بهترین سایت و اپلیکیشنبهترین کسب و کارها

10 تا از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 💹

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 کدام‌ است؟ این سوالیه که میتونه به ذهن هر کسی برسه و در جوابش این جوری میشه گفت که پیشرفت و ترقی در بازار ارز دیجیتال غیر قابل پیش بینی هستش و در بلند مدت، رشد زیادی را خواهد داشت. با وجود این که عوامل مختلفی مثل شیوع پیدا کردن سویه جدید ویروس منحوس کرونا به نام اومیکرون و تصمیم گیری های دولت آمریکا برای مقابله و رفع تورم، موجب شد که بازار ارز دیجیتال تا پایان سال 2021 با رکود مواجه شود. تا پایان مقاله بهترینک با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال همان ارز رمز‌ گذاری شده دارایی‌ های دیجیتال می باشد که به عنوان یک ارزش واحد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. یک دولت مرکزی به هیچ وجه این توانایی را ندارد که بازار ارز‌ دیجیتال را کنترل کند، در نتیجه صنعت ارز‌ دیجیتال به شکل ناشناس عمل می‌ کند و وابسته به هیچ ساختار سنتی بانکی نمی باشد. هر فردی قادر است که فقط با داشتن یک گوشی موبایل یا کامپیوتر و دسترسی به اینترنت در هر جای دنیا، ارز دیجیتال ارسال کند یا دریافت کند.

قبل از اینکه به سراغ بررسی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 برویم، باید آگاه باشیم که هیچ فرمول طلایی برای تعیین و شناخت بهترین رمز ارز برای سرمایه‌ گذاری وجود ندارد. در این قسمت ما با بررسی چندین عامل مثل درصد پذیرش، اهداف بازار ارز دیجیتال، رقبا و برنامه‌ های دقیق آینده یک ارز، ارز دیجیتال را از لحاظ مناسب بودن برای سرمایه‌ گذاری بررسی می‌ کنیم.

ارز دیجیتال چیست؟

آینده‌ دارترین و ارزان‌ قیمت ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌ گذاری در این زمینه بسیار جذاب‌ هستند. ارزهای رمز گذاری شده در طول چندین سال گذشته، توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌ است. پذیرش هر یک از آن ها حتی سریع تر از پذیرش اینترنت بوده است. پیش بینی شده است که تا پایان سال 2025 حدودا یک میلیارد کیف پول جهانی بیت کوین وجود داشته باشد و این انتظار می رود این رقم به علت دسترسی جهانی اینترنت رو به افزایش باشد.

فقط بیت کوین نیست که در حال رشد است، بلکه دیگر رمزارزها نیز مثل اتریوم نیز رشد می کنند، که پذیرش هر یک از آن ها از سال 2019 بسیار سریع تر از بیت کوین بوده است. رشد تامین مالی توزیع شده DEFI حتی بسیار چشمگیرتر است و تعداد کاربران از شروع سال 2021 سه برابر شده است.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 کدام است؟

انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024، شاید برای بسیاری از افراد سخت و زمان بر باشد. دانستن این که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 کدام است، دارای اهمیت بسیار زیادی برای کاربران می باشد. خیلی از افراد هستند که بدون در نظر داشتن هیچ طرح خاصی، فقط سرمایه های خود را به بازار منتقل می کنند و رمز ارزهای مختلف را بدون هیچ بررسی ای خریداری می‌ کنند. بسیاری از برنامه های مجازی مثل تلگرام و اینستاگرام سر نخ می گیرند و همان رمز ارزها را دریافت می کنند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2022 کدام است؟

در ادامه به بررسی 10 نمونه از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 می پردازیم، با ما همراه باشید.

بیت کوین Bitcoin (btc)

بیت کوین Bitcoin (btc)

بیت کوین یکی از محبوب‌ ترین و پر قابلیت ترین ارزهای دیجیتال در جهان محسوب می شود و رتبه اول مارکت کریپتو را از آن خود کرده است. در سال 2009 فردی یا گروه ناشناسی به اسم ساتوشی ناکاموتو این ارز دیجیتال رمز گذاری شده را ساخت. در مقایسه با ارزهای فیات که دولت های مرکزی کنترل‌ شان می‌ کنند، می‌ توان بیت کوین را به عنوان اولین ارز شخصی و در عین حال کاملا عمومی عنوان کرد و هیچ گونه موسسه مالی یا حکومتی ارزش و توسعه بیت کوین را نظارت نمی‌ کند.

همین موارد موجب می شود که رمز ارزی به شکل کاملا خصوصی انجام شود و در عین حال کنترل قیمت همراه با عرضه و تقاضا و عرضه کل با استخراج کردن سکه‌ های جدید کاملا توسط کاربران این رمز ارز انجام می‌ گیرد و آن را به عنوان ارزی عمومی اعلام می کنند.

بیت کوین عرضه حداکثری 21 میلیونی دارد که تا به حال فقط 18 میلیون آن استخراج گردیده است. عرضه محدود این ارز دیجیتال، باعث شده است که در صف بهترین گزینه‌ ها برای سرمایه گذاری بلند مدت قرار گیرد، چرا که بالاخره در یک تاریخی، عرضه به پایان می‌ رسد و تازه آن موقع است که ویژگی های ضد تورمی بیت کوین خود را بروز می‌ دهند.

خرید بیت کوین از چند سال گذشته فقط منحصر به افراد نمی باشد، بلکه اکثر شرکت‌ ها و موسسه های سرمایه گذاری نیز به سمت آن رفته اند. بی فایده نیست که بدانید طبق آخرین بررسی‌ ها، اکنون بیشتر از نصف عرضه BTC در دست همین موسسات می باشد. آن‌ ها به بیت کوین امید دارند و آن را به عنوان بهترین و آینده دارترین ارز دیجیتال می‌ شناسند. بعضی از موسسات حتی به دنبال جایگزین کردن موجودی طلای خود برای خرید بیت کوین می باشند، چرا که آن را ذخیره ارزش بهتری می دانند. این نگرش ها نسبت به اولین رمز ارز دنیا، انسان را امیدوار می‌ کند.

گرچه که تا به امروز صدها هزار ارز دیجیتال، بعضی با مارکت کپ‌ های چند ده میلیارد دلاری، پیدا شده اند، اما هم چنان نبض بازار در دست بیت کوین است. مارکت دامیننس بیت کوین بیشتر از 40 درصد می باشد، به این معنی که از کل سرمایه در جریان بازار رمز ارزها بیشتر از 40 درصد به BTC تعلق دارد. در نتیجه با رشد آن ها، آلت کوین‌ ها نیز سیر صعودی را طی می کنند.

بیت کوین به دلیل نو ظهور بودن و هم چنین نبود هیچ گونه چارچوب نظارتی بر روی آن، بسیار پر ریسک است. اما با وجود این توضیحات، اگر باز هم علاقه به سرمایه گذاری در این بازار دارید، می توانید ریسک را به حداقل برسانید و خرید بیت کوین بهترین راه حل می باشد. بسیار محال است که کوچک ترین مورد هم بتواند یک دارایی با سرمایه در گردش بیشتر از 1 تریلیون دلار را بالا پایین کند و این که دیگر مثل سرمایه گذاران ابتدایی نباید در آینده نزدیک منتظر چندین برابر شدن سرمایه خود باشید، و هم چنین، از نوسانات نزولی شدید نیز (در مقایسه با دیگر گزینه‌ ها) در امان خواهید ماند.

کاردانو Cardano (ada)

کاردانو Cardano (ada)

حجم معاملات کاردانو در زمان کنونی بیشتر از 1.5 میلیارد دلار در هر 24 ساعت می باشد. این نکته نشان دهنده این است که سرمایه گذاران در این بازار آگاهی زیادی نسبت به ارزشمند بودن کاردانو دارند. به علاوه این که تعداد زیادی از تحلیل گران و کارشناسان بازار ارز دیجیتال، کاردانو را به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت 2024 به حساب می آورند.

البته باید این نکته را دانست که سرمایه گذاری در بازار باید با اهداف دقیقی انجام گیرد تا در نهایت نتیجه پایانی، به دلخواه کاربران باشد. در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که نتیجه به دست آمده از سرمایه گذاری قابل قبول نباشد. ارز دیجیتال کاردانو جزوء  آن دسته از رمز ارزهای دیجیتالی مورد قبول و آینده دار می باشد که هر سرمایه گذاری در گوشه کیف پول خود، بخشی از آن را ذخیره کرده است. آیا با کاربردهای تعداد بالایی که دارد، مورد توجه شرکت های بزرگ نیز می باشد و حمایت ها ازکاردانو، روز به روز بیشتر هم خواهد شد.

به همین دلیل است که هر وقت در هر مقاله‌ ای، حرف از سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال می شود، یکی از گزینه‌ ها نیز به معرفی رمز ارز کاردانو مختص می شود. نکته جالب این است که در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال بسیار پایین آمده است و امکان سرمایه گذاری در آن ها برای کاربران با سرمایه های کم نیز به آسانی میسر می باشد.

اتریوم Ethereum (eth)

اتریوم Ethereum (eth)

اولین جایگزین بیت کوین در لیست مهم ترین و آینده دار ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری، رمز ارز دیجیتال اتریوم می باشد. اتریوم به عنوان یک پلتفرم نرم افزاری غیر متمرکز می باشد که امکان ساخت قرارداد هوشمند و اپلیکیشن غیر متمرکز را فراهم می‌ کند. هدف از راه اندازی این شبکه بلاک چینی، ساخت مجموعه هایی غیر متمرکزی از محصول های مالی می باشد که هر کسی در سرتاسر دنیا بدون توجه به مسائلی مانند قومیت، ملیت و یا حتی اعتقادات مذهبی قادر به استفاده آزادانه از آن می باشد.

این خصوصیت از شبکه اتریوم Ethereum دارای کاربردهای زیادی برای ساکنان بعضی از کشورها که دارای زیرساخت مالی دولتی مناسبی نمی باشند و خواهان دسترسی به حساب‌ های معتبر بانکی، وام، بیمه و یا انواع مختلفی از محصولات مالی هستند، مناسب‌ تر می‌ باشد.

ارز دیجیتال اتریوم می تواند بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2024 باشد چرا که می توان این ارز را به عنوان پر کاربرد ترین ارز دیجیتال در سرتاسر دنیا معرفی کرد. در زمان کنونی تعداد توکن هایی که در شبکه بلاک چین اتریوم تعریف شده‌ است، به قدری تعدادشان بالاست که احتمالاً خود تیم پشتیبان اتریوم نیز قادر نیستند که از پس شمارش آن ها برآیند. قابلیت استفاده بسیار ساده و با هزینه های بسیار نا چیز موجب شده است تا شبکه بلاک چین اتریوم تبدیل به پرکاربردترین شبکه بلاک چین در همه دنیا شود.

سرمایه گذاری کردن بر روی ارز دیجیتال اتریوم هم از طریق نگهداری و خرید این رمز ارز دیجیتال و هم از طریق استخراج، شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد. با در نظر گرفتن رقابت بسیار نزدیکی که بین اتریوم و بیت کوین وجود دارد، در آینده‌ای نه چندان دور می توان پیش بینی کرد که شاهد قیمت‌ های قابل توجهی برای هر یک باشیم.

ویژگی های اصلی ارز دیجیتال اتریوم به شرح موارد ذیل می باشد که عبارتند از:

 • آینده دار بودن
 • تیم پشتیبانی هدفمند
 • دارای کاربردهای بسیار فراوان
 • امکان مقیاس پذیری قابل توجه
 • دومین ارز دیجیتال معتبر در جهان
 • شبکه بلاک چین قوی و پر کاربرد
 • دارای محیط کاربری بسیار ساده و قابل فهم

دوج کوین Dogecoin (doge)

دوج کوین Dogecoin (doge)

ارز دیجیتال دوج کوین نیز می تواند به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت باشد، چرا که در حال حاضر طرفداران تعداد بالایی دارد و افرادی زیادی آن را در سبدهای سرمایه گذاری خود قرار داده اند. به همین دلیل این رمز ارز می تواند در آینده بسیار سود آفرین باشد. برای آن دسته از کاربرانی که روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند و یا تمایل به سرمایه گذاری روی آن دارند توصیه می کنیم که بعد از رسیدن به یک سود قابل قبول، سرمایه های خود را به ارز دیجیتال با شرایط بهتر منتقل کنند. این نکته می تواند بهترین روش سرمایه گذاری روی دوج کوین باشد.

البته باید به این نکته دقت کرد که سرمایه گذاری بر روی دوج کوین باید با احتیاط بالا و برای رسیدن به سودهای تعیین شده انجام شود. به نظر می رسد قیمت ۱ دلاری می تواند آینده خوبی را برای این رمز ارز رقم بزند و با توجه به این قیمت ها می توانید سرمایه های خود را به ارزهای دیجیتال بهتر هدایت کنید. مجموعه داده های فاندامنتالی آن نشان می دهد که ریسک سرمایه گذاری بر روی رمز ارز دوج کوین بالا می باشد، به همین علت تعداد زیادی از تحلیل گران توصیه زیادی برای سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز ندارند.

شرایط بازار روز نمایان گر این است که ارز دیجیتال دوج کوین را نیز باید در صف بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت 2024 قرار داد. استقبال بالای طرفداران از این رمز ارز موجب شده است تا هم در رتبه بندی بهترین ارزهای دیجیتال جایگاه درخوری داشته باشند و هم به عنوان یک ارز دیجیتال با قیمت پایین و آینده دار نیز کاربرد داشته باشد. دوج کوین در شروع کار به عنوان یک ارز دیجیتال بی هدف و بی برنامه و فقط به علت یک کل کل و شوخی وارد بازار رمز ارزها شد.

به مرور زمان تیم توسعه دهندگان قوی و مجرب پشت دوج کوین قرار گرفتند و در حال حاضر شاهد در نظر گرفتن اهداف تعداد بالایی هم برای هر یک از آن ها می باشیم. در عین حال رسیدن دوج کوین به قیمت 1 دلاری را می توان تا سر حد خواسته ها و آرزوهای تیم دوج کوین در نظر گرفت و حتی برای رسیدن به این قیمت نیز نیازمند به داشتن صبر بسیار زیادی می باشد و این که سرمایه گذاران معتبر به طور معمول از آن به عنوان یک رمز ارز عالی برای سرمایه گذاری نام نمی برند.

ویژگی های اصلی دوج کوین به شرح موارد ذیل می باشد:

 • آینده دار بودن
 • پر کاربرد بودن
 • دارای یک شبکه بلاک چین امن
 • دارای قیمت بسیار پایین برای سرمایه گذاری

یونی سواپ Uniswap (uni)

یونی سواپ Uniswap (uni)

یونی سواپ نوعی صرافی غیر متمرکز می باشد که از سبک نقدینگی اتومات صرفا برای انجام معاملات مختلف استفاده می‌ کند. این بدین معنی است که هیچ نهاد تسهیل‌ گر متمرکزی مثل بانک یا کارگزار برای انجام این قبیل معاملات وجود ندارد. پلتفرم UniSwap به شکل متن باز است و هر کسی این توانایی را دارد که از این کدها برای ساختتن انواع صرافی های شخصی استفاده کند.

هدف یونی سواپ، اتومات و کاملا باز نگه‌ داشتن معاملات مختلف توکن‌ ها برای همه افراد است و ارتقای کارایی معاملات را در سر پرورش می دهند. این صرافی با خودکار کردن فرایند بازارسازی، با استفاده از محدود کردن ریسک و کم کردن هزینه‌ ها موجب تشویق کاربران به گردآوری حجم نقدینگی در این پلتفرم می‌ شود. این استراتژی هم چنین نیاز به احراز هویت را کنار گذاشته است و عملا هر شخصی را به ایجاد استخر نقدینگی برای هر جفت توکنی توانمند می سازد.

رمز ارز اختصاصی این صرافی به‌ اسم UNI در ماه سپتامبر سال 2020 پایه گذاری شد و جزوء بهترین و پر کاربردترین ارزهای دیجیتال به حساب می آید. داشتن این توکن به کاربران این امکان را می‌ دهد که در تصمیمات پلتفرم سهیم باشند. این توکن کار خود را با قیمت 0.48 دلار در سال 2020 شروع کرد و در ژوئن سال بعد به نرخ 24.60 دلار رسید، که رشد چشم گیر 5,025 درصدی طی این یک سال را نشان می‌ دهد. با توجه به پر کاربرد بودن این رمز ارز دیجیتال، خرید یونی سواپ را به‌ عنوان یکی از مهم ترین ارزهای دیجیتال آینده دار همواره توصیه می شود.

پولکادات Polkadot (dot)

پولکادات Polkadot (dot)

ارز دیجیتال پولکادات نیز به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت 2024 محسوب می شود. هر چند که برای سال 2024 خیلی امیدوار به بدست آوردن سود قابل توجه برای این رمز ارز دیجیتال نیستیم، اما برای بلند مدت می توان روی آن حساب ویژه باز کرد. این ارز دیجیتال مطابق با آخرین پیش بینی ها در 4 سال آینده، این امکان زیاد است که دو برابر قیمت کنونی باشد. از این گذشته حتی بعضی از تحلیل گران سودهای چندین برابری را نیز برای آن پیش گویی کرده اند، به همین دلیل یک رمز ارز فوق العاده برای سرمایه گذاری به حساب می آید.

پولکادات به دلیل کاربردهای بسیار زیادی که دارد، این روزها بیشتر از قبل در کنفرانس های ارزهای دیجیتال از آن اسم برده می شود. خیلی از کاربران اعتقاد دارند که قیمت حال حاضر این رمز ارز خیلی برای آن پایین است و به زودی باید پولکا دات را یک اتریوم جدید در نظر بگیریم و این که برای رسیدن به این مهم نیاز است که کاربران کمی بیشتر منتظر بمانند.

قرار گرفتن بخشی از سرمایه ها در بازار بر روی این رمز ارز دیجیتال کاملاً به صورت منطقی به نظر می‌ رسد. سوالی که مطرح است این است که چه چیزی پولکادات را به یک سرمایه‌ گذار خوب تبدیل می‌ کند؟

 • پولکادات مقیاس‌ پذیری را تقویت کرده است.
 • پولکادات این توانایی را دارد که با شبکه‌ های دیگر از جمله اتریوم ارتباط برقرار کند.
 • پولکادات دارای یک پایگاه کدنویسی پیشرفته می باشند و توسعه‌ دهندگان پولکادات در یک وبینار در مورد آن بحث می کنند.
 • بسیاری از افراد پولکادات را رقیب اتریوم می‌ دانندو هم چنین اکثر برنامه‌ نویسان این نظر را دارند که پولکادات از اتریوم امن‌ تر است.

دیسنترالند Decentraland (MANA)

دیسنترالند Decentraland (MANA)

دیسنترالند با نشان اختصاری MANA به عنوان یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال می باشد که دارای ارزش بازار حدودا 3.98 میلیارد دلار، در رتبه 33 بازار قرار دارد و سهم 0.20 درصدی از کل بازار را در دست دارد. هر واحد از دیسنترالند در این زمان با قیمت 2.15 دلار، با در نظر گرفتن نرخ 27.705 تومان معادل 59.820 تومان قابل معامله می باشد.

رمز ارز دیجیتال Decentraland همواره در حال توسعه می باشد. این رمز ارز در طول چندین مرحله توسعه یافته است که به اسم “عصر حجر” و “عصر آهن” نام گذاری شد‌ه‌ است و مراحل متعددی در نقشه راه آن وجود دارد. در هر یک از این مراحل، خصوصیات جدیدی مانند امکان ایجاد برنامه‌ های مختلف، برنامه‌ های چت و موارد دیگری شبیه به آن اضافه ‌می‌ شود.

هدف اصلی این است که Decentraland اقتصاد خود را به شکل پایدار داشته باشد و جایی که مردم بتوانند زمین و ملک و املاک را به یکدیگر اجاره بدهند، بیلبوردهای تبلیغاتی برای محصولات و خدمات مختلف نصب می شوند و مکان‌ های تجمع را در داخل پلتفرم های مختلف ایجاد کنند تا کاربران این امکان را داشته باشند که وقت خود را در آن سپری کنند.

ارز دیجیتال دیسنترالند در واقع یک پلتفرم بازی می باشد که در آن عموم کاربران ‌این توانایی را دارند که سرزمین‌ ها و جهان خود را بسازند و این سرزمین ها را در شبکه دیسنترالند با توکن MANA به فروش برسانند. بازی‌ های جهان‌ ساز در گذشته های دور نیز طرفداران زیادی داشتند اما در حال حاضر تیم دیسنترالند این بازی‌ ها را به بستر بلاک چین منتقل کرده اند. هر چند که تعداد علاقه‌ مندان به بازی در دنیا بی شمار می باشند، اما باید دید که این پلتفرم تا چه مدت زمانی می‌ تواند برای کاربران خود جذاب و گیرا باشد.

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB)

بایننس بزرگ ترین صرافی رمز ارزی در جهان است که یک اکوسیستم منحصربه فرد از شبکه های غیر متمرکز و مبتنی بر بلاکچین می باشد. در واقع بایننس کوین، ارز دیجیتال اختصاصی اکوسیستم بایننس است که در سال 2017 عرضه شده است. در ابتدا بایننس کوین به عنوان یک توکن ERC-20 در شبکه اتریوم منتشر شد و عرضه کل آن معادل 200 میلیون واحد تعیین شده بود اما بعد از آن به عنوان یک توکن BEP-2 به شبکه بایننس منتقل گشت و دوره های توکن سوزی باعث کاهش حداکثر عرضه آن شد.

اگر بخواهیم در مورد کاربردهای این ارز دیجیتال بگوییم، باید بدانید که این ارز دیجیتال در شبکه بایننس کاربردهای زیادی دارد که از جمله آن ها می توانیم به کاهش کارمزد معاملات در صرافی بایننس، پرداخت هزینه کالاها و خدمات، پرداخت کارمزدهای معاملاتی در صرافی غیرمتمرکز بایننس، رزرو هتل و پروازها، پرداخت هزینه خریدهای آنلاین و خرید از فروشگاه ها با استفاده از بایننس کارت یا بایننس پی، استفاده از بایننس به عنوان توکن کاربردی در بازی های مستقر در اکوسیستم بایننس و موارد دیگر اشاره کرد.

نحوه کم کردن کارمزد به این صورت است که اگر در پلتفرم خرید و فروش بایننس، BNB نداشته باشیم، کارمزد از همان ارز در حال خرید کم می شود. مثلا اگر بخواهیم یک عدد اتریوم در این صرافی خریداری کنیم، مقداری کارمزد از آن کسر می شود و در نهایت مقداری عدد اعشاری به ما تحویل داده می شود که این موضوع باعث به هم ریختگی حساب و کتاب های مان می گردد. بنابراین اگر مقداری بایننس کوین در کیف پول خود داشته باشیم، میزان کارمزد از کیف پول کم ده و حتی اگر مبادلات خود را به جای رمز ارزها با BNB انجام دهیم، نصف کارمزدهای معمول را باید بپردازیم.

سولانا (SOLANA)

سولانا (SOLANA)

سولانا با نماد SOL یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است و این ارز دیجیتال به عنوان اولین بلاک چین در مقیاس وب ساخته شده است و یک سیستم اثبات تاریخچه مبتنی بر تلرانس خطای بیزانس عملی یا PBFT است و در 2020 راه اندازی شده است اگر بخواهیم واضح تر بگوییم، PBFT ساخته شده است تا خطرات نودهای مخرب شبکه را کاهش دهد. فعالیت این ارز دیجیتال آینده دار به این صورت است که تعداد نودهای مخرب باید کم تر از یک سوم تمام نودهای سیستم باشد یعنی افزایش تعداد نودها، امنیت شبکه را بالا می برد.

سولانا یک پل بین شبکه ها ایجاد کرده است که این موضوع باعث شده تا شبکه ها بهتر با یکدیگر کار کنند. این ارز دیجیتال در نظر دارد تا TERRA و زنجیره هوشمند Binance را به هم متصل کند. هم چنین این شرکت وعده داده است که مشتریان را با افزایش قیمت مواجه نکند و این برنامه به گونه ای طراحی شده تا با کاهش هزینه ها، سرعت پردازش بالا و مقیاس پذیری تضمین شود، به همین دلیل از این ارز دیجیتال می توانیم به عنوان بهترین سرمایه گذاری بلند مدت استفاده کنیم.

چین لینک (Chainlink)

چین لینک (Chainlink)

چین لینک از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری است که توجه بسیاری از سرمایه گذاران خصوصی و سازمانی را به خود جلب کرده است. در این ارز دیجیتال، سیستم نودهایی به نام نودهای چین لینک (CN) وجود دارند که تنظیم شده اند تا فرآیند رویدادهای شبکه را زیر نظر بگیرند و به این ترتیب داده های مرتبط را به قراردادهای هوشمند انتقال دهد. همین موضووع باعث شد تا در سال 2021 توکن شبکه چین لینک رشد بالایی داشته باشد.

کاربردهای چین لینک متفاوت است و یکی از آن ها نظارت بر منابع آبی با هدف بررسی آلودگی یا برداشت غیر قانونی در شهرهای خاص می باشد که در این شرایط سنسورها مصارف شرکتی، سفره های زیر زمینی و سطوح آب های طبیعی را نظارت می کنند و بعد از آن اوراکل چین لینک با ردیابی کردن داده ها آن را به صورت مستقیم به قرارداد هوشمند ارسال می نماید. در این حالت قرارداد هوشمند از داده های به دست آمده از اوراکل برای اعمال کردن جریمه ها، هشدار جاری شدن سیل را در شهرها اعلام می کند تا اطلاعیه لازم را در خصوص مصرف بیش از حد آب شهری داشته باشند.

منظور از سرمایه گذاری بلند مدت چیست؟

در توضیح سرمایه گذاری بلند مدت این گونه می توان گفت که خرید و نگهداری دارایی برای مدت زمانی بیشتر از 6 ماه تا 1 سال را به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود، حتی ممکن است در بعضی مواقع سرمایه گذاران از همان شروع ورود به بازار تصمیم می‌ گیرند تا مدت ها دارایی‌ شان را حفظ کنند. آمار نشان می دهد که این روش سرمایه گذاری با گذشت زمان بهترین نتیجه را به سرمایه گذاران صبور می‌ دهد. البته باید این نکته را در نظر داشت که همه خرید را به صورت یک جا انجام ندهید و میانگین‌ گیری کنید.

هم چنین در اکثر اوقات خیلی از سرمایه گذاران بلند مدت در همان زمان هولد کردن دارایی شان، سود لازم را به دست می‌ آورند در نتیجه اگر بیت کوین، اتریوم یا رمز ارز دیگری در کیف پول خود داشته باشید، به آسانی می توانید با استفاده از پلتفرم‌ هایی که امکان استیک یا وثیقه گذاشتن را ارائه می‌ کنند، سود کافی را به صورت توکن‌ های همان رمز ارز خودتان به دست آورید.

منظور از سرمایه گذاری بلند مدت چیست؟

نکته جالب این است که بدانید، بازار ارز دیجیتال در همین بازه زمانی سودی 10,000 درصدی به کاربرانش وعده داده است که البته بدست آوردن چنین سودی از بازار غیر ممکن می باشد، اما ممکن است که به احتمال زیاد در آینده نزدیک حوزه کریپتو از بازارها جلو بیافتند. یک سری نکات در زمینه سرمایه گذاری بلند مدت وجود دارد که عبارت است از:

هزینه‌ اش کمتر است: حضور فعال در هر بازار مالی، میزان هزینه‌ های تراکنش را افزایش می دهد. با استفاده از یک روش سرمایه گذاری بلندمدت و واگذاری دارایی‌ هایتان پس از خرید، دیگر هزینه خرید پرداخت نخواهید کرد. یک سرمایه گذار بلند مدت، تمایلی به داد و ستد روزانه در بازارهای مالی ندارد و در نتیجه سودش را با پرداخت هزینه تراکنش پایین نمی آورد.

دارای ریسک کمتری می باشد: وقتی که دائما در حال ورود و خروج به بازار هستید، این احتمال وجود دارد که در یکی از دفعات، موقعیت بسیار مناسبی را از دست بدهید و از رقابت جا بمانید، اما با استفاده از سرمایه گذاری بلند مدت در بهترین ارز دیجیتال، از آنجایی که دائما در بازار حضور دارید، می‌ توانید مطمئن باشید که از بازار جا نخواهید ماند.

معیارهای انتخاب بهترین ارز دیجیتال

با کمک شاخص‌ هایی مانند درصد سهم از بازار، ارزش کاربران، حجم تراکنش‌ های مختلف، گسترش فناوری و اخبار بازار، به راحتی می توان بهترین ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری بلند مدت بررسی کرد و از بینشان بهترین مورد را انتخاب کرد. اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت را داشته باشیم، قبل از این که دارایی دیجیتال را انتخاب کنیم، می بایست این سوال‌ ها را از خودمان بپرسیم.

یک سری معیارها هستند که بیشتر به مبحث روانشناسی ارز دیجیتال مربوط می شود، در انتخاب هر کدام از آن ها، تاثیر خواهد داشت. بنابراین نباید فقط به این دلیل که یک ارز دیجیتال دارای محبوبیت زیادی می باشد و یا قیمت پایینی دارد، برای سرمایه‌ گذاری بلند مدت انتخاب شود. از دیگر معیارهای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت می توان به موارد ذیل اشاره کرد که عبارتند از:

درصد سهم از بازار: این رمز ارز در مقایسه با دیگر رقیبان چه سهمی از بازار دارد؟ بالا بودن سهم از بازار کریپتو نمایانگر این است که ارز مورد نظرتان بر مارکت تسلط دارد. توصیه می شود که حتما پروژه کریپتویی انتخابی را با پروژه‌ های مشابه و رقیبانش مقایسه کنید.

میزان ارزش کاربری: سوالی که مطرح است این است که رمز ارز انتخابی‌ اصلا فایده ای هم دارد؟ بازاری برای کاربران وجود دارد؟ اهدافی که برای پروژه‌ انتخاب شده چیست و این که توانایی انجام را دارد یا خیر، هدفمند و پر کاربرد بودن یک محصول به این معنی است که هر روز بیشتر از دیروز در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در نتیجه برای سرمایه گذاری بلندمدت جزو بهترین ارزهای دیجیتال می باشد.

معیارهای انتخاب بهترین ارز دیجیتال

حجم تراکنش‌ ها: کاربران چقدر از این رمز ارز در معاملات استفاده می‌ کنند؟ حجم معاملات در طول زمان رشد داشته است؟ بالا بودن تعداد کاربران یک رمز ارز نشان دهنده این است که پروژه آن ها در حال توسعه و پیشرفت است و در نتیجه برای خرید بلند مدت رمز ارز خوبی به حساب می آید.

گسترش فناوری: آیا پروژه های انتخابی گسترش فناوری مناسب و سازگار با هدف انتخابی‌ شان هستند؟ هماهنگ بودن فناوری با هدف به این معنی است که احتمال جا باز کردن این رمز ارز در بازار بسیار زیاد است و این احتمال وجود دارد که در مقایسه با رقبایش سود بیشتری بدست بیاورند.

اخبار بازار: در اخبار بازار از رمز ارز چه چیزهایی می گویند؟ آیا پروژه مشکلی دارد که در بلند مدت بتواند به سود کاربران ضرری برساند؟ می توانید اخبار داغ بازار ارز دیجیتال را بررسی کنید و درباره توسعه‌ های جدید آگاه شوید تا بتوانید انتخابی جامع و مناسب داشته باشید.

باید به این نکته دقت کرد که انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت می بایست بر طبق شرایط خود کاربران انجام شود، منتهی تحت شرایط ذیل باید انجام شود:

 • با چه شرایط مالی امرار معاش می کنید.
 • دنبال بدست آوردن چه مقدار سود می باشید.
 • روحیات و احساساتتان در چه شرایطی می باشد.
 • چه امکاناتی در بازارهای مختلف سرمایه‌ گذاری در اختیار دارید.
 • با چه اهدافی به دنبال سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال می باشید.
 • چه مدت زمانی می توان بدون نیاز به این سرمایه ها به زندگی عادی خود ادامه داد.
 • چه مقدار سرمایه برای اختصاص دادن به این استراتژی سرمایه گذاری در اختیار دارید.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح و بررسی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت در سال 2024 پرداختیم و هم چنین سعی کردیم تمامی مشخصات و ویژگی های بهترین ارزهای دیجیتال را شرح دهیم. از شما عزیزان تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

4.9/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا