آموزشگاه

10 تا از بهترین موسسه مشاوره کنکور در تهران و ایران ⭐【آپدیت1402】✅

در این بخش از مقاله می خواهیم به موضوع بهترین موسسه مشاوره کنکور در تهران و ایران بپردازیم. در این روزها که تب کنکور بسیار داغ است، خانواده ها و داوطلبان کنکور برای به دست آوردن موفقیت بیشتر به دنبال موسسه هایی هستند که بهترین مشاوره کنکور ارائه می دهند، از این رو در این بخش تصمیم گرفتیم این موسسه ها را به شما معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. برای این که اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید، همراه ما در بهترینک باشید.

ویژگی های مشاوران کنکوری چیست؟

مشاورانی که در بهترین آموزشگاه کنکور در تهران فعالیت می کنند، چند ویژگی دارند، برای این که یک مشاور کنکوری، راهنمایی هایی که به دانش آموزان ارائه می دهد درست باشد و مورد استفاده داوطلبان کنکور قرار بگیرد و بتوانند بهترین نتیجه را در کنکور به دست بیاورند و در رشته مورد علاقه خود قبول شوند، باید چند ویژگی داشته باشد مانند:

شناخت دانش آموز: یک مشاور کنکور خوب باید بتواند در جلسه ای که با دانش آموز صحبت می کند، او را بشناسد و تشخیص بدهد که در چه زمینه ای استعداد و علاقه دارد تا بتواند او را به مسیری راهنمایی کند که نتیجه مطلوبی را به دست می آورد. یک استاد خوب باید اطلاعاتی در مورد عادت های مطالعاتی دانش آموز، روحیات او و شرایط خانوادگی دانش آموز به دست بیاورد تا به درست ترین شکل ممکن او را راهنمایی کند.

یک مشاور باید شرایط روحی دانش آموز را در نظر بگیرد و برای این کار نیاز است که دانش آموزان شرایط روحی و مشکلاتی که دارند را با مشاور در میان بگذارند و به اعتماد کامل داشته باشند.

ویژگی های مشاوران کنکوری چیست؟

مسلط بودن به سرفصل های کتاب درسی: یکی مشاور تحصیلی خوب باید شناخت کاملی را روی کتاب های درسی و سر فصل های آن داشته باشد تا به دانش آموزان و داوطلبان کنکور، برنامه ریزی دقیقی را ارائه بدهد. زمانی که مشاور کنکوری به سرفصل ها مسلط باشد، یک برنامه اصولی و صحیحی را به دانش آموز می دهد و در این شرایط رسیدن به موفقیت برای آن ها راحت می شود. هم چنین یک مشاوره کنکوری باید با توجه به وضعیت درسی هر دانش آموزی، برنامه ای منحصر به فرد برای همان دانش آموز ارائه دهد.

پیگیر بودن: مشاور کنکوری وظیفه دارد تا نحوه مطالعه دانش آموز را پیگیری کند و بداند که طبق برنامه پیش می رو یا نه؟ باید بداند که در چه زمینه های درسی قوی تر است و در چه زمینه هایی ضعیف است تا برنامه درسی را در صورت نیاز تغییر بدهد. اگر مشاور کنکوری پیگیر تحصیل دانش آموزان نباشد، باعث می شود تا دانش آموز نسبت به اراده درس خواندن، دلسرد شود.

افزایش انگیزه در دانش آموز: یکی دیگر از ویژگی های مشاور کنکوری این است که انگیزه دانش آموز را بالاتر ببرد و حرف های انگیزشی به او بگوید. یک مشاور کنکور باید به داوطلب کنکوری امید بدهد که می تواند به خواسته اش برسد و استرس و اضطراب را از او کم بکند.

بهترین موسسه مشاوره کنکور در تهران و ایران کدام است؟

برای معرفی بهترین موسسه مشاوره کنکور در تهران و ایران نیاز است که تمامی جوانب کار را بسنجیم، از این رو ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا برترین موسسات را معرفی کنیم که داوطلبان کنکوری و خانواده های شان انتخاب راحتی داشته باشند. از این رو توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

بهترین موسسه مشاوره کنکور در تهران و ایران کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین موسسه مشاوره کنکور در تهران و ایران همراه ما باشید تا 10 موسسه را به شما معرفی کنیم.

موسسه مشاوره کنکور شهداد

موسسه مشاوره کنکور شهداد

یکی از بهترین موسسات مشاور کنکور برای داوطلبان کنکوری در تهران، موسسه شهداد است. این موسسه تخصصی ترین مرکز مشاوره تحصیلی در ایران هم محسوب می شود. موسسه شهداد برای مقاطع تحصیلی مختلفی خدمات نوین آموزشی ارائه می دهد، آموزش هایی که در این موسسه ارائه می شود، همگی به روز و علمی است. در این موسسه مشاوره تحصیلی و شغلی، مشاوره برای انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی ارائه می شود، هم چنین در این موسسه همایش موفقیت تحصیلی و شغلی و همایش انتخاب رشته برگزار می شود.

خدماتی که در موسسه شهداد ارائه می شود عبارتند از:

 • مشواره و برنامه ریزی درسی
 • انتخاب رشته برای تمام مقاطع تحصیلی
 • برگزاری دوره های تخصصی تربیت مشاور
 • تدوین برنامه کاملا به صورت اختصاصی و انعطاف پذیر توسط مشاوران با تجرب
 • امکان ثبت نام در مدرسه کانادایی سوفیو و تحصیل به صورت آنلاین بدون محدودیت زمانی و مکانی
 • انتخاب رشته دبیرستان، کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه

آدرس موسسه: تهران، ابتدای پاسداران، خیابان گل نبی، برج زمرد

شماره تماس: 02122896274

موسسه مشاوره کنکور دکتر پدرام

موسسه مشاوره کنکور دکتر پدرام

موسسه کنکور و مشاوره دکتر پدرام یکی از بهترین موسسات تهران است که خدامت متنوعی را ارائه می دهد مانند: ارتقا معدل که این موسسه و تیم حرفه ای آن کمک می کنند تا در صورتی که افت تحصیلی داشته اید، با کمک تیم مشاوره دکتر پدرام این افت تحصیلی جبران شود. در این موسسه تکنیک های خاص مطالعه برای گرفتن بهترین نتیجه در کنکور، توسط تیم حرفه ای دکتر پدرام آموزش داده می شود. در این موسسه علاوه بر مشاوره تحصیلی و کنکور، مشاوره شغلی هم با توجه به تست های تخصصی و حرفه ای شخصیتی انجام می شود.

در موسسه کنکور دکتر پدرام، برای انتخاب رشته کنکور می توانید مشاوه داشته باشید، چرا که برای انتخاب رشته بسیار مهم است که بدون خطا این کار را انجام دهید تا بهترین جایگاه را با توجه به رتبه کنکورتان به دست بیاورید. در این موسسه کنکوری، برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای برای موفقیت بیشتر در کنکور به داوطلبان ارائه می شود.

آدرس موسسه: تهران، شریعتی، بالاتر از پل صدر، ابتدای بلوار صبا، خیابان کریمی، تقاطع موسیوند، پلاک 4، درب جنب هایپر قیطریه، طبقه دوم

شماره تماس: 02122691010

موسسه مشاوره کنکور دورخیز

موسسه مشاوره کنکور دورخیز

موسسه کنکور و مشاوره دورخیز در شهر تهران چند سال تجربه فعالیت در زمینه آموزش و ارائه مشاوره تحصیلی دارد و تخصص اصلی این موسسه مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور است. در این موسسه مشاوره برای کنکور به دو صورت حضوری و آنلاین ارائه می شود که مشاوره آنلاین برای دانش آموزانی است که در شهرهای غیر از تهران زندگی می کنند، اما در مشاوره حضوری که بیشتر تهرانی ها از آن استفاده می کنند، به این دلیل که ارتباط دانش آموز و مشاور به طور حضوری است بنابراین بهتر متوجه حرف های مشاور می شود و نتیجه بهتری را به دست می آورد.

ویژگی های موسسه دورخیز کدامند؟

 • ارائه بهترین منابع و کتاب های تست
 • آموزش فنون مطالعه، یادگیری و تست زنی
 • برنامه ریزی درسی به روش حجمی-زمانی
 • برگزاری آزمون های آزمایشی به صورت 2 هفته ای

آدرس موسسه: تهران، شهرک غرب، خیابان سیمای ایران، پلاک 1

شماره تماس: 02128421071

موسسه مشاوره کنکور برنا

موسسه مشاوره کنکور برنا

موسسه کنکور و مشاوره ای برنا در شهر مشهد یکی از بهترین مراکزی است که خدمات مناسبی را برای کنکوری ها ارائه می دهد. موسسه برنا در سال 1395 در شهر مشهد افتتاح شده است و در تمام این سال ها تلاش می کند تا خدماتی به روز و نوین را ارائه بدهد. مشاوره کنکور یکی از حساس ترین بخش های شرکت در آزمون کنکور است، بنابراین بسیار مهم است که خدماتی مطلوب به داوطلبان ارائه گردد.

به همین منظور در موسسه برنا از مجرب ترین مشاوران تحصیلی و کنکوری استفاده می شود که رضایتمندی داوطلبان از آن ها بالای 95 درصد بوده است. با توجه به همین ویژگی هایی که موسسه برنا دارد، بیشتر از 90 درصد مراجعات کنکوری این موسسه در سال 1399-1400 رتبه های مطلوبی را درکنکور به دست آوردند و وارد بهترین دانشگاه های ایران شدند.

خدماتی که در این موسسه ارائه می شود شامل:

 • مشاوره مهاجرت تحصیلی
 • آموزش مهارت های مطالعه
 • هدایت تحصیلی و افزایش انگیزه
 • مشاوره انتخاب رشته و ادامه تحصیل

آدرس موسسه: مشهد، بلوار خیام شمالی، بین خیام 54 و 56، ساختمان باران

شماره تماس: 05137617957

موسسه مشاوره کنکور رسپینا

موسسه مشاوره کنکور رسپینا

موسسه کنکور رسپینا یکی از بهترین موسسه های مشاوره کنکور در تهران و ایران است. این موسسه در استان گلستان، گنبدکاووس، علی آباد، مینو دشت، گالیکش، کلاله و آزاد شهر است که خدمات تخصصی مشاوره را به داوطلبان کنکور و دانش آموزان ارائه می دهد. در این موسسه کنکوری، دوره های آموزشی با همکاری بهترین اساتید و مشاوران نخبه در استان گلستان برگزار می شود. این موسسه مرکز تخصصی مشاوره تحصیلی در استان گلستان است که هدفش ایجاد فرصت برابر برای دانش آموزان این استان می باشد تا با شرایط مناسبی مشاوره تحصیلی داشته باشند.

موسسه رسپینا علاوه بر استفاده از متخصصان استانی، از مشاوران مطرح تهرانی هم استفاده می کند تا سطح علمی دانش آموزان را ارتقا بدهند. در این موسسه در ابتدا هر داوطلبی ارزیابی می شود و سپس هدف گذاری به همراه نظارت و کنترل در تمام مسائل آموزشی و محیطی به داوطلب ارائه می شود.

آدرس موسسه: استان گلستان، شهرستان گنبد کاووس، خیابان  طالقانی شرقی، روبه روی اداره تعاون روستایی، مجتمع مروارید، طبقه 1، واحد 1

شماره تماس: 01733555635

موسسه مشاوره کنکور موفقیت

موسسه مشاوره کنکور موفقیت

آموزشگاه علمی آزاد موفقیت از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده است و هدفش این بوده تا عدالت آموزشی میان دانش آموزان کلان شهر ها و دانش آموزان مناطق محروم را برقرار کند. این موسسه سال ها است که در زمینه مشاوره تحصیلی و کنکور، خدمات مناسبی را به دانش آموزان ارائه می دهد و در سال های گذشته موفق شده است تا رتبه اول را در میان مراکز مشاوره شهر تهران را به دست بیاورد.

مدیریت این موسسه را مهندس ربیعی بر عهده دارد که ایشان نقش بسزایی در ایجاد و اصلاح روند مشاوره تحصیلی داشته است و با نظارت مستمر توانسته است که سطح کیفی عملکرد موسسه را در موقعیت مناسبی حفظ کند. از افتخارات دیگر این موسسه این است که پانسیون های مطالعاتی و اردو نوروزی است که در سال های گذشته به عنوان پر مخاطب ترین اردوی نوروزی بوده است.

آدرس موسسه: تهران، پاسدارن، نگارستان ششم، پلاک 55، واحد 9

شماره تماس: 0212891840

موسسه مشاوره کنکور رسای دانش

موسسه مشاوره کنکور رسای دانش

گروه آموزشی رسای دانش در شهر اصفهان یکی از بهترین مراکز مشاوره کنکور است که از اساتید با تجربه استفاده می کند و  یکی از پرافتخارترین مراکز مشاوره در اصفهان است. مشاورانی که در موسسه رسای دانش فعالیت می کنند، هم از برترین مشاوران کنکور هستند که کارگاه های موفقیت در آزمون سراسری و پیشرفت تحصیلی در مدارس اصفهان را برگزار کرده اند. این موسسه مشاوره در شهر اصفهان از سازمان نظام مشاوره و روانشانسی کل کشور، مجوز دارد  و جامع ترین خدمات مشاوره ای را به دانش آموزان و داوطلبان کنکوری ارائه می دهد.

ویژگی های موسسه رسای دانش:

 • پیگیری پشتیبانان
 • ارائه دفتر برنامه ریزی
 • برگزاری جلسات گروهی
 • برگزاری آزمون های هفتگی
 • ارائه پنل ویژه برای هر دانش آموز
 • برگزاری جلسات مشاوره هفتگی
 • برگزاری همایش و کارگاه های مشاوره ای و انگیزشی

آدرس موسسه: اصفهان، خیابان شهید وافقی

شماره تماس: 09130010413

موسسه مشاوره کنکور ایران دانش نوین

موسسه مشاوره کنکور ایران دانش نوین

موسسه کنکور ایران نوین دانش در تهران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده است و خدمات نوین آموزشی در زمینه کنکور را ارائه می دهد. خدماتی که در موسسه ایران نوین دانش ارائه می شود، شامل مشاوره کنکور، برنامه ریزی و آموزش کنکور و ارائه محصولات کمک آموزشی است که به تمام دانش آموزان کنکوری ارائه می شود.

در موسسه کنکور ایران نوین دانش، برای انتخاب رشته کنکور می توانید مشاوه داشته باشید، چرا که برای انتخاب رشته بسیار مهم است که بدون خطا این کار را انجام دهید تا بهترین جایگاه را با توجه به رتبه کنکورتان به دست بیاورید. در این موسسه کنکوری، برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای برای موفقیت بیشتر در کنکور به داوطلبان ارائه می شود.

آدرس موسسه: تهران، خیابان انقلاب، رو به روی سردر دانشگاه تهران، ساختمان باران، واحد 302

شماره تماس: 02166459870

موسسه مشاوره کنکور ایران تحصیل

موسسه مشاوره کنکور ایران تحصیل

یکی دیگر از موسسه های مشاور کنکور که می خواهیم معرفی کنیم، موسسه کنکور ایران تحصیل است که یک مرکز تخصصی برای مشاوره کنکور است که به دو صورت خصوصی و غیر انتفاعی فعالیت می کند. در این موسسه مشاوره و برنامه ریزی به روش های نوین انجام می شود. در موسسه کنکور ایران تحصیل، برای انتخاب رشته کنکور می توانید مشاوه داشته باشید، زیرا انتخاب رشته بسیار مهم استو باید بدون خطا این کار را انجام شود تا بهترین جایگاه را با توجه به رتبه کنکورتان به دست بیاورید.

در این موسسه کنکوری، برنامه ریزی تحصیلی حرفه ای برای موفقیت بیشتر در کنکور به داوطلبان ارائه می شود.

شماره تماس موسسه: 9099075307

موسسه مشاوره کنکور رندو

موسسه مشاوره کنکور رندو

موسسه مشاوره کنکور رندو در تهران، با دیگر موسسه ها تفاوتی دارد زیرا در این موسسه، وضعیت هر دانش آموز بررسی می شود و با توجه به سطح علمی و دانش او برنامه های بعدی برای او ارائه می شود. در این موسسه از برترین مشاوران کنکوری استفاده می شود و مشاوره های درسی به صورت تخصصی در این موسسه ارائه می شود. رندو متفاوت ترین موسسه مشاوره تحصیلی و کنکور در ایران است و تیمی قوی در آن حضور دارند که برنامه های مناسبی را برای دانش آموزان قوی و ضعیف ارائه می دهند.

موسسه رندو بالاترین رتبه زیر هزار را در میان موسسات مشاوره کشور به دست آورده است و در تهران، گیلان و کرج شعبه دارد، با این وجود از تمام شهرها دانش آموزان می توانند از مشاوره آنلاین این موسسه استفاده کنند زیرا از کیفیت بالایی برخوردار است.

شماره تماس موسسه: 01332135667 (رشت)

مشاوران کنکور چه وظایفی دارند؟

مشاوران تحصیلی یک سری وظایفی دارند که بسیار مهم است و در صورتی که به آن عمل کنند، باعث افزایش درصد موفقیت داوطلب در کنکور می شوند، اولین وظیفه مشاوران کنکور این است که وضعیت درسی داوطلب را بررسی کنند تا مطابق آن برنامه ای را برای هر داوطلب تنظیم کنند.

یکی دیگر از وظایف مشاور کنکور، این است که توانایی ها و محدودیت های داوطلب را بشناسد و با توجه به استعدادهای هر دانش آموزی، آن ها را به سوی رشته تحصیلی و دانشگان مناسب شان راهنمایی کند، هم چنین یک مشاور کنکور باید با خانواده، معلمان و مسئولان مدرسه ارتباط داشته باشد تا بتواند در صورت بروز مشکلات خانوادگی، تحصیلی و روانی، آن ها را برطرف کند.

مهم ترین وظایف مشاوران کنکور

وظیفه دیگر مشاوران کنکوری این است که علاوه بر ارتباط با دانش آموز، با خانواده داوطلبان هم در ارتباط باشند و سعی کنند یک رابطه صمیمی با خانواده ها داشته باشند تا از فضایی که با خانه حاکم است مطلع گردند، از طرف دیگر وظیفه مشاور کنکور است که جلساتی را با خانواده ها برگزار کند و در مورد مشکلاتی که در خانه ها وجود دارد و در روی مطالعه دانش آموزان تاثیر می گذارد صحبت کند تا شرایط مناسبی برای داوطلبان در منزل ایجاد شود.

یک مشاور کنکوری وظیفه دارد تا زمان کنکور در کنار داوطلب بماند و با از وضعیت کلاس های کنکوری، برنامه هفتگی، منابع درسی و بسیاری از موارد دیگر که به کنکور مربوط است، مطلع شود و کمک کند که داوطلب به بهترین شکل ممکن به خواسته خود برسد. یک مشاور کنکور باید روش های تست زنی، تندخوانی، جمع بندی، مرور مطالب و … را به داوطلب بیاموزد، زیرا زیاد درس خواندن شرط قبولی در کنکور نیست، بلکه برای موفقیت در این آزمون مهم باید اصولی درس بخوانید.

نکات طلایی برای قبول شدن در کنکور

رسیدن به موفقیت در هر کاری نیاز به تلاش و برنامه ریزی دارد و برای موفقیت در آزمون بزرگ کنکور نیاز است که داوطلب با برنامه ای دقیق درس بخواند و مشاور تحصیلی باتجربه ای را انتخاب کند تا در این راه، راهنمایی های لازم را به او بدهد. زمان یک سال قبل از کنکور، بسیار مهم است و داوطلب باید حداکثر استفاده را از آن ببرد. داوطلبان کنکور و خانواده ها باید دید مثبتی به کنکور و نتایج آن داشته باشند، نا امیدی و افکار منفی باعث می شود که قبولی در کنکور برای شما سخت به نظر برسد و این موضوع شما را از ادامه مطالعه دلسرد کند.

برای مطالعه درس های کنکور باید تکنیک های هر درسی را بیاموزید و مطابق با آن مطالب را بخوانید. خواندن کتاب های مختلف درسی، تست زنی و … کار سختی به نظر می رسد، اما در صورتی که از روش ها و تکنیک های جدید استفاده کنید، راحت تر و سریع تر مطالب را می خوانید و در ذهنتان می ماند. برای یادگیری روش های تست زنی و داشتن برنامه ای اصولی می توانید از بهترین آموزشگاه کنکور در شرق تهران استفاده کنید.

نکات طلایی برای قبول شدن در کنکور

باید انگیزه خودتان را از درس خواندن بالا ببرید، درس را با شادی بخوانید و روحیه قوی داشته باشید و هرگز به این افکار که نمی توانید در کنکور قبول شوید یا نمی توانید تا زمان کنکور مطالب را جمع بندی کنید، فکر نکنید چرا که این افکار بار منفی دارند و باعث می شوند تا حجم زیادی از انرژی خود را از دست بدهید و بعد از آن احساس ناامیدی داشته باشید. پس  در زمان درس خواندن به افکار مثبت و روحیه بخش فکر کنید مثلا بگوئید من می توانم در فلان دانشگاه در رشته مورد علاقه م قبول بشم و جملاتی از این قبیل، این جمله ها بار مثبت دارند و در روحیه تان تاثیر خوبی می گذارند.

برای قبولی در کنکور، فقط خواندن کتاب های درسی کافی نیست، برای این که خوتان را محک بزنید، بعد از این که درسی را مطالعه کردید، تست های مربوط به آن را بزنید، در این صورت متوجه می شوید که آیا مطالب را به درستی یاد گرفته اید یا نه؟ اگر موفق نبودید می توانید دوباره همان مطالب را بخوانید تا کاملا در ذهنتان بماند، هم چنین در روشی دیگر می توانید در آزمون های آزمایشی که توسط آموزشگاه های کنکور برگزار می شود، شرکت کنید یا حتی می توانید این سوالات را تهیه کرده و در خانه به آن ها پاسخ بدهید.

در برنامه درسی کنکورتان، ساعاتی را برای تفریح و استراحت در نظر بگیرید، درس خواندن مستمر باعث خستگی تان می شود پس برای جلوگیری از این اتفاق، در ماه یا هفته، ساعاتی را برای تفریح در نظر بگیرید، این کار باعث تجدید انرژی و کارایی بهتر مغز می شود.

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از تمام افرادی که تا انتهای مقاله بهترین موسسه مشاوره کنکور در تهران و ایران همراه ما بودند. در این مقاله به توضیح ویژگی های مشاوران کنکور پرداختیم و بعد از آن 10 موسسه که مشاوره کنکوری ارائه می دهند را معرفی کردم تا انتخاب برای شما عزیزان راحت شود. در انتهای مقاله گفتم که مشاوران کنکوری چه وظایفی دارند و نکات طلایی برای قبولی در کنکور سراسری را گفتیم. امیدوارم که مطالب گفته شده برای تان مفید باشد و مورد استفاده تان قرار بگیرد. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

4/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت و تولید کننده محتوا، دارای بیش از 2 سال سابقه در سئو و مقاله نویسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا