بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی 🩺🌐【آپدیت1403】✅

در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی، توضیحاتی را بدهیم تا در این زمینه اطلاعات کاملی داشته باشید. مشاوره پزشکی آنلاین یکی از بهترین راه ها برای پیش گیری از وخیم شدن بیماری های جسمی و روحی است. در دواقع قرن حاضر قرن تکنولوژی است و استفاده از تکنولوژی روز به روز در حال افزایش در تمام زمینه های زندگی است بر این اساس این بار هم این تکنولوژی است که به کمک مان آمده و به وسیله آن می توان از بهترین سایت های مشاوره آنلاین پزشکی وقت گرفت. برای معرفی بیشتر سایت ها با ما در بهترینک همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین سایت نوبت دهی اینترنتی پزشکی

چرا مشاوره آنلاین

شاید مهم ترین دلیلی که بتوان برای پدید آمدن مشاوره آنلاین در نظر گرفت نداشتن تایم آزاد است در واقع در دنیای امروز مشغله کاری سبب شده در صورت بروز درد هر چند اگر مقطعی باشد رجوع به پزشک و شروع درمان را به تاخیر بیندازیم و اگر بخواهیم از دید دیگری به مشاوره آنلاین پزشکی نگاه کنیم در مناطقی از شهرستان ها که از داشتن یک متخصص خوب محروم هستند و این افراد مجبورند که برای مراجعه به یک پزشک متخصص از شهر و دیار خود سفر کرده و به شهر های بزرگی مثل تهران و مشهد و اصفهان بیایند و هزینه های گزافی را پرداخت کنند.

چرا مشاوره آنلاین

و طبیعتا هم پیش آمده بدون این که نتیجه مطلوبی به دست آورند به شهر و دیار خود بازگردند. این جاست که استفاده از بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی اهمیت پیدا می کند و می تواند کمک کننده باشد و بیمار می تواند در هر مکان و یا شهری که باشد به سادگی با پزشک خود ارتباط برقرار کند و بی درد سر و بدون صرف انرژی و زمان و از طریق سایت مشاوره آنلاین از پزشک مورد نظرش وقت بگیرد.

تحقیقات متفاوتی که در مورد سایت مشاوره آنلاین صورت گرفته است از جمله در سایت گوگل اسکولار که نشان دهنده مرجع معتبر مقالات و مطالب علمی است و بیش از سه میلیون مقاله در این حوزه یعنی مشاوره آنلاین نوشته شده است که خلاصه این تحقیقات بیان می دارد که اثر بخشی مشاوره آنلاین در شرایطی که مراجع صحیح انتخاب شده باشد به اندازه مشاوره حضوری موثر است. برای مثال در پژوهشی که در درمان افسردگی صورت گرفته است نتایج نشان دهنده ی درمان افسردگی به میزان مساوی در هر دو حالت مشاوره چه آنلاین و چه حضوری بود.

بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی کدام است؟

مطمئنا زمانی که دچار بیماری شویم و مشکل جسمی و یا روحی داشته باشیم، نمی توانیم به دنبال بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی باشیم، چرا که این کار زمان زیادی را از ما می گیرد. معمولا زمانی به فکر این سایت ها می افتیم که نیاز شدید به پزشک یا روانشناس داشته باشیم. از این رو در این مقاله تصمیم گرفتیم تا سایت های مناسبی را برای دریافت خدمات آنلاین پزشکی و روانشناسی معرفی کنیم تا انتخاب راحتی داشته باشید.

بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی کدام است؟

در ادامه مقاله بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی، 10 سایت را معرفی می کنیم، همراه ما باشید.

سایت دکتر دکتر

سایت دکتر دکتر

یکی از بهترین سایت هایی که بدون شک می توان به عنوان بهترین ها در زمینه بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی در ایران نام برد سایت دکتر دکتر است که هر سال در جشنواره ای به عنوان وب و موبایل که در کشور برگزار می شود شرکت می کند و به عنوان پر افتخار ترین سایت حوزه سلامت الکترونیکی شناخته شده است که توانسته در طی سال های 94-95-97 رتبه نخست جشنواره را کسب کند. این سایت فعالیت خود را از سال 1394 شروع کرد و در حال حاضر بیشتر از 900 پزشک از بیشتر از 20 سایت کشور عضو این سایت شده اند.

از ویژگی های سایت دکتر دکتر، ارائه نوبت الکترونیکی است، شخص در این قسمت با دیدن اسامی تمام پزشکان و با در نظر گرفتن انتظاراتی که از پزشک تحت درمان خود دارد برای گرفتن نوبت اقدام می کند. ویژگی بعدی کنترل نوبت دهی می باشد، با این سامانه وقت های گرفته شده خود را کنترل کنید و از طریق پیامک هایی که به شما یادآوری می کند که نوبت تان چه وقتی است هرگز از نوبت تان عقب نمی مانید.

ویژگی بعدی سایت دکتر دکتر، پرونده سلامت الکترونیک است، در حال حاضر کشورهای توسعه یافته ای مثل آلمان و آمریکا پرونده های پزشکی که به صورت دستی نوشته می شد تقریبا از بین رفته و از نوع الکترونیکی آن استفاده می کنند سایت دکتر دکتر نیز از این ویژگی بی بهره نمانده و وضعیت سلامتی و سابقه بیماری ها را چک کرده و هر زمان که بیمار به استفاده از آن نیاز پیدا کرد می تواند از آن استفاده کند.

سایت ماوراطب

سایت ماوراطب

فرد با ورود به سایت ماوراطب می تواند به سادگی بدون نیاز به نصب اپلیکیشن نوبت اینترنتی دریافت کند سامانه آنلاین ماوراطب با انواع سیستم عامل ها به سادگی سازگاری دارد و حتی افراد می توانند با استقاده از کامپیوتر و لپ تاب به راحتی وقت آنلاین بگیرند در واقع با عضو شدن در سامانه ماوراطب فرد می تواند با جست و جوی نام پزشک و انتخاب کردن روز و ساعت مشاوره آنلاین خود را از پزشک مربوطه دریافت نماید.

این سایت دارای تیم پشتیبانی قوی است که به افراد جهت دریافت فیلم آموزشی شیوه نوبت گیری کمک می کند فقط کافی است فرد با شماره پشتیبانی تماس بگیرد تا فیلم آموزشی در واتساپ برایش فرستاده شود. این تیم پشتیبانی به شکل شبانه روزی در حال راهنمایی افراد است. علاوه بر این اگر شرایطی به وجود آید که فرد از نتیجه مشاوره رضایت نداشته باشد و یا جهت مشاوره آنلاین وقت پیدا نکند متخصصین سامانه پس از بررسی هزینه را به فرد بازمی گردانند.

در این سامانه پزشکان پرونده ای الکترونیکی دارند برای این که ساده تر و سریع تر سوابق بیمار برای پزشک فراهم گردد و یا اگر پزشک در خارج از کشور بود و یا در مطب حضور نداشت با چند کلیک پرونده بیمار را بتواند بررسی کند و راهنمایی های لازم را برای درمان بدهد. از طرف دیگر در این سایت امکانی به وجود آمده است که فرد سوال های پزشکی خود را به سادگی بیان کند و چند پزشک این سوالات را در سریع ترین و کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ می دهند که این دریافت پاسخ از چند پزشک می تواند در راستای تصمیم گیری بهتر در خصوص بیماری به فرد کمک نماید.

سایت پذیرش24

سایت پذیرش24

پذیرش 24  با اعتبار ترین و بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی است از دید مخاطبانی است که به این سایت مراجعه کرده اند و تجربه های شخصی خود را در گوگل به اشتراک گذاشته اند این سایت کمک های بسیار مهمی به سلامت جامعه کرده است و با جمع آوری نزدیک به هشتصد پزشک که همه ی آن ها از علم و تجربه کافی برخور دار می باشند باعث شده که هر فردی به سادگی و بدون استرس با پزشک مورد نظر خود در ارتباط باشد و مراحل درمان خود را به سرعت شروع کند

به این شکل که اطلاعات و آدرس مطب پزشک مربوطه را پیدا کرده و وقت می گیرید و حضوری مراجعه می کنید و البته امکان ویزیت آنلاین هم به وسیله سایت وجود داره به این شکل که وارد نوار مرکز مشاوره آنلاین در سایت شده و نوبت می گیرید سپس به مدت 15 دقیقه فرصت دارید از مشاوره آنلاین به شکل تلفنی در زمینه های مختلف پزشکی بهره مند شوید.

سایت نوبت دات آی آر

سایت نوبت دات آی آر

سایت نوبت دات آی آر از بهترین سایت های مشاوره آنلاین پزشکی در ایران است که با کلمه کلیدی مشاوره آنلاین پزشکی در رده دومین سایت جست و جو گوگل قرار گرفته و فعالیت خود را از سال 1394 شروع کرده که افراد می توانند به جست و جو پزشک مورد نظر خودشون بر پایه ی شهرستان، محله خود با بیشتر از 50 تخصص مختلف بپردازند.

امکانات سایت نوبت دات آی آر:

  • دسته بندی پرسش و پاسخ پزشکی
  • دسته بندی ورود پزشک و ثبت نام کردن پزشک
  • جست و جوی پیشرفته برای یافتن دکتر انتخاب شده در گروه بندی تخصص شهرستان و محله

سایت دکتر ساینا

سایت دکتر ساینا

این سایت فعالیت خود را از سال 1395 شروع کرد و تا امروز قادر بوده حدود 35000 پزشک با تخصص های مختلف را از سراسر ایران در سامانه خود جای بدهد و نیازهای یک بیمار را به طور کامل پوشش دهد که این سامانه مجموعه ای یکپارچه از داده ها و اطلاعات در زمینه های سلامت و بهداشت اعم از معرفی کردن بیماری ها و داروها، پزشکان، مراکز درمانی و داروخانه ها است. این سایت فیلترهایی دارد برای انتخاب پزشکان برای نمونه نمایش دادن مشخصات و روزمه پزشکان خانم یا آقا در هر تخصص که آنلاین هستند در سایت وجود دارد.

این سایت محصول تلاش فعالیت های گروهی از محققین دنیاست که در کشور های استرالیا، فرانسه، آمریکا، مالزی، هلند و سنگاپور زندگی می کنند می باشد و فرقی نمی کند که کجای این کره خاکی در حال زندگی کردن هستید برای یافتن پاسخی مناسب به سوال هایتان و مشکلاتی که برای تان پیش آمده است تنها کافی است که به بخش مشاوره آنلاین دکتر ساینا سر بزنید و از مراجعه کردن غیر ضروری به کلینیک های پزشکی خودداری کنید شعاری که دکتر ساینا سرلوحه کار خود قرار داده است این است که باید در حوزه ی تخصصی کاری خود همه ی فعالیت ها را به بهترین شکل انجام داد.

سایت زوپ

سایت زوپ

اگر پزشکی که تحت درمان او هستید برای زمانی محدود در دسترس نبود و یا به سفر رفته بود آیا با خود فکر کرده اید در این زمان راه کار چیست؟ برای این که بتوانیم با پزشک مورد نظر خود صحبت کنیم چه راه حلی داریم؟ آیا پزشک دیگری را جایگزین او می کنیم؟ حال اگر در نیمه شب به پزشک نیاز پیدا کردیم و به علت محدودیت زمانی نتوانیم از پزشک مورد نظر خود نوبت ویزیت بگیریم، راه کار چیست؟

سامانه زوپ با داشتن 2300 پزشک متخصص و فوق تخصص در حوزه های مختلف پزشکی و درمانی مثل پوست و مو، کلیه و مجاری ادراری، روانپزشکی و روانشناسی، نوزادان و اطفال، سلامت جنسی و زنان و زایمان بهترین خدمات را به افراد عزیزی که به این سایت مراجعه می کنند ارائه می دهد در زوپ به سادگی می توانید در کم ترین زمان ممکن با دکتر آنلاین خود مشاوره پزشکی آنلاین به شکل متنی، و ویدیوئی داشته باشید.

سایت دکترتو

سایت دکترتو

سایت دکترتو یک سایت قوی در حوزه ی ارائه کردن خدمات پزشکی مثل نوبت دهی آنلاین و مشاوره آنلاین با پزشکان مورد نظر می باشد در سایت دکتر تو پس از این که با دکتر خود در مورد بیماری که دارید به شکل تلفنی یا آنلاین حرف زدید دکتر به شما راهکارهایی می دهد و در صورت تشخیص قادر به دادن نسخه آنلاین به شما نیز می باشد اما در برخی مواقع دکتر به خود فرد برای گرفتن آزمایشات و تشخیص صحیح بیماری احتیاج دارد در این حالت پزشک نوع آزمایش را مشخص کرده و شما با گرفتن نتیجه آزمایش به صورت حضوری به پزشک مراجعه می کنید.

از سایت دکتر تو برای گرفتن نوبت حضوری با پزشک می توانید دست به کار شوید و در روز و زمانی مشخص شده نوبت خود را دریافت کنید و برای آزمایش و سونوگرافی هم می توانید از مراکزی که در این سایت معرفی شده وقت قبلی بگیرید و آزمایشات خود را انجام دهید. علاوه بر تمامی خدمات پزشکی آنلاینی که در مورد سایت دکترتو گفته شد که این سایت برای پیشرفت کار خود سیستم ارزشیابی جذابی دارد که این گونه است که بیماران بعد از ویزیت شدن توسط پزشک از آن ها تستی مبنی بر تشخیص میزان صبوری، انتظار و نوع رفتار و غیره می سنجند و به آن ها امتیاز می دهند.

سایت اسنپ دکتر

سایت اسنپ دکتر

برای مشاوره آنلاین، از سایت اسنپ دکتر می توانید استفاده کنید. در این سایت امکان برقراری ارتباط 24 ساعته با پزشک و مشاور و روانشناس وجود دارد. اگر قصد مشاوره پزشکی و روانشناسی را دارید، اسنپ دکتر این امکان را فراهم کرده تا به صورت آنلاین، تلفنی و ویدئویی با مشاوران در ارتباط باشید. در اسنپ دکتر باید درخواست تان را وارد کنید مثلا اگر نیاز به مشاوره پزشکی، روانشناسی و نسخه دارو دارید به صورت مشخص وارد نمایید تا در زمانی خیلی سریع به پزشک مرتبط ارتباط برقرار کنید. در اسنپ دکتر به صورت 24 ساعته امکان ارتباط با پزشکان وجود دارد.

برای گرفتن نوبت مشاوره تلفنی در این سایت باید شماره موبایل خودتان را در اپلیکیشن یا وب اپلیکیشن وارد کنید. بلافاصله بعد از این کار با شما تماس گرفته می شود و ارتباط تلفنی با پزشک برقرار می گردد. اسنپ دکتر در واقع یک سایت برای ارائه خدمات پزشکی آنلاین است که خدماتی مانند تست کرونا، پرستاری، گرفتن آزمایش، ویزیت پزشک متخصص و پزشک عمومی در خانه هم انجام می دهد. چنانچه نیاز به پزشک در منزل دارید می توانید درخواست تان را وارد نمایید.

سایت درمانکده

سایت درمانکده

در سایت درمانکده خدماتی مانند نوبت گیری آنلاین، مشاوره آنلاین، آزمایش در محل و … ارائه می شود. در این سایت همواره از پزشکانی استفاده می شود که متخصص و فوق متخصص باشند. بنابراین از این بابت خیالتان راحت باشد که به پزشکان مطمئن و با دانش بالا در ارتباط خواهید بود. در سایت درمانکده به انواع متخصصان قلب و عروق، زنان زایمان و نازایی، غدد و متابولیسم، گوارش، کبد و آندوسکوپی، روانشناس، روانپزشک، بیماری های عفونی و تب دار، پوست و مو، گوش و حلق و بینی، کلیه و مجاری ادرار، کودکان و … دسترسی خواهید داشت.

در سایت درمانکده علاوه بر مشاوره آنلاین با متخصصان می توانید به صورت اینترنتی نوبت ویزیت هم رزرو نمایید. خدماتی که در سایت درمانکده ارائه می شود هم اکنون در اختیار تهرانی ها است و در حال راه اندازی بستری برای ارائه خدمات به شهرهای دیگر می باشند.

سایت حال

سایت حال

سایت مشاوره پزشکی آنلاین حال، سایتی برای ارائه خدمات پزشکی، مشواره آنلاین و سایر خدمات سلامت در بستر اینترنت می باشد. در این سایت به صدها پزشک متخصص دسترسی دارید، چنانچه نیاز به دریافت خدمات پزشکی دارید، سایت یا اپلیکیشن حال انتخاب مناسبی است. در این سایت امکان مشاوره آنلاین فوری با پزشک وجود دارد. از سایر خدمات این سایت می توانیم به تست کرونا در منزل، آزمایش پزشکی در منزل، پزشک و پرستار در منزل و … اشاره کنیم.

سایت مشاوره آنلاین حال، خدمات پزشکی را به صورت 24 ساعته ارائه می دهد و از کارشناسان متخصص درحوزه های مختلف استفاده می کند، از طرف دیگر هزینه استفاده از پزشکان در این سایت بسیار مقرون به صرفه است. ویژگی دیگری که در این سایت وجود دارد امکان پرداخت اقساطی هزینه های پزشکی است، یعنی تمام افراد می توانند برای خدمات دندانپزشکی، پزشکی، جراحی و حتی زیبایی درخواست شان را ثبت کنند و بعد از دریافت خدمات مورد نظر، هزینه آن را به صورت قسطی بپردازند، این کار به ضامن و چک نیاز ندارد.

مزایای دریافت مشاوره آنلاین پزشکی

آنلاین یعنی بدون این که بخواهیم مراجعه حضوری داشته باشیم و البته گرفتن نوبت و ساعت ها نشستن در یک صف طولانی در مطب پزشکی و هدر رفتن زمان، به سادگی با جست و جو کردن اسم سایت مورد نظر به سایت وارد شویم و از پزشکان متخصصی مشاوره و نوبت می گیریم. در حال حاضر جمعیت زیادی از پزشکان با تخصص ها و فوق تخصص های گوناگون مثل چشم پزشکی، ارتوپدی، کودکان، زنان و زایمان عضو سایت های نوبت آنلاین هستند که به سادگی با چند کلیک می توان از پزشک مربوطه  نوبت آنلاین گرفت.

البته شاید تا یکی دو سال پیش انتخاب بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی اندکی آسان تر بود چون تعداد این سایت ها انگشت شمار بود البته این روزا انتخاب کمی سخت تر شده چون تعداد این سایت ها رو به افزایش است و انتخاب بهترین بین این همه سایت یه کم کار را مشکل می کند.

 نوبت آنلاین به چه معناست؟

بدون محدودیت مکانی: زمانی که از سایت های مشاوره آنلاین پزشکی استفاده می کنید، این امکان را دارید تا در هر مکانی که بودید حتی در سفر و شهرهای دوردست به پزشکان متخصص و مجربی دسترسی داشته باشید. با استفاده از ین سایت ها به انواع پزشکان دسترسی دارید و به راحتی و در زمان کمی می توانید مشکلتان را برطرف کنید. ارتباط با پزشکان به صورت تلفنی و ویدئویی انجام می شود.

صرفه جویی در وقت: زمانی که بخواهید به صورت حضوری به مطب پزشکان مراجعه کنید باید زمان زیادی را در مسیر باشید و بعد از رسیدن، زمان زیادی هم در مطب معطل می شوید تا نوبت تان برسد. در صوورتی که در مشاوره های آنلاین این اتفاقات نمی افتد و شما بدون اتلاف وقت و در سریع ترین زمان به پزشک مجربی دسترسی خواهید داشت.

کاهش هزینه ها: زمانی که از سایت یا اپلیکیشن برای دریافت مشاوره های آنلاین استفاده می کنید مطمئنا در هزینه های شما صرفه جویی می شود. هزینه ای که باید به دلیل مراجعه حضوری به پزشک دهید بسیار بالا است اما در مشاوره های آنلاین این هزینه ها کم تر می باشد و این که در این روش هزینه ای بابت تاکسی نمی پردازید.

مطلب پیشنهادی: بهترین داروخانه آنلاین در تهران

 ویژگی های بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی

در این بخش از مقاله به شما می گوییم که چطور بهترین سایت های مشاوره آنلاین پزشکی را انتخاب کنید. چرا که امروزه استفاده از این سایت ها بسیار بییشتر شده و افراد زیادی تمایل دارند تا به جای مراجعه حضوری به مطب های شلوغ و ماندن در ترافیک های سنگین، از روش آنلاین برای مشاوره با متخصص استفاده کنند. در ادامه چند مورد از ویژکی های سایت های مشاوره آنلاین پزشکی را می گوییم.

تعداد متخصصان و مشاوران: نکته مهم در زمان انتخاب سایتی برای دریافت مشاوره آنلاین پزشکی، تعداد پزشکان و مشاروانی است که در سایت وجود دارند. از طرف دیگر مهم است که پزشکان مدرک تخصص یا فوق تخصص داشته باشند در این صورت می توانند خدمات مناسب تری را به بیماران ارائه دهند. از سوی دیگر مهم است که پزشک در دسترس باشد و به سرعت پاسخگوی مشکلات بیمار باشد.

هزینه مشاوره و دریافت خدمات: هزینه درمان و مشاوره پزشکی به صورت حضوری در ایران بسیار بالا است. بنابراین یک سایت مشاوره آنلاین پزشکی باید خدمات خود را با قیمت بسیار مناسب تری ارائه بدهد تا تمامی افراد امکان استفاده از آن را داشته باشند و فشار مالی کمی به اقشار کم درآمد وارد شود. اگر سایتی با بیمه ها قرارداد داشته باشد باعث کاهش هزینه های درمان آن ها می گردد.

ویژگی های بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی

خدمات متنوع: در یک سایت مشاوره آنلاین پزشکی باید خدمات متنوعی ارائه شود تا افراد رضایت کامل داشته باشند. از جمله این خدمات می توانیم به مشاوره و ویزیت پزشک و متخصص، دریافت ازمایش های گوناگون، دریافت دارو، ارتباط با مشاوره های دیگر و … اشاره کنیم. زمانی که سایتی تمام این خدمات را داشته باشد، نیازی نیست که به مرکز دیگری مراجعه کنیم بنابراین مدت زمان درمان کوتاه تر می شود. از طرف دیگر یکی سیات باید دارای سیستم داروخانه آنلاین باشد و با اکثر بیمه ها قرارداد داشته باشد.

جستجوی سریع: یک سایت مشاوره آنلاین پزشکی باید دسته بندی های منظمی داشته باشد و امکان جستجوی سریع پزشکان و متخصصان را داشته باشد. با وجود این ویژگی، بیماران به سرعت و در زمان کمی به متخصص مورد نیاز خود دسترسی خواهند داشت.

ارائه پشتیبانی: مطمئنا زمانی که از خدمات آنلاین استفاده می کنیم، امکان بروز مشکلاتی وجود دارد. بنابراین اگر سایتی پشتیبان باکیفیت و معتبری داشته باشد، مشکلات به وجود آمده را به سرعت و با بهترین راهکارها حل می کند.

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از افرادی که تا انتهای مقاله بهترین سایت مشاوره آنلاین پزشکی، همراه ما بودند. در این مقاله تلاش کردیم تا توضیحات کاملی در مورد سایت های مشاوره پزشکی ارائه دهیم. در ادامه مقاله گفتیم که نوبت آنلاین به چه معنا است و سایت های مشاوره پزشکی چه ویژگی هایی باید داشته باشند. امیدوارم که مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید باشد. در صورتی که سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید لطفا برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

نویسنده مقالات سایت، دارای بیش از 3 سال سابقه در تولید مقاله سئو شده

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. به نظر من ایزو ویزیت از همه اینا بهتره اینا فقط مشاوره میدن ، نسخه بدردبخوری نمیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا