بهترین سایت و اپلیکیشن

10 تا از بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی 【سال1403】

در این مقاله قصد داریم به توضیح بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی بپردازیم. با توجه به میزان سود گزافی که می توان از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال، بدست آورد، افراد زیادی در این بازار، سرمایه گذاری کرده اند. در نتیجه تریدرهای زیادی در این بازار فعالیت می کنند و خواستار این هستند که میزان خرید و فروش ارز دیجیتال در هر مکانی و در هر زمانی افزایش یابد. برای تحقق این قبیل خواسته ها، گروه های نرم افزاری مختلفی، اپلیکیشن های موبایلی جهت خرید و فروش ارز دیجیتال را طراحی و پیاده سازی نموده اند. لطفا تا انتها در بهترینک باشید.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال

ممکن است سوالی به ذهنمان خطور کند که چه امکاناتی می تواند یک اپلیکیشن را به عنوان بهترین اپلیکیشن برای خرید و فروش ارز دیجیتال تبدیل کند؟ این قبیل سوالات به طور مکرر توسط کاربران مختلف مطرح می گردد، در ادامه به توضیح امکانات کلی اپلیکیشن های معتبر در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال می پردازیم:

محیط کاربری ساده و قابل فهم: محیط کاربری ساده و جذاب همواره جزوء یکی از اصلی ترین ملاک ها بوده است که گاهی به آن بی توجهی می شود. اما به عنوان معیار مهمی برای کاربران به حساب می آید. با توجه به این که معامله گرها می بایست زمان‌ زیادی را صرف خرید و فروش و بررسی انواع مختلف ارز دیجیتال کنند، باید محیطی مناسب برای انجام این کار فراهم شود که در واقع ابزارهای طراحی اپلیکیشن در این بخش بسیار تأثیرگذار می باشد.

 امکان پشتیبانی از زبان‌ های مختلف: ممکن است شرایطی پیش آید که از یک اپلیکیشن معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنید اما این اپلیکیشن فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی کند، پس در نتیجه این اپلیکیشن دارای اعتبار جهانی نمی باشد، چرا که اکثر معامله‌ گرها  تریدرها و به زبان انگلیسی مسلط نمی باشند.

امکان دسترسی آسان به قیمت ارز دیجیتال و نمودارهای مختلف: گاهی ممکن است تمایل داشته باشید که به قیمت یک ارز دیجیتال دسترسی پیدا کنید، در این شرایط زمان به عنوان یک اصل مهم به حساب می آید و می بایست در مدت زمان کوتاهی، نمودار ارز دیجیتال را پیدا کنید. طراحی اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال باید به گونه ای باشد که دسترسی به قیمت و نمودار ارزهای دیجیتال در سریع‌ ترین تایم انجام شود.

امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف: بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال می بایست از رمزارزهای متعددی پشتیبانی کند تا بتواند نظر کاربران و معامله گرهای مختلفی را به خود جذب کند.

بالا بودن سرعت اپلیکیشن و پشتیبانی از کاربران متعدد: اگر یک اپلیکیشن به‌ عنوان بهترین برنامه در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال مشغول به کار باشد، باید امکان مدیریت و پشتیبانی از کاربران متعدد را داشته باشد. عدم رضایت کاربران از برنامه، برای تیم ورک بسیار خطرناک می باشد؛ چرا که به هدف خود نخواهند رسید. هم چنین سرعت زیاد برنامه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که نباید به آن بی‌ توجهی نمود.

امنیت بالا برای حفظ داده های کاربران: امنیت در هر رکن کاری، بسیار قابل توجه می باشد، به خصوص وقتی که بحث دارایی و سرمایه، وسط باشد. سرمایه معامله گرها باید در امنیت کامل حفظ شود و اطلاعات در برابر هک و خطرات احتمالی، در امنیت کامل باشد.

امکان ثبت‌ نام و استفاده رایگان: مطمئنا به اپلیکیشن های مختلفی برخورد داشته اید که برای استفاده از هر یک، می بایست هزینه‌ ای پرداخت شود تا مجوز استفاده از برنامه به کاربران داده شود. بهترین اپلیکیشن برای خرید و فروش ارز دیجیتال باید رایگان باشد تا مورد توجه همه کاربران واقع گردد. ثبت‌ نام در این بخش، بسیار مهم می باشد. ثبت‌ نام نباید وقت زیادی را از کاربران تلف کند و به اطلاعات زیادی نیاز نداشته باشد.

انواع سفارشات در اپلیکیشن های خرید و فروش ارز دیجیتال

با توجه به این که بسیاری از اپلیکیشن های مطرح در سطح جهانی در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال برای استفاده کاربران ایرانی تحریم شده اند و هیچ معامله گری با هویت ایرانی امکان فعالیت ندارد، باید از مشخصات کشورهای مختلف استفاده کنند. این اطلاعات شامل مشخصات خصوصی، آی پی و دیگر موارد می‌ باشد که برای این منظور باید مراحل احراز هویت اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال را طی کنند.

به طور معمول سفارشات مختلفی از سوی کاربران برای اپلیکیشن های خرید و فروش ارز دیجیتال، درخواست می شود که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 سفارش Limit یا سفارش محدود: در سفارشات لیمیت، امکان این وجود دارد که قیمت مدنظر خود را برای معامله درج کنید و منتظر بمانید تا شخص دیگری با همان نرخ قیمت، ارز دیجیتال را از کاربر خریداری کند. این سبک از معامله ممکن است خرید یا فروش ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین و… باشد.

انواع سفارشات در اپلیکیشن های خرید و فروش ارز دیجیتال

سفارش او سی او OCO: سفارش او سی او یا همان سفارش One Cancels the Other، در واقع نوعی سفارش به معنای توقف معامله دیگر می باشد. سفارش های OCO در واقع ادغامی  از سفارشات لیمیت و استاپ لیمیت می باشد که در واقع دو نوع سفارش را ثبت خواهد نمود. در یک توضیح ساده تر دو سفارش را در یک سفارش ثبت می شود و در شرایطی  که یکی از آن ها صورت گیرد، سفارش دوم لغو می شود. در نتیجه به راحتی می‌ شود معاملات مختلف را کنترل نمود و از ضرر اضافی جلوگیری کرد.

سفارش استاپ لیمیت Stop Limit: در این نوع سفارش، محدوده‌ خاصی برای اپلیکیشن تعیین می گردد و وقتی که نمودار قیمت به آن محدوده برسد، معامله کاربران در همان محدوده قیمتی انجام می‌ شود. استاپ لیمیت در واقع حسن بسیار مناسبی برای معامله گرهای حرفه ای به حساب می آید که در حفظ سرمایه نقش بسیار مهمی دارند.

بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی کدام است؟

با توجه به توضیحات ذکر شده، انواع مختلف خصوصیات اپلیکیشن های خرید و فروش ارز دیجیتال را شرح دادیم و  این که معمولا سفارشات کاربران به این قبیل اپلیکیشن ها، به چه شکل است، اما ممکن است سوالی به ذهنمان برسد که بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی کدام است؟ جهت یافتن پاسخ این سوال می بایست ویژگی های اپلیکیشن های مختلف در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم بهترین اپلیکیشن را با توجه به نیاز خود انتخاب کنیم.

بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی کدام است؟

در ادامه به بررسی 10 نمونه از بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله ما را همراهی بفرمائید.

اپلیکیشن بایننس (Binance)

اپلیکیشن Binance

اپلیکیشن بایننس یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد. از زمان پیدایش این اپلیکیشن تاکنون، به یکی از مهم ترین روش های در دسترس برای تریدرهای رمز ارز دیجیتال تبدیل شده است. ارائه تخفیفات و پیشنهادات وسوسه کننده و کمترین هزینه دریافتی توسط این اپلیکیشن، بایننس را به چنین جایگاه و رتبه ای رسانده است. نکته بسیار مهم در رابط با اپلیکیشن بایننس، حجم معاملات بسیار زیاد آن می باشد و این که کاربران متعددی از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

این اپلیکیشن در واقع یک نسخه نرم افزاری برای سیستم عامل های اندروید و iOS می باشد. هم چنین نسخه ویندوزی و مک هم ارتقا یافته است تا این اپلیکیشن تا حد ممکن در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد. این اپلیکیشن به دلیل داشتن رابط کاربری قابل فهم، عملکرد راحت و ساده‌ ای دارد. با استفاده از اپلیکیشن بایننس، امکان این وجود دارد که ارزهای دیجیتال گوناگون را بخرید، بفروشید، تاریخچه تبادلات را بررسیدکنید، سفارشات را ببینید و چندین موارد دیگر.

یکی از مهم ترین خصوصیات اپلیکیشن بایننس، ارائه جفت ارزهای مختلف برای معامله می باشد. در جامعه کنونی، از طریق اپلیکیشن بایننس این امکان وجود دارد که ششصد جفت ارز مختلف را به طور همزمان خرید و فروش کرد. در اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال بایننس، مابه‌ التفاوت یا همان CFD وجود ندارد، اما در عوض کاربران عملیات خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به ‌شکل سنتی‌ تر انجام می‌ دهند.

وقتی که یک سفارش را در اپلیکیشن بایننس ثبت می کنید، پوزیشن کار تا وقتی که تصمیم به بستن آن گرفته شود، بازخواهد ماند. وقتی که بسته شد، سود یا ضرر کاربر محاسبه می‌ گردد.  در عین‌ حال اپلیکیشن بایننس از لحاظ کارمزد معاملات، یک پلتفرم رقابتی به حساب می آید.

به ‌گونه ای که بیشترین کمیسیون معاملاتی که در اپلیکیشن بایننس دریافت می‌ شود، 0.1 درصد می باشد، به ویژه اگر از ارز دیجیتال بایننس کوین استفاده شود، این نرخ کمیسیون حتی ممکن است کاهش یابد. برخی دیگر از ویژگی های کلی اپلیکیشن بایننس به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • رابط کاربری قابل فهم
 • عملکرد ساده و راحت
 • ارائه جفت ارزهای گوناگون جهت معامله
 • امکان مشاهده خرید، فروش، تاریخچه، سفارش تبادلات مختلف

اپلیکیشن دلتا (Delta)

اپلیکیشن Delta

اپلیکیشن Delta مخصوص گوشی‌ های موبایل با سیستم‌عامل اندروید و iOS می باشد. دلتا از دیگر برنامه های هوشمند و قدرتمند برای خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد. در واقع وجود این قبیل ابزارهای تحلیلی جهت بررسی داده های دیجیتالی، اپلیکیشن Delta را از دیگر اپلیکیشن های مشابه، تفکیک کرده است.

در اپلیکیشن Delta امکان دستیابی به انواع مختلفی صرافی‌ ها و هم چنین کیف پول‌ های دیجیتالی مختلف وجود دارد و همه کاربران این توانایی را دارند که به بیشتر از هفتاد صرافی ارز دیجیتال، دسترسی کامل داشته باشند. در واقع دانستن این نکته، موجب می‌ شود تا امکان این فراهم شود که در اپلیکیشن دلتا اقدام به خرید و فروش اکثر رمز ارزهای موجود در بازار کنیم. اپلیکیشن دلتا امکان دسترسی به بیش از 70 صرافی در سراسر جهان را برای عموم کاربران فراهم نموده است. Delta این قابلیت را دارد که از نزدیک به 3 هزار ارز دیجیتال پشتیبانی کند.

از سری معایب اصلی اپلیکیشن دلتا می‌ توان گفت که این اپلیکیشن به صورت پولی می باشد. نصب این اپلیکیشن پر بازدید به صورت رایگان می باشد، اما برای استفاده از امکانات بیشتر، نیازمند به پرداخت هزینه می‌ باشد. همین عیب موجب شده است که برخی از کاربران توانایی استفاده از امکانات آن را نداشته باشند. در یک توضیح کلی می توان به برخی از ویژگی های کلی اپلیکیشن دلتا اشاره نمود که به شرح موارد ذیل می باشند و عبارتند از:

 • امکان مشاهده پرتفوی کاربر
 • تحلیل دقیق پرتفوی همراه با ریز جزئیات
 • امکان اتصال به صرافی‌ های ارز دیجیتال و کیف پول‌ های گوناگون

اپلیکیشن کوین بیس (Coinbase)

اپلیکیشن Coinbase

اگر یک فرد تازه‌ کار هستید که هیچ گونه تجربه‌ ای در حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال ندارید، اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال کوین بیس می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اپلیکیشن کوین بیس را می‌ توان جزوء ساده‌ ترین ابزارها برای استفاده در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال دانست، حتی ممکن است افراد حرفه‌ ای، زیاد تمایلی به استفاده از آن نداشته باشند.

البته علت دیگری که معامله گرهای حرفه‌ ای کمتر به سراغ ارز دیجیتال کوین بیس می‌ روند، پشتیبانی ضعیف اپلیکیشن کوین بیس از ارزهای دیجیتال می باشد. در حال حاضر، کوین بیس از بیست و دو رمز ارز دیجیتالی پشتیبانی می‌ کند. هر چند که در این فهرست شاهد اصلی ترین رمز ارزها می باشیم و تعداد زیادی از کاربران با مشکل رو به‌ رو نخواهند شد.

در یک تعریف کلی، از طریق خرید هر یک از رمز ارزهای دیجیتالی، مالکیت کامل هر یک از آن‌ ها را به‌ دست خواهیم گرفت. از طرفی نکته مثبت دیگر اپلیکیشن کوین بیس این است که بر عکس یک سری اپلیکیشن های دیگر، به‌ آسانی می‌ توان دارایی خود را از اپلیکیشن کوین بیس به کیف پول شخصی خود منتقل کنیم.

با توجه به توضیحات گفته شده، وقتی که حساب کاربری شخصی به ‌شکل کامل تأیید شد، می‌ تواند خرید و فروش ارز دیجیتال خود را با سرعت بیشتری انجام دهد. هم چنین تمامی رمز ارزهای مرتب شده در این صرافی را می‌ توان از طریق نرخ دلار آمریکا نیز معامله نمود. برخی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن کوین بیس به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • ارز دیجیتال کوین‌ بیس سرمایه گذاران بسیار متعددی دارد و چندین صرافی ارز دیجیتال معتبر نیز از آن پشتیبانی می کنند
 • با استفاده از این اپلیکیشن می توان بیش از یک امضاء را ذخیره نمود و تأیید هویت دو بخشی امنیت کیف پول‌ را تضمین می کند.
 • این اپلیکیشن دارای اینترفیس یا همان رابط کاربری بسیار ساده ای می باشد که برای افراد تازه کار به آسانی قابل فهم است و درکنار طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال متنوع، از ابزارهای مالی دیجیتال نیز پشتیبان گیری می کند.

اپلیکیشن کریپتو تریدر (Crypto Trader)

اپلیکیشن Crypto Trader

اپلیکیشن Crypto Trader ویژه انواع مختلف گوشی‌ های موبایل با سیستم ‌عامل اندروید و iOS طراحی شده است. این اپلیکیشن مانند دیگر نمونه‌ های مشابه خود با نمایش لحظه‌ ای نمودارهای قیمتی رمز ارزها دیجیتالی مختلف و هم چنین اخبار و اطلاعات مربوط به بازار، به کاربران خود خدمات بی نظیری را ارائه می‌ کند. از جمله اصلی ترین خصوصیات اپلیکیشن Crypto Trader می‌ توان به دسترسی راحت به چارت های قیمتی برای هر یک از معامله گرها اشاره نمود. هم چنین از طریق اپلیکیشن کریپتو تریدر، می‌ توان به بیشتر از هزار و پانصد رمز ارز دیجیتالی گوناگون دسترسی پیدا کرد.

به علاوه ویژگی های ذکر شده، پشتیبانی از صرافی‌ های شناخته شده و معتبری مانند بایننس و کوین بیس نیز موجب شده تا کاربران متعددی با اطمینان خاطر بالا از اپلیکیشن Crypto Trader استفاده کنند. برخی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن crypto trader به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • امکان نصب و استفاده راحت
 • امکان نمایش اطلاعات مرتبط با رمز ارزها در قالب های نمودار
 • امکان پشتیبانی از صرافی‌ های ارز دیجیتال معتبر مانند بایننس
 • امکان پشتیبانی از اکثر رمز ارزهای شناخته‌ شده و معتبر در بازار

اپلیکیشن کوینکس (Coinex)

اپلیکیشن Coinex

اپلیکیشن کوینکس به صورت یک فضای اینترنتی می باشد که جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال، مورد استفاده قرار می گیرد. این اپلیکیشن هوشمند که از سطح امنیتی بسیار بالایی بهره مند است، توانسته است فضایی را برای کاربران خود ایجاد کند که هر یک از طریق عضویت در وب‌ سایت یا اپلیکیشن کوینکس، در هر مکان و زمانی، این امکان فراهم است تا اقدام به خرید و فروش ایمن ارز دیجیتال کنند.

اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال کوینکس، در سال 2017 و در کشور هنگ‌ کنگ راه‌ اندازی شده است، توانسته است با تکیه‌ بر گروه توسعه‌ دهنده باتجربه و حرفه ای خود، به موفقیت های متعددی دست یابد و در بین کاربران فعال در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال، به محبوبیت زیادی دست پیدا کند. برخی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن کوینکس به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

 • دارای امنیت بالا
 • دارای کارمزد پایین معاملات
 • دارای رابط کاربری ساده و قابل فهم
 • دارای قابلیت واریز به حساب از طریق ویزا کارت و مستر کارت

اپلیکیشن نوبیتکس (Nobitex)

اپلیکیشن Nobitex

نام نوبیتکس از ترکیب سه کلمه “نو” به معنی جدید، “بیت‌کوین” و”اکسچنج” به معنای تبادل، ایجاد شده است. هدف از ایجاد اپلیکیشن نوبیتکس، ایجاد نمودن فضایی ایمن، سریع و راحت جهت خرید و فروش انواع مختلف ارزهای دیجیتال بین خریدار و فروشنده می باشد. این فضا در واقع به عنوان یک واسطه بین خریداران و فروشندگان، امنیت معاملات و وصول دارایی های مبادله شده را ضمانت می‌ کند.

اپلیکیشن نوبیتکس با هدف برطرف نمودن دغدغه های کاربران ایرانی برای مبادله دارایی های دیجیتال در تابستان سال 1396 ایجاد شده است. پس از انجام تحقیقات اولیه و سنجش میزان نیاز بازار ایران به این قبیل محصولات، هسته پایه تیم در باشگاه کارآفرینی تیوان مستقر شد. با گذشت زمان و با اضافه شدن تعداد نفراتی با تخصص‌ های گوناگون، تیم به مرور بزرگ‌ تر شد. با تلاش دائمی، این تیم موفق گردید که اولین نسخه بازار را در زمستان 1396 طراحی و روانه بازار کند.

اپلیکیشن والکس (Wallex)

اپلیکیشن Wallex

تیم ورک والکس تشکیل شده است از تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف و تهران، که در عرصه های مختلف مانند مدیریت، برنامه نویسی و مالی تخصص ویژه ای دارند. افراد این تیم ورک در طول این چند سال گذشته، در خرید و فروش بیت‌ کوین و دیگر ارزهای دیجیتال فعالیت گسترده ای داشته اند.

بارها پیش آمده است که بعضی مشکلات برای ایرانیان از جمله  مواردی مانند دسترسی سخت به بازارهای ارز خارجی، وجود یک سری کلاهبرداران داخلی، خرید و فروش با سودی نامتعادل برای مردم از طریق صرافی‌ های داخلی و از طرفی عدم وجود پلتفرمی ایمن و حرفه‌ ای برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت‌ کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در ایران و دیگر موارد پیش آمده است.

اصلی ترین هدف تیم ورک اپلیکیشن والکس، ایجاد فضایی ایمن برای انجام معاملات و حفظ دارایی‌ های مشتریان می باشد. به همین دلیل از افراد متخصص در زمینه امنیت سایبری استفاده می شود.

اپلیکیشن تبدیل (Tabdeal)

اپلیکیشن Tabdeal

تیم ورک حرفه ای تبدیل، مجموعه‌ ای از متخصصان مجرب در زمینه مالی، سرمایه گذاری و تکنولوژی می باشد که در دائما در تلاش هستند که با ترکیب تکنولوژی و اصول علم مالی،‌ ابزارهایی ساده، کارآمد و ویژه را در اختیار کاربران خود قرار دهند تا افراد این امکان را داشته باشند که با هر سطح دانش و تجربه ای که دارند، دغدغه‌ هایشان را در حوزه سرمایه‌ گذاری و حفظ و بالا بردن ارزش پس انداز خود برطرف کنند.

سایت معاملاتی تبدیل به عنوان بستری ایمن و مطمئن برای خرید و فروش اینترنتی ارز‌های دیجیتال تشکیل شده است. اپلیکیشن تبدیل، در واقع یک نوع صرافی اینترنتی برای خرید و فروش بیت کوین و معامله دیگر ارزهای دیجیتال به شکل تخصصی می‌ باشد.

اپلیکیشن بیت پین (Bitpin)

اپلیکیشن Bitpin

تیم ورک اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی بیت پین، با ایجاد نمودن یک نوع صرافی به دنبال تهیه فضایی جهت خرید و فروش آسان رمز ارزهای مختلف برای کاربران ایرانی می باشند. هم چنین این تیم با دانش و مجرب در این مسیر توانسته‌ اند اپلیکیشن خود را به بازار عرضه نمایند تا افرادی که تمایل به استفاده از خدمات این صرافی را دارند، راحت‌ تر اقدام به تبادل اموال دیجیتال مختلف کنند.

با توجه به این توضیحات، یکی از مهم ترین ویژگی هایی که این اپلیکیشن دارد و می‌ توانیم آن را ذکر کنیم، این است که از طریق ثبت‌ نام و کامل شدن فرایند احراز هویت سریع و آسان در اپلیکیشن بیت پین، کاربران می توانند حتی در کم تر از یک روز شروع به خرید و فروش کنند.

اپلیکیشن رمزینکس (Ramzinex)

اپلیکیشن Ramzinex

رمزینکس اپلیکیشنی می باشد که برای گوشی‌ های موبایل با سیستم ‌عامل اندروید و iOS طراحی شده است و در اختیار کاربران مختلف قرار گرفته است. همه کاربرانی که قصد دارند هم به شکل بلندمدت و هم به ‌شکل روزانه قصد ترید رمز ارزهای دیجیتال را دارند، نیز می‌ توانند از اپلیکیشن رمزینکس استفاده کنند. از جمله مهم ترین خصوصیات این اپلیکیشن می‌توان به داشتن رابط کاربری ساده و قابل فهم، سرعت ‌بالای نمایش لحظه‌ای چارت های قیمتی و … اشاره کنیم. هم چنین امکان نظیم هشدار خصوصی سازی نیز در این اپلیکیشن فراهم می باشد.

تریدر و سرمایه گذار چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

ترید و سرمایه گذاری به صورت دو روش مجزا برای درآمدزایی به حساب می آیند، اما هم چنان ممکن است تفاوت این دو روش برای خیلی از افراد به طور واضح مشخص نشده باشد. در ادامه مقاله به توضیح تفاوت های بین ترید و سرمایه گذاری می پردازیم.

تریدر یا همان معامله گر به کسی می گویند که به‌ شکل ویژه در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال، فعالیت داشته باشد. معامله گرها از طریق بررسی ریز جزئیات بازارهای مالی، نمودارهای مختلف روند قیمت را در بازارهای ارز دیجیتال پیش‌ بینی می کنند و وارد معامله می‌ شوند. اگر کسی توانایی این را داشته باشد که اصلی ترین نقاط ورود و خروج را شناسایی کند، سود قابل توجهی بدست خواهد آورد.

سرمایه‌ گذارها از طریق تشخیص و خرید مجموعه دارایی‌ هایی که در بلندمدت عملکرد مناسبی دارند، سرمایه‌ خود را چندین برابر بالا می برند. در حالی‌ که تریدرها با استفاده از موج تغییرات بازار و خرید و فروش‌ دائمی در یک گستره زمانی کوتاه مدت، درآمدزایی می‌ کنند.

تریدر و سرمایه گذار چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

معمولا در بخش سرمایه گذاری، افراد مبلغ دقیقی را برای خرید سهام، طلا، ارز دیجیتال، زمین یا هر چیز دیگری صرف می‌ کنند، با این امید که بتوانند در آینده، میزان سرمایه خود را چندین برابر کنند. در حوزه تریدری، کاربران از طریق خرید و فروش دارایی‌ های مختلف، درآمدزایی می‌ کنند. در یک تعریف ساده‌ تر سرمایه گذاران در قدم اول، شرایط را بررسی می‌ کنند و اقلامی را خریداری می‌ کنند که احتمال دهند در دراز مدت رشد چشم گیری خواهد داشت.

در نتیجه می‌ توان این گونه گفت که تریدرها از استراتژی‌ های کوتاه مدت برای مدیریت سرمایه‌ های خود و در‌آمد‌زایی خودشان استفاده می‌ کنند، این در‌ حالی‌ است که سرمایه گذاران از استراتژی‌ های بلند مدت استفاده می کنند.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر، مقاله بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2022 را مطالعه کنید.

اشتباهات رایج در خرید و فروش ارز دیجیتال

 در صنعت خرید و فروش ارز دیجیتال، یک سری اشتباهات رایج دیده می شود که برخی از آن ها به شرح موارد ذیل می باشند و عبارتند از:

ریسک کردن بیشتر از حد: یکی از بزرگ‌ ترین اشتباهاتی که معمولا در حوزه‌ خرید و فروش ارز دیجیتال انجام می شود، ریسک کردن میزان سرمایه‌ ای می باشد که توان از دست دادنش را ندارید. به همین دلیل ابتدا باید به مبلغی که قصد معامله با آن را دارید، نگاه دقیقی بیندازید، چرا که در بدترین شرایط، ممکن است تمام مبلغ را از دست بدهید. در کل ترید، صنعت بسیار خطرناکی می باشد. اگر بیشتر از سرمایه ای که توان از دست دادنش را دارید، وارد مرحله سرمایه گذاری شوید، این نکته بر معاملات می تواند بسیار تاثیر بگذارد و احتمال این وجود دارد که تصمیمات اشتباهی را بگیرید.

نگهداری پول در یک صرافی ناشناخته: این اشتباه یکی از اصلی ترین قواعد برای هر تریدری را در دنیای خرید و فروش ارز دیجیتال را یادآوری می‌ کند. به هیچ وجه میزان پولی که در حال حاضر با آن معامله نمی‌ کنید را در صرافی نگه‌ ندارید. به عنوان مثال اگر پولی را به صورت بلند مدت در یک صرافی نامعتبر نگهداری کنید، امکان هک شدن صرافی و از بین رفتن سرمایه وجود دارد.

اشتباهات رایج در خرید و فروش ارز دیجیتال

نداشتن برنامه: یکی دیگر از اشتباهاتی که کاربران در زمان معامله با آن مواجه می‌ شوند، نداشتن برنامه‌ دقیق است که با نظم دقیقی تنظیم شده باشد. در یک توضیح دیگر، افراد علت این را نمی‌ دانند که چرا وارد یک معامله خاص شده اند و مهم تر از همه، چه زمانی باید از این ترید خارج شوند.

تسلیم ترس و طمع داشتن: دو نوع از احساسات مضرر که اقدامات زیادی از تریدرها را کنترل می‌ کند، ترس و طمع می باشد. ترس می‌ تواند به صورت خارج شدن زود هنگام از معامله ظاهر شود، چرا که ممکن است یک سری شایعات به گوشتان رسیده باشد، یا از افت شدید در قیمت ترسیده‌ باشید.

کلام آخر

در این قسمت از مقاله به توضیح بهترین اپلیکیشن خرید و فروش ارز دیجیتال ایرانی و خارجی پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که ویژگی ها و قابلیت های هر یک از اپلیکیشن های خرید و فروش ارز دیجیتال را شرح دهیم. از همه شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و هم چنین خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا