بهترین دبیران کنکور

10 تا از بهترین استاد عربی کنکور ایران ⭐【آپدیت1403】✅

اگر تصمیم دارید اطلاعات جامعی درباره بهترین استاد عربی کنکور ایران بدست بیاورید، می توانید مقاله ذیل را مطالعه کنید. آزمون کنکور دارای تست های متعددی از دروس تخصصی و عمومی می باشد، عربی یکی از انواع دروس عمومی می باشد که معمولا افراد در پاسخ به سوالات عربی با مشکل مواجه می شوند و نیاز دارند که از دبیران حرفه ای عربی کمک بگیرند تا بتوانند از رقبای خود پیشی بگیرند و به کسب رتبه بالا امیدوار شوند. در این مقاله به توضیح کامل درباره درس عربی و دبیران عربی می پردازیم، خواهشمندم تا پایان مقاله بهترینک همراه ما باشید.

دبیر عربی کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

انجام هر گونه کار جانبی بدون هیچ گونه توقع: دبیران موفق در هر رشته ای، معمولا بدون این که توقع زیادی داشته باشند برای تمام شاگردان خود، حتی در خارج از تایم کلاس، وقت هایی را در نظر می گیرند و دانش آموز را جهت موفقیت در تحصیل و در حوزه برنامه ریزی و مطالعه صحیح راهنمایی می کنند. دبیران حرفه ای و مجرب این را می دانند که هر گونه وقت اضافه ای که برای شاگردان در نظر می گیرند، موجب می شود شاگردان نتایج بهتری بگیرند و حتی دوستان و آشنایان خود را هم به استاد معرفی کنند.

حمایت از شاگردان با هدف گرفتن بهترین نتایج: دبیرانی که در زمینه تدریس عربی یا دروس دیگر موفق هستند و دارای درآمد زیادی هستند، موفقیت خود را وابسته به موفقیت شاگردان خود می دانند و برای رسیدن به نتایج مدنظر، از شاگردان خود حمایت و پشتیبانی می کنند. تقریبا اکثر دانش آموزان و دانشجویان جهت این که بتوانند در امتحانات و آزمون کنکور به نتایج خوبی برسند، به حمایت و پشتیبانی دبیران نیاز دارند و مدرسان حرفه ای از پس این نیازها بر می آیند.

تسلط کامل بر روی دروس عربی: برای بدست آوردن موفقیت در کار تدریس زبان عربی و بدست آوردن درآمد بالا از طریق این شغل، داشتن تسلط کامل بر روی دروس عربی، از ضروریات این کار محسوب می شود. در همان جلسات اول اگر طریقه تدریس خوب و رضایت مند نباشد، کلاس ها کنسل می شود. یک دبیر عربی کنکور مجرب این را می داند عدم داشتن تسلط بر دروس، موجب سردرگمی افراد می شود.

تاخیر داشتن در جواب به سوال یک دانش آموز یا عدم آگاهی از پاسخ یک سوال در کلاس های عربی، برابر است با لغو شدن تمامی کلاس ها و از بین رفتن شاگردانی که حتی چندین ترم با این استاد کلاس داشته اند.

دبیر عربی کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

داشتن تعهد در کار تدریس جهت بدست آوردن برترین نتایج: معمولا بهترین دبیران عربی نسبت به کار خود بیشترین تعهد را دارند. این قبیل مدرسان حتی اگر از قبل شرایط دیگری را با شاگردان خود در نظر گرفته باشند، پیش خود تصور می کنند که کلاس به صورت تضمینی است و اگر نتایج لازم حاصل نشود، هزینه کلاس ها به آن ها پرداخت نخواهد شد. میزان تعهدی که اساتید خبره نسبت به کار خود دارند، موجب می شود شاگردانشان حاضر نشوند با اساتید دیگر کلاس داشته باشند.

در دسترس بودن تا شب امتحان و یا حتی پس از امتحان: معمولا شاگردانی که قصد دارند برای امتحانات و آزمون های مختلف آماده شوند، نیاز دارند که مدرسان به صورت فول تایم در دسترس باشند و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنند. اگر استاد دائما در دسترس باشد و شاگرد بتواند با او تماس بگیرد، میزان زیادی از استرس ها کاسته می شود. صحبت کردن با شاگرد نباید به کلاس محدود شود و استاد می بایست مثل یک دوست خوب دائما در دسترس باشد و نقش حامی را داشته باشد.

ارزیابی دائم در طول برگزاری کلاس: یک مدرس حرفه ای عربی به شکل دائمی شاگردان خود و یا به زبان ساده نتایچ کلاس را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و اگر به میزان پیشرفت مدنظر دست پیدا نکنند، روش برگزاری کلاس ها و ارائه دروس گوناگون را تغییر می دهند تا شرایط بهتری حاصل شود. این قبیل مدرسان مسئولیت نتایج مختلف را به عهده می گیرند و اگر نتیجه ارزیابی مدنظر، خوب نباشد، به این نتیجه می رسند که چه کار کنند تا شرایط بهتر شود.

داشتن جدیت و انعطاف پذیری در کار: تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان که در کلاس های عربی حضور پیدا می کنند، ممکن است عادت به درس خواندن بیش از حد نداشته باشند و یا دچار سستی شوند و به درس عربی اهمیت ندهند. در این شرایط اساتید حرفه ای معمولا جدیت زیادی را صرف می کنند و انجام ندادن تمرینات و درس نخواندن را نمی پذیرند. از سوی دیگر، بهترین اساتید در روش ارائه دروس انعطاف پذیر هستند و خود را به صورتی تنظیم می کنند تا در نهایت کلاس برای شاگردان سودمند باشد.

بهترین استاد عربی کنکور ایران کدام است؟

با توجه به توضیحات ارائه شده در بهترین استاد عربی کنکور ایران، توانستیم اطلاعات مختلفی را درباره ویژگی های بهترین دبیر عربی کنکور یا فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین دبیر عربی کنکور در اختیارتان قرار دهیم. در حال حاضر این سوال مطرح است که بهترین دبیر عربی کنکور ایران کدام است؟ همیشه انتخاب بهترین ها در هر صنفی، کار دشواری بوده است، اما برای یافتن پاسخ این سوال می بایست همه جوانب را در نظر بگیریم و ملاک های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین دبیر عربی کنکور ایران کدام است؟

در ادامه مقاله به توضیح 10 نمونه از بهترین استاد عربی کنکور ایران می پردازیم، خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

عمار تاج بخش

عمار تاج بخش

استاد عمار تاج بخش یکی از اساتید برجسته است که به عنوان دبیر عربی کنکور ایران فعالیت می کند. اگر کسی به دنبال دبیری مجرب در زمینه عربی کنکور می باشد، استاد عمار تاج بخش یکی از بهترین گزینه ها می باشد. از سوابق و رزومه کاری ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • عمار تاج بخش از برجسته ترین اساتید در حوزه تدریس عربی کنکور می باشد و این که به عنوان طراح آزمون های مختلف مدارس برتر فعالیت می کند.
 • استاد تاج بخش مدرس فایل های صوتی و تصویری آموزشی رهپویان دانش و اندیشه که از پرفروش‌ ترین فایل های آموزش عربی نیز محسوب می شوند.
 • استاد تاج بخش به عنوان کارشناس ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران با معدل 20 فارغ التحصیل شده است و مدیر پروژه و مولف کتاب های عربی عمار نیز می باشند.
 • استاد عمار تاج بخش موفق به دریافت لوح تقدیر از معاون وزیر آموزش و پرورش شده اند و دارای لوح تقدیر از رئیس سازمان آموزش و پرورش منطقه 8 استان تهران نیز می باشند.
 • استاد تاج بخش از مدرسان برنامه فرصت برابر و کارنامه بیست می باشند و مدیریت دپارتمان و تالیف کتاب های عربی نظام قدیم همراه با انتشارات همگامان بر عهده ایشان می باشد.
 • استاد تاج بخش به عنوان ناظر نهایی در زمینه پاسخ گویی به سوالات کنکور سراسری انتشارات مهر و ماه فعالیت می کنند.
 • استاد تاج بخش طراح آزمون های آزمایشی کنکوری گزینه دو می باشند.
 • استاد عمار تاج بخش با داشتن بیش از 25 سال تجربه تدریس زبان عربی، از مدرسان با تجربه در این زمینه به حساب می آیند.
 • تدریس زبان عربی در برخی از مدارس تهران مانند علامه حلی، پیشرو ، فرزانگان، عترت، باته، فرزانگان مدرن و… نیز از سوابق کاری استاد عمار تاج بخش محسوب می شود.

ایاد فیلی

ایاد فیلی

استاد ایاد فیلی نیز از دیگر اساتید برتر در ایران می باشند که به عنوان دبیر عربی کنکور ایران فعالیت می کنند. از سوابق برجسته ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • استاد فیلی دارای سابقه تدریس عربی در موسسات برتر کنکوری کشور از جمله هدف، اندیشه فائق و … نیز می باشند.
 • درس عربی کنکور به صورت حرفه ای توسط استاد ایاد فیلی که یکی از برجسته ترین اساتید در تدریس عربی کنکور می باشد، تدریس می گردد.
 • استاد ایاد فیلی دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند و فارغ التحصیل از دانشکده حقوق می باشند و هم چنین دارای مدرک دکترای زبان عربی می باشند.
 • استاد ایاد فیلی مدرس برنامه کنکور شبکه یک در تلویزیون نیز می باشند و با روش تدریس خود موفق شده اند به عنوان مدرس چندین داوطلب رتبه برتر در کشور فعالیت کنند.
 • استاد ایاد فیلی در مجموعه دی وی دی هایی آموزشی خود، زبان عربی را به شکل جامع در 22 پکیج جامع تهیه نموده است که شامل قواعد، ترجمه، افعال اعراب و… نیز می باشد.
 • استاد ایاد فیلی متولد سال 1348 می باشند و تا مقطع دیپلم همه وقت خود را به یادگیری زبان عربی در مدارس عربی زبان صرف نموده اند.
 • ایاد فیلی مدرس عربی کنکور با بیشتر از 24 سال سابقه کاری درخشان در آموزشگاه دانش بنیان آفبا می باشند.
 • ایشان دارای سابقه تالیف کتاب های عربی زبان، کتاب های معروف زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران می باشد و نکته جالب این است که ایشان این کتاب خود را که از پرفروش ترین منابع عربی کنکور محسوب می شود را در سن 17 سالگی تالیف نموده است. از تالیفات دیگر استاد می توان به کتاب جمع بندی انسانی اندیشه فائق اشاره نمود.

محمد واعظی

محمد واعظی

اسم استاد محمد واعظی برای اکثر دانش آموزان، آشنا و شناخته شده می باشد. استاد محمد واعظی به عنوان دبیر عربی کنکور فعالیت می کند و دارای محبوبیت خاصی در بین کنکوری ها می باشد. استاد محمد واعظی دارای سوابق درخشانی می باشد که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل است:

 • استاد محمد واعظی جزوء اساتیدی هستند که در موسسه حرف آخر به تدریس زبان عربی کنکور مشغول می باشند.
 • از سوابق تدریسی استاد واعظی می‌ توان به تدریس عربی در شبکه یک سیما، تدریس در برنامه فرصت برابر نیز اشاره نمود.
 • استاد محمد واعظی موفق شده است تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ادبیات عرب از دانشگاه علامه طباطبایی به پایان برساند.
 • استاد واعظی از طریق روش های به روز و جدید ترین استراتژی های آموزشی، عربی را به شکل بسیار ساده و قابل فهم برای دانش آموزان آموزش می دهند.
 • استاد واعظی از مشاوران شبکه های صدا و سیما نیز می باشند و از اساتید پروازی به شهر های مختلف کشور مانند تبریز، زاهدان، اصفهان، کرمانشاه و … می باشند.
 • از سری کتاب های تالیف شده استاد محمد واعظی، کتاب شبیه ساز کنکور، کتاب های عربی در موسسه حرف آخر هم چنین همکاری با انتشارات همگامان را می توان اشاره کرد.
 • استاد محمد واعظی از دیگر اساتید برتر عربی در ایران می باشد که هر ساله به واسطه سایت های نظرسنجی جزوء ده استاد برجسته کشور معرفی می شوند و بسیار پر طرفدار می باشند.

جواد پوران

جواد پوران

استاد جواد پوران از دیگر اساتید مجرب در زمیته تدریس زبان عربی کنکور است که بسیار فعالیت گسترده ای در این زمینه دارد و به عنوان یکی از دبیران موفق می باشد. از سوابق کاری و تحصیلی ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • استاد پوران از اساتید پروازی به شهرهای مختلف کشور می باشند و هم چنین در شهرهای جنوبی کشور از جمله شیراز، هرمزگان، اهواز و کیش همایش برگزار می کنند.
 • استاد جواد پوران از اساتید برجسته همایش هزاره سوم در سال 1395 در دانشگاه صنعتی شریف و انتخابی همایش های آموزش اقتصاد در سال 1399 در دانشگاه الزهرا می باشد.
 • استاد جواد پوران از دبیران مجرب درس عربی‌ کنکور می باشد و فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات عربی از دانشگاه تهران می باشند.
 • استاد جواد پوران تسلط کاملی بر مکالمه به زبان عربی دارند.
 • از سوابق تدریسی استاد می توان به تدریس زبان عربی در دبیرستان های تیزهوشان تهران، شیراز، اصفهان و عم چنین آموزشگاه‌ های قلم چی، هیراد، علوی، متانت کرج، نوین کرج و جامی تهران اشاره نمود.

امیر هورفر

امیر هورفر

استاد امیر هورفر از مدرسان برگزیده در زمینه آموزش زبان عربی می باشد که دارای سوابق ذیل می باشد:

 • استاد هورفر از دبیران برجسته و مشهور زبان عربی در ایران می باشند.
 • مهندس امیر هورفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد کامپیوتر سخت افزار می باشد.
 • استاد هورفر از مدرسان آموزشگاه های پرستو ماهان اندیشه ها، آفرینش دانش پژوهان، دبیرستان‌ های رازی دانشجو فارابی می باشند.
 • از کتاب های تالیف شده توسط استاد امیر هورفر می توان به کتاب های عربی در آزمون سراسری نشر دریافت عربی جامع کنکور نشر دریافت اشاره نمود که ایشان هم چنین ادیتور فنی کتاب همایش عربی نشر دریافت می باشند.

میلاد ناصح زاده

میلاد ناصح زاده

 • استاد میلاد ناصح زاده از دبیران برجسته در زمینه تدریس زبان عربی کنکور می باشند.
 • استاد ناصح زاده تحصیلات فارغ التحصیل در رشته عمران از دانشگاه شهید بهشتی می باشند.
 • از تألیفات استاد ناصح زاده می‌ توان کتاب جمع بندی خیلی سبز و کتاب کافه عربی را اشاره کرد.
 • سابقه تدریس استاد ناصح زاده به 13 سال می‌ رسد و به عنوان یکی از اساتید مجرب و برجسته کشور محسوب می شوند.
 • در تعداد زیادی از مدارس معتبر و شناخته شده تهران به عنوان مثال هاتف، فرزانگان، سوده، آلاء، فرامرزی و… مشغول به تدریس زبان عربی می باشند.

میثم فلاح

میثم فلاح

 • استاد فلاح به عنوان مدرس لوح های آموزشی آفبا و رایان می باشند.
 • از تالیفات استاد فلاح می توان تالیف در انتشارات راه اندیشه را عنوان کرد.
 • از سری اساتیدی می باشند که در شبکه آموزش و شبکه شما به تدریس زبان عربی مشغول می باشند
 • استاد فلاح از دبیران معروف زبان عربی کشور می باشند که اکثر اوقات دانش آموزان به اسم عربی استاد فلاح از ایشان یاد می کنند..

مهتاب مشاک

مهتاب مشاک

استاد مهتاب مشاک از اساتید برتر در سطح کشور می باشند که به تدریس خصوصی زبان عربی‌ رشته ی انسانی، تجربی و ریاضی می پردازند. از دیگر سوابق استاد مهتاب مشاک می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • استاد مشاک دارای قابلیت تدریس حرفه ای دروس صفر تا صد عربی کنکور
 • استاد مهتاب مشاک سابقه فعالیت در تمامی مقاطع تحصیلی و اکثر رشته ها را دارند
 • برپایی آزمون های تستی، تشریحی در آموزشگاه های مختلف برای تمامی شرکت کنندگان آزمون کنکور
 • دارای سوابق تدریس در دبیرستان و دبستان به شکل خصوصی با داشتن بیشترین حد رضایت دانش آموزان
 • استاد مشاک دارای سابقه تدریس خصوصی عربی راهنمایی به روش های مدرن آموزشی و مطابق با آخرین تغییرات می باشد
 • دارای 15 سال سابقه تدریس در مدارس و آموزشگاه های معتبر و شناخته شده قلم چی، فرهیختگان، گاج، مدرسان شریف، پژوهشگران فرهنگستان زبان ایران

بابک خطیبی

بابک خطیبی

 • این استاد عالی رتبه هر ساله در تعداد زیادی از استان های کشور، همایش های جمع بندی برگزار می کنند.
 • استاد بابک خطیبی یکی دیگر از اساتید حرفه ای که ممکن است نام ایشان را در بین اساتید رتبه برتر شنیده باشید.
 • استاد خطیبی به عنوان مولف 17 جلد کتاب در انتشارات آیندگان، رزمندگان اسلام، راه اندیشه، تضمین دانش می باشند.
 • استاد خطیبی در مدارس و آموزشگاه های قلم چی تهران، قم، کرج، آیین روشن، راه اندیشه، سلاله و پژوهندگان، دارای سوابق تدریس می باشند.
 • استاد خطیبی به عنوان کارشناس ارشد ادبیات عربی می باشند و دارای 25 سال سابقه تدریس زبان عربی هستند و به شکل کاملا حرفه ای برای دانش آموزان کنکوری، دروس مختلف را آموزش می دهند.

راشین مبشری

راشین مبشری

استاد راشین مبشری از اساتید برجسته و زبده در کشور می باشند که دارای مدرک دکترا از مکز دانش بنیان پژوهشگران و دکترای زبان و ادبیات فارسی می باشند، ایشان موفق شده اند که با نمره 20 دفاع از پایان نامه خود را انجام دهند. از سری سوابق و رزومه کاری ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • ایشان موفق به کسب رتبه برتر در رشته زبان و ادبیات فارسی شده اند.
 • استاد مبشری ده ها مقاله در سطح علمی پژوهشی، ملی و بین المللی منتشر کرده اند.
 • استاد راشین مبشری به عنوان عضو سرای اهل قلم و صندوق اعتباری هنر فعالیت می کنند.
 • استاد مبشری دارای 15 سال سابقه تدریس در رشته ی زبان و ادبیات فارسی و زبان عربی در تمامی مقاطع کنکور می باشند.
 • استاد راشین مبشری به تالیف پنج جلد کتاب شامل کتاب شعر، دستور زبان و ادبیات فارسی، مقایسه کتب عرفان اسلامی و غرب پرداخته اند.
 • ایشان به عنوان عضو برتر نهاد دانش بنیان حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور یا معاونت علمی فناوری نهاد ریاست جمهوری فعالیت می کنند.
 • استاد مبشری دارای مدرک كارشناسى ارشد زبان و ادبيات عربی و هم چنین فارغ التحصیل برتر از دانشگاه سراسری مازندران می باشد.
 • استاد فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات عربی می باشند و به صورت جامع اطلاعات دروس پایه عربی و دروس کنکوری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

تاثیر درس عربی در کنکور به چه صورت است؟

تعداد زیادی از داوطلبان و دانش آموزان از درس عربی در کنکور هراس دارند، اینافراد می توانند با مراجعه به بهترین موسسه های مشاوره کنکور، راهنمایی های لازم را دریافت کنند و مطلع شوند که کسب رتبه بالا و بدست آوردن موفقیت حداکثری در آزمون کنکور ملزم به کسب درصد بالا در همه دروس می باشد. اشتباه بزرگ داوطلبان وقت گذاشتن روی بعضی از دروس و عدم توجه به دیگر دروس می باشد.

از آن جا که آزمون کنکور به عنوان یک مبحث  غیر قابل پیش بینی می باشد، این کار به عنوان ریسک بزرگی محسوب می شود و نمی توان با تکیه بر درصد بالا در چند درس، انتظار رتبه بالایی را داشت. یکی از دروس مهم و ضریب بالا در کسب رتبه برتر، درس عربی می باشد.

اکثر شرکت کنندگان آزمون کنکور در بین دروس عمومی، در درس عربی و زبان انگلیسی، دارای مشکلات و ضعف های زیادی می باشند، به همین علت بیشتر وقت و زمان خود را بر روی دروسی مانند ادبیات و دین و زندگی صرف می کنند. آن گروه از داوطلبانی که از ضعف دیگران استفاده می کنند و برای درس عربی نیز وقت زیادی می گذارند، شانس زیادی برای کسب رتبه برتر دارند. درس عربی دارای 25 تست با ضریب 2 در آزمون سراسری می باشد. تسلط کافی بر روی این 25 تست، می تواند کمک بسیار زیادی به موفقیت دانش آموزان کنکوری کند.

تاثیر درس عربی در کنکور به چه صورت است؟

عدم داشتن دسترسی به آموزش کافی و یادگیری درست در درس عربی، موجب گردیده که داوطلبان از روی اجبار برای کنکور، زمان بسیار زیادی را صرف آموزش و یادگیری دروس پایه عربی می کنند و یا این که به صورت کلی قید تست های عربی را می زنند. جهت قبولی در رشته های برتر نیاز است که میانگین دروس عمومی بالای 75 درصد باشد.

نتیجه می گیریم هر گونه چشم پوشی از مطالعه درس عربی می تواند شرکت کنندگان کنکوری را از رسیدن به اهدافشان منع کند. داشتن دسترسی به منابع مناسب کنکوری برای درس عربی، می تواند این مشکل را به آسانی و در کوتاه ترین زمان حل کند. با حضور در بهترین آموزشگاه کنکور در کشور می توانید منابع مناسب کنکوری را بدست بیاورید.

چند نوع زبان عربی برای آموزش وجود دارد؟

نکته ای که می بایست به آن توجه کرد این است که زبان عربی به چند نوع تقسیم می شود که عبارت است از: عربی استاندارد مدرن، عربی محاوره، عربی کلاسیک یا قرآنی.

 • عربی استاندارد مدرن: مناسب ترین مورد برای یادگیری زبان عربی، تمرکز بر روی نسخه ای از زبان کلاسیک معروف به عربی استاندارد مدرن می باشد. زبان عربی یک زبان پرکاربرد و شناخته شده است که در سرتاسر جهان عرب به کار می رود، اما در حالت کلی به نوشتار و متن های رسمی محدود می شود مانند: ادبیات، آموزش، روزنامه ها، برنامه های صدا و سیما، سخنرانی های سیاسی ومذهبی و… .

چند نوع زبان عربی برای آموزش وجود دارد؟

 • عربی محاوره ای: اگر کسی قصد مهاجرت به کشورهای حاشیه خلیج فارس را داشته باشد و یا با یک منطقه یا کشور عربی در ارتباط باشد، عربی استاندارد مدرن به خودی خود نمی تواند همه دغدغه های افراد را برآورده کند. اعراب با گویش های منطقه ای با عنوان زبان مادری خود مکالمه دارند و تفاوت هایی که بین لهجه ها دیده می شود، می تواند به اندازه کافی قابل توجه باشد و باعث سردرگمی افراد شود.
 • عربی کلاسیک (قرآنی): از دیگر شاخه های یادگیری زبان عربی، زبان قرآن می باشد که یک دوره شرکت در آموزش زبان عربی قرآنی کلاسیک، پاسخگوی تمام نیازها می باشد.این نوع از زبان عربی، زبانی است که در قرآن کریم استفاده شده است، عربی متون کلاسیک مذهبی، علمی و فلسفی است و هم چنین عربی استاندارد مدرن بر اساس آن می باشد.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین دبیر عربی کنکور ایران

رزومه کاری و تجارب استاد و معلم تدریس عربی: دبیران دروس مختلف مانند دبیران فیزیک، ریاضی، عربی و … به مرور که کلاس های بیشتری را برگزار می کنند، درباره روش تدریس و چگونگی برخورد با شاگردان خود، تجربه های بیشتری بدست می آورند و در نتیجه عملکرد خود را تقویت می کنند. مشخص است که برگزاری کلاس های عربی کنکور با اساتیدی که باتجربه هستند و تعداد کلاس های زیادی دارند، می تواند مفیدتر باشد.

هم چنین این به این منظور نیست که اساتید جوان و تازه کار توانایی تدریس خوب را ندارند، بلکه در شرایط یکسان و مشابه، استادانی که دارای سوابق کاری بالاتری هستند، در راس کار قرار می گیرند و سابقه کاری بالا می تواند به عنوان یک ملاک و معیار اساسی برای انتخاب دبیر عربی باشد. اساتید مجرب با درنظر گرفتن بازخوردهایی که از سمت شاگردان قبلی خود دریافت می کنند، تلاش می کنند برای شاگردان بعدی، روند بهتر و مفید تری را اجرا کنند.

جلسه اول کلاس های تدریس عربی: با توجه به توضیحات ارائه شده، در پایان به این نتیجه می رسیم که از طریق برگزاری اولین جلسه تدریس خصوصی، همه جنبه های آموزشی کلاس برای دانش آموز مشخص می شود. تعداد زیادی از دبیران عربی یا سایر دروس، به علت اعتماد بالایی که نسبت به کیفیت تدریس و کلاس های آموزشی خود دارند، در صورت عدم رضایت، جلسه اول کلاس های تدریس عربی را به شکل رایگان برگزار می کنند.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین دبیر عربی کنکور ایران

در کل نیاز است قبل از انتخاب بهترین دبیر عربی، معیارها و فاکتورهای مختلف را مورد بررسی قرار دهیم و پس از انتخاب دبیر عربی، اولین جلسه را با دبیر مربوطه هماهنگ کنید و در همان جلسه اول نیز اگر از نحوه تدریس ایشان و جریان برگزاری کلاس راضی باشید، می توانید کلاس ها را ادامه دهید. در صورت داشتن عدم رضایت، می توانید با استاد یا معلم دیگری کلاس عربی را برگزار کنید.

ویدئو نمونه تدریس و جزوه: بهترین دبیران عربی حتی در طریقه نوشتن متون تبلیغات تدریس خود، متفاوت از دیگر اساتید هستند. این اساتید برای نوشتن متن تبلیغات خود، وقت زیادی صرف می کنند و یا حتی فیلم نمونه تدریس و جزوه های خود را ثبت کرده اند. بهتر است با اساتیدی کلاس برگزار شود که برای دروس تدریسی خود ویدئو قرار داده اند و یا این که جزوات مختلفی را هم ثبت کرده باشند.

نظریات شاگردان قبلی: در هر صنفی، اگر این اطلاع را داشته باشید که مشتریان قبلی از آن کار و از خدمات ارائه شده، رضایت کافی را داشته باشند، مطمئنا با خیال راحت نیز این خدمات را انتخاب می کنید. یکی از اصلی ترین معیارها جهت انتخاب بهترین دبیر عربی کنکور، نظرات شاگردان قبلی دبیران است. معمولا دانش آموزان با دوستان و آشنایان خود درباره دبیران ضحبت می کنند و این خود نوعی تبلیغ مستقیم است.

اگر تصمیم داشته باشید که با یکی از مجرب ترین اساتید تدریس عربی، کلاس داشته باشید، نیاز است علاوه بر معیارهای ذکر شده، به نظریات شاگردان قبلی ثبت شده برای هر استاد نیز دقت کنید. تعداد زیادی از اساتید برتر در تمامی رشته ها در بهترین آموزشگاه های کنکور تهران و دیگر شهرهای کشور حضور دارند.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین استاد عربی کنکور ایران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که مطالب مختلفی اعم از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین دبیر عربی کنکور ایران، ویژگی دبیر عربی کنکور و میزان تاثیر درس عربی در کنکور را در اختیارتان قرار دهیم. از شما عزیزان نیز تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا