بهترین آموزشگاه ها

10 تا از بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز 🎵【آپدیت1403】✅

موسیقی یکی از هفت هنر اصلی انسان می باشد که در جایگاه اول قرار دارد. هر چند بعضی نیز نقاشی و طراحی را در جایگاه اول در نظر می گیرند؛ اما به هر حال هنر موسیقی هنر بیان و منتقل کردن احساسات به روش صدا و آوا است. همانطور که در نقاشی از طریق کشیدن طرح ها احساسات بیان می شوند در موسیقی نیز با نواختن صداها و آهنگ ها احساسات به راحتی به دیگران منتقل می شوند. در کل وجه مشترک همه هنرهای هفت گانه در بیان احساسات افراد به یکدیگر می باشد. در این مقاله سعی داریم بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز را به شما معرفی کنیم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز

بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز کدام است؟

برای یافتن بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز به بررسی موسیقی در این شهر می پردازیم. آموزشگاه های موسیقی از روش های آموزش نواختن و آموزش مبانی موسیقی در آموزش های خود استفاده می کنند. در واقع یک هنرجو هم باید مبانی موسیقی را بیاموزد و هم در نواختن مهارت کافی را به دست بیاورد. با شنیدن نام شهر شیراز به ذهن همه ما اشعار زیبای حافظ و سعدی خطور می کند که هنرمندان بسیاری در موسیقی ها و آواهای خود از این اشعار استفاده کرده اند.

چند مورد از ویژگی های بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز را بررسی می کنیم:

 • در یک آموزشگاه، آموزش باید به گونه ای باشد که فرد بتواند هدف خود را مشخص کند: اینکه در واقع از موسیقی چه می خواهیم و چه کارهایی باید انجام بدهیم تا کیفیت و سرعت نواختن ما بالا رود را باید به آن توجه کنیم. یک آموزشگاه خوب باید از روش هایی استفاده کند که هنرجو مبانی موسیقی را به صورت اصولی و به روز آموزش ببیند و شروع به نواختن کند.
 • آموزشگاه باید با انگیزه هنرجو آشنا شود، یک آموزشگاه تلاش می کند تا با ایجاد تشویق، دلسردی های هنرجویان را برطرف کرده و آنها را در مسیر پیشرفت همراهی کند.
 • فضای یک سالن موسیقی باید گرم و صمیمی باشد. در واقع فضای آموزشی مناسب تأثیر بسیاری روی یادگیری می گذارد.
 • از اساتید مجرب و دلسوز استفاده کند. داشتن اساتید دلسوز و حرفه ای از ویژگی های بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز می باشد.
 • استفاده از تجهیزات به روز و مناسب، یک آموزشگاه خوب باید بتواند همه نیازهای هنرجویانش را تهیه کند و با کیفیت بالا و تعداد کافی در اختیار آنها قرار دهد. در صورت آموزش به کودکان نیز باید تجهیزات کمک آموزشی و سرگرم کننده داشته باشد تا علاقه مندان به موسیقی بتوانند در کنار آموزش لذت کافی از کلاس ببرند.

برخی از ویژگی های آموزشگاه موسیقی در شیراز در جدول زیر لیست شده است:

📚 فضای آموزشی مناسبآموزشگاه ها باید فضای آرام و دوستانه ای را به زبان آموزان خود ارائه دهد.
👩‍🏫 اساتید خبره با معلومات بالااستادان یک آموزشگاه از مهم ترین ویژگی های یک موسسه می باشد، که تجربه بالایی در این زمینه داشته باشند.
❤️ منابع آموزشیآموزشگاه ها باید از بهترین منابع و متد های روز دنیا برای آموزش های خود استفاده کنند.
📜 داشتن مدرک معتبرآموزشگاه ها باید دارای مدرک معتبر از سوی آموزش و پرورش باشند.
🎓 ارائه مدرک معتبردر پایان دوره آموزش آموزشگاه ها باید مدرک معتبری به زبان آموزان خود ارائه دهند.

معرفی 10 تا از بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز

آموزشگاه موسیقی نی نوا

آموزشگاه موسیقی نی نوا

این آموزشگاه در بلوار معالی شیراز قرار دارد که سابقه ای درخشان و بسیار بالایی را در برگزاری دوره های آموزش موسیقی دارد. این آموزشگاه سازهای موسیقی مانند سه تار، کمانچه، تنبور، تمبک و غیره را آموزش می دهد و همه ساله هنرجویان زیادی را در زمینه های موسیقی آموزش داده است.

آدرس: شیراز، معالی آباد، روبروی خیابان دوستان، جنب داروخانه دکتر معتمدی، ساختمان قصر یک، طبقه سوم، واحد 12

تلفن تماس: 09930932167

آموزشگاه موسیقی نوآفرین

آموزشگاه موسیقی نوآفرین

این موسسه با داشتن مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فعالیت خود ادامه می دهد و مهمترین هدف این آموزشگاه فعالیت در زمینه آموزش های نوین، اجرایی، پژوهشی و تولید آثار فرهنگی هنری می باشد که جهت رسیدن به این اهداف از اساتید مجرب هم استفاده می کند.

آدرس: شیراز، حدفاصل فلکه قصردشت و چهارراه زرگری، جنب اداره برق ناحیه 5

تلفن تماس: 36322260

آموزشگاه موسیقی دلشدگان

آموزشگاه موسیقی دلشدگان

از بهترین آموزشگاه های موسیقی در شیراز کلاس های موسیقی دلشدگان می باشد که انواع سازهای جدید را آموزش داده و مدرک بین المللی به هنرجوها ارائه می دهد. این مجموعه نیز از اساتید ماهر و خوبی برای رضایت هنرجوها استفاده می کند.

آدرس: شیراز، معالی آباد، نبش خیابان گلها، ساختمان نوابی، طبقه اول، واحد 3

تلفن تماس: 36358982

آموزشگاه موسیقی ترنم

آموزشگاه موسیقی ترنم

این موسسه از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه آموزش موسیقی آغاز کرده است که در طی این سالها با استفاده از اساتید دلسوز و جوان که همه از تحصیلات آکادمیک برخوردار هستند، بهترین آموزش ها را به هنرجوها داده است. علاقه مندان به موسیقی می توانند برای دیدن محیط و نحوه آموزش استادان این آموزشگاه، به صورت حضوری به آنجا مراجعه کنند.

آدرس: شیراز، معالی آباد، نبش کوچه 29، جنب شیرینی فروشی آلما، ساختمان طوبی 4، طبقه 5، واحد 10

تلفن تماس: 36248130

آموزشگاه موسیقی اردیبهشت شیراز

آموزشگاه موسیقی اردیبهشت شیراز

این آموزشگاه در خیابان ساحلی شهر شیراز قرار گرفته است و دارای مجوز رسمی می باشد که از اساتید برجسته کشور برای آموزش موسیقی استفاده می کند. همچنین در زمینه هنری و فرهنگی فعالیت خوبی دارد و هنرجویان موفقی که به جشنواره های موسیقی و اهدای جوایز رسیده اند را پرورش داده است.

آدرس: شیراز، خیابان ساحلی غربی، بین کوچه 12 و 14، جنب تاکسی تلفنی فرزاد

تلفن تماس: 32252663

بررسی چند مورد از آلات موسیقی معروف در شیراز

از معروف ترین آلات موسیقی در بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز که در بین اکثر هنرمندان رایج است به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • کرنا: سازی شبیه سورنا است؛ کشیده تر با طول بیشتر و دهانه ای گشادتر از سورنا دارد. صدای این ساز بم تر از صدای سورنا می باشد و شبیه شیپور است.
 • تار: از معروفترین آلات موسیقی در بین مردم شیراز تار است که بیشتر در بین قوم هایی که در قسمت شمال غرب شیراز هستند رایج است.
 • دهل: از دیگر سازهای معروف این منطقه دهل است که در گذشته برای بیان خبرهای ضروری و مهم استفاده می شده است و امروزه بیشتر در مراسم شادی و رقص استفاده می شود.
 • دایره: این نوع ساز که به آن دایره نوازی می گویند در مراسم شاد و اکثر عروسی ها استفاده می شود.
 • نی لبک: نی لبک در بین همه مردم کشور و مخصوصاً عشایر رواج دارد و مردم شیراز از این ساز در میان باقی سازهای خود استفاده می کنند.
 • کمانچه: این ساز مخصوص ترک های قشقایی استان است و شیراز از استادان ماهری در نواختن این نوع ساز بهره برده است.
 • سورنا: این ساز نیز در اکثر شهرهای کشور وجود دارد و استفاده از آن نیز در ایران رواج بسیاری دارد.
 • دونای یا نی جفت: این ساز فقط مخصوص استان فارس است و از سازه های بومی شیراز می باشد که نوای شاد و دلنشینی برایتان ایجاد می کند.
بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز

پیشینه و اصالت موسیقی در شیراز

صدا و حرکت ذات هر موسیقی است و پدیده هایی مانند صدای آب، صدای برگ های درختان و وزش باد هم از آواهای طبیعی موسیقی محسوب می شوند. توانایی موسیقی بیش از 2000 سال است که در همه جای دنیا ثابت شده است. اکثر این سازها در بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز نیز موجود است و داوطلبان به راحتی می توانند از نوای این سازها و آموزششان بهره ببرند.

شیراز علاوه بر آلات موسیقی بومی، دارای سبک خاص خوددر موسیقی است . از مهمترین افرادی که در تاریخ موسیقی شیراز می شناسیم محمدرضا درویشی است که با همکاری با فردی به نام عطا جنگولک حدود 20 ترانه محلی استان فارس را گردآوری و انتشار کرده است. آهنگ های شیرازی سبکی شاد و دلنشین دارند و برعکس همه ترانه های عاشقانه در همه فرهنگ ها که اغلب زمینه ای اندوهگین دارند، در آهنگ ها و موسیقی شیراز غم و ماتم احساس نمی شود. یکی از افراد مشهوری که در شیراز، در زمینه موسیقی فعالیت داشتند، مرحوم صمد عقاب می باشد که در زمان زندگی خود 20 آلبوم از خود برجای گذاشته است.

آموزش موسیقی از اولویت های مردم شیراز است و کلاس های موسیقی در این شهر جزو فعال ترین بخش ها در زمینه آموزش می باشند. همچنین شخصیت های معروف زیادی در موسیقی شیراز اثرگذار بوده اند. در واقع موسیقی شیرازی نماد نوع دوستی و مهربان بودن شیرازی ها می باشد. در انواع ترانه ها به راحتی نوع دوستی و مهربانی را می توان یافت. با وجود روحیات شاد و خوش گذران معروفی که از شیرازی ها می شناسیم، آموزش موسیقی در این شهر از جمله علاقه مندی های افراد می باشد که با رفتن به بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز می توان شاهد این هنرمندی شیرازی ها باشیم.

کلام آخر

موسیقی اثرات مثبتی بر روان انسان می گذارد از همین رو بهتر است با انتخاب بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز برای علاقه مندان و حتی کودکان اقدام کنیم و از آواهای دلنواز در این رشته هنری زیبا لذت ببریم. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع موسیقی و بهترین آموزشگاه موسیقی در شیراز آشنا کنیم امیدواریم مطالب ما جهت یافتن آموزشگاه برتر برای شما مفید بوده باشد. لطفا تجارب خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =

دکمه بازگشت به بالا