بهترین دبیران کنکور

10 تا از بهترین مدرس زیست کنکور ایران ⭐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله قصد داریم به توضیح بهترین مدرس زیست کنکور ایران بپردازیم. آزمون کنکور یکی از آزمون های مهم در ایران محسوب می شود که دارای سوالات متعددی از دروس عمومی و تخصصی می باشد و زیست یکی از دروس مهم و ضریب بالا در این آزمون می باشد. با توجه به اهمیت بالای زیست شناسی، اساتید مختلفی در این رشته تحصیل کرده اند و به کار تدریس زیست مشغول هستند. دانش آموزان نیز همواره در تلاشند که یکی از بهترین اساتید در زمینه آموزش زیست برای آزمون کنکور را انتخاب کنند. خواهشمندم تا پایان مقاله بهترینک همراه ما باشید.

یک مدرس زیست کنکور چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

یک مدرس زیست کنکور چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

در کشور ما سالانه امتحانات کنکور برگزار می شود و افراد زیادی در آزمون های کنکور کاردانی، کارشناسی، ارشد، دکترا و… شرکت می کنند. درصد زیادی از دانش آموزان سعی می کنند بر روی دروسی که دارای ضریب بالایی می باشند، تمرکز کنند و زیست یکی از دروس مهم در آزمون کنکور به حساب می آید. مدرسان زیادی در این زمینه تدریس می کنند و همواره تلاش می کنند که خود را با جدیدترین متدهای آموزشی وقف دهند، اما ممکن است این سوال به ذهنتان خطور کند که بهترین مدرس زیست کنکور ایران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای یافتن پاسخ این سوال، می توانید تا پایان مقاله همراه ما باشید. یک مدرس خوب زیست شناسی می تواند به عنوان یک امدادگر، پروسه یادگیری را برای تقاضاکنندگان آسان تر کند و هم چنین این قابلیت را دارد که حجم زیادی از عقب افتادگی های ناشی از درس نخواندن در سال های دبیرستان حتی با انواع کلاس های خصوصی تدریس زیست جبران کند.

استفاده از یک مدرس سطح بالای زیست شناسی مخصوص آزمون کنکور، به طور معمول برای خانواده ها بسیار هزینه بر است. هم چنین، در سال های کنکور فرصت بسیار اندکی جهت آزمون و خطا برای انتخاب یک مدرس خوب وجود دارد. در این بخش از مقاله به برخی از ویژگی ها و خصوصیات برای انتخاب بهترین مدرس زیست کنکور ایران می پردازیم، خواهشمندم همراه ما باشید.

داشتن تسلط کافی بر محتوای آموزشی و تغییرات دائمی آن ها: در سال های گذشته محتوای کتاب های دبیرستان دچار تغییرات زیادی نمی شد، اما اکنون شرایط کمی فرق کرده است و محتوای کتاب ها به طور سالیانه در حال تغییر می باشد. دروس مختلفی مانند زیست شناسی نیز از این جریان عقب نمانده اند و مدرسانی که در این زمینه فعالیت می کنند، موظف هستند که با تغییرات همراه شوند و خود را بروز کنند.

دارای رزومه و شاگردان کنکوری فراوانی باشد: مدرس زیستی که دارای شاگردان زیادی باشد، این قابلیت را دارد که از علل سردرگمی یا اشتباهات بسیاری از شاگردانش مطلع شود. بسیاری از دانش آموزان در جواب دادن به یک تست کنکور، یک اشتباه را تکرار می کنند، هر چه یک مدرس زیست، شاگردان کنکوری زیادتری داشته باشد، نسبت به این اشتباهات کنکوری، مطلع تر می شود و این توانایی را دارد که از پیش، هشدارهای لازم برای غلط نزدن تست را به شاگردانش بدهد.

تسلط کافی به طراحی تست های کنکور داشته باشد: برای تعداد زیادی از مدرسان در همه دروس، این امر ثابت شده است که نگاه طراحان به مسائل درسی می تواند به سبک جدیدی از سوالات منجر شود. یک مدرس خوب زیست، مهارت لازم برای طراحی سوالات پایه و اساسی، شبیه به سوالات واقعی کنکور را دارد و باید بتواند کلاس های آنلاین کنکور را نیز به بهترین شکل مدیریت کند.

از دانش آموزان تقاضای تست زدن داشته باشد: کنکور یک آزمون مهم با سوالات اساسی می باشد. نکته ای که وجود دارد، این سوالات با سوال های معمولی تفاوت بسیاری دارد و ملزم به صرف دقت، سرعت و تمارین بسیاری می باشد. یک مدرس زیست خوب می بایست از دانش آموزان تست زدن بخواهدو هر روز تست های متنوع و بروز را آموزش دهد. یک مدرس خوب موظف است دقت کردن را  یادآوری کند، از طریق نکات کنکوری که یاد می دهد، سرعت را افزایش دهد و از دانش آموزان تقاضای تمرین زیاد را داشته باشد.

دارای جزوه کاملی باشد: بسیاری از دروس و جزوات کنکوری می توانند راهگشای شرکت کنندگان پشت کنکوری باشند. اما زمانی که یک دانش آموز مطلبی را از استاد خود می آموزد، یادگیری این نکات مهم و هم چنین یادآوری شان با متد خاص مدرس، می تواند افراد را سریع تر به اهدافشان یعنی تسلط بر روی دروس برساند. یک مدرس خوب زیست، خلاصه همه ی جلسات تدریس را در جزوه ای جامع با ذکر تمامی نکات، در اختیار شاگردانش قرار می دهد.

بهترین مدرس زیست کنکور ایران کدام است؟

برخی از مهم ترین ویژگی های یک دبیر زیست کنکور در جدول زیر لیست شده است:

فارغ التحصیل رشته زیست اسایتد حرفه ای و کار بلد کنکور در رشته زیست تحصیل کرده و دارای مدرک می باشند
داشتن شور و شوق اساتید با تجربه در کلاس های درسی خود دارای شور و اشتیاق می باشند که این موضوع باعث افزایش شور شوق دانشجویان برای آموزش می باشد.
❤️ داشتن تجربه بالا کاری اساتید برتر دارای تجربه کاری و سابقه بالا می باشند که این موضوع باعث افزایش مهارت های اساتید می شود.
 تسلط بر تست های کنکور اسایتد بر ترست های کنکور مسلط بوده و در طول تدریس های خود بر آنها تاکید بیشتری دارد.
🕒 مدرک تحصیلی بالا در انتخاب دبیر زیسب به مدرک تحصیلی اشخاص هم توجه داشته باشید که در تدریس آنها بسیار تاثیر گذار می باشد.

بهترین مدرس زیست کنکور ایران کدام است؟

با توجه به مطالب اشاره شده، یک سری نکات در زمینه آموزش درس زیست شناسی را متوجه شدیم، هم چنین می دانیم که آموزشگاه های مختلفی در زمینه آموزش دروس کنکوری در کشورمان فعالیت می کنند که در مقاله بهترین آموزشگاه کنکور در ایران، مطالب جامع تری ذکر شده است، اما ممکن است سوالی به ذهنمان خطور کند که بهترین مدرس زیست کنکور ایران کدام است؟

برای یافتن پاسخ این سوال می بایست بسیاری از جوانب مورد بررسی قرار گیرد، تا بتوان بهترین مدرس را انتخاب نمود. البته بعضی از دانش آموزان و دانشجویان اعتقادی به مدرسان برتر ندارند، در نقطه مقابل افرادی هستند که با انجام هزینه های زیاد به دنبال به کارگیری اساتید برتر می باشند. در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین مدرس زیست کنکور ایران می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله ما را همراهی بفرمائید.

استاد پوریا خیراندیش

پوریا خیر اندیش مدرس زیست

استاد پوریا خیراندیش، یکی از بهترین و شناخته شده ترین اساتید زیست شناسی در کشور می‌باشند. ایشان فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند. ایشان در طول سالیان تدریسشان، مدرس رتبه ۱ کنکور ۱۴۰۱ و ده ها رتبه‌ی دو رقمی و سه رقمی ۱۴۰۱ و ۲۲ رتبه زیر ۱۰۰ کنکور ۱۴۰۰ و سایر رتبه‌های برتر کنکورهای گذشته بوده‌اند.
این حجم از دانش آموزان برتر و کسب نتایح عالی در درس زیست شناسی نشان دهنده‌ی تسلط بالا در زیست شناسی، آشنایی با سبک طرح سوال کنکورهای نظام جدید و توانایی تدریس عالی ایشان است.

کلاس های دکتر خیراندیش هم به صورت آنلاین(در موسسه ماز) هم حضوری(در موسسات برتر شهرهای بزرگ) برگزار میشوند. کلاس های ایشان کیفیت بسیار بالایی داشته و زیست شناسی به طور کامل و مطابق کنکور تدریس می‌شود. جزوه‌های با کیفیت در درس زیست شناسی، سوالات گلچین شده از کنکور و آزمون های برتر به علاوه سوالات تالیفی بخشی از محتوای قدرتمند کلاس ایشان می‌باشند.

دکتر خیراندیش سابقه‌ی تالیف کتاب های زیست شناسی خیلی سبز جامع، میکروطلایی گاج، جزوه طلایی ماز و تالیف سوالات آزمون‌های آزمایشی برتر کشور را هم در کارنامه دارند.

از دیگر ویژگی‌های تدریس دکتر خیراندیش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حل سوالات و تست‌های متنوع بعد از تدریس هر مبحث
 2. رفع اشکال آنلاین و پاسخگویی به سوالات دانش آموزان حین تدریس
 3. انرژی بالا و پویایی کلاس و جلوگیری از خستگی دانش آموزش
 4. جزوه‌های مبحثی برای مباحثی مثل ژنتیک، گیاهی و جانوری
 5. تطابق بسیار بالا با کنکورهای نظام جدید

راه های ارتباط با استاد خیراندیش

آدرس تلگرام: drkheyrandish_biology
آدرس پیج اینستاگرام:
 poorya_kheirandish


زهرا همایونی

زهرا همایونی بهترین دبیر زیست کنکور ایران

دکتر زهرا همایونی پزشک متخصص چشم و تنها دبیر زیست شناسی ایران با مدرک تخصص دکترای پزشکی است. دکتر زهرا همایونی از دبیران برند درس زیست شناسی دارای سابقه تدریس در برنامه های تلویزیونی میباشند. تدریس در دبیرستانهای تیزهوشان فرزانگان و شایستگان و خرد و سایر مدارس برتر ایران و تدریس زیست شناسی در مقاطع دهم+ یازدهم+کنکور+المپیاد و تالیف ۸ جلد کتاب و جزوه در قالب “موضوعی” + “جامع”+ “نکته و تست” در انتشارات های برتر ایران و تدریس در کلاس های آنلاین کارنامه خرد از افتخارات دکتر همایونی میباشد.

ارتباط با دبیر زهرا همایونی: behtarinhayeiran.com


مهدی آرام فر

مهدی آرام فر

یکی از پرطرفدار ترین و باسواد ترین اساتید زیست کنکور در کشور می باشد. در جریان کلاس های ایشان، زیست شناسی به صورت جامع و کامل تدریس می شود. در هر جلسه آموزشی، آزمون و پرسش دارند. جهت ارائه توضیح بهتر از فیلم ها و انیمیشن های آموزشی استفاده می کنند. کلاس های رفع اشکال به شکل حضوری و اینترنتی برگزار می شوند و در فضای مجازی می توان در کلاس های آنلاین ایشان شرکت نمود.

نیاز است به این نکته توجه نمود که هزینه کلاس های حضوری ایشان ممکن است هزینه بر باشد اما کلاس های اینترنتی که برگزار می کنند، باعث می شوند از هر جای ایران که باشید، بتوانید در کلاس های ایشان شرکت کنید و هزینه معقولی را صرف کنید. از دیگر سوابق ایشان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • دارای کلاس های رفع اشکال، تست زنی و جمع بندی
 • بسیار معروف در بین داوطلبان و دارای آمار بالای قبولی
 • استفاده از بروزترین امکانات برای کلاس های حضوری و اینترنتی
 • دارای امکان تالیف کتاب های معتبر برای همه موسسات شناخته شده کنکور

محمد عمارلو

محمد عمارلو

استاد محمد عمارلو از اساتید درخشان و درجه یک در زمینه تدریس دروس زیست شناسی کنکور می باشند. محمد عمارلو متولد سال 1350 هستند و در کنکور سراسری موفق شدند رتبه 14 را کسب کنند و به این طریق توانستند تحصیلات خود را در دانشگاه تهران شروع کنند. استاد محمد عمارلو فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه تهران با سوابق تدریس در آموزشگاه های معتبر تهران می باشند. از سوابق کتاب های تالیف شده توسط استاد عمارلو می‌ توان به سری کتاب های خط فکری نشر دریافت و طراحی تعداد بسیاری تست های زیست شناسی اشاره نمود.

محمد همدانی

محمد همدانی

یکی از بمعتبرترین اساتید در زمینه تدریس زیست شناسی، استاد محمد همدانی می باشند که توانسته اند سوابق فراوانی را در این حوزه بدست بیاورند که بعضی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد:

 • استاد همدانی در تدریس خود از روش های بروز و بسیار کارآمد استفاده کرده اند.
 • ایشان به تازگی همکاری خود را با آموزشگاه شناخته شده حرف آخر را شروع کرده اند.
 • استاد همدانیاز طراحان آزمون های اینترنتی انتشارات تخته سیاه و گروه آموزشی دانشروم می باشند و هم چنین از اساتید پروازی نیز به حساب می آیند.
 • استاد محمد همدانی فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی از دانشگاه تهران می باشند و تحصیلات دکترای خود را در رشته مدیریت کسب و کار DBA دانشگاه اصفهان گذرانده اند.
 • ایشان از مدرسان عالی در زمینه تدریس زیست شناسی با 15 سال سابقه کار در آموزش این درس دشوار جزوء بهترین ها محسوب می شوند و در طول سال های کاری خود توانسته اند دو کتاب را تالیف کنند.

فرزام فرهمندنیا

فرزام فرهمندنیا

استاد فرزام فرهمندنیا از دیگر اساتید جوان و تازه کار اما بسیار متبحر در زمینه تدریس زیست شناسی می باشند. از سری سوابق درخشان استاد فرهمندنیا می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • فرزام فرهمندنیا فارغ التحصیل رشته پزشکی در دانشگاه شیراز می باشند
 • از نویسندگان در آموزشگاه های معتبر خیلی سبز و گاج نیز می‌ باشند و همچنین در آموزشگاه ماز تدریس اینترنتی زیست شناسی را نیز انجام می‌ دهند که خود از سوابق کاری درخشان ایشان محسوب می شود
 • سوابق تدریس استاد فرهمندنیا به 11 سال می‌ رسد و دکتر فرهمندنیا با استفاده از متدهای تدریس خاص خود از بهترین اساتید زیست شناسی کنکور محسوب می شوند و قطعاً تا کنون نام وی را در بین اساتید رتبه برتر کنکور شنیده اید
 • استاد فرهمندنیا از طریق روش های تدریسی و ابتکارات عالی خود توانسته اند دانش آموزانی با رتبه های تک رقمی آموزش دهند و از تألیفات ایشان نیز می‌ توان به کتاب زیست نردبام خیلی سبز، زیست شناسی میکرو طلایی گاج، زیست جامع خیلی سبز، جزوه درس زیست شناسی موسسه ماز و کتاب بانک تست دوازدهم میکرو گاج اشاره نمود

کلاس های آموزش زیست کنکور چگونه باید برگزار شود؟

کلاس های آموزش زیست کنکور باید به صورت مهندسی شده برگزار شود: به طور معمول در کلاس های آموزش زیست شناسی، مدرسان درباره مطالب خارج از چهارچوب کتاب حرف می زنند. این مسئله در حالت عادی هیچ اشکالی ندارد، مشکل از جایی آغاز می‌ شود که کنترل حجم مطالب کنکوری از دست مدرس خارج شود. اگر با مدرس باتجربه ای مواجه شده باشید، به احتمال زیاد باگ های ارائه او را متوجه نمی‌ شوید. چندین نشانه کلی دیده می شود که می‌ تواند دانش آموزان را از عیب و ایرادات مطلع کند.

اولین نشانه، کم آوردن وقت می باشد. یک مدرس یطح بالای زیست شناسی، به هیچ وجه و به هیچ بهانه‌ ای مطالب کنکوری را تندتر از حد معمول بیان نمی‌ کند. حجم مطالبی که در یک جلسه تدریس می شود، باید به حدی باشد که دانش‌ آموز در کل ساعات آموزش، هوشیار و متمرکز باشد.

نیاز است که از استراتژی‌ های آموزشی جذاب استفاده شود: منظور از استراتژی آموزشی جذاب، جوک تعریف کردن در کلاس های آموزشی نمی باشد. نیاز است که مدرس با دانش آموزان صمیمی و مچ باشد، اما این صمیمت نباید با استراتژی آموزشی اشتباه گرفته شود. یک مدرس حرفه ای زیست شناسی باید به اندازه کافی آگاه باشد و بداند مرتبط با هر شخصیت، از چه متد آموزشی استفاده کند، به گونه ای که مفید واقع شود.

در طول جلسات آموزش زیست، هر اندازه که استراتژی آموزشی مدرس بیشتر منطبق با منطقه امن دانش‌ آموز باشد، دانش‌ آموز بهتر می‌تواند متون درس زیست را فرا گیرد.

همه دانش‌ آموزان می بایست فرصت کاملا برابر برای یادگیری در اختیار داشته باشند: اصلی ترین نقطه ظعف اکثر کلاس‌ های آموزشی زیست شناسی، نداشتن فرصت یادگیری برابر می باشد. در بدترین حالت این قضیه، معلم یکی دو دانش‌آموز خاص دارد که بیشتر تمرکزش بر روی آموزش آن‌ ها می باشد. مفیدترین حالت آموزش خصوصی سازی شده در کلاس‌ های گروهی زیست شناسی، این است که معلم سواد تک تک بچه‌ها را مورد سنجش قرار دهد.

ایده‌آل‌ ترین شکل جهت ایجاد نمودن فرصت برابر یادگیری، آنالیز پرسپکتیو هر یک از دانش‌آموزان می باشد. یک معلم خصوصی زیست شناسی، کاملا مطلع است که مطالب کتاب زیست به صورت حفظی نمی باشند.

کلاس های آموزش زیست کنکور چگونه باید برگزار شود؟

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت های مشاوره کنکور

انتخاب بهترین مدرس زیست کنکور ایران چه اهمیتی دارد؟

به طور کلی جهت داشتن آمادگی هر چه بیشتر برای آزمون سراسری کنکور، نیاز است که آموزش های لازم را از اساتید برتر دریافت کنیم، لذا داشتن دقت لازم در انتخاب این اساتید، بسیار مهم است و از دیگر دلایل اهمیت فراوان انتخاب اساتید برتر زیست شناسی می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • برای قبولی در رشته های مهم تجربی، واحد زیست شناسی تاثیر بسیار زیادی دارد، رسیدن به درصد بالا از اصلی ترین نکات تاثیرگذار در رتبه نهایی کاربر است.
 • درس زیست شناسی دارای ضریب بالایی می باشد و در زیر گروه 1 و 2 است و نیاز به آموزش این درس توسط اساتید خبره می باشد.
 • داشتن اطلاعات لازم از چیستی و ماهیت درس زیست شناسی در موقعیت کنونی که کنکور به شدت به شکل مفهومی درآمده است، از سری نکات بسیار مهمی می باشد.

در آزمون کنکور هر موسسه ای تبلیغات خاص خود را دارد و این مسئله موجب گیج شدن و عدم انتخاب یک موسسه عالی برای این درس در بین تقاضاکنندگان می شود.

مسئله دیگری که بسیار مهم می باشد، میزان هزینه‌ هایی می باشد که خانواده ها برای ثبت نام در کلاس ها می پردازند، در نتیجه  در کنار تمامی این نکات، می بایست به این مسئله نیز توجه نمود که هزینه کلاس با محتوای کلاس منطبق باشد.

در صورت یاد نگرفتن مفاهیم زیست شناسی، به درصد منفی می رسید، در حال حاضر تمامی مشاوران به عصر مفهوم یاد گرفتن این مبحث تأکید بسیار زیادی دارند.

انتخاب بهترین مدرس زیست کنکور ایران چه اهمیتی دارد؟

معیارهای انتخاب بهترین مدرس زیست کنکور ایران

نخستین معیار برای انتخاب یه مدرس حرفه ای برای درس زیست، سنجش میزان اطلاعات و علم و دانش آن فرد و هم چنین بررسی رزومه و سوابق کاری و تدریس مدرس مدنظر می باشد. معیار دوم میزان توانایی انتقال مطالب درسی و میزان خلاقیت در تدریس می باشد. بسیاری از افراد هستن که بر عکس سطح بالای اطلاعاتی که دارا می باشند، در زمینه انتقال این مطالب به شاگردان دچار مشکل می شوند و خیلی ضعیف عمل می کنند.

یک مدرس خوب می بایست این قابلیت را داشته باشد که پیچیده ترین مطالب زیست شناسی را به صورت شفاف و برنامه ریزی شده توضیح بدهد. معیار سوم، آشنایی با متد و استراتژی های تدریس معلم زیست می باشد. برای این که اطمینان حاصل شود که می توان با روش تدریس اساتید زیست شناسی ارتباط برقرار نمود، می بایست پیش از هر کاری، نمونه هایی از تدریس آن مدرس را مشاهده کرد.

هم اکنون دروس مختلفی مانند زیست شناسی توسط اساتید برتر در بهترین آموزشگاه کنکور در تهران آموزش داده می شوند، اکثر دبیرهای مطرح کنکور، ویدئوهایی از روش تدریس خود در فضای مجازی آپلود می کنند که می توان با بررسی هر یک به میزان تسلط، روش تدریس و میزان توانمندی پی برد. معیار چهارم میزان تسلط مدرس بر تکنیک های تست زنی به خصوص روش هایی که در سوالات کنکور چند سال گذشته استفاده شده است، می باشد.

معیار پنجم، میزان هزینه شرکت در کلاس های خصوصی اساتید برتر می باشد. با توجه به این که انتخاب بهترین مدرس ها، نیازمند صرف هزینه بیشتری می باشد، در نتیجه توصیه می شود به کسایی که قصد دارند از تجربه این مدرسان استفاده کنند ولی توانایی پرداخت هزینه های زیاد را ندارند و یا دسترسی برایشان سخت می باشد، از آموزش های مجازی مدرسان استفاده کنند.

معیارهای انتخاب بهترین مدرس زیست کنکور ایران

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین مدرس زیست کنکور ایران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که مطالب مختلفی اعم از ویژگی های یک مدرس زیست سطح بالا، معیارهای لازم جهت انتخاب بهترین مدرس زیست کنکور ایران و اینکه کلاس های آموزش زیست کنکور چگونه باید برگزار شود را در اختیارتان قرار دهیم. از همه شما عزیزان نیز تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

زدن تست زیست چه تاثیری بر کنکور شما دارد؟

از آمجایی که زیست یکی از درس های بسیار مهم رشته تجربی می باشد زدن تست های آن در کنور از اهمیت خیلی بالایی برخوردار می باشد. که داشتن یک دبیر خوب زیست کنور خیلی می تواند به شما کمک کند.

یک مدرس زیست کنکور چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

اساتید باید تسلط کافی بر محتوای آموزشی و تغییرات دائمی آن ها دارای رزومه و شاگردان کنکوری فراوانی باشد و همینطور تسلط کافی به طراحی تست های کنکور داشته باشد.

بهترین مدرس زیست کنکور کدام است؟

با توجه به مطالب اشاره شده، یک سری نکات در زمینه آموزش درس زیست شناسی را متوجه شدیم، هم چنین می دانیم که آموزشگاه های مختلفی در زمینه آموزش دروس کنکوری در کشورمان فعالیت می کنند که در مقاله بهترین آموزشگاه کنکور در ایران، مطالب جامع تری ذکر شده است.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + ده =

دکمه بازگشت به بالا