بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین نرم افزار CRM در ایران ⭐【آپدیت1403】✅

برای این که بفهمیم بهترین نرم افزار CRM در ایران کدام است؟ اول باید بدونیم عملکرد CRM به چه صورت است و سپس به دنبال بهترین نسخه نرم افزار CRM در کشورمان باشیم. چیزی که واضح و روشن است نرم افزار CRM برای بالا بردن سطح کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان تولید شده است، اما امروزه نرم افزار CRM نبض یک کسب و کار را در دست گرفته است. نرم افزار CRM در واقع یکی از مهم ترین ابزارهای کمکی برای نظارت بر فرآیندهای خرید و فروش، بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتریان و هماهنگی تمامی کارهای شرکت می باشد. همراه ما در بهترینک باشید.

امکانات نرم افزار CRM چیست؟

نرم افزار پرکاربرد CRM دارای ویژگی های مختلفی می باشد که می توان این موارد را نام برد مانند: نظارت بر وظایف، یادآوری وظایف مختلف کارکنان، امکان پیگیری مشتریان مختلف، امکان دسترسی سریع به رزومه فعالیت هر یک از مشتریان، جلب رضایت مشتریان، امکان نظارت از راه دور مدیران کسب و کارهای مختلف، امکان برقراری رقابت بین کارکنان شرکت، بالا بردن سطح کیفیت کارکنان و بسیاری از مزایای دیگر اشاره نمود. برخی دیگر از امکانات و مزایای نرم افزار CRM به صورت طبقه بندی شده به شرح موارد ذیل هستند که عبارتند از:

امکان ثبت اطلاعات مشتری و تقسیم بندی هر یک: در نرم افزار CRM، همه اطلاعات مشتریان شامل انواع مختلف مکالمات، نامه نگاری ها، مشخصات و به‌ طور کلی تمامی اطلاعاتی که یک سازمان از مشتریان خود می خواهد، ذخیره می‌ گردد. از این اطلاعات، پرسنل مختلف سازمان بیشترین استفاده را می برند.

امکان اتوماسیون گردش کار سازمان: با به کارگیری نرم افزار CRM، این امکان وجود دارد که فعالیت‌ های دوره‌ای را به شکل اتومات و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی انجام گیرد. این کار موجب حذف عملیات تکراری و در نتیجه آزاد شدن زمان هر یک از پرسنل، برای انجام و رسیدگی به مجموعه کارهای مهم‌ تر می‌ باشد.

امکان مدیریت موجودی انبار محصولات: این ویژگی شامل نظارت بر موجودی محصولات انبار، تعداد تامین‌ کنندگان، تعداد دفترچه‌ های قیمت و … می باشد. با استفاده از این ابزار، این امکان وجود دارد که بین واحدهای مربوطه مثل: گروه های تامین، فروش، پشتیبانی و خدمات را در ارتباط با موجودی انبار، هماهنگی ایجاد نمود.

امکانات نرم افزار CRM چیست؟

ارائه گزارش ساز: فرآیند تهیه گزارش، یکی از رایج ترین مشکلات مدیران در بسیاری از سازمان های مختلف می باشد، چرا که به طور معمول گزارش گیری در این شغل های مختلف، بسیار خسته کننده و غیر قابل اعتماد می باشد. در نتیجه مدیران برای معرفی استراتژی یک سازمان نمی‌ توانند به آن‌ ها اعتماد کنند. بخش گزارش ساز نرم افزار CRM، به مدیران بخش های مختلف این امکان را می دهد، مراحل طراحی و ساخت گزارشات مختلف را از طریق اطلاعات یکپارچه در نرم‌افزار CRM انجام دهند و این که گزارشات به صورت دقیق، جامع، به‌ روز و قابل اطمینان می باشند.

جمع‌ آوری و سازماندهی اطلاعات مشتریان و راحتی دسترسی به هر یک: با استفاده از اطلاعاتی که در نرم افزار CRM ثبت می‌ گردد، مثل انواع مختلف مشتریان، موقعیت جغرافیایی هر یک، مجموعه خصوصیات اخلاقی مشتریان، اطلاعات تماس مشتریان، سوابق معاملات مشتریان و … مدیران می توانند یک دید کلی از مشتریان خود به‌ دست آورند و هم چنین نرم افزار CRM، قابلیت دستیابی به اطلاعات تنظیم شده مشتریان در یک واحد متمرکز را فراهم می‌ آورد.

افزایش سرعت جمع آوری اطلاعات: مجموعه استراتژی‌ ها، ابزارهای کمکی و راه‌ حل‌ های نرم افزار CRM، افراد را قادر می‌ سازد تا حتی زمانی که در شرکت حضور فیزیکی ندارند، به سرعت تمامی اطلاعات را جمع‌ آوری و ثبت کنند. دسترسی پر سرعت به نرم افزار در هر مکان و زمان موجب می گردد تا همیشه گزارشات به‌ روز فراهم باشند و حتی در طول سفر نیز آمار فعالیت‌ های خود را در دست داشته باشند.

مدیران کسب و کارهای مختلف نیاز ندارند که از برنامه تلفن همراه جداگانه ای برای برقراری تماس استفاده کنند و هم چنین نیاز ندارند مدیریت ارتباط با مشتریان را با دیگر برنامه های مدیریت هماهنگ کنند. تنها کاری که باید انجام گیرد این است که بر روی اطلاعات تماس‌ یک کلیک ساده کنند و سیستم مدیریت ارتباط مشتریان به طور اتومات، تمامی تماس ها را ثبت می کند و نقشه مجموعه تماس‌ ها را نیز ترسیم می کند. در واقع در جواب به سوال CRM چیست می توان به همین ویژگی خاص سیستم در مدیریت ارتباط با مشتریان اشاره نمود.

بهترین نرم افزار CRM در ایران کدام است؟

انتخاب بهترین نرم افزار CRM در ایران، برای بسیاری از افراد سخت و زمان بر است به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا این نرم افزارها را معرفی کنیم. با به کارگیری نرم افزار CRM همه فرآیندهای اجرایی شرکت، مجموعه سیاست‌ های کاری و کارکنان بخش های مختلف زیر نظر یک بخش مجزا به کار خود ادامه می دهند. فرقی نمی کند که افراد صاحب یک بیزینس بزرگ با تعداد کارکنان زیاد باشند یا کم، در کل برای بالا بردن میزان فروش و پیشی گرفتن از رقبای خود، به یک نرم افزار CRM پیشرفته نیاز دارند.

بهترین نرم افزار CRM در ایران کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین نرم افزار CRM در ایران می خواهیم این نرم افزارها را معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید.

نرم افزار CRM فرادیس

نرم افزار CRM فرادیس

نرم افزار CRM فرادیس، نرم افزاری است برای بالا بردن میزان سرعت خرید و فروش، پایین آوردن نرخ هزینه ها، تقویت مجموعه ارتباطات با مشتریان و قوی تر ساختن هر یک از خدمات پس از فروش. هدف از پیاده سازی نسخه نرم افزار CRM فرادیس، تشخیص و جذب هر یک از مشتریان، راضی نگه داشتن مشتریان و تبدیل نمودن خریداران به مشتریان دائمی می باشد. نرم افزار CRM فرادیس واحد فروش در هر کسب و کاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نرم افزار فروش فرادیس، مجموعه فرآیندهای خرید و فروش کسب و کار را با سرعت زیادی کنترل، سازماندهی و نظارت می کند.

نرم افزار CRM فرادیس بسیار انعطاف پذیر است و قادر است میزان قدرت، دقت، سرعت، یکپارچگی و ظرفیت فروش را بالا ببرد. هدف گذاری خرید و فروش محصولات، پیش بینی میزان فروش، مدیریت فیلتر فروش، هماهنگی تولید سرنخ های با کیفیت، مدیریت فرصت های فروش در نرم افزار CRM، از سری اهداف نرم افزار CRM فرادیس می باشد. از سری امکانات نرم افزار فرادیس می توان به طور مختصر به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه گزارشات مختلف
 • امکان تقسیم بندي مشتريان
 • تهیه بانک اطلاعاتي از مشتريان
 • قابلیت اتصال به voip و کالر آی دی
 • امکان ثبت تماس هاي تلفني مشتریان
 • امکان مشاهده سوابق هر یک از مشتريان
 • امکان يادآوري يا هشدار براي هر یک از مشتريان
 • قابلیت ارجاع نمودن کار يا وظيفه به ديگر کاربران نرم افزار

نرم افزار CRM فرادیس این امکان را برای کاربر فراهم می کند که تمامی ارتباطات کارشناسان خود با هر یک از مشتریان را از طریق فکس، تلفن، گوشی موبایل، پیامک، ایمیل، شبکه های اجتماعی و … را بر روی پروفایل مشتریان با صرف حدافل زمان و هزینه ثبت نماید. اطلاعاتی که در ارتباط با مشتریان از طریق کانال های ارتباطی مختلف ثبت می گردد، برای گرفتن تصمیمات راحتتر مدیران در کمپ های بازاریابی خرید و فروش و خدمات مشتریان به کار می رود.

در نرم افزار CRM فرادیس تمامی ارتباطات مشتریان (مکالمه، پیام کوتاه، ایمیل، فکس و …) با کارشناسان سازمان های مختلف، هم چنین ارتباطات کارشناسان و مدیران شرکت های مختلف با مشتریان به شکل اطلاعات ورودی و خروجی بر روی پروفایل مشتریان و پروفایل کارشناسان مختلف ثبت و نگهداری می شود. نرم افزار CRM فرادیس با برطرف کردن نیازها برای فعال سازی فرآیند بازاریابی کاربران را کمک می کند تا منابع بازاریابی را نظارت کنند. امکانات نرم افزار CRM فرادیس در فعال سازی فرآیند بازاریابی شامل امکان ایجاد کمپین های بازاریابی، نظارت داشبوردهای بازاریابی می باشد.

نرم افزار CRM فرادیس به کاربران این امکان را می دهد که برنامه ریزی و زمان بندی درستی برای اجرای کمپین های تبلیغاتی در اختیار داشته باشند و هزینه های تبلیغاتی را کم کنند و هم چنین اطلاعات بدست آمده از کمپین های تبلیغاتی تقسیم بندی، ثبت و تحلیل کنند و اطلاعات را برای تصمیم گیری های راحت، کاهش هزینه ها و جلوگیری از اشتباهات جبران ناپذیر در اختیار مدیران قرار می دهند.

نرم افزار CRM فارسیکام

نرم افزار CRM فارسیکام

شرکت فناوری ارتباطات فارسیکام با هدف تولید و توسعه نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان و تلفن گویا از زمستان سال 1379 کار خود را شروع کرده است. تولید نرم افزار در فارسیکام طبق مجموعه استانداردهای به روز دنیا و مطابق با آخرین نیازهای مشتریان است و همیشه نظریات مشتریان در گسترش نرم افزارها در اولویت بوده است. فارسیکام این قابلیت را دارد که دامنه مشتریان خود را به خارج از کشور نیز گسترش دهد و توانسته که به عنوان صادر کننده برتر نرم افزار در سال 1385 نایل شود.

نرم افزار CRM فارسیکام به عنوان یک بخش جامع عمل می کند تا فعالیت های مربوط به خرید و فروش، بازاریابی و پشتیبانی مشتریان را با بهترین کیفیت و با پایین ترین هزینه و در مناسب ترین زمان ممکن انجام می شود. قابلیت ارتباط نرم افزار CRM با مراکز تماس و یا خطوط تلفن های معمولی برای نمایش اطلاعات تماس گیرنده در زمان تماس می باشد. امکان ساختن انواع فرم های مختلف همراه با قالب های حرفه ای به ساده ترین و قابل فهم ترین شکل ممکن، همراه با قابلیت منتشر نمودن انواع فرم ها در فضای مجازی و پرداخت آنلاین از طریق نرم افزار CRM فارسیکام انجام می شود.

قابلیت عضویت مشتریان، ثبت تیکت برای واحدهای متنوع، امکان پرداخت اینترنتی صورت حساب های نامحدود، پر کردن فرم های مختلف، قابلیت مشاهده کردن و خرج امتیازات کسب شده در پنل های پشتیبانی مشتریان فارسیکام امکان پذیر است. مجموعه امکانات حسابداری شامل نظارت بر انبارها، تعریف اسامی کالا و خدمات، صدور انواع پیش فاکتور، صدور فاکتورهای خرید و فروش، گزارش های متنوع فروش و هم چنین بخش مالی شامل امکاناتی مانند ثبت سند، عملیات مختلف ثبت دریافتی ها و پرداختی ها به ساده ترین شکل ممکن و صدور گزارشات مالی متنوع با این نرم افزار ممکن است.

گزارشات مختلفی در بخش های نرم افزار CRM فارسیکام وجود دارد، در بخش فرم ها یک نوع گزارش ساز پرکاربرد و راحت برای استفاده مدیران قرار داده شده، علاوه بر این موارد یک سیستم گزارش ساز قوی برای افراد حرفه ای در این نرم افزار وجود دارد، امکان ساختن گزارش های مقایسه ای نموداری با دسترسی جامع به همه جدول ها امکان پذیر است. نرم افزار CRM فارسیکام به وب سرویس های معتبر پیامکی وصل شده است و عملیات مختلف ارسال و دریافت پیامک به شکل تکی و عمده در این نرم افزار امکان پذیر است.

در سیستم طراحی گردش کار به راحتی می‌ توان یک نمای کلی طراحی کرد تا یک جریان جامع و یکپارچه از روند انجام کارهای مختلف برقرار شود. نظم کاری، میزان سرعت و دقت در انجام امور مختلف، انجام کارهای خودکار، بخشی از مزایای استفاده از گردش کار می باشد. وب سرویس های حاضر و آماده برای ارتباطات دیگر نرم افزارها با نرم افزار CRM فارسیکام به شکل کاملا ایمن وجود دارد، وب سرویس هایی برای دریافت اطلاعات مختلف از CRM و همین طور ثبت اطلاعات در CRM فارسیکام امکان پذیر است.

نرم افزار CRM پیام گستر

نرم افزار CRM پیام گستر

اگر کسی در یک شغل کوچک فعالیت دارد و به دنبال جایی برای ذخیره کردن اطلاعات است و تمایل دارد این اطلاعات به راحتی در بخش های مختلف در دسترس کاربران باشد، یا در یک شغل بزرگ فعالیت دارند می توانند تعاملات با مشتریان را نظارت کنند و بر روی تقویت رضایت مشتریان تمرکز کنند، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و خدمات روی ابر پیام گستر راه حلی جامع برای حل این مشکلات است.

نرم‌ افزار CRM پیام‌ گستر به عنوان بروزترین و پر کاربردترین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان دارای طراحی ساده و قابل فهم، موجب تقویت عملکرد، بالا بردن میزان بهره‌ وری و مشتری‌ذ مداری در یک کسب و کار می شود. پیام گستر یک برند معتبر در ارائه بهترین نرم افزار CRM می باشد که همواره تلاش کرده بین مشتریان و سازمان ها روابطی ثابتو هدفمند برقرار کند و از جایگاه های مختلف به مدیریت کسب و کار بپردازد و یا به شکل دیگر، پیام گستر یک نرم افزار جامع با همه ابزارهای مورد نیاز یک کسب و کار می باشد.

نرم افزار CRM پیام گستر می تواند یکپارچگی و نظم کلی را در فضای کاری هر سازمانی ایجاد کند. از طریق نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان پیام گستر این امکان وجود دارد که اطلاعات مشتریان را در یک محیط ایمن ثبت، نگهداری و مدیریت نمود و از طریق آن فرآیند فروش و خدمات رسانی را، راحت تر و مشتری مدارانه تر از همیشه انجام داد. نرم افزار CRM پیام گستر شامل چندین محصول کاربردی می باشد که هر یک به صورت کاملا حرفه ای و استراتژیک به کار اتومات سازی، برنامه ریزی و جذب مشتریان و افزایش میزان فروش می پردازد.

این محصول CRM شامل امکاناتی نظیر تبلیغات، خرید و فروش، مراکز تماس تلفنی، خدمات پس از فروش، نظارت بر چرخه های مختلف کاری، تجارت اینترنتی، باشگاه وفاداری مشتریان، اتوماسیون اداری، یکپارچه سازی و تحلیل اطلاعات و هوش مصنوعی می باشد. در نرم افزار CRM پیام گستر امکان خصوصی سازی و ارائه نسخه های نرم افزاری مناسب، با توجه به نوع فعالیت و سایز کسب و کار وجود دارد و همین کار موجب شده تا پیام گستر به یکی از بهترین ارائه دهندگان راهکارهای مشتریان مداری تبدیل شده است.

نرم افزار CRM دانا

نرم افزار CRM دانا

اگر فردی صاحب یک کسب و کار کوچک یا بزرگ باشد یا مدیریت قسمتی از یک شرکت رو بر عهده داشته باشد، باید نرم افزار مدیریت مشتریان دانا را امتحان کند. داشتن یک نرم افزار CRM به زبان فارسی و مفید برای بالا بردن میزان فروش و وفاداری مشتریان و یا به شکل ساده تر برای ابقای هر کسب و کاری لازم می باشد. شرکت داناپرداز توانسته نرم افزار جامع CRM دانا را تولید کندکه دارای یک سری ویژگی ها است که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل هستند که عبارتند از:

 • آسان و دلچسب بودن: دارای طراحی ساده و قابل فهم، چابکی و واسط کاربری پیشرفته که باعث می شود از کار کردن با نرم افزار CRM دانا لذت ببریم.
 • افزایش میزان بهره وری: نرم افزار CRM ایرانی دانا فرآیندهای کاری یک سازمان را بهینه می سازد و با اتوماسیون بخش های مختلف موجب بالا رفتن راندمان تیم کاری می شود.
 • امکان راه اندازی سریع: شروع کار با نرم افزار CRM دانا خیلی راحت است و کاربر می تواند نرم افزار دانا رو در طول مدت چند دقیقه راه اندازی کند.

یک نرم افزار مدیریت ارتباط مشتریان به کاربران این امکان را می دهد تا میزان فروش خود را بالا ببرند و مشتریان ثابت و وفادار را به همراه خود نگه دارند. صاحبان یک صنف کاری برای رقابت در کسب و کار خود، به یک نرم افزار CRM فارسی پیشرفته و شماره یک نیاز دارند و نرم افزار CRM دانا بهترین گزینه پیشنهادی می‌ باشد. با قابلیت مدیریت درست سرنخ ها در نرم افزار CRM، همواره می توان به اهداف فروش خود دست یافت. تبدیل کردن سرنخ به یک فرصت فروش نیاز به حفظ ارتباط و پیگیری درست و به موقع دارد، دانا در کل فرآیند مدیریت سرنخ از جمله تقسیم بندی، تعیین رتبه و … می باشد

نرم افزار CRM دمسان

نرم افزار CRM دمسان

مديريت ارتباط با مشتريان يک نوع روش مدیریت کسب و کار با هدف بالا بردن میزان سود آوري، درآمد شرکت و رضايت مشتريان می باشد. از مهم ترين دستاوردها و مزاياي مديريت ارتباط با مشتريان براي شرکت های مختلف می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • افزايش میزان درآمد و سود تجارت
 • کاهش یافتن هزينه هاي بازاريابي و فروش
 • اتومات سازی سيستم هاي بازاريابي و فروش
 • به اشتراک گذاشتن داده ها و اطلاعات در کل شرکت
 • ارائه ديدگاه جامع و يکپارچه نسبت به مشتريان و کسب و کار
 • تنظیم کردن سياست ها و برنامه هاي عملياتي در زمينه بالا بردن میزان رضايت و وفاداري مشتريان

نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان دمسان يک نرم افزار جامع تحت وب جهت استفاده پرسنل از بخش هاي مختلف فروش، بازاريابي و خدمات شرکت هاي متنوع می باشد. استفاده از اين نرم افزار باعث راحتی دستیابی به اطلاعات مربوط به فروش، عدم فراموشي در رسيدگي به فعاليت های مختلف و پایین آوردن میزان وابستگي پرسنل به حافظه و روش هاي سنتي در حفظ و نگهداري اطلاعات مرتبط با مشتريان مي باشد.

نرم افزار CRM روش

نرم افزار CRM روش

سیستم نظارت بر گردش کار، فرآیند کسب‌ و‌ کار و پیگیری و ظایف پرسنل یک شرکت را ساده سازی می کند. با برقراری گردش کار، فرآیندها و کارها به صورت خودکار و هوشمند قدم به قدم انجام می‌ شود و کارهای روزانه کاربران به تعداد کمتری می‌ رسد. ارسال و دریافت پیامک های تبلیغاتی با امکان متصل شدن به بیشتر از 50 پنل پیامکی و تنظیم شماره‌ های مخصوص، قابلیت اتصال به بانک های اطلاعاتی و ارسال نمودن پاسخ هدفمند، ارسال پاسخ اتومات پیامک های دریافتی از قابلیت های این نرم افزار است.

امکان صادر نمودن انواع فاکتور و پیش فاکتور به همراه قالب های خصوصی سازی شده مطابق با کسب و کارهای مختلف، ثبت نمودن اسناد مالی، سالنامه مالی، دریافت و پرداخت مبالغ، صدور گزارش های حسابداری و پرداخت آنلاین فاکتورهای صادر شده از طریق مشتریان و امکان اتصال به سیستم های مالی و حسابداری توسط نرم افزار CRM روش امکان پذیر است.

نمایش تعداد فروش ها به طور فرآیندی، گزارش‌ های هوشمند، فیلتر سازی حرفه ای، ثبت تعداد فعالیت ها، تعیین هدف، بررسی فعالیت های بازاریابی و طراحی هر یک از فرآیند‌های فروش به همراه سیستم گردش کار و امکانات نرم افزار CRM روش تماما موجب افزایش و حفظ فروش مشتریان می‌ شود.
سیستم فروش شامل یک سری خصوصیات می باشد که به کاربران کمک می کند معاملات را اولویت بندی کنند تا عملکرد را ردیابی و میزان درآمدزایی را پیش بینی کنند. برخی از قابلیت های تلفنی این نرم افزار هوشمند به شرح موارد ذیل هستند که عبارتند از:

نرم افزار CRM نوماتک

نرم افزار CRM نوماتک

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM نوماتک بیشتر از یک نرم‌ افزار معمولی به حساب می آید، در واقع راهکاری است تجاری که کاربران را توانا می‌سازد مشتریان پایدار خود را شناسایی کنند و روابط نزدیک‌ تری با هر یک برقرار کنند، نوع رفتار هر یک را در شرایط مختلف مورد بررسی قرار دهند تا در نتیجه میزان بهره‌ وری فروش خود را بالا ببرند. نرم‌افزار CRM نوماتک، سیستمی است جامع از مفاهیم بازاریابی، خرید و فروش و خدمات پس از فروش که افراد را در رسیدن به اصلی ترین اهدافشان کمک می کند.

میزان هزینه اختصاصی جذب یک مشتری جدید بسیار زیادتر از فروش به مشتریان قبلی می باشد. با داشتن یک مشتری ناراضی ممکن است شرایطی ایجاد شود که مشتریان قبلی را نیز از دست بدهید. در نتیجه پس از فروش محصولات نیز می بایست ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنیم و همواره هر یک را راضی نگه داریم. باید ارزش هر یک از مشتریان را درک کنیم، با استفاده از نرم افزار CRM نوماتک می توان فرآیند مدیریت ارتباط با مشتریان را تکمیل کرد و با ارائه نمودن بهترین خدمات پس از فروش، مشتریان وفادار داشته باشید.

داشتن برنامه‌ریزی در انجام کارها و رسیدگی به موقع، مخصوصا در برخورد با مشتریان مختلف، بهترین رویکرد کاربران برای داشتن مشتریان بیشتر و هدفمندتر و فروش بیشتر می باشد. پرسنل تیم فروش یک سازمان زمانی می توانن بهترین عملکرد را داشته باشند که هماهنگی درونی زیادی داشته و بتوانند وظایف فروش را با همکاری هم انجام دهند. نرم افزارCRM نوماتک به کاربر کمک می‌ کند به راحتی وظایف و قرارهای خود را بررسی کنند و ابزار لازم را برای انجام پیگیری‌ های مشتریان در اختیار داشته باشند.

راهکار مدیریت ارتباط با مشتریان با هدف ایجاد و حفظ ارتباطی قوی با مشتریان ثابت و مشتریان فعلی برقرار شده است. در نتیجه می بایست ابزار ارتباطی لازم و کافی برای مدیریت سرنخ‌ ها، پیگیری فرصت‌ های معاملاتی و فروش و انجام معاملات را در اختیار صاحبان کسب‌ و کارهای مختلف قرار می دهد. نرم افزار نوماتک با استفاده از آخرین ابزارهای ارتباطی به کاربران کمک می‌ کند ارتباطی مؤثر را با مشتریان خود برقرار کنند.

نرم افزار sarvecrm

نرم افزار sarvecrm

شرکت توسعه راهکارهای مدیریت سرنو که عضور گروه همکاران سیستم می باشد در سال 1391 فعالیت خود را با هدف پوشش شکاف بزرگی که در حوزه crm در ایران وجود داشت آغاز نمود. فعالیت این شرکت به صورت تخصصی در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری می باشد. امروزه با وجود شرکت های بزرگ و موفق، برخی از شرکت ها نیاز دارند که از crm در شرکت خود استفاده کنند چرا که برای راضی نگه داشتن مشتریان و باقی ماندن در بازار رقابتی که به وجود آمده و هم چنین برای بهینه کردن هزینه های فروش و بازاریابی خود، استفاده از نرم افزارهای crm ضروری است.

تیم سرونو، از همان ابتدای کار شرکت ها همراهشان است و برای کار طراحی، استراتژی های مدیریت ارتباط با مشتری، به کار گیری سیستم های crm و تمامی جنبه های مربوط به بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش در کنار شما خواهد بود. با توجه به این نیاز ها که شرکت ها دارند و با توجه به بهترین تجربیات بین المللی، نرم افزار sarvecrm توسط شرکت سرونو توسعه داده شده است.

ویژگی های نرم افزار sarvecrm:

 • مدیریت عملیات فروش که یکی از ویژگی های بارز برای سهولت در مدیریت فرآیند فروش می باشد.
 • مدیریت بازاریابی و کانال های ارتباطی که باعث می شود تا فرآیند بازاریابی با کارایی بیشتری انجام شود.
 • امکان ایجاد ارتباط بین نرم افزار crm و دیگر نرم افزارهایی که در سازمان ها وجود دارد.
 • امکان پیاده سازی تنظیمات اختصاصی و پیشرفته مورد نیاز خود در نرم افزار crm

می توان گفت که یکی از مهم ترین ویژگی های sarvecrm مبتنی بودن آن بر پایه پردازش ابری است که این ویژگی باعث می شود تا مشکلات زیادی که در استفاده و نگهداری از نرم افزارها وجود داشت، تکرار نشود. ویژگی ابری باعث بالا رفتن سرعت اجرا و پیاده سازی نرم افزار می شود از طرف دیگر موجب می شود تا همواره از آخرین نسخه نرم افزار استفاده کنید.

نرم افزار CRM دیدار

نرم افزار CRM دیدار

نرم افزار CRM دیرار یکی نرم افزار دوست داشتنی است که از سال 1393 فعالیت خود را با تلاش های بسیار تیمی متخصص آغاز کرده است و در روزهای ابتدایی در اختیار چندین شرکت قرار داده  شد تا از کارکرد آن مطمئن شوند و زمانی که دیدند نرم افزاری کامل است، آن را در اختیار شرکت های متوسط و کوچک ایرانی قرار دادند. با استفاده از این نرم افزار در زمانی کمتر از 5 دقیقه می توانید در کسب و کارتان گام بزرگی بردارید. در زمانی که کمتر از 1 دقیقه فرم دلخواهتان رابسازید و آن را در شبکه های مجازی، وب سایت ها و … به اشتراک گذاشته و فروش خود را بیشتر کنید.

در نرم افزار دیدار این امکان فراهم شده است تا لیستی از شماره، آدرس و اطلاعات مخاطبین خود تهیه نمایید و در زمانی های که نیاز دارید، دسترسی راحت و آسانی داشته باشید. هم چنین می توانید کاربران خود را با توجه به جایگاه شغلی که دارند در نقش های مختلفی تعریف کنید و تعیین نمایید که هر کاربر چه میزان تغییرات مانند ویرایش، حذف و … را می تواند اعمال کند، زیرا شما قادر هستید امکان ویرایش پرونده ها یا …  را از کاربری بگیرید.

ویژگی های نرم افزار CRM دیدار:

 • طراحی ساده نرم افزار CRM دیدار برای استفاده راحت تر کاربران
 • ایجاد برنامه دقیق و منظم برای ارتباطی بهتر با مشتریان جهت افزایش فروش
 • امکان مدیریت و پیگیری سرنخ ها با استفاده از کاریز فروش نرم افزار CRM دیدار
 • قابلیت استفاده رایگان از نرم افزار CRM برای آشنایی بیشتر با قابلیت های این نرم افزار
 • اتوماتیک سازی بسیاری از وظایف مانند وارد کردن اطلاعات، برنامه ریزی دستی برای انجام تسک، گزارش گیری دستی و …
 • دارای نسخه موبایلی که باعث می شود تا در هر مکانی که باشید به داده ها دسترسی داشته باشید و گزارش ها را بررسی کنید.
 • امکان ارسال اتوماتیک پیامک های تبریک و یادآوری، کالر آیدی جهت شخصی سازی مکالمه ها، اتصال به وردپرس، جمع آوری داده ها در یک پایگاه امن و قابل جستجو در زمانی کم تر از چند ثانیه

نرم افزار CRM ایده آل

نرم افزار CRM ایده آل

نرم افزار CRM ایده آل توسط شرکت دانش بنیان کارا افزار ایده آل ساخته شده است که این شرکت بیشتر از 15 سال سابقه درخشان در زمینه تولید نرم افزارهای مدیریت کسب و کار دار و نرم افزارهایی را تولید نموده که در جامعه امروزی بتواند جامع ترین سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان را برای کسب و کار شما فراهم نماید.

این شرکت به عنوان یکی از تولید کننده های تخصصی نرم افزار توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت شناخته شده است که دلیل این موضوع، طراحی نرم افزار CRM ایده آل به طور داینامیک و هوشمند و هم چنین ارائه ورژن های جدید نرم افزار با توجه به نیازهای مشتری برای کسب و کارها بوده است. ویژگی ها وقابلیت هایی که این نرم افزار دارد باعث شده تا دامنه فروش  آن علاوه بر ایران در دیگر کشورهای همسایه هم گسترش داشته باشد.

تیمی متخصص، خلاق، با اخلاق و دارای دانش به روز در شرکت ایده آل در حال همکاری هستند و در تلاشند تا محصولی با کیفیت تولید نمایند و به مشتریان ارائه دهند. یکی از افتخارات تیم ایده آل این است که در زمان کوتاهی که شروع به فعالیت نموده است، موفق شده تا نیازهای بسیاری از کسب و کارها را برطرف کند و به چرخه اقتصادی کشور هم کمک کند. می توان گفت که یکی از اصلی ترین خط مشی های این شرکت، احترام به حقوق مشتریان و مفید بودن محصولات تولیدی است که همین موضوع باعث شده تا مشتریان کمال رضایت را از نرم افزار مدیریتی داشته باشند.

ویژگی های نرم افزار CRM ایده آل:

 • ساده و کاربر پسند
 • دارای هزینه مقرون به صرفه
 • افزایش میزان فروش و سودآوری
 • سرعت بالا در دستیابی به اطلاعات
 • امکان ارائه نسخه به روز شده با امکانات جدید
 • دارای پشتیبانی قوی برای افزایش رضایت مشتریان از خدمات
 • دارای قابلیت جبران هزینه و افزایش میزان فروش در مدت زمانی کوتاه پس از استفاده

دلایل نیاز به نرم افزار CRM

برای این که بتوانیم در رابط با خرید یک نرم افزار CRM خوب، تصمیم درستی را بگیریم، قبل از هر چیز باید توجه کنیم که دستاورد نرم افزار CRM، برای سیستم کاریمان به چه شکل است. در واقع باید میزان انتظارات خود را از عملکرد CRM، در سازمان بدانیم، به این شکل می توان تشخیص داد که نرم افزار CRM برایمان مناسب است یا خیر. در یک سازمان نیازهای مختلفی وجود دارد و افراد معمولا انتظاراتی از نرم افزار CRM دارند که بتوانند نیازهای سازمان را سر و سامان دهد که برخی از این نیازها عبارتند از:

 • اطلاعات فروش به‌ طور دستی ذخیره می‌ شود.
 • تمامی سرنخ‌ های ورودی سازمان به خرید منتهی نمی گردد.
 • مدیران نیاز دارند عملکرد تمامی کارکنان در سازمان را بررسی کنند.
 • مشتریان پس از خرید محصولات، دوباره به کارکنان مراجعه نمی‌ کنند.
 • امکان تهیه گزارش‌ گیری از عملکرد تمامی مشتریان و کارکنان وجود ندارد.
 • سازمان های کوچک و بزرگ هزینه‌ زیادی در بخش های مختلف می‌ پردازد.
 • ممکن است در قسمت های مختلف سازمان، ناهماهنگی وجود داشته باشد .
 • سیستمی برای ثبت مجموعه نارضایتی مشتریان و دریافت بازخورد هر یک از آن ها وجود ندارد.
 • امکان ثبت اطلاعات مختلف مشتریان در یک سیستم منظم، با راه های دسترسی مختلف وجود ندارد.

دلایل نیاز به نرم افزار CRM

تهیه کردن یک دیدگاه جامع از مجموعه تعاملات مشتریان تا به امروز که به آسانی هم قابل دستیابی می باشد، پیش بینی مسائل مختلف و حل و فصل شکایات را راحت تر می‌ کند. این مسئله موجب ایجاد تجربه مثبت برای مشتریانی می‌ شود که دیگر احتیاجی ندارند هر بار به طور مجدد مشکلات خود را توضیح دهند. در حقیقت عملکرد CRM با رضایت مشتریان همراه شده است.

ارتباط مستقیم با کاربران، ارتباط شفاف و کمترین زمان لازم برای شروع مجدد، همه این موارد جزو شاخص‌ های مهم در انتخاب یک سیستم مدیریت ارتباط مشتریان می باشد و عملکرد CRM با این ویژگی ها کامل می شود. باید به میزان هزینه‌ های مخفی مرتبط با تعمیر و نگهداری و پیاده سازی توجه شود. هزینه‌ های مرتبط با ویژگی‌ های پایه مثل تلفن و ایمیل را هم در نظر گرفته شود و اگر نسخه رایگانی از نرم افزار CRM مورد نظر موجود باشد، حتما مورد آزمایش قرار گیرد.

عملکرد نرم افزار CRM طبق چه اصولی می باشد؟

همان‌ طور که توضیح داده شد، مدیریت ارتباط با مشتریان یا CRM، روش یا ابزاری می باشد که همه ارتباطات و تعاملات یک شرکت با مشتریان خود را نظارت می کند و به سود دهی هر چه بیشتر کسب‌ و کار و رضایت بیشتر مشتریان کمک می‌ کند. برخی دیگر از اهداف نرم افزار CRM به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

 • هدف CRM این است که مجموعه ارتباطات با مشتریان و روش پاسخ به نیازها و درخواست های هر یک را به بهترین صورت مدیریت کنند، بی شک این کارموجب موفقیت بیشتر هر نوع کسب و کاری می شود.
 • یک نرم افزار CRM موفق، معمولا کسب و کار را از دید مشتریان می‌ بیند و در برنامه‌ ریزی خود تجربیات مشتریان را در نظر می‌ گیرد و از دید مشتریان استفاده می‌ کند تا شکاف‌ ها و فرصت‌ های موجود در کسب وکار را بررسی کند و استراتژی و فرآیندهای جامع تری برای سازمان در نظر بگیرید.
 • باید این نکته را در نظر داشت که CRM تنها یک نرم افزار نمی باشد و در واقع مفهوم مدیریت ارتباط با مشتریان از لایه استراتژی شروع شده و در نتیجه نرم افزار CRM، وسیله ای برای راحتی در اجرای اهداف کاری سازمان است.

عملکرد نرم افزار CRM طبق چه اصولی می باشد؟

به‌ صورت خلاصه می‌ شود اهداف ذیل را برای نرم افزار CRM نام برد که عبارت است از:

 • ارتقای سطح کیفی فرایندهای پیگیری
 • امکان شناخت دقیق‌ هر یک از مشتریان و ایجاد یک ارتباط بلند مدت با هر یک
 • ارائه نمودن یک تصویر واضح از مجموعه نقاط ضعف و قوت کسب‌ و کار برای تصمیم‌ گیری هر چه بهتر

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از این که همراه ما تا انتها در مقاله بهترین نرم افزار CRM در ایران بودید. در این مقاله توضیح دادیم که نرم افزار CRM چه امکاناتی دارد و گفتیم که چه دلایلی باعث نیاز به نرم افزار CRM می شود. در انتهای مقاله هم در مورد عملکرد نرم افزار CRM توضیحاتی دادیم. امیدوارم که این مطالب مورد استفاده تان قرار بگیرد و برای تان مفید باشد. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا