بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر ✏【آپدیت1403】✅

در این مقاله به توضیح بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر می پردازیم. با توجه به تغییر سبک زندگی افراد از سنتی به مدرن و مشغله‌ های زیاد افراد جامعه، ممکن است دیگر وقت کافی برای رفتن به کتاب فروشی‌ های شهر را نداشته باشند و شیوع ویروس منحوس کرونا، از دیگر دلایل تعطیلی کتاب فروشی ها و فروشگاه های لوازم التحریر می باشد و این صنف از رونق افتاده است. همه این دلایل به هیچ وجه نمی توانند موجب عدم دسترسی به کتاب و لوازم التحریر شوند، زیرا سایت های مختلفی به فروش کتاب و لوازم التحریر می پردازند. تا پایان مقاله بهترینک همراه ما باشید.

 خرید کتاب و لوازم التحریر به صورت آنلاین بهتر است یا حضوری؟

خرید کتاب و لوازم التحریر به صورت حضوری و لمس کاغذهای تا نخورده‌ و تازه، قابل مقایسه با هیچ‌ یک از لذت‌ های زندگی نمی باشد. دور شدن آدم ها از زندگی واقعی، یکی از بزرگترین دغدغه های جامعه کنونی به حساب می آید، اما شرایط زندگی به گونه ای تغییر کرده است که مجبوریم با موج تغییرات و دنیای مدرنیته و تکنولوژی های جدید که در حال حاضر اصلی ترین عنصر فرهنگ سازی به حساب می آیند، همراه شویم.

خرید آنلاین کتاب و لوازم التحریر از وب سایت های مختلف، جایگزین متدهای سنتی خرید این قبیل اقلام شده است و در حال حاضر وب سایت‌ های مختلف خرید و فروش آنلاین کتاب و لوازم التحریر، خود را آماده‌ رقابت و برتری در این عرصه کرده اند تا به عنوان بهترین سایت فروش آنلاین کتاب و لوازم التحریر در سطح کشور تبدیل شوند.

 خرید کتاب و لوازم التحریر به صورت آنلاین بهتر است یا حضوری؟

در جامعه کنونی و با احاطه شدن زندگی ما از طریق تکنولوژی های مدرن، خرید اینترنتی هر محصولی یک کار معمولی به حساب می آید. به همین علت بسیاری از مردم ترجیح می‌ دهند به جای معطل شدن در ترافیک، تحمل آلودگی هوا و صرف زمان زیاد جهت چرخیدن در قفسه های کتاب فروشی‌ و لوازم التحریر، خرید اینترنتی کتاب و لوازم التحریر را انتخاب می کنند.

این روند تغییر سبک زندگی افراد، موجب پیدایش چندین فروشگاه اینترنتی کتاب و لوازم التحریر شده است که عنوان های زیادی را در خود جای داده‌ است و پیدا کردن کتاب مد نظر در این روش بسیار راحتتر می باشد. از دیگر مزیت های فروشگاه‌ های اینترنتی کتاب و لوازم التحریر می توان گفت که عناوین مختلفی از کتاب‌ های تخصصی در رشته هایی نظیر اقتصاد و پزشکی یا انواع مختلف رمان و ادبیات کودک و نوجوان را یک جا در خود جای داده است.

بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده و هم چنین با در نظر گرفتن روند سبک زندگی مردم و استراتژی های خرید و فروش محصولات مختلف، وب سایت های مختلفی در زمینه خرید کتاب و لوازم التحریر به وجود آمده است که هر یک دارای یک سری ویژگی ها و امکانات می باشند. ممکن است این سوال به ذهنتان خطور کند که بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر کدام است؟ جواب این سوال را می توانید در مقاله ذیل پیدا کنید. با سنجش فاکتورها و خصوصیات وب سایت های مختلف، به آسانی می توانید وب سایت مد نظر خود را پیدا کنید.

بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر کدام است؟

در ادامه مقاله قصد داریم به توضیح 10 نمونه از بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر بپردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

سایت شهرکتاب آنلاین

سایت شهرکتاب آنلاین

سایت جامع شهرکتاب آنلاین یکی از مهم ترین وب سایت های آنلاین جهت خرید و فروش کتاب و لوازم التحریر می باشد. سایت شهرکتاب آنلاین بیشتر از 250 هزار کتاب، لوازم التحریر و دیگز محصولات فرهنگی را پوشش دهی می کند و امکان ارسال کتاب و اجناس مختلف، به تمام نقاط دنیا از طریق سرویس پست فراهم می باشد. سایت شهرکتاب آنلاین برای همه مشتریان تهرانی، ارسال رایگان و برای عموم مشتریان شهرستانی که دارای سفارشات بیشتر از 200 هزار تومان می باشند، ارسال رایگان را در نظر گرفته است.

کلیه افرادی که عضو سایت خرید کتاب و لوازم التحریر شهرکتاب آنلاین هستند، طبق آمار بدست آمده توسط خود سایت نزدیک به نیم‌ میلیون نفر می باشد و این آمار روز به روز در حال زیاد شدن می باشد. علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی، لوازم التحریر و دیگر نوشت افزار، این امکان را دارند که در قسمت دیوار شهرکتاب، ایده ها و نظریات خود را با دیگران اشتراک گذاری کنند. این وب سایت، خدمات فروش کتاب و لوازم التحریر را در بخش های مختلف مانند ادبیات، هنر، روانشناسی، فلسفه و عرفان، علوم اجتماعی، دین و مذهب، تاریخ، کودک و نوجوان و دیگر حوزه‌ ها پوشش دهی می کند.

یکی از اصلی ترین مزیت های سایت شهرکتاب آنلاین این است که امکان خرید کتاب های مختلف به زبان انگلیسی، خرید کتب دانشگاهی، کتاب‌‌ های مختلف در زمینه آموزش زبان انگلیسی و هم چنین کتاب‌ های کنکوری و کمک‌ درسی را نیز فراهم نموده است. سایت شهرکتاب آنلاین هم چنین خدمات فروش اجناس دیداری و شنیداری در زمینه فیلم و تئاتر، موسیقی، وسایل نوشت‌ افزار و کمک آموزشی، بازی‌ های فکری و هنرهای دستی را نیز در درون سایت در اختیار همگان قرار داده است.

سایت شهرکتاب آنلاین به عنوان تنها شعبه اینترنتی فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای کتاب و لوازم التحریر می باشد. محصولات مختلفی از طریق سایت شهرکتاب آنلاین به فروش می رسد که در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند و به شرح موارد ذیل می باشند:

 • انواع مختلف کتاب
 •  انواع مختلف دست‌ سازهای هنری
 • تجهیزات نوشت افزار و کمک آموزشی
 • انواع محصولات دیداری و شنیداری در زمینه موسیقی، فیلم و تئاتر

سایت گاج مارکت

سایت گاج مارکت

فروشگاه اینترنتی کتاب و لوازم التحریر گاج مارکت، یکی از قدیمی‌ ترین سایت ها در زمینه خرید و فروش کتاب و لوازم التحریر به حساب می‌ آید. این سایت دارای آپشن های فراوانی می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

رابط کاربری: قسمت های مختلفی در سایت گاج مارکت طراحی و پیاده سازی شده است تا رفاه و راحتی در خرید کتاب و لوازم التحریر برای مشتریان فراهم شود.. از جمله این موارد می‌ توان به آموزش روش های خرید، ثبت سفارشات و برقراری ارتباط مستقیم تلفنی با کارشناسان اشاره نمود.

خلاقیت و امکانات خارق العاده: سایت آنلاین گاج مارکت در واقع به عنوان راه‌ حلی می باشد که انتشارات گاج، برای کم کردن مسافت و برقراری عدالت در دسترسی به کتاب‌ های مختلف، ایجاد نموده است. در حال حاضر سایت آنلاین گاج مارکت، تنوع زیاد کتاب و لوازم التحریر را به عنوان امتیاز ویژه برای سایت خود می‌ داند. البته اپلیکیشن موبایل گاج مارکت نیز از قابلیت های منحصربه‌ فرد این آکادمی به‌ حساب می آید که برای دسترسی بهتر و راحت تر به خدمات، می‌ توان از آن استفاده کرد.

محصولات سایت: در شروع کار، شاهد ارائه کتاب‌ های نشر گاج در زمینه های مختلف و به شکل خاص، کنکور و متوسطه بوده ایم. با گذشت زمان، این وب سایت با اضافه‌ نمودن انتشارات مختلف و توسعه سطح کار، خود را به اهداف مختلف گاج مارکت نزدیک و نزدیک‌ تر کرده است. هم چنین تمامی محصولات یکی پس از دیگری اضافه شده اند و گروه بندی‌ جدید را بوجود آورده است.

دیگر مزایای سایت گاج مارکت:

 • دارای تخفیفات منحصر‌ به‌ فرد
 • دارای تنوع بالای محصولات و خدمات
 • ارائه نمودن اپلیکیشن برای سهولت و افزایش تعامل با کاربران
 • امکان پرداختن به زمینه های مختلف دانشگاهی، عمومی و متوسطه

معایب سایت گاج مارکت:

 • نداشتن امکان پرداخت در درب منزل
 • ایجاد محدودیت در تعداد انتشارات و کتاب‌ های مختلف
 • ناموجود بودن تعداد زیادی از نوشت‌ افزار‌ها و محصولات مشابه

سایت ترنج مارکت

سایت ترنج مارکت

در وب سایت آنلاین ترنج مارکت، به آسانی می توان انواع مختلف کتاب های درسی دبستان، دبیرستان، کنکور و… در رشته های مختلف علوم تجربی، فیزیک، ریاضی، انسانی، فنی و حرفه ای را جستجو و خریداری نمود. کتاب های مختلف در رشته هنر و زبان انگلیسی هم با کمترین قیمت در این سایت موجود می باشد.

هدف اصلی از ایجاد سایت ترنج مارکت، رشد و گسترش فرهنگ کتاب خوانی، مقاله خوانی و مقاله نویسی می باشد. با توجه به توضیحات ذکر شده، به راحتی می توان انواع مختلف کتاب های روانشناسی، مدیریت، موفقیت، خانواده، کسب و کار، بازاریابی، ادبیات، فلسفه،دین و عرفان، شعر، تاریخ، رمان، بازی و فیلمنامه، تاریخ کودک را از وب سایت آنلاین ترنج مارکت خریداری نمود.

هم چنین این امکان وجود دارد که با خیال راحت انواع مختلف تجهیزات کمک آموزشی، لوازم التحریر، بازی های فکری و کامپیوتری، دی وی دی های آموزشی، مطالب آموزشی، تبلت ها و دیگر ابزارهای مورد نیاز برای آموزش و موفقیت در یادگیری دروس مختلف را خریداری نمود. فقط کافی است که محصول مدنظر را در سایت ترنج مارکت جستجو کنید و اگر آن محصول را پیدا نکردید، به ادمین های سایت ترنج مارکت اطلاع دهید.

سایت بانک کتاب پایتخت

سایت بانک کتاب پایتخت

وب سایت رسمی بانک کتاب پایتخت در واقع یکی از به روزترین فروشگاه های اینترنتی برای فروش کتاب و محصولات کمک آموزشی محسوب می شود. در حال حاضر تعداد زیادی از کاربران مجازی با نظرات و سطح تحصیلات متفاوت، انواع محتوای علمی دلخواه، از تجهیزان سرگرم کننده تا لوازم آموزشی و کمک آموزشی و هم چنین کتاب های درسی محصلان را به راحتی از رسانه های اینترنتی و فروشگاه های آنلاین جست و جو می کنند و تمامی خرید های خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند.

یکی از اهداف سایت بانک کتاب پایتخت، ایجاد تجربه ای هیجان انگیز از یک خرید آنلاین جهت تهیه نمودن انواع مختلف تجهیزات کمک درسی از مقاطع پیش دبستانی تا دوازدهم و یا کنکور می باشد. اساتید شاغل در سایت بانک کتاب پایتخت این ادعا را دارند که به صورت دائمی و 24 ساعته و در همه لحظات، تمام تلاش خود را می کنند که بهترین خدمات را عرضه کنند تا خیال مشتریان از این سایت راحت باشد.

برای این که شرایطی مهیا شود که از خدمات مختلف سایت بانک کتاب پایتخت و فروشگاه آنلاین پایتخت کتاب استفاده نمود، باید به یک سری نکات توجه کرد که این فروشگاه اینترنتی را در مقایسه با دیگر فروشگاه های خرید آنلاین کتاب کمک درسی، متمایز نموده است. برخی دیگر از ویژگی های سایت بانک کتاب پایتخت به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

بروز رسانی سریع کتاب ها: در واقع سایت بانک کتاب پایتخت در مقایسه با دیگر فروشگاه ها سریع تر اقدام به بروز رسانی کتاب های جدید می کند که این حسن باعث بالا رفتن محبوبیت این مرکز شناخته شده کتاب فروشی شده است. به طور کلی قشرهای مختلف به خصوص قشر دانش آموزان می توانند با دغدغه های ی کمتر نسبت به تهیه همه کتاب های کمک درسی به ویژه کتاب هایی که سخت تر پیدا می شوند، اقدام کنند.

ارائه تخفیفات دائمی: به طور معمول یک سری سایت ها که در اولویت استفاده دانش آموزان می باشند، امکان ارائه تخفیفات مناسب را برای خرید کتاب و لوازم التحریر در سایت خود قرار داده اند. به همین دلیل تیم تخصصی بانک کتاب پایتخت با ارائه مجموعه تخفیفات 20 درصدی، آن هم به شکل دائمی، گام موثری برای بدست آوردن رضایت مشتریان خود برداشته است. به طورکلی این قبیل اقدامات در جهت کمک به دانش آموزان و دیگر افراد جامعه، برای خرید کم دردسر در نظر گرفته شده است .

سایت فدک بوک

سایت فدک بوک

فدک بوک یکی دیگر از سایت‌ های خرید اینترنتی کتاب و لوازم التحریر می باشد. این سایت را می‌ توان به عنوان یک مرکز تخصصی معرفی و فروش کتاب در کشورمان به حساب آورد. هم چنین علاوه بر کتاب‌ های داستان و تاریخی، کتاب‌ های دیگری مانند کتاب های دانشگاهی، ، مدیریت و بهره‌وری، بورس و اوراق بهادار، تجارت و روان‌ شناسی موفقیت، بازاریابی و خرید و فروش اجناس، کتاب‌ های موردنیاز در آزمون‌ های استخدامی مشاغل مختلف، فنی و حرفه‌ ای و ایمنی در سایت فدک بوک توزیع می‌ شود.

سایت فدک بوک توسط یک تیم ورک تخصصی نشر و پخش کتاب های دانشگاهی، اداره و پشتیبانی می‌ گردد، به علاوه خدمات مختلف فروش کتاب، عرضه کتاب های منتشر شده ناشران و مؤلفان را نیز به عنوان یکی از فعالیت‌ های ویژه سایت خود، عهده دار است. هم چنین قابل توجه است که بدانید تأمین کتاب های مورد نیاز دانشگاه های مختلف، مراکز پژوهشی و تحقیقی  و دیگر سازمان‌ ها و مراکز علاقه‌ مند به کتاب نیز به شکل حرفه‌ ای توسط بخش مربوطه در فدک بوک صورت می گیرد.

سایت تلکتاب

سایت تلکتاب

سایت بانک کتاب تلکتاب جزوء فعال ترین مراکز در عرصه خرید و فروش کتاب و لوازم التحریر با سابقه 22 ساله در میدان انقلاب با داشتن یکی از قوی ترین تیم ورک های پشتیبانی، توانسته است وب سایت خود را با نام بانک کتاب تلکتاب در سال 1394 راه اندازی کند و با داشتن جامع ترین آرشیو بانک کتاب در حوزه کتاب های دانشگاهی، متوسطه دور اول، پیش دانشگاهی، کمک درسی، متوسط دور دوم , کتاب های زبان و کتاب های متنوع دیگر، بتواند نیازهای مختلف مشتریان را برای خرید کتاب ها و لوازم التحریر برطرف کند.

سایت فرهنگ تحریر

سایت فرهنگ تحریر

وب سایت آنلاین فرهنگ تحریر این قابلیت را دارد که کلیه نیازهای فرهنگی کاربران را در بخش های مختلف مانند بخش دیجیتال، لوازم ورزشی، بسته‌ های آموزشی و اسباب بازی نیز پاسخگو باشد. از سری اهداف وب سایت فرهنگ تحریر می توان به برقراری عدالت فرهنگی در عرصه کسب علم و دانش اشاره نمود. تمامی اساتید فعال در سایت آنلاین فرهنگ تحریر در تلاش هستند تا هیچ دانش‌ آموزی از رسیدن به قلعه موفقیت جا نماند و فاصله مشتریان تا رسیدن به محصول مورد نظرشان، فقط یک کلیک باشد.

تمامی افراد شاغل در انتشارات فرهنگ تحریر دارای سابقه طولانی در زمینه نشر و توزیع کتاب ها و مقالات مختلف می باشند.

سایت آدینه بوک

سایت آدینه بوک

وب سایت آنلاین آدینه بوک مربوط به انتشاراتی با همین نام می باشد که در زمینه خرید و فروش انواع مختلف کتاب و لوازم التحریر فعالیت می کنند. این وب سایت آنلاین کتاب یکی از سایت‌ های فروش کتاب‌ های مختلف به زبان اصلی می باشد. سایت آنلاین آدینه بوک به علت تخفیف‌ های دائمی، بسیار محبوب شده است و همه کتاب‌های سایت از حداقل 20 درصد و حداکثر 50 درصد تخفیف برخوردار هستند.

یکی دیگر از بخش‌ های قابل توجه این سایت این است که قسمتی را تحت‌ عنوان پیشنهاد چاپ کتاب تعبیه نموده است. در این بخش می‌ توان در نظرسنجی در رابط با کتاب‌ هایی که علاقمند هستید که چاپ شوند، شرکت کنید تا پیشنهادات بعد از بررسی و نظارت توسط کارشناسان سایت آدینه بوک، وارد بخش رای‌ گیری و سپس به مرحله چاپ برسند.

سایت 30 بوک

سایت 30 بوک

از دیگر سایت‌ های اینترنتی خرید کتاب و لوازم التحریر می‌ توان به سایت 30 بوک اشاره نمود. یکی از اصلی ترین مزیت های این سایت آنلاین، ارسال رایگان کتاب و لوازم التحریر می باشد و خریداران می‌ توانند با خرید یک کتاب از سایت 30 بوک، یک کتاب را به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید. سایت 30 بوک هم چنین یک سری قسمت ها را برای معرفی کتاب ها به صورت ویدیوئی و پادکست تعبیه نموده است که در آن به معرفی برخی کتاب‌ ها، فیلم‌ ها و نویسنده‌ ها پرداخته اند.

سایت 30 بوک هر روز برای تعدادی از کتاب‌ هایی از یک نویسنده‌ خاص، تخفیفاتی را اعمال می کند. هم چنین اگر در جستجوی کتابی هستید که در سایت یافت نمی شود، از قسمت درخواست کتاب های ناموجود این فروشگاه آنلاین کتاب می‌ توانید موضوعات مورد نظر خود را سفارش بدهید.

سایت ایران کتاب

سایت ایران کتاب

از طریق سایت ایران کتاب، دیگر هیچ گونه خطا و مشکلی در خرید و انتخاب کتاب وجود نخواهد داشت. بهترین و معروف ترین کتاب‌ های سرتاسر جهان در انواع سبک و سیاق های مختلف جمع آوری شده اند تا برای همه افرادی که مشتاق به خرید کتاب های ارزشمند هستند، هیچ گونه دغدغه‌ ای وجود نداشته باشد. با انتخاب کتاب های متنوع و مذتب شده سایت ایران کتاب، می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که کتاب یا لوازم التحریری را که خریده اید، ارزش زمانی که برای آن خرج می‌ کنید را داشته باشد. 

مزایای مطالعه مکرر کتاب

امروزه مطالعه کتاب از سبک کتاب های چاپی به کتاب های آنلاین تغییر کرده است. خیلی از مردم، آخرین باری که کتاب خوانده اند را به یاد نمی آورند. اما می بایست به این نکته توجه نمود که مطالعه‌ روزانه کتاب دارای فواید بسیاری می باشد که با فاصله گرفتن از مطالعه کتاب، به مزیت های فوق‌ العاده‌ آن دست نخواهیم یافت. بر اساس یک سری اطلاعات بدست آمده در رابط با مطالعه کتاب، نشان می دهد که لذت بردن از مطالعه آثار ادبی، توانایی خواندن مغز را در انسان بالا می برد. از دیگر مزایای مطالعه مکرر کتاب می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 امکان تحریک ذهنی و پیشگیری از بروز آلزایمر: تحقیقات و بررسی های انجام شده، نشان دهنده این است که تحریک ذهن و فعالیت دائمی آن از طریق تکنیک های تقویت ذهن، روند مبتلا شدن به آلزایمر و نابود شدن عقل در سنین بالاتر را کاهش می دهد یا حتی از بروز آن جلوگیری می‌ کند. فعال نگه‌ داشتن مغز انسان، باعث جلوگیری از پایین آمدن قدرت آن می‌ شود. مغز انسان هم دقیقا مثل دیگر عضلات بدن انسان برای این که سالم و سلامت باشد، نیاز به تمرین مستمر دارد.

علاوه‌ بر خواندن کتاب، مرتب کردن پازل، انواع مختلف بازی های کامپیوتری و دیگر بازی‌ های فکری تأثیرات زیادی در تحریک ذهن انسان می گذارد.

مزایای مطالعه مکرر کتاب

داشتن خواب راحت: اکثر کارشناسان و متخصصان اختلالات خواب، عقیده دارند که یک برنامه‌ روتین منظم جهت کاهش استرس و آماگی لازم برای خواب تنظیم کنیم و کتاب خواندن یکی از موثرترین متدها جهت رویارویی با اختلالات خواب می باشد. لامپ‌ های پرنور و نور گسترده از وسایل برقی در منزل، این پیغام را به مغز می‌ رساند که وقت بیدار ماندن است و موقع خوابیدن نشده است.

 مقابله با افسردگی: از طریق کتاب‌ های خودیاری یا Self-help، این امکان فراهم است که نقش مؤثری در ارتقای سطح کیفی زندگی خود و دیگران داشته باشیم. براساس تحقیقات انجام شده، این نتایج بدست آمده است که مطالعه‌ چنین کتاب‌ هایی، تأثیرات بسیار قابل توجهی در روند درمان افسردگی می گذارد. افسردگی موجب از بین رفتن انگیزه‌ افراد برای زندگی می‌ شود و این اعتقاد را به وجود می آورد که تغییر برای چنین افرادی غیر ممکن می باشد

بالا بردن سطح دایره‌ لغات: این مزیت نیز بسیار قابل توجه می باشد، چرا که هر چه بیشتر کتاب مطالعه کنیم، با کلمات جدیدتر و وسیع تری آشنا می شویم و به طور ناخودآگاه از این دایره لغات در مکالمات روزانه خود استفاده می‌ کنیم. دارا بودن قدرت بیان فوق العاده، در حوزه های حرفه‌ ای و شغلی، کمک بسیار زیادی به کاربران خواهد کرد.

فاکتورهای اصلی انتخاب بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر

با در نظر گرفتن شرایط کنونی جامعه و تشویق شدن بسیاری از کسب و کارها به سمت فروش اینترنتی محصولات، تعداد وب سایت‌ های خرید آنلاین کتاب و لوازم التحریر هم در حال افزایش می باشد. در مقابل سایت‌ های تازه کار، یک سری وب‌ سایت‌ های با تجربه در زمینه خرید و فروش کتاب و لوازم التحریر آنلاین وجود دارند که می توان با خیال راحت از آن‌ ها جنس خریداری کرد.

همانطور که در معرفی 10 مورد هم اشاره کردیم، انتخاب بهترین سایت برای خرید کتاب و لوازم التحریر، چندان کار راحتی نمی باشد، اما می توان با آگاهی زیاد نسبت به ویژگی‌ های بهترین سایت فروش اینترنتی کتاب، انتخاب درستی را انجام داد. بعضی از مهم ترین خصوصیات سایت فروش کتاب به شرح ذیل می‌ باشد که عبارت است از:

فاکتورهای اصلی انتخاب بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر

 • ظاهر و interface سایت
 • داشتن نشان اعتماد الکترونیکی
 • داشتن تخفیفات خوب و مناسب
 • جامع بودن بانک اطلاعاتی سایت
 • مدت زمان تحویل کتاب و لوازم التحریر
 • قابلیت پشتیبانی و پاسخگویی سایت
 • معرفی کتاب و محتوای سایت های مختلف
 • رابط کاربری ساده و قابل فهمی داشته باشد
 • هزینه‌ ارسال و قیمت تمام شده‌ هر یک از اقلام
 • تقسیم بندی و سلامت محصولات در زمان تحویل
 • فعالیت‌ ها و پویش‌ های فرهنگی سایت های گوناگون
 • دارا بودن اطلاعات کافی در رابط با انتخاب کتاب مورد نظر
 • تخفیف و قیمت کتاب و لوازم التحریر ارائه شده در سایت
 • دارا بودن تقسیم بندی صحیح برای یافتن کتاب مورد نیاز
 • دارا بودن لوازم مرتبط با کتاب خوانی اعم از نشانک‌ های کتاب و …
 • رابط کاربری سایت، امکان جستجو، ثبت نام و فرآیند خرید و فروش کتاب و لوازم التحریر

مزایای خرید اینترنتی کتاب و لوازم التحریر

امروزه خرید از وب سایت های مختلف اینترنتی در بین عموم مردم کاملا جا افتاده است و موجب صرفه‌ جویی در زمان و تمام هزینه های مردم می شود. اما نکته ای که بیشتر مورد استقبال مردم است، این است که مراجعه به فروشگاه‌ های اینترنتی برای خرید کتاب و لوازم التحریر یا دیگر اجناس، نیازی به حضور فیزیکی مشتری نمی باشد و این نکته بسیار حائز اهمیت است. از دیگر مزایای خرید اینترنتی کتاب و لوازم التحریر می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

تعداد نامحدود کتاب‌ و لوازم التحریر: وب سایت های اینترنتی به علت فضای نا محدودی که در خرید و فروش کتاب‌ و لوازم التحریر دارند، تا حد بسیاری این توانایی را دارند که نیازهای مختلف کاربران را برطرف کنند. در حال حاضر یک وب سایت اینترنتی کتاب و لوازم التحریر می‌ تواند بیشتر از چندین هزار کتاب و لوازم التحریر را در خود جای ‌بدهد.

امکان جداسازی سنی و موضوعی: در تمامی وب سایت های فروش اینترنتی کتاب و لوازم التحریر، به راحتی می توان اقلام مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن موضوعی که به دنبال آن هستید یا گروه سنی مد نظرتان، به راحتی جستجو کنید و بدون نیاز به حضور و تجسس فیزیکی، کتاب مد نظرتان را سفارش بدهید.

غنیمت شمردن زمان: اصلی ترین فاکتور در خرید اینترنتی کتاب و لوازم التحریر، صرفه‌ جویی در زمان می باشد. در نتیجه نیازی نیست که زمان زیادی برای پیدا کردن فروشگاهی که کتاب مدنظرمان را دارد، صرف کنیم. کاربران از طریق یک جستجوی ساده در اینترنت، در یک چشم بهم زدن کتاب مد نظر خود را از فروشگاه های اینترنتی کتاب و لوازم التحریر پیدا کنند.

مزایای خرید اینترنتی کتاب و لوازم التحریر

امکان برقراری ارتباط با مشتریان:امروزه برنامه های مختلفی که در بستر اینترنت و در فضای مجازی وجود دارد مانند اینستاگرام، واتس اپ، تلگرام و… ارتباط موثری مابین مشتریان و فروشگاه‌ های اینترنتی کتاب و لوازم التحریر برقرار می کنند، در نتیجه کاربران به‌ راحتی این قابلیت را دارند که سؤالات خود را با کارشناسان فروش مطرح کنند. به طور کلی مزایای خرید اینترنتی کتاب و لوازم التحریر را می توان به صورت موارد ذیل تقسیم بندی نمود که عبارت است از:

 • جلوگیری از آلودگی هوا
 • جلوگیری از صرف هزینه های گزاف
 • مقایسه و انتخاب چندین کالا با یکدیگر
 • قابلیت اخذ تخفیفات بیشتر در خرید های تعداد بالا
 • امکان پرداخت وجه اجناس خریداری شده از طریق کارت بانکی با امنیت بالا
 • قابلیت استفاده از خدمات مرجوعی اجناس خریداری شده در صورت خراب بودن
 • صرف نمودن پایین ترین زمان خرید در یک فروشگاه آنلاین در مقایسه با خرید از مغازه دار
 • امکان خرید کتاب و لوازم التحریر از طریق بن های تخفیف فروشگاه اینترنتی بر اساس مناسبت های مختلف
 • امکان جمع کردن امتیازات به دست آمده از خرید های قبلی و استفاده از هر یک در خریدهای دیگر از فروشگاه اینترنتی

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین سایت خرید کتاب و لوازم التحریر پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که ویژگی ها و قابلیت های هر یک از سایت ها را شرح دهیم، هم چنین از همه شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا