بهترین آموزشگاه هابهترین دبیران کنکور

10 تا از بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران ⭐【آپدیت1403】✅

در این بخش از مقاله بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران قصد داریم تا دبیران فیزیک را به شما معرفی کنیم، اگر شما هم داوطلب کنکور سراسری هستید و یا فرزند کنکوری دارید این مقاله را از دست ندهید، در این بخش به شما می گوییم که یک دبیر فیزیک کنکور باید چه ویژگی هایی داشته باشد و با چه روش هایی فیزیک را بیاموزد، فیزیک یکی از درس هایی است که دائما در حال تغییر است و موضوعات پیچیده ای دارد، بنابراین یک دبیر فیزیک با استفاده از تکنیک های جدیدی باید فیزیک را تدریس کند. برای اطلاعات بیشتر همراه ما در بهترینک باشید.

مهم ترین گام ها برای موفقیت در فیزیک

مهم ترین گام ها برای موفقیت در فیزیک

فیزیک یکی از درس های مفهومی به همراه فرمول های زیاد است که روش یادگیری آن به هیچ عنوان حفظ کردن فرمول ها نیست، بلکه باید به درک عمیقی از این فرمول ها برسید تا موفق شوید مسائل مختلفی را به راحتی حل کنید. تمام داوطلبان کنکوری به دنبال این هستند که بهترین و اصولی ترین روش مطالعه فیزیک را بیاموزند تا درصد موفقیت آن ها در کنکور بیشتر شود برای این کار می توانید از دبیر فیزیک کمک بگیرید.

در این بخش تصمیم گرفتیم تا گام های مهم برای مطالعه اصوای فیزیک را بگوییم. روش های مطالعه بسیاری در بهترین آموزشگاه کنکور در ایران به دانش آموزان کنکوری آموزش داده می شود، اما ما هم به نوبه خود این روش ها را به شما می گوییم تا اطلاعات بیشتری در زمینه مطالعه فیزیک داشته باشید.

روش مطالعه مناسب: برای موفقیت در کنکور باید جور دیگری درس بخوانید، روشی که برای مطالعه درس های در دبیرستان استفاده می کردید، با مطالعه برای کنکور با هم متفاوت است، از طرفی فیزیک یکی از درس های مفهومی است که نیاز به توجه و دقت بالایی دارد و در زمان مطالعه آن باید تمرکز کامل داشته باشید و حفظ کردن فرمول ها به تنهایی کافی نیست، بلکه نیاز است درک عمیقی از فرمول ها داشته باشید. برای مطالعه فیزیک بهترین راه این است که کتاب درسی را به صورت کامل مطالعه کنید و تمام نکات موجود در کتاب را یادداشت کنید.

بعد از این که کتاب درسی را به صورت کامل خواندید، به سراغ حل سوالات تشریحی بروید تا اطلاعات خودتان را محک بزنید و بدانید در چه بخش هایی قوی هستید و در کدام بخش ها نیاز است که بیشتر مطالعه کنید. بعد از این که در بخش سوالات تشریحی به مهارت رسیدید، سوالات تستی را حل کنید. حل تست برای موفقیت در کنکور بسیار مهم است و باعث می شود تا زمان کنکور، تجربه کافی برای تست زدن را کسب کنید.

منابع مناسب: در بالا به حل تست اشاره کردیم و گفتیم که اهمیت بالایی دارد، اما هر کتاب تستی را توصیه نمی کنیم که استفاده کنید، برای این که نتیجه عالی ای را در فیزیک کسب کنید، باید از کتاب های تستی و آموزشی مطرح که در بهترین آموزشگاه کنکور در تهران توصیه می شوند، استفاده کنید. در کنار تست زدن باید از کتاب های کمک آموزشی هم استفاده کنید و در کنار مطالعه هر بخش از کتاب درسی فیزیک، از این کتاب هم استفاه کنید و تست بزند، این روش باعث می شود تا حسابی فیزیک را بفهمید و در زمان کنکور به مشکل بر نخورید.

در زمان تست زنی اگر به سوالی برخوردید که سخت است و نکته ای دارد حتما کنار آن علامت بزنید و توجه ویژه ای به آن داشته باشید و در مورد آن از استاد فیزیک تان سوال کنید تا این نمونه تست ها برای تان مبهم نماند، هم چنین ممکن است در تست های بعدی و حتی در زمان کنکور از این نوع تست سوال باشد، پس اگر روش حل کردن آن را به خوبی بدانید مشکلی پیش نمی آید. از طرف دیگر به این موضوع هم دقت داشته باشید که اگر پایه قوی ندارید و کتاب درسی را خوب نخوانده اید، تست زنی زیاد مفید نخواهد بود و باعث سردرگمی تان می شود.

بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران کدام است؟

برخی از مهم ترین ویژگی های یک دبیر فیزیک خوب در جدول زیر لیست شده است:

🕒 داشتن تجربه بالا یک دبیر خوب دارای سابقه و تجربه بالای کاری می باشد.
❤️ مسلط بر تست های کنکور مدرسین حرفه ای تماما بر تست های کنکور مسلط بوده و به دانشجویان خود آموزش می دهد.
👨‍🎓 تحصیل در رشته مربوطه مدرسین حرفه ای در رشته فیزیک یا رشته مربوطه تحصیل کرده اند.
📝 به کار گیری روش های جدید بهترین اساتید فیزیک کنکور کسانی هستند که به تفاوت‌های فردی احترام می‌گذارند و می‌دانند همه دانش‌آموزان ممکن است با یک روش یاد نگیرند
👩🏻‍🏫 بروز و یادگیرنده بهترین دبیران فیزیک کنکور به آموخته‌های قبلی خود متکی نیستند و همیشه سعی می‌کند خود را به‌روز نگه دارند.

بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران کدام است؟

فیزیک یکی از درس های مهم در کنکور ریاضی و تجربی محسوب می شود و بسیاری از داوطلبان برای موفقیت در آن و کسب درصد بالا، ترجیح می دهند که در بهترین آموزشگاه کنکور در شرق تهران ثبت نام کنند زیرا در این آموزشگاه ها، دبیران مجرب و با دانش بالا حضور دارند که برای موفقیت در فیزیک، داوطلبان را کمک می کنند. از این رو در بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران تصمیم گرفیتم که دبیران برتر را معرفی کنیم. در ادامه مقاله بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران 10 دبیر مجرب و با سابقه کاری بالا را به شما معرفی می کنیم، همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین دبیر شیمی کنکور ایران

امیر مسعودیامیر مسعودی

مهندس امیر مسعودی از بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران است، ایشان متولد سال 1366 در ارومیه هستند و سابقه تدریس به مدت 12 سال را دارند و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دارند. تقریبا بیشتر کنکوری ها و دانش آموزان با استاد امیر مسعودی از طریق تلویزیون آشنا شده اند، ایشان ریاضی و فیزیک کنکور را در بسیاری از برنامه های تلویزیون مانند کنکور آسان است، آزمون برتر، اوج یادگیری و … برگزار کرده اند و داوطلبان به دنبال ریاضی امیر مسعودی و فیزیک امیر مسعودی هستند چرا که آموزش های ایشان کاملا تکنیکی و آسان است.

استاد امیر مسعودی موفق شده اند در مجلات و روزنامه های پرتیراژ کشور مانند مجله هفت روز زندگی، نجوم، خانواده، روزنامه همشهری، شرق، ایران و … بیشتر از 40 عنوان مقاله را چاپ کند. استاد مسعودی به دلیل استقبال دانش آموزان از کلاس های ریاضی خود، اقدام به تولید DVDهای آموزشی ریاضی و فیزیک کردند و در اختیار داوطلبان کنکور قرار داده اند.

سوابق استاد امیر مسعودی:

 • عضو انجمن نجوم ایران
 • چاپ کتاب حیات فرازمینی ها (نجوم)
 • دبیر کل سابق انجمن دانش پژوهان جوان
 • عضو ستاد استهلام مقام معظم رهبری
 • تدریس در برنامه های برتر کنکوری صدا و سیما
 • تدریس ریاضی و فیزیک کنکور به مدت 12 سال
 • مدیر طرح تاسیس رصدخانه صوفی رازی ارومیه
 • چاپ کتاب چگونه فیزیک کنکور را 100 درصد بزنیم؟
 • تدریس نجوم در مجتمع آموزشی ستاره درخشان تهران
 • مدیر گروه بین المللی پژوهشی مطالعات سیاه چاله ها
 • مدیر مسول و سردبیر سابق ماهنامه شب های پر ستاره
 • چاپ مجموعه کتب 20 گانه خلاقیت در فیزیک و ریاضی کنکور
 • اولین و تنها دارنده مجوز برای ساخت فیلم مستند آموزشی فیزیک و ریاضی در ایران

شماره تماس: 02155756500

مهدی یحیوی

مهدی یحیوی

مهندس مهدی یحیوی از دبیران برتر فیزیک کنکور هستند، ایشان در سال 1359 متولد شده اند. در زمان کنکور سراسری موفق شدند تا رتبه 30 را به دست بیاورند و مدرک کارشناسی ارشد مکانیک را از دانشگاه صنعتی شرییف دریافت کرده اند. استاد یحیوی عضو انجمن ملی نخبگان کشور و عضو انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف هستند و در دبیرستان های تهران، فیزیک را تدریس کرده اند، استاد یحیوی در در آموزش به دانش آموزان سابقه درخشانی دارند و بیشتر داوطلبان کلاس های ایشان، رتبه های برتر کنکور شده اند.

استاد یحیوی در میان 10 دبیر برتر فیزیک کنکور ایران قرار دارند چرا که در زمان آموزش دارای قدرت بیان بالا هستند و مطالب را به بهترین شکل به دانش آموزان خود منتقل می کنند، هم چنین در کلاس های فیزیک ایشان، روش های نوین تست زنی فیزیک را ابداع کرده اند و در کلاس های خود با استفاده از این روش ها، تست زنی فیزیک را آموزش می دهند.

سوابق استاد مهدی یحیوی:

 • تدریس فیزیک در بهترین و معتبرترین آموزشگاه های تهران
 • تدریس فیزیک در آموزشگاه های برتر تهران، کرج، اهواز، اصفهان و …
 • تدریس فیزیک به دانش آموزانی که موفق به کسب رتبه برتر در کنکور شدند.
 • ابداع روش ها و تکنیک های نوین تست زنی
 • کارشناس آموزشی برنامه های گزینه 4،  ونوس، فرصت برابر، مسیر برتر و …

راضیه قناد باشی

راضیه قناد باشی

استاد راضیه قناد باشی ار دبیران برتر فیزیک هستند، ایشان موفق شدند تا در کنکور کارشناسی ارشد رتبه 284 را به دست بیاورند و مدرک فوق لیسانس فیزیک خود را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرده اند. استادد قناد باشی در دبیرستان های استعداد درخشان پذیرفته شدند و در المپیاد علوم تجربی استان تهران، رتبه سوم را کسب کردند و در زمان دانش آموزش موفق به کسب مدال طلا در مسابقات شطرنج دانش آموزی شدند، هم چنین ایشان از سوی موسسه سفیر گفتمان دارای مدرک upperintermediate هستند.

و درس فیزیک را علاوه بر کنکوری ها به مقاطع تحصیلی دبستان، راهنمایی، دبیرستان، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هم تدریس می کنند. تدریس در کلاس های استاد به خصوصی و حضوری در مناطق ابوذر، ازگل و اختیاریه ارائه می شود.

سوابق استاد راضیه قناد باشی:

 • تدریس فیزیک در آموزشگاه کنکور قلم چی، پارسه
 • تدریس فیزیک در مجتمع های غیر انتفاعی ساعی، صالحات و تلاش و عفاف
 • تدریس فیزیک در مدارس علم و ادب و کاوشگران دانش
 • تدریس فیزیک در دانشکده صدا و سیما باشگاه فرزندان امین

مهدی باباخانی

مهدی باباخانی

استاد مهدی باباخانی دارای مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت می باشد و مدیر مجموعه آموزشی کارنامه خرد هستند و درس فیزیک کنکور را نزدیک به 20 سال است که تدریس می کند. ایشان یکی از اساتید برتر فیزیک در ایران هستند، ایشان از برترین اساتید ایران محسوب می شوند که به عنوان دبیر پروازی به شهر های تبریز، مشهد، شیراز و بوشهر اعزام می شوند و در تهران به عنوان دبیر برتر شناخته شده اند.

استاد مهدی باباخانی، در کلاس های آنلاین گاجینو بهترین کلاس های تدریس فیزیک را برگزار کرده است و به انتخاب گروه مشاوران کنکور ایران و بانک رزومه دبیران ایران، رنکینگ شماره 1 دبیران را به دست آورده است. روش تدریس استاد باباخانی به این صورت است که در ابتدا یک نکته تستی را به شما آموزش می دهد و بعد از آن تلاش می کند با حل تست های فراوان، مفاهیم را به شما منتقل کند.

سوابق تدریس استاد باباخانی:

 • تدریس در گاجینو
 • تدریس در برنامه های تلویزیونی
 • تدریس در DVDهای آموزشی مخ از موسسه گاج
 • دارای سابقه 20 ساله در زمینه تدریس فیزیک کنکور
 • تدریس به صورت آنلاین کانون فرهنگی آموزش و گاجینو

پیمان کامیار

پیمان کامیار

استاد کامیار از دبیران برتر فیزیک هستند که مدرک لیسانس خود را از دانشگاه تبریز در سال 1374 دریافت کرده اند و بعد از آن موفق شدند مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه صنعتی شریف در رشته فیزیک حالت جامد دریافت کنند. ایشان در تدریس از روش ها و الگوهای خاصی استفاده می کنند و باعث می شوند تا دانش آموز نیازی به حفظ کردن فرمول های زیاد نداشته باشد. استاد کامیار در زمینه تدریس سابقه درخشانی دارند، به گونه ای که اکثر دانش آموزان، ایشان را به عنوان بهترین دبیر فیزیک می شناسند.

ایشان چندین روش جدید برای حل تست های فیزیک کنکور ابداع کرده اند تا دانش آموزان نیازی به استفاده از فرمول های پیچیده نداشته باشند، روش های ابداعی ایشان عبارتند از:

 • ابداع الگو ترازو در گرما
 • ابداع الگو بشکه در خازن
 • ابداع روش الگو و نقشه راه
 • ابداع الگو پروانه برای نورشناسی
 • ابداع الگو دایره مثلثات در بحث نوسانات
 • طراحی انیمیشن برای توضیح بهتر فیزیک
 • ابداع روش V-T در حرکت شناسی و فیزیک سینماتیک حرف آخر
 • ابداع روش آموزش از طریق تصویر و انیمیشن و شهودی سازی مطالب

سوابق استاد پیمان کامیار:

 • تدریس فیزیک در دبیرستان های علوی اسلامی، شایستگان، مهرنامی، صبا و فرزانگان مدرن
 • تدریس فیزیک برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم کنکور
 • تدریس فیزیک در مدرسه بین المللی تهران و موسسات غیر انتفاعی
 • تدریس فیزیک در بیشتر شهرهای تبریز، ارومیه، شیراز، مشهد و …
 • تدریس فیزیک در شبکه 1 تلویزیون، فرصت برابر و کارنامه بیست

حسین شاسواری

حسین شاسواری

استاد حسین شاسواری از برترین دبیران فیزیک کنکور هستند که تدریس آن ها به صورت مفهومی و به همراه ارائه نکات مهم و کنکوری است. ایشان مدرک کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی شیراز دریافت کرده اند. ایشان در زمینه تدریس فیزیک 20 سال سابقه دارند و در این سال ها با موسسه ها و مراکز آموزشی و دانشگاهی بسیاری همکاری داشته اند.

استاد شاسواری از اساتیدی هستند که به دلیل شیوه تدریس مفهومی و جامع مطابق با نیاز فراگیران، به عنوان مدرس نمونه انتخاب شدند. استاد شاسواری علاوه بر تدریس خصوصی فیزیک برای سال دهم، یازدهم و دوازدهم، تدریس خصوصی ریاضی در مقاطع دمدرسه تا دانشگاه را هم انجام می دهند.

سوابق استاد حسین شاسواری:

 • تدریس خصوصی فیزیک به مدت 20 سال
 • تدریس ریاضی در دانشگاهاهی تهران به مدت 8 سال
 • تدریس در سایت های آموزشی معتبر به مدت 4 سال
 • تدریس در موسسات خصوصی و مدارس غیر انتفاعی به مدت 14 سال

محمد پوررضا

محمد پوررضا

استاد محمد پوررضا از دبیران برتر فیزیک کنکور در ایران هستند که مدرک کارشناسی ارشد فیزیک را در دانشگاه صنعتی شریف دریافت کرده اند. ایشان مدرک کارشناسی خود را در رشته فیزیک از دانشگاه شهید چمران اهواز و مدرک کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعتی شریف به دست آورده اند. استاد پوررضا موفق شده اند تا به عنوان طراح سوال های کنکوری در موسسه گاج همکاری داشته باشند.

استاد محمد پوررضا موفق شدند در کنکور کارشناسی ارشد رتبه 4 را از آن خود کنند و رتبه 15 را در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک کشور کسب کرده اند. استاد پوررضا از اعضای برگزیده انجمن علمی دانشجویی دانشگاه در سال تحصیلی 91-92 در دوره کارشناسی بودند و هم چنین در دانشگاه یکی از عضو های دانشجویان دارای استعداد درخشان بودند. ویراستاری کتاب های فیزیک انتشارات خیلی سبز و مهر و ماه به عهده ایشان بوده است و طراح سوال های آزمون های کنکوری گاج بودند.

سوابق استاد محمد پوررضا:

 • تدریس در موسسه دانش افشان
 • تدریس در دانشگاه صنعتی شریف
 • تدریس در دانشگاه شهید چمران اهواز
 • تدریس در آموزشگاه های یوز آموز و میراث ماندگار
 • تدریس به دانش آموزانی که در رشته هوافضای شریف قبول شدند.

نیما نوروزی

نیما نوروزی

استاد نیما نوروزی بهترین دبیر فیزیک کنکور در ایران است که مدرک مهندسی را از دانشگاه علم و صنعت و مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات را در دانشگاه شهید بهشتی کسب کرده است. ایشان در صدا و سیما برنامه های کنکوری بسیاری را اجرا کرده اند مانند تدریس در برنامه فرصت برابر، شبکه آموزش، کارنامه 20 و رادیو جوان. سابقه تدریس ایشان نزدیک به 20 سال است که در بهترین مدارس و آموزشگاه های معتبر تدریس کرده اند.

آموزش های ایشان به صورت عمیق و با زبانی ساده است، هم چنین ایشان از روش ها و تکنیک های نوین آموزش فیزیک استفاده می کنند و با ارائه این روش ها به دانش آموزان کمک می کنند تا بدون اتلاف وقت، مسائل متنوعی را با سرعت بالا حل کنند. تدریس با این روش ها باعث شده تا دانش آموزان استاد قدرت تحلیل بالایی داشته باشند و توانایی حل سوالات سخت را داشته باشند، سرعت حل مسائل آن ها افزایش یابد و به فیزیک علاقه مند شوند.

سوابق استاد نیما نوروزی:

 • تدریس در مدارس معتبر کشور مانند بهشت، شایستگان، نخبگان علامه، پرستو، ممتاز، علامه طباطبایی، رازی، بهشت آیین، هامون آمل، کانون مشهد، برترین های اهواز و …
 • اولین مدرس کلاس های آنلاین کنکور در 1393
 • مسئول صفحه ی آموزش و کنکور در روزنامه هفت صبح
 • تدریس در DVDهای آموزشی فیزیک شرکت رهپویان دانش و اندیشه
 • مولف، گزینشگر و طراح در آموزشگاه کانون فرهنگی آموزش قلم چی
 • ارائه دهنده همایش های یک روز یک مبحث در شهرستان های کشور

فرید شهریاری

فرید شهریاری

استاد فرید شهریاری از اساتید برتر فیزیک کنکور می باشند ایشان متولد سال 1349 هستند که موفق شدند در کنکور سرسری رتبه 26 را به دست بیاورند و مدرک مهندسی برق با گرایش الکترونیک را در دانشگاه تهران کسب کرده اند. استاد فرید شهریاری تدریس فیزسک را از همان دوران دانشجویی آغاز کردند و در آموزشگاه علمی آینده سازان تدریس می کردند. با گذشت چند سال به عنوان مدرس فیزیک در رایان کلاس فعالیت می کردند و مولف کتاب های فیزیک خیلی سبز و مبتکران بودند.

ایشان از آن دسته دبیرانی هستند که کتاب های متنوعی چاپ کرده اند، تدریس فیزیک توسط ایشان برای سال دهم، یازدهم و دوازدهم و کنکور ارائه می شود. استاد شهریاری کار تدریس را از سال 1369 با موسسه آینده سازان آغاز کردند و تا امروز با موسسه ها و آموزشگاه های بسیاری همکاری داشته اند و موفق شدند در سال 1370 اولین کتاب خود را منتشر کنند. در همکاری ایشان با انتشارات مبتکران داشتند، تالیف کتاب های آموزش پیشرفته فیزیک را تالیف کردند هم چنین تالیف کتاب های شگفت انگیز خیلی سبز هم توسط ایشان تالیف شده اند.

سوابق استاد فرید شهریاری:

 • تدریس فیزیک در دبیرستان های فرزانگان
 • تدریس آنلاین در کلاس های آنلاین رایان کلاس
 • تالیف کتاب تست فیزیک دوازدهم رشته تجربی خیلی سبز
 • تالیف کتاب تست فیزیک دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز
 • تالیف کتاب تست فیزیک پایه رشته تجربی خیلی سبز
 • تالیف کتاب تست فیزیک پایه رشته ریاضی خیلی سبز
 • تالیف کتاب آموزش شگفت انگیز فیزیک دهم تجربی خیلی سبز
 • تالیف کتاب آموزش شگفت انگیز فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز
 • تالیف کتاب فیزیک دهم تجربی مبتکران
 • تالیف کتاب فیزیک پیش دانشگاهی مبتکران

محمدرضا تهرانچی

محمدرضا تهرانچی

استاد محمدرضا تهرانچی از اساتید برتر فیزیک کنکور هستند، ایشان کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای دارند و روش های نوین را برای حل مسائل فیزیک ابداع کرده اند تا این زنی برای داوطلبان کنکور راحت و سریع شود، هم چنین ایشان در زمینه آموزش، سابقه 22 ساله دارند.

 

سوابق استاد محمد تهرانچی:

 • تدریس در برنامه های آموزشی صدا و سیما
 • تدریس در آموزشگاه ها و مدارس نمونه کشور
 • مبتکر روش های نوین حل مسائل فیزیک
 • تالیف کتاب گنجینه آزمون های فیزیک سال اول دبیرستان
 • تالیف کتاب های واله، علوی و نشر معلم
 • طراح آزمون های آزمایشی کنکور
 • نویسنده چندین مقاله علمی چاپ شده

ویژگی های معلم فیزیک خوب

در این بخش از مقاله تصمیم گرفتیم ویژگی های دبیران فیزیک را بگوییم، با دانستن این ویژگی ها می توانید در انتخاب دبیر موفق تر باشید، چرا که کنکور یکی از مهم ترین آزمون ها برای هر دانش آموزی است و ریسک کردن در انتخاب دبیر، کار درستی نیست، از طرف دیگر زمان کافی هم برای آزمون و خطا وجود ندارد، بنابراین عقلانی است که با توجه به سابقه کار و ویژگی های دبیران خوب، یکی از چندین دبیر فیزیک کنکور را انتخاب کنید و در کلاس های آموزشی کنکورشان ثبت نام نمایید.

همان طور که گفتیم، درس فیزیک برای رشته تجربی و ریاضی اهمیت بالایی دارد بنابراین داوطلبان بسیاری به دنبال دبیران برتر فیزیک هستند، شاید برخی از آن ها ندانند که یک دبیر چه ویژگی هایی باید داشته باشد، پس در این بخش هم همراه ما باشید تا ویژگی های دبیر فیزیک را بگوییم.

ایجاد علاقه در دانش آموز: از ویژگی های دبیر فیزیک کنکور این است که دانش آموز را به ادامه یادگیری تشویق کند و هم چنین در کلاس ها، به گونه ای تدریس را ارائه بدهد که داوطلب به آموختن فیزیک علاقه مند شود. شاید از خودتان بپرسید که یک استاد چطور می تواند باعث ایجاد علاقه در دانش آموز شود؟ در جواب بگوییم که در ابتدا استاد فیزیک باید به تدریس علاقه مند باشد و کار خود را با شور و اشتیاق انجام دهد و به دور از خستگی و یکنواختی به داوطلبان ارائه بدهد.

ویژگی های معلم فیزیک خوب

باید بدانید که تمام داوطلبان کنکور به درس فیزیک علاقه مند نیستند و استفاده از دبیر فیزیک برای برخی فقط جهت یادگیری تست زنی و نکات مهم کنکوری است، اما اگر با یکی از این دبیران کلاس داشته باشند، می توانند به درس فیزیک علاقه مند شوند و ادامه یادگیری فیزیک ی با علاقه یاد بگیرند.

آموزش با روش های جدید: ویژگی دیگر دبیر فیزیک این است و روش های سخت و قدیمی گذشته را برای تدریس استفاده نکند، امروزه الگوها و تکنیک های بسیاری برای یادگیری و حل مسائل فیزیک وجود دارد که با استفاده از آن ها، دیگر نیازی به فرمول های طولانی نیست. بسیاری از دبیران برتر که در این مقاله معرفی کردیم، خود مبتکر روش های نوینی در تدریس فیزیک بوده اند، بنابراین شرکت در کلاس های این اساتید خیلی در موفقیت و سرعت یادگیری تاثیر گذار است.

مراحل رسیدن به موفقیت در کنکور

استراحت و تغذیه مناسب: راز موفقیت در کنکور، استراحت و تغذیه است یعنی بهتر است در زمانی مشخص درس بخوانید، به تغذیه اهمیت دهید و از مواد غذایی مغذی برای ذهن استفاده کنید مانند: گوشت، حبوبات، میوه جات و … . هم چنین در مورد مطالعه توصیه می شود که در زمان هایی که انرژی بیشتری دارید، درس بخوانید، مثلا برخی از دانش آموزان در اوایل صبح یادگیری بالایی دارند و در مقابل هم بعضی ها در شب می توانند بهتر مطالب را بیاموزند، بنابراین هر فردی با توجه به شرایط خود، باید ساعات مطالعه را تعیین کند.

کنترل استرس: یکی از عوامل مهم برای نرسیدن به موفقیت استرس و اضطراب است، زمانی که از سرانجام کاری بترسید و استرس مواجهه با آن را داشته باشید، نتیجه قابل قبولی را در آن کسب نمی کنید پس با تمرین های هوازی و ذهنی بر استرس تان غلبه کنید.

داشتن برنامه اصولی: عامل دیگری که در موفقیت کنکور موثر است، برنامه ریزی کنکوری صحیح و اصولی است، برای داشتن این برنامه می توانید از بهترین آموزشگاه کنکور در تهران استفاده کنید که برنامه های تحصیلی اصولی و مختص هر دانش آموز را ارائه می دهند. درس خواندن مطابق برنامه، باعث می شود تا زمان کنکور تمام مطالب کتاب های درسی، تست زنی، جمع بندی و … را بخوانید و کاملا برای کنکور آماده باشید.

تست زدن: برای قبولی در کنکور، فقط خواندن کتاب های درسی کافی نیست، برای این که خوتان را محک بزنید، بعد از این که درسی را مطالعه کردید، تست های مربوط به آن را بزنید، در این صورت متوجه می شوید که آیا مطالب را به درستی یاد گرفته اید یا نه؟ اگر موفق نبودید می توانید دوباره مطالب را بخوانید تا کاملا در ذهنتان بماند، هم چنین در روشی دیگر می توانید در آزمون های آزمایشی که توسط آموزشگاه های کنکور برگزار می شود، شرکت کنید یا حتی می توانید این سوالات را تهیه کرده و در خانه به آن ها پاسخ بدهید.

کلام آخر

تشکر می کنم از افرادی که تا انتهای بهترین دبیر فیزیک کنکور ما را همراهی کردند، تلاش ما بر این بود که دبیران برتر را به شما معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید، در ادامه مقاله گفتیم که مهم ترین گام ها برای موفق شدن در فیزیک چیست و سپس دبیران برتر را به همراه سوابقشان معرفی کردیم. در انتهای مقاله هم ویژگی های معلم فیزیک را گفتیم به همراه مراحل رسیدن ی موفقیت در کنکور. امیدوارم که مطالب گفته شده برای تان مفید باشد و مورد استفاده تان قرار بگیرد. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

ویژگی های یک دبیر خوب فیزیک چیست؟

تمام اساتید حرفه ای رشته فیزیک دارای مدرک رشته فیزیک یا رشته مربوطه می باشند که همواره در حال یادگیری و آموزش هستند که اساتید فیزیک خیلی می توانند در روند آموزش شما و قبولیتان در کنکور تاثیر گذار باشند.

چه چیزی باعث موفقیت در کنکور می شود؟

 • برنامه تحصیلی دقیق و اصولی
 • استفاده از کلاس های آمادگی کنکور
 • تست زدن زیاد و دقیق
 • کنترل استرس
 • خواب و تغذیه مناسب

بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران کدام است؟

فیزیک یکی از درس های مهم در کنکور ریاضی و تجربی محسوب می شود و بسیاری از داوطلبان برای موفقیت در آن و کسب درصد بالا، ترجیح می دهند که با بهترین دبیر فیزیک کنکور کلاس بردارند تا موفق شوند. در این مقاله سعی کردیم بهترین دبیر فیزیک کنکور را بهتان معرفی کنیم.

3.4/5 - (9 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 1 =

دکمه بازگشت به بالا