بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی⭐【آپدیت 1403】

برای انتخاب بهترین سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی باید به موارد زیادی توجه کنیم، بکارگیری سرویس های کوتاه کننده لینک می تونه علت های مختلفی داشته باشه، به عنوان مثال اکثر وب سایت ها و یا برنامه های فضای مجازی (مثل توییتر) با مشکل محدود بودن تعداد کاراکترهای ارسالی و یا تعداد کاراکتر لینک های برنامه، روبرو هستند، در این شرایط دارای محدودیت زیادی هستند و همه محتوای مد نظرخود را با تعداد کاراکترهای مشخصی باید ارسال کنند. در این مقاله از بهترینک قصد داریم که در رابط با بهترین سرویس کوتاه کننده لینک توضیحاتی را ارائه کنیم.

عملکرد سرویس کوتاه کننده لینک چگونه است؟

سرویس کوتاه کننده از آن دسته از سرویس‌ هایی می باشد که به کاربران مختلف این اجازه را می‌ دهند که مجموعه لینک‌ های با تعداد کاراکترهای زیاد و یا حتی کوتاه مربوط به سایت یا شبکه‌ های اجتماعی‌ را فقط با یک کلیک کوتاه انجام دهید. به طور مثال شاید قصد این را داشته باشیم که آدرس یکی از صفحات وب‌ سایت‌ را در کانال تلگرام‌ قرار دهیم، در این مرحله کاری به طور معمول لینک‌ ها نسبتاً طولانی هستند و برای زیباتر شدن ظاهر کار، بهتر است که از لینک های کوتاه استفاده کنیم. سایت‌ های ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که در زمینه کوتاه کردن لینک فعالیت دارند.

عملکرد اصلی سرویس های کوتاه کننده لینک این است که لینک های کاربران را کوتاه می‌ کنند. این سرویس‌ ها هم چنین دارای مزایای زیادی می باشند که در ادامه مقاله به طور کامل به هر یک اشاره می‌ شود. لینک‌ های کوتاه‌ شده نیز مزایای زیادی دارند و در جاهای مختلفی از آن‌ ها استفاده می‌ کنند و افراد زیادی مشتاق هستند که از سرویس‌ های کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی برای این‌ قبیل کارها استفاده کنند.

به طور مثال یکی از مواردی که ترجیحا بهتر است از لینک های کوتاه استفاده شود، زمانی است که آدرس URL سایت فارسی است. اگر این قصد را داشته باشیم که همان لینک را در جایی قرار دهیم، معمولا به شکل پیچیده و نامنظم و به شکل عدد، درصد و… نمایش داده می‌شود که ظاهر جذابی ندارد. به همین علت بهتر است که اقدام به کوتاه کردن لینک ها کنیم تا مشکلی بابت نمایش دادن لینک نداشته باشیم.

عملکرد سرویس کوتاه کننده لینک چگونه است؟

به طور خلاصه، این سرویس‌ ها لینک‌ های بلند را کوتاه می‌ کنند، به شکلی که مسیر لینک عوض نمی شود تا به همان لینک مد نظر برسند. کوتاه کننده های لینک، ابزار یا سرویس هایی هستن که به شکل تحت وب یا آنلاین ارائه می شوند. روش کار هم این گونه است که به آن آدرس طولانی داده می شود و این سرویس کوتاه کننده، لینک مد نظر را به URL های کوتاه‌ تر تبدیل می‌ کند. مزیتی که دارد این است که فضای کمی را اشغال می‌ کند و اکثر این سرویس‌ ها به صورت رایگان در اختیار همه کاربران قرار می گیرند.

اگر از آن دسته کاربرانی باشید که در فضای مجازی فعالیت دارید، کوتاه کردن لینک، کاری واجب و ضروری می باشد، چرا که در فضایی مانند توئیتر برای نوشتن کلمات، محدودیت تعیین شده است و مجبور هستیم که برای جلوگیری استفاده از کلمات اضافی، لینک های مخفف شده را در متن قرار دهیم. در بخش بیو اینستاگرام هم از جمله مواردی می باشد که از لینک های کوتاه استفاده می شود. این کار به خاطر کوچک بودن سایز صفحات گوشی های هوشمند انجام می شود.

بهترین سرویس کوتاه کننده لینک کدام است؟

بهترین سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی، معمولا عملکرد مشابهی دارند و کارشان کوتاه کردن لینک های طولانی است. لینک های کوتاه شده به چشم مخاطب ساده‌ تر و جذاب تر هستند. در نتیجه اگر بخواهیم لینک یک سایت را در یک پیام کوتاه برای شخصی ارسال کنیم یا در شبکه های اجتماعی آن را بکار ببریم، بهتر است که از لینک کوتاه استفاده شود، چرا که بسیار مهم است که  کاراکترهای کمی را در متن بکار ببریم و استفاده از یک لینک کوتاه شده می‌ تواند به کاربران برای تحقق اهدافشان کمک کند.

بهترین سرویس کوتاه کننده لینک کدام است؟

در ادامه مقاله به توضیح 10 نمونه از بهترین سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی می پردازیم، با ما همراه باشید.

سرویس کوتاه کننده لینک zaya.io

سرویس کوتاه کننده لینک zaya.io

سرویس کوتاه کننده لینک زایا از همان ابتدای کار همراه با افزونه وردپرس و ربات تلگرام طراحی و پیاده سازی شده است. در کنار تمامی ابزار های هوشمند زایا به راحتی می توان از سیستم API زایا استفاده کرد. همه کاربران این امکان را دارند که با استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک زایا، ابزار هایی متناسب با نیازها و دغدغه هایشان طراحی کنند. نکته ای که وجود دارد و باید حتما به آن دقت داشته باشیم، این است که استفاده از سیستم API به صورت کاملا رایگان می باشد.

ایمنی و رمزگذاری اطلاعات مختلف در همان شروع کار جزوء ملاک های اصلی پیاده سازی سرویس کوتاه کننده لینک زایا محسوب می شود. این سرویس جهت حفظ امنیت اطلاعات و داده هایی که تبادل می شوند، از مجموعه الگوریتم های بروز و بسیار کارآمد استفاده می کند. همه اطلاعات ما بین مرورگر، کاربر و سرور به طور صدرصدی کدنویسی شده اند و هیچ فردی توانایی این را ندارد که اطلاعات مابین را مشاهده کند و این که به زودی برنامه باگ بانتی سرویس زایا راه اندازی و روانه بازار خواهد شد.

ثبت نام در سرویس زایا به صورت رایگان است و همیشه رایگان هم باقی می ماند. هدف اصلی این است که یک سرویس جامع و حرفه ای برای کوتاه کردن لینک به شکل سازماندهی شده برای همه کاربران ایرانی فراهم شود. با توجه به توضیحات ارائه شده، دائمی بودن خدمات ارائه شده توسط سرویس زایا تضمین شده می باشد و با اطمینان خاطر می توان از آن استفاده کرد. بعضی از امکانات سرویس کوتاه کننده لینک زایا به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:
 • قابلیت ساخت کلید API
 • امکان ساخت لینک با UTM
 • ارائه دانشنامه توسعه دهندگان
 • امکان کوتاه کردن لینک به شکل گروهی
 • امکان هدف گیری جغرافیایی بر اساس کشور
 • امکان تعیین زمان و ساعت انقضا برای هر لینک
 • امکان ساخت Alias یا همون slug دلخواه برای لینک
 • امکان غیر فعال و یا فعال ساختن مجدد یک لینک کوتاه
 • امکان قرار دادن رمز عبور بر روی تمامی لینک های کوتاه شده
 • امکان ریدایرکت بازدیدکنندگان به لینکی متفاوت بعد از مثلا 100 کلیک
 • امکان مرتب سازی لینک های ساخته شده برای نظم بهتر و شناسایی راحت تر
 • امکان تعیین کردن حریم خصوصی نمایش آمار لینک به شکل خصوصی یا عمومی
 • امکان انتخاب دامنه های ارائه شده توسط سیستم یا دامنه/ساب دامنه به دلخواه کاربر
 • امکان هدف گیری پلتفرم های خاص مثلا اگر کاربری از اندروید وارد میشه به لینک مخصوص خودش منتقل بشه
 • امکان ساخت Rotation (امکان تعریف چندین لینک وجود داره و ترافیک برای هر یک از این لینک ها تقسیم می شود و مناسب برای پیاده سازی A/B Testing)

سرویس کوتاه کننده لینک yun.ir

سرویس کوتاه کننده لینک yun.ir

سرویس کوتاه کننده لینک یون با هدف به اشتراک گذاشتن ترافیک بین تمامی کاربران سرویس کوتاه کننده لینک یون و مدیران کسب و کارهای مختلف طراحی شده است. در حالتی که به تعداد زیادی از کاربران دسترسی داشته باشید، این امکان وجود دارد که در کنار استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک یون، درآمدزایی هم کنید. هم چنین در صورتی که کاربران هدف گسترش کسب و کار خود، با استفاده از معرفی سرویس به دیگران را داشته باشند، می توانند به راحتی با طراحی و ثبت تبلیغ کسب و کار خود، به تعداد زیادی از کاربران و مشتریان دست پیدا کنند.

یکی از اصلی ترین قابلیت های سرویس کوتاه کننده لینک یون، ارائه گزارش های کامل و جامع از آمار تعداد بازدیدها از لینک های کاربران مختلف است. امکان تفکیک گزارشات بر اساس کشور، تاریخ و روز و زمان بازدید، لیست ارجاع دهندگان، دستگاه کاربر و … از دیگر امکانات این سرویس کوتاه کننده لینک خوب وطنی می باشد.

هم چنین ارائه ربات کوتاه کننده لینک و ارائه API برای همه برنامه نویسان از مزایای مفید سرویس کوتاه کننده یون است. به آسانی با API یون می توان آن را به سایت خود وصل کرد و از دامین خصوصی خود برای کوتاه کردن لینک های مختلف استفاده کرد. برخی دیگر از امکاناتی که این سرویس در اختیار کاربران قرار می‌ دهد، به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 • امکان درآمدزایی
 • دارای افزونه وردپرس
 • دارا بودن ربات های تلگرامی
 • امکان اتصال به دامنه شخصی‌
 • امکان ویرایش آدرس کوتاه شده
 • دارای افزونه یا همان اکستنشن گوگل کروم
 • دارای سیستم مدیریت حرفه ای لینک‌ های مختلف

سرویس کوتاه کننده لینک b2n.ir

سرویس کوتاه کننده لینک b2n.ir

با استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک بی تو ان این امکان وجود دارد که لینک‌ های طولانی را به لینک‌ های کوتاه و دلخواه تبدیل کرد تا به آسانی و با بهترین شکل با استفاده از پیامک یا در اینستاگرام، تلگرام و … به اشتراک گذاشته شود و آمار بازدید هر یک از لینک ها را داشته باشید. بعضی از ویژگی های این سرویس عبارت است از:

 •  قدیمی و قابل اعتماد
 •  نامحدود بودن و رایگان
 •  پایدار و پر سرعت بودن
 • دارای آدرس کوتاه دلخواه
 • دارای لینک‌ های همیشگی
 •  عدم نمایش صفحات تبلیغاتی

سرویس کوتاه کننده لینک opizo.com

سرویس کوتاه کننده لینک opizo.com

سرویس کوتاه کننده لینک opizo به عنوان پر قابلیت ترین سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی شناخته شده است که در واقع سرویس تبدیل کننده لینک های کاربران به مجموعه لینک های درآمدزا می باشد، به این شکل که از طریق کوتاه کردن لینک ها، به ازای هر بازدیدی که از لینک ها می شود، درآمدزایی ایجاد می شود و درآمد کاربران بعد از رسیدن به مرز 10 هزار تومان، به شکل اتومات و بدون نیاز به درخواست واریز، به طور هفتگی برایشان واریز می‌ شود.

استفاده از تمامی خدمات سرویس اوپیزو، رایگان است و بعلاوه این که امکان درآمدزایی نیز در این سرویس فراهم است هم چنین این سامانه برای آن دسته  از کاربرانی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌ کنند، افزونه‌ ای را برای مدیریت لینک‌ ها در اختیارشان قرار می‌ دهد و این که این امکان وجود دارد برای همه لینک‌ های کوتاه شده، تاریخ انقضاء تعیین نمود که لینک‌ ها پس از تاریخ تعیین شده، دیگر به صفحات مد نظر، باز نمی گردد. بعضی از امکاناتی که سرویس اپیزو در اختیار کاربران مختلف قرار می‌ دهد، به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 • دارای امنیت بالا
 • دارای پلاگین وردپرس
 •  رایگان بودن تمامی خدمات
 • امکان سفارشی‌ سازی همه لینک‌ ها
 • امکان درآمدزایی از راه کوتاه کردن لینک
 • امکان قراردادن تاریخ انقضاء برای هر لینک‌

سرویس کوتاه کننده لینک rizy.ir

سرویس کوتاه کننده لینک rizy.ir

ریزی یک سرویس کوتاه کننده لینک رایگان است که با استفاده از این سرویس می توان لینک های طولانی را به لینک های کوتاه تبدیل کرد تا به آسانی هر لینک را به اشتراک گذاشت و این که در این سرویس هم این امکان وجود دارد که از طریق لینک های کوتاه شده درآمد بدست آورد. برای کسب درآمد ابتدا باید به صورت رایگان ثبت نام کرد و لینک را کوتاه نمود و همه لینک ها را به اشتراک گذاشت تا به ازای هر بازدید از لینک ها به درآمد کاربران اضافه شود. هم چنین با رسیدن موجودی به مبلغ 8000 تومان می توان درخواست برداشت وجه را داد تا خیلی راحت آن را به حساب بانکی فرد واریز کنند.

قابلیت پشتیبانی آنلاین سرویس کوتاه کننده لینک ریزی نیز در همه روزهای هفته در دسترس می باشد. مزایای ثبت نام رایگان در سامانه ریزی، یک سری مزایا با خود به همراه دارد مثلا از طریق ثبت نام در سایت ریزی امکان کوتاه کردن لینک ها به دو فرم درآمدزا و مستقیم وجود دارد و هم چنین می توان با دسترسی به داشبورد کاربری از تمامی امکانات این سرویس استفاده کرد که بعضی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند:

 • امکان ویرایش و حذف لینک ها
 • امکان مشاهده آمار بازدید لینک ها
 • امکان کوتاه کردن لینک با آدرس های مد نظر
 • امکان زیر مجموعه گیری برای درآمدزایی بیشتر
 • دارای ابزارهای هوشمند برای کوتاه کردن لینک مثل کد اسکریپت، کوتاه کننده جمعی، وب سرویس API و…

سرویس کوتاه کننده لینک 1da.ir

سرویس کوتاه کننده لینک 1da.ir

سرویس کوتاه کننده لینک وان دا این قابلیت را دارد که لینک های کاربران را مخفی و محافظت کند و تک تک لینک ها را در یک بازه زمانی کوتاه ردگیری کند و برای هر یک پاداش تعیین کند. مراحل عضویت و استفاده از خدمات این سرویس به شرح موارد ذیل است:

انچام مراحل ثبت نام و ورود به حساب کاربری: در مرحله اول یک حساب کاربری باید ساخته شود و این امکان وجود دارد که از بهترین امکانات برای کوتاه کردن URL به صورت کاملا رایگان استفاده کرد.

 کوتاه کردن لینک ها: لینک های مختلف را فقط در یک مرحله ساده به یک لینک یکتا و کوتاه، رایگان پنهان سازی و کوتاه می کنند.

پخش لینک و کسب درآمد: می توان لینک های کوتاه شده را با دوستان، انجمن های گفتگو یا وبسایت های مختلف به اشتراک گذاشت و بابت هر کلیک پول دریافت نمود.

سرویس کوتاه کننده لینک وان دا یک ابزار و خدمات کاملا رایگان می باشد که علاوه بر کوتاه کردن لینک ها به کاربران این اجازه را می دهد تا درآمدی بدست بیاورند. در نتیجه کاربران می توانند در خانه و درحالی که به مدیریت و حفاظت از لینک ها می پردازند، درآمدزایی کنند. از طریق استفاده از سرویس درآمدزای دائما رو به افزایش، ترافیک را می توان بالا برد تا درآمد بیشتری بدست آورید. هم چنین این سرویس دارای تیم ویژه پشتیبانی برای پاسخگویی به هرگونه سوالی که ممکن است برای کاربران به وجود آید، می باشد.

سرویس کوتاه کننده لینک Fi9.ir

سرویس کوتاه کننده لینک Fi9.ir

با استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک fi9.ir می توان لینک های با کاراکتر تعداد بالا را به لینک های خیلی کوچک تبدیل کرد بدون هیچ گونه تبلیغ و به شکل کاملا مستقیم و بدون محدودیت زمانی در پایدار بودن هر یک از لینک ها. fi9.ir هم یکی از بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک ایرانی می باشد که پیشنهاد می کنم حتما یک بار استفاده شود.

سرویس کوتاه کننده لینک rebrandly.com

سرویس کوتاه کننده لینک rebrandly.com

یکی از سرویس های کوتاه کننده لینک با خدمات قابل توجه، سرویس خارجی rebrandly است که برای استفاده از آن می بایست عضو سایت شوید ولی بدون عضویت در سایت هم می توان از یک سری خدمات استفاده کرد. با سرویس rebrandly این امکان وجود دارد که لینک‌ های طولانی را کوتاه کرد و هم چنین آمار دقیقی از تعداد کل کلیک‌ های لینک های مختلف را در اختیار داشت و از برنامه گوگل کروم این سامانه برای سرعت بخشیدن به کارها استفاده کرد.

کاربران از سرویس Rebrandly استفاده می کنند چرا که لینک ها را جذاب تر و کوتاه تر می کند. اکثر تیم‌ ورک های بازاریابی، اجتماعی و پشتیبانی جامعه تمایل دارند که تمامی استراتژی های ردیابی را از کاربران مخفی کنند و این که عملکرد را بررسی کنند. لینک های Rebrandly دارای ظاهری زیبا می باشند که هر کسی را تشویق می کند از آن استفاده کنند.

سرویس کوتاه کننده لینک Bitly.com

سرویس کوتاه کننده لینک Bitly.com

سرویس کوتاه کننده لینک بیت لی به عنوان اولین و بهترین سایت کوتاه کننده لینک در جهان است چرا که امکانات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهند. تعداد زیادی از وب مسترها انتخاب خود را برای سرویس های کوتاه کننده لینک را بیت لی معرفی می کنند و مهم ترین علت آن هم چیزی نیست جز رایگان بودن تمامی امکانات این سرویس. نکته ای که وجود دارد این است که برای وارد شدن می بایست فیلترشکن را روشن نمود.

از دیگر ابزارهای کمکی که سرویس بیت لی در اختیار کاربران قرار می دهد می توان به این موارد اشاره کرد: دارای تاریخچه دقیق، دارای منابع دقیق کلیک لینک ها، دارای امکان نمایش مناطق جغرافیایی کلیک کننده و هم چنین امکان ویرایش لینک ها.

سرویس کوتاه کننده لینک ouo.io

سرویس کوتاه کننده لینک ouo.io

یکی از جدیدترین سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی که این روزها توسط کاربران ایرانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، سرویس ouo می باشد. از مزایای این سرویس کوتاه کننده خوب می توان به قابلیت نظارت آسان تمامی لینک های کوتاه شده، بررسی آمار لینک های کوتاه شده و امکان کلیک بر روی آن ها به تفکیک کشور، آی پی و مرورگر کاربر، اشتراک گذاری راحت لینک ها در فضای مجازی و … اشاره کرد.

یکی از مزایای منحصر به فرد این سایت داشتن API برای متصل شدن به دامین سایت و همه افزونه های وردپرسی می باشد.

مزایای استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک

استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک دارای یک سری مزایا می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

امکان کسب درآمد از سرویس کوتاه کننده لینک: کسب درآمد از راه اینترنت، مبحثی است که افراد زیادی به آن علاقه مند شده اند، اما یکی از مفید ترین روش‌ هایی که بعضی از افراد از آن ها برای  درآمد زایی استفاده می‌ کنند، کوتاه کردن لینک در فضای اینترنت می باشد. برای انجام ای کار باید افراد در دوره های مختلف آموزشی شرکت کنند و قلق کار دستشان بیاید.

روش کار این سرویس‌ های کوتاه کننده به این شکل است که کاربران در یکی از این سرویس‌ ها ثبت‌ نام می‌ کنند و لینک‌ های کوتاه‌ شده را در فضایی مثل وب‌ سایت یا فضای مجازی و یا هر جای دیگری قرار می‌ دهند. وقتی که کسی بر روی این لینک‌ ها کلیک می کند، ابتدا وارد صفحه‌ ای می‌ شوید که تبلیغی در آن قرار دارد و آن شخص چند ثانیه از تبلیغ را مشاهده می کند و سپس به لینک کاربران متصل می‌ شود. در این‌ حالت، مبلغی به پنل کاربران منتقل می‌ شود و زمانی که درآمد کاربران به درصد مشخصی برسد، می‌ توانند آن را برداشت کنند.

امکان شمارش تعداد کلیک‌ ها و بررسی هر یک از آن ها: یکی از مواردی که خیلی به کار وب‌ مسترها کمک می کند، این است که مطلع باشند که به طور دقیق چه تعداد کلیک، بر روی لینک‌ های به‌ اشتراک گذاشته‌ شده، انجام شده است. اکثر این وب‌ سایت‌هایی که برای عموم کاربران شناخته شده و معتبر هستند، این قابلیت را دارند تا به طور دقیق این قبیل موارد را به کاربران نشان دهند.

ممکن است شرایطی پیش بیاید که بخواهیم لینکی را در کانال تلگرام‌ قرار دهیم و تمایل داشته باشیم که بدانیم چند نفر با استفاده از این لینک، وارد وب‌ سایت‌ شده‌اند. می‌ توان برای این‌ کار، از سرویس های کوتاه کننده لینک استفاده کرد. هم چنین می‌ توان دید که چند نفر از طریق موبایل یا کامپیوتر و همه سیستم‌ عامل‌ ها بر روی لینک کاربران کلیک کرده‌اند. ممکن است برای کاربران مهم باشد که بدانند که از کدام منطقه جغرافیایی بر روی این لینک‌ ها کلیک شده است.

این قبیل امکانات را اکثر این سرویس‌ ها در اختیار عموم کاربران قرار می‌ دهند، به این معنی که کاربران به‌ آسانی و با کوتاه کردن لینک و به‌ اشتراک‌ گذاشتن هر یک از این لینک ها، می‌ توانند پس از مدتی همه آمارهای مرتبط با هر لینک کوتاه شده را مشاهده کنند.

مزایای استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک

کاربرد در شبکه‌ های اجتماعی: استفاده از شبکه‌ های اجتماعی روز به‌ روز فراگیرتر می‌ شود و در بعضی مواقع، نیاز است که لینک‌ هایی را قرار دهیم و کاربران را به فضایی مثل وب‌ سایت‌ مان راهنمایی کنیم. در این قسمت اگر بخواهیم URL وب‌ سایت‌ خود را قرار دهیم، خیلی زیبا بنظر نمی‌ آید. به جای انجام این کار، می‌ توان از سرویس کوتاه کننده لینک استفاده کرد. به عنوان مثال بعضی از شبکه‌ های اجتماعی، محدودیت‌ هایی را از لحاظ تعداد کاراکتر، برای ارسال پست ایجاد کرده‌اند که با انجام این‌کار، می‌ توان هم پست را جذاب تر کرد و هم کاراکترهای بیشتری را قرار داد.

امکان قرار دادن آدرس در متن SMS: ممکن است شرایطی را تجربه کرده باشیم که بخواهیم برای هر یک از اعضای وب‌ سایت‌ خود پیامکی را ارسال کنیم، به طور مثال مجموعه تخفیفاتی را برای محصولات خود در نظر گرفته‌ ایم و قصد داریم لینک صفحه محصولات را یا یکی از محصولات خود را قرار دهیم. اگر کاربر بخواهد لینک صفحات محصولات را قرار دهد، طول کاراکترهای پیامک بسیار زیاد می‌ شود و از این که مجبورند هزینه بیشتری را بابت هر پیامک پرداخت کنند.

هم چنین از لحاظ دیگر، اگر طول پیامک کاربران زیاد باشد، در بعضی مواقع ارسال پیامک‌، با مشکل رو به رو می شود و البته لینک‌ های کوتاه، باعث جذاب شدن پیامک های مختلف می‌ شوند. هر زمان که تخفیف‌ هایی را برای محصولات‌ مختلف در نظر گرفته شود و آن را به شکل پیامک به اطلاع مخاطبان سایت برسانند، از کوتاه کننده لینک استفاده می‌ شود.

معایب استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک

واقعیت این است که استفاده از سرویس‌ کوتاه کننده لینک معایبی هم با خود به همراه دارد. البته کوتاه کردن لینک به خودی خود عیبی ندارد، اما یک سری اتفاقات که برای برخی از سرویس‌ ها رخ می‌ دهد، موجب می شود که یک سری افراد نسبت به استفاده از سرویس  کوتاه کننده لینک که برخی به هر یک لینک کوتاه کن می‌ گویند، دید خوبی نداشته باشند. بعضی از این موارد به شرح موارد ذیل می باشند که عبارتند از:

احتمال فیلتر شدن این سایت ها: ممکن است که دیده باشید تا به حال چندین سایت کوتاه کننده لینک در ایران فیلتر شده‌ باشد که البته علل انجام این‌ کار واضح نمی باشد. اما فیلتر شدن آن‌ ها، موجب می‌ شود که لینک‌ هایی که کوتاه شده اند، دیگر کار نکنند. یکی از معروف ترین سایت‌ هایی که در حوزه کوتاه کردن لینک فعالیت داشته اند، سایت بیت لی بود که پس از گذشن نه چندان مدت زیادی، فیلتر شد.

معایب استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک

احتمال تعطیل شدن این سرویس‌ ها: متأسفانه سرویس های کوتاه کننده ی لینک زیادی در کشورمان وجود داشتند که پس از گذشت مدتی فعالیت، به طور کامل از دسترس خارج شده اند. تعداد زیادی از سایت‌ هایی که در زمینه کوتاه سازی لینک فعالیت می‌ کنند، این ادعا را دارند که سرویس‌ هایشان دائما فعال هستند و هیچ‌ گاه از بین نمی روند. اما به طور مکرر مشاهده شده که اکثر سایت‌ ها، پس از مدتی فعالیت، بسته شده‌اند. سرویس‌ های ایرانی زیادی را دیده ایم که پس از چند سال تعطیل شده اند.

احتمال از دسترس خارج‌ شدن هر یک از سرویس ها: بعضی از سرویس‌ های کوتاه کننده لینک هم وجود داشتند که خودشان اعلام می کردند از تاریخی مشخصی، دیگر سرویسی را ارائه نمی‌ کنند. یکی از شناخته ترین این سرویس‌ ها، سرویس کوتاه سازی لینک گوگل با آدرس goo.gle بود که علی‌ رغم داشتن محبوبیت زیاد، گوگل آن را از دسترس خارج کرد. در سال 2018 بود که گوگل اعلام کرد دیگر از این سرویس پشتیبانی نخواهد کرد، اما لینک‌ هایی که کوتاه شده‌ اند، همچنان فعال به کار خود ادامه می دهند.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به بررسی بهترین سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی و خارجی پرداختیم و سعی کردیم تمامی امکانات هر یک از این سرویس ها را توضیح دهیم. از شما عزیزان نیز تشکر می کنم که تا پایان مقاله با ما همراه بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا