بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی ⭐【آپدیت1403】✅

در این قسمت قصد داریم به توضیح بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی بپردازیم. امروزه شرایط آموزش زبان انگلیسی در مقایسه با گذشته، بسیار فرق کرده است و اکثر زبان آموزان رو به سمت روش های آموزشی مدرن آورده اند. در گذشته وقتی اسم زبان انگلیسی به گوشمان می خورد، همگی یاد کلاس های آموزش زبان می افتادیم که مجبور بودیم وقت زیادی را در این کلاس ها صرف کنیم و مسیر دشواری را طی کنیم. اکنون شرایط فرق کرده و روش هایی با جذابیت زیاد برای زبان آموزان ایجاد شده اند که هر یک با استقبال فراوانی روبرو شده اند. در بهترینک همراه ما باشید.

دلایل اهمیت سایت آموزش زبان انگلیسی و پلتفرم آموزش زبان

دلایل اهمیت سایت آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از وب سایت های مختلف، کم هزینه تر است و زمان زیادی از انسان تلف نمی کند اما ممکن است در این شرایط کمی تنبل شود و میزان پشتکارتان پایین بیاید. برای حل این مسائل نیز جای نگرانی نمی باشد و سایت ها دائما با یکدیگر در حال رقابت می باشند و روز به روز آپشن های جدید و نوینی را برای آموزش پیش روی همگان قرار می دهند، با هدف این که یادگیری زبان انگلیسی را برای همگان لذت بخش کند.

در ذهن خیلی از افراد این گونه جا افتاده است که یادگیری زبان انگلیسی از طریق وب سایت های مختلف، خسته کننده می باشد، اما کاملا برعکس است و بسیار هیجان انگیز نیز می باشد.  کاربران این قابلیت را دارند که به طور همزمان همه مهارت های زبان انگلیسی مانند writing، speaking و listening را تمرین کنند. در نتیجه با خیال راحت می توان به بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی اکتفا کرد که آپشن های ذیل را در اختیار افراد قرار می دهد که عبارتند از:

امکان یادگیری زبان انگلیسی بدون صرف هزینه گزاف: تعداد زیادی از وب سایت های مکالمه زبان انگلیسی، رایتینگ یا گرامر هزینه اندکی از زبان آموزان می گیرند. هم چنین بخش زیادی از محتوای آموزشی این سایت‌ ها به صورت کاملاً رایگان ارائه می‌ گردد. در نتیجه سایت‌ های آموزش زبان انگلیسی به راحتی می‌ توانند نقش زیادی را در پایین آوردن هزینه‌ های آموزشی زبان آموزان ایفا کنند. محتوای آموزشی رایگان به عنوان یکی از نقاط قوت سایت‌ های آموزش زبان انگلیسی به حساب می آید.

دارا بودن متد های آموزشی مختلف برای سلیقه‌ های گوناگون: از سری مزایا و کاربردهای سایت‌ های آموزش زبان انگلیسی، می توان به پوشش دهی سلیقه‌ های گوناگون زبان آموزان اشاره کرد. برای تمامی زبان‌ آموزان در سنین مختلف و با هر نوع مهارت خاصی، گزینه‌ های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق وب سایت های آموزشی وجود دارد. هم چنین پروسه آموزش در اکثر وب سایت‌ های آموزشی به‌ شکلی طراحی‌ شده است که زبان‌ آموز این توانایی را داشته باشد که در جریان یادگیری زبان انگلیسی، پیشرفت و رشد خود را به طور واضح مشاهده و بررسی کند.

وب سایت های آموزش زبان انگلیسی به طور دائم در دسترس می باشند: یکی از مهم ترین نکات در استفاده از سایت های آموزش زبان انگلیسی، در دسترس بودن دائمی هر یک از وب سایت ها می باشد. در یک توضیح راحت تر می توان گفت که زبان‌ آموز این قابلیت را دارد که در هر ساعت از شبانه‌ روز به محتوای سایت آموزش زبان انگلیسی دسترسی داشته باشد.

این آپشن برای همه کسانی که زمان کم و ناکافی برای یادگیری زبان انگلیسی دارند، بسیار مفید می باشد. به عبارت دیگر، امکان دسترسی از هر جای نقشه جغرافیایی به وب سایت‌ های آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. این مسئله برای زبان‌ آموزان بسیار حائز اهمیت می باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین دبیر زبان کنکور ایران

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی کدام است؟

برخی از ویژگی های سایت آموزش زبان انگلیسی معتبر در جدول زیر لیست شده است:

👨‍🏫 اساتید شناخته شده برگزاری آموزش ها باید توسط اساتید شناخته در سایت ها ارائه شود.
❤️ برگزاری آزمون های جهانی با آموزش در سایت های معتبر افراد می توانید در آزمون های جهانی شرکت کنند.
📃 تعیین سطح آنلاین تعیین سطح یکی از مهم ترین موضوع ها می باشد که یک سایت معتبر باید داشته باشد.
📜 ارائه مدرک معتبر سایت های معتبر بعد از اتمام دوره های آموزشی مدرک معتبر به زبان آموزان خود ارائه می دهد.
⚡ نماد الکنرونیک تمام سایت های معتبر دارای نماد های الکترونیک می باشند که نشان دهنده آن سایت می باشد.

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی کدام است؟

سایت های آموزش زبان انگلیسی به طور دائمی مورد استقبال مخاطبان خود واقع شده اند، اما سوالی که مطرح است بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی کدام است؟ توصیه می شود که اگر وقت کافی برای حضور در کلاس های زبان را ندارید و دنبال روش مدرن برای یادگیری زبان هستید که محدود به زمان و مکان نباشد، می توانید در کنار استفاده از این وب سایت ها، در کلاس های آنلاین شرکت کنید.

در این بخش از مقاله قصد داریم به توضیح هر یک از ویژگی ها و قابلیت های وب سایت های معتبر بپردازیم تا در این صورت مخاطبان بتوانند بهترین سایت آموزشی را انتخاب کنند. در ادامه مقاله به توضیح 10 نمونه از بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی می پردازیم و خواهشمندم ما را تا پایان مقاله همراهی بفرمائید.

سایت کلینیک زبان رفیعی

سایت کلینیک زبان رفیعی

یکی از مهم ترین وب سایت های معتبری است که در سال های اخیر بر روی بخش آموزش آنلاین زبان انگلیسی، زوم کرده است و بیشتر با کلاس های آنلاین استاد حامد رفیعی شناخته شده است. سایت کلینیک زبان رفیعی فقط بر روی آموزش زبان انگلیسی تمرکز کرده است و تمامی اساتید شاغل در این آکادمی، تلاش خود را می کنند تا از طریق برگزاری دوره های آنلاین آموزش لغتات انگلیسی، گرامر، مکالمه، آیلتس و تافل به زبان آموزان فارسی زبان در تمام جهان کمک کنند.

دوره های آموزش آنلاین مکالمات سایت کلینیک زبان رفیعی بر اساس جدیدترین متدهای آموزشی و هم چنین از طریق فایل های صوتی تصویری و فایل های فشرده پی دی اف، در تلاش است تا محیطی مناسب برای یادگیری زبان آموزان فراهم کند تا هر یک از خلاء های واضح کلاس های آنلاین را پوشش دهی کنند. دوره های آموزش آنلاین این سایت که معمولا همراه با حل تمرین و تصحیح تمارین زبان آموزان است، در مقایسه با دوره های برگزار شده در خارج از کشور، دارای سطح بالایی می باشد.

مختص همه زبان آموزانی که تصمیم دارند آموزش های آنلاین خود را در هر زمان و در هر مکانی ادامه دهند و به اساتید معتبر و شناخته شده دسترسی ندارند، سایت کلینیک زبان رفیعی به علت میزان بازدهی زیاد و پایین بودن نرخ قیمت، به عنوان بهترین گزینه محسوب می شود. با توجه به توضیحات ارائه شده، اساتید حاذق که در این سایت فعال هستند، در تلاشند که فضایی را ایجاد کنند که زبان آموزان حتی برای لحظه هم حس عدم حضور در کلاس های زبان انگلیسی را تجربه نکنند و یکی از موفق ترین وب سایت ها در کشورمان می باشد.

سایت British Council

سایت British Council

دوره های مختلف آموزش آنلاین زبان انگلیسی وب سایت معتبر British Council در سرتاسر جهان بسیار شناخته شده و پر طرفدار می باشد چرا که دارای مطالب غنی، محتوای جذاب و بسیار آموزنده می باشد. وب سایت British Council هم دقیقا مانند وب سایت بی بی سی برای هر شخصی در هر سطح از سواد، بسیار سودمند می باشد اما بیشتر برای آن دسته از زبان آموزانی که دارای سطح بالاتر و پیشرفته‌ تری می باشند، مناسب است.

وب سایت British Council هم چنین به عنوان اصلی‌ ترین راهنمای درخواست کنندگان مدرک آیلتس می باشد و همه نوع تمارین مختلف جهت تقویت تک تک مهارت ‌های چهارگانه زبان انگلیسی را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. حتی اگر کسی در سطح پایینی از زبان انگلیسی قرار دارد، باز هم مفید است که یک سر به این سایت بزند.

وب سایت بسیار جامع British Council در حقیقت دارای سه بخش اصلی آموزش زبان بزرگ سالان، نوجوانان و کودکان می باشد. هر بخش شامل یادگیری اصول مختلف زبان انگلیسی از طریق ویدئو، بازی و پادکست های مختلف می باشد و به طور معمول همراه با سرگرمی نیز می باشد. در این وب سایت پس از آن که زبان آموزان هر Task را به اتمام رساندند و به انتها رسیدند، یک بخش تمرین Exercise یا تمرین در اختیار کاربران قرار می گیرد تا هر آنچه را که یاد گرفته اند برایشان تکرار شود.

سایت الو زبان

سایت الو زبان

تعداد زیادی از استادان درجه یک زبان انگلیسی کشورمان، ترجیح می دهند که در موسسات تدریس نکنند، اما علت آن چیست؟ در جواب به این سوال می توان گفت که اکثر آموزشگاه های زبان، بیشتر از 60 درصد شهریه زبان آموزان را دریافت می کنند و برای یک استاد عالی رتبه، به صرفه نیست وقت خود را صرف این قبیل آموزشگاه ها کند. الو زبان یکی از وب سایت هایی است که به تازگی راه اندازی شده است و بدون دریافت حتی یک ریال از استاد یا زبان آموز، اولویت خود را توسعه سواد در بین عموم ایرانیان قرار داده، جایی که باسوادترین استادان و باکیفیت ترین پلت فرم دور هم جمع شده اند.

آکادمی الو زبان این ادعا را دارد که بهترین نیست اما از آن جایی که بیشتر از یک دهه در زمینه آموزش زبان های خارجی فعالیت داشته است، بهترین پلت فرم های آموزش آنلاین زبان های خارجه را به ویژه زبان انگلیسی را به همراه داشته است. اساتید الو زبان جزوء بهترین ها در حوزه کاری خود بوده اند، این وب سایت دارای نظم و انضباط بسیار دقیقی می باشد و کار کردن با هر یک، بسیار راحت می باشد. کافی ست در سایت ثبت نام کنید، برخی دیگر از اصول کاری آکادمی الو زبان به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

  • دارای نظارت منظم، دقیق و حرفه ای
  • استفاده از بهترین استراتژی های آموزشی و کتاب های برتر
  • دارای مناسب ترین نرخ قیمت و باکیفیت ترین پلت فرم آنلاین
  • دارای اساتیدی معتبر با درخشان ترین رزومه مربوط به زبان انگلیسی

سایت Duolingo

سایت Duolingo

وب سایت معتبر دولینگو به زبان آموزان این کمک را می کند تا دایره لغات و گرامر جدید را از طریق معماها یا سرگرمی های جدید یاد بگیرند. در این وب سایت سطح دروس آموزشی، خیلی پیشرفته نمی باشد اما بعضی از آن ها بسیار مفید و پر کاربرد می باشند.

در وب سایت دولینگو، دروس مختلف به صورت موضوعی از یکدیگر تقسیم شده اند به عنوان مثال foods vocabulary یا family vocabulary و … که یک آپشن مثبت محسوب می شود. مسئله مهم دیگر در رابط با وب سایت معتبر دولینگو، این است که برای تقویت اکسنت یا تلفظ زبان آموزان، بسیار مناسب می باشد، چرا که بلافاصله پس از این که یک کلمه را یاد می آموزید، می بایست در قالب تمرین همان را تکرار کنید تا امتیازات لازم را بگیرید.

در نسخه وب Duolingo این امکان وجود دارد که به تالارهای گفتگو، دیکشنری ها، رویدادهای مخصوص، کلماتی که آموخته اید و میزان تسلط بر هر یک و Story ها دسترسی کامل داشته باشید. تنها مشکل وب سایت Duolingo برای همه ایرانیان، این است که زبان فارسی به عنوان یک زبان پیش فرض در آن دیده نمی شود. در نتیجه می بایست به دنبال یادگیری یک زبان دیگر باشید یا این که برای آموزش زبان انگلیسی، یک زبان دیگر برای مثال آلمانی یا فرانسوی نیز یاد بگیرید.

سایت لینگوتاک

سایت لینگوتاک

یک دیگر از سایت هایی به صورت آنلاین به آموزش زبان انگلیسی می پردازد، سایت لینگوتاک می باشد. این وب سایت معتبر دارای سیاستی می باشد که شاید مورد دلخواه همه اساتید نباشد. این سیاست با هدف امتحان کردن استادان ایجاد شده است. این روش به این صورت است که لینگوتاک، استادان آموزش آنلاین زبان را از هر وجه مورد بررسی قرار می‌ دهند و استانداردهای زیادی را برای انتخاب هر یک از آنان، ایجاد نموده اند.

این متد کاری وب سایت لینگوتاک که تعداد معلمان آنلاین را محدود می کند، اما معلمان باکیفیت را حفظ می کند چرا که نمی‌ خواهد هر شخصی با هر سطحی از دانش زبان به تدریس آنلاین زبان انگلیسی بپردازد. نکته مهمی که همواره وجود داشته است،وقتی که مطلب جدیدی مانند زبان انگلیسی را به‌ شکل غلط یاد بگیرید، زمان زیادی می برد تا بتوانید آن را از ذهنتان پاک کنید. اساتید لینگوتاک برای زمان هر یک از زبان آموزان ارزش قائل هستند و در تلاش هستند با جذب استادان با تجربه، زبان آموزان بیشتری را به خود جذب کنند.

در نتیجه ممکن است که تعداد معلمان زبان آنلاین در لینگوتاک در مقایسه با دیگر وب سایت‌ ها، کمتر باشد چرا که کمتر استادی می تواند از شرایط سخت لینگوتاک با موفقیت عبور کند. در این وب سایت معتبر این امکان وجود دارد که زبان آموز، استاد مدنظر خود را امتحان کنند. تعداد زیادی از استادان، جلسه اول تدریس آنلاین خود را به شکل رایگان برگزار می‌ کنند.

سایت تیکا

سایت تیکا

از دیگر وب سایت های برتر در حوزه آموزش آنلاین زبان انگلیسی می توان به وب سایت تیکا اشاره نمود. یکی دیگر از افتخارات تیکا فراهم‌ کردن فرصت آموزش زبان انگلیسی و یادگیری زبان برای هر شخصی می باشد. با تیکا هر شخصی در هر جا، قشر و میزان درآمدی این امکان را دارد که به آسانی زبان را بیاموزد. مرکز آموزش آنلاین زبان تیکا، امکان شرکت در کلاس‌ های زبان انگلیسی همراه با مجرب ترین اساتید زبان و مناسب‌ ترین قیمت در اختیار همگان قرار می دهد.

از سری امکانات آموزش آنلاین در وب سایت تیکا، امکان پرداخت از طریق پلتفرم های مختلف می باشد. از این قابلیت با عنوان پرداخت ایمن نیز نام برده می شود. وب سایت تیکا موفق شده است که مجوزهای لازم از مراکز و سازمان‌ های اینماد،، وزارت فرهنگ و ارشاد و عموم رسانه‌ های دیجیتال را اخذ نماید. با دریافت همه مجوزهای لازم، تیکا مجموعه پرداخت‌ های زبان‌ آموزان و اساتید شاغل در این وب سایت را تضمین کرده است.

سایت اتیچر

سایت اتیچر

تعداد زیادی از متدهای آموزش زبان انگلیسی، قابل استفاده از طریق اینترنت می باشند. عرضه کلیپ های آموزشی زبان انگلیسی، سال هاست که صورت می گیرد اما استراتژی وب سایت اُتیچر به‌ صورت کاملا زنده و تصویری می باشد. این متد آموزشی در جهان امتحان شده است و بسیار تاثیرگذار است، چرا که ارتباط زبا‌ن‌ آموزان و اساتید، فیس تو فیس و کلاس‌ ها به شکل مکالمه ای برگزار می‌ شوند.

کلیه اساتید پس از جلسات متعدد تعیین سطح و معارفه، تلاش می‌ کنند تا برنامه های آموزشی که متناسب با اهداف زبان‌ آموزان باشد را ارائه کنند. با استفاده از خدمات مختلف وب سایت اتیچر زبان انگلیسی، شرکت‌ ها، مراکز و دیگر سازمان‌ ها، این امکان را دارند که تمامی کارمندان خود را با تخفیفات ویژه سازمانی به یادگیری زبان انگلیسی تشویق کنند و هم چنین از یک سری امکاناتی مانند رصد نمودار رشد آن‌ ها بهره‌مند گردند.

سایت سفیر (سایبر تاک کلاسیک)

سایت سفیر (سایبر تاک کلاسیک)

وب سایت آنلاین زبان انگلیسی سفیر با هدف بالا بردن سطح دانش زبان آن دسته از افرادی پدید آمده است که به هر علتی امکان حضور فیزیکی در کلاس­‌ های زبان را ندارند. افرادی که در پی پیشرفت در کار و تحصیل می باشند و افرادی که قصد مهاجرت دارند. دوره‌ های مختلف آموزش آنلاین زبان انگلیسی سفیر با عنوان سایبرتاک کلاسیک برای آموزش صفر تا صد محتوای زبان انگلیسی به‌ شکل آنلاین طراحی و پیاده سازی شده است.

کلاس‌ های آنلاین زبان سایبرتاک کلاسیک برای آن دسته از اشخاصی مناسب می باشد که تمایل دارند سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرند، اما امکان حضور در کلاس ­‌های زبان را ندارند و یا دسترسی به موسسات و آموزشگاه‌­ های زبان انگلیسی ندارند.  در نتیجه برای حل این مشکل، کلاس های زبان آنلاین را انتخاب می‌ کنند. کلاس آنلاین زبان انگلیسی سفیر نیز همین اهداف را دنبال می کند و برای این افراد طراحی شده است.

سایت 24talk

سایت 24talk

وب سایت‌ 24talk یکی دیگر از وب سایت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی می باشد این وب سایت معتبر به جای آموزش رایگان زبان انگلیسی، معمولا به شکل بک دوره آموزشی بر روی ریز جزئیات محتوای زبان انگلیسی تمرکز کرده است مانند: مجموعه نکات گرامری، واژه‌ هایی که به طرز غلطی به جای هم به کار می‌روند، انواع مختلف Collocation ها، متدهای نگارش، دیکته و تمارین آنلاین. وب سایت 24talk یکی دیگر از مهم ترین منابع آنلاین آموزش گرامر انگلیسی می باشد و حسن دیگر آن هم این است که به طور دائم با محتوای جدید در حال بروز رسانی می باشد.

سایت Manythings

سایت Manythings

این وب سایت در واقع یکی از بهترین وب سایت هایی می باشد که آزمون های آنلاین هماهنگی، انواع مختلف سرگرمی با کلمات برای زبان آموزان، معمای کلمات، اصطلاحات عامیانه، اصطلاحات، مرتب کردن کلمات، پک سازنده جمله و دیگر تمرین های یادگیری زبان کامپیوتر را در خود جای داده است. این وب سایت دارای رابط کاربری جذاب و کاربر پسندی نمی باشد، اما یک سری آیتم های تمرینی دارد که می توانید مشاهده کنید و بهره لازم را ببرید. هم چنین این وب سایت هیچ گونه تبلیغاتی را پذیرا نمی باشد.

روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

در جامعه امروزی افرادی که بتوانندبه زبان های دوم و یا حتی سوم صحبت کنند و با دیگران ارتباط برقرار کنند، همواره جذاب تر هستند چرا که می توانند مسئولیت ها و فرصت های شغلی زیادی را در آینده به عهده بگیرند. در همه دنیا زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی تجارت محسوب می شود و به همین دلیل تمامی خانوار در سرتاسر جهان، زبان انگلیسی را به عنوان یکی از اصلی ترین و پرفایده ترین زبان ها برای یادگیری و آموزش زبان به کودکان خود در الویت گذاشته اند.
در حال حاضر زبان هایی مانند زبان چینی، اسپانیایی و پرتغالی هم در حال زیاد شدن هستند و به عنوان زبان های تجارت به حساب می آیند. طبق تحقیقات انجام شده و آمار و ارقام بدست آمده، در سطح ذهنی و دانشگاهی، کودکانی که یک زبان دیگر را می آموزند، خلاق تر هستند و در حل مسائل سخت و پیچیده بهتر عمل می کنند و به طور معمول در آزمون های استاندارد در سطح جهانی، نمرات بهتری را بدست می آورند.
روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان
زمانی که کودکان زبان دیگری غیر زبان مادری خود را یاد می گیرند، یادگیری ساختارهای زبان های دیگر هم برایشان راحت تر می شود و به همین علت است که کارشناسان اعتقاد دارند، یادگرفتن زبان جدید، آسان تر از زبان های قبلی می باشد. یادگیری زبان انگلیسی از سنین بسیار پایین و در دوران کودکی معمولا نتیجه بهتری را می‌ دهد. کودکان معمولا جذب کارتون ها و ویدئوهایی می شوند که به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اکثر وب سایت های آموزش زبان انگلیسی، بستر لازم برای کودکان را فراهم می کنند و امکانات متعددی را در اختیارشان قرار می دهند که برخی از آن ها عبارتند از:
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا