بهترین دبیران کنکور

10 تا از بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران ⭐【آپدیت1403】✅

اگر به دنبال بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران هستید، در این مقاله ما را همراهی کنید، قصد داریم تا دبیران برتر درس شیمی را به داوطلبان کنکور سراسری و خانواده آن ها معرفی کنیم. برای برخی از خانواده ها کنکور تنها راه رسیدن به موفقیت است، از این رو برای موفقیت در آن و کسب رتبه برتر در کلاس های مختلف کنکور ثبت نام می کنند و حتی معلم خصوصی برای برخی از درس های مهم مانند ریاضی، شیمی و فیزیک می گیرند که تاثیر بالایی در رتبه کنکور دارند، توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با دبیران ریاضی کنکور، ما را تا انتها در بهترینک همراهی کنید.

میزان تاثیر درس ریاضی در کنکور

میزان تاثیر درس ریاضی در کنکور

از زمان های کودکی به یاد داریم که معلمان، ریاضی را به عنوان یکی از شیرین ترین درس ها نام می بردند، این درس از همان ابتدا اهمیت بالایی داشت و امروزه برای موفقیت در کنکور تجربی و ریاضی فیزیک، بسیار بسیار مهم است. درس ریاضی یکی از درس های رتبه ساز و شتاب دهنده به سمت جلو است، اما متاسفانه بعضی از دانش آموزان به دلیل مباحث زیاد و فرمولی ریاضی، اهمیت آن را نادیده می گیرند و ترجیح می دهند که این درس را برای کنکور مطالعه نکنند اما با کمک از یک دبیر ریاضی، یادگیری تان برای کنکور آسان تر می شود.

رشته ریاضی: از این رو در این بخش از مقاله تصمیم گرفتیم برای آن دسته از دانش آموزان در مورد اهمیت درس ریاضی در کنکور بگوییم، بنابراین اگر دانش آموزش بتواند ریاضی را بالای 40 درصد بزند می توان با قاطعیت گفت که از 70 درصد رقیبان خود جلو می افتد و رتبه بالایی را در کنکور کسب می کند. برای این که از اهمیت این درس مطمئن شوید می خواهیم این طور بگوییم که در رشته ریاضی، ضریب درس ریاضی 12 است و ادبیات ضریب 4 دارد، پس می توانید به راحتی متوجه شوید که ریاضی چه قدر مهم است و در رتبه تاثیر دارد.

رشته تجربی: تاثیر درس ریاضی در رشته تجربی هم بالا است. بسیاری از دانش آموزان فکر می کنند که مهم ترین درس های باری رشته تجربی، زیست و شیمی است، در صورتی که این طور نیست و ریاضی هم به اندازه سایر درس ها مهم است، در رشته تجربی ضریب درس ریاضی 6 است و سایر زیر گروه ها 9 و 12 هستند، در کنکور تجربی رتبه کسی که زیست را 50% و ریاضی را 40% زده بهتر از دانش آموزش است که زیست را 70% و ریاضی را 10% زده است.

رشته انسانی: داوطلبان رشته انسانی به ریاضی زیاد اهمیت نمی دهند زیرا به نظر آن ها ریاضی درس سخت و وقت گیری است به همین دلیل کلا مطالعه آن را حذف می کنند. یادگیری ریاضی برای کنکور باعث می شود که داوطلبان رشته انسانی، به راحتی سوالات محاسباتی اقتصاد را پاسخ بدهند و درصدهای بالایی را در کنکور به دست بیاورند. ریاضی در رشته انسانی ضریب 6 دارد وسایر درس ها ضریب 9 و 12 پس اگر بتوانید در این درس و اقتصاد درصدهای بالایی را به دست بیاورید، مطمئنا رتبه کنکور خوبی خواهید داشت.

اهمیت درس ریاضی در کنکور را تمام آموزشگاه های کنکور به داوطلبان می گویند، از این رو با ثبت نام در بهترین آموزشگاه کنکور در ایران، به راحتی تمام نکات کنکوری برای موفقیت در درس ریاضی و کسب درصد بالا در این درس به داوطلبان گفته می شود.

بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران کدام است؟

برخی از مهم ترین ویژگی های یک دبیر ریاضی خوب در جدول زیر لیست شده است:

📉 فن بیان خوب یک معلم خوب مطالب را از دید شاگرد خودش می بیند و به گونه ای توضیح می دهد که شاگرد ایشان متوجه شود.
🎓 تحصیل در رشته مربوطه مدرسین باید در رشته ریاضی یا رشته مربوط به آن تحصیل کنند.
❤️ استفاده از منابع و امکانات کمک آموزشی اساتید موفق ریاضی برای بالا بردن کیفیت و تنوع بخشی به کلاس های ریاضی از منابع جذاب برای تدریس استفاده می کنند.
🕒 تجربه و سابقه کاری بالا مدرسان حرفه ای برای کنکور باید دارای سابقه بالایی در این زمینه داسته باشند.
📏 تسلط کامل بر ریاضی اساتید باید بر رشته ای که تدریس می کنند تسلط کامل را داشته باشند.

بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران کدام است؟

در مقاله بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران دبیران باتجربه ای را به شما معرفی می کنیم تا برای ثبت نام در کلاس های ریاضی انتخاب راحتی داشته باشید. از آن جایی که انتخاب بهترین ها همیشه کار سختی است، در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا برترین دبیران را به شما معرفی کنیم، برای اطلاعات بیشتر ما را همراهی کنید. در ادامه مقاله بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران، 10 دبیر برتر را به همراه سوابق تدریس شان معرفی می کنیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت های مشاوره کنکور

استاد سهیل بابازاده

استاد سهیل بابازاده بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران

استاد سهیل بابازاده از اساتید به نام و خوب در درس ریاضیات میباشد.استاد سهیل بابازاده،رتبه 3 کنکور و دارنده مدال نقره المپاد ریاضی و فارغ التحصیل رشته مکانیک از دانشگاه شریف میباشد.سهیل بابازاده استاد دانش آموزان تیزهوشان علامه حلی و مدارس سما وموسسه آیندگان و دبیرستان دکتر حسابی و و موسسه کارنامه خرد جز ده دبیر برتر ریاضی ایران میباشد.

سوابق تدریس:

 • سهیل بابازاده دارای سابقه تدریس در مدارس علامه حلی شهرهای تهران و شیراز و اصفهان و رشت است و تعداد زیادی از رتبه های برتر کنکور در کلاسهای وی ریاضی را آموخته اند.
 • سهیل بابازاده شایان را به تدریس پر انرژی و روشهای خلاقانه در کنار آموزش مفاهیم میشناسند.
 • سهیل بابازاده سالها در کسوت طراح سوالات آزمونهای قلمچی حضور داشته واز مدرسان برنامه های صدا و سیمای ایران است.

ارتباط با استاد سهیل بابازاده: math-teachers.ir


عبدالرضا منتظری

عبدالرضا منتظری

استاد عبدالرضا منتظری در سال 1352 به دنیا آمده است و موسس آموزشگاه حرف آخر می باشد، ایشان مدرک کارشناسی مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی اصفهان را دارند و یکی از اساتید برجسته ریاضی در کشور می باشند و در این زمینه 25 سال سابقه تدریس دارند و با روش های ابداعی و الگو سازی درس ریاضی را به دانش آموزان خود تدریس می کنند. در این سال ها دانش آموزان بسیاری با استفاده از روش های آموزشی ایشان موفق شده اند در کنکور، رتبه های بالایی را به دست بیاورند.

استاد منتظری موفق شده اند تا چندین کتاب آموزشی را تالیف کنند مانند: تالیف چند کتاب در گموسسه گزینه اول، تالیف کتاب حسابان و ریاضیات پایه، تالیف کتاب هی کوچک موسسه قلم چی، تالیف کتاب های حسابان و دیفرانسیل شروع آسان، تالیف 10 عنوان کتاب کمک آموزشی ریاضی، تالیف کتاب دیفرانسیل گاما، مدرس کتاب های دیفرانسیل نوبل و هم چنین مدرس روش های نوین در آموزش هستند.

سوابق تدریس استاد منتظری:

 • دارای سابقه 25 ساله در تدریس
 • مدرس صدا و سیما در شبکه های 1، 3 و 5
 • مدیر انتشارات کتاب و نشر دیجیتال حرف آخر
 • تدریس در مدارس غیر انتفاعی مانطق 1، 2، 4 و 5
 • کارشناس و مدرس کارنامه 20 در برنامه فرصت برابر
 • مدرس جلسات آموزشی به طور تصویری در پکیج های حرف آخر
 • تدریس با روش استفاده از انیمیشن، الگوسازی و شهودی سازی مطالب

شماره تماس استاد منتظری: 09199594947

امیر مسعودی

امیر مسعودی

مهندس امیر مسعودی از بهترین دبیران ریاضی کنکور ایران است، ایشان متولد سال 1366 در ارومیه هستند و سابقه تدریس به مدت 12 سال را دارند و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دارند. تقریبا بیشتر کنکوری ها و دانش آموزان با استاد امیر مسعودی از طریق تلویزیون آشنا شده اند، ایشان ریاضی و فیزیک کنکور را در بسیاری از برنامه های تلویزیون مانند کنکور آسان است، آزمون برتر، اوج یادگیری و … برگزار کرده اند و داوطلبان به دنبال ریاضی امیر مسعودی و فیزیک امیر مسعودی هستند چرا که آموزش های ایشان کاملا تکنیکی و آسان است.

استاد امیر مسعودی موفق شده اند در مجلات و روزنامه های پرتیراژ کشور مانند مجله هفت روز زندگی، نجوم، خانواده، روزنامه همشهری، شرق، ایران و … بیشتر از 40 عنوان مقاله را چاپ کند. استاد مسعودی به دلیل استقبال دانش آموزان از کلاس های ریاضی خود، اقدام به تولید DVDهای آموزشی ریاضی و فیزیک کردند و در اختیار داوطلبان کنکور قرار داده اند.

سوابق استاد امیر مسعودی:

 • عضو انجمن نجوم ایران
 • چاپ کتاب حیات فرازمینی ها (نجوم)
 • دبیر کل سابق انجمن دانش پژوهان جوان
 • عضو ستاد استهلام مقام معظم رهبری
 • تدریس در برنامه های برتر کنکوری صدا و سیما
 • تدریس ریاضی و فیزیک کنکور به مدت 12 سال
 • مدیر طرح تاسیس رصدخانه صوفی رازی ارومیه
 • چاپ کتاب چگونه فیزیک کنکور را 100 درصد بزنیم؟
 • تدریس نجوم در مجتمع آموزشی ستاره درخشان تهران
 • مدیر گروه بین المللی پژوهشی مطالعات سیاه چاله ها
 • مدیر مسول و سردبیر سابق ماهنامه شب های پر ستاره
 • چاپ مجموعه کتب 20 گانه خلاقیت در فیزیک و ریاضی کنکور
 • اولین و تنها دارنده مجوز برای ساخت فیلم مستند آموزشی فیزیک و ریاضی در ایران

شماره تماس: 02155756500

بابک سادات

بابک سادات

مهندس بابک سادات یکی از بهترین دبیران ریاضی کنکور ایران محسوب می شوند، ایشان متولد سال 1361 در تهران هستند و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی بیوتکنولوژی را از دانشگاه صنعتی امیر کبیر دریافت کرده اند. ایشان در زمینه آموزش ریاضی سابقه 19 ساله دارند و تمام آموزش های ایشان در سطح بالا ارائه می شود. دانش آموزان بسیاری با استفاده از روش های آموزشی ایشان موفق شده اند در کنکور، رتبه های بالایی را به دست بیاورند.

سوابق استاد بابک سادات:

 • تدریس ریاضی در اولین و بزرگ ترین آموزشگاه مجازی کشور (کلاسینو)
 • تدریس در بیشتر از 50 آموزشگاه معتبر کشور مانند فرزانگان، تیزهوشان، راه اندیشه، بعثت و بهارستان کرج
 • معلم پروازی به شهر های تبریز، گرگان، شیراز، زاهدان، کرمانشاه، کرمان، بیرجند، اصفهان، قزوین، سمنان، گرمسار، مشهد و …
 • تالیف بیش از 17 عنوان کتاب کمک آموزشی در قلم چی، تخته سیاه، راه اندیشه، کلک معلم
 • مبتکر روش های نوین آموزش ریاضی بدون فرمول و بر اساس مفاهیم ساده
 • تدریس در کلاس های ضمن خدمت در آموزش و پرورش منطقه 11 تهران
 • طراحی سوالات آزمون های قلم چی از سال 1386 تاکنون
 • مدرس و کارشناس ریاضی در صدا و سیما ازسال 1390
 • سرگروه آزمون مدارس نخبگان و علامه در سال 86-88
 • سرگروه ریاضی آزمون های گاج در سال 89-90
 • طراح و ناظر علمی آزمون های کشوری ماز

شماره تماس: 09218178394

افشین ملاک پور

افشین ملاک پور

استاد افشین ملاک پور فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد، ایشان در زمینه تدریس ریاضیات تجربی کنکور، سابقه 25 ساله دارند و به نوعی از دبیران باتجربه و قدیمی محسوب می شوند. استاد افشین ملاک پور ریاضی را با بیانی ساده به دانش آموزان خود ارائه می دهند و از نگاه بیشتر مشاوران ایران، از دبیران برتر و برند در تدریس درس ریاضی هستند. ویژگی هایی که استاد ملاک پور را از سایر دبیران ریاضی متمایز کرده است، تدریس پر انرژی، قدرت بیان بالا و انتقال سریع مطالب است.

ایشان در تمام این سال ها تلاش کرده اند تا تدریس تخصصی ریاضی را به زبان ساده ای به دانش آموزان آموزش بدهند و در کلاس های خود تمام نکات مهم و مفاهیم کنکوری را به همراه تکنیک های تست زنی به داوطلبان ارائه می دهند.

سوابق استاد افشین ملاک پور:

 • تدریس در آموزشگاه های معتبر و مطرح در تهران و شهرستان ها
 • انتخاب به عنوان برترین دبیر ریاضی ایران در سال 1396
 • انتخاب به عنوان یکی از 10 دبیر برتر ریاضی کشور از سوی بانک رزومه دبیران

سروش مویینی

سروش مویینی

استاد سروش مویینی از دبیران برتر برای تدریس ریاضی هستند، ایشان مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کرده اند. ایشان در آموزش ریاضی بیانی رسا، ساده و یکنواخت دارند و در کلاس های استاد مویینی، تمرین های تشریحی نقش پررنگی دارند.

سوایق استاد سروش مویینی:

 • تدریس در دبیرستانه های مطرح کشور
 • تالیف فصل آزمون خیلی سبز
 • تالیف چند کنکور خیلی سبز
 • تالیف ریاضی جامع تجربی خیلی سبز
 • تالیف ریاضی دهم خیلی سبز
 • تالیف ریاضی یازدهم خیلی سبز
 • تالیف ریاضی یازدهم نردبام
 • طراحی سوالات آزمون کانون

آریان حیدری

آریان حیدری

استاد آریان حیدری از دبیران برتر ریاضی کنکور در تهران است، استاد حیدری متولد سال 1364 در تهران هستند، ایشان از اساتید برجسته ریاضی و دیفرانسیل می باشند و دو مدرک دانشگاهی دارند، مدرک مهندسی کامپیوتر را از دانشگاه امیر کبیر دریافت کرده اند و مدرک کارشناسی ارشد MBA را از دانشگاه صنعتی شریف گرفته اند. نحوه تدریس استاد آریان حیدری کاملا خلاقانه و جذاب است و ریاضی را به شیرین ترین روش به دانش آموزان می آموزند و از روش های خلاقانه ابداعی خود استفاده می کنند، هم چنین ایشان مشاور تخصصی کنکور هم هستند.

سوابق استاد آریان حیدری:

 • تدریس ریاضی در برنامه های تلویزیون
 • تدریس در آموزشگاه کنکور هدف تهران
 • تدریس در مدارس فرزانگان
 • تدریس ریاضی در دانشگاه امیر کبیر
 • تدریس در مدارس نمونه و درجه یک تهران
 • تدریس در کلاس های آنلاین کلاسینو
 • تدریس ریاضی و دیفرانسیل به مدت 10 سال
 • دبیر پروازی به شهرهای اصفهان، گرگان و کرمان و …
 • تالیف آزمون های قلم چی و ماز
 • تالیف کتاب کنکوریوم انتشارات مهر و ماه

معلم ریاضی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در این بخش از مقاله بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران به شما می گوییم که معلم ریاضی چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بهترین آموزش ها را به شما ارائه بدهد. اولین ویژگی یک دبیر ریاضی کنکور این است که از دانشگاه معتبری فارغ التحصیل شده باشد و ترجیحا رشته تحصیلی وی، ریاضی یا رشته های مربوط به ریاضی باشد. تحصیل در دانشگاه های معتبر باعث می شود تا اساتیدی با دانش بالا تربیت شود که در تحصیل موفق بوده اند و می توانند ریاضی را به خوبی تدریس کنند. دومین ویژگی دبیر ریاضی، رضایت شاگردان قبلی او می باشد.

معلم ریاضی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اکثر دبیران ریاضی کنکور، خودشان در زمان کنکور، درصد بالایی را در درس ریاضی کسب کرده اند یعنی بیشتر از 80 درصد تست های ریاضی کنکور که درصد قابل قبولی است. یک دبیر ریاضی در کلاس های آموزشی خود، باید از جدید ترین و کاربردی ترین روش ها برای آموزش به داوطلبان استفاده کند، در این میان برخی از دبیران مطرح که در مقاله هم آن ها را معرفی کردیم، از روش های ابداعی خود برای تسریع در روند آموزش و یادگیری استفاده می کنند.

ویژگی دیگر دبیر ریاضی، مسلط بودن به کتاب است، طوری که دانش آموز هر سوالی که داشت، استاد به راحتی به آن پاسخ بدهد، هم چنین، علاوه بر این، یک استاد کنکور باید علاوه بر آموزش دروس کتاب ریاضی، تمام نکات و تکنیک های تست زنی را به شاگردان خود بیاموزد.

ویژگی بعدی دبیر ریاضی این است که به درس و مطالب کاملا مسلط باشد و تغییرات کتاب های درسی را بداند، اساتیدی که به تدریس علاقه مند هستند، کلاس های آن ها از کیفیت بالایی برخوردار است. این اساتید تا روز کنکور پشتیبان دانش آموزان خود می باشند و آن ها را راهنمایی می کنند تا نتیجه دلخواه را کسب نمایند.

مطلب پیشنهادی: بهترین آموزشگاه کنکور در تهران

بهترین روش خواندن ریاضی برای کنکور

ریاضی یکی از درس هایی است که علائم و فرمول در آن زیاد است به همیندلیل بعضی از دانش آموزان از خواندن آن می ترسند چرا که فکر می کنند در کنکور نمی توانند درصد قابل قبولی را در ریاضی کسب کنند، اما با ثبت نام در بهترین آموزشگاه کنکور در غرب تهران این مشکل حل می شود و آموزش ریاضی کنکور به طور کاملا اصولی به داوطلبان ارائه ارائه می گردد پس برای یادگیری این درس باید مهارت های مطالعه ای را بیاموزید.

ریاضی از درس هایی است که با خواندن و گوش دادن نمی توانید آن را یاد بگیرید، بلکه نیاز است به طور فعال ریاضی را تمرین کنید و پشتکار بالایی داشته باشید و هرگز در این راه خسته نشوید، همان طور که می دانید هر ساله به تعداد داوطلبان کنکور واصافه رقابت بین آن ها اضافه می شود، پس باید  حسابی ریاضی را تمرین کنید تا کاملا برای تان هضم شود.

کلاس های ریاضی کنکور به گونه ای هستند که مباحثی تدریس شده امروز، مربوط به مباحثی که دیروز تدریس شده اند می باشد، این به این معنی است که برای موفقیت در درس ریاضی، باید در تمام کلاس های کنکورتان شرکت کنید و جلسه ای را پشت گوش نیندازید، با حضور در تمام کلاس ها، مباحث مهم ریاضی را می آموزید و توصیه می شود بعد از هر درس و مبحثی، حسابی تست کار کنید و تمرین کنید. شاید نیاز باشد زمان زیادی را به ریاضی اختصاص بدهید، اما به نتیجه آن می ارزد پس عقب نکشید.

روش های جدید و راحت تست زنی ریاضی را یاد بگیرید و برای حل مسائل ریاضی از آن استفاده کنید چون در اغلب موارد با یک فرمول می توانید چند نوع مسئله را حل نمایید. حجم بالای مطالب درس ریاضی باعث شده تا داوطلب حتما از برنامه ریزی اصولی استفاده کند تا زمان کنکور تمام مباحث را بخواند و تست بزند.

یکی از روش ها در مطالعه ریاضی کنکور این است که تست های مربوط به بخشی از درس ریاضی را حل کنید و سپس به سراغ تست های تالیفی آن بخش بروید، این های غلط و نکته را را با ماژور علامت باید تا دوباره آن ها را دوره کنید، با این روش اشکالات تان شناسایی و برطرف می شود. برای یادگیری عمیق مفاهیم ریاضی، باید تمرین های دیگر دیگر تشریحی زیادی را انجام دهید و به یک بار حل کردن تست ها بسنده نکنید.

پس برای مطالعه اصولی ریاضی مراحل زیر را انجام دهید:

 • سرکلاس دبیران ریاضی کنکور، جزوه برداری کنید.
 • مباحثی که آموخته اید را در خانه به خودتان تدریس کنید.
 • تست های حل شده در کلاس را دوباره برای خودتان حل کنید.
 • تست های معروف تالیفی را هم انجام دهید.

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از تمام کسانی که ما را تا انتهای مقاله بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران همراهی کردند. در این مقاله گفتیم که درس ریاضی چه قدر در کنکور اهمیت دارد. در ادامه مقاله 10 دبیر ریاضی کنکور ایران را معرفی کردیم تا انتخاب راحتی داشته باشید. در قسمت انتهایی مقاله هم به موضوع بهترین روش مطالعه کنکور و پرداختیم. امیدوارم که مطالب گفته شده در این مقاله، مورد توجه و استفاده تان قرار بگیرد. در صورتی که سوال، انتقاد و یا پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

یک دبیر ریاضی کنکور خوب دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

یک دبیر ریاضی خوب باید تسلط کامل بر درس ریاضی داشته باشد. همینطور باید تحصیل کرده، رشته مربوطه باشد. اساتید حرفه ای دارای تجربه و سابقه کاری بالایی در این زمینه می باشند که انتخاب یک استاد خوب می تواند تاثیر بسزایی در قبولی شما بگذارد.

بهترین روش برای خواندن ریاضی کنکور چیست؟

 • تست های معروف تالیفی را هم انجام دهید.
 • سرکلاس دبیران ریاضی کنکور، جزوه برداری کنید.
 • مباحثی که آموخته اید را در خانه به خودتان تدریس کنید.
 • تست هایی که در کلاس حل شده را دوباره برای خودتان حل کنید.
 • بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران کدام است؟

  در مقاله بهترین دبیر ریاضی کنکور ایران دبیران باتجربه ای را به شما معرفی می کنیم تا برای ثبت نام در کلاس های ریاضی انتخاب راحتی داشته باشید.

  4/5 - (7 امتیاز)

  زینب رحمانی

  نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

  نوشته های مشابه

  2 دیدگاه

  1. به نظر من بهترین استاد ریاضی استادی هست که با تدریسش دانش اموزا عاشق ریاضی بشن . من استادم پیمان فراهانی بود و وااااقعا ازش راضی بودم و کمکم کرد درصدام و نمراتم واقعا بالا برن . خیییییلی بهتون پیشنهاد میکنم اموزشگاه فرزانه 20 رو

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا