بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سرویس های چت آنلاین برای سایت و فروشگاه اینترنتی【آپدیت1403】

اصلی ترین چیزی که باعث پیشرفت یک کسب و کار میشه، مشتریان آن است. بهترین سرویس های چت آنلاین برای سایت و فروشگاه اینترنتی با هدف داشتن ارتباط مستقیم با مشتریان در هر شغلی به وجود آمده اند. در واقع اگر کسب ‌و کار آنلاینی مشتریان زیادی نداشته باشد، درآمد آنچنانی هم نخواهد داشت و این امکان را ندارد که بتواند سرویس‌ ها یا خدمات خود را گسترش دهد.برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد این سریس های چت، همراه ما در بهترینک باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین پنل اس ام اس و ارسال پیامک تبلیغاتی در ایران

سرویس چت آنلاین چیست؟

در واقع سرویس چت آنلاین، یک نوع پیام رسان سریع می باشد. کسب و کارهای آنلاین از این روش برای داشتن تعامل بیشتر با مشتریان در طول بازدیدهای متعدد از ‌سایتشان استفاده می‌ کنند. به این شکل می توان گفت که چت آنلاین سرویسی است که مشتریان یک وب‌ سایت از طریق آن این امکان را دارند که با تیم پشتیبانی و کارشناسان مربوط به کسب و کارها آشنا شوند و با آن ها پرسش و پاسخ کنند.

برای راه اندازی بعضی از سرویس های چت آنلاین، نیاز است که از سمت مشاغلی که این سرویس های چت آنلاین را ارائه می‌ کنند، قطعه کدی واضح را دریافت کنند و در مرحله بعد آن را در صفحات مختلف وب سایت‌ قرار دهند، تا اجرا شوند. برخی از وب سایت‌ ها از این ویژگی برای تمامی صفحات استفاده می‌ کنند. هم چنین کاربران می‌ توانند بر اساس یک سری اصول مشخص کسب و کارشان، تصمیم بگیرند که امکان برقراری گفتگوی زنده را بر روی بعضی از صفحات خاص از سایتشان فراهم کنند.

سرویس چت آنلاین چیست؟

پس از مرحله فعال‌ شدن سرویس چت آنلاین، کاربران سایت می‌ بایست با تایپ کردن یک متن در صفحه چت، گفتگو را شروع کنند. در این قسمت امکان گفتگو با کارشناسان مد نظر در دسترس می باشد و مشتریان می‌ توانند سوالات قبل از خرید یا مشکلات بعد از خرید را با آن ها در میان بگذارند.

بهترین سرویس های چت آنلاین برای سایت و فروشگاه اینترنتی کدام است؟

انتخاب بهترین سرویس های چت آنلاین برای سایت و فروشگاه اینترنتی، شاید بریا برخی از افراد سخت باشد. سرویس های چت آنلاین علاوه بر مزایای مختلفی که ممکن است برای یک شغل داشته باشد، نمایان گر میزان مشتری مداری و ارزشی است که در کسب رضایت مشتریان و پاسخگویی سریع و به موقع به هر یک قائل می شوند. برای استفاده از سرویس های چت آنلاین بهتر است با مزایا و معایب هر یک آشنا شوید و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بهترین سرویس های چت آنلاین برای سایت و فروشگاه اینترنتی کدام است؟

در ادامه به بررسی و توضیح 10 نمونه از بهترین سرویس های چت آنلاین برای سایت و فروشگاه های اینترنتی می پردازیم و امکانات هر یک را توضیح می دهیم.

سرویس چت آنلاین داناچت

سرویس چت آنلاین داناچت

سرویس چت آنلاین داناچت یکی دیگر از ابزارهای پر کاربرد ایرانی می باشد که اخیرا عملکرد قابل توجهی داشته است. سرویس های گفتگوی زنده داناچت، تمامی ابزارهای مورد نیاز برای برقراری یک ارتباط مناسب با کاربران را در اختیارشان قرار می دهد مانند قابلیت سفارشی سازی با در نظر گرفتن نیازها و شکل ظاهری سایت، قابلیت برقراری امنیت اطلاعات و هم چنین مدیریت تیم پشتیبانی، که می‌ تواند در انجام امورات مختلف یک کسب و کار بسیار مهم باشد و در ارائه نمودن میزان خدمات بهتر و افزایش تعداد فروش تاثیر زیادی داشته باشد.

استفاده از نرم افزار دانا چت، امکان چت زنده را به وب سایت و یا فروشگاه آنلاین را فراهم می کند و هم چنین با استفاده از سرویس دانا چت امکان ارتقای میزان بهره وری هر یک از افراد شاغل در کسب و کار نیز وجود دارد. هم چنین در توضیحات دیگر می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

گردآوری فرم های قبل از چت: قبل از شروع کردن یک چت، می توان اطلاعات اولیه مورد نیاز کاربران را دریافت کرد تا با پیش زمینه مناسب، کار خود را شروع کنیم.

ارسال پیغام های خودکار: از طریق این سرویس می توان پیغام ها و پیشنهادات ویژه را در زمان مناسب برای تمامی بازدید کنندگان سایت ارسال نمود.

دریافت پیغام های آفلاین: با استفاده از پیغام های آفلاین حتی یک پیغام یا یک فرصت فروش هم از بین نخواهد رفت.

امکان توزیع هوشمند چت: این امکان وجود دارد که روش اختصاص دادن اتومات چت های جدید را بین افراد مختلف تیم های فروش و پشتیبانی را همان طور که نیاز است، مشخص کرد.

امکان دریافت پیغام های آماده: برای سوالات و درخواست های تکراری، پاسخ های از قبل آماده شده، تعریف کنید و از تکرار هم جلوگیری شود.

امکان برقراری همکاری تیمی: با استفاده از پیغام های مخفیانه، می توان کارشناسان خود را راهنمایی نمود و اجازه داد که کارشناسان در چت با یکدیگر مشارکت داشته باشند و حتی چت ها را به یکدیگر منتقل کنند.

می توان کارایی تیم را زیر نظر بگیرید: با استفاده از سیستم نظارت مدیران و گزارشات دقیق دانا، این امکان وجود دارد که نوع کار و سرعت پاسخ گویی را در دست داشت.

امکان دریافت پیغام های خودکار: با استفاده از این سرویس می توان پیغام های از پیش تعریف شده را به شکل خودکار و در شرایط مشخصی در معرض دید بازدید کنندگان قرار داد.

بعضی از امکانات سرویس چت آنلاین داناچت به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • امکان ارائه پیغام‌ های متعدد به شکل آفلاین
 • ارائه انواع فرم‌ های دریافت اطلاعات قبل از استارت گفتگو
 • ارائه نمودن فرم های دریافت بازخورد برای سنجش میزان رضایت کاربران
 • امکان دسترسی راحت به اطلاعات بازدید کنندگان و ذخیره سوابق گفتگو
 • امکان افزایش همکاری تیمی ‌با استفاده از امکان ارسال پیام در گوشی داناچت
 • ارائه نمودن پیغام ها و پیشنهادهای ویژه و از پیش تعریف شده به شکل خودکار
 • امکان سنجش عملکرد کارشناسان با استفاده از سیستم نظارت مدیران و گزارشات مختلف

سرویس چت آنلاین گفتینو

سرویس چت آنلاین گفتینو

سرویس چت آنلاین گفتینو در واقع یک سرویس ارائه دهنده خدمات آنلاین ایرانی می باشد که این امکان وجود دارد با استفاده از این سرویس گفتگوی زنده به طور مستقیم با مشتریان خود صحبت کرد. کاربران می توانند از این ابزار پشتیبانی مفید، برای توسعه کسب و کارشان استفاده کنند. سرویس چت آنلاین گفتینو گزارش دقیقی از رفتار مشتریان سایت‌ که شامل آمار صفحات بازدید شده، لوکیشن و دستگاه های کاربری و موارد مشابه را فراهم کرد. کاربران در صورت نیاز می‌ توانند دوباره به هر یک مراجعه کنند و از این اطلاعات برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند.

سایت هوشمند گفتینو دارای چهار بخش مختلف که شامل بسته پایه، بسته استارتاپ، بسته حرفه‌ ای و بسته تجاری می باشد. باید دقت کرد که تعرفه پایه سایت گفتینو همواره به شکل رایگان قابل استفاده می باشد و در صورتی که تمایل به دریافت امکانات بیشتر باشید، می بایست هزینه بیشتری را پرداخت کنید. هر شغلی می تواند بر اساس نوع نیازش از این تعرفه‌ ها بهره لازم را ببرد.

از نظر قیمت نیز این سرویس گفتینو، برای یک اپراتور با 100 مکالمه، بسته رایگان ارائه می کند و برای تعداد اپراتور و مکالمات بیشتر این امکان وجود دارد از نسخه پولی آن استفاده کنید. گفتینو هم به عنوان سرویس چت آنلاین قدرتمند ایرانی به حساب می آید که تا به حال بیشتر از 1000 شرکت و کسب و کار آنلاین مثل دانش پژوهان، مهرینو، تحریر بازار و … از آن بهره گرفته اند. بعضی از امکاناتی که گفتینو در اختیار کاربران قرار می دهد عبارتند از:

 • داشتن گرافیک بسیار زیبا و کاربر پسند
 • دارای پاسخ های از قبل آماده و ذخیره شده
 • امکان تبادل همه محتوای متنی، تصویری و صوتی
 • قابلیت پشتیبانی در گوشی های اندروید و آی او اس
 • پس از ارسال می توان متن نوشتاری را هم ویرایش کرد.
 • نشان دادن تعداد افرادی که هم اکنون در سایت فعال هستند.
 • امکان خصوصی سازی این ابزار متناسب با طراحی سایت کاربران
 • قابلیت ایجاد فرم های سفارشی برای کاربران در زمان آفلاین بودن.
 • بسیار کم حجم و دارای سرعت بالا که سرعت صفحه وب شما را پایین نمی آورد.
 • امکان کسب اطلاعات از فعالیت کاربر مانند تعداد صفحات بازدید کرده و قرار دادن توضیحات در وب سایت

سرویس چت آنلاین رایچت

سرویس چت آنلاین رایچت

یکی از پر قابلیت ترین سرویس های چت آنلاین، سرویس رایچت می باشد، با استفاده از این سرویس، هر یک از مشتریانی که به سایت رایچت ورود پیدا می کنند، در کوتاه ترین زمان ممکن، سرویس چت آنلاین رایچت باز می شود و همین مسئله باعث ایجاد گفتگو بین مشتریان و مشاوران خواهد شد. سرویس رایچت از لحاظ خصوصی سازی بسیار قوی می باشد و کاربران می توانند لوگوی رایچت را در رنگ های مختلف و در هر قسمت از وب سایت خود قرار دهند و آن را مخفی کنند.

با استفاده از سرویس ایرانی چت آنلاین رایچت به آسانی می توان کاربران را به مشتریان همیشگی و قدرتمند خود تبدیل کرده و باعث افزایش ارتباط با مشتریان می شود. سرویس چت آنلاین رایچت به شکل کاملا واکنش گرا طراحی و تولید شده است، در نتیجه می‌ توان با استفاده از پلتفرم هایی مانند کامپیوتر شخصی، موبایل و یا تبلت، در هر مکانی که نیاز باشد از آن استفاده کرد. سرویس چت آنلاین رایچت دارای سه تعرفه رایگان، حرفه‌ ای و تجاری می باشد که کسب و کارها می‌ توانند متناسب با هر یک از نیازهایشان از آن ها بهره لازم را ببرند.

رایچت سرویس چت آنلاین پرقدرتی می باشد که در دو سال اول تولید خود توانسته است بیشتر از 3000 شغل را جذب کند از جمله شاتل، فیلیمو، آچاره و … و اطلاعات شخصی بیشتر از 21 میلیون کاربر را تحلیل و بررسی کند. کاربران می توانند از این سرویس رایچت در تمامی دستگاه های الکترونیکی مانند کامپیوتر و گوشی و برنامه های اندروید، IOS استفاده کنند.

سرویس چت آنلاین رایچت توانسته است که عملکرد موفقی داشته باشد و به کمک رایچت این امکان میسر است که مشتریان وب سایت خود را بهتر بشناسید و سپس در زمان مشخص بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، ارتباط مفیدی را برقرار کنند و سطح رضایت‌ مندی مشتریان را بالا ببرند. رایچت سرویس خود را به مدت چند روز به طور رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد تا با انجام چت آنلاین در این سرویس از انتخاب خود مطمئن شوید.

ویژگی‌ های سرویس چت آنلاین رایچت به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 • دارای ابزارهای چند زبانه
 • امکان اتصال مستقیم به تلگرام
 • امکان فراهم کردن آرشیو مکالمات
 • دارای رابط کاربری جذاب و پرکاربرد
 • امکان ارسال پیام‌ های رمزنگاری شده
 • دارای گفتگوی آنلاین لحظه‌ ای و بی درنگ
 • تنظیم پاسخ‌ های آماده و از پیش تعیین شده
 • امکان شخصی سازی و هوشمند سازی ابزارهای مختلف
 • قابل استفاده بر روی انواع مختلف سیستم های مدیریت محتوا

سرویس چت آنلاین کریسپ

سرویس چت آنلاین کریسپ

سرویس چت آنلاین Crisp، یکی از محبوب‌ ترین و پرکاربردترین سرویس های چت آنلاین در دنیا می باشد. این سرویس هوشمند برای کاربران این امکان را فراهم می‌ کند که یک ماژول چت اینترنتی را در وب سایت خودتان طراحی و پیاده سازی کنید و هم چنین با کمک این ماژول این امکان وجود دارد که ارتباطات و تعاملات‌ را با مشتریان‌ بهبود دهید و لیست ایمیل‌ های دریافتی را بالا ببرید.

ابزارهای سرویس چت آنلاین کریست در دو نسخه رایگان و پولی ارائه شده است که می‌ توان در طراحی سایت‌ از آن ها استفاده کرد. هم چنین با توجه به این که این سرویس یک سرویس خارجی می باشد، اما قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را نیز دارد و سازگاری مناسبی با هر زبانی دارد. امکانات این سرویس دارای تنوع بسیار بالایی می باشد و هم چنین بسیار کاربردی است. این مسئله باعث شده است که خیلی از کسب و کارهای ایرانی از این نسخه تجاری استقبال کنند.

سرویس مکالمه و چت آنلاین کریسپ این روزها به عنوان پرطرفدارترین ابزار چت آنلاین برای بسیاری از کاربران ایرانی به حساب می آید. این ابزار که یک سرویس خارجی می باشد، با زبان فارسی سازگاری دارد و در نسخه های رایگان امکانات خوبی متناسب با زبان فارسی در صفحات گفتگو در اختیار کاربران قرار می دهد. امکانات سرویس چت آنلاین کریسپ دارای تنوع بالایی می باشد به گونه ای که کمتر کسی می تواند از آن چشم پوشی کند.

هم چنین سرویس کریسپ با ارائه کردن یک صندوق دریافت پیام های گروهی، قابلیت پشتیبانی اینترنتی با بازدهی بالا را برای کسب و کارهای مختلف فراهم می‌ کند. سرویس چت آنلاین کریسپ دارای 6 نوع تعرفه مختلف می باشد. هر نوع کسب و کاری متناسب با امکاناتی که نیاز دارد و هزینه‌ ای که می‌ تواند پرداخت کند، می‌ تواند تعرفه مد نظرش را انتخاب کند.

بعضی از ویژگی‌ های سرویس چت آنلاین کریسپ به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 • امکان خصوصی سازی فرم چت آنلاین
 • امکان انتخاب چندین پشتیبان برای پاسخگویی
 • امکان نمایش افراد آنلاین در سایت همراه با صفحه و لوکیشن
 • قابلیت امتیاز دهی به گفتگو و ارسال نتیجه گفتگو ها به ایمیل کاربران
 • ارسال اتومات گفتگو به ایمیل کاربران در صورت ترک صفحه سایت پس از دو دقیقه
 • امکان نمایش وضعیت آنلاین و آفلاین بودن به فرم های مختلف از جمله تعیین ساعت

سرویس چت آنلاین اولارک

سرویس چت آنلاین اولارک

اولارک یک سرویس چت آنلاین بسیار پر کاربرد خارجی می باشد. olark امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربرانش قرار داده است، این امکانات شامل ارائه گزارش های لحظه به لحظه، امکان سفارشی سازی، امکان ارسال خودکار تمامی پیغام ها و هم چنین ابزارهای مدیریتی می باشد. ضمنا در این سرویس تمامی چت‌ های آنلاین انجام شده، قابل جستجو و استخراج می باشد. در نتیجه می‌ توان از اطلاعات استخراج شده برای بهبود استراتژی بازاریابی بهره برد. اولارک برای تمامی افرادی که می خواهند از این سرویس در سایت خود استفاده کنند، چند روز را به طور رایگان سرویس می دهند.

ابزارهای اولاک نیز دارای چند ویژگی مختلف می باشند که امکان سفارشی کردن سرویس چت آنلاین اولارک با سایت خود، نصب راحت، کوتاه بودن زمان بارگذاری بر روی سایت کاربران، رابط کاربری ساده و جذاب قابل ذکر می باشند. در اولارک امکان خودکار سازی فرایند نیز وجود دارد که نیازی نیست برای سوالات متداول افراد و کاربران پاسخ تکراری بدهید و این امکان وجود دارد که پاسخ ها را گروه بندی کنید و ارسال پاسخ را انجام دهید و حتی به آسانی با استفاده از این ابزار می توان مکالمات را به مشاوران دیگری واگذار نمود.

بعضی از ویژگی‌ های سرویس اولارک به شرح موارد زیر می باشد که عبارتند از:

 • دارای امکان سفارشی سازی ابزارها
 • ارائه نمودن آمار و ارقام در کمترین زمان
 • ذخیره کردن گفتگوهای کاربران و کارشناسان
 • امکان ادغام و هماهنگ کردن با گوگل آنالیتیکس
 • ارائه کردن فرم‌ برای دریافت اطلاعات پیش از شروع گفتگو
 • امکان آماده سازی گزارشات و فرستادن هر یک به ایمیل کاربران
 • ارائه نمودن پیام‌ های مشخص و از پیش تعیین شده به طور اتومات

سرویس چت آنلاین liveperson

سرویس چت آنلاین liveperson

این سرویس بیشتر برای سایت ها و شرکت هایی مناسب می باشد که حجم فعالیت کسب و کارشان زیاد می باشد و تعداد زیادی درخواست از طرف مشتریان دارند. این سرویس دارای قابلیت ticketing system می باشد، یعنی این امکان وجود دارد که پیام ها را به شکل آفلاین تایپ کنید و در مواقع لازم آن را برای مشتری ارسال کنید. نصب این سرویس بسیار ساده می باشد و همه افراد با هر سطح معلوماتی می توانند از این سرویس بهره ببرند. از دیگر ویژگی های آن می توان به ذخیره کردن مخاطبان از پیام ها و نمایش برند شرکت از طریق این سرویس اشاره کرد.

چت آنلاین برای کسب و کارهای آنلاین بسیار پر کاربرد است و دارای مزایای زیادی می باشد. به کمک چت آنلاین می‌ توان با کاربران مکالمه کرد و سبدهای خرید رها شده را کاهش داد و نرخ خرید و فروش کسب و کار خود را بالا برد. هم چنین گفتگوی زنده موجب می‌ شود اعتماد و رضایت مشتریان را جذب کنید و مشکلات و نیازهای هر یک را به خوبی شناسایی کنید و سپس عملکرد قوی و هوشمندانه‌ تری داشته باشید.

این سرویس رایگان نیست و امکان نظارت بر ارتباط با مشتریان را برای کاربران فراهم می کند. هم چنین اجازه می دهد که در زمان تصمیم گیری برای خرید محصول یا سرویس دادن به مشتریان، ارتباط برقرار شود. این سرویس در گذشته با نرم افزار فیسبوک کاملا سازگاری داشت. دیگر ویژگی های این سرویس به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

 • سازگار با برنامه های مجازی
 • دارای امکان گزارش گیری لحظه ای
 • دارای امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات
 • دارای قابلیت پشتیبانی بسیار پر قدرت
 • دارای قابلیت نمایش دادن در تلفن همراه
 • امکان استفاده از اطلاعات مشتریان برای کار در انواع بازاریابی دیگر

سرویس چت آنلاین tawk.to

سرویس چت آنلاین tawk.to

این سرویس بیشتر در سطوح سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد و طراحی آن به شکلی است که در زمینه تعامل با کاربران راه حل های متنوعی را ارائه می کند. ارائه اطلاعات به هر یک از مشتریان به شکل آنلاین برای شناسایی مخاطبان هدفمند می باشد. در واقع با این سرویس کاربران می توانند از برنامه های مجازی مانند تلگرام، اینستاگرام و … و هم چنین پیامک و گفتگوی زنده با کاربران صحبت کنندو ارتباط برقرار کنند.

اگر به دنبال یک سرویس ساده هستید که با یک صفحات سفارشی با کاربران ارتباط برقرار کنید، این ابزار بسیار کارآمد می باشد. این سرویس کیفیت خوبی دارد ولی امکانات آن در حد دیگر ابزارهای آنلاین نیست. نصب این برنامه در وب سایت بسیار راحت است و با نصب این سرویس و چت کردن آنلاین با کاربران خود می توانید IP و ISP آن را در هر کشوری که باشد، درک کنید. یکی دیگر از امکانات این سرویس، انجام گفتگو همزمان با چندین بازدید کننده و کاربر می باشد. دیگر ویژگی های آن عبارتند از:

 • امکان سفارشی کردن سایت
 • دارای قابلیت سفارشی سازی ابزارها
 • امکان استفاده از محرک برای تعامل با کاربران
 • دارای تعداد افراد آنلاین در سایت به صورت لحظه ای
 • قابلیت وصل شدن به گوشی و گفتگو از طریق موبایل
 • امکان برچسب گذاری بر روی کاربران و مکالمات مربوطه
 • امکان نصب آسان، بدون ایجاد بار اضافه بر روی وب سایت

سرویس چت آنلاین ایمبر

سرویس چت آنلاین ایمبر

سرویس چت آنلاین ایمبر با ارائه محصولاتی مانند چت آنلاین و پایگاه دانش، باعث کمک به کسب و کارها می شود و بستری را فراهم می کند تا ارتباطی دوستانه با مشتریان خود داشته باشند. در ایمبر هم با در نظر گرفتن همین موضوع، محصولاتی خلاقانه و باکیفیت ارائه می شود تا کسب و کارهای آنلاین به موفقیت های بیشتری دست یابند. تلاش مجموعه ایمبر بر این است تا تغییر و تحولات بزرگی در دنیای ارتباط با مشتریان ایجاد نماید.

در ایمبر انواع سرویس ها ارائه می شود مانند چت آنلاین (گفتگوی زنده با کاربران)، افزونه های کاربردی، مقالات آموزشی برای راهنمایی کاربران و ارائه سرویس on-premise می باشد.

سرویس چت آنلاین respond.io

سرویس چت آنلاین respond.io

respond.io یک پلتفرمی برای پیام رسانی تجاری استکه باعث ارتباط میان مشتریان و سازمان ها می شود. در واقع respond.io یک بستر پیام رسانی و سرویس چت آنلاین برای بازاریابی، فروش، پشتیبانی و مهندسی است. با استفاده از این سرویس چت آنلاین می توانید به راحتی هر پیام، ایمیل، چت وب و بحث داخلی را با مشتریان داشته باشید چرا که در این سرویس عملکردهایی وجود دارد که در هیچ سرویسی پیدا نخواهید کرد.

با این سرویس می توان پیام های انبوه ارسال کرد و هم چنین دارای پخش روتین و فوری برای خبرنامه ها، به روزرسانی رویدادها، پخش های اضطراری، هشدارهای زمان توقف و … می باشد.

سرویس چت آنلاین livechat

سرویس چت آنلاین livechat

livechat یکی از سرویس های کم هزینه و سریع برای برقراری ارتباط با کاربران است. در این سرویس چت آنلاین موجب می شود تا بسیار سریع تر به کاربران پاسخ بدهید و آن ها را به سوی خود جذب کنید. سرویس چت آنلاین livechat با داشتن ویژگی هایی مانند پشتیبانی و پاسخگویی فوری، نظر مشتریان را به خود جلب نموده است و همین طور موجب تاثیرات مثبتی بر روی فروش و خدمات محصولات شما شده است.

استفاده از سرویس چت آنلاین برای آن دسته از افرادی که در دنیای فروش اینترنتی فعالیت می کنند بسیار ضروری است و به آن ها کمک می کند تا به سودهای بیشتری دست پیدا کنند زیرا این سرویس ها باعث می شود تا کاربران سریع تر پاسخ خود را در چت دریافت کنند.

مزایای استفاده از سرویس چت آنلاین

امروزه سرویس های چت آنلاین بسیار پر کاربرد شده اند و در اکثر سایت‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بعضی از مزایای استفاده از سرویس چت آنلاین به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

ارتقای تجربه کاربری و افزایش رضایت کاربران: معمولا مشتریان از این که بدون معطلی و سریع پاسخ سوالات و مشکلات خود را دریافت می کنند، بسیار خوشحال می‌ شوند. در واقع اصلا نیازی نیست که کاربران زمان زیادی را در صف های انتظار تماس‌ تلفنی منتظر بمانند و هزینه زیادی را بابت آن صرف کنند. مشتریان این امکان را دارند که سوالات و مشکلات‌ خود را با کارشناسان مطرح کنند و سریعا پاسخ متناسب را دریافت کنند. این مسئله باعث بهبود تجربه کاربران می‌ شود و میزان رضایت مشتریان نسبت به وب سایت نیز بیشتر خواهد شد.

باید این نکته را مد نظر داشت که وقتی حرف از گفتگوی زنده می‌ شود، مشتریان این انتظار را دارند که سریعا پاسخ خود را دریافت کنند. اگر به قدر کافی در پاسخ دادن به سوالات سریع نباشیم، میزان رضایت مشتریان می‌ تواند تا حد زیادی کاهش پیدا کند که این به ضرر هر کسب و کاری می باشد.

امکان دریافت سریع پاسخ و اطلاع از نارضایتی یا رضایت مشتریان: زمانی که از راه های بازاریابی مثل تماس تلفنی، ایمیل و … استفاده می شود، در همان زمان با کاربران یا مشتریان تماس گرفته می شود و با یکدیگر حرف می زنند و اطلاعاتی را به یکدیگر منتقل می کنند. اما در سرویس چت آنلاین، چت های کاربران ذخیره می شود و این به این معنی است که کاربر می تواند به همه مشکلات و نارضایتی هایی که از سمت مشتریان در شروع گفتگو داشته اند را برطرف کنند و در واقع با دغدغه های اصلی مشتریان آشنا بشوند.

در مراحل بعدی راهنمایی هایی را بر اساس نیازهای مشتریان ارائه می کنند که این یک خصوصیت بسیار مهم در سرویس چت آنلاین می باشد. یکی دیگر از مزایای سرویس چت آنلاین، دریافت سریع پاسخ می باشد که این قبیل سرویس ها را را در مقایسه با دیگر برنامه ها مانند اینستاگرام، تلگرام و … برتری می بخشد. آمار و ارقام نشان می دهد که استفاده از برنامه ها در فضای مجازی برای دریافت اطلاعات و مشاوره حدودا چند ساعت زمان می برد ولی در سرویس چت آنلاین بیشترین حالت، 2 دقیقه است.

امکان فروش محصولات به مشتریان بین المللی: با استفاده از سرویس های چت آنلاین، امکان فروش محصولات مختلف حتی برای اشخاصی که در مکان های خیلی دوری ساکن هستند، نیز افزایش پیدا می کند. بسیاری از انسان هایی که در کشورهای خارجی زندگی می کنند و تنها راه برقراری ارتباط سریع برای هر یک از آن ها، تماس تلفنی می باشد که در واقع بسیار هزینه بر است.

استفاده از قابلیت پشتیبانی از طریق سرویس های چت آنلاین این قبیل مشکلات را برطرف کرده است و کاربران می توانند با افرادی که در کشورهای دیگر ساکن هستند و بسیار دور می باشند نیز ارتباطی گرم و صمیمی برقرار کنند و محصولات خود را تبلیغ کنند و به فروش برسانند.

مزایای استفاده از سرویس چت آنلاین

امکان صرفه جویی در صرف هزینه‌ ها و افزایش میزان کارایی: هزینه‌ های برقراری ارتباط از طریق سرویس های چت آنلاین، بسیار کمتر از تماس‌ های تلفنی و موارد شبیه به آن می باشد. مشاوره‌ های غیر حضوری و طولانی مدت، می‌ تواند هزینه‌ های فراوانی را با خود به همراه داشته باشد. از طرفی با استفاده از سرویس چت آنلاین می‌ توان با کاربران مختلف به شکل همز‌مان ارتباط برقرار کرد و بالاترین استفاده را از ظرفیت کارشناسان داشته باشند.

امکان بالا بردن اعتماد مشتریان: تمامی‌ مشاغل موفق و شناخته شده بر اساس اعتماد پایه گذاری شده‌ اند. سرویس های چت آنلاین امکاناتی را فراهم کرده اند که کاربران، هر زمان که نیاز دارند، سوالات خود را مطرح کنند. سپس در مرحله بعد کارشناس مربوط به هر یک را بررسی می‌ کنند و کاربران را راهنمایی می‌ کنند تا مشکلاتشان حل شود. پشتیبانی مناسب و پاسخگویی جزئی برای بالا بردن اعتماد مشتریان نسبت به یک کسب و کار می باشد.

امکان شناخت بهتر کاربران و نیازهای هر یک: با استفاده از سرویس های چت آنلاین به راحتی می توان اطلاعات کاربران مختلف را گردآوری کرد. باید تلاش کرد که سوالات و نیازهای مطرح شده را بررسی نمود و از دل این داده‌ ها، اطلاعات سودمندی را استخراج کرد و این که از طریق این قبیل اطلاعات، کاربران خود را به خوبی شناسایی می کنید. وقتی که شما با بررسی‌ های مختلف کاربران خود را می شناسید، دقیقا می‌ فهمید که نیاز هر کدام از آن ها چیست.

زمانی که نیاز مشتریان از سوی کاربران کشف می شود، این توانایی را دارند که تلاش‌ ها و فعالیت‌ های کسب و کارشان را در راستای رفع کردن آن‌ نیازها، متمرکز کنند. در نتیجه می‌ توانند بهترین گزینه‌ ها را برای پاسخ به هر یک از نیازها دریافت کنند. در واقع با انجام این کارها، کاربران می‌ توانند به راحتی مخاطبان خود را به مشتریان تبدیل کنند. نتیجه این کار هم افزایش هزینه بازگشت سرمایه و هم چنین افزایش میزان سودآوری کسب و کار می باشد.

امکان رقابت با سایر شرکت های بین المللی: مجله بین المللی TELUS بررسی ای بر روی چندین سایت شرکت های مهم و مطرح با هدف داشتن یا نداشتن پشتیبانی آنلاین انجام می دهند و نشان می دهد که فقط 9 درصد از این شرکت ها از سرویس های چت آنلاین استفاده می کنند و این شرکت ها تعداد بازدید کنندگان و مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود توسط این پشتیبانی مناسب، جذب می کنند و شرکت ها نیز برای افزایش میزان بازدید و پشتیبانی سریع در حال رقابت با یکدیگر می باشند.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی بهترین سرویس های چت آنلاین برای سایت و فروشگاه اینترنتی پرداختیم و سعی کردیم تمامی امکانات هر یک از سرویس ها را شرح دهیم. از شما عزیزان تشکر می کنم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید و خواهشمندم نظراتتان را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا