بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت برای خرید بلیط قطار 🚆【آپدیت 1403】✅

در این مقاله به توضیح بهترین سایت برای خرید بلیط قطار می پردازیم. همواره وقتی اسم قطار به گوشمان می خورد، به یاد جذابیت و آرامش مسافرت از طریق قطار میوفتیم. در طول مسافرت با قطار، به راحتی می توان از دل طبیعت عبور کرد و زیبایی های پیرامون اطراف را مشاهده کرد. مدت زمان مسافرت از طریق قطار بسیار طولانی می باشد و وقت زیاد را از انسان تلف می کند، اما خیلی از افراد ترجیح می دهند که تایم خود را صرف جذابیت های این سبک مسافرتی کنند. امروزه سایت های مختلفی برای خرید بلیط قطار ایجاد شده اند. لطفا تا پایان در بهترینک همراه ما باشید.

مزایا خرید آنلاین بلیط قطار

به طور کلی استفاده از سایت های اینترنتی برای خرید بلیط قطار، دارای یک سری مزایا می باشد که عبارت است از:

امکان صرفه جویی در وقت و هزینه: یکی از مزیت های خرید اینترنتی بلیط قطار، صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد. هم چنین می توان از طریق سایت های اینترنتی خرید و فروش بلیط قطار، همه مقصدهای سفر را در کمترین زمان ممکن بررسی نمود. همه مشخصات مانند ساعت های حرکت و توقف قطار تا امکانات مختلفی که در قطار برای کاربران فراهم می گردد، قبل از خرید اینترنتی بلیط قطار قابل انتخاب می باشد. در این روش نیازی به حضور فیزیکی و معطل شدن در صف های خرید بلیط نمی باشد.

می توان از توقف ها آگاه شد: در خرید آنلاین بلیط قطار نه فقط از مدت زمان مسافرت می توان اطلاعات بدست آورد، بلکه از زمان های توقف نیز می توان آگاه شد. یکی از مهم ترین مزایای سفر با قطار، دقیق بودن زمان رسیدن قطار به مقصد و عدم خرابی قطار می باشد که بعضی اوقات در سفر با اتوبوس بسیار زیاد با این مشکل مواجه می شویم.

جلوگیری از گم شدن بلیط های قطار: در صورت گم شدن بلیط قطار، می توان از سایت مربوطه دوباره بلیط جایگزین دریافت نمود. فقط لازم است که در ایستگاه راه آهن، به سیستم اینترنتی فروش بلیط متصل شوید و مجددا بلیط را دریافت کنید.

مزایا خرید آنلاین بلیط قطار

سوالات متداول در رابط با سفر با قطار را می توان مطالعه کرد: در خرید آنلاین بلیط قطار، کاربر می تواند هر سوالی که برایش پیش آمده را از طریق پشتیبانی وب سایت مطرح کند. حتی این امکان را دارد که از سوالات متداولی که در رابط با سفر، حجم بار، کنسلی بلیط قطار، مدارک لازم و … را از سایت آنلاین جویا شود.

زمان حرکت بلیط قطار را می توان انتخاب کرد: ساعت حرکت قطار بسیار مهم می باشد، چرا که زمانی که شخصی برای شهر مقصد هتل یا سوئیت رزرو می کند، می بایست این نکته را در نظر داشته باشد که چه ساعتی به مقصد می رسد و آیا می‌ تواند اتاقی در هتل را رزرو داشته باشد یا خیر؟ در نتیجه هر چه انتخاب‌ های بیشتری برای ساعت حرکت داشته باشید، خیالتان راحت تر خواهد بود.

در خرید آنلاین امکان استرداد آنلاین بلیط قطار فراهم است: وقتی که امکان خرید آنلاین بلیط قطار وجود نداشته باشد، پس دادن بلیط قطار دردسرهای مخصوص خودش را داشت. در حال حاضر این قبیل مشکلات خرید سنتی بلیط قطار کنار گذاشته شده است و این مسیر هموار گردیده است.

می‌ توانید کوپه دربست رزرو کنید: هم چنین در خرید حضوری بلیط قطار هم امکان دربست کردن کوپه قطار میسر می باشد، اما در اکثر موارد ممکن است قطار، کوپه دربست موجود نداشته باشد، اما در خرید اینترنتی بلیط قطار، کاربر می تواند برای هر زمان که تمایل دارد، کوپه را دربست رزرو کند و بهترین زمان را مطابق با شرایط خود انتخاب کند. تمامی این امکانات از طریق خرید اینترنتی بلیط قطار فراهم است.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

بهترین سایت برای خرید بلیط قطار کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده، سعی کردیم بخشی از مزایا و شرایط تهیه بلیط قطار از طریق سایت های اینترنتی را شرح دهیم. اکنون ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که بهترین سایت برای خرید بلیط قطار کدام است؟ برای یافتن جواب این سوال می توان به ادامه محتوای مقاله توجه نمود. هر یک از سایت هایی که به کار فروش اینترنتی بلیط قطار می پردازند، دارای یک سری امکانات و ویژگی ها می باشند و افراد می توانند از طریق بررسی هر یک از این امکانات، سایت مدنظرشان را دریابند.

بهترین سایت برای خرید بلیط قطار کدام است؟

در ادامه مقاله به توضیح 10 نمونه از بهترین سایت برای خرید بلیط قطار بپردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

سایت علی بابا

سایت علی بابا

امروزه خرید آنلاین بلیط قطار، باعث راحتی هر چه بیشتر سفر با قطار شده است. برای خرید اینترنتی بلیط قطار می توانید از سایت هوشمند علی بابا کمک بگیرید، ابتدا از طریق وارد کردن و نام شهر مبدا و مقصد، می‌ توانید همه قطارهای مسافرتی در مسیر مدنظرتان را بررسی کنید. با بررسی یک سری موارد مانند ساعت حرکت، امکانات قطار و بودجه می‌ توانید بهترین بلیط را انتخاب کنید و با قطعی کردن رزرو بلیط قطار و پرداخت آن، بلیط خود را به شکل آنلاین دریافت نمائید.

وب سایت علی‌ بابا با ارائه نمودن ظرفیت کامل بر روی یک سری مسیرهای پر رفت و آمد مانند تهران مشهد، تهران اصفهان، تهران شیراز و… امکان خرید سریع و راحت بلیط قطار، به خصوص در ایام اوج مسافرت مانند ایام نوروز و فصل تابستان را فراهم کرده است. همه افراد می توانند از طریق مراجعه به وب سایت علی بابا و یا نصب اپلیکیشن موبایلی اندروید یا ios علی‌ بابا، این شرایط برایشان فراهم است که با اطمینان خاطر بلیط های مسافرتی خود را از علی‌ بابا خریداری کنند.

برخی از مزایای وب سایت علی بابا عبارت است از:

 • امکان استفاده از تورهای مختلف داخلی و خارجی
 • امکان مشاهده، مقایسه و رزرو هتل‌ های خارجی
 • امکان شارژ حساب ها کاربری و خرید اینترنتی بلیط با استفاده از شارژ موجود
 • امکان ثبت نام راحت و سریع در سایت های مختلف جهت دریافت خدماتی بهتر
 • امکان دریافت مشاوره های تلفنی یا از طریق تلگرام و اینستاگرام قبل از خرید بلیط قطار
 • ارائه نمودن تقویم های قیمتی برای بلیط های پروازهای خارجی که دارای نوسان قیمت هستند
معایب وب سایت علی بابا نیز به شرح موارد ذیل است:
 • دارای یک سری وقفه های پی در پی
 • امکان خرید جداگانه بلیط رفت و برگشت قطار
 • دارای انتظارات نسبتا طولانی برای ارائه پشتیبانی تلفنی
 • امکان اطلاع رسانی ناقص در بخش فروش بلیط اتوبوس و قطار
 • مشکل در اطلاع‌ رسانی نسبت به وضعیت کنسل شدن بلیط های قطار

سایت تیک بان

سایت تیک بان

سایت رزرو بلیط قطار تیک بان، یکی از اصلی ترین سایت های خرید بلیط قطار می باشد که می توان در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین قیمت، در این سایت، بلیط هر مسیر مسافرتی که می خواهید را خریداری کنید و مهم تر این که دارای پشتیبانی 24 و دائمی می باشید. بلیط قیمت پایین قطار داخلی، لغو سریع بلیط قطار، رزرو سریع بلیط قطار و چک کردن آنی موجودی بلیط قطار، از سری ویژگی های سایت تیک بان می باشد. این امکان فراهم است که پیش از این که قطار سوت بزند بلیط قطار را از تیک بان خریداری کنید.

با ایجاد وب سایت های فروش بلیط قطار، خرید بلیط را برای همه مسافران آسان تر کرده اند و این امکان را فراهم نموده است که درخواست کنندگان به آسانی موجودی بلیط را بررسی کنند. یکی از علل اصلی استفاده متقاضیان از وب سایت های فروش آنلاین بلیط قطار، مقایسه امکانات مختلف قطارهای موجود و بررسی نمودن موجودی بلیط های قطار می باشد. کاربران این قابلیت را دارند که با مراجعه به یک وب سایت معتبر رزرو بلیط قطار، در هر زمان از شبانه روز، موجودی بلیط قطار مدنظر خود را چک کنند.

داشتن اطلاعات دقیق از موجودی بلیط ها در سفرهای خانوادگی یا دوستانه، یکی از دغدغه های مهم مسافران به حساب می آید. با وجود وب سایت های فروش اینترنتی بلیط قطار، این قبیل مشکلات تا حد زیادی برطرف شده است. در سایت تیک بان، تقاضاکنندگان می توانند با وارد نمودن مبدا، مقصد، تاریخ دقیق مسافرت و تعداد مسافران، موجودی بلیط قطار را بررسی کنند. تیک بان با داشتن تیم ورک باتجربه و متخصص دارای قابلیت پشتیبانی اینترنتی می باشد تا در جریان رزرو و خرید بلیط قطار یا اتوبوس، مسافران را در طول شبانه روز پشتیبانی کند.

سایت قاصدک 24

سایت قاصدک 24

یکی از بهترین سایت ها برای خرید اینترنتی بلیط قطار، سایتی با نام قاصدک 24 می باشد که شرکت فرش تا عرش قاصدک کارمانیا، امتیازش را در اختیار دارد. سایت خرید آنلاین بلیط قطار قاصدک 24، اولین بار فعالیت خود را از شهریور سال 1394 به طور رسمی شروع نموده است. در وب سایت قاصدک 24، همه کاربران و مسافران این امکان را دارند که بر طبق نرخ قیمت، میزان ظرفیت، نوع قطار مسافرتی یا باربری، درمیان همه قطارها جستجو کرده و بهترین مورد را پیدا کنید. برخی از امکانات سایت قاصدک 24 به شرح موارد ذیل است که عبارتند از:

 • امکان گروه بندی بلیط قطار
 • دارای بخش جدیدترین اخبار
 • دارای بخش مهم ترین پروازها
 • دارای بخش مقالات مسافرتی
 • امکان گروه بندی بلیط اتوبوس
 • امکان گروه بندی بیمه های مسافرتی از مدت 5 روز تا یک سال
 • امکان گروه بندی بلیط هواپیما (پروازهای داخلی، پروازهای خارجی)

سایت سفرمی

سایت سفرمی

وب سایت سفرمی یکی دیگر از وب سایت های ویژه فروش بلیط قطار و اتوبوس می باشد، اما این وب سایت دارای یک سری کندی ها و وقفه ها می باشد ، در نتیجه نمی توان فروش بلیط را به عنوان نقطه‌ قوت وب سایت سفرمی اعلام نمود. این وب سایت دارای رابط کاربری جذابی می باشد و  زمانی که وارد صفحه نخست این وب سایت می شوید، با یک کلیک می‌ توانید به قسمت خرید بلیط قطار بروید و مشخصات بلیط قطار را جستجو کنید. یکی دیگر از انتقاداتی که می‌ توان به سایت سفرمی داشت، صفحه‌ شلوغ آن می باشد.

هم چنین تب های خرید بلیط های دیگر سامانه‌ های حمل نقل، در یک نوار افقی در وب سایت درج شده است و این که این گزینه‌ ها در طول یک نوار عمودی در کنار فیلترهای مبدا و مقصد قرار گرفته است که ممکن است باعث سردرگمی کاربران تازه وارد شود.

وب سایت سفرمی دارای پشتیبانی 24 ساعته می باشد. همه کاربران این وب سایت با هر خرید بلیط قطار، درصدی از مبلغ بلیط را به عنوان امتیاز در حساب کاربری خود ذخیره می‌ کنند تا این امکان را داشته باشند در خرید بلیط دیگر از آن استفاده کنند. وب سایت سفرمی، اپلیکیشن موبایلی ندارد، در نتیجه تنها راه ارتباط با مسافران این وب سایت، جستجو از طریق وب سایت انجام می شود.

به طور معمول یکی از هزینه‌ های زیادی که در سفر صرف می شود، هزینه مربوط به وسیله نقلیه است. انتخاب مناسب ترین وسیله نقیله برای مسافرت می تواند تا حد زیادی میزان این هزینه‌ های اضافی را کم کند. در کل سفر از طریق قطار به نوبه خود، ارزان‌‌ تر از سفرهای دیگر از طریق هواپیما است اما هم چنان پیدا کردن مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین بلیت قطار یکی از دغدغه‌ های اصلی مسافران می باشد.

سایت الی گشت

سایت الی گشت

در طول چندین سال گذشته، شبکه های ریلی کشور، پیشرفت زیادی کرده اند و امکان مسافرت با قطار به جاهای مختلف فراهم می باشد. یکی از اصلی ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت بلیط قطار، میزان مسافتی است که مسافران می خواهند طی کنند. از دیگر فاکتورهای موثر، درجه و کلاس قطاری می باشد که انتخاب شده است.

معمولا در مسافت های پر تردد، شرکت های مختلفی با قطارهای گوناگون فعالیت می کنند که با توجه به میزان امکاناتشان، قیمت های مختلفی دارند. در نتیجه برای این که از آخرین قیمت بلیط انواع مختلف قطارها آگاه شوید، می توانید به سایت الی گشت رجوع کنید و مقصد مد نظرتان را به همراه تاریخ سفرتان تعیین کنید تا از آخرین قیمت بلیط قطار، اطلاعات لازم را بدست آورید.

ال گشت نیز مثل دیگر رقبای خود، مجموعه کاملی از پروازهای سیستمی را در طول مسافت های مختلف داخلی و بین‌ المللی همراه با مناسب ترین قیمت در اختیار مسافران قرار می دهند، هم چنین امکان رزرو نمودن بهترین‌ هتل‌ های ایران و جهان به طور همزمان وجود دارد.

از دیگر ویژگی‌ های جالب الی گشت، ارائه نمودن یک سری خدمات ویژه به همه مشتریان می باشد. این خدمات شامل ترانسفر VIP در ایران و خارج از ایران، گشت‌ های شهری مخصوص و خدمات اخذ ویزا می باشد که موجب می گردد اکثر مسافران امکان دریافت پکیج کاملی را داشته باشند. خرید اینترنتی بلیط قطار در سایت الی گشت نیز مثل دیگر وب سایت های مشابه فقط از طریق چندین کلیک ساده انجام می‌ گردد و در نهایت این امکان فراهم است بلیط خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند.

سایت سامتیک

سایت سامتیک

شرکت خدمات مسافربری هوایی، جهانگردی و زیارتی سامتیک، یکی از بهترین سایت های خرید آنلاین بلیط قطار در کشور می باشد که به طور رسمی فعالیت خود را از پاییز 1394 آغاز نموده است و به سامانه خرید اینترنتی بلیط قطار کشور اضافه کرده است و تا کنون موفق شده است که پیشرفت و خدمات بسیاری برای کاربرانش ارائه کند. تعداد زیادی از مسافران و تقاضاکنندگان از این وب سایت و خدمات بلیط فروشی آن، استقبال کرده اند و برخی از امکانات وب سایت سامتیک به شرح موارد ذیل است که عبارتند از:

 • دارای تقسیم بندی رزرو هتل
 • دارای تقسیم بندی خرید بلیط قطار
 • دارای تقسیم بندی خرید بلیط هواپیما
 • دارای تقسیم بندی خرید بلیط هواپیمای خارجی

سایت مستر بلیط

سایت مستر بلیط

وب سایت مستر بلیط به عنوان یکی از بهترین سایت های خرید بلیط قطار در ایران می باشد که فعالیت خود را به طور رسمی نخستین بار از بهمن ماه سال 1394 شروع کرده است و در شروع کارش فقط وب سایتی برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما با قیمت پایین بوده است. پس از گذشت زمان و با مشاهده علاقه مندی، هم چنین درخواست کاربران مختلف، خدمات مختلفی مانند رزرو بلیط قطار و اتوبوس را برای نخستین بار در کشور به مجموعه خود اضافه کرد.

در وب سایت مستر بلیط، خدمات خرید آنلاین بلیط قطار و اتوبوس هر روز گسترده تر شده است تا کاربران مجموعه جامعی از رزرو اینترنتی بلیط قطار های داخلی و خارجی را در وب سایت مستر بلیط در اختیار داشته باشند. مستر بلیط به تجربه کاربرانش از خرید آنلاین اهمیت زیادی می دهد و تمام تلاشش را برای داشتن خدماتی جامع، سریع و ارزان به بهترین شکل ممکن توزیع می کند. برخی دیگر از امکانات سایت مستر بلیط به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • دارای تقسیم بندی قطار شامل قطار داخلی و قطار خارجی
 • دارای تقسیم بندی پروازهای داخلی و پروازهای خارجی هواپیما
 • دارای تقسیم بندی اتوبوس شامل اتوبوس داخلی و اتوبوس خارجی

سایت رجا

سایت رجا

سایت خرید آنلاین بلیط قطار رجا در شروع کار خود، سهام صد درصد دولتی را در اختیار داشت و متعلق به راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد. پس از آن در جهت تحقق اصل 44 قانون اساسی، بر طبق مصوبه هیئت وزیران و با تکیه بر ابلاغیه سازمان خصوصی سازی، تمام حقوق مالکانه شرکت مسافربری رجا، به سازمان تأمین اجتماعی  واگذار گردید.

در حال حاضر شرکت رجا در تلاش است تا با استفاده از تخصص و تجربه نزدیک به 1100 نیروی متخصص در زمینه‌ های مختلف مدیریتی، پژوهشی، طراحی، مهندسی، بهره‌ برداری، خدمات‌ رسانی، برنامه ریزی و تعمیرات از طریق امکانات موجود، شرایط مناسبی را برای مسافران و گردشگران فراهم نموده است.

سایت فلایتیو

سایت فلایتیو

وب سایت فلایتیو هم یکی دیگر از بهترین سایت های خرید بلیط قطار می باشد که فعالیت خود را به شکل تخصصی از بهمن ماه سال 1394 شروع کرده است. از سری خدمات وب سایت فلایتیو می توان به فروش آنلاین بلیط قطارهای داخلی و خارجی، به صورت رفت و برگشت اشاره نمود.

هدف وب سایت فلایتیو تبدیل شدن به یکی از بزرگترین سامانه  های خرید و رزرو اینترنتی بلیط هواپیما، قطار و هتل در کشور و در سرتاسرخاورمیانه در آینده ای نزدیک می باشد. این شرکت دارای تیم پشتیبانی 24 ساعته و ماهر می باشد و می توانند در هر تایم از شبانه روز، سوالات کاربران و خریداران را پاسخ گو باشند. برخی دیگر از امکانات سایت فلایتیو به شرح موارد ذیل است که عبارتند از:

 • دارای دسته بندی بلیط قطار
 • دارای دسته بندی بلیط اتوبوس
 • دارای دسته بندی پروازهای داخلی
 • دارای دسته بندی پروازهای خارجی
 • دارای بخش بهترین مقاصد گردشگری
 • دارای دسته بندی هتل های داخلی و خارجی

سایت تی چارتر

سایت تی چارتر

وب سایت تی چارتر در واقع یکی دیگر از موتورهای جستجو برای خرید بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما می باشد که در فروش بلیط قطار یا اجاره خودرهای مختلف در خارج از کشور نیز فعالیت دارد. این وب سایت فعالیت خود را از سال 1394 شروع کرده است و تقریبا 5 سال است که درحال فعالیت است. در واقع این موتور جستجو به عنوان فروشنده مستقیم نمی باشد و برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار، مسافر را به فروشنده اصلی وصل می‌ کند.
سایت تی چارتر دارای رابط کاربری ساده و قابل فهمی می باشد، اما جای پیشرفت دارد. هم چنین کاربران تازه کار یا حرفه‌ ای در کار کردن با سایت یا اپلیکیشن تی چارتر مشکل زیادی نخواهند داشت. پشتیبانی 24 ساعته در این وب سایت از طریق پیامک، تلفن و ربات های مجازی انجام می‌ گردد.

نکات ضروری در خرید آنلاین بلیط قطار

در زمان خرید اینترنتی بلیط قطار، می بایست به یک سری نکات توجه نمود. جریان عملیات فروش بلیط قطار در سامانه‌ های آنلاین به صورت یک پروسه آسانی می باشد و با کمترین اطلاعات هم می توان بلیط خود را تهیه کرد. برخی دیگر از نکات ضروری به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • مجموعه معلوماتی که برای خرید بلیط آنلاین نیاز می باشد شامل: نام و نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد فرد تقاضا کننده، این داده ها را نمی توان به شکل ناقص وارد کرد و می بایست به طور دقیقی وارد شوند. در کشورهای مختلف، افراد برای خرید بلیط قطار باید به جای وارد کردن کد ملی، شماره گذرنامه را وارد می کنند.
 • هنگام خرید آنلاین بلیط قطار، آن دسته از خانم ها و آقایانی که قصد دارند تنها سفر کنند، می توانند کوپه ویژه خانم ها یا کوپه مخصوص به آقایان را انتخاب کنند. اما باید به این نکته توجه نمود که خانم هایی که فرزند پسر شش سال به بالا دارند، به هیچ وجه نمی توانند از کوپه خانم ها استفاده کنند و می بایست بلیط عادی را تهیه کنند.

نکات ضروری در خرید آنلاین بلیط قطار

 • علاه بر خرید بلیط مسافران، امکان این وجود دارد که برای جا به جایی خودرو، بلیط حمل خودرو را تهیه کنید. ممکن است شرایطی پیش آید که تعداد مسافران کمتر از گنجایش یک کوپه 4 نفره باشد، مسافران و گردشگران می بایست برای راحتی بیشتر در طول سفر، گزینه کوپه دربست را انتخاب کنند.
 • این امکان وجود دارد با انتخاب گزینه بلیط دو طرفه، بلیط برگشت قطار خود را نیز هم ‌زمان خریداری نمود.
 • بر طبق قانون های راه آهن جمهری اسلامی ایران محدودیت سنی بیشتر از 17 سال جهت افراد مجرد برای ورود به قطار در نظر گرفته شده است.
 • بعد از ثبت نمودن اطلاعات در سامانه فروش بلیط می توان بلیط  را پرینت گرفت و در صورت لزوم، بلیط چاپ شده را به مامور قطار تحویل دهید.
 • هنگام آماده شدن برای سفر نیز می بایست مدارک شناسایی را با خود همراه داته باشیم

فاکتورهای بررسی سایت‌ های خرید بلیط آنلاین

با توجه به این که قطار به عنوان یک وسیله حمل و نقل قدیمی در ایران به حساب می آید، دارای تعداد زیادی کارگزاری نیز می باشد، اما مشکل اینجاست که دائما در فصل های شلوغ سال مثل فصل تابستان و نوروز که زمان اوج مسافرت های تعطیلی می باشد، برای تهیه بلیط قطار، با مشکل روبرو می شویم. به همین دلیل توصیه می شود که به صورت آنلاین و غیر حضوری بلیط تهیه کنیم که هم چنان با توجه به تقاضای بالایی که برای قطار وجود دارد، کمبود ظرفیت قطارهای ریلی حس می شود.

نکته ای که باید توجه کنیم، اولین قدم‌ برای مسافرت، خرید بلیط می باشد. تنوع بالای بلیط‌ ها و خرید راحت از جمله مزیت هایی می باشد که شرکت‌ های متعددی آن را در اختیار مسافران قرار می‌ دهند. خدمات پس از فروش بلیط و پشتیبانی 24 ساعته، نقطه عطف کسب و کارهای این‌ چنینی می باشد. به عنوان مثال، در شرایطی که پرداخت ناموفق بوده است یا قصد کنسل کردن بلیط خود را داشته باشید، تماس با پشتیبانی می‌ تواند به آسانی شما را از سردرگمی نجات می دهد.

فاکتورهای بررسی سایت‌های خرید بلیط آنلاین

یک سری وب سایت‌ ها در این مقاله، از میان بهترین شرکت‌ های ارائه دهنده‌ خدمات حمل و نقل ذکر شدند و معیارهای زیر برای مقایسه‌ هر یک از آن ها در نظر گرفته‌ شده است که عبارتند از:

 • تنوع زیاد و قیمت مناسب
 • خدمات پس از فروش بلیط قطار
 • رابط کاربری راحت و سهولت در جستجو
 • اپلیکیشن موبایل برای دسترسی راحت و سریع
 • دارای نماد مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از وزارت معدن، تجارت و صنعت

مزایا و معایب مسافرت با قطار

به طور کلی مسافرت از طریق قطار دارای یک سری مزایا می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

قطار دارای امنیت می باشد: یکی از مزایای مهمی که در مسافرت با قطار دیده می شود، امنیت قطار می باشد و  از امن‌ ترین وسیله های حمل‌ و نقل به حساب می آید. احتمال بروز خرابی و تصادف در ریل راه‌ آهن در قیاس با دیگر وسایل، بسیار کمتر می باشد. قطار، ترافیک ندارد و در هوای برفی، بارانی و مه محدودیتی وجود ندارد.

فضای زیادی برای حمل بار دارد: وقتی که برای مسافرت با قطار آماده می‌ شویم، نیازی نیس دغدغه حجم وسایلی که با خود به سفر می‌ بریم را داشته باشیم و هر چه را که لازم است را می توان با خود ببریم. به طور معمول مسافران اجازه دارند که چمدان‌ های خود را بدون صرف هیچ گونه هزینه‌ در قطار قرار دهند و با خود ببرند. به آسانی چمدان‌ های مسافران در قفسه‌ های بالای سرشان جای داده می شود، بدون این‌ که نیاز باشد هزینه اضافی پرداخت کنند.

مزایا و معایب مسافرت با قطار

می توان از دیدن مناظر هیجان‌ انگیز و طبیعی لذت برد: همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، یکی از هیجان‌ انگیزترین مزایای سفر با قطار، دیدن منظره های طبیعی و لذت بخش می باشد. با توجه به موقعیت مکانی که ریل‌ ها دارند، از پنجره قطار منظره‌ هایی قابل مشاهده می باشند، که با هیچ وسیله نقلیه دیگری قابل رویت نمی باشند. اگر قصد سفر با قطار را دارید، به گونه ای برنامه‌ریزی کنید که در طول روز داخل قطار باشید تا حتماً از دیدن منظره های مختلف در طول سفر لذت ببرید.

در سفر با قطار به محیط زیست یاری برسانید: قطار آلودگی بسیار پایین تری در مقایسه با دیگر وسایل حمل‌ و نقل دارد و در نتیجه اثر منفی کمتری بر روی آب‌ و هوا می گذارد. بنابراین اگر با قطار مسافرت می کنید، مسافرت سبزی را تجربه می‌ کنید که به محیط زیست آسیب جدی وارد نمی‌ کند.

سفر با قطار راحت می باشد: یکی دیگر از مزایای سفر با قطار، راحتی هر چه بیشتر مسافران است. برای مقصد مورد نظر خود، قطارهای متفاوت در ساعت‌های مختلف یافت می شود که می‌ توان آن را انتخاب نمود. دسترسی به ایستگاه‌ های راه‌ آهن، راحت است. امکان مسافرت خانوادگی فراهم است و می‌ توان کوپه‌ ای را به صورت کامل برای خانواده خود تهیه کنید.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین سایت برای خرید بلیط قطار پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که ویژگی ها و قابلیت های هر یک از سایت های اینترنتی خرید بلیط قطار را شرح دهیم. از شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

لطفا امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا