بهترین سایت و اپلیکیشنبهترین کسب و کارها

10 تا از بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ در ایران 📧【آپدیت1403】✅

 بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ در ایران را این گونه می توان توضیح داد که یکی از کم هزینه ترین روش ها برای ارسال تبلیغات به مشتریان در کسب و کارهای مختلف می باشد. همه مشاغل برای استفاده از این روش تبلیغاتی، از بهترین سرویس‌ های ایمیل مارکتینگ استفاده می‌ کنند، البته این روزها اکثر سرویس‌ های ایمیل مارکتینگ خارجی طرفداران بیشتری دارند اما این سرویس ها هزینه بر هستند و ترجیحا از سرویس های ایرانی استفاده می شود. در ادامه مقاله به امکانات هر یک از این سرویس ها اشاره می شود، تا پایان مقاله بهترینک با ما همراه باشید.

سرویس ایمیل مارکتینگ چیست و چه کارایی دارد؟

ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) برای برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. نوع کار این سرویس ها به این شکل است که محصول یا خدمتی در قالب یک ایمیل به مشتریان معرفی می شود. با در نظر گرفتن این نکته که در طی عملکرد این سرویس ها برای تعدادی از مشتریان، یک ایمیل مشخصی فرستاده می‌ شود و ارسال ایمیل نیز هزینه‌ مالی زیادی برای کسب و کار در مقایسه با روش‌ های دیگر ندارد، بنابراین ایمیل مارکتینگ یکی از کم هزینه ترین روش های بازاریابی می باشد.

ممکن است شرایطی پیش آید که صاحبان یک کسب و کار قصد این را داشته باشند که نام تجاری شرکت خود را معرفی کنند یا قصد فروش عمده یا جزئی محصولات تولید شده را داشته باشند، بهترین روش برای داشتن تعداد فروش بیشتر و کسب سود حداکثری، بازاریابی با استفاده از ایمیل مارکتینگ می باشد. با در نظر گرفتن این مزیت که در ایمیل مارکتینگ، مشتریان و یا کاربران به میل خود، ایمیل شخصی شان را در اختیار صاحبان کسب‌ و کار قرار می‌ دهند، می‌ توان گفت که شرایط برای داشتن ارتباط بیشتر و صمیمانه تر با مشتریان فراهم می باشد.

سرویس ایمیل مارکتینگ چیست و چه کارایی دارد؟

چیزی که مشخص است، ارسال ایمیل بدون دریافت رضایت قبلی از مشتریان، به طور حتم، تأثیر منفی بر برند کسب و کار می گذارد و باعث ریپورت شدن ایمیل‌ های کاربران می شود، هم چنین موجب هدر‌ رفتن زحمت کاربران در برگزاری و اجرای کمپین های تبلیغاتی می شود. از سوی دیگر استفاده درست از ایمیل مارکتینگ، به چندین برابر شدن نرخ تبدیل و کسب نتیجه مورد دلخواه از تبلیغات منجر می شود. در مرحله بعدی باید با توجه به نیاز و اهداف کسب و کار و امکانات مختلف، بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ را برای ارسال ایمیل‌ های خود انتخاب نمود.

از آن جایی که مشتریان از قبل علاقه خود را برای داشتن ارتباط مستقیم از طریق ایمیل، اعلام کرده اند، در نتیجه ایمیل مارکتینگ می‌ تواند یکی از پر کاربردترین راه های بازاریابی باشد. کسب‌ و کارها این امکان را دارند که از سرویس ایمیل مارکتینگ برای اهداف مختلف استفاده کنند، که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند و عبارتند از:

 • امکان تبریک تولد مخاطبان
 • امکان ارسال ایمیل تغییر رمز عبور
 • امکان ارسال رسید پرداخت الکترونیکی
 • امکان معرفی محصولات جدید به مشتریان
 • امکان ارسال پیش‌ فاکتور یا فاکتورهای خرید و فروش
 • امکان اطلاع‌ رسانی در رابط با تخفیفات و جشنواره‌ های فروش
 • امکان ارسال کردن خبرنامه یا اطلاع‌ رسانی برای کمپین‌ های مختلف
 • امکان پرسیدن نظرات تمامی مشتریان در رابط با محصولات و خدمات مختل

بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ در ایران کدام است؟

یکی از استراتژی های بازاریابی مدرن که در زمان حال بسیار مورد استقبال مدیران کسب و کارهای مختلف قرار گرفته است، بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ (Email marketing) می باشد. مثالی که می توان زد این است که اگر کسی به تازگی شرکت کوچکی را تاسیس کرده باشد، به احتمال زیاد لیست ایمیل‌ های مشتریان نیز با تعداد پایین است، به همین دلیل تمایلی ندارد که برای سیستم ایمیل مارکتینگ وب‌ سایت مرتبط با کسب و کار خود، زیاد هزینه کند. اکثر سرویس‌ های ایمیل مارکتینگ، روش های رایگانی را در اختیار کسب‌ و‌ کارهای کوچک قرار می دهند.

بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ در ایران به بررسی 10 نمونه از سرویس ایمیل مارکتینگ می پردازیم.

سرویس ایمیل مارکتینگ میل چی

سرویس ایمیل مارکتینگ میل چی

تمامی ابزارهای مورد نیاز برای طراحی یک ایمیل هوشمند، تست و بررسی ایمیل و ارسال نمودن به یک کمپین موفق و… در سرویس میل چی کنار هم قرار داده شده است، همواره هدف اصلی سرویس ایمیل مارکتینگ میل چی، ارائه نمودن قوی ترین ابزارهای کمکی در اختیار مشتریان می باشد. سرویس ایمیل مارکتینگ میل چی، هم چنین خدمات و امکانات اصلی ایمیل مارکتینگ را در اختیار کاربران قرار می دهد و با استفاده از سرویس ایمیل میل چی این امکان وجود دارد که از خدمات طراحی راحت ایمیل از طریق قالب‌ های آماده و ادیتور مخصوص، ایمیل‌ های مختلف را ایجاد نمود.

هم چنین می توان ایمیل های طراحی شده را در سایت خود پاپ‌ آپ قرار داد و از طریق آن آدرس ایمیل همه مشتریان را جمع‌ آوری نمود و این که در بخش مرتبط با گزارشات، میزان اثر گذاری کمپین‌ های ایمیلی را مورد بررسی قرار داد. یک سرویس ایمیل مارکتینگ مناسب باید به‌ شکلی طراحی و برنامه‌ ریزی شده باشد که بالاترین سطح کارایی را داشته باشد و گزارشات جامعی از رضایت مشتریان در اختیار کاربران قرار بدهد.

سرویس ایمیل مارکتینگ یک سری ویرایشگرهای حرفه‌ ای را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد، تا بتوانند در کمترین زمان ممکن، ایمیل مد نظر خود را طراحی کنند. ارائه نمودن یک سری گزارشات از نتایج و عملکرد ایمیل‌ های کاربران، از دیگر خدمات سرویس ایمیل مارکتینگ میل چی می باشد، که هر یک از این گزارشات به کاربران کمک می‌ کنند تا نتایج به دست آمده از کارهای خود را بسنجند.

بعضی از ویژگی‌ های سرویس ایمیل مارکتینگ میل‌ چی به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

 • امکان طراحی لندینگ‌ پیج
 • قابلیت داشتن پنل زبان فارسی
 • امکان ارائه گزارش از عملکرد ایمیل‌ ها
 • عدم داشتن محدودیت برای ارسال گروهی ایمیل
 • امکان ارائه ماژول عضویت در خبرنامه برای وردپرس
 • امکان طراحی ایمیل‌ های جذاب بدون نیاز به مهارت ویژه در طراحی
 • پیچیده‌ نبودن سیستم که آن را برای کاربران مبتدی مناسب کرده است
 • امکان ارائه اشتراک آزمایشی رایگان با قابلیت اضافه‌ نمودن هزاران مخاطب
 • امکان طراحی ایمیل به شکل های مختلف با استفاده از ادیتورهای سیستم
 • ریپورت نشدن ایمیل‌ ها و ارسال مستقیم هر یک به صندوق دریافت نامه یا Inbox مخاطبان

سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا

سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا

یکی از شرکت های ایمیل مارکتینگ ایرانی که به تازگی تاسیس شده است، شرکت نجوا می باشد. سرویس های ایمیل مارکتینگ نجوا این ادعا را دارند که راهکارهای جامعی را در ایمیل مارکتینگ در اختیار کاربران قرار می دهند. یکی از مهم‌ ترین مزیت های این سرویس، مجموعه خدمات رایگانی می باشد که برای استارتاپ‌ های تازه کار ارائه می شود.

تعرفه سرویس‌ های نجوا با توجه به تعداد کل ایمیل ها تعیین می‌ شود، مثلا اگر تعداد کاربران تا سقف 3000 نفر باشد، این امکان وجود دارد که به شکل رایگان از مجموعه سرویس های ایمیل مارکتینگ نجوا استفاده کرد. با استفاده از پنل کاربری ایمیل مارکتینگ نجوا این امکان وجود دارد که به مجموعه ابزارهای حرفه‌ ای ساخت کمپین بازاریابی ایمیلی مثل Drag & Drop، تست A/B، اتوماسیون های کمپین، تقسیم بندی کاربران و دریافت گزارشات مختلف همراه با جزئیات دسترسی کامل داشته باشیم.

کارشناسان و پرسنل شرکت نجوا در همه مراحل پیاده‌ سازی و اجرای کمپین های بازاریابی، به طور دائمی همراه مشتریان هستند. در صورت بروز هرگونه سوال در مورد اجرای کمپین و مجموعه امکانات سرویس، این شرایط فراهم است که با بخش پشتیبانی نجوا تماس تماس گرفته شود و مشکلاتشان را مطرح کنند. بعضی از مزایای استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ نجوا به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

 • امکان محاسبه پرداخت ریالی
 • امکان تقسیم بندی مشتریان
 • امکان خصوصی سازی محتوای ارسالی
 • امکان طراحی قالب های ویژه برای ایمیل
 • امکان دسترسی به کمپین‌ های در حال اجرا
 • امکان استفاده از سیستم های جامع و یکپارچه
 • ارائه گزارش‌ گیری دقیق از همه کمپین‌ های اجرا شده
 • امکان ارسال یک ایمیل خاص برای یک گروه مشخص از مشتریان
 • امکان تنظیم نمودن تاریخ و ساعتی مشخص برای ارسال ایمیل های گروهی
 • امکان استفاده از سیستم پوش‌ نوتیفیکیشن و ایمیل ‌مارکتینگ به‌ شکل همزمان

سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت

سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت

وقتی که قصد این را داریم از انواع مختلف سرویس های ایمیل مارکتینگ داخلی و خارجی استفاده کنیم، دغدغه های مختلفی وجود دارد، اولین مورد مربوط به هزینه‌ ها و مورد دیگر به سبک قیمت‌ گذاری هر یک مربوط می شود. در زمان کنونی، سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت نه‌ تنها باعث کاهش هزینه ها شده است، بلکه با روش قیمت‌ گذاری خاص خود بر طبق تعداد ایمیل‌ ها و مزایایی که ارائه می‌ کند، این شرایط را فراهم می کند که راحت تر هزینه کنید.

یکی از مهم ترین دارایی‌ های هر کسب‌ و‌ کاری، رضایت و تاییدیه‌ مشتریان می باشد. پاکت، به عنوان بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ ایرانی توانسته است که از عهده این مهم بر آید و نظر مشاغل کوچک و بزرگ زیادی را به خود جلب کند. با افزونه وردپرس پاکت به آسانی می‌ توان سایت خود را به پاکت متصل کرد، هم چنین با استفاده از وردپرس این شرایط فراهم است که کمپین خود را طراحی نمود و این سرویس، افزونه ووکامرس را نیز پشتیبانی می‌ کند. بعضی از قابلیت های سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

امکان تقسیم بندی مخاطبان: با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت به راحتی می توان مخاطبان خود را بر طبق رفتار و سلیقه هر یک، تقسیم بندی نمود تا محتوای هوشمند برای هر یک ارسال شود.

ارائه مجموعه قالب‌ های آماده: با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت می توان با داشتن بیشتر از 70 قالب آماده، به کاربران در ساخت کمپین‌ کمک می کند.

امکان طراحی به شکل HTML: برای همه کاربران حرفه‌ ای، زبان طراحی قالب های پاکت، دنیای مدرنی را پیش روی هر یک از مشتریان قرار داده است.

ارائه گزارش‌ های پیشرفته: برای بهبود سطح بازدهی کمپین‌ های بازاریابی می توان از گزارشات دقیق و حرفه‌ ای سرویس ایمیل مارکتینگ پاکت کمک گرفت.

ارائه ایمیل‌ های تراکنشی: جهت بالا بردن تعامل کاربران و درصد اینباکس شدن ایمیل‌ های تراکنشی خود را از طریق مجموعه طراحی‌ های مدرن امروزی، می توان از این سرویس کمک گرفت.

امکان ارسال ایمیل‌ های مناسبتی: این امکان فراهم است که مناسبت‌ های مهم مانند سالگرد تولد و یا ساگرد عضویت مشتریان پاکت را همراه با پیشنهادات یا آفرهای مخصوص به هر یک با ارسال ایمیل خودکار، تبریک گفت.

دارای ابزار Drag & Drop: با استفاده از ابزار Drag & Drop این امکان وجود دارد که ایمیل‌ های خود را بدون داشتن هیچ گونه دانش فنی به سرعت و به آسانی طراحی نمود.

سرویس ایمیل مارکتینگ میل تاز

سرویس ایمیل مارکتینگ میل تاز

به طور معمول استفاده از ایمیل برای ارائه نمودن هدفمند محصولات یا خدمات با هدف افزایش میزان فروش، سرویس ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی راه حل مناسبی می باشد. سرویس ایمیل مارکتینگ میل تاز امکان ارسال ایمیل تعداد بالا که بسیار واجب و ضروری برای بازاریابی و برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان می باشد را فراهم کرده است که در حال حاضر به غیر از برندهای بزرگ ایرانی تاکنون هیچ کس به فکر استفاده از آن نیفتاده است.

برخی از امکانات سرویس ایمیل مارکتینگ میل تاز به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

امکان ارسال مستقیم به Inbox: سرویس ایمیل مارکتینگ میل تاز قوانین بین المللی ضد اسپم را دارا می باشد، به همین جهت سرویس ارسال ایمیل انبوه میل تاز همواره بهترین دلیوری را داشته است.

دارای ابزار فرم ساز: سیستم فرم ساز به کاربران کمک می‌ کند که به آسانی لیست ایمیل کاربران خود را گرد آوری کنند و لیست بزرگی از مشتریان ثابت و وفادار را تهیه کنند.

امکان تهیه گزارش نرخ کلیک: سیستم هوشمند میل تاز، آمار دقیقی از جزئیات زمان کلیک و لینک کلیک شده توسط کاربران مختلف را ارائه می کند و هم چنین در هر ارسال این امکان وجود دارد که از نرخ کلیک بر روی لینک ها به تفکیک و به شکل کلی مطلع شوید.

ارائه گزارشات مختلف نرخ باز شدن: سیستم ایمیل مارکتینگ میل‌ تاز آمار دقیقی از لحظه باز شدن ایمیل توسط کاربران را ارائه می کند، هم چنین در هر ارسال انبوه ایمیل، این امکان وجود دارد که از نرخ باز شدن ایمیل مطلع شوید.

سرویس ایمیل مارکتینگ سندر

سرویس ایمیل مارکتینگ سندر

از طریق فرآیند خودکار سازی و هوشمند سندر، می توان یک سیستم اتومات برای ارسال ایمیل ایجاد نمود. اگر کاربران از ویرایشگرهای تصویری که در اختیارشان قرار می دهند، استفاده کنند، در کم ترین زمان ممکن، کارها انجام می شود. حتی این امکان وجود دارد که وقتی خواب هستید، کاربران می توانند کارهای مختلف کسب و کار را انجام دهند.

کلیه سرورهای فنی سندر و اشخاص حقیقی و حقوقی در اتحادیه اروپا مستقر می باشند. شرکت سندر به حفظ حریم خصوصی کاربران و قوانین اتحادیه اروپا احترام می گذارند. تیم ورک سندر چه از لحاظ قانونی و چه از لحاظ فنی، به قوانین GDPR متعهد می باشد. سرویس ایمیل مارکتینگ سندر دارای یک سری ابزارها و قابلیت های ویژه برای بالا بردن تعداد مشترکین اصلی وهم چنین ایجاد روابط پایدار و طولانی مدت می باشد. برخی دیگر از قابلیت های سرویس ایمیل مارکتینگ سندر به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

امکان ارسال نوتیفیکیشن ها در صفحات وب: سرویس ایمیل مارکتینگ سندر این ابزار را به شکل کاملا رایگان در دسترس همه کاربران قرار می دهد. ارسال نوتیفیکیشن ابزاری کامل برای ارسال اطلاعیه های فوری به تمامی مشترکین می باشد.

دارای قالب های مخصوص موبایل: این سرویس امکان نمایش فوق العاده در صفحات دسکتاپ و موبایل را فراهم می کند.

نداشتن تعهد در دراز مدت: با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ سندر به راحتی می توان از اطلاعاتی که احتیاج دارید، خروجی بگیرید و هر وقت خواستید پرداختتان به sender را متوقف کنید.

دارای نرخ تحویل ایمیل بالا: نرخ تحویل بسیار عالی و امکان ایجاد IP های مخصوص برای فرستندگان پر استفاده فراهم است.

سرویس ایمیل مارکتینگ constant contact

سرویس ایمیل مارکتینگ constant contact

constant contact یکی از بهترین سرویس‌ های ایمیل مارکتینگ برای انواع مختلف کسب‌ و کارهای کوچک و بزرگ است. نرم‌ افزارهای اتوماسیون ایمیل، هر یک با امکان 60 روز آزمایش رایگان ارائه می‌ شوند و به تمامی کاربران ابزارهای سفارشی‌ سازی بسیار راحت و کاربرپسندی را ارائه می‌ کنند. کاربران به‌ آسانی می‌ توانند لیست‌ های ایمیل، قالب‌ های ایمیل، لیست مخاطبین، تقویم بازاریابی و… را نظارت کنند. سرویس constant contact چندین ساعت آموزش رایگان ایمیل مارکتینگ نیز ارائه می کند، که برای کسانی که سابقه بازاریابی از طریق ایمیل را ندارند، می‌ تواند بسیار پر فایده باشد.

این سرویس دارای پلن رایگان Constant Contact می باشد، به گونه ای که این سرویس یک پکیج 60 روزه کاملا رایگان بدون نیاز به استفاده از کارت اعتباری را ارائه می‌ کند. پس‌ از آن، قیمت‌ گذاری هر پک از قیمت 20 دلار در ماه شروع می‌ شود. این سرویس یک انتخاب بسیار جامع برای صاحبان کسب‌ و کارهای مختلف است که نیازمند یک ابزار برای ایمیل مارکتینگ هستند.

سرویس ایمیل مارکتینگ sendinblue

سرویس ایمیل مارکتینگ sendinblue

اگر یک شغل به ایمیل‌ های مکاتبه‌ ای مثل ایمیل‌ های فراموشی رمز عبور یا ارسال رسید فاکتورها وابسته باشد، سرویس ایمیل مارکتینگ sendinblue می‌ تواند برای کاربران گزینه‌ ای فوق العاده مناسب باشد. از طریق API توسعه‌ دهندگان گسترده در این سرویس ایمیل مارکتینگ، این امکان وجود دارد که با سرویس ایمیلی خود ترکیب شود و کاربران فرآیندهای خصوصی سازی شده ویژه ای را در اختیار داشته باشند.

در مجموعه طرح های رایگان ابزار SendInBlue، به تعداد زیادی از قالب های ایمیل، امکان خصوصی سازی، تست A/B، مدیریت کلی بر مخاطبان، ادیتور جریان کار یا workflow و گزارشات لحظه‌ ای و امکان چت پشتیبانی با یک کاربر فراهم می باشد. استفاده از این سرویس ایمیل مارکتینگ SendInBlue برای ارسال روزانه 300 ایمیل و تعداد نامحدودی مشترکین رایگان فراهم است.

سرویس ایمیل مارکتینگ mailerlite

سرویس ایمیل مارکتینگ mailerlite

میلرلایت سرویسی قدرتمند برای ارسال انبوه ایمیل می باشد و با استفاده از آن می توان ایمیل های خودکار، زمان بندی شده و ایمیل هایی که چیدمان زیبا دارند را ارسال کرد. با این سرویس ارسال ایمیل می توانیم کاربران را در گروه های مختلف دسته بندی کنیم تا ایمیل ها هدفمند ارسال شوند. سرویس ایمیل مارکتینگ میلرلایت باعث می شود تا ایمیل های موثرتری نسبت به کسب و کارتان ارسال نمایید و از طرف دیگر می توانید برای مشتریان ویژه خود ایمیل های هدفمندی ارسال نمایید.

مقداری که با میلرلایت می توانید ایمیل ارسال کنید که حداکثر تا سقف 1000 نفر می باشد. طریقه طراحی با میلرلایت بسیار آسان است و شما می توانید با چند کلیک ساده یک خبرنامه خوب به صورت پاپ آپ و یا صفحه لندینگ طراحی کنید و یا این که از قالب های آماده استفاده کنید. این ابزار دیجیتال مارکتینگ برای رشد سریع تر مخاطبان و کسب درآمد هوشمندتر بسیار مناسب است.

سرویس ایمیل مارکتینگ mailchimp

سرویس ایمیل مارکتینگ mailchimp

یکی از محبوب ترین سرویس ها در حوزه ی ایمیل مارکتینگ، میل چیمپ است که این سرویس از نظر بصری بسیار آسان بوده و به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد. این شرکت به 2000 نفر اشتراک رایگان می دهد و 6 میلیارد ایمیل به طور میانگین در هر هفته ارسال می کند. مشتریان میل چیمپ فراوان است و با 300 اپلیکیشن و سرویس از طریق mailchimp هماهنگ می شود. سرویس ایمیل مارکتینگ میل چیمپ رایگان است اما اگر بخواهید از ویژگی های قدرتمند آن استفاده کنید باید هزینه ای را جداگانه پرداخت نمایید.

میل چیمپ از ارائه دهندگان مشهور خدمات بازاریابی ایمیلی است. این ابزار امکاناتی دارد مانند: تقسیم بندی لیست، تست A\B و ایجاد پروفایل برای مخاطبان که تمام این ها را به کاربران خود ارائه می دهد. ایمیل مارکتینگ میل چیمپ یک طرح رایگان دارد که با استفاده از ان می توان 12 هزار ایمیل را به 2 هزار مخاطب ارسال کرد طرح رایگان میل چیمپ، پشتیبانی از بهینه سازی زمان ارسال، تقسیم بندی پیشرفته و آزمایش های چند متغیره ندارد. در طرح رایگان میل چیمپ، ارسال ایمیل ها به کاربران برای تبلیغ برندینگ میل چیمپ در بخش فوتر انجام می شود.

سرویس ایمیل مارکتینگ AWeber

سرویس ایمیل مارکتینگ AWeber

سرویس ایمیل مارکتینگ آوبر در زمینه ایمیل مارکتینگ سابقه ای نزدیک به 20 سال دارد و یک پلتفرمی مناسب برای کسب و کارهای متوسط و کوچک است. نحوه استفاده از آوبر راحت است و به همین دلیل به صاحبان کسب و کارها کمک زیادی می کند از جمله امکانات آوبر طراحی راحت انواع قالب های ایمیلی، تنوع بالا در تمپلیت ها و محتواها، امکان پاسخ دهی اتوماتیک و هوشمند، امکان ویرایش طراحی ها به صورت درگ اند دراپ، قابلیت ادغام با پلتفرم های برنامه نویسی مانند وردپرس، قابیلت اضافه کردن لیست مخاطبین در فرمت های مختلف و … می باشد.

در آوبر می توان از کاربری راحت و آسانی که دارد لذت برد و از تگ های مختلف استفاده کرد، هم چنین این امکان وجود دارد تا لیست دریافت کنندگان ایمیل را دسته بندی کنیم و از پشتیبانی 24 ساعته آن که از طریق چت آنلاین، ایمیل و تماس تلفنی است استفاده کنیم. زمانی که از آوبر استفاده کنیم می توانیم محتواهای آموزشی را در بلاگ سایت و وبینارها ارائه دهیم.

آوبر با امکاناتی که دارد باعث می شود تا از طریق دسته بندی لیست مخاطبین، آن ها را بر حسب ویژگی هایی که دارند طبقه بندی کنیم، این ویژگی ها شامل مشتری جدید، vip، مشتری شاکی، مشتری پرمصرف و … است. این طبقه بندی باعث می شود تا در زمان ارسال ایمیل، این موضوعات لحاظ گردد و ایمیل ها اثربخشی بالا و خروجی مناسبی برای توسعه کسب و کارها داشته باشند.

مزایای استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ

سرویس های ایمیل مارکتینگ دارای یک سری مزایا و ویژگی ها می باشند که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

سریع و ارزان بودن: سرویس ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای سریع و با قیمت پایین می باشد که دارای امکانات تبلیغاتی خاصی می باشد که این امکان وجود دارد با توجه به تعداد مشتریان، در کوتاه ترین زمان ممکن، ایمیل ارسال شود.

قابلیت انعطاف پذیری: با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ این قابلیت وجود دارد که هر نوع محتوایی اعم از تکست، عکس، ویدئو یا لینک ارسال شود.

امکان ارسال ایمیل هوشمند: سرویس های ایمیل مارکتینگ شرایطی را فراهم می کنند که بتوان به شکل کاملا هوشمند به مخاطبان مدنظر شرکت، ایمیل ارسال شود، به طور مثال اگر لیست ایمیل سئوکاران یک شرکت را در اختیار داشته باشیم، این شرایط فراهم است که با استفاده از ایمیل، ابزاری از سئو را معرفی کنیم و به فروش برسانیم.

امکان ساخت راحت لیست ایمیل: فقط از طریق قرار دادن فرمی در یک سایت برای عضویت در خبرنامه و یا ارسال فایل و کتاب به مشتریان، این شرایط برقرار است که به راحتی لیست ایمیل مشتریان را گردآوری کنیم.

امکان برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان: با استفاده از قابلیت بازاریابی ایمیلی این امکان وجود دارد که از طریق ارسال پیام‌ های خصوصی سازی شده با مخاطبان، ارتباط برقرار نمود.

امکان بالا بردن سطح آگاهی از برند (Brand Awareness): با استفاده از ایمیل مارکتنیگ این امکان وجود دارد که نام برند را در حافظه مشتریان احتمالی (Prospects) ثبت کنیم، تا در آینده با هر یک از آن ها ارتباط داشته باشیم.

امکان معرفی محتوای وبلاگ: به راحتی می توان با استفاده از سرویس ایمیل مارکتیگ، محتوای مربوطه و اطلاعات مفید وب سایت خود را با عموم مشتریان به اشتراک بگذاریم.

امکان ایجاد مخاطب راغب یا لید (Lead): با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ این امکان وجود دارد که در ازای ارسال محتوا یا داده های مفید، اطلاعات شخصی مشتریان را از آن‌ ها دریافت نمود.

امکان بازاریابی محصولات: قابلیت تعریف و تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از بازاریابی ایمیلی برای عموم کاربران به راحتی مقدور می باشد.

مزایای استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ

امکان ارائه خدمات و کمک به مخاطبان مشتاق و مشتریان: با استفاده از بازاریابی ایمیلی این امکان وجود دارد که از طریق ارسال محتوای مفید و ارزشمند به مشتریان خود، هر یک از آن‌ ها را در راه موفقیت و رسیدن به اهدافشان یاری نمود.

امکان داشتن آمار دقیق تعداد مشتریان: طرح‌ های رایگانی که ارائه‌ دهندگان سرویس های ایمیل مارکتینگ ممکن است برای بعضی از مشتریان و برای تعداد ارسال ایمیل‌ ها، محدودیت‌ و یا سقفی در نظر گرفته باشند، در زمان انتخاب ESP مد نظر باید به این مسئله دقت کرد و تعداد مشتریان احتمالی کسب‌ و کار خود را زیر نظر داشته باشیم.

داشتن آمار نرخ تحویل (Deliverability): مجموعه ایمیل‌ های بازاریابی باید با استفاده از بخش پیام‌ های دریافتی یا همان اینباکس (Inbox) به دست مشتریان برسند. در نتیجه بهتر است که به دنبال پلتفرم‌ هایی باشیم که نرخ تحویل هر یک از آن ها نزدیک به 100 درصد باشد.

داشتن قالب ایمیل واکنش‌گرا: برای طراحی هوشمند قالب ایمیل‌ های مختلف، نیازمند صرف زمان و مهارت‌ های زیادی می باشد و ممکن است شرایطی پیش آید که تمامی کسب‌ و کارها قابلیت انجام این کار را نداشته باشند، در نتیجه بسیاری از سرویس های ایمیل مارکتینگ، قالب‌ هایی آماده را در اختیار کسب‌ و کارها قرار می دهند. زمان انتخاب سرویس می بایست گزینه‌ ای را انتخاب کنیم که قالب‌ هایی با طراحی قابل فهم و هم چنین واکنش گرا یا ریسپانسیو (Responsive) را در اختیار مشتریان قرار دهند.

امکان دسته بندی فهرست ایمیل‌ ها: با توسعه فهرست ایمیل‌ های کاربران، ممکن است شرایطی ایجاد شود که نخواهیم هر ایمیل را برای همه مشتریان ارسال کنیم. برخی از طرح‌ های رایگان در ESP ها برای گروه بندی فهرست ایمیل‌ ها، دارای محدودیت‌ هایی می باشند. در نتیجه بهتر است که در زمان انتخاب سرویس مد نظر، به قابلیت دسته بندی (Segmentation) و تگ‌ گذاشتن در فهرست ایمیل‌ ها توجه نمود.

امکان پشتیبانی از تمامی مشتریان: بعضی از ESP ها امکانات پشتیبانی را به مشتریان به شکل رایگان ارائه نمی‌ کنند و یا برای استفاده از این امکانات، محدودیتی اعمال می‌ کنند. در نتیجه بهتر است که با توجه به نیازهای خود، سرویسی را انتخاب کنید که خدمات پشتیبانی مناسبی را به مشتریان ارائه دهد.

ابزارهای سرویس ایمیل مارکتینگ چه کارایی دارند؟

شرکت‌ های زیادی در دنیا ابزارهای سرویس ایمیل مارکتینگ را برای مشاغل مختلف فراهم می‌ کنند. این شرکت‌ ها ویژگی‌ ها و امکانات متنوع و مختلفی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند و هم چنین بعضی از آن‌ ها، خدمات محدودی را به شکل رایگان در اختیار مشتریان خود می گذارند. زمانی که سرویس های ایمیل مارکتینگ را انتخاب می کنیم، بهتر است اطمینان داشته باشیم که محدودیت‌ های آن‌ ها مثل محدودیت تعداد مشتریان، محدودیت تعداد ایمیل‌ های قابل ارسال، قابلیت دسته بندی فهرست ایمیل و پشتیبانی برای هر یک از مشتریان، مشکلی بوجود نیاورد.

ابزارهای سرویس ایمیل مارکتینگ چه کارایی دارند؟

بسیاری از افراد برای پیدا کردن ابزارهای سرویس ایمیل مارکتینگ، کلماتی مانند پنل ارسال ایمیل انبوه و یا نرم افزار ایمیل مارکتینگ را مورد جستجو قرار می دهند. به طور معمول اکثر ابزارهایی که در سرویس ایمیل مارکتینگ به کار می روند، یک سری ابزارهای آنلاین می باشند، به این صورت که وب سایت‌ هایی هستند که بعد از ثبت نام در آن‌ ها، بدون نیاز به نصب هیچ گونه نرم‌ افزار جانبی، می‌ توان از قابلیت‌ های‌ هر یک از این ابزارها استفاده کرد. کارایی بعضی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • امکان ذخیره ایمیل مشتریان میسر می باشد.
 • می توان در طراحی قالب ایمیل از ابزارها استفاده کرد.
 • ایمیل‌ ها را بر طبق فرم های دریافت تقسیم بندی می‌ شوند.
 • در صورت نیاز به کاربران، ایمیل های تعداد بالا فرستاده می شود.
 • ابزارهای ایمیل مارکتینگ در ساخت فرم های دریافت ایمیل به کاربران کمک می‌ کنند.
 • به‌ شکل اتومات، فایل‌ ها و پیغام‌ هایی که کاربران تعیین کرده‌ اند را می توان به مشتریان ارسال نمود.
 • در رابط با موفقیت و شکست ایمیل‌ های ارسالی در دیده شدن و … به کاربران آمار دقیق داده می شود.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به مطالعه و بررسی بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ در ایران پرداختیم و تمام تلاشمان را کردیم که ویژگی ها و قابلیت های هر یک از این سرویس ها را توضیح دهیم، از شما عزیزان نیز صمیمانه تشکر می کنم که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا