران می توانند در هر مکان و در هر زمانی از این قبیل اطلاعات استفاده کنند. مرکز مشخصات داروها در سایت هوشمند پذیرش 24، به عنوان جامع ترین منبع اطلاعات دارویی می باشد و کاربران می توانند برای اطلاع از موارد مصرف داروهای مختلف، تداخلات دارویی، عوارض جانبی دارویی، نکات منع مصرف دارو و … در سامانه سلامتی 24، اطلاعات بدست بیاورند.

سایت سلامتی 24

سایت سلامتی 24

سایت سلامتی 24 یکی از بهترین سایت های نوبت دهی پزشکی می باشد که فعالیت خود را توسط دکتر علی اجودی از سال 1395 شروع کرد و تاکنون پشتیبان بیشتر از 79 هزار پزشک و 55 هزار کاربر در سرتاسر کشورمان بوده است. هم چنین این سایت هوشمند، زبان عربی را نیز پشتیبانی می کند. با استفاده از سایت سلامتی 24، پزشکان فرصت بهتری برای معرفی خود و رزومه خود در اختیار دارند و بیمار هم در کوتاه ترین زمان می تواند نوبتش را مدیریت کند. برخی دیگر از امکانات سایت سلامتی 24 به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • تقسیم بندی پادکست
 • تقسیم بندی مجله سلامت
 • تقسیم بندی ثبت نام پزشکان جدید
 • تقسیم بندی کنفرانس های گفتگو و ویدیو ها
 • تقسیم بندی مشاوره های پزشکی، مشاوره های تلفنی
 • منو جستجو هوشمند برای رسیدن به پزشکان، بیمارستان، داروخانه، دارو، آزمایشگاه و درمانگاه مدنظر

هدف اصلی از طراحی این سایت این است که به وسیله آن بتوان وقت ویزیت دکتر بگیریم، هم چنین امکان دریافت مشاوره های پزشکی را داشته باشیم و از وضعیت جسمی و روانی خود آگاه شویم. مجموعه تخصص های پوشش دهی توسط سایت سلامتی 24 عبارت است از: متخصص بیماری های چشمی و گوشی، متخصص تمرینات ورزشی، دندانپزشک و روماتولوژیست، متخصص زیبایی و متخصص ارتوپدی، متخصص مغز و اعصاب، متخصص بیماری های ادراری و تناسلی، متخصص قلب و عروق، متخصص تغذیه، روانپزشک و متخصص بیماری های روانپزشکی، روانشناس و مشاور و… .

سایت نوبت دات آی آر

سایت نوبت دات آی آر

سایت هوشمند نوبت دات آی آر با هدف تسهیل در امور نوبت دهی پزشکان در سرتاسر کشور، راه اندازی گردیده است و هم اکنون تعداد زیادی از پزشکان در کل کشور از این سامانه برای نوبت دهی به کاربران و عموم بیماران استفاده می کنند. سایت نوبت دات آی آر به صورت روز افزون، رو به توسعه می باشد و پزشکان متعددی برای نوبت دهی اینترنتی در این سایت عضو شده اند.

یکی از اصلی ترین مزیت های سایت نوبت دات آی آر، این است که این سامانه امکان دریافت نوبت برای همه پزشکان در سرتاسر کشور را فراهم نموده است. هم چنین، این سایت مشخصات همه پزشکانی که در سرتاسر کشور فعالیت دارند را گرد آوری می کند و به عموم کاربران ارائه می کند. سبک کار این سایت به این شکل است که اگر شرایطی پیش آید که میزان نارضایتی از پزشکان به تعداد 5 نفر برسد، اساتید این سایت با تصمیم گیری خود، نام پزشک خاطی را از لیست پزشکان خود حذف می کند.

یکی از مشکلات سایت نوبت دات آی آر این است که امکان غیرفعال سازی امتیازات و نظردهی را در اختیار پزشکان قرار داده است و در این شرایط، کاربران در صورت ابراز نارضایتی، امکان ثبت نظرات و کامنت های خود را نخواهند داشت و در شرایطی که نظر کاربران ثبت گردد و پزشکان با آن نظرات موافق نباشد، امکان حذف آن ها از طریق سایت فراهم است.

پس از ثبت نام در سایت نوبت دات آی آر، امکان این فراهم است که نام پزشک و یا تخصص پزشک مدنظر را سرچ کنید. برای دریافت نوبت دهی بعضی از پزشکان در این سایت هوشمند، امکان نوبت دهی به شکل آنلاین وجود دارد. اما در صورتی که کاربر با نوبت دهی به شکل آنلاین راحت نباشد، می تواند شماره تماس پزشک مد نظر خود را از سایت  نوبت دات آی آر بردارد. برخی از امکانات سایت نوبت دات آی آر به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

 • گروه بندی پرسش و پاسخ پزشکی
 • گروه بندی ورود پزشک و ثبت نام پزشک
 • امکان جستجوی پیشرفته برای یافتن دکتر مورد نظر در گروه بندی تخصص (شامل شهر و محله)

سایت دکتر دکتر

سایت دکتر دکتر

سایت دکتر دکتر یکی از بهترین سایت های نوبت دهی آنلاین در کشور می باشد که فعالیت های خود را از سال 1394 شروع کرده است و تا کنون بیشتر از 9000 پزشک از بیشتر از 20 شهر کشور، در این سایت عضو شده اند. سایت دکتردکتر دغدغه های اکثر پزشکان و بیماران مانند: نوبت دهی اینترنتی پزشک، پرونده های سلامت الکترونیکی، خروجی لیست بیمه را برطرف نموده اند.

در قسمت دیگری از سایت دکتر دکتر، همه پزشکان این امکان را دارند که خود را به سایت معرفی کنند و عضو پزشکان سایت هوشمند دکتر دکتر شوند. در سایت دکتر دکتر هم چنین این امکان وجود دارد که زمان مراجعه و تعداد دقیق بیماران در طول روز را مشخص کنید، بدین معنی که این مسائل در اختیار پزشک قرار خواهند گرفت. در سایت دکتر دکتر بیماران زیادی با پزشکان آشنا خواهند شد که برای هر یک تشکیل پرونده الکترونیکی انجام داده می شود. برخی از ویژگی ها و خدمات سایت دکتر دکتر به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

نوبت دهی الکترونیکی: لیست اسامی تمام پزشکان ایران را می توان مشاهده کرد و سپس با در نظر گرفتن انتظارات خود از نوع درمان، نزد هر پزشکی که مورد پسندتان می باشد، نوبت اخذ کنید.

پرونده سلامت الکترونیکی: مدت زمان زیادی است که کشور های مطرح جهانی مانند آلمان و آمریکا، پرونده های پزشکی کاغذی را به کلی کنار گذاشته اند و از نوع الکترونیکی آن استفاده می کنند. با وجود سایت دکتر دکتر، هر یک از بیماران این امکان را دارند که سابقه بیماری ها و وضعیت سلامتی هر یک از آن ها را کامل کنند و هر زمان که نیاز به ارائه مدارک پزشکی باشد، به آسان ترین فرم ممکن از آن استفاده کنند.

نظارت بر نوبت‌ دهی: از طریق این سایت هوشمند، می توان نوبت‌ های اخذ شده را کنترل نمود و از طریق پیامک های یادآوری کننده، هرگز نوبت تان را فراموش نخواهید کرد، با عضوییت در سایت دکتر دکتر، به هیچ وجه فراموشی به سراغ تان نخواهد آمد.

سایت دکترتو

سایت دکترتو

با گسترش روز افزون تکنولوژی و دسترسی راحت به اینترنت، طریقه ارتباط ما با جهان را تا حد بسیار گسترده ای تحت تغییرات قرار داده است. با این وجود هنوز هم روند درمان و ارتباط پزشکان و بیماران در خیلی جاها، به شکل سنتی باقی مانده است. سایت دکترتو با هدف استفاده از امکانات و تکنولوژی های مدرن در راستای ایجاد تحولی نوین در زمینه سلامت، فعالیت خود را شروع کرد.

در قدم اول اقدام به راه‌ اندازی سامانه‌ ای هوشمند برای نوبت دهی اینترنتی پزشکی در شهر شیراز نمود. شهر شیراز همیشه به عنوان یکی از قطب‌ های پزشکی ایران محسوب شده است. مراجعه‌ روزانه افراد مختلف از شهرها و کشورهای هم جوار ایران، اهمیت را ه‌اندازی این سایت و سهولت نوبت‌ دهی را بیشتر کرده است.

سایت دکتریاب

سایت دکتریاب

سایت دکتریاب جزوء اولین موتورهای جستجو در ایران و به عنوان یکی از بهترین سایت های نوبت دهی در زمینه جستجوی پزشکان متبحر به حساب می آید. این سایت فعالیت خود را به شکل آزمایشی از سال 1391 شروع و تا به امروز بیشتر از 30000 پزشک با بیشتر از 45 تخصص را از 30 شهر مختلف کشور به سمت خود جذب نموده است. سایت دکتر یاب جزوء ساده ترین سایت های رزرو نوبت مطب در کشور به حساب می آید که با محیطی ساده توانسته است کاربران خود را در کمترین زمان ممکن به مفیدترین نتایج برساند.

برخی از امکانات سایت دکتریاب به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • گروه بندی پرسش از پزشکان
 • دارای لیست پزشکان پیشنهادی
 • گروه بندی خبرهای حوزه سلامتی
 • دارای لیست متخصصان جدید دکتریاب
 • دارای لیست مطالب جدید سایت دکتریاب
 • دارای لیست پزشکان دکتریاب بر اساس شهر
 • دارای لیست پزشکان دکتریاب بر طبق تخصص
 • منوی عضویت پزشکان و ورود پزشکان و متخصصان

سایت پزشک خوب

سایت پزشک خوب

هدف اصلی از طراحی و تولید سایت پزشک خوب، ساده سازی راه های دسترسی به اطلاعات و خدمات سلامت و پزشکی و هم چنین کمک به متخصصان سلامت برای فعالیت های حرفه‌ ای تر می باشد. در سایت پزشک خوب، این امکان فراهم است که به شکل رایگان دکتر یا متخصص مورد نظر خود را جستجو کنید و پس از مشاهده اطلاعات تکمیلی و نوبت های در دسترس، زمان مراجعه خود را به روش اینترنتی رزرو کنید.

هم چنین همه پزشکان، دندانپزشکان و روانشناسان یا دیگر پزشکان حوزه سلامت، این امکان را دارند که ضمن معرفی کامل خود در فضای مجازی به روش های کاملا مفید و کارآمد، اطلاعات و زمان حضور بیماران خود را به صورت اینترنتی مدیریت کنند.

سایت طبینجا

سایت طبینجا

سایت طبینجا هم یکی دیگر از سایت های پزشکی و تخصصی در ایران به حساب می آید. کاربران این توانایی را دارند که در سایت طبینجا به صورت اینترنتی، اقدام به رزرو آنلاین مطب برای ملاقات با پزشکان در اکثر مراکز درمانی مثل بیمارستان ها و درمانگاه ها کنند. در واقع هدف اصلی سایت طبینجا این است که در فضایی مانند اینترنت، خدمات الکترونیکی خود را به بهترین شکل ممکن به هموطنان ارائه کنند.

سایت طبینجا در واقع قصد دارد فعالیت هایش را بیشتر از گذشته گسترش دهد تا همه مردم در سرتاسر کشور بتوانند از خدمات آن استفاده کنند. سایت طبینجا مراکز درمانی که قصد همکاری دارند دعوت کرده است تا به جمع این خانواده بزرگ بپیوندند.

سایت میهن پزشک

سایت میهن پزشک

سایت میهن پزشک جزوء نخستین وب سایت های معتبر می باشد که فعالیت خود را از سال های گذشته شروع کرده است و به نوبت دهی اینترنتی پزشکی می پردازد. وب سایت میهن پزشک یکی از برترین وب سایت های نوبت دهی پزشکان در ایران می باشد که در سه قسمت عمده پزشکان، دندانپزشکان، پیراپزشکان فعالیت می کند. برخی از امکانات سایت میهن پزشک به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • گروه بندی مشاوران آنلاین
 • گروه بندی مجلات پزشکی
 • گروه بندی لیست متخصص ها
 • منو ثبت نام پزشکان و متخصصان
 • تب پزشکان پربازدید در میهن پزشک
 • تب برترین متخصص های میهن پزشک

سایت دکتر ساینا

سایت دکتر ساینا

در سایت هوشمند دکتر ساینا، تعداد زیادی از پزشکان متخصص وعمومی جمع شده اند که به راحتی می توان پزشک مدنظر و مورد تایید خود را انتخاب نمود. در این سایت می توان با پزشک خود به صورت تلفنی، ارتباط مستقیم برقرار نمود و پاسخ طریقه درمان بیماری و مشکلات خود را دریافت نمود، در صورت نیاز به مراجعه حضوری با تصمیم پزشکان، می توان با هماهنگی به مطب ذکر شده در سایت به پزشک خود مراجعه نمود تا شرایط بیمار به صورت حضوری بررسی شود.

مزایا استفاده از سایت های اینترنتی نوبت دهی پزشکی

استفاده از سایت های اینترنتی نوبت دهی پزشکی برای بیماران و دیگر اقشار جامعه، دارای یک سری مزایا می باشد که عبارتند از:

تردد بیماران که موجب ایجاد ترافیک شهری می شود، بسیار پایین می آید: معمولا در کلان شهرها مثل تهران، مشکلات مختلفی نظیر ترافیک و آلودگی هوا گریبان گیر همه مردم می باشد. در نتیجه برای پایین آوردن ترافیک شهری و ترددهای مختلف در سطح شهر، لازم است که از روش های نوین و آنلاین نوبت دهی پزشکی استفاده شود.

رفت و آمد مراجع کنندگان (بیماران و یا همراهان بیمار) بسیار کم می شود: هنوز هم بعضی از پزشکان هستند که به شکل حضوری نوبت دهی می کنند. در این روش، بیمار مجبور می شود که یک بار برای نوبت گرفتن و یک بار هم برای ویزیت شدن به درمانگاه مراجعه کند، که اگر پزشک در شهر دیگری سکونت داشته باشد، این مشکلات بزرگتر می شوند.

کاهش چشم گیر هزینه های تردد هر یک از بیماران: چیزی که مشخص است، این است که رفت و آمد بیماران برای گرفتن نوبت حضوری، به طور معمول هزینه هایی با خود به دنبال دارد که گاها دغدغه های مالی متعددی را برای بیماران ایجاد می کند. از طریق نوبت دهی آنلاین پزشک، از این هزینه های اضافی کم می شود.

دسترسی بسیار راحت و ساده به سایت های نوبت دهی پزشکی: امکان دسترسی به این قبیل سایت ها بسیار راحت در دسترس می باشد و در کوتاه ترین زمان فقط از طریق چندین کلیک ساده، می توان مراحل نوبت دهی را طی نمود.

افزایش سرعت در عملیات نوبت دهی اینترنتی: مطمئنا برایتان پیش آمده که با شلوغی ها و ترددهای درمانگاه پزشکان روبه رو شده باشید. با مراجعه بیمار برای مداوا و یا رزرو نوبت، جمع کثیری از بیماران در مراکز درمانی جمع می شوند که نتیجه آن چیزی جز ایجاد درگیری و معطلی زیاد نمی باشد.

مزایا استفاده از سایت های اینترنتی نوبت دهی پزشکی

معرفی پزشکان به بیماران: نوبت دهی اینترنتی باعث آشنایی هر چه بیشتر بیماران با پزشکان و تخصص هر یک از آنان می شود که با معرفی پزشک به جامعه همراه خواهد بود.

درج کردن آدرس دقیق پزشکان: مشخصات و آدرس دقیق درمانگاه ها که بیماران در آن ها نوبت ویزیت خود را دریافت می کنند، به طور دقیقی نشان  داده می شود و به همین علت، بیماران دچار سردرگمی در پیدا کردن آدرس نمی شود.

امکان استفاده از گوگل مپ: از دیگر مزیت های استفاده از سایت های نوبت دهی اینترنتی پزشکی، درج شدن نقشه مراکز درمانی در گوگل مپ می باشد که به آسانی از طریق تلفن همراه می توان محل دقیق مراکز درمانی را جستجو کرد.

جذب بیماران بیشتر: در نوبت دهی اینترنتی به علت سهولت در نوبت گیری، مراجعه اکثر بیماران به مراکز درمانی مجهز به این سیستم نوبت دهی، انجام می شود.

کاهش تنش در بین کارکنان مراکز درمانی: پزشکان نیز با توجه به اینترنتی بودن نوبت دهی دیگر هیچ نیازی به حضور منشی به صورت دائمی در محل مطب و یا مراکز درمانی ندارند و به همین علت از مشغله کارکنان نیز کم می شود.

سایت های نوبت دهی اینترنتی پزشکی چه خدماتی ارائه می دهند؟

بعضی از خدماتی که توسط سایت های نوبت دهی اینترنتی پزشکی ارائه می گردد، به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

امکان انتخاب تاریخ نویت دهی: در اکثر سایت های نوبت دهی آنلاین پزشکی، رزرو به شکلی است که کاربر می تواند در تاریخ و زمان مورد پسند خود، نوبت دهی را به شکل اینترنتی انجام دهد و اگر برای مثال در آن روز پزشک نوبت خالی داشته باشد و یا پزشک در آن روز فعالیتی نداشته باشد، به کاربر عدم نوبت دهی را نشان می دهد.

دارای بخش اطلاعیه و برنامه های هفتگی: در این بخش از طراحی سایت، نوبت دهی به شکلی است که تمامی رخدادهای مربوط به مراکز درمانی، ارائه خدمات مختلف در بیمارستان، برنامه های علمی و…  در این بخش انجام می گردد.

جدول ساعت ملاقات با هر پزشک و نمایش نوبت دهی پزشک: بخشی از سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی می باشد که نمایش دهنده روز هایی اسن که پزشک در آن فعالیت می کند و به همراه ساعات کاری هر پزشک نیز می باشد.

امکان طراحی کد رهگیری برای هر قبض: پس از پرداخت ویزیت به شکل اینترنتی، طراحی سایت نوبت دهی به گونه ای می باشد که پس از انجام تراکنش های موفق، یک کد رهگیری به هر کاربر به شکل تخصصی ارسال می گردد که با استفاده از این روش، می توانند در صورت نیاز به ارتباط با پشتیبانان، اطلاعات خود را از طریق همین کد رهگیری با پشتیبان سایت در میان بگذارند.

سایت های نوبت دهی اینترنتی پزشکی چه خدماتی ارائه می دهند؟

امکان پرداخت اینترنتی ویزیت: در ساختار سایت های نوبت دهی آنلاین پزشکی برای پرداخت ویزیت با مبلغی که مد نظر کادر پزشکی می باشد، امکاناتی در نظر گرفته می شود و به آسانی به یک درگاه پرداخت ایمن و مطمئن متصل می گردد.

دارای سیستم ثبت شکایات: در طراحی سایت نوبت دهی آنلاین پزشکی، بخشی طراحی شده است که کاربران شکایات، نظریات و یا پیشنهادات خود را هر چه سریع تر به کارفرما منتقل کنند.

دارای پنل ارسال پیامک تایم بیماران: ارسال تایم نوبت دهی بیمار از طریق پیامک برای کاربرانی که رزرو خود در سایت نویت دهی اینترنتی را انجام داده اند.

اعلام به کارمندان برای ملاقات لغو شده: با استفاده از سیستم های پیامکی که در طراحی سایت های نوبت دهی اینترنتی پزشکی، طراحی شده است و از طریق پیامک به کارمند خود می توان اعلام نمود که رزروی که برایشان انجام شده بود، لغو گردیده است.

امکان اطلاع‌ رسانی به مشتریان در رابط با رزرو رد شده: با استفاده از ارسال پیامک به کاربران، می توان اعلام نمود که زمان رزروشان در سایت های نوبت دهی اینترنتی پزشکی رد شده است.

مراحل نوبت دهی اینترنتی در سایت های پزشکی به چه صورت است؟

نوبت دهی اینترنتی: در اولین قدم در سایت های نوبت دهی اینترنتی، پزشک و زمان دقیق مدنظر  را می بایست انتخاب نمود. در این قسمت با انتخاب پزشک مد نظر، هزینه ویزیت نیز نشان داده می شود

تعیین نمودن زمان: در این بخش، تاریخ هایی که پزشک مدنظر در بازه زمانی تعیین شده، وقت خالی دارد را به کاربران نشان می دهد تا بتوانیم مناسب ترین ساعت را نسبت به تایم خالی خود رزرو کنیم.

مراحل نوبت دهی اینترنتی در سایت های پزشکی به چه صورت است؟

تکمیل پرونده: یکی از اصلی ترین بخش های طراحی سایت نوبت دهی، فیلد تکمیل مشخصات پرونده بیمار می باشد.

پرداخت ویزیت اینترنتی: بعد از تکمیل پرونده، مرحله بعدی در طراحی سایت نوبت دهی اینترنتی، باز شدن صفحات هزینه ویزیت می باشد. بیماران این امکان را دارند که در این صفحات، حق ویزیت خود را پرداخت کنند تا رزرو نوبت با موفقیت انجام شود.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که ویژگی ها و امکانات هر یک از سایت ها را شرح دهیم. از شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا