بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین اپلیکیشن نظافت منزل 🧹【آپدیت1403】✅

این روزها شاغل بودن اکثر خانم ها باعث شده تا به دنبال بهترین اپلیکیشن نظافت منزل باشند. آن ها بعد از یک روز طولانی، خسته به منزل برسند و دیگر توان و وقت کافی برای نظافت و مرتب کردن خانه را نداشته باشند، برای همین به فردی نیاز دارند که بتواند خانه آن ها را نظافت کند. هم چنین برخی دیگر از افراد به دلیل بیماری توان انجام کارهای منزل خود را ندارند پس برای این که به این افراد دسترسی راحتی داشته باشید، اپلیکیشن هایی طراحی شدند تا در این زمینه به شما خدماتی را ارائه دهند. برای اطلاعات بیشتر تا انتها در بهترینک همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین خشکشویی آنلاین

اپلیکیشن نظافت منزل چیست؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که اپلیکیشن نظافت منزل چیست و چگونه کار می کند؟ این برنامه ها در حقیقت برای راحتی کار شما ایجاد شده اند و خدمات بسیاری را ارائه می دهند و می توانید برای نظافت منزلتان از خدمات آن ها استفاده کنید. اگر بخواهید به روش قدیم برای نظافت منزل تان یک نیروی متخصص پیدا کنید، باید زمان زیادی را صرف کنید تا یک فرد مناسب پیدا شود.

اما برنامه های نظافت منزل این مشکل را حل کرده اند و با نصب آن ها به آسانی می توانید بهترین خدمات را از افرادی متخصص دریافت کنید. در برنامه های نظافت منزل این امکان فراهم است تا پروفایل نظافت چی را بررسی کنید و نظرهای بقیه را در مورد آن فرد بدانید و باید به این نکته توجه کنید چون که خیلی از برنامه ها این ویژگی را ندارند که بتوانید پروفایل نظافت چی ها را بررسی نمایید.

ممکنه براتون این سوال به وجود بیاد که کدام اپلیکیشن نظافت منزل را نصب کنیم تا بهترین خدمات را ارائه بدهد؟ ما در این جا چند مورد از مهم ترین کارها در انتخاب برنامه نظافت منزل را برایتان شرح می دهیم:

 • در مرحله اول دقت کنید که شرکت خدماتی مجوز فعالیت دارد یا خیر؟
 • در مرحله دوم توجه کنید برنامه در بستر وب هم فعالیت دارد.
 • در مرحله سوم خدمات آنلاین آن را به صورت دقیق زیر نظر بگیرید.
 • در مرحله چهارم به سراغ اپلیکیشن خدماتی آن بروید.
 • پس از آن که برنامه را نصب کردید ببینید برای کاربران چه آپشنی دارد.
 • سپس ببینید که در اپلیکیشن چه خدماتی ارائه می شود.
 • در نهایت بررسی کنید که به چه اندازه کاربر حق دخالت در انتخاب ساعت خدمات، نیروی اعزامی، مکان، لغو درخواست و … دارد.

اپلیکیشن نظافت منزل چیست؟

خدماتی که در اپلیکیشن نظافت منزل باید ارائه شود:

 • شستن لباس ها و ظروف
 • جارو کردن و گردگیری لوازم منزل
 • تمیز کردن و تی کشیدن کف زمین
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
 • نظافت کامل پذیرایی و اتاق خواب ها
 • تمیز کردن شیشه و پنجره های داخلی
 • ارائه خدمات نظافت منزل توسط خانم و آقا
 • نظافت کامل آشپزخانه و مرتب کردن کابینت ها
 • ارائه خدمات نظافتی در غرب، شرق، شمال و جنوب تهران

مزایای سفارش نظافتچی از اپلیکیشن های نظافت منزل:

زمانی که به صورت آنلاین برای انجام خدمات منزل تان سفارش نظافتچی را می دهید، برایتان فوایدی دارد که به آسانی نمی توان از آن گذشت در ادامه مقاله بیشتر در این مورد توضیح می دهیم:

صرفه جویی زمان در انتخاب افراد متخصص: در زمان های گذشته خدمتکاران منزل، دهان به دهان به دیگران معرفی می شدند اما با گذشت زمان، شرکت های خدماتی به وجود آمدند و با استفاده از اینترنت و طراحی سایت ها و اپلیکیشن های نظافت منزل، افراد راحت تر می توانستند به دنبال افرد متخصص و مطمئن برای نظافت منزلشان باشند. در حال حاضر راحت ترین راه برای پیدا کردن نظافتچی همین اپلیکیشن نظافت منزل است. با این اپلیکیشن ها در هر جا که بودید به راحتی می توانید افراد مورد نظرتان را برای نظافت منزلتان انتخاب کنید و در زمان هم صرفه جویی کنید.

صرفه جویی در زمان انجام کار: زمانی که فردی متخصص در زمینه نظافت منزل به خانه تان بیاید، کارها را بهتر و اصولی تر انجام می دهد و زمان کمتری را صرف می کند. مثلا این کارها را اگر شما در چندین ساعت می توانستید انجام دهید را افراد متخصص در زمان بسیار کمتری انجام می دهند.

استفاده از افراد متخصص: زمانی که افراد متخصص کارهای منزلتان را انجام می دهند، کیفیت نظافت بسیار افزایش می یابد زیرا این افراد هزاران خانه را نظافت کرده اند و کاملا در این زمینه تجربه زیادی دارند.

کاهش هزینه های شستشو: یکی از مهم ترین دغدغه های امروز صرفه جویی در مصرف آب و حفظ محیط زیست است. استفاده از نظافتچی متخصص باعث می شود تا این افراد با توجه به تجربه هایی که دارند در استفاده از مواد شوینده و آب صرفه جویی کنند.

جلوگیری از پرداخت های اضافه: یکی دیگر از ویژگی های استفاده از برنامه های نظافت منزل همین است که قیمت ها در این اپلیکیشن ها کاملا مشخص است و برای هر ساعتی که افراد کار شما را انجام می دهند، پول آن را در برنامه پرداخت می کنید و نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نیست.

بهترین اپلیکیشن نظافت منزل کدام است؟

در مقاله بهترین اپلیکیشن نظافت منزل، به شما کمک می کنیم تا برنامه های کاربردی برای نظافت منزل را پیدا کنید چرا که ممکن است برای برخی از افرادی که در حال خانه تکانی عید، اسباب کشی به خانه ای جدید و … هستند، پیدا کردن برنامه ای برای ارائه خدمات نظافت منزل و … کمی سخت و وقت گیر باشد. از این رو در این مقاله بهترین اپلیکیشن ها را معرفی می کنیم.

بهترین اپلیکیشن نظافت منزل کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین اپلیکیشن نظافت منزل 10 اپلیکیشن کاربردی برای نظافت منزل را برایتان معرفی خواهیم کرد، همراه ما باشید.

اپلیکیشن نظافت منزل آچاره

برنامه نظافت منزل آچاره

آچاره فعالیت خودش را از سال 1395 به دست سه نفر از فارق التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرده است و به کاربران خودش این امکان را می دهد تا از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آچاره در منزلشان و در هر ساعتی از شبانه روز هر خدمتی که خواستند را سفارش بدهند. نیروهای خدماتی که در آچاره فعالیت می کنند گواهی عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه دارند و همین طور به دلیل سیستم ارزیابی و امتیازدهی که توسط مشتریان انجام می شود، کیفیت خدماتی که ارائه می کنند را افزایش می دهند.

در آچاره برای نیروهای نظافتی، باغبانی، پرستاری، تاسیساتی و تعمیراتی فرصت مناسب ایجاد شده تا در هر زمان و مکانی درآمد کسب کنند. این وب سایت نظافتی منزل نیروی خدماتی متخصص را به صورت مستقیم به درخواست کننده آن خدمات وصل می کند.

اهداف مهم آچاره:

 • در زمینه خدمات منزل تحول ایجاد می کند.
 • دغدغه های مربوط به خدمات منزل برای مشتریان را رفع می کند.
 • برای افرادی که توانایی انجام یک سری از کارها را دارند ولی به دلیل نداشتن سرمایه نمی توانند خودشان را به مردم معرفی کنند، اشتغال ایجاد می کند.

خدماتی که در آچاره ارائه می شود شامل نظافت منزل، نظافت محل کار، نظافت راه پله، پذیرایی، تعمیرات لوله کشی، خدمات خشکشویی و قالیشویی، کارواش، نقاشی ساختمان، تعویض روغن ماشین و بسیاری از خدمات دیگر است که از طریق وبسایت و اپلیکیشن ارائه می شود.

اپلیکیشن نظافت منزل خدمت از ما

برنامه نظافت منزل خدمت از ما

خدمت از ما یک بازار آنلاین خدمات است که در سال 1395 فعالیت خودش را آغاز کرده و همواره تلاشش بر این بوده تا دسترسی مردم به افراد متخصص ارائه دهنده خدمات را افزایش بدهد. هدف خدمت از ما این است که برای تمام افرادی که مهارت و حرفه ای دارند کسب و کاری فراهم کند تا از آن درآمد داشته باشند.

خدمت از ما در حال حاضر در بیشتر از 51 شهر ایران خدمات نظافتی و… را ارائه می دهد. در خدمت از ما خدماتی از قبیل نظافت منزل، نظافت محل کار، خدمات ساختمان، خشکشویی و قالیشویی، خدمات آسانسور، تاسیسات، نقاشی ساختمان، خدمات حمل اثاثیه منزل، تعمیر و نصب شیرآلات، لوله کشی ساختمان، لوله بازکنی، باغبانی، پذیرایی از مجالس و خیلی از خدمات دیگر ارائه می شود.

اپلیکیشن نظافت منزل استاد کار

برنامه نظافت منزل استاد کار

استاد کار به عنوان مرجع آنلاین خدمات شناخته شده است و یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین راه برای پیدا کردن متخصصان ارائه دهنده خدمات است. شما با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی می توانید نیاز خود را به انواع خدمات رفع کنید و از خدماتی مانند تعمیرات کولر آبی و کولر گازی، نظافت منزل، نظافت محل کار، خدمات تاسیساتی، اسباب کشی و باربری، خدمات سیم کشی و برق، دکوراسیون ساختمان و بسیاری ازخدمات دیگر را استفاده کنید.

با سفارش آنلاین و دسترسی سریع به متخصصان مورد اعتماد تجربه ای متفاوت از دریافت خدمات استادکار خواهید داشت، هم چنین این برنامه دسترسی به خدمات با کیفیت را راحت کرده است.

روش کار استاد کار:

 • ثبت درخواست خدمات از استاد کار: در این مرحله می توانید سفارش خدمات مورد نظرتان را ثبت کنید و لیست قیمت ها را بررسی کنید و نظرات و امتیازهای متخصصان را ببینید.
 • انتخاب مناسب ترین متخصص: می توانید بهترین متخصصی که امتیاز بالایی را دارد انتخاب کنید و روی نحوه انجام کار و قیمت نهایی کار با متخصص توافق کنید.
 • انجام کار و پرداخت هزینه: بعد از این که کارتان به اتمام رسید باید هزینه را پرداخت کنید و نظرتان را در مورد متخصص بنویسید.

اپلیکیشن نظافت منزل پین ورک

اپلیکیشن نظافت منزل پین ورک

متعهد ترین شرکت آنلاین خدمات در محل، پین ورک است که تمام خدماتی که ممکن است در طول شبانه روز به آن احتیاج داشته باشید را با کیفیت بالا و قیمت های به صرفه برایتان فراهم می کند. در این اپلیکیشن خدماتی از قبیل نظافت محل کار، نظافت منزل، نظافت پارکینگ و راه پله، خدمات باغبانی، کارواش سیار، سم پاشی منازل، تعمیر لوازم خانگی، دکوراسیون و بازسازی، قالیشویی، مبل شویی و بسیاری دیگر ارائه می شود.

ویژگی های برنامه پین ورک:

 • کیفیت کار متخصصان به طور مرتب با امتیازدهی بررسی می شود.
 • قیمت تمام خدماتی که در پین ورک ارائه می شود مشخص شده است.
 • سابقه و مدارک متخصص بررسی می شود و پس از آن می توانند خدماتی را ارائه یدهند.
 • تیم پشتیبانی پین ورک به طور 24 ساعته و حتی در زمان انجام خدمت پاسخگو و پیگیر می باشد.

اپلیکیشن نظافت منزل افق

اپلیکیشن نظافت منزل افق

شرکت ارائه دهنده خدمات نظافتی افق همواره در تلاش است تا به مشتریان بهترین خدمات را ارائه بدهد. این شرکت در سال 1390 فعالیت خودش را آغاز کرد و تمام خدماتی که هر فردی در شبانه روز ممکن است داشته باشد را ارائه می دهد، مانند: نظافت منزل و نظافت محل کار، شستن شیشه ها و نما، نظافت نرده و مبلمان و فرش و موکت، انواع تعمیرات، خدمات باغبانی و … هم چنین در این مجموعه افرادی مشغول به کار هستند که هویت آن ها تایید شده است و سوء پیشینه ای ندارند.

ویژگی های خدمات نظافت منزل افق:

 • صرفه جویی در زمان
 • صرفه جویی در انرژی
 • کیفیت بالا در ارائه خدمات نظافتی
 • داشتن خانه ای که همیشه تمیز است.
 • کنترل آلرژی و کاهش گرد و غبار در خانه تان

اپلیکیشن نظافت منزل هوم سرویز

اپلیکیشن نظافت منزل هوم سرویز

اپلیکیشن نظافت منزل هوم سرویز از سال 1395 فعالیت خودش را آغاز کرده و به عنوان یکی از پلتفرم های خدماتی در محل شناخته شده است و هم اکنون بیشتر از 400 خدمات متفاوت را به شهروندان تهرانی ارائه می دهد و هم چنین قصد دارد در شهرهای مشهد، اصفهان، کرج و شیراز شروع به فعالیت کند. هوم سرویز به عنوان یک بازار آنلاین خدمات شناخته شده و هر فردی برای دریافت خدمات مورد نیازش، افراد توانمند و متعهد و مطمئنی را در اختیار خواهد داشت.

هم چنین در هوم سرویز شرایطی محیا شده تا افرادی که در زمینه های گوناگون توانایی دارند بتوانند خود را معرفی کنند در واقع هوم سرویز به عنوان حلقه ارتباطی میان مشتری و متخصصان حرفه ای است. هوم سرویز به دلیل داشتن چند ویژگی یکی از بهترین برنامه های ارائه دهنده خدمات نظافتی است مانند:

 • دارای امنیت بالا، اعتماد و احترام در ارائه خدمات
 • امکان سهولت در دسترسی به افراد متخصص در محل زندگی شما
 • امکان سهولت در دسترسی به قیمت های شفاف و مشخص در تمامی سرویس ها
 • قابلیت انتخاب متخصص مورد نظر با توجه به اطلاعات کامل و سابقه و نظرات مشتریان سابق

در هوم سرویز به افراد متخصصی که در حال فعالیت هستند، همیار هوم سرویز می گویند که این افراد در زمینه های نظافت منزل و محل کار، خدمات قالیشوی، خشکشویی و مبل شویی در محل، نماشویی و کفسابی و خدمات پذیرایی از مهمانان و بسیاری از فعالیت های دیگر در این زمینه بهترین خدمات را ارائه می دهند.

در هوم سرویز تنها فاصله شما با دریافت خدمات، ثبت سفارش رایگان و مذاکره با متخصصان هوم سرویز است. در این اپلیکیشن به آسانی امکان دارید تا از نرخ های رقابتی و تعرفه قیمت سرویس ها مطلع شوید همچنین در هوم سرویز تیم پشتیبانی از ابتدای کار آماده ارائه خدمت به شما هستند و تا انتها همراهتان می مانند.

اپلیکیشن نظافت منزل نظیف

اپلیکیشن نظافت منزل نظیف

کادر مجرب و حرفه ای نظیف در سال 1391 شرکت خدماتی نظیف کار را تاسیس کردند تا با راه اندازی یک مجموعه خدماتی با استفاده از افراد متخصص و متعهد به همشریان تهرانی خدمات مناسبی را ارائه بدهند. تلاش مجموعه نظیف کار همیشه بر این بوده تا آموزش های لازم را به کارکنان بدهد و رضایت مشتریان را به دست آورد. این شرکت بعد از 5 سال موفق شد اپلیکیشن ” درخواست آنلاین نظافت چی” را با کمک یک تیم برنامه نویسی بسازد و به این صورت به فعالیت خودش ادامه بدهد.

در این اپلیکیشن برای نظافت به صورت مستقیم فرد مورد نظرتان را می توانید انتخاب کنید و میان شما واسطی وجود ندارد، هم چنین در این اپلیکیشن این امکان وجود دارد تا زمان خالی متخصص مورد نظرتان تا 30 روز آینده رزرو کنید. برای پرداخت هزینه مشخص شده هم به 3 روش می توانید آن را پرداخت کنید مانند نقدی، اعتباری و آنلاین.

اپلیکیشن نظافت منزل کیان پاک

اپلیکیشن نظافت منزل کیان پاک

کیان پاک بهترین اپلیکیشن نظافت منزل است که نیروهای متخصص، آموزش دیده و با تجربه را استخدام می کند تا بتوانند رضایت مشتریان را به دست بیاورند. در کیان پاک خدمات بسیاری ارائه می شود مانند: نظافت منزل، نظافت راه پله، حمل بار و اثاثیه منزل، خدمات بازسازی ساختمان، نقاشی ساختمان، خدمات مبل شویی در محل، سم پاشی، پذیرایی از مجالس و مهمانی ها، ضدعفونی اماکن، اجاره جارو برقی صنعتی، سرویس کولر و بسیاری از خدمات دیگر که در روزمره ممکن است نیاز داشته باشید وجود دارد.

مزایای اپلیکیشن کیان پاک:

 • در این اپلیکیشن فقط یک بار می توانید مشخصاتتان را ثبت کنید.
 • این اپلیکیشن همواره در دسترس است و به صورت آنلاین می توانید خدمات مورد نیازتان را دریافت کنید.
 • امکان دارید تا به تناسب میزان ساعتی که نظافت منزلتان طول می کشد، گزینه ها و قیمت را خودتان انتخاب کنید.
 • امکان انتخاب گزینه هایی همچون سمپاشی، اجاره جاروبرقی صنعتی و … وجود دارد.

اپلیکیشن نظافت منزل آچار باز

اپلیکیشن نظافت منزل آچار باز

آچار باز به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های ارائه خدمات نظافتی از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده است و در این زمینه سابقه درخشان دارد و همواره تلاشش بر این بوده است تا هزینه های مشتریان را با ارسال نیروهای متخصص کاهش بدهد، هم چنین این شرکت چندین ویژگی مهم دارد که باعث محبوبیت آن شده است مانند:

 • شفافیت در هزینه ها: آچارباز برای این که رضایت مشتریان را جلب کند لیست کاملی از خدمات و هزینه های آن ها را در اختیارشان قرار می دهد.
 • ضمانت خدمات آچارباز: آچار باز به مشتریان خود ضمانت می دهد که خدمات دریافتی و قطعاتی که در تعمیرات مورد استفاده قرار گرفته است، 30 روز ضمانت دارد.
 • امنیت خدمات آچارباز: تمام سرویس کارانی که در آچار باز هستند، احراز صلاحیت فنی شده اند و همین طور برای سرویس کاران شاغل نیز استعلام هایی صورت می گیرد تا با امنیت بالا خدمات را به شما ارائه بدهند.
 • کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری: زندگی های پر مشغله امروزی باعث شده تا افراد زمان مناسب برای تعمیر، جا به جایی و حمل دستگاه های الکترونیکی نداشته باشند برای همین در آچارباز بدون صرف هزینه های اضافی تعمیرکاران در محل شما حاضر می شوند.
 • مشتری مداری: یکی از مهم ترین نشانه های هر شرکتی حفظ مشتری و افزایش رضایت اوست. آچار باز هم در این زمینه تلاش می کند تا خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه بدهد. آچار باز علاوه بر پاسخگویی تلفنی از طریق پیامک، با ایمیل و چت آنلاین هم آماده پاسخگویی است.

اپلیکیشن نظافت منزل اسپارد

اپلیکیشن نظافت منزل اسپارد

شرکت خدماتی اسپارد در سال 1395 فعالیت خودش را آغاز کرد و در این سال ها تمام تلاش خود را کرد تا افراد با دسترسی راحت بهترین خدمات را دریافت کنند. فعالیت اسپارد در ابتدا تنها بر روی نظافت منزل بود اما بعدها هزاران سرویس با کیفیت را به مشتریان ارائه کرده است. این شرکت موفق شد در سال 1396 و 1397 در جشنواره وب و موبایل برگزیده داوری شود و در سال 1398 موفق شد در جمع کاندیداهای نهایی در گروه سرویس های خدمات شخصی و منزل حضور داشته باشد.

در حال حاضر معتبرترین سامانه هوشمند نظافت و خدمات منزل در تهران و کرج است که پاسخ گوی نیاز مشتریان به بهترین متخصص آموزش دیده می باشد. در اسپارد اصلی ترین معیارها، اطمینان و سادگی است که با تکیه بر تکنولوژی های جدید شرایطی را فراهم می کند تا به مشتریان بهترین خدمات ارائه شود. متخصصینی که در اسپارد کار می کنند به طور دقیق احراز هویت می شوند و به آن ها آموزش های لازم را می دهند. مهم ترین ویژگی های اسپارد، امکان دسترسی سریع و شبانه روزی به خدمات، امنیت، کیفیت، پرداخت آنلاین و استفاده از خدمات پشتیبانی است.

بهترین اپلیکیشن برای نظافت منزل

یکی از مهم ترین کارهایی که انسان از گذشته انجام می داده و در تمام جوامع بشری وجود داشته، نظافت است. نظافت به معنی پاک شدن از هر گونه آلودگی است و هم چنین به معنی دوری از چیزی است که روح و جسم انسان را آلوده می کند. پاکیزگی یکی از شرایط سلامت جسم و روح است و انسان همواره در تلاش است تا محیط زندگی، لباس ها، محیط کار، محیط زیست و روح و روان خود را پاکیزه نگه دارد. آلودگی علاوه بر این که آسایش انسان را از او می گیرید، باعث بسیاری از بیماری های روحی و جسمی هم می شود.

با توجه به اهمیت نظافت و پاکیزگی، موسسه هایی برای رفع این نیاز به وجود آمدند تا به افراد خدمت رسانی کنند و همچنین این موسسه ها به علت استفاده بیشتر افراد از اینترنت و پیشرفت تکنولوژی ها، اقدام به طراحی اپلیکیشن نظافت منزل کردند و به صورت آنلاین افراد متخصص را برای ارائه خدمات به منازل می فرستند.

شما برای انتخاب نظافتچی در روش های قدیمی امکان نداشتید که نظافتچی را خودتان انتخاب کنید و همینطور هیچ گونه اطلاعاتی در مورد فردی که برای نظافت به منزلتان فرستاده می شد نداشتید، اما همیشه پیشرفت تکنولوژی به کمک انسان ها آمده و زندگی را برایشان راحت تر کرده است.

برای این که فردی برای نظافت به منزلتان بیاید باید مورد اعتماد باشد زیرا خانه یک محیط شخصی است و نمی توان هر فردی را در آن راه داد پس این برنامه های نظافت منزل خیلی به دردتان می خورند. برنامه ریزی برای انجام کارهای خانه اصولی دارد که اگر آن را رعایت کنید، نتیجه بهتری به دست می آورید. در ادامه مقاله این اصول را برایتان می گوییم:

بهترین اپلیکیشن برای نظافت منزل

تعیین کردن طول زمانی برنامه نظافت: پیش از این که نظافت منزل را انجام بدهید، باید یک برنامه زمانی برای آن تعیین کنید بعنی قصد دارید در چه زمان هایی نظافت انجام دهید معمولا این زمان هر 4 هفته یا یک ماه انجام می شود و در این صورت تمام کارهای خانه انجام می شود.

لیست کردن وظایفتان: برای این کار لیستی تهیه کنید و هر چیزی که برای تمیز کردن نیاز دارید را بنویسید. لیست را طوری بنویسید که با نیازهای منزلتان سازگار باشد.

فراوانی کارها را مشخص کنید: برای این کار باید در نظر بگیرید که یک سری از کارها شاید نیاز نباشد که چند بار در ماه تمیز شود مانند اتاق مهمان که کسی از آن استفاده نمی کند، ماهی یکبار گردگیری برایش کافی است. بناربراین کارهایی که بسیار ضروری هستند را در اولویت قرار بدید.

یک برنامه کتبی بنویسید: یک جدول ماهانه یا هفتگی تهیه کنید و لیست کارهای نظافتی را در آن بنویسید و آن برگه را پرینت کنید تا همیشه داشته باشید.

ویژگی های بهترین اپلیکیشن نظاف منزل:

 • نیروهای خدماتی مطمئن و حرفه ای: یک شرکت ارائه دهنده خدمات نظافتی باید افرادی را معرفی کند که متخصص و حرفه ای باشند و کیفیت عملکرد آن ها بررسی شود تا از خدمات آن ها رضایت کافی وجود داشته باشد.
 • پیشنهاد مناسب ترین متخصص: یک اپلیکیشن نظافت منزل باید عملکرد گذشته و امتیازات آن ها را بررسی کند و با توجه به نیاز شما فرد مناسب را برای انجام کارتان بفرستد.
 • پشتیبانی مناسب: برای اینکه میزان نارضایتی افراد از خدماتی که ارائه شده است کمتر بشه باید برای هر سفارش مشتری پشتیبانی انجام شود و در زمان بروز مشکل آن شرکت در کنار شما باشد.

نکات مهم در انتخاب شرکت نظافت منزل:

 • شرکت خدماتی را انتخاب کنید که دارای قدمت بالا باشد.
 • از شرایط محاسبه قیمت ها قبل از انجام کار مطلع شوید.
 • شرکتی را انتخاب کنید که صلاحیت نظافت چیانش تایید شده باشد.
 • شرکتی که بیمه داشته باشد و اگر نظافتچی به وسایل شما آسیبی وارد کرد هزینه آن از سوی شرکت پرداخت شود.
 • اکثر خدماتی که شرکت های نظافتی ارائه می دهند، مشابه هم است ولی برای اطمینان در تماسی که می گیرید خدمات ارائه شده را بپرسید.

نظافت منزل چه اصولی دارد؟

زمانی که فردی قصد دارد کارهای منزل را انجام بدهد، باید اصول زیر را رعایت کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 • در نظافت حتما تارهای عنکبوت و لکه های آب را از بین ببرید.
 • جارو کردن، گردگیری، ضدعفونی کردن، کشیدن تی، استفاده از خوشبو کننده ها، باز کردن پنجره ها
 • برای شروع نظافت منزل باید از داخلی ترین قسمت خانه شروع کنید و به سمت بخش های خارجی خانه بروید.
 • در زمان نظافت دقت کنید که به سطح مدنظرتان آسیب وارد نشود، سپس از ابزارهای مناسب نظافت استفاده کنید و از اشیای قیمتی مراقبت کنید.
 • بهترین روش برای از بین بردن گرد و غبار و تمیز کردن قاب عکس و پرده ها، گردگیری است، پس برای گردگیری قسمت های کوچک از جاروبرقی استفاده نکنید.

نظافت منزل چه اصولی دارد؟

 • برای نظافت آشپزخانه از یک پاک کننده دارای روغن نارنج استفاده کنید چون که کابینت ها در آشپزخانه دارای چربی هستند یا این که از مایع ظرف شویی استفاده کنید تا نتیجه بهتری به دست بیاید.
 • اگر لوله کشی و شیرآلات شما دچار رسوب آب شده، با سیم ظرف شویی آن را تمیز نکنید، چون که به شیرآلاتتان آسیب وارد می شود، بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید و با پارچه شیرآلات را برق بیندازید.
 • برای این که نتیجه بهتری را به دست بیاورید کار نظافت را از سطح های بالایی شروع کنید و بعد به کف برسید و کارها را به عنوان مثال از چپ به راست انجام بدید تا نقطه ای از جا نیفتد.

کلام آخر

ممنونم از افرادی که تا انتهای مقاله بهترین اپلیکیشن نظافت منزل همرامون بودند. در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات جامعی در مورد اپلیکیشن های نظافت منزل و خدماتی که ارائه می دهند و مزایایی که دارند صحبت کنیم و در ادامه 10 اپلیکیشن برتر در زمینه خدمات نظافتی را معرفی کردیم. امیدواریم که مطالب گفته شده برایتان مفید باشد و در صورتی که سوال، انتقاد و یا پیشنهادی دارید می توانید برایمان کامنت بگذارید.

3/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا