بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها🛣️【سال1403】

در اکثر کشورها برای استفاده از جاده‌ها و یک سری مسیرهای خاص، نرخی به عنوان عوارض تعیین می شود. بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها برای راحت شدن پرداخت عوارض به وجود آمده اند و نرخ عوارض با توجه به نوع مسیر و لوکیشن متفاوت است. معمولا استفاده از یک جاده که دارای عوارضی می باشد، در همه جای دنیا فرق می کند. بعضی وقتا پرداخت عوارض برای گذشتن از یک پل یا تونل است و یا ممکن است به طول مسیر طی شده نیز بستگی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر تا انتها همراه ما در بهترینک باشید.

عوارض جاده ای در ایران

عوارض جاده ای در کشورمان یکی از انواع مختلف عوارض پلاک خودرو می باشد، این به این معنی است خودروهای مختلف را با توجه به پلاک خودرو شناسایی می کنند و یک مبلغ را به ازای عبور از یک جاده و حرکت خودور تعیین می کنند. این سری از عوارض در جاده های مختلف و هم چنین با توجه به نوع خودرو، دارای نرخ‌ های مختلفی می باشد. هم چنین این نرخ برای عوارض آزادراه هر چند ماه یک بار آپدیت می شود. در نتیجه اگر کسی در یک جاده‌ تردد زیادی داشته باشد، باید به پیامک های نرخ عوارض آزادراهی و روش پرداخت آن توجه کنند.

عوارض آزادراه یکی از مباحثی است که ممکن است انسان در طول سال چندین بار با آن رو به رو شود مثلا در رابطه با جریان تغییر نرخ و پرداخت عوارض خودرو سواری، ساختن یک آزادراه و تعیین کردن یک نرخ مناسب عوارض برای هر خودرو، جزو مباحثی می باشد که ممکن است حداقل چند دفعه در طول سال به گوشمان برسد. سوالی که ممکنه به ذهنمون برسه اینه که نرخ عوارض آزادراهی در طول یک سال چندین بار بالا پایین می شود؟

معمولا نرخی که برای عوارض آزادراهی محاسبه و تصویب می شود، به صورت سالیانه می باشد ولی همیشه ثابت نیست و ممکن است این جریان با توجه به یک رخداد یا یک شرایط خاص، تغییراتی با خود به همراه داشته باشد، مثلا بعضی وقتا ماه های سال به دو دوره 6 ماهه تقسیم می‌ شوند تا بتوانند تصمیمات راحت تری را در این زمینه بگیرند.

عوارض جاده ای در ایران

مبلغ دقیق عوارض آزادراه بر اساس عوامل مختلفی محاسبه و تعیین می شوند مانند استهلاک آزادراه، ایجاد یک سری امکانات رفاهی بین جاده ای، هزینه تعمیرات و ایمن سازی جاده و برخی از اصول که رفاه رانندگان را در یک آزادراه تامین می‌ کند، اصولی که برای تعیین کردن نرخ عوارض جاده ای خودرو در نظر گرفته می شوند، اما برای تعیین کردن قیمت‌ ها علاوه بر این موارد، مدل خودرو و نوع وسیله نقلیه نیز بسیار مهم است. در واقع به زبان ساده تر، پرداخت عوارض تریلی با خودرو سواری دارای فرق زیادی می باشد.

در اکثر آزادراه‌ های کشورمان، در حال حاضر باجه‌ هایی قرار داده شده که می‌ توان با استفاده از آن ها، عوارض انواع مختلف وسیله نقلیه را پرداخت کرد. نکته ای که وجود دارد این است که روند پرداخت عوارض آزادراهی در سال‌ های گذشته به سمت و سوی الکترونیکی شدن رفته است، در نتیجه در سال‌ های پیش رو، باید ببینیم که باجه‌ های دریافت عوارض جاده ای به طور کامل در حال جمع شدن هستن و پرداخت الکترونیکی همه گیر شده است.

امروزه اکثر کارهای مربوط به خودرو مانند صادر کردن بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو، پرداخت عوارض نیز بدون دخالت هیچ نیروی انسانی و فقط از طریق چند کلیک امکان پذیر است. در حال حاضر آزادراه‌ هایی مثل تهران ساوه، آزادراه تهران قم، آزادراه کرج قزوین و قزوین زنجان به سیستم عوارض آزادراهی الکترونیکی مجهز می باشند و نیازی به تحویل دادن پول کاغذی در این مسیرها نمی باشد.

بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها کدام است؟

انتخاب بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها شاید برای برخی از افراد سخت و زمان بر باشد، به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا با معرفی این برنامه کمی به شما کرده باشیم. در ادامه مقاله قصد داریم به طور دقیق عوارض جاده ای در کشورمان را بررسی کنیم. روش محاسبه و پرداخت عوارض در یک کشور نسبت به کشور دیگر بسیار متفاوت است، در نتیجه داشتن اطلاعات کافی در رابط با نرخ عوارض بسیار واجب و ضروری می باشد.

بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها کدام است؟

در ادامه بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها به بررسی 10 نمونه از بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها می پردازیم.

اپلیکیشن پرداخت عوارض آنی رو

اپلیکیشن پرداخت عوارض آنی رو

اپلیکیشن پرداخت عوارض آنی رو امکان پرداخت اتومات عوارض در آزادراه‌ های کشور را از طریق سایت اصلی آنی‌ رو فراهم می کند، در نتیجه رانندگانی که در سطح جاده ها و آزادراه ها تردد می کنند، این امکان را دارند که به سایت اصلی آنی‌ رو مراجعه کنند و نسبت به ثبت‌ نام و شارژ کردن کیف پول خود اقدام کنند و پس از هر تردد به شکل اتومات مبالغ تعیین شده به عنوان عوارض از کیف پول الکترونیکی کم می شود.

هم چنین اپلیکیشن پرداخت عوارض آنی‌رو برای آن گروه از رانندگانی که بر سطح آزادراه‌ های کشور تردد می کنند و به هر علتی تمایل به پرداخت آنلاین عوارض جاده ای ندارند، یک سری کیوسک‌ ها در سطح آزادراه‌ ها تحت عنوان آنی رو قرار داده اند که می توان با مراجعه کردن به سایت آنی‌ رو، مکان دقیق این کیوسک‌ ها را شناسایی کرد.  سامانه پرداخت عوارض آنی رو، امکان پرداخت اینترنتی عوارض آزادراه‌ های همت کرج، کاشان نطنز اصفهان، گذرگاه شرق اصفهان، آزادراه قزوین زنجان، آزادراه کرج قزوین، بندرعباس شهید رجایی، آزادراه تهران ساوه و تهران قم، تبریز سهند را فراهم کرده است.

معمولا روش پرداخت خدمات مختلف آنی‌ رو بر اساس روش‌ های پرداخت غیرنقدی و به شکل الکترونیکی تنظیم شده است و تمام رانندگان موظفند که با یکی از روش‌ های غیرنقدی قرار داده شده در وب‌ سایت اصلی آنی‌ رو، نسبت به پرداخت اینترنتی عوارض آزادراهی اقدام کنند. در اپلیکشن پرداخت عوارض آنی رو فقط لازم است که مشخصات خودروی خود را مانند شماره پلاک و تلفن همراه را در صفحه اصلی وارد کنید، تا پس از محاسبه به مدت چند ثانیه، نرخ دقیق عوارضی خودروی مورد نظر مشخص شود. سپس به‌ راحتی می توان نسبت به پرداخت هزینه عوارض آزادراهی اقدام کرد.

رانندگان این امکان را دارند که با مراجعه به کیوسک های آنی‌ رو و یا از طریق دستگاه کارت‌ خوان (POS) بانک پارسیان، عوارض آزادراهی را به شکل اینترنتی پرداخت کنند. هم چنین در باجه‌ های آنی‌ رو واقع شده در آزادراه‌ های پوشش دهی شده نیز امکان پرداخت آنلاین بدهی و شارژ مبلغی بابت ترددهای اخیر نیز ایجاد شده است. در نتیجه در صورت شارژ کافی پلاک، تمامی تردد ها به‌ شکل اتومات برداشت و تسویه می‌ شوند.

محاسبه مبلغ بدهی بابت تردد هر خودرو، با توجه به مخشصات دقیق پلاک خودرو، به‌ حساب مالکان پلاک نیز قرار داده می‌ شود، در نتیجه صاحبان پلاک این مسئولیت را دارند که نسبت به پرداخت بدهی‌ های تردد خودروی خود اقدام کنند. اگر شرایطی پیش آید که صاحبان پلاک تغییر کنند و یا مالکیت پلاک به شخص دیگری واگذار شود، مشخصات مالک پلاک و شماره تلفن همراه شخص در سامانه پلیس + 10 آپدیت می‌ شود.

اپلیکیشن پرداخت عوارض ایزی پی

اپلیکیشن پرداخت عوارض ایزی پی

ایزی‌ پی، نوعی اپلیکیشن هوشمند پرداخت عوارض جاده ای می باشد که کارایی های دیگری نیز دارد که به طور خلاصه هر یک را توضیح می دهیم.
 • امکان اعطای اعتبار خرید به هر یک از ترددکنندگان
 • پوشش دهی انواع خدمات حمل‌ و‌ نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تاکسی
 • پوشش دهی انواع خدمات خودرویی مانند عوارض آزادراهی، طرح ترافیک و پارک های حاشیه‌ ای
پارک حاشیه‌ ای: در جوامع امروزی و با کنار گذاشته شدن اکثر پارکومترها در معابر عمومی، اخذ عوارض پارک حاشیه‌ ای با شکل جدیدی به مرحله اجرا رسیده است. این ساختار در بعضی معابر به دلخواه شهرداری تهران و در بعضی از شهرستان‌ های مجاور با تکنیک مکانیزه کردن انجام می شود.
طرح ترافیک: بعد از وارد شدن به صفحه اصلی استعلام طرح ترافیک، می توان مشخصات پلاک خودرو اشخاص را وارد نمود و مبلغ دقیق بدهی ورود به طرح ترافیک را مشاهده کرد. در مرحله بعد، این امکان وجود دارد که به شکل مستقیم و بی واسطه از طریق درگاه بانکی و یا از طریق کیف پول الکترونیکی ایزی‌ پی میزان بدهی خودروی مورد نظر را پرداخت نمود.
عوارض آزادراهی: استعلام گرفتن و پرداخت مبالغ دقیق عوارض آزادراهی یکی از مهم‌ ترین ابزارهایی است که در اختیار کاربران ایزی‌ پی قرار گرفته شده است. با استفاده از قابلیت پرداخت اتومات عوارض، همه کاربران این توانایی را دارند که از جریمه‌ شدن احتمالی خود جلوگیری کنند.

اپلیکیشن پرداخت عوارض شاپ

اپلیکیشن پرداخت عوارض شاپ

پرداخت عوارض آزادراهی به شکل الکترونیکی با استفاده از اپلیکیشن پرداخت عوارض شاپ دارای مزایای زیادی می باشد. اولین و اصلی ترین مزیت آن، پایین آمدن حجم بار ترافیک ورودی آزادراه‌ ها می باشد. با پرداخت عوارض به شکل الکترونیکی دیگر احتیاجی نیست که در صف‌ های طولانی پرداخت عوارض منتظر بمانیم و وقتمان را هدر بدهیم و این که در روش های پرداخت سنتی، امکان منتقل شدن میکروب‌ و آلودگی‌ از فردی به فرد دیگر نیز وجود دارد.

نکته ای که وجود دارد اکنون که معرض ابتلا به ویروس منحوس کرونا و دیگر بیماری‌ های واگیردار قرار داریم، بیشتر از هر زمان دیگری حس می‌ شود، اما تعداد زیادی از رانندگان، از این شرایط رضایت کافی ندارند. آن‌ ها علت نارضایتی خود را پیچیده تر شدن شدن شرایط پرداخت، فرصت کم پرداخت و غیر قابل دسترس بودن امکانات پرداخت الکترونیکی در هر شرایطی می‌ دانند. در حالی که با استفاده از اپلیکیشن‌ های مناسب پرداخت عوارض ‌مانند اپلیکیشن شاپ، انجام عملیات پرداخت نقدی هم آسان تر خواهد شد. از دیگر امکانات اپلیکیشن شاپ می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

تعرفه طرح ترافیک: کاربران این امکان ذا دارند که نسخه ای از اپلیکیشن پرداخت عوارض شاپ را نصب کنند و بر روی قسمت «خدمات خودرو» کلیک کنند و پس از وارد شدن به صفحه «طرح ترافیک»، نرخ دقیق بدهی خودروی خود را استعلام بگیرند و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

استعلام خلافی خودرو: راحت ترین راه برای استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن موبایلی شاپ می باشد. در وب سایت اصلی شاپ به راحتی می توان نرخ دقیق خلافی خودروی خود را در قسمت «خدمات خودرو» استعلام گرفت.

امکان پرداخت عوارض آزادراهی: کاربران این قابلیت را دارند که پس از نصب اپلیکیشن شاپ، بر روی «خدمات خودرو» کلیک کنند و پس از وارد شدن به صفحه «عوارض آزادراهی»، نسبت به پرداخت بدهی عوارض جاده ‌ای خود اقدام کنند.

انجام عملیات کارت به کارت: اپلیکیشن کاربردی شاپ با فراهم کردن قابلیت کارت به کارت از مبدأ بانک‌ های مختلف مانند بانک سرمایه، ایران زمین، شهر، ملی ایران، اقتصاد نوین، دی، انصار، تجارت، آینده، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و … کار را برای کاربران استفاده کننده از این اپلیکیشن، آسان کرده است.

امکان دریافت موجودی حساب: اپلیکیشن شاپ برای راحتی کار کاربران، امکان چک کردن میزان مانده حساب کارت بانک‌ های شهر، ملت،‌ سامان، آینده، پاسارگاد، رسالت و … را در اپلیکیشن خود ایجاد کرده است.

اپلیکیشن پرداخت عوارض همراه کارت

اپلیکیشن پرداخت عوارض همراه کارت

اپلیکیشن پرداخت عوارض همراه کارت در سال 1393 از طریق شرکت تجارت اینترنتی ارتباط فردا و تحت پوشش بانک نگاه آینده فعالیت خود را در زمینه پرداخت‌ های بانکی شروع کرده است. امکان انجام کارت به کارت از مبدأ 31 بانک‌ مطرح در سطح کشور با استفاده از اپلیکیشن همراه کارت امکان پذیر است، هم چنین امکان شارژ انواع سیم‌ کارت‌ های اعتباری (شارژ ایرانسل، رایتل، همراه اول و شاتل موبایل) و یا خرید انواع بسته های اینترنتی (بسته‌ های اینترنت همراه اول، ایرانسل و …)، دریافت موجودی حساب، استعلام و پرداخت قبض موبایل و دیگر عملیات امکان پذیر است.

خدمات مختلفی را می توان با استفاده از اپلیکیشن همراه کارت انجام داد که یکی از مهم ترین آن ها، پرداخت عوارض جاده ای می باشد. وارد شدن به اپلیکیشن همراه‌ کارت با امنیت بالا صورت می گیرد به این صورت که از 3 روش ورود اسکن چهره، پس ورد یا گذرواژه و حسگر اثر انگشت، کاربران می توانند به اپلیکیشن پرداخت عوارض همراه‌ کارت وارد شوند. از طریق اپلیکیشن همراه کارت علاوه بر پرداخت پول می‌ توان از گزینه دریافت پول از دیگران نیز بهره برد مانند مخاطبین تلفن همراه.

وارد نمودن مشخصات کارت مبدا در اپلیکیشن همراه کارت با استفاده از اسکن کردن کارت بانکی و با دوربین گوشی موبایل و بدون احتیاج به وارد کردن دستی اطلاعات انجام می شود. پس از انجام هر پرداخت، رسید پرداخت به شکل تصویری، کتبی و قابل چاپ برای بایگانی کردن در اسناد مالی و حسابداری در دسترس همگان قرار می‌ گیرد. به طور معمول به هر یک از کاربران یک کیف پول الکترونیکی اختصاص داده می شود که انجام تراکنش‌ های کوچک پرداخت عوارض را راحت تر می‌ کند.

مزایا:

 • دارای امنیت بالا
 • دارای رابط کاربری ساده و راحت
 • امکان شناسایی شماره کارت مقصد در حین کارت به کارت
 • امکان ثبت کردن اطلاعات کارت بانکی از طریق گوشی موبایل
 • امکان تشخیص شماره کارت، شناسه قبض و شناسه پرداخت جهت پرداخت عوارض جاده ای

معایب:

 • امکان دریافت کردن کد شارژ ایرانسل و همراه اول وجود ندارد.
 • بدون انجام مرحله ثبت‌ کردن مشخصات کارت بانکی، انجام تراکنش امکان پذیر نیست.
 • برای استفاده از تمامی خدمات محاسبه و تسویه عوارض، رانندگان تردد کننده می بایست حتما همراه کارت داشته باشند.

اپلیکیشن پرداخت عوارض تاپ

اپلیکیشن پرداخت عوارض تاپ

اپلیکیشن پرداخت عوارض تاپ یکی از انواع مختلف اپلیکیشن های پرکاربرد می باشد. اپلیکیشن پرداخت عوارض تاپ توسط شرکت تجارت الکترونیک پارسیان تولید شده است و برای انواع گوشی های اندروید و iOS قابل استفاده می باشد. در اپلیکیشن تاپ علاوه بر تمامی امکانات جانبی، به راحتی این امکان وجود دارد که پرداخت عوارض آزادراهی را به شکل الکترونیکی انجام داد، فقط کافی است در صفحه اصلی، مشخصات پلاک خودرو و دیگر فیلدهای خواسته شده را پر کنید.

مقررات کلی پرداخت عوارض از طریق اپلیکیشن پرداخت عوارض تاپ به شرح موارد ذیل می باشد:

 • هر وسیله نقلیه باید پیش، حین یا پس از تردد، با استفاده از یکی از روش‌‌ های پرداخت تنظیم شده، نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند.
 • در صورت پرداخت نشدن مبلغ عوارض آزادراهی، پس از تردد به مالک وسایل نقلیه، پیامک یادآوری توسط پلیس ارسال می‌ گردد. در صورت عدم پرداخت تا مدت زمان 24 ساعت پس از تردد خودرو، برای بار دوم با پیامک به مالکان وسیله نقلیه اعلام و جهت پرداخت مبلغ دقیق عوارض جاده ای، یادآوری خواهد شد.
 • پرداخت عوارض آزادراهی یک مسئولیت دائمی برای تمامی ترددکنندگان می باشد. در شرایطی که مالکان وسایل نقلیه نسبت به پرداخت آن اقدام نکنند، این بی مسئولیتی در پرونده آن ها ثبت خواهد شد و در آینده در بسیاری از جاها مانند زمان‌ خرید و فروش وسیله نقلیه از شخص دریافت خواهد شد.
 • در شرایطی که عوارض آزادراهی پرداخت نشود و پرونده به مراحل اعمال قانون انتقال داده شود، علاوه بر نرخ جریمه 40 هزار تومانی، مالک خودرو موظف است که اصل مبلغ عوارض جاده ای را نیز پرداخت کند.
 • در تمامی روش‌‌ های پرداخت عوارض، وارد کردن اطلاعات صحیح از سری وظایف کاربران است و در صورت اشتباه وارد کردن مشخصات، عواقب دیگر در انتظار مالک خودرو خواهد بود.
 • دیگر احتیاجی نیست برای پرداخت کردن نرخ دقیق خلافی به پلیس + 10 مراجعه شود، اپلیکیشن پرداخت عوارض تاپ با همکاری پلیس راهور خدمتی را ارائه داده است تا کاربران بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن برای استعلام و پرداخت خلافی وسیله نقلیه خود اقدام کنند.
 • درصورت عدم پرداخت عوارض جاده ای تا مدت زمان 48 ساعت پس از دریافت پیامک دوم، پیامک سوم نیز از طرف پلیس ارسال می‌ گردد. در صورتی‌ که مالکان وسایل نقلیه با هیچ‌ یک از این هشدارها نسبت به پرداخت عوارض اقدام نکنند، مراحل اعمال قانون برایشان اجرا می‌ شود. در این‌ صورت مبلغ 40 هزار تومان به عنوان جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی نیز به مبالغ گذشته اضافه می شود.

اپلیکیشن پرداخت عوارض آپ

اپلیکیشن پرداخت عوارض آپ

اپلیکیشن آپ یا همان اپلیکیشن آسان پرداخت، این روزها دائما در حال ارتقای سرویس های مختلف خود می باشد و این امکان فراهم است که انواع و اقسام کارها را با استفاده از این اپلیکیشن انجام داد. یکی از این خدمات مهم و پر کاربرد، پرداخت عوارض جاده ای و آزادراه می باشد. برای پرداخت مبلغ دقیق عوارض وسیله نقلیه مد نظر، می بایست به بخش خدمات خودرو، خدمات پارکینگ و بزرگراه رجوع کنید و با اضافه کردن اطلاعات پلاک خودرو، عوارض مربوط به خودرو را پرداخت کنید.

اپلیکیشن آپ یکی از اپلیکیشن هایی است که دارای ریز برنامه‌ ها و فایل های زیادی می باشد. یکی از قسمت های ایجاد شده در اپلیکیشن آپ، پرداخت عوارض اتوبان می باشد. فقط کافی است از منوی مربوطه گزینه عوارض و طرح ترافیک را انتخاب کنید و مشخصات دقیق پلاک خودرو را وارد کنید. پس از ثبت شدن مشخصات پلاک، سرور اصلی اپلیکیشن آپ از طریق سامانه پرداخت عوارض خودرو، میزان بدهی کاربران را تعیین می‌ کند. با استفاده از کیف پول یا وارد کردن اطلاعاتی مانند شماره کارت یا رمز کارت های بانکی، پرداخت عوارض آزادراه یا بزرگراه‌ انجام می شود.

استفاده از اپلیکیشن آسان پرداخت بسیار ساده و قابل فهم است و کاربران می‌ توانند فقط با انتخاب چند گزینه در کم ترین زمان ممکن و حتی با اتصالات ضعیف آنلاین، کارهای پرداخت را انجام دهند. یکی دیگر از مزایای بکارگیری اپلیکیشن آپ برای پرداخت عوارض الکترونیکی جاده ها و آزادراه ها، ثبت دقیق شماره پلاک خودرو در حافظه اپلیکیشن آسان پرداخت می باشد. با این قابلیت، دیگر احتیاجی نیست که هر بار برای پرداخت عوارض جاده ای، مشخصات پلاک خودرو مد نظر را وارد کنید.

البته شماره پلاکی که ذخیره شده در حافظه اپلیکیشن آپ به راحتی قابل حذف است و امکان ویرایش هر یک از پلاک‌ های ثبت شده نیز وجود دارد. پرداخت عوارض با استفاده از اپلیکیشن آپ، راحت و مطمئن است و کاربران هیچ نگرانی از بابت ایمن بودن پرداخت‌ های الکترونیکی نخواهند داشت. یکی از امکانات مهمی که اپلیکیشن آسان پرداخت برای کاربران ایجاد کرده است، استفاده از کیف پول الکترونیکی آپ می باشد.

کیف پول الکترونیکی آپ یکی دیگر از سرویس های ارائه شده شرکت آسان پرداخت (آپ) می باشد که برای کاربران امکان پرداخت‌ الکترونیکی عوارض در کوتاه ترین زمان ممکن و به آسان ترین فرم ممکن را فراهم کرده است. سرویس کیف پول آپ نقش کیف پول الکترونیک کاربران را در پرداخت الکترونیکی ایفا می‌ کند. مزیت دیگر استفاده از سرویس کیف پول الکترونیکی آپ در پرداخت‌ ها این است که به راحتی می توان با لمس یک گزینه، پرداخت‌ های الکترونیکی را انجام داد و دیگر احتیاجی به وارد کردن شماره کارت و یا رمز نمی باشد.

اپلیکیشن پرداخت عوارض دیجی پی

اپلیکیشن پرداخت عوارض دیجی پی

درگاه پرداخت الکترونیکی عوارض دیجی‌ پی، سرویسی است که می‌ تواند عملکرد درگاه‌ های پرداخت مختلف را مورد بررسی قرار دهد و از بین هر یک، مناسب ترین درگاه را انتخاب کنند. درگاه پرداخت عوارض دیجی‌ پی بر طبق اصول نرم افزاری گوناگون به درگاه‌ های زیادی امتیاز می‌ دهند و کیفیت عملکرد هر یک را به شکل لحظه ای بررسی می کنند. از سری امکانات اپلیکیشن پرداخت عوارض دیجی پی می توان به ارائه‌ نمودن خدمات پرداخت‌ یاری و پشتیبانی از خدمات مختلف بازپرداخت اشاره نمود.

هم چنین خدمات باز پرداخت به کیف پول الکترونیکی و به شماره شبا به شکل جامع و توسط یک API در اختیار کاربران قرار گرفته می شود. پرداخت عوارض به‌ شکل الکترونیکی مزیت های زیادی دارد. اولین و مهم‌ترین مزیت آن، پایین آمدن حجم بار ترافیک ورودی آزادراه‌ ها می باشد. کاربران از طریق پرداخت عوارض به‌ شکل الکترونیکی دیگر احتیاجی ندارند که پشت صف‌ های طولانی پرداخت عوارض منتظر بمانند و وقتشان تلف شود. به زبان ساده تر، پرداخت الکترونیکی عوارضی اقدام مهمی به سمت هوشمند و الکترونیک شدن مدیریت شهری می باشد.

حذف پول کاغذی از مبادلات اقتصادی، یکی از مزیت های مهم پرداخت عوارض به‌ شکل الکترونیکی می باشد.

اپلیکیشن پرداخت عوارض آیتول

اپلیکیشن پرداخت عوارض آیتول

اپلیکیشن ایتول از بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها است که می توانید برای پرداخت عوارض جاده ای از این برنامه استفاده کنید. آیتول سامانه ای است جامع برای مدیریت یکپارچه پرداخت ها و خدمات خودرو می باشد. برای استفاده از این اپلیکیشن و پرداخت عوارض جاده ای می توانید پلام خودروی تان را در قسمت مشخص شده وارد کنید تا استعلام انجام شود و هزینه پرداخت عوارض نمایش داده شود.

با این اپلیکیشن می توانیم انواع عوارض آزادراهی، عوارض آزادراهی تهران-شمال، عوارض شهرداری خودرو، بدهی پارک حاشیه ای، عوارض سالیانه خودرو، عوارض ورود به محدوده ی طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد را بپردازیم.

در اپلیکیشن آیتول علاوه بر استعلام و پرداخت عوارض جاده ای، می توانیم خلافی خودرو را  هم بپردازیم، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث اتومبیل و موتور را تهیه کنیم. خرید بیمه از این اپلیکیشن با پشتیبانی 24 ساعته همراه است و در 7 روز هفته هم می توانیم با پشتیبانی در تماس باشیم، با این اپلیکیشن خرید بیمه نامه با سرعت بالایی انجام می شود و در زمان کمی صادر می گردد. هم چنین در این اپلیکیشن می توانید بیمه نامه ها را به صورت قسطی خریداری نمایید.

اپلیکیشن پرداخت عوارض قبضینو

اپلیکیشن پرداخت عوارض قبضینو

قبضینو اپلیکیشنی برای پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها است. با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی می توانیم عوارض آزادراهی، اتوبان و عوارض جاده ای را بپردازید. روش پرداخت به این صورت است که در ابتدا با وارد کردن پلاک خودرو، استعلام انجام می شود و بعد از آن می توانیم عوارض را بپردازیم. البته بعد از پرداخت عوارض، امکانی در این اپلیکیشن وجود دارد که می توانیم پرداختی های قبلی را مشاهده کنیم، از طرفی در این اپلیکیشن برای پرداخت قبوض هیچ هزینه اضافی از کاربران دریافت نمی شود بنابراین با خیال راحت می توانیم از آن استفاده کنیم.

در اپلیکیشن قبضینو به سرعت تمتمی استعلامات به روز می شود بنابراین اگر زمان کمی از جریمه آزادراهی و جاده ای تان گذشته، باز هم می توانید از این اپلیکیشن برای پرداخت استفاده کنید. برای پرداخت عوارض فقط کافی است تا پلاک اتومبیل را وارد کنید تا استعلام انجام شود، چنان چه میزان جریمه هایتان زیاد است، می توانید آن ها به صورت تجمیعی با این اپلیکیشن بپردازید.

در حقیقت قبضینو به دنبال این هدف است تا بتواند شرایطی فراهم کند که با چند کلیک ساده انواع قبوض را بپردازیم. در این اپلیکیشن علاوه بر جریمه آزادراهی، می توانیم قبوض آب، برق، گاز و تلفن را هم پرداخت کنیم، بنابراین می توان گفت که قبضینو اپلیکیشنی جامع برای پرداخت قبوض است.

اپلیکیشن پرداخت عوارض سِت

اپلیکیشن پرداخت عوارض سِت

اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها، به رانندگان کمک می کند تا جریمه های اتومبیل خود را به سرعت پرداخت کنند. این اپلیکیشن قابل نصب بر روی تلفن های هوشمند با سیستم عامل اندروید و ios است و هم چنین می توانیم این برنامه را از گوگل پلی، کافه بازار و مایکت دانلود کنیم. اپلیکیشن سِت کمک می کند تا بدهی عوارض آزادراهی، جاده ای و عوارض ترافیک را استعلام و پرداخت کنیم.

علاوه بر این، امکانی فراهم شده تا انواع قبوض دیگر را هم با این اپلیکیشن پرداخت کنیم مانند قبوض برق، تلفن، گاز، تلفن و عوارض سالیانه را استعلام و پرداخت کنیم. برای سرگرمی کاربران، در این اپلیکیشن انواع بازی های جذاب موبایلی وجود دارد که می توانند از آن ها در اوقات بیکاری استفاده نمایند. با اپلیکیشن سِت می توانیم انواع شارژ سیم کارت را تهیه کنیم و بسته های متنوع اینترنتی را فعال نماییم. مزیت بعدی که در این اپلیکیشن وجود دارد، امکان اطلاع از قیمت های لحظه ای اتومبیل است.

در این اپلیکیشن برای راحتی استفاده کاربران، کیف پول الکترونیک وجود دارد که با استفاده از آن می توانیم در یک حساب مجازی مقداری پول نگهدداری کنیم و از آن برای پرداخت عوارض جاده ای، خرید شارژ سیم کارت و خرید بسته اینترنتی استفاده کنیم. این موضوع باعث می شود تا تراکنش ها و فعالیت ها در این اپلیکیشن با سرعت بالایی انجام شود.

روش های پرداخت عوارض

برای پرداخت عوارض جاده ای روش های مختلفی برای راحتی کار مردم به وجود آمده است که به طور خلاصه به توضیح بعضی از آن ها می پردازیم.

 پرداخت آنلاین: سه درگاه آنلاین کیپاد، آیتول و nspay برای پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی با هدف ارائه خدمات به کاربران ایجاد شده است. این که کاربران از کدام درگاه استفاده کنند، کاملا سلیقه ای است و فرق زیادی ندارند. نکته اول این است که باید شماره پلاک خودرو را به طور دقیق در کادر تعیین شده وارد کنید و از نرخ عوارض آزادراهی خود مطلع شوید و آن را پرداخت کنید. معمولا وارد کردن شماره تلفن اختیاری است و موجب می شود که اطلاعات پرداخت به شماره موبایلی که وارد شده، از طریق پیامک ارسال شود.

نکته دیگری که نیاز است بدانید این است که اگر قصد پرداخت عوارض الکترونیکی به شکل آنلاین را ندارید، می توان با استفاده از روش nspay و لینکی که در صفحه آن درج شده است، بعد از وارد کردن شماره پلاک خودرو، شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض آزادراهی خودرو را دریافت کرده و از طریق دستگاه های خود پرداز بانک ملت، بانک انصار، بانک سامان و بانک شهر نسبت به پرداخت هر یک اقدامات لازم انجام شود.

 اپلیکیشن های موبایلی: یکی دیگر از روش های پرکاربرد پرداخت عوارض الکترونیکی، استفاده از اپلیکیشن های موبایلی می باشد. می توان یکی از انواع اپلیکیشن پرداخت عوارض خودرو را در گوشی موبایل خود نصب نمود و پرداخت الکترونیکی عوارض جاده ای را با این روش انجام داد. برخی از این اپلیکیشن ها عبارتند از ایزی پی، تاپ، آپ، شاپ و پرنا. بدون شک تعداد این اپلیکیشن های پرداخت عوارض جاده ای با موبایل روز به روز در حال زیاد شدن است و نمی توان جلوی این مسیر پیشرفت را گرفت.

روش های پرداخت عوارض

 تگ: منظور از تگ همان برچسب الکترونیکی می باشد که بر روی انواع خودروها نصب می شود. اگر تگ را بر روی خودروی خود نصب کنیم، می توان پرداخت عوارض الکترونیکی به شکل اتومات و بعد از عبور از آزادراه با استفاده از تگ شارژ شده انجام می گردد. البته مسئله ای که وجود دارد این است که امکان استفاده از تگ های گذشته نیز وجود دارد. این تگ ها از طریق سیستم مخصوص آزادراه های آف رو تشخیص و خوانده می شوند.

دستگاه های خود پرداز: اگر قصد این را داشته باشیم که پرداخت عوارض الکترونیکی را با استفاده از دستگاه های خودپرداز انجام دهیم، حتما باید از یکی از دستگاه های خودپرداز بانک های سامان، ملت، انصار و شهر استفاده کرد. البته قبل از این مرحله باید شناسه قبض و شناسه پرداخت عوارض آزادراه را از طریق یکی از روش هایی که قبلا اشاره کردیم، دریافت کنیم.

کسر مستقیم از حساب بانکی: اگر قصد این را داریم که پرداخت عوارض الکترونیکی را به شکل کسر مستقیم از حساب بانکی انجام دهیم، قطعا باید عضو مشترک یکی از بانک های مسکن، ملی، ملت، سپه، اقتصاد نوین، انصار، شهر، دی، ایران‌ زمین، سرمایه، پست بانک و قرض‌ الحسنه مهر ایران باشیم. در این روش کاربران پس از مرحله تشخیص هویت، بر طبق سقف محدودیت، به سامانه دسترسی دارند که مبالغ مرتبط با ترددهای آزادراهی از حساب های بانکی هر یک برداشت کنند.

اپلیکیشن های پرداخت عوارض جاده ای

در حال حاضر روش پرداخت عوارض جاده ای از طریق گوشی موبایل بین همه مردم بسیار رایج شده است و در اکثر گوشی‌ های موبایل تعدادی اپلیکیشن معتبر نصب شده است. کیف پول الکترونیکی با شارژ کردن آن از طریق شعبه های بانکی یا دستگاه های پوز بانکی قابل استفاده می باشد و امکان استفاده از تراکنش الکترونیکی با کامپیوتر و یا گوشی موبایل را فراهم می‌ کند که در واقع اپلیکیشن های پرداخت عوارض جاده ای برای راحتی هر چه بیشتر کاربران از این گزینه استفاده می کنند.

اپلیکیشن های پرداخت عوارض جاده ای

با استفاده از این روش، اطلاعات کارت بانکی خود را ثبت می کنیم و دیگر احتیاجی به حضور فیزیکی کارت بانکی نمی باشد. اگر بخواهیم از اپلیکیشن های پرداخت عوارض اتوبان برای پرداخت عوارض بزرگراه های تهران و دیگر شهرها استفاده کنیم، باید در سایت های مختلف، اپلیکیشن مناسب این کار را جستجو کنیم و نحوه پرداخت عوارض جاده ای با استفاده از آن اپلیکیشن را یاد بگیریم.

البته باید در نظر داشته باشیم که مبلغی به عنوان عوارض باید پرداخت شود که در کشورهای مختلف، بسیار متفاوت است. در ادامه مقاله قصد داریم به طور دقیق عوارض جاده ای در کشورمان را بررسی کنیم و این که چه نوع اپلیکیشنی بیشترین امکانات را در اختیار افراد برای پرداخت عوارض قرار می دهد. روش محاسبه و پرداخت عوارض در یک کشور نسبت به کشور دیگر بسیار متفاوت است، در نتیجه داشتن اطلاعات کافی در رابط با نرخ عوارض بسیار واجب و ضروری می باشد.

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از افرادی که همرا ما تا انتهای مقاله بهترین اپلیکیشن پرداخت عوارض جاده ای، آزادراهی و اتوبان ها بودند. در این مقاله توضیحاتی در مورد عوارض جاده ای در ایران دادیم و گفتیم که چه روش هایی برای پرداخت عوارض وجود دارد. در ادامه مقاله 10 اپلیکیشن کاربردی را معرفی کردیم تا برای پرداخت جریمه خودرو خود از آن ها استفاده کنید. امیدوارم که این مطالب برای شما مفید باشد و استفاده کنید. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا