بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت آموزش تایپ 10 انگشتی⌨️【آپدیت1403】✅

در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به موضوع تایپ سریع بپردازیم و بهترین سایت آموزش تایپ 10 انگشتی را برای شما معرفی کنیم. تایپ یکی از مهارت هایی است که لازم است تمام افراد آن را بیاموزند اما تایپ 10 انگشتی بیشتر برای افرادی لازم است که به صورت مستمر با کامپیوتر و تابپ سروکار دارند بنابراین باید در زمینه تایپ سریع باشند تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود. در این مقاله سایت هایی را معرفی خواهیم کرد که تایپ را به صورت رایگان می آموزند، برای اطلاعات بیشتر در مورد این سایت ها، لطفا تا انتها همراه ما در بهترینک باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت ترجمه آنلاین متن در 1403

تایپ 10 انگشتی در چه مشاغلی نیاز است؟

در حقیقت تایپ 10 انگشتی یکی از مهارت های مهمی است که در سال های اخیر بسیار پرطرفدار شده و افراد زیادی به دنبال یادگیری آن می باشند. یادگیری تایپ 10 انگشتی برای تمام مشاغل می تواند به عنوان یک مزیت مهم حساب شود، اما تعدادی از مشاغل هستند که برای موفقیت در آن ها حتما باید به تایپ مسلط باشید مانند کار منشی گری، مترجمی، خبرنگاری و … در غیر این صورت نمی توانید کار را به درستی انجام دهید. در ادامه این بخش، برخی از مشاغلی که نیاز دارد به تایپ مسلط باشید را توضیح می دهیم.

نویسنده ها: افرادی که به عنوان نویسنده در مشاغلی مانند نوسنده کتب و جزوات آموزشی فعالیت می کنند و با تایپ به صورت مستقیم در ارتباط هستند، باید به تایپ 10 انگشتی مسلط باشند، این کار باعث می شود تا کارها را با سرعت بیشتری انجام دهند و در زمان خود صرفه جویی کنند.

تولید کننده محتوا: افرادی که محتوا تولید می کنند و یا مقاله نویسان افرادی هستند مطالب مفیدی را در بستر وب نوشته و آن را منتشر می کنند تا افراد دیگری هم از آن استفاده کنند. این افراد بیشتر درآمدشان از طریق تایپ است، بنابراین حتما نیاز است که به تایپ 10 انگشتی مسلط باشند تا درآمد بیشتری کسب کنند.

تایپ 10 انگشتی در چه مشاغلی نیاز است؟

وکلا: یکی از مشاغلی که نیاز دارد تا فرد به تایپ 10 انگشتی مسلط باشد، وکیل ها هستند، آن ها برای تایپ دفاعیه های خود باید به تایپ تسلط داشتخه باشند تا این کار با سرعت بیشتری انجام شود. هر چند که بیشتر وکلا برای خود تایپیست استخدام می کنند تا این کار را به او وگذار نمایند اما در برخی شرایط نیاز است که خودشان هم این کار را با سرعت انجام دهند.

آموزگاران و اساتید دانشگاهی: مهم است که یک استاد دانشگاه به تایپ مسلط باشد، حتما از خودتان می پرسید که این کار چه مزیتی برای استاد دانشگاه یا معلمان دارد؟ در طول سال تحصیلی امتحانات بسیاری توسط اساتید و معلمان طراحی می شود، در این شرایط اگر آن ها به تایپ 10 انگشتی مسلط باشند این کار به سرعت بیشتری انجام می شود، از آن جهت که اساتید دانشاه نمی توانند تایپ سوالات را به فرد دیگری واگذار نمایند، هم چنین یک استاد یا معلم در شغلی که دارد مقاله های علمی بسیاری را ارائه می دهد که تمام آن توسط خودشان تایپ می شود.

بهترین سایت آموزش تایپ 10 انگشتی کدام است؟

برای این که با بهترین سایت آموزش تایپ 10 انگشتی آشنا شوید، تصمیم گرفتیم تا این سایت ها را در این مقاله برای شما معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشد. این سایت ها به شما کمک می کنند تا تایپ سریع را بدون این که به کلاس بروید بیاموزید. در ای مقاله سایت های تمرین تایپ ده انگشتی را برایتان گردآوری کرده ایم شما با تمرین و آموزش به راحتی می توانید با این آموزش ها در شغل یا روند تحصیلی تان پیشرفت کنید.

بهترین سایت آموزش تایپ 10 انگشتی کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین سایت آموزش تایپ 10 انگشتی و یا سایت تمرین تایپ قصد داریم تا 10 سایت را به شما معرفی کنیم. برای اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

تایپو

تایپو

یکی از کامل ترین سامان های هوشمند آموزش تایپ 10 انگشتی، سایت تایپو است. این سایت شما را به یک تایپیست حرفه ای تبدیل می کند. در سایت تایپو، بهترین و موثرترین روش های آموزش تایپ 10 انگشتی فارسی و انگلیسی وجود دارد که در زمان کمی آن ها را به شما می آموزد. این سایت آموزش تایپ نزدیک به 2 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و امکانات بسیاری را برای کاربران فراهم کرده است و همواره در حال افزودن قابلیت های بیشتر است. سایت تایپو به گونه ای طراحی شده تا یادگیری تایپ با سرعت و به راحتی برای علاقه مندان اتفاق بیافتد.

این سایت دارای مجیط کاربری بسیار جذابی است که با یک بار استفاده متوجه جذابیت آن می شوید. یادگیری تایپ با تایپو مانند یک بازی سرگرم کننده است که شما را به ادامه این راه علاقه مندتر می کند. سایت تایپو دارای یک بخش گزارش گیری حرفه ای است که با استفاده از این بخش می توانید مدت زمان تمرین روزانه، وضعیت پیشرفت و موارد دیگری را در قالب نمودارهای متفاوتی مشاده کنید. هم چنین این سایت یک بخش تست سرعت تایپ و رقابت دارد که برای کاربران بسیار جذاب می باشد که در این بخش علاوه بر رقابت، با دیگر تایپیست ها هم در ارتباط خواهید بود.

تایپون

تایپون

تایپون از بهترین سایت های آموزش آنلاین تایپ 10 انگشتی است. در این سایت  تایپ سریع فارسی و انگلیسی آموزش داده می شود تا کاربر به راحتی و بدون نیاز به تغییر موقعیت مکانی از آن ها استفاده کند. برای استفاده از این سایت نیازی به نصب نرم افزار نیست و تمام آموزش ها به صورت آنلاین ارائه می شود. سایت تایپون دارای رابط کاربری جذاب و سرگرم کننده است تا به صورت بازی تایپ را به کاربر بیاموزد. یکی از ویژگی های سایت تایپون، گزارش هایی است که از دقت و سرعت شما در زمان تمرین تهیه می کند و آن را به شما نشان می دهد.

دوره های آموزشی متنوعی در این سایت وجود دارد تا آموزش تایپ را به صورت تخصصی به کاربر و علاقه مندان به این سایت آموزش دهند. این دوره های شامل دوره آموزش تایپ فارسی، دوره آموزش انگلیسی و دوره آموزش تایپ اعداد است.

یوتایپ

یوتایپ

یوتایپ اولین وب سایت ایرانی برای آموزش تایپ 10 انگشتی است که در هر دو زبان فارسی و انگلیسی را از مبتدی تا حرفه ای به کاربر و علاقه مندان آموزش می دهد. در این سایت یادگیری تایپ برای کاربر راحت و لذتبخش است به طوری که همانند یکی بازی جذاب کامپیوتری می توانید تایپ را در این سایت بیاموزید، برای یادگیری در یان سایت هیچ نیازی به دانلود نرم افزار نیست و شما به صورت آنلاین آموزش ها به شما ارائه می شود و هم چنین با گزارش های تحلیلی می توانید وضعیت یادگیری و پیشرفت خود را ببینید.

در سایت یوتایپ بخش هایی وجود دارد به عنوان تست سرعت تایپ که می توانید در آن جا سرعت تایپ تان را بسنجید. علاوه بر این دوره های آموزش تایپ متنوعی در این سایت وجود دارد که برای موفقیت بیشتر در تایپ توصیه می شود که از آن ها استفاده کنید. این دوره ها شامل:

  • آموزش تایپ اعداد
  • آموزش تایپ فارسی
  • آموزش تایپ 10 انگشتی انگلیسی
  • آموزش تایپ 10 انگشتی برنامه نویسی

همتایپ

همتایپ

همتایپ یکی از سایت های آموزش رایگان تایپ 10 انگشتی است که کاربران و علاقه مندان می توانند از خدمات و آموزش های آن با پرداخت مبالغ ناچیزی استفاده کنند. در این سایت آموزش تایپ 10 انگشتی فارسی و انگلیسی با ساده ترین و سریع ترین روش ها آموزش داده می شود، هم چنین در این سایت بخشی وجود دارد که تایپ را به صورت رایگان به کاربر می آموزد. آموزش های این سایت کاملا با توجه به اصول و کارشناسی شده است یعنی در ابتدا با کلمات بسیار ساده آموزش ها را ارائه می دهد تا با حرکت های آهسته تایپ را بیاموزید و بعد به تایپیست حرفه ای تبدیل شوید.

در این نرم افزار بعد از هر درس گزارش عملکرد کاربر نمایش داده می شود تا کاربر از میزان خطاها و تعداد کلمه هایی که تایپ شده اطلاع داشته باشد و با تکرار همان درس میزان پیشرفت خود را به میزان قابل توجهی بالاتر ببرد. در این سایت بخشی با عنوان تست سرعت تایپ وجود دارد که به کمک متن های واقعی می توانید تمرین کنید و سرعت تایپتان را بالاتر ببرید. دوره های مختلفی در این سایت به کاربران ارائه می شود که شامل:

  • دوره یادگیری تایپ فارسی
  • دوره یادگیری تایپ انگلیسی
  • دوره یادگیری تایپ سریع اعداد

وی تایپ

وی تایپ

وی تایپ سایت آموزش تایپ 10 انگشتی است که فعالیت خود را از سال 1395 آغاز کرده است و تمام آموزش های آن به صورت رایگان و تعاملی و آنلاین است که به صورت مرتب به روز رسانی می شود. در این سایت تمام دوره های آموزشی به صورت خودآموز و آنلاین برگزار می شود. سایت وی تایپ دارای رابط کاربری بسیار ساده و کاربردی است تا برای کاربران جذاب و کارآمد باشد. آموزش هایی که در این سایت ارائه می شود شامل دوره آموزش تایپ فارسی و انگلیسی و تایپ اعداد است.

همین طور بخشی برای تست سرعت تایپ فارسی و انگلیسی و ترکبیی وجود دارد که با انجام دادن این تمرین ها در انتها میزان دقت و اشتباهات تان نمایش داده می شود تا با رعایت کردن نکات مهم به تایپیست های حرفه ای تبدیل شوید. علاوه بر این ها در سایت وی تایپ می توانید تمرین تایپ شخصی سازی شده داشته باشید یعنی به صورت نامحدود با متن های شخصی سازی شده تمرین کنید تا میزان سرعت، دقت، بیشترین و کم ترین خطا به شما نمایش داده شود.

تایپ کده

تایپ کده

سایت آموزش تایپ 10 انگشتی تایپ کده در واقع سایتی است با رابط کاربری زیبا و کاربردی که هدف آن از طراحی این سایت، آموزش رایگان تایپ فارسی و انگلیسی به علاقه مندان است. آموزش تایپ در این سایت از ابتدایی ترین مراحل شروع می شود و آموزش ها کاملا به صورت جذاب طراحی شده است و شما همانند یک بازی تایپ را می آموزید و در انتها به یک تایپیست حرفه ای تبدیل می شوید.

سایت تایپ کده ویژگی هایی دارد که آن را ازسایر سایت ها متمایز نموده، آموزش تایپ کاملا به صورت سرگرم کننده طراحی شده، تمامی نکات مانند طرز قرار گرفتن دست ها روی کیبورد آموزش داده می شود، سطوح مختلفی برای آموزش تایپ در نظر گرفته شده است تا کاربر تمرین مداوم داشته باشد، برای این که تمام افراد از آن استفاده کنند این امکان وجود دارد تا فونت، رنگ، سایز و … آن را تغییر دهید، این قابلیت وجود دارد تا با فعال کردن آن صدای کیبورد با تایپ صحیح و غلط شما تغییر کند، هم چنین با ثبت نام در سایت تمام اطلاعات مربوط به تایپ شما قابل مشاهده و تحلیل است.

Ratatype

Ratatype

ratatype یکی از سایت هایی است که به طور رایگان می توانیم تایپ 10 انگشتی انگلیسی را در آن بیاموزیم. در این سایت یادگیری تایپ انگلیسی پیشرفت می کند و مهارت های ارزشمندی را در تایپ با کیبورد می آموزیم. چنان چه می خواهید در جایی مشغول به کار شوید و یا این که تمایل دارید تا بدانید سرعت تایپ تان چی میزان است، در قسمت تست سرعت تایپ آنلاین این سایت می توانید این کار ار انجام دهید.

امکاناتی در سایت ratatype فراهم شده تا بتوانیم گروه هایی برای رقابت با دوستان تشکیل دهیم و با حالت بازی تایپ کنیم و به این روش تایپ 10 انگشتی را بیاموزیم. در این شرایط با تایپ کردن می توانیم سکه به دست آوریم و قهرمانان جدید بخریم که این موضوع بسیار سرگرم کننده است و شما همچنان که در حال لذت بردن از بازی تایپ هستید، مهارت تایپ کردنتان هم بهتر می شود.

Typingclub

Typingclub

سایت typingclub از بهترین سایت ها برای آموزش تایپ انگلیسی است. شما با استفاده از این سایت به راحتی و بدون صرف هزینه می توانید تایپ 10 انگشتی انگلیسی را بیاموزید. با استفاده از سایت typingclub نیازی به تغییر مکان و رفتن به آموزشگاه های حضوری نیست. برای استفاده از این سایت توصیه می شود در ابتدا یک اکانت برای خودتان بسازید و بعد شروع به تایپ نمایید. یکی از ویژگی های این سایت که باعث افزایش جذابیت آن شده، بازی ها و توصیه ها و گرافیک آموزش است که موجب می شود تا افراد برای ادامه یادگیری مشتاق تر شوند.

Typing.com

Typing.com

این سایت آموزش تایپ 10 انگشتی به شما کمک می کند تا مهارت های ضروری برای تایپ را بیاموزید، علاوه بر این آمادگی فنی، آمادگی شغلی، مبانی کدنویسی و … را به صورت رایگان می آموزید. برنامه درسی جامعی برای تمام سطوح مهارت در نظر دارد تا تمام افراد با هر میزان مهارتی که دارند از آموزش های این سایت استفاده کنند.

علاوه بر آموزش و تست سرعت تایپ که در سایت Typing.com وجود دارد، بر سرعت تایپ شما نظارت می شود، تست های زمان بندی شده وجود دارد که با انجام آن ها متوجه می شوید که چه میزان پیشرفت کرده اید و در چه حروفی اشکال دارید، از طرفی وجود این تست های زمان بندی شده کمک می کند تا مهارت شناخت تان کیبوردتان بیشتر شود.

Typing academy

Typing academy

سایت دیگری که برای تایپ 10 انگشتی می توانیم از آن استفاده کنیم، سایت Typing academy می باشد. در این سایت آموزش تایپ کاملا رایگان انجام می شود، بنابراین نباید هیچ بهانه ای برای یادگیری داشته باشیم. در این سایت امکانی فراهم شده تا با تایپ، سرعت تایپ خودتان را بدانید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. سایت Typing academy به کاربران خود امکان می دهد تا مهارت های تایپ خود را ارتقا بخشند. اگر در مورد این سایت و یا نحوه تایپ و موضوعات دیگر، سوالی داشتید، در قسمت مشخصی از سایت می توانید سوالات خود را مطرح نمایید تا پاسخ آن را ارسال کنند.

در این سایت برای تمام افراد چه نیمه حرفه ای و چه افرادی که تازه قصد شروع یادگیری تایپ 10 امنگشتی را دارند، آموزش های جامع وجود دارد. این آموزش ها برای افرادی که در مراحل اول یادگیری هستند، از پایه شروع می شود تا به درستی با اطول و قوانین قرار گرفتن انگشتان روی کیبورد آشنا شوند. علاوه بر این، به عنوان کاربر ثبت نام شده می توانید تا 10 درس تایپ سفارشی ایجاد کنید تا نیازهای تایپ تان کامل برطرف گردد.

مهم ترین ترفندهای افزایش سرعت تایپ

بعد از معرفی سایت های آموزش تایپ 10 انگشتی، در این بخش می خواهیم به توضیح ترفندهایی بپردازیم که با رعایت کردن آن ها سرعت تایپ تان بیشتر می شود. البته بهتر است این موضوع را همواره در یاد داشته باشید که که انجام این ترفندها به صورت یک شبه سرعت تایپ شما را بیشتر نمی کند بلکه نیاز به تمرین و تکرار دارد. در ادامه این ترفندهای مهم را توضیح می دهیم.

  • در ابتدا بهتر است در سایت هایی که معرفی کردیم تایپ 10 انگشتی را ببینید و آشنایی نسبت به آن داشته باشید.
  • در مرحله بعد باید از میزان سرعت تایپ تان مطلع شوید، برای این کار به قسمت تست سرعت تایپ سایت های آموزش تایپ مراجعه کنید.
  • در مرحله سوم نقاط ضعف تان را بشناسید، معمولا با چند بار تایپ در این سایت ها اطلاعاتی در مورد تایپ شما نمایش داده می شود که با توجه به آن می توانی د به راحتی به مشکلاتی که در تایپ انجام می دهید آگاه شوید و آن ها را تکرار نکنید.

مهم ترین ترفندهای افزایش سرعت تایپ

زمان تایپ اصلا عجله نکنید، مهم این است که شما کلمات را به درستی تایپ کنید نه به سرعت، زیرا در ابتدا که شروع به تایپ می کنید، ممکن است به دلیل سرعت بالا کلمات اشتباه تایپ شوند. اگر در زمان تایپ دقت و تمرکز داشته باشید و جای حروف را به درستی نگاه کنید با مرور زمان سرعت تان بیشتر می شود و بدون نگاه به صفحه کیبورد می توانید تایپ کنید.

از تکرار و تمرین غافل نشوید، هر زمان که وقت خالی داشتید، تایپ را تکرار کنید زیرا این کار حافظه عضلانی را تقویت می کند. شاید فکر کنید که تکرار تایپ می تواند کاری بیهوده و وقت گیر باشد، اما اکثر تایپیست ها با همین تکرار و تمرین به یکی از تایپیست های حرفه ای تبدیل شده اند. ترفند دیگری که برای تایپ سریع باید به آن دقت کنید، نحوه نشستن پشت سیستم کامپیوتر است. بد نشستن باعث می شود که زودتر خسته شده و از کار دلزده شوید، هم چنین باعث آسیب به ستون فقرات و مهره های گردن می شود که خسارتی جبران ناپذیر است.

برای افزایش سرعت تایپ بعد از این که کمی حرفه ای شدید و جای حروف را یاد گرفتید، به صفحه کیبورد نگاه نکنید. این کار معمولا توسط افراد مبتدی انجام می شود که دائما در حال نگاه به مانیتور و کیبورد هستند، این کار سرعت انجام تایپ را بسیار پایین می آورد. در ابتدا ممکن است وسوسه شوید و به کیبورد نگاه کنید اما بدانید که این کار از حرفه ای شدن شما جلوگیری می کند. پس تمرین کنید که بدون نگاه به کیبورد تایپ کنید. این آموزش ها به صورت کامل و جذاب در سایت های آموزش تایپ 10 انگشتی وجود دارد.

مزیت تمرین تایپ ده انگشتی رایگان و یادگیری در چیست؟

اگر شغلی که دارید با تایپ سروکار دارد باید بدانید که مهم ترین کار برای شما یادگیری تایپ 10 انگشتی است، زیرا با یادگیری آن می بینید که کارهایتان با سرعت بسیار بالایی انجام می شود. اگر تولید کننده محتوا و مقاله نویس سایت هستید یا به عنوان تایپیست در شرکتی مشغول به کار می باشید، ممکن است که از شما بخواهند 200 کلمه را در یک ساعت و نیم آماده کرده و تحویل بدهید، در این شرایط اگر بخواهید به صورت 2 انگشتی تایپ کنید و مدام نگاه تان به کیبورد باشد، نتیجه مطلوب را نخواهید گرفت و زمان را از دست می دهید.

امروزه با توجه به این که تمام کارهای با کامپیوتر انجام می شود و کم تر شغلی را می توان پیدا کرد که به کامپیوتر ربطی نداشته باشد، پس عقلانی است که تایپ تان را سریع تر کنید، با یادگیریی تایپ 10 انگشتی در سایت هایی که معرفی کردیم، احساس خوبی از کار با کامپیوتر و تایپ خواهید داشت. علاوه بر این موضوعاتی که گفتیم، مزیت هایی که تایپ 10 انگشتی دارد شامل:

افزایش سرعت و کاهش خستگی: اولین مزیتی که تایپ با 10 انگشت برای تایپیست دارد، افزایش سرعت تایپ است با این روش در مدت زمان محدودی تعداد کلمات بالایی را تایپ خواهید کرد. از آن جا با یادگیری تایپ 10 انگشتی دیگر نیازی نیست که به کیبورد نگاه کنید، پس کم تر خسته می شوید و بیشتر کار می کنید. اگر یک مقاله نویس باشید مسلما درآمد بیشتری با تایپ 10 انگشتی به دست می آورید.

مزیت یادگیری تایپ 10 انگشتی چیست؟

یادداشت برداری سریع: زمانی که به تایپ 10 انگشتی مسلط باشید، اگر در یک سمینار یا کلاس آموزشی شرکت کنید و همراه خودتان لپ تاپ داشته باشید به سرعت می توانید نکات مهم را تایپ کنید بدون این که به کیبورد نگاهی داشته باشید. در این کلاس ها اگر بخواهید از قلم و کاغذ استفاده کنید، مدام باید چشمتان بین برگه و سالن در حال گردش باشد اما با تایپ 10 انگشتی نیازی نیست که به کیبورد نگاه کنید و این موصوع باعث افزایش سرعت و تمرکزتان می شود.

کاهش اشتباهات تایپی: زمانی که با دو انگشت تایپ می کنید و به کیبورد تسلط ندارید، کلمات و حروفی را به اشتباه تایپ می کنید که برخی از افراد برای جلوگیری از این اشتباهات، مدام در حال نگاه به کیبورد و مانیتور هستند که این کار بسیار خسته کننده است. مزیت دیگری که تایپ 10 انگشتی به همراه دارد، کاهش این اشتباهات تایپی است زیرا به صفحه کیبورد تسلط دارید و بروز این اشتباهات کم تر رخ می دهد.

کلام آخر

بسیار متشکرم از افرادی که ما را تا انتهای مقاله بهترین سایت آموزش تایپ 10 انگشتی همراهی کردند. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با سایت های آموزش تایپ آشنا کنیم. در ادامه مقاله توضیح دادیم که تایپ 10 انگشتی برای چه مشاغلی نیاز است و ترفندهای افزایش سرعت تایپ را توضیح دادیم. هم چنین در ادامه مقاله گفتیم که یادگیری تایپ 10 انگشتی چه مزایایی دارد. امیدوارم که مطالب گفته شده در این مقاله برای تان مفید باشد و مورد استفاده تان قرار بگیرد. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید لطفا برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 17 =

دکمه بازگشت به بالا