بهترین آموزشگاه ها

10 تا از بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران ⭐【آپدیت1403】✅

در این قسمت از مقاله قصد داریم به توضیح بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب بپردازیم. در حال حاضر آموزشگاه های رانندگی فراوانی در سطح کشور وجود دارد که هریک خدمات بسیار ارزنده ای را ارائه می کنند و تنها هدفشان این است که از هنرجویان، رانندگانی ماهر و زبردست بسازند و تحویل جامعه بدهند. در ادامه مقاله به بررسی ویژگی ها و امکانات 10 نمونه از بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران می پردازیم، خواهشمندم تا پایان مقاله بهترینک همراه ما باشید.

یک آموزشگاه رانندگی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

به صورت کلی قبل از هر چیزی می بایست به جزئیات یک آموزشگاه رانندگی بپردازیم و ریزبینانه بنگریم که یک آموزشگاه رانندگی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال این گونه می توان گفت که یکی از اصلی ترین مسائلی که می توان در این زمینه مطرح نمود، مسئله نظم و انضباط در برنامه ریزی می باشد.

از آن جایی که پشت سر گذاشتن کلاس های آموزش رانندگی به دو شکل تئوری و عملی می باشد، یک آموزشگاه رانندگی خوب می بایست برنامه ریزی دقیق و درستی برای برگزاری هر یک از این دوره ها، در نظر داشته باشد تا هنرجویان بتوانند بدون هیچ گونه اتلاف وقت، از طریق یک برنامه ریزی جامع، هر یک از این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارند.

طریقه آموزش کلیه دوره های تئوری و عملی در یک آموزشگاه رانندگی خوب نیز به عنوان یک معیار بسیار مهمی می باشد که می توان به آن اشاره نمود. به طور معمول تعداد زیادی از آموزشگاه های رانندگی، درصد زیادی از تمرکز خود را بر روی کلاس های عملی می گذارند و به همین علت نیز به آسانی از کنار کلاس های تئوری و عملی گذر می کنند.

یک آموزشگاه رانندگی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

این قبیل مسائل به ویژه زمانی اهمیت پیدا می کنند که آموزشگاه مربوطه، جزوه یا سی دی آموزشی مناسبی را در اختیار هنرجویان قرار ندهد. طبیعی است که در چنین شرایطی، تمرکز اصلی هنرجویان بر روی محتواهای گفته شده در کلاس است و باید در همین کلاس ها، پاسخ کلیه سؤالات و مسائل خود را دریابند. یکی دیگر از اصلی ترین ویژگی های آموزشگاه رانندگی خوب، داشتن فضایی مناسب برای پارکینگ خودرو های آموزشی می باشد، ممکن است این ویژگی ساده به نظر برسد اما از اهمیت زیادی برخوردار است.

طبیعی است که هنرجویان جهت یادگیری رانندگی به نزدیک ترین و بهترین آموزشگاه رانندگی تهران مراجعه کنند، مکانی که بتوانند دسترسی آسانی به آن داشته باشند تا در طول مدت زمان فشرده کلاس های رانندگی، به آسانی در آن جهت رفت و آمد کنند. در این مسیر اگر آموزشگاه رانندگی مربوطه، فضای پارک خودروهای خود را تا جای امکان در محدوده آکادمی خود انتخاب کرده باشند، امکان تردد هنرجو به مراتب آسان تر خواهد شد. در غیر این صورت دسترسی به خودرو ها می تواند برای هنرجویان سخت شود.

انتخاب مربیان کاربلد و مجرب نیز از دیگر مسائل مهمی می باشد که می توان در صدر ویژگی ها و قابلیت های آکادمی رانندگی خوب قرار داد. متأسفانه تعدادی از مربیان رانندگی چه در حوزه عملی و چه در حوزه تئوری از مهارت کافی برخوردار نمی باشند و این که رفتار چندان حرفه ای با هنرجویان ندارند.

بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران کدام است؟

با توجه به موارد ذکر شده در بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران، توانستیم یک سری اطلاعات مفید را درباره مراحل اخذ گواهینامه و ویژگی های یک آموزشگاه خوب رانندگی در اختیارتان قرار دهیم، اما ممکن است این سوال مطرح شود که بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال می توانید لیستی از آموزشگاه های معتبر تهیه کنید و امکانات هر یک را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران کدام است؟

در ادامه مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران می پردازیم. خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

آموزشگاه رانندگی تهرانیان

آموزشگاه رانندگی تهرانیان

آموزشگاه رانندگی تهرانیان یکی از مراکز قدیمی در تهران می باشد که دارای 20 سال سابقه در زمینه اجرای آموزش‌ های عملی راهنمایی و رانندگی می باشد. آموزشگاه رانندگی تهرانیان به سیستم مدیریت هوشمند مجهز می‌ باشد و هر یک از کارآموزان، داوطلبان و هنرجویان با حضور در آزمون گواهینامه، می توانند از مزیت های سیستم آنلاین آموزشگاه تهرانیان بهره‌ مند شوند. آموزشگاه رانندگی تهرانیان همه‌ روزه به غیر از روزهای تعطیل و جمعه‌ ها، آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به همه مردم می باشد.

هر یک از هنرجویان این امکان را دارند که پیش از اقدام به ثبت‌ نام و شرکت در کلاس‌ های تئوری آئین نامه، از مشاوره‌ های رایگان آموزشگاه تهرانیان بهره مند شوند. ایجاد نمودن حساب کاربری برای هر یک از ثبت‌ نام کنندگان، علاوه بر ایجاد راحتی دسترسی به اطلاعات، موجب صرفه‌ جویی زمانی زیادی نیز شده است. از دیگر خصوصیات آموزشگاه رانندگی تهرانیان می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • استفاده از مربیان آقا و خانم مجرب و با سابقه
 • عدم احتیاج به ارائه کارت پایان خدمت در زمان ثبت‌ نام
 • امکان ثبت نام افراد بی‌ سواد یا با سواد بالای 18 سال
 • برگزاری 8 جلسه کلاس آیین‌ نامه و 12 جلسه کلاس شهری رانندگی
 • استفاده از خودرو ساینا مدل بالا جهت آموزش رانندگی و آزمون پایانی
 • امکان پرداخت شهریه به‌ شکل اقساط در طول مدت زمان برگزاری کلا‌س‌ های آموزشی تئوری و عملی

آدرس: تهران، منطقه 22، شهرک گلستان، دریاچه چیتگر، ظلع شمالی میدان ساحل، خیابان نیما یوشیج، مجتمع تجاری اداری خیام 2

تلفن: 02144748061

آموزشگاه رانندگی میلاد

آموزشگاه رانندگی میلاد

آموزشگاه رانندگی میلاد در تهران دارای سوابق درخشانی در زمینه آموزش مهارت های رانندگی از طریق مربیان و اساتید با تجربه و برجسته می باشد و هم چنین خدمات بسیاری را در راستای آموزش رانندگی بین اقشار مختلف جامعه، عرضه کرده اند. آموزشگاه میلاد، هدف اصلی خود را، ارتقای سطح آموزش و مهارت‌ های عملی هنرجویان و هم چنین رضایت مشتریان قرار داده است و این که آموزشگاه میلاد دارای آمادگی حداکثری جهت اخذ مدارک، ثبت‌ نام و گرفتن آزمون از متقاضیان واجدالشرایط بی‌ سواد و کم سواد می باشد. برخی از ویژگی های این آموزشگاه عبارت است از:

 • دارای خودروهای مدل بالای تیبا جهت آموزش رانندگی
 • دارای کادری قوی و مجرب از مربیان خانم و آقا می باشد
 • امکان دریافت هزینه آموزش در چند جلسه از هنرجویان گرامی
 • امکان ثبت نام هنرجویان کم سواد و بی سواد با حداقل 30 سال سن
 • امکان انجام کلیه امورات آموزش و آزمایش جهت اخذ گواهینامه رانندگی
 • امکان آموزش افراد گواهینامه دار جهت بدست آوردن مهارت های تکمیلی
 • آموزشگاه رانندگی میلاد به عنوان اولین آموزشگاه رانندگی در غرب است

آدرس: تهران، تهرانسر، بلوار لاله، چهار راه قباد، آموزشگاه رانندگی قباد

تلفن: 02144516970

آموزشگاه رانندگی سپهر

آموزشگاه رانندگی سپهر

آموزشگاه رانندگی سپهر در غرب پایتخت واقع شده است. تمامی آموزشگاه‌ هایی که جهت آموزش رانندگی به وجود آمده اند، با کسب مجوز از مرکز کل راهنمایی و رانندگی یا پلیس راهور شهرستان‌ ها، فعالیت خود را از سر می گیرند. آموزشگاه رانندگی سپهر که در منطقه ستارخان تهران ایجاد شده است و به عنوان یک آموزشگاه سطح بالا شهرت یافته است. کلاس‌ های آئین‌ نامه که در قالب 5 جلسه 2 ساعته برگزار می‌ شود، از کیفیت قابل قبولی در این آموزشگاه‌ برخوردار است و کلاس های عملی آموزش رانندگی نیز به صورت 10 جلسه 2 ساعته، برگزار می شود.

سطح کیفی بالای کلاس‌ ها در کنار اساتید مجرب و ماهر این آموزشگاه، موجب ایجاد محیطی کاملا صمیمی و دوستانه در آن شده است. آموزشگاه رانندگی سپهر، با هدف اجرای طرح های آموزش مهارت‌ های رانندگی جهت اخذ گواهینامه پایه 3 در تهران به وجود آمده است. تایم فعالیت آموزشگاه رانندگی سپهر به‌ جز روزهای تعطیل، از ساعت 6:30 صبح تا 7:30 عصر می‌ باشد. در این زمان، پرسنل و کادر با تجربه آموزشگاه سپهر، با رعایت نمودن بالاترین سطح مشتری‌ مداری، پاسخگویی مناسبی به مراجعه کنندگان و داوطلبان انجام می‌ دهند.

آموزشگاه رانندگی سپهر در سه‌ راه تهران ویلا در ستارخان تهران واقع شده است و در جهت آموزش مهارت‌ های عملی و تئوری رانندگی به هنرجویان  کم‌ سواد و بی سواد به وجود آمده است. کلیه هنرجویان متقاضی جهت دریافت گواهینامه در غرب تهران، این امکان برایشان فراهم است که با مراجعه به این آموزشگاه، از امکانات خوب آن برای گذراندن دوره‌ های مهارت رانندگی استفاده کنند. برخی دیگر از خصوصیات آموزشگاه رانندگی سپهر به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • امکان برگزاری دوره‌ های تئوری آئین‌ نامه و گواهینامه رانندگی
 • مجری طرح های آموزش مهارت‌ های رانندگی گواهینامه پایه سه
 • امکان استفاده از تجربه اساتید متعهد و باتجربه در زمینه آموزش رانندگی
 • امکان دسترسی به آموزشگاه به واسطه سامانه‌ های حمل‌ و نقل شهری
 • امکان پاسخ گویی پرسنل از ساعت 6:30 صبح الی 7:30 بعدازظهر (به‌ غیر از روزهای تعطیل)

آموزشگاه رانندگی هدی

آموزشگاه رانندگی هدی

آموزشگاه رانندگی هدی دارای مجوز و تاییدیه رسمی از پلیس راهنمایی و رانندگی می باشد و به عنوان مجری طرح های آموزش و مهارت رانندگی با پایین ترین نرخ استان تهران و بالاترین سطح کیفی، جهت ارائه خدمات به مشتریان، فعالیت می کند. تمامی مراحل ثبت نام، آموزش و آزمون در محل آموزشگاه هدی و با استفاده از پرسنل باتجربه صورت می گیرد. از دیگر خصوصیات این آموزشگاه می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • امکان برگزاری دوره 20 روزه آموزش تا دریافت گواهینامه
 • آموزشگاه رانندگی هدی دارای بیش از 15 سال سابقه فعالیت
 • امکان ثبت نام بدون کارت پایان خدمت و گواهی تحصیلی از آقایان
 • دارای قابلیت آموزش آئین نامه از طریق باتجربه ترین کارشناسان پلیس راهنمایی رانندگی

آدرس: تهران، منطقه 22، شهرک راه آهن (گلستان)، بلوار امیرکبیر، خیابان گلفام، نبش بنفشه دوم

تلفن: 02144724442

آموزشگاه رانندگی ربیعی

آموزشگاه رانندگی ربیعی

آموزشگاه رانندگی ربیعی دوره‌ های آموزش تئوری آیین‌ نامه و آموزش عملی مهارت رانندگی را برای کلیه افرادی که بالاتر از سن قانونی رانندگی می باشند، فراهم کرده است و با حضور در این کلاس‌ ها می‌ توانید امیدوار به دریافت گواهینامه رانندگی باشید. هم چنین آموزشگاه رانندگی ربیعی برای تمامی کسانی که دارای گواهینامه هستند و می‌خواهند مهارت های خود را بیشتر و کامل تر کنند نیز کلاس‌ های فوق حرفه ای برگزار می کنند و با مراجعه به این آموزشگاه رانندگی، می‌ توان شهریه‌ را حتی به‌ شکل  اقساطی نیز پرداخت نمود. ویژگی های دیگر آموزشگاه عبارت است از:

 • امکان پرداخت شهریه به صورت اقساط
 • امکان بکارگیری مربیان مجرب خانم و آقا
 • برگزاری کلاس‌ های تئوری آموزش رانندگی جهت آشنایی با قواعد کلی
 • امکان برگزاری کلاس‌ های منظم شهری جهت رانندگی به‌ شکل عملی
 • امکان برگزاری کلاس های عملی و تئوری برای افراد کم‌ سواد یا بی‌ سواد

آدرس: تهران، منطقه 10، محله سلسبیل، آذربایجان، نبش خیابان رودکی (سلسبیل)، پلاک 734

تلفن: 02166838259

آموزشگاه رانندگی فردوس

آموزشگاه رانندگی فردوس

آموزشگاه رانندگی فردوس در غرب تهران واقع شده است و کلاس‌ های آموزش تئوری آئین‌ نامه رانندگی و مهارت‌ های عملی آن، به بهترین شکل ممکن در این آموزشگاه برگزار می‌ گردد، به این صورت که لوح تقدیر آموزشگاه رانندگی نمونه از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی کشور به مدیریت آموزشگاه فردوس تقدیم شده است. هر یک از هنرجویان و کارآموزان با حضور در کلاس‌ های عملی و تئوری آئین نامه، می توانند با داشتن اطمینان از این که در آینده، رانندگانی کاربلد و ماهر خواهند شد، دوره‌ ها را سپری کنند.

از دیگر مزیت های مهم آموزشگاه رانندگی فردوس می توان گفت که مدت‌ زمان لازم از شروع آموزش تا امتحان، فقط 15 روز می‌ باشد و دسترسی به آموزشگاه فردوس از طریق اتوبوس، مترو و تاکسی نیز امکان‌ پذیر می باشد. آموزشگاه رانندگی فردوس این ادعا را دارد که در جهت ساختن رانندگانی ماهر و زبردست فعالیت می کند. این مسئله، در فعالیت های عملی آموزشگاه نیز کاملا نمایان است. برگزاری کلاس‌ های تقویت مهارت‌ های رانندگی برای گواهینامه داران نیز از برنامه‌ های دیگر آموزشگاه فردوس می‌ باشد. خصوصیات دیگر آموزشگاه رانندگی فردوس به شرح موارد ذیل می باشد:

 • امکان فعالیت دائمی و همه‌ روزه حتی در روزهای جمعه
 • امکان شروع آزمون تا امتحان نهایی فقط در عرض 15 روز
 • دریافت لوح تقدیر از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
 • امکان برگزاری کلاس‌ های تقویت مهارت برای گواهینامه‌ داران
 • امکان ثبت‌ نام کلیه متقاضیان بالای 30 سال (چه افراد کم‌ سواد و چه بی‌ سواد)

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوارفردوس، بین خیابان جهرمی و مالکی، پلاک 159، طبقه اول اداری

تلفن: 02144002927

آموزشگاه رانندگی دلیجان

آموزشگاه رانندگی دلیجان

آموزشگاه رانندگی دلیجان، یکی دیگر از آموزشگاه های برتر در سطح استان تهران، جهت آموزش مهارت های راهنمایی و رانندگی می باشد که توانسته به طور سالیانه، هنر جویان زیادی را تربیت کند و تحویل جامعه دهد، از جمله خصوصیات آموزشگاه رانندگی دلیجان می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • دارای امکان برگزاری کلاس‌ های آموزش تئوری رانندگی جهت آشنایی هر چه بیشتر با قوانین
 • دارای امکان برگزاری کلاس‌ های شهری برای آموزش رانندگی
 • امکان استفاده از مربیان مجرب خانم و آقا
 • امکان برگزاری کلاس های عملی و تئوری برای افراد کم‌ سواد یا بی‌ سواد
 • امکان پرداخت شهریه به شکل قسطی

آدرس: تهران، میدان بریانک، بلوار بریانک، بعد از کوچه محبی، پلاک 218

تلفن: 02155772759

آموزشگاه رانندگی ستاره

آموزشگاه رانندگی ستاره

آموزشگاه رانندگی ستاره نیز از دیگر آموزشگاه های برتر در سطح تهران می باشد که توانسته دوره های مختلف تئوری و عملی آموزش رانندگی را به شکل منظم برگزار کند. اگر کسی قصد اخذ گواهینامه را داشته باشد، شرکت در کلاس های آموزشی ستاره می تواند به عنوان راه حل مناسبی باشد. بعضی از خدمات این آموزشگاه عبارت است از:

 • امکان ارائه خدمات گواهینامه پایه سوم
 • امکان فعالیت از ساعت 7 صبح تا 7 بعدازظهر
 • امکان اجرای طرح های آموزش و آزمایش اصول رانندگی
 • دارای سالیان طولانی تجربه در زمینه آموزش مهارت‌ های رانندگی

آدرس: تهران، اکباتان، فاز یک، سوپر 10، طبقه همکف، پلاک 47

تلفن: 02144663904

آموزشگاه رانندگی گاندی

آموزشگاه رانندگی گاندی

آموزشگاه رانندگی گاندی، یکی از آموزشگاه های معتبر در سطح استان تهران می باشد که توانسته است فعالیت بسیار گسترده ای داشته باشد. ساعات کاری آموزشگاه رانندگی گاندی در ایام غیر تعطیل از ساعت 6 صبح تا 8 شب، و در روزهای جمعه از ساعت 6 صبح تا 2 بعدازظهر می باشد. آموزشگاه رانندگی گاندی، فعالیت خود را با هدف جذب نمودن متقاضیان بی‌ سواد نیز شروع کرده است، هم چنین امکان ثبت‌ نام و سپری کردن دوره‌ های آموزش رانندگی برای کلیه متقاضیان بی‌ سواد بالای 30 سال نیز در این آموزشگاه فراهم می باشد.

از دیگر ویژگی ها و امکانات آموزشگاه رانندگی گاندی می توان به موارد ذیل اشاره نمود که عبارت است از:

 • امکان ارائه مشاوره رایگان قبل از ثبت‌ نام
 • امکان انتخاب ساعات کلاس توسط هر یک از کارآموزان
 • دارای قابلیت پاسخگویی همه‌ روزه حتی در ایام تعطیل
 • امکان برگزاری کلاس‌ های ارتقای مهارت برای افراد گواهینامه‌ دار
 • دارای بیش از نیم‌ قرن تجربه در زمینه آموزش مهارت‌ های رانندگی
 • امکان دسترسی به آموزشگاه به واسطه سامانه‌ های حمل‌ و نقل عمومی
 • امکان برگزاری دوره‌ های مختلف آموزش رانندگی جهت اخذ گواهینامه پایه دوم و سوم

آدرس: تهران، ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه 36، پلاک 1، طبقه دوم

تلفن: 02188774909

آموزشگاه رانندگی محمد

آموزشگاه رانندگی محمد

آموزشگاه رانندگی محمد، یکی از آموزشگاه های باسابقه می باشد و سیستم آموزشی خود را به گونه ای تنظیم کرده است که بیشترین تناسب را با برنامه کاری هنرجویان داشته باشد، چرا که هنرجویان داوطلب این امکان را دارند که ساعات آموزش و برپایی جلسات را خودشان مشخص کنند. بکارگیری کادر آموزشی مجرب خانم و آقا، برپایی جلسات به‌ شکل منظم و ارائه نمودن مشاوره های رایگان توسط پرسنل، از خصوصیا بارز آموزشگاه محمد  می باشد.

آدرس: تهران، ستاری شمال، خیابان خوشه یا باهنر، ساختمان محمد

تلفن: 02144081600

مراحل دریافت گواهینامه رانندگی به چه صورت است؟

برای دریافت گواهینامه راهنمایی و رانندگی باید یک سری مراحل طی شود که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد و عبارت است از:

ثبت نام در آموزشگاه‌ رانندگی: اولین قدم از مجموعه اقداماتی که جهت اخذ گواهینامه راهنمایی رانندگی باید صورت گیرد، مراجعه به نزدیک‌ ترین آموزشگاه در محل سکونت و انجام کارهای ثبت نام می باشد. زمان مراجعه حضوری به آموزشگاه، می بایست یک سری مدارک مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشید. هم چنین کلاس‌ های تئوری آیین‌ نامه به صورت 8 جلسه دو ساعته می باشد و کلاس‌ های عملی رانندگی هم به صورت 12 جلسه دو ساعته می باشد.

آزمایش سلامت و معاینه چشم گواهینامه: آزمایش سلامت که از سری قوانین اخذ گواهینامه می باشد و در طول چندین مرحله صورت می گیرد. انجام این قبیل معاینات پزشکی، از الزامات می باشد و انجام آن‌ ها می بایست فقط در مراکز مورد تایید نیروی انتظامی انجام گیرد. پس از مرحله ثبت‌ نام، آموزشگاه رانندگی برگه‌ ای را برای انجام معاینات به افراد می‌ دهد و در هنگام مراجعه به مراکز سلامت، باید این برگه را به همراه کارت ملی خود نشان دهید. وقتی که به یکی از این مراکز پزشکی می روید، پزشک معتمد چندین معاینه را انجام می دهد که عبارت است از:

 • بعد از معاینه چشم‌ ها، نوبت به معاینه پاها می‌ رسد. در این قسمت از معاینه، زانوها، ساق پاها و پنجه‌ ها مورد بررسی قرار می گیرند.
 • مرحله‌ بعدی، معاینه ساعدها، بازوها و گردن می باشد، تمام این اعضا نقش بسیار مهمی در رانندگی دارند، درنتیجه بررسی همه‌ آن‌ ها از واجبات است.
 • نخستین مرحله، معاینه چشم می باشد. همان‌ گونه که مطلع هستید، یکی از اصلی ترین اعضای بدن برای رانندگی، چشم‌ می باشد. سلامت چشم‌ ها و عملکرد درست آن‌ ها بر اساس استانداردهای مقرر، بررسی می شود.

مراحل دریافت گواهینامه رانندگی به چه صورت است؟

مراکز معاینه سلامت جهت اخذ گواهینامه: توصیه می‌ شود جهت سهولت کار، لیستی کامل از نزدیک‌ ترین مراکز انجام معاینات پزشکی را از طریق آموزشگاه رانندگی خود، تهیه کنید، چرا که بارها مشاهده شده است که متقاضیان به واسطه سایت‌ های اینترنتی، آدرس این مراکز را جستجو و مراجعه کرده، اما با تعطیلی این مراکز رو به رو شده‌اند. مسئله دیگری می بایست توجه کنید، همراه داشتن پول نقد می باشد، چرا که معمولا در این مراکز از پول نقد استفاده نمی شود.

حضور منظم در کلاس‌های آیین‌ نامه و قبولی در آزمون مقدماتی و اصلی: تمامی افراد ابتدا می بایست در کلاس‌ های تئوری آئین‌ نامه شرکت کنند که بسیار مهم هستند و سعی کنند در کلیه جلسات به خصوص در جلسه‌ اول تشکیل کلاس، حاضر شوند. پس از سپری کردن کلاس‌ های آئین‌ نامه، از افراد آزمون مقدماتی گرفته می‌ شود. چه بهتر که با آمادگی زیادی در این آزمون شرکت کنند تا مجبور نشوند به طور مجدد با پرداخت هزینه‌ اضافی، امتحان بدهند.

شرکت در کلاس‌ های عملی و قبولی در آزمون عملی: پس از این‌ که کلاس‌ های عملی یا شهری را سپری کردید، یک روز به‌ عنوان روز آزمون عملی تعیین می شود که باید به‌ همراه تعداد دیگری از تقاضا کنندگان در این آزمون شرکت کنید. کلیه مواردی که از آن‌ ها آزمون گرفته می‌ شود، همان‌ مسائل مهمی می باشند  که مربی در طول کلاس‌ های عملی به شما آموزش می دهد.

اگر توانستید نخستین بار در امتحان قبول شوید که بسیار ایده آل است، اما اگر قبول نشدید، می بایست با پرداخت هزینه‌ اضافی تا سقف 8 ساعت تحت آموزش تکمیلی قرار بگیرید، پس از گذراندن آن جلسات، مجددا می توانید در آزمون عملی شرکت کنید.

تکمیل پرونده و صدور گواهینامه رانندگی: پس از آن که در آزمون عملی قبول شدید و پس از پرداخت هزینه‌ های مربوط به پست و…، مدارک شما جهت صدور گواهینامه رانندگی به مرکز راهنمایی و رانندگی فرستاده می‌ شود. گواهینامه به آدرس محل سکونت در یک بازه چهل روز تا دو ماه ارسال می گردد.

یک مربی رانندگی خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

همان گونه که اشاره شد، یک مربی رانندگی خوب تأثیر بسزایی در یادگیری و آموزش رانندگی به شرکت کنندگان خواهد داشت. به همین جهت هم شاید بتوان او را یکی از اصلی ترین ارکان در انتخاب بهترین آموزشگاه رانندگی شرق و غرب تهران محسوب نمود. معمولاً تعداد زیادی از هنرجویانی که به این نکته اشاره می کنند، ترجیح می دهند مربی رانندگی آن ها مجرب و بااخلاق باشد. مسئله دیگری که شایان ذکر می باشد، وجدان کاری مربی است.

طبیعی است که در برنامه ریزی اصلی آموزشگاه ها ،تعدادی کلاس عملی با عددی ثابت، تعیین گردد و پس از اتمام این دوره، مربی در صورت صلاح دید خوذ می تواند تعداد دیگری کلاس نیز به آن ها اضافه کند و هزینه اضافی آن ها را نیز دریافت کند. هر مربی رانندگی ابتدا می بایست دانش و توانایی رانندگی شاگردان خود را بسنجد و بر اساس آن، یک سری برنامه های آموزشی برای ارتقای شاگردان به سمت استانداردها تنظیم کند. یک مربی خوب باید با صبر و حوصله زیاد، به هنرجویان خود تمامی موارد را آموزش دهد و معمولا برنامه های آموزش رانندگی بسیار شبیه به هم هستند.

مربی رانندگی باید به هنرجویان خود، موارد ذیل را آموزش دهد:

 • آموزش قرار گرفتن در شرایط اضطراری
 • رانندگی کردن به صورت ایمن و مطمئن
 • آموزش حرکات ایمن، دور زدن، به عقب رفتن و پارک دوبل
 • آموزش قوانین و تابلوهای راهنمایی رانندگی به صورت عملی
 • استفاده دقیق از وسایل و ابزارهای خودرو با اعتماد به نفس بالا

یک مربی رانندگی خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

بعضی از مهارت های مورد نیاز حرفه مربی گری رانندگی به شرح موارد ذیل است:

 • داشتن تمرکز زیاد
 • داشتن بینایی قوی
 • داشتن تجارب سودمند
 • داشتن دانش پایه در تعمیرات خودرو
 • داشتن حسن شوخ طبعی و خوش اخلاقی
 • صبور بودن و مهارت خوب در برقراری ارتباط با افراد
 • مهارت انتخاب روش آموزش متناسب با هر هنرجو
 • داشتن مهارت مناسب در راهنمایی کردن و آموزش دادن
 • داشتن مهارت نشان دادن عکس العمل واضح، به موقع و ایمن
 • مهارت رانندگی، دانش رانندگی مطمئن و تمایل شدید به رانندگی
 • مهارت حفظ آرامش و یادآوری اشتباهات به هنرجویان به همراه روش اصلاح آن ها
 • داشتن آشنایی با برخی از اصول روانشناسی جهت شناخت هر چه بیشتر هنرجو و رفتار مناسب با او

انواع مختلف هزینه ها جهت اخذ گواهینامه رانندگی

هزینه ثبت‌ نام در آموزشگاه رانندگی: نخستین هزینه به ثبت‌ نام مربوط می شود. این هزینه ثبت‌ نام شامل یک سری هزینه‌ های مربوط‌ به برگزاری کلاس‌ های تئوری آئین نامه و کلاس های عملی یا شهری می باشد.

هزینه تهیه کتاب آئین نامه: به تمام هزینه‌ های ثبت‌ نام، می بایست هزینه خرید کتاب آموزش آئین‌ نامه را هم اضافه نمود. اگر هنرجو چاپ جدید کتاب آئین نامه را دارد، دیگر هیچ احتیاجی به خریدن آن ندارد یا اگر تمایل دارد که نسخه الکترونیکی آن را مطالعه کند، می‌ تواند فایل PDF را به‌ شکل رایگان دانلود کند.

انواع مختلف هزینه ها جهت اخذ گواهینامه رانندگی

هزینه معاینه چشم پزشکی: آزمون سلامت یا دریافت صلاحیت پزشکی یکی از اصلی ترین اقدامات جهت کسب گواهینامه می باشد. انجام این قبیل معاینات پزشکی ضروری می باشد و انجام آن‌ ها باید فقط در مراکز مورد تایید نیروی انتظامی صورت گیرد. بعد از ثبت‌ نام، آموزشگاه باید برگه‌ ای را جهت انجام معاینه به هنرجو بدهد و هنگام مراجعه به مراکز سلامت، این برگه را به همراه کارت ملی نشان دهید.

هزینه تعیین نمودن گروه خونی: جهت صدور گواهینامه، نیاز است تا گروه‌ خونی هنرجو پشت کارت درج شود. اگر از گروه خونی خود اطلاع دارید، می‌ توانید با خوداظهاری و دادن امضا و اثر انگشت، گروه خونی خود را ثبت کنید. در غیر این‌ صورت باید به آزمایشگاه مراجعه کنید و درخواست تعیین گروه خونی بدهید.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح بهترین آموزشگاه رانندگی در غرب تهران پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که درباره مباحث گوناگونی اعم از هزینه های اخذ گواهینامه و مراحل دریافت گواهینامه، اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهیم. از شما عزیزان نیز تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا