بهترین دبیران کنکور

10 تا از بهترین دبیر شیمی کنکور ایران ⭐【آپدیت1403】✅

در این مقاله قصد داریم تا در مورد بهترین دبیر شیمی کنکور ایران با شما صحبت کنیم. اگر شما هم کنکوری هستید و یا فرزند کنکوری دارید و می خواهید در این آزمون، بهترین رتبه را به دست بیاورد، باید دبیر خصوصی برای شیمی داشته باشید چرا که این درس در کنکور تجربی و ریاضی اهمیت بالایی دارد اما آیا می دانید یک دبیر شیمی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برای دانستن جواب این سوال، ما را در بهترینک همراهی کنید تا دبیران شیمی برتر را به شما معرفی کنیم و بگوییم که این دبیران چه خصوصیاتی باید داشته باشند.

اهمیت درس شیمی در کنکور سراسری

اهمیت درس شیمی در کنکور سراسری

شیمی یکی از درس های بسیار مهم در کنکور رشته تجربی و ریاضی محسوب می شود که منبع این سوال ها در کنکور از کتاب های سال دهم، یازدهم و دوازدهم شیمی است و از میان سوال ها، 35 تست متعلق به این درس است که میزان سختی آن ها سیر صعودی دارد. از آن جا که شیمی در بخش آخر سوالات کنکور در هر دو رشته تجربی و ریاضی قرار دارد، ممکن است تا رسیدن به این بخش خسته شوید یا این که زمان کافی برای جواب به تست ها را نداشته باشید،

برای جلوگیری از این اتفاق بیاموزید که زمان را به درستی مدیریت کنید و قبل از کنکور حسابی تست بزنید و از دبیر شیمی کمک بگیرید تا مهارت کافی را در حل تست های شیمی داشته باشید و از آن جایی که تست های شیمی ممکن است کمی چالشی باشد به همین دلیل توصیه می شود که این درس را دقیق مطالعه کنید و تمام نکات آموزشی آن را نیز بیاموزید.

شیمی یکی از درس هایی است که از سه بخش مسائل، مفاهیم و حفظیات تشکیل شده و در سال های گذشته اهمیت این درس در کنکور بیشتر شده، به همین منظور داوطلبان، درس شیمی را بیشتر از ریاضی و فیزیک مطالعه می کنند تا با تست های صحیح، رتبه خود را افزایش دهند.

در مقابل داوطلبانی که به شدت به شیمی اهمیت می دهند، دانش آموزانی هم هستند که تصور می کنند نمی توانند جواب تست های سخت شیمی را بدهند به همین دلیل اصلا این درس را مطالعه نمی کنند، اما توصیه می شود که در بهترین آموزشگاه کنکور در ایران ثبت نام کنند تا آموزش های صحیح و راحتی به آن ها ارائه شود، در این آموزشگاه ها با استفاده از جدیدترین و راحت ترین روش ها، شیمی کنکور به داوطلبان آموزش داده می شود، به این صورت می توانند بهترین رتبه را کسب کنند.

اهمیت درس شیمی در کنکور باعث شده است تا داوطلبان با استفاده از بودجه بندی، این درس را مطالعه کنند، یعنی در بودجه بندی کنکور مشخص می شود که از هر بخش شیمی چند سوال می آید و چه میزان اهمیت دارد، به همین دلیل داوطلبان می توانند زمان و انرژی خود را روی بخش های مهمی که در کنکور می آید، صرف کنند تا نتیجه قابل قبولی را به دست بیاورند.

مهم ترین بخش های شیمی که از آن ها سوال طراحی می شود، بخش فرمول های شیمیایی، فرمول های محاسباتی، مفاهیم، آزمایش های کتاب، اشکال هندسی و جدول تناوبی است که موضوعات اصلی شیمی کنکور هستند، در کنکور سراسری، سوال های شیمی به طور ترکیبی از سه کتاب مطرح می شود و این موضوع کار داوطلبان را نمی سخت می کند به طوری که نمی توانند فقط یکی از کتاب های شیمی را بخوانند، چرا که در این صورت پاسخ درستی به تست ها نمی دهند، پس برای جواب صحیح باید هر سه کتاب شیمی را بخوانید و تست های فراوانی را حل کنید.

مطلب پیشنهادی: بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران

بهترین دبیر شیمی کنکور ایران کدام است؟

برخی از مهم ترین ویزگی های یک دبیر شیمی خوب در جدول زیر لیست شده است:

🔬 تسلط کامل بر شیمی مدرسین برتر شیمی کاملا بر شیمی مسلط می باشند.
🎓 فارغ التحصیل رشته شیمی دبیران شیمی حرفه ای در رشته مربوطه تحصیل کرده و دارای مدرک تحصیلی شیمی می باشند.
🕒 سابقه و تجربه بالای کاری مدرسین حرفه ای باید دارای سابقه کاری بالا و تجربه در این زمینه داشته باشند.
❤️ متعهد به تدریس شیمی اساتید فوق العاده و بی نظیر به تدریس و پیگیری دانشجویان خود متعهد می باشند.
📜 دارای مدرک ارشد یا دکترا شیمی اگر می خواهید با یک دبیر درجه 1 شیمی کلاس داشته باشید از مدرک تحصیلی آنها اطلاع کامل داشته باشید.

بهترین دبیر شیمی کنکور ایران کدام است؟

شیمی یکی از درس هایی است که شاید بسیاری از دانش آموزان تصور کنند که نمی توانند درصد بالایی از آن را در کنکور بزنند، اما با حضور در کلاس های دبیران برتر شیمی، در بهترین آموزشگاه کنکور در تهران می توانید به راحتی درصدهای بالایی را در کنکور به دست آورید.

انتخاب بهترین دبیر کنکور، برای درس مهمی مانند شیمی هم کمی سخت به نظر می رسد، اما ما در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا بهترین ها را به شما معرفی کنیم تا انتخاب برای خانواده ها و داوطلبان کنکوری راحت تر شود. در ادامه مقاله بهترین دبیر شیمی کنکور ایران می خواهیم 10 دبیر شیمی را معرفی کنیم، برای شناخت بیشتر آن ها ما را تا انتها همراهی کنید.

مهرزاد شکوریان

مهرزاد شکوریان مدرس و مولف شیمی کنکور ایران

آقای مهرزاد شکوریان متولد سال 1372، رتبه یک کارشناسی و ارشد تربیت مدرس از دانشگاه تهران، مدرس و مولف شیمی کنکور هستند. ایشان از سال 1391 تدریس در آموزشگاه های مطرح شهر رشت و تهران را آغاز نموده اند و به مدت 10 سال در مدارس تیزهوشان رشت تدریس داشته اند، هم اکنون نیز یکی از مدرسین مطرح شیمی کنکور می باشند. ایشان مدیر و مدرس شیمی کنکور و پایه مجموعه آموزش آنلاین کلاسیتی بوده، ۱۰ مقاله isi تالیف نموده و در ۷ همایش داخلی شرکت کرده اند.

ویژگی های تدریس شیمی استاد مهرزاد شکوریان:

 • آپدیت بودن جزوه ها و تدریس بر اساس آخرین تغییرات کتاب درسی و کنکور
 • تاکید روی مفاهیم و مسائل و محاسبات شیمی کنکور
 • تطابق بالای جزوه با کنکورهای اخیر
 • آموزش تمامی مباحث براساس روش های کنکوری و امتحانات نهایی
 • بیش از 100 رتبه زیر 1000 و ده ها رتبه زیر 100

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با استاد مهرزاد شکوری، از طریق سایت زیر اقدام نمایید:

وبسایت: myclasscity.ir


رضا بابایی

رضا بابایی

دکتر رضا بابایی متولد سال 1356 و فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه تهران هستند و موفق شدند رتبه 11 کنکور سراسری را به دست بیاورند. ایشان بعد از تحصیل در دانشگاه تهران و در رشته پزشکی، متوجه شدند که به تدریس بسیار علاقه دارند به همین دلیل وارد عرصه آموزش شدند و با آموزش های کاربردی خود، به داوطلبان بسیاری کمک کردند تا درصد بالایی را در شیمی کنکور کسب کنند.

دکتر رضا بابایی در زمینه تدریس شیمی 21 سال سابقه درخشان دارند، ایشان در این سال ها موفق شدند تا دانش آموزان زیادی را برای رسیدن به رتبه برتر در کنکور همراهی کنند و آموزش های جامعی را در درس شیمی به آن ها بیاموزند به همین دلیل بعد از 21 سال تدریس موفقیت آمیز، به عنوان بهترین دبیر شیمی کنکور کشور انتخاب شدند. از طرف دیگر ایشان تلاش کردند تا دسترسی تمام دانش آموزان به تدریس راحت شود، پس مدرسه آنلاین نام بند را تاسیس کردند که آموزش های سطح بالا را به داوطلبان، بدون محدودیت زمانی و مکانی ارائه می دهد.

ایشان شیمی را به گونه ای آموزش می دهند که با زندگی روزمره ارتباط داشته باشد، نحوه بیان شان کاملا واضح و شیوا است و از تدریس خشک و سخت دوری می کنند. برای آموزش شیمی از تکنیک های منحصر به فردی استفاده می کنند تا مفاهیم به خوبی به دانش آموزان منتقل شود.

سوابق تدریس آقای دکتر بابایی:

 • تدریس شیمی در برنامه های برتر صدا و سیما
 • تدریس در آموزشگاه های هدف، پرستو، ماهان و بهارستان کرج
 • تدریس در مدارس برتر خرد، ادیب فرزانه، مهدوی، ابوریحان، نگرش، کوشش و ربانی
 • تدریس شیمی کنکور به ده ها داوطلب که رتبه تو رقمی و دو رقمی را در کنکور کسب کرده اند.

دکتر حسن پلویی

دکتر حسن پلویی بهترین دبیر شیمی کنکور ایران

دکتر حسن پلویی دارای مدرک دکترای پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران (رتبه 8 کنکور پزشکی) می باشند. استاد پلویی مولف کتاب تست شیمی نک رقمی ها و کتاب هزار نکته هزار تست و از مترجمین برتر کتاب‌ شیمی مورتیمر(رفرنس اصلی تدریس شیمی در داتنشگاه های ایران و جهان)و بوده و سال ها در کسوت طراح آزمون های معتبر کشوری قلم‌چی و سنجش و … حضور داشته اند

سایر سوابق کاری دکتر حسن پلویی:

 • مدرس پرمخاطب ترین همایش­های جمعبندی کنکور موسسه کارنامه خرد در شهرهای تهران و شیراز و اصفهان و تبریز و مشهد
 • مترجم کتاب رفرنس شیمی دانشگاهی مورتیمر و نویسنده کتاب شیمی تک رقمی ها
 • مدرس فیلمهای آموزشی شیمی در خرد
 • مدرس شیمی کنکور در دبیرستان و آموزشگاه گزینه برتر تبریز (دبیر پروازی)
 • مدرس شیمی کنکور دبیرستان آیت امینی مشهد (دبیر پروازی)
 • مدرس شیمی کنکور اردوی نوروزی آلفا نو در شیراز (دبیر پروازی)
 • طراحی سوالات آزمونهای قلمچی 1380تا 1401

ارتباط با دکتر حسن پلویی:  chemistry-teachers.ir


بهمن بازرگانی

بهمن بازرگانی

یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور ایران، آقای بهمن بازرگانی است که دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی شیمی است و در زمینه آموزش به داوطلبان، 30 سال سابقه تدریس دارند. ایشان فعالیت خود را از دهه هفتاد با تدریس در آموزشگاه ها و مدارس معتبر کشور آغاز کردند و به دلیل قدرت بالا در تدریس شیمی، یکی از دبیران برتر کشور هستند. آقای بازرگانی در این سال ها، کتاب های بسیاری را نوشته و تالیف کرده اند، کتاب های شیمی ایشان از ابتدا طرفداران بسیاری داشت به طوری که هم اکنون هم کتاب های شیمی بهمن بازرگانی چاپ می شوند.

آقای بازرگانی در تدریس، فن بیان بالایی دارند و اطلاعات را بدون نقض به دانش آموزان منتقل می کنند هم چنین کلاس های ایشان برای دانش آموزان خسته کننده نیست زیرا آموزش ها را به روشی منتقل می کنند که داوطلب مشتاق به ادامه یادگیری شود. کلاس های شیمی ایشان بسیار پر طرفدار است مخصوصا کلاس های آنلاین ایشان به نام رایان کلاس که دسترسی به آن راحت تر است. سطح تست های ایشان کاملا مناسب هستند و هم چنین رفع اشکال دانش آموزان در کلاس های حضوری به صورت حضوری جواب داده می شود و در کلاس های آنلاین، در چت باکس اشکالات داوطلبان رفع می شود

سوابق آقای بازرگانی:

 • تالیف کتاب های شیمی انتشارات مبتکران جامع سه پایه
 • تالیف کتاب جمع بندی شیمی مبتکران به نام فیل شیمی
 • تدریس شیمی کنکور ی مرگ 30 سال در بهترین مراکز آموزشی کشور
 • تالیف کتاب هایشیمی انتشارات مبتکران در پایه دهم، یازدهم و دوازدهم

محمدرضا مصلایی

محمدرضا مصلاییآقای محمدرضا مصلایی از دبیران برتر شیمی کشور هستند که مدرک فوق لیسانس شیمی دارند و در مدارس معتبر کشور مانند فرزانگان علامه حلی و … سابقه تدریس شیمی داشته اند. ایشان در رزومه خود سابقه تالیف کتاب شیمی همایش نشر دریافت را دارند که این کتاب از پرفروش ترین های شیمی کنکور است.

از فعالیت ها مهم آقای مصلایی، تهیه فیلم های آموزشی با همکاری موسسه آفبا برای دانش آموزان مناطق محروم بوده است. این DVD های آموزشی در مورد مهم ترین و بهترین مباحث شیمی هستند تا با تماشای آن ها، دانش آموزان مناسب دوافتاده هم شانس قبولی در کنکور را داشته باشند. آقای مصلایی در 10 سال گذشته بارها به عنوان دبیر برتر شیمی کشور برگزیده شده اند و مطابق آمار بانک رزومه دبیران، ایشان جزو 10 دبیر برتر شیمی ایران هستند.

سوابق تدریس آقای مصلایی:

 • تدریس در بهترین آموزشگاه های تهران و شهرستان ها
 • تدریس در برنامه های مسیر موفقیت و کانامه 20 صدا و سیما
 • تدریس شیمی به ده ها دانش آموز که رتبه تک رقمی و دو رقمی کنکور را کسب کردند.

مسلم شاه محمدی

مسلم شاه محمدیمسلم شاه محمدی یکی از بهترین دبیران شیمی کشور است دارای سه مدرک دکتری تخصصی مهندسی شیمی (سنتیک و ترمودینامیک) از پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، مدرک کارشناسی ارشد مهندسی فرآوری و انتقال گاز از دانشگاه صنعت نفت کسب کرده است.

سوابق استاد مسلم شاه محمدی:

 • تدریس در گروه مهندسی شیمی دانشگاه آزاد واحد ماهشهر
 • تدریس در گروه های مهندسی شیمی و گفت دانشگاه آزاد واحد امیدیه
 • تدریس در توربین و پمپ پالایشگاه تهران دوره 24 ساعته برای پرسنل پالایشگاه
 • مهندس شیمی در شرکت پتروسینا آریا
 • مهندس شیمی سازمان صنایع موشکی
 • مهندس فرآیند قرارگاه خانم الانبیا شرکت پترو تدبیر پارس

محمود رادمان مهر

محمود رادمان مهر

آقای محمود تقی رادمان مهر متولد سال 1356 و دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه شهید بهشتی است. ایشان یکی از بهترین دبیران شیمی کنکور ایران هستند که 22 سال سابقه تدریس حرفه ای را در کارنامه خود دارند. آقای رادمان مهر مدرس پکیج های شیمی موسسه ونوس هستند و این پکیج ها از پرفروش ترین DVD های آموزشی کنکور می باشند، هم چنین ایشان از اساتید پروازی به 8 شهر مختلف ایران هستند.

سوابق آقای رادمان مهر:

 • تدریس ثابت شیمی کنکور در بهترین آموزشگاه های کنکوری تهران
 • تالیف کتاب برتر شیمی ویژه کنکور سراسری
 • طراح تست های کنکور آموزشگاه های معتبر ایران

غلامحسین شیروانی

غلامحسین شیروانی

از بهترین دبیران شیمی کنکور در ایران، آقای غلامحسین شیروانی هستند که روش های مبتکرانه ای را در آموزش های خود استفاده می کنند، ایشان دارای مدرک لیسانس شیمی محض از دانشگاه گیلان، فوق لیسانس شیمی آلی از دانشگاه شهید بهشتی هستند، ایشان هم چنین مدرک دکتری شیمی آلی را در دانشگاه خوارزمی دریافت کرده اند و سابقه 20 ساله در تدریس شیمی دارند، به همین دلایل است که به ایشان لقب سلطان شیمی ایران را داده اند.

استاد غلامحسین شیروانی در آموزش شیمی از روش های ابداعی خود استفاده می کنند، ایشان بیشتر از 20 روش به همراه الگوهای تصویری برای تدریس شیمی ابداع کرده اند و هم چنین ایشان روش مول و a-x را ابداع کرده اند و شیمی را به صورت مفهومی آموزش می دهند. آقای شیروانی در کلاس های خود با استفاده از 3 الگو، 50 درصد سوالات شیمی را آموزش می دهند. از ویژگی های دیگر آموزش های ایشان، آموزش تست زنی سریع، محاسبه مول در چند ثانیه و تدریس کامل شیمی در 14 جلسه است.

سوابق تدریس آقای شیروانی:

 • تدریس شیمی در آموزشگاه کنکور قلم چی
 • تدریس شیمی در آزمایشگاه های شیمی دانشگاه
 • تدریس شیمی در آموزشگاه ها و دبیرستان های ایران
 • تدریس شیمی در برنامه های مختلف کنکوری صدا و سیما
 • تدریس شیمی در مدارس نمونه فرزانگان و تیزهوشان
 • تدریس شیمی در شهرهای تهران، تبریز، ارومیه، شیراز و …
 • تالیف 50 مقاله معتبر بین المللی
 • تالیف کتاب های شیمی موسسه حرف آخر
 • طراح سوالات شیمی در آزمون های آزمایشی
 • طراح نقشه راه برای درس شیمی در کنکور سراسری
 • طراح بیشتر از 2000 انیمیشن برای تدریس درس شیمی

محمد حسین انوشه

محمد حسین انوشه

استاد محمد حسین انوشه یکی از برترین دبیران شیمی کشور است که 40 سال سابقه تدریس شیمی کنکور را در رزومه کاری خود دارد، استاد انوشه فعالیت خود را در ابتدا با موسسه قلم چی آغاز کردند و کتاب های آبی شیمی کنکور را در همان روزها تالیف کردند. استاد انوشه در میان 10 دبیر برتر شیمی ایران قرار دارند. استاد انوشه از سال 1360 دبیر درس شیمی هستند و تا به الان موفق شده اند تا کتاب های بسیاری را در زمینه آموزش تالیف کنند.

سوابق استاد محمد حسین انوشه:

 • تدریس شیمی در بهترین آموزشگاه های کنکور
 • تدریس در فیلم های آموزشی موسسه آلا
 • کتاب شیمی پایه کنکور سری آبی قلم چی
 • کتاب شیمی دوازدهم سری آبی قلم چی
 • کتاب آزمون پلاس شیمی انتشارات مهر و ماه
 • کتاب آموزش و کار شیمی دهم مهر و ماه
 • کتاب آموزش و کار شیمی یازدهم مهر و ماه
 • کتاب تست شیمی دهم مهر و ماه
 • کتاب تست شیمی یازدهم مهر و ماه
 • کتاب جمع بندی شیمی کنکور انتشارات مهر و ماه
 • کتاب شیمی جامع کنکور مهر و ماه
 • کتاب لقمه شیمی آلی مهر و ماه
 • کتاب شیمی جامع دوازدهم مهر و ماه

عارف ربیعیان

عارف ربیعیان

استاد عارف ربیعیان متولد سال 1371 در شهر گلپایگان هستند، ایشان مدرک مهندسی شیمی خود را از دانشگاه اصفهان دریافت کرده اند و هم اکنون از اساتید برتر شیمی کشور محسوب می شوند، آقای ربیعیان مدرس شیمی در برنامه های تلویزیونی است و از سن 18 سالگی تدریس را در یکی از موسسه های کشور آغاز کرده است و بعد از مدتی وارد برنامه های تلویزیونی شد و تدریس را ادامه داد.

استاد ربیعیان در تدریس از روش های نوین استفاده می کنند و مهارت بالایی در تدریس دارند به همین دلیل باعث می شوند تا آموزش برای دانش آموزان سخت نباشد، از طرف دیگر ایشان انواع تکنیک های تست زنی را در کلاس های خود به داوطلبان ارائه می دهند. از افتخارات استاد ربیعیان، کسب رتبه اول المپیاد شیمی در ایران و کسب رتبه دوم المپیاد شیمی در کشور فرانسه است.

سوابق استاد عارف ربیعیان:

 • تدریس شیمی در موسسه کنکور آسان است
 • کارشناس آموزشی در موسسه کنکور آسان است
 • طراح و مولف کتاب های انتشارات گیلنا
 • طراح سوالات آزمون های قلم چی، گاج و سنجش
 • مدیر دفتر مرکزی مشاوره آروان
 • کارشناس و مجری شبکه های تلویزیون

ویژگی های بهترین معلم شیمی چیست؟

در این بخش از مقاله بهترین دبیر شیمی کنکور ایران به شما می گوییم که معلم شیمی چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بهترین آموزش ها را به شما ارائه بدهد. اولین ویژگی یک دبیر شیمی کنکور این است که از دانشگاه معتبری فارغ التحصیل شده باشد و ترجیحا رشته تحصیلی وی، شیمی یا رشته های مربوط به شیمی باشد. تحصیل در دانشگاه های معتبر باعث می شود تا اساتیدی با دانش بالا تربیت شود که در تحصیل موفق بوده اند و می توانند شیمی را به خوبی تدریس کنند. دومین ویژگی دبیر شیمی، رضایت شاگردان قبلی او می باشد.

ویژگی بعدی دبیر شیمی این است که به درس و مطالب کاملا مسلط باشد و تغییرات کتاب های درسی را بداند، اساتیدی که به تدریس علاقه مند هستند، کلاس های آن ها از کیفیت بالایی برخوردار است. این اساتید تا روز کنکور پشتیبان دانش آموزان خود می باشند و آن ها را راهنمایی می کنند تا نتیجه دلخواه را کسب نمایند.

ویژگی های بهترین معلم شیمی چیست؟

اکثر دبیران شیمی کنکور، خودشان در زمان کنکور، درصد بالایی را در درس شیمی کسب کرده اند یعنی بیشتر از 80 درصد تست های شیمی کنکور که درصد قابل قبولی است. یک دبیر شیمی در کلاس های آموزشی خود، باید از جدید ترین و کاربردی ترین روش ها برای آموزش به داوطلبان استفاده کند، در این میان برخی از دبیران مطرح که در مقاله هم آن ها را معرفی کردیم، از روش های ابداعی خود برای تسریع در روند آموزش و یادگیری استفاده می کنند.

ویژگی دیگر دبیر شیمی، مسلط بودن به کتاب است، طوری که دانش آموز هر سوالی که داشت، استاد به راحتی به آن پاسخ بدهد، هم چنین، علاوه بر این، یک استاد کنکور باید علاوه بر آموزش دروس کتاب شیمی، تمام نکات و تکنیک های تست زنی را به شاگردان خود بیاموزد.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت های مشاوره کنکور

بهترین روش برای خواندن شیمی کنکور

شیمی یکی از درس های مهم رشته تجربی و ریاضی است که تاثیر بسیاری در کنکور دارد و اگر بتوانید درصد بالایی را در شیمی کسب کنید،  رتبه کنکورتان بهتر می شود. اما آیا میدانید روش صحیح مطالعه شیمی چیست؟ و آیا می دانید رتبه برای های کنکور چگونه مطالعه کرده اند؟ همراه ما باشید تا در این قسمت از مقاله جواب این پرسش ها را بدهیم.

فهم درست مطالب: اگر در کلاس های شیمی کنکور شرکت کرده‌اید، برای این که مفاهیم را درست و اصولی بیاموزید، باید توجه ویژه ای به کلاس داشته باشید. زمانی که استاد شیمی در حال تدریس است، نکات مهمی که می گوید را یادداشت کنید زیرا در مرور مباحث بسیار کمک کننده است. اگر مبحثی را متوجه نشدید از استاد بخواهید که دوباره برای تان توضیح بدهد زیرا بعد از کلاس باید بروید منزل و تست بزنید، اگر بخشی را متوجه نشده باشید، نمی توانید تست های آن را بزنید.

مرور مباحث: برای این که چیزی در ذهن بماند باید چند بار آن را تکرار کنید در مطالعه شیمی کنکور هم باید مطالب را مرور کنید تا در ذهن ثبت شود. بخش حفظیات شیمی مانند نظریه ها، خواص عناصر، رنگ بعضی مواد و … فقط با حفظ کردن و مرور در ذهن می ماند، برای همین حتما در برنامه درسی تان ساعتی را برای مرور مباحث شیمی در نظر بگیرید و برای این که مطالب حفظی در یادتان بماند، از روش خلاصه نویسی استفاده کنید.

بهترین روش برای خواندن شیمی کنکور

بهتر است در زمان آزمون های آزمایشی و حتی کنکور، اول به سراغ است های حفظی شیمی بروید و سعی کنید هر سال را زیر 1 دقیقه پاسخ بدید تا از زمان باقی مانده برای حل مسائل سخت تر استفاده کنید. شکل ها، نمودارها و مطالب نوشته شده در حاشیه کتاب بسیار مهم است پس به آن ها توجه کنید. در روش دیگری برای خواندن شیمی کنکور، از کتابچه های برخی انتشارات که برای مباحث حفظی شیمی است استفاده کنید، این کتاب چه ها را می توانیو هر جایی با خودتان ببرید و در وقت های اضافه مطالعه کنید مانند زنگ تفریح، در مسیر مدرسه به خانه و حتی در ماشین.

از اهمیت جدول تناوبی در شیمی غافل نشوید که اهمیت آن مانند جدول ضرب در ریاضی است، الفبای شیمی جدول تناوبی عنصرهاست و به دلیل این که تمام مباحث شیمی با عنصرها ارتباط دارد، بنابراین باید به این جدول مسلط باشید و عدد اتمی و جرمی عناصر، خواص عنصرها، خواص فلزی و نافلزی، شماره گروه و تناوب را بدانید.

پس برای یادگیری آن توصیه می شود یک جدول تناوبی بزرگ را به دیوار اتاق تان بزنید تا همیشه جلوی چشمتان باشد و مدام آن را مطالعه کنید و برای یادگیری جایگاه اتم ها در گروه ها و تناوب های جدول، از رمز گذاری و کد گذاری استفاده کنید. این روش ها در بهترین آموزشگاه کنکور در شرق تهران آموزش داده می شود.

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از تمام افرادی که تا انتهای مقاله بهترین دبیر شیمی کنکور ایران همراه ما بودند. ما در این مقاله به توضیح اهمیت درس شیمی در کنکور پرداختیم و بعد از آن 10 دبیر برتر که شیمی کنکور را به بهترین شکل تدریس می کنند را معرفی کردیم. در انتهای مقاله گفتیم که بهترین دبیر شیمی باید چه ویژگی هایی داشته باشد و بهترین روش خواند درس شیمی برای کنکور را هم گفتیم. امیدوارم که مطالب گفته شده در این مقاله برای تان مفید باشد و مورد استفاده تان قرار بگیرد. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی داشتید، برای ما کامنت کنید.

ویژگی های بهترین معلم شیمی کنکور چیست؟

مدرسین برتر شیمی دارای سابقه کاری بالا و دارای مدرک تحصیلی شیمی یا رشته مربوطه می باشند. اگر به دنبال یک دبیر فوق العاده برای تدریس شیمی هستید باید به مدرک تحصیلی مدرسین توجه ویژه ای نیز داشته باشید.

داشتن یک دبیر شیمی خوب چه مزایایی در کنکور شما دارد؟

از آنجایی که شیمی در کمکور ضریب 3 در درس های تخصصی و ضریب 4 در افراد رشته تجربی را دارد که یک دبیر شیمی خوب می تواند خیلی در روند آموزش شیمی شما تاثیر گذار باشد تا احتمال موفقیت شما افزایش یابد.

بهترین دبیر شیمی کنکور ایران کدام است؟

انتخاب بهترین دبیر شیمی شاید برای برخی سخت باشد اما ما در مقاله بهترین دبیر شیمی کنکور ایران تصمیم گرفتیم تا دبیران برتر را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن ها بتوانید در کنکور، درصد بالایی از درس شیمی را بزنید.

4.5/5 - (6 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا