بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ 💸【سال1403】

بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ، عنوان مقاله ای است که می خواهیم بیشتر در مورد آن توضیح دهیم. Cloud mining یا همان استخراج ابری روشی است که در آن مبلغی را به صورت ماهیانه پرداخت می کنید و شرکتی را که مامور کرده اید، برای تان استخراج ارزهای دیجیتال انجام می دهد و در این شرایط نیازی هم به تهیه تجهیزات و سخت افزار نخواهید داشت. کلود ماینینگ معتبر می تواند برای شما سودهای متوسطی داشته باشد ولی برای سودهای بیشتر کاربردی ندارد. برای اطلاعات بیشتر تا انتهای مقاله در بهترینک همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران

تعریف استخراج ابری یا کلود ماینینگ

استخراج ابری (Cloud Mining) فرآیندی است که در آن با پیوستن به یکی از استخرهای استخراج و خرید مقدار مشخصی Hash Power در استخراج ارزهای دیجیتال مشارکت می کنید. سودی که از استخراج میان اعضای شرکت کننده متناسب با مقدار Hash Power خریداری شده، تقسیم می گردد. شرکت های بسیاری در زمینه استخراج ریزی ارزهای دیجیتال در حال حاضر فعالیت می کنند اما در این میان مسئله ای مهم است که نمی توان به تمام آن ها اعتماد کرد زیرا بسیاری از سرویس ها کلاهبردار هستند یعنی بعد از دریافت هزینه اشتراک از شما، سود حاصل از استخراج را پرداخت نمی کنند.

منظور از استخراج ارزهای دیجیتال، مجموعه ای از کارهای غیر متمرکز است که برای حفظ امنیت شبکه بلاک چین به صورت زنجیره ای انجام می شود. بنابراین ماینرها با انجام کارهای گفته شده، تراکنش ها و معاملات را بررسی و تایید می کنند. ایجاد یک ارز دیجیتال جدید و اضافه شدن آن به چرخه دیگر رمز ارزها، نتیجه این بررسی هاست.

تعریف استخراج ابری یا کلود ماینینگ

سایت کلود ماینینگ، سایت های شرکت هایی هستند که تمام فعالیت های مرتبط با ماینینگ و نگهداری تجهیزات را برای شما انجام می دهند و در حقیقت این شرکت ها قدرت پردازش سخت افزارشان را به شما می فروشند. در استخراج ابری نداشتن مهارت و هزینه لازم برای خرید و نگهداری از دستگاه های ماینر مهم نیست بلکه با ایجاد یک حساب کاربری در سایت cloud mining می توانید به صورت دورکاری به استخراج ارز دیجیتال بپردازید و سود دریافت کنید.

اقدامات لازم برای ماینرها و استخراج کننده های ارز دیجیتال چیست؟

 • ایجاد یک گره یا نود در شبکه بلاک چین
 • انجام تسک های مشخص شده برای ایجاد یک بلاک جدید
 • بارگذاری اطلاعات تراکنش های انجام شده بر روی بلاک چین
 • اطمینان داشته باید که هیچ گونه double-spending اتفاق نیفتاده باشد.

بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ کدام است؟

برای افرادی که به دنبال کسب درآمد از طریق استخراج ابری و کلود ماینینگ م باشند، شاید انتخاب کردن بهترین سایت، وقت شان را بگیرد. از این رو در این مقاله تصمیم گرفتیم تا بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ را معرفی کنیم که انتخاب برای علاقه مندان راحت تر باشد.

بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ، 10 سایت را معرفی می کنیم، همراه ما باشید.

سایت استخراج ابری جنسیس ماینینگ (Genesis Mining)

سایت استخراج ابری جنسیس ماینینگ

شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) در سال 2013 میلادی تاسیس شد که بنیان گذاران فعلی آن به خاطر استفاده از یک پلتفرم مشترک جهت خرید و فروش بیت کوین با یکدیگر آشنا شدند که هر کدام از این افراد زمان های زیادی بود که به استخراج ارز دیجیتال فکر می کردند بنابراین ایده های خود را با هم ترکیب کرده و به این فکر بودند تا اولین مزرعه ی استخراج ارز دیجیتال اروپای شرقی را بسازند و استخراج ارز دیجیتال را به عنوان یک نوع خدمت اینترنتی ارائه بدهند.

 • در سال 2014 اولین ساختمان عملیاتی شرکت در شهر ایسلند ایجاد شد و تعداد کاربران سایت تا 2015 به 100 هزار نفر رسید.
 • در سال 2016 هم بخش بازاریابی جنسیس ماینینگ در جریان کارزار تبلیغاتی، یک بیت کوین به فضا ارسال کرد.
 • در سال 2017 یعنی تنها چهار سال بعد از شکل گیری این ایده، تعداد کاربران در این سایت به 2 میلیون نفر رسید.
 • در سال 2018 ساختمانم عملیاتی دیگر این شرکت در شهر سوئد فعالیت خود را آغاز نمود.

در حال حاضر جنسیس ماینینگ به بیش از 2 میلیون نفر در 100 کشور دنیا خدمات استخراج ابری رائه می دهد.

شرکت جنسیس ماینینگ در حال حاضر مالک فارم های ماینینگ واقع در اروپا، آسیا و آمریکا است که به دلیل مسائل امنیتی مکان دقیق این فارم ها برای عموم مردم مشخص نیست. جنسیس ماینینگ یکی از شفاف ترین شرکت های استخراج ابری است که کلاهبرداری ندارد و این گونه می توان گفت که این شرکت محبوب ترین و بزرگ ترین ارائه دهنده استخراج ابری بیت کوین، اتریوم و سایر کوین ها می باشد. این شرکت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یا SEC در خصوص صندوق ماینینگ بیت کوین ثبت شده است.

مطابق مطالب وبسایت جنسیس ماینینگ، در این شرکت روشی آسان و ایمن برای خرید توان هش بدون سروکار داشتن با سخت افزارهای پیچیده و نصب نرم افزار است. همین طور این شرکت در ایجاد پربازدیدترین و معتبرترین دستگاه های ماینینگ متخصص است و این دستگاه ها را برای اجاره در اختیار مشتریان قرار می دهد. در این سایت برای استخراج ابری تنها کاری که باید انجام بدهید ایجاد حساب کابری برای استخراج است، بعد از این که ثبت نام را انجام دادید اعتبار حساب خود را با بیت کوین، پیپال، کارت های اعتباری یا انتقال های الکترونیکی افزایش داده و پس از آن برنامه استخراج مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ویژگی های سایت جنسیس ماینینگ کدام ست؟

 • رابط کاربر پسند
 • خروجی استخراج دوره ای کیف پولتان را فراهم می کند.
 • ارز رمزنگاری شده موجود در کاتالوگ را به راحتی می توانید استخراج کنید.
 • از شرکت های استخراج ابری است که سریع ترین سخت افزار استخراج بیت کوین را در مرکز داده ارائه می دهد.
 • به شما امکان می دهد رازهای رمزپایه شده متعددی مانند بیت کوین و اتریوم را استخراج کنید.

یکی از شرکت های ارائه دهنده استخراج ابری ارز دیجیتال یا کلود ماینینگ، سایت جنسیس ماینینگ است و این در حالی است که شرکت ها و سایت های گوناگون دیگری هم وجود دارند که تلاش می کنند با ارائه قراردادهای متنوع تر، مشتری های بیشتری را جذب کنند.

تفاوت شرکت جنسیس ماینینگ با سایر شرکت ها:

 • تفاوت در هزینه های دریافتی از کاربر

با توجه به این که برخی از شرکت های ارائه دهنده ی استخراج ابری خدمات خود را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند و فقط بخشی از سود را به عنوان کارمزد برای خود نگه می دارند اما سودآوری این سایت ها به اندازه سایت جنسیس ماینینگ نیست یعنی همین که جنسیس ماینینگ در ابتدا همه ی هزینه هایی که متحمل می شود را به طور شفاف برای شما نشان می دهد و می خواهد که آن را پرداخت کنید، نشان دهنده این موضوع است که تمام فعالیت های آن کاملا واقعی است.

 • امکان شخصی سازی قراردادهای استخراج ابری

از دیکر ویژگی های سایت جنسیس ماینینگ، امکان شخصی سازی قراردادهای استخراج ابری است که این یعنی این که شما مجبور به انتخاب تنها یکی از قراردادهای از پیش تعریف شده نیستید و این امکان را دارید تا مدت زمان قرارداد، قدرت سخت افزاری و موارد دیگر را تغییر بدهید. همین طور جنسیس ماینینگ به علت روابط نزدیک و دوستانه ای که با شرکت های تولید کننده ی سخت افزارهای ماینینگ دارد، هزینه نهایی خرید این سخت افزارها برای این شرکت پایین تر از قیمت بازار تمام می شود و این موضوع باعث می شود تا جنسیس ماینینگ بدون نگرانی بتواند درباره ی سود دهی خود، قیمت های قراردادها را پایین بیاورد.

سایت استخراج ابری کریپتویونیورس (crypto universe)

سایت استخراج ابری کریپتویونیورس (crypto universe)

از سال 2018 تا به الان سایت کریپتو یونیورس در حال فعالیت می باشد. در واقع این سایت یکی از پروژه های کلود ماینینگ است که به کاربرها اجازه می دهد تا برنامه ها و قرارداده های سود آور کلود ماینینگ را آغاز کنند و به کسب درآمد برسند. در حقیقت با استفاده از این سایت به راحتی می توانید بیت کوین را استخراج نمایید.

امکانات سایت کریپتویونیورس:

 • امکان دریافت پاداش روزانه در حساب خودتان
 • امکان نگهداری تجهیزات استخراج آن ها در 7 روز هفته به صورت 24 ساعته
 • ارائه خدمات استخراج ابری خوبی برای استخراج بیت کوین و Litecoin
 • امکان دریافت بیت کوین توسط کاربران با به اشتراک گذاشتن تجهیزات استخراج

سایت استخراج ابری آی کیو ماینینگ (IQ Mining)

سایت استخراج ابری آی کیو ماینینگ

سایت آی کیو ماینینگ یک سرویس برای استخراج ابری است که در سال 2016 راه اندازی شد. این سرویس توسط شرکت کیو ماینینگ در سیشل ارائه شده است. شرکت آی کیو ماینینگ در این چند سال توانسته است سایت درخشانی را در حوزه ی استخراج ابری به دست بیاورد. الگوریتم هایی که توسط شرکت آب این ماینینگ ارائه می شود مانند: الگوریتم کلاسیک استخراج ابری، کلاسیک (SHA_256 , SHA_256 بین کوین کش و اتریوم) و SHA_256 pro mining و USDT Stablecoin mining .

این شرکت دارای تجهیزات کنترل از راه دور است تا کاربران بتوانند آن ها را برای پیوستن به کلود ماینینگ اجازه کنند. همچنین این سایت موفق شده است در زمان کوتاهی 50000 کاربر را به خود جلب کند. در این سایت با توجه به هدف و سرمایه گذاری های شما، سه بسته در دسترس تان قرار می گیرد:

 • بسته های برنز (Bronze Packages)
 • بسته های نقره ای ( Silver Packages)
 • بسته های طلایی (Gold Packages)

سایت ای کیو ماینینگ یک قرارداد با قیمت خیلی پایین 6 دلاری دارد و یک برنامه ارجاع هیجان انگیز را راه اندازی کرده که هدایای ارزشمندی را دائما ارائه می دهد.

ویژگی سایت آی کیو ماینینگ:

 • دارای رابط کاربری ساده و کاربر پسند
 • امکان پیش بینی سود حاصل از رمز ارزهای مختلف
 • ثبت نام و استفاده از امکانات این سایت رایگان و بدون هزینه است.
 • استفاده از قراردادهای هوشمند برای کاهش خطرات و افزایش امنیت دارایی کاربران
 • دارای پشتیبانی از چهار زبان اصلی جهان، انگلیسی، فرانسوی، روسی و اسپانیای
 • سایت آی کیو ماینینگ از ارزهای دیجیتال بسیاری پشتیبانی می کند و می توانید از میان آن ها استخراج کنید.

این سایت تا زمانی که مورد تایید بیشتر کاربران قرار نگیرد جهت سرمایه گذاری های کوچک مناسب است.

سایت استخراج ابری هش شاینی (Hashshiny)

سایت استخراج ابری هش شاینی

در ادامه مقاله بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ به معرفی سایت هش شاینی (Hashshiny) رسیدیم. این سایت در سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرده است و ادعای توسعه دهندگان این پلتفرم این است که یکی از برترین وب سایت های استخراج ابری در جهان هستند و 1.5 درصد از نرخ هش بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می دهند. سایت هش شاینی برای استخراج ابری هر یک از ارزهای بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، دش، زی کش و Decred انتخاب خوبی خواهد بود.

برای انجام خدمات هش شاینی باید 3 مرحله را پشت سر بگذارید که ما این مراحل را در ادامه توضیح می دهیم.

مرحله اول: باید یک حساب کاربری در io ایجاد کنید و برای ثبت نام باید فرمی را که در وب سایت رسمی وجود دارد با اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و … پر کنید.

مرحله دوم: در این مرحله باید یکی از 6 طرح پیشنهادی هش شاینی را انتخاب کنید.

 • sha-256 CLOUD MINING برای استخراج ابر BTC
 • ETHASH CLOUD MINING برای استخراج ابر ETH
 • (LTC CLOUD MINING) SCRYPT CLOUD MINING
 • X11 HASH CLOUD MINING برای استخراج ابر DASH، BLAKE256R14
 • CLOUD MINING برای استخراج ابر DCR
 • استخراج ابر EQUIHASH برای استخراج ابر ZEC

مرحله سوم: و در آخرین مرحله باید هزینه طرحی که انتخاب کرده اید را پرداخت کنید.

سایت استخراج ابری هشینگ24 (hashing24)

سایت استخراج ابری هشینگ24

سایت هشینگ24 (hashing24) فعالیت خودش را از سال 2012 آغاز کرده و توسعه دهندگان این سایت افرادی فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال هستند. هدف سازندگان هشینگ24 با این بود تا بتوانند تجربه هایی که در این سال ها به دست آورده اند را به آسانی در اختیار کاربران کم تجربه قرار دهند همین طور این سایت با شرکت های فعال در استخراج ارز دیجیتال همکاری مداوم دارد.

شرکت هشینگ24 برای تامین سخت افزارهای ماینینگ خود با بیت فیوری (BitFury) که یکی از سردم داران این صنعت است همکاری می کند. شرکت هشینگ24 یکی از سایت های استخراج ابری اروپایی است زیرا دفتر مرکزی آن در جمهوری ایسلند قرار گرفته است. در این سایت روش کار همانند سایت های دیگر است و در زمان 2 دقیقه می توانید در سایت عضو شوید.

در سایت هشینگ24 بعد از این که مرحله دلخواهتان را انتخاب کردید باید هزینه آن را پرداخت کنید و سپس درخواست شما به مراکز داده ی بزرگ بیت فیوری ارسال می شود و با بهترین تجهیزات فرآیند استخراج آغاز می شود و به صورت روزانه ارزهای استخراج شده را دریافت می کنید و این امکان را دارید تا در همان روز آن را برداشت کنید.

ویژگی های سایت هشینگ24:

 • پرداخت روزانه را ارائه می دهد.
 • به مدت 1 ماه بعد از ثبت نام، قرارداد استخراج رایگان دریافت می کنید.
 • تبلیغات و حراج های هفتگی را برای کاربران قبل نام شده فراهم می کند.
 • یک ماشین حساب راحت در وب سایت فراهم می کند برای انتخاب بهترین قرارداد استخراج

سایت استخراج ابری شاماینینگ (shamining)

سایت استخراج ابری شاماینینگ (shamining)

این شرکت استخراج ابری در کشور انگلستان قرار دارد و در واقع یکی از مطمئن ترین سایت های حوزه ارز دیجیتال می باشد. سایت شاماینینگ از سال 2018 خدمات استخراج ابری بیت کوین را به کاربران سرتاسر دنیا ارائه می دهد. هم اکنون در وب سایت shamining.com بیشتر از 17 هزار کاربر وجود دارد که بدون هیچ تجهیزاتی و یا دانش فنی در حال استخراج رمز ارز می باشند. پیشنهاد ویژه ای برای کاربرانی که بریا اولین بار در این پلتفرم ثبت نام می کنند این است که 37% پاداش خوش آمدگویی دریافت می کنند. از طرف دیگر این سایت سودآوری خوبی دارد.

امکانات سایت شاماینینگ:

 • وجود یک مدیر شخصی برای هر کاربر
 • حداقل مبلغ ورودی برای استخراج ابری معادل 250 دلار
 • پرداخت فوری در 7 روز هفته و به صورت 24 ساعته
 • امکان دسترسی از تمام دستگاه ها
 • امکان انتخاب میان ماینرهای مختلف برای تمام کاربران
 • وجود روش های مختلف برای برداشت موجودی

سایت استخراج ابری هش فلر (Hash Flare)

سایت استخراج ابری هش فلر (Hash Flare)

شرکت هش فلر یک سایت استخراج پول مجازی است که دارای یک تیم متخصص در این زمینه است و افرادی که سال ها در زمینه استخراج پول مجازی فعالیت داشته جزء کارکنان این شرکت هستند و سخت افزارهای مورد نیاز این حوزه را به خوبی می شناسند. هش فلر در حقیقت به وسیله تالین معروف در شرکت هشکوینز (HashCoins) که در استونی مستقر بوده و در زمینه تولید تجهیزات استخراج متخصص می باشد، معرفی شده است.

شرکت هشکوینز نزدیک به سه سال است که به مشتریان اسکریپ و اس اچ آ 256 خدمات استخراج پول مجازی را ارائه می دهد و کبف پول مجازی میتنی بر وب با ابزارهای رازبری پی (Raspberry Pi) توسعه داده است. سایت هش فلر توانسته قیمت قراردادهای کلود ماینینگ برای اسکریپت، اس اچ آ 256، زد کلش و دش را با استفاده از ابزارهای فنی و توان تخصصی کاهش بدهد.

سایت استخراج ابری ارزهای دیجیتال، هش فلر (Hash Flare) در تاریخ 20 ژولای اعلام کرد که از سرویس دهی استخراج ابری یا کلود ماینینگ خودداری می کند و به علت این که درآمد زایی در این زمینه مشکل است بنابراین در این حوزه دستگاه های مخصوص الگوریتم SHA-256 خود را خاموش می کند. سایت استخراج ابری هش فلر فعالیت خود را از سال 2013 آغاز کرد در واقع سرویس استخراج ابری نوعی خدمات دهی استخراج ارزهای دیجیتال است که با پرداخت کردن مبلغ مشخصی، میزان قدرت هش مشخصی را برای یک دوره اجاره می کنند و برای آن ها شرکت استخراج را انجام می دهد.

یکی از ویژگی های این نوع استخراج این است که شرکت خدمات دهی مسئولیت پیکربندی دستگاه و انتخاب استخر ماینینگ کارآمد را به عهده می گیرد و کاربر نیاز به خریدن تجهیزات برای استخراج ندارد. اصلی ترین دلیل این اقدام سخت شدن کسب سود در میان نوسانات اخیر برای کمپانی اعلام شده است. مطابق بیانیه ی سایت هش فلر مبلغ قراردادها از هزینه ی خدمات دهی پایین تر بوده است و از تاریخ 18 ژولای درآمد از هزینه ی نگهداری و باقی سرورها کمتر بوده است.

سرویس های کلود ماینینگ به افراد امکان می دهند تا در فرآیند استخراج پول مجازی مشارکت داشته باشند بدون آن که نیازی به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هزینه های تامین برق و ابزارهای خنک کننده باشد. سایت استخراج ابری هش فلر در میان شرکت های متعدد کلود ماینینگ از نظر هزینه، اعتماد بالای مشتریان و سابقه ی اجرایی، کاملا متفاوت است. این سایت در زمینه استخراج اتریوم بهترین قیمت های بازار را ارائه می دهد و در ضمن باعث اتصال مشتریان به استخر ماینینگ دلخواه مشتری می شود که نشان دهنده این است که مشتری با استفاده از هش فلر قدرت استخراج واقعی را خریداری کرده است.

مزایای سایت هش فلر:

 • ارائه ارزهای دیجیتال مختلف برای استخراج
 • پنل و ثبت نام ساده و بدون نیاز به ارائه مدرک شناسایی

معایب سایت هش فلر:

 • ارائه قراردادهای محدود
 • پر شدن سریع ظرفیت
 • مشکل در خروج بیت کوین در حال حاضر
 • خاموش کردن تجهیزات در زمان کاهش زیاد قیمت

سایت استخراج ابری بی ماین (Bemine)

سایت استخراج ابری بی ماین (Bemine)

سایت بی ماین یکی از سایت های مورد اعتماد است که برنامه های آزمایشی رایگان و ارزان را برای استخراج بیت کوین ارائه می دهد. استخراج در روز Antiminer S19 3 رایگان می باشد. استخراج ابری بیت کوین سود روزانه ای را به حساب شما واریز می کند که با استفاده از آن می توانید ماشین های جدید را پس بگیرید و یا این که بخرید.

امکانات سایت بی ماین:

 • امکان خرید و ذخیره سازی تجهیزات توسط کاربران
 • امکان ذخیره سازی تجهیزات در مراکز داده همکار توسط ماینرها
 • امکان خریداری قراردادای 6، 8 یا 12 ماهه توسط کارگران معدن

سایت استخراج ابری ChickenFast

سایت استخراج ابری ChickenFast

در ادامه معرفی بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ می خواهیم سایت چیکن فست را معرفی کنیم که از سال 2015 فعالیت خودش را آغاز کرده و یکی از مشهورترین وب سایت های قابل اعتماد است. سایت chickenfast از هوش مصنوعی استفاده می کند یعنی از میزان سرمایه ی شما استفاده می کند تا سودآورترین تعرفه استخراج ابری را برای شما انتخاب کند.

اگر در این سایت 1500 دلار صرف کنید، درآمد روزانه، ماهانه و سالانه طرح شما و میزان انرژی مورد نیاز جهت برنامه انتخابی را به سرعت محاسبه می کند. با استفاده از chickenfast در پروژه های استخراج ارز بیت کوین، بیت کوین کش و اتریوم می توانید شرکت کنید و همچنین سه نوع تعرفه در این پلتفرم وجود دارد که می توانید انتخاب کنید مانند: silver, Platinum, Gold

حداقل سرمایه ای که باید در این سه مرحله داشته باشید 1000 دلار است که برای طرح silver میزان مورد نیازی است ولی در صورتی که این طرح ها برایتان مناسب نیست می توانید با سرمایه 250 دلار شروع کنید.

ویژگی های سایت chickenfast:

 • متعهد به استخراج سازگار با محیط زیست است.
 • دارای پشتیبانی 24 ساعته در تمام روزهای هفته است.
 • این سایت تضمین می کند که سرمایه اولیه تان باز می گردد و هر روز و بدون وقفه سود کسب می کنید.

سایت استخراج ابری ECOS

سایت استخراج ابری ECOS

یکی از شناخته ترین وب سایت های استخراج ابری در بازار رمز ارزها در حال حاضر سایت ECOS است که به دلیل ویژگی های خاص برای انتخاب علاقه مندان این حوزه بسیار مناسب است.

ویژگی های سایت ECOS:

 • دانلود رایگان اندروید و ios این پلتفرم برای راحتی بیشتر کاربران
 • با حداقل سرمایه 75 دلار می توانید قرارداد ببندید و احتیاجی به آورده های کلان نیست.
 • امکان انتخاب ارزهای قابل استخراج مانند بیت کوین، لایت کوین، ریپل، اتریوم، تتر و بیت کوین کش
 • کم ترین بازه ی هر قرارداد 15 ماه است ولی در صورت تمایل می توانید آن را تا 50 ماه انتخاب کنید یعنی بیشتر از 4 سال
 • میزان درآمد روزانه، ماهانه و سالانه را که با توجه به سرمایه گذاری شما مشخص شده مشاهده کنید تا از میزان انرژی مصرفی قرارداد خود مطلع شوید.

چگونگی کار استخراج ابری

کلود ماینینگ یا استخراج ابری روشی جایگزین برای استخراج بیت کوین به صورت شخصی است که فرد برای تهیه و خرید امکانات لازم جهت انجام محاسبات زمان بر و دشوار بلاک چینی، به طریقی در کار استخراج اشخاص دیگر سرمایه گذاری می کند و به اندازه سرمایه گذاری خود سود دریافت می کند. مناسب ترین نوع استخراج بیت کوین برای افرادی که فضا و سرمایه لازم را جهت راه اندازی سیستم ماینیگ شخصی خود ندارند، کلود ماینینگ است که در این صورت افراد می توانند با استفاده از تکنولوژی رایانش ابری، به استخراج ارز بپردازند.

روش نگهداری ماینینگ ها در یک شرکت بزرگ به این صورت است که در یک سوله بزرگ که به آن مزرعه ماینینگ می گویند تجهیزات را آماده و از آن نگهداری می کنند. اشخاص مختلفی با تکنولوژی ابری و به صورت آنلاین از این تجهیزات استفاده کرده و ارز دیجیتال ماین می کنند و در عین حال شرکت ارائه دهنده سرویس هم از ارز استخراج شده شما، درصدی سود دریافت می کند.

چگونگی کار استخراج ابری

باید به این نکته توجه داشته باشید که سال ها از زمانی که افرادی با تجهیزات ساده ماینینگ، شانس بالایی در بلاک چینی داشته اند گذشته است و این موضوع که تجهیزات ماینینگ به فضا و هزینه زیادی نیاز ندارد باور درستی است زیرا امروزه با یک GPU قوی و یا پیشرفته ترین ماشین های استخراج، شانس کمی خواهید داشت در برابر سرمایه دارانی که با ردیف کامپیوتر و تجهیزات میلیون دلاری موفق به حل پازل بلاک ها در زمان کوتاهی می شوند.

اما این موضوع به این معنی نیست که استخراج بیت کوین به صورت شخصی غیر ممکن است و یا این که هیچ در آمدی ندارد، اما توجه داشته باشید که برای این فرآیند باید زمان کافی در اختیار داشته باشید تا نتیجه قابل قبولی به دست آید.

مزایا و معایب استخراج ابری چیست؟

مزایای استخراج ابری

عدم نیاز به دانش فنی: یکی از مزیت های استخراج ارز دیجیتال این است که اگر دانش کافی در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال ندارید، بهترین و سریع ترین راه برای کسب درآمد از رمز ارزها، استفاده از استخرهای ابری است به این جهت که برای پیوستن به این شرکت ها به هیچ دانش تخصصی در مورد ارزهای رمزنگاری شده نیاز ندارید. در این روش به اطلاعات تخصصی در مورد تجهیزات ASIC، بهترین استخرهای استخراج، روش استفاده از تجهیزات و پروتکل ها نیازی نیست و تنها کافی است یکی از ارائه دهندگان خدمات کلود ماینینگ را انتخاب کنید و با خرید یکی از طرح های اشتراکی از آن شروع به مدیریت حسابتان کنید.

عدم نیاز به خرید تجهیزات سخت افزاری استخراج: به دلیل سختی شبکه رمز ارزها مخصوصا بیت کوین، برای افزایش موفقیت خود به تجهیزات سخت افزاری قوی نیز دارید همچنینی برای بررسی اطلاعات تجهیزات، نصب و تنظیمات آن به دانش فنی نیاز دارید. با در نظر گرفتن این موضوع که به تجهیزات ASIC و GPU در این روش نیازی نیست بنابراین درباره ی افت کیفیت دستگاه ها و شرایط نگهداری آن ها، هیچگونه نگرانی نداشته باشید.

عدم نیاز به پرداخت هزینه تعمیر و نگهداری: تجهیزات سخت افزاری استخراج بیت کوین در زمان کار به طور متوسط در ساعت 1500 وات انرژی مصرف می کند که حاصل آن گرما و سروصدای زیاد است اما در حال حاضر از این تجهیزات در خانه نمی توان نگهداری کرد و وسائل تهویه هوا برای محیطی غیر از خانه تهیه شوند.

مزایا و معایب استخراج ابری چیست؟

معایب استخراج ابری

به صرفه نبودن: سرمایه ای که قصد دارید در فرآیند استخراج ابری هزینه کنید، اصلا به صرفه نیست به این دلیل که علاوه بر هزینه برای خرید این سرویس، هزینه اجاره و هزینه برق را باید پرداخت کنید و بخشی از درآمدتان به افرادی تعلق می گیرد که مسئولیت راه اندازی تجهیزات استخراج را بر عهده دارند.

احتمال کلاهبرداری: در دنیای ارزهای دیجیتال به دلیل وجود شرکت های زیاد احتمال کلاهبرداری زیاد است و این امکان وجود دارد که بعد از پرداخت سرمایه خود در این شرکت ها، سود حاصل از استخراج به شما پرداخت نشود.

احتمال متوقف شدن فرآیند استخراج به دلیل نبود توجیه اقتصادی برای شرکت

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از افرادی که تا انتهای مقاله بهترین سایت استخراج ابری یا کلود ماینینگ، همراه ما بودند. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با استخراج ابری و کلود ماینینگ آشنا کنیم. در ادامه مقاله سایت های کلود ماینینگ را معرفی کردیم و توضیح دادیم که استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست و چه مزایا و معایبی دارد. هم چنین گفتیم که استخراج ابری چگونه کار می کند. امیدوارم که مطالب گفته شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و استفاده کنید. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید، برای ما کامنت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا